divendres, 6 març de 2015

LES MÉS PETITES DONEN LA CAMPANADA (1-4),
I DERROTEN AL LIDER, L'INVICTE SANT GABRIEL

CE Sant Gabriel: 1 – RCD Espanyol Aleví-Benjamí Femení : 4

Revenja esportiva del RCD Espanyol Aleví Benjamí femení en la seva visita al Ruíz Casado per dirimir el xoc de la jornada 14 que es va aplaçar en el seu dia i es va disputar ahir vespre. Al descans s’arribà amb màxima igualtat a un gol, però en el darrer període del partit, l’equip d’Alex Gassó aconseguí marcar en sis minuts tres gols que li donaren el triomf i derrotaren al líder Sant Gabriel.

Recordem que en la primera volta (jornada 3a. 19 d’octubre), el resultat fou d’empat a dos, però la FCF atengué a les reclamacions de l’equip gabrielista i donà l’encontre per perdut a les espanyolistes (0-3) per alineació indeguda.

El proper encontre de les blanc-i-blaves serà davant el CE Sabadell, demà dissabte a les 16:15 al camp de F-7 de la Ciutat Esportiva Dani Jarque. Tot un duel, amb la segona plaça en joc, doncs en aquests moments les sabadellenques avantatgen al conjunt perico en tres punts. Al partit d’anada el resultat fou de triomf espanyolista per 4-6.   


Fitxa tècnica:
CE Sant Gabriel: Marina Mas, Nuria Marín, Anna Sánchez, Nuria Pon, Nerea Romero, Alba Ramos, i Sara Sánchez.
També: Aina Meya, i Ivette Rojas.

RCD Espanyol: Irune Prats, Laura Mas, Iris González, Alba Matínez, Jannet Rodríguez, Laura Sánchez, i Claudia Gómez
També: Lara Collado, Rosario Berman, Berta Egea, Mireia Andrés, Carla Llanes i Claudia Montero.

Àrbitre: Abel Casado Cabezas, de la delegació de Barcelona.

Gols: 0-1: Claudia Gómez, m. 10; 1-1: Nuria Pon, m. 20; 1-2: Alba Martínez, m. 50; 1-3: Alba Ramos (p.p), m. 54; 1-4: Alba Martínez, m. 56.

Incidències: Encontre corresponent a la 14èna. jornada del campionat de lliga de Primera Divisió Aleví-Benjamí-Prebenjamí Femenina, disputat ahir dijous al vespre, al Mpal. José Luis Ruíz Casado de Sant Adrià del Besós. L’encontre s’havia de jugar el passat 24 de gener, però es va ajornar al trobar-se el camp en obres per procedir a la substitució de la gespa artificial.  


 CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ ALEVÍ-BENJAMÍ-PREBENJAMÍ FEMENINA.

  CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 C.D. SANT GABRIEL 37 17 12 1 1 69 15
2 C.E. SABADELL F.C. 34 14 11 1 2 87 21
3 R.C.D. ESPANYOL 31 14 10 1 3 62 34
4 C.E. LLERONA 28 16 8 4 4 53 55
5 C.F. IGUALADA 25 15 8 1 6 42 45
6 U.D. VILADECANS 16 13 5 1 7 40 41
7 U.E. CENTELLES 15 14 4 3 7 33 60
8 MARTORELL ASSOC. ESP. 10 16 2 4 10 15 53
9 ESCUELA F. BONAIRE 6 14 2 0 12 17 68
10 UNIFICACIÓ STA. PERPÈTUA 5 14 1 2 11 29 55


L'INFANTIL "C" FEMENÍ
SEGUEIX FERM, CAMÍ DEL TÍTOL DE LLIGA (6-0)











RCD Espanyol Infantil “C”: 6 – CD Arrabal-Calaf de Gramenet: 0

Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Janet Martínez, Laura Sánchez, Diana Bertolín, Paula Sanz, Alba Martínez, Xènia Pérez, i Jannet Rodríguez.
També: Paula Gámez (p.s.), Irene Bertolín, Laura Quero, Maria Isabel, Ainhoa García, Iris González, Rita Fernández i Berta Egea.

CD Arrabal – Calaf de Gramenet: Mireia Romero, Ainoa Ramón, Natali Beatríz, Alicia Bonache, Ana María, Sarai Rubio i Lamya Boukir.
També: Maria José i Mireia Sanso.

Àbitre: Carlos Ariño González, de la delegació de Barcelona.

Gols: 1-0: Paula Sanz, m. 3; 2-0: Xènia Pérez, m. 13; 3-0; Paula Sanz, m. 48; 4-0: Alba Martínez, m. 66; 5-0: Jannet Rodríguez, m. 69; 6-0: Xènia Pérez, m 70.

Incidències: Encontre corresponent a la 18èna. jornada del campionat de lliga del grup 2n. de Segona Divisió Infantil – Aleví Femenina, disputat el migdia del passat diumenge al camp de F-7 de la Ciutat Esportiva Dani Jarque.   


 CLASSIFICACIÓ SEGONA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEMENINA. GRUP 2n.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 R.C.D. ESPANYOL "C" 42 14 14 0 0 128 12
2 F.C. MARTINENC 36 14 12 0 2 96 19
3 JUVENTUD 25 SEPTIEMBRE 35 14 11 2 1 84 26
4 C.D. ARRABAL-CALAF GRAM. 25 14 8 1 5 54 27
5 C.D. BADÍA DEL VALLÈS 24 14 8 0 6 66 64
6 F.C. CERDANYOLA VALLÈS 21 13 7 0 6 42 60
7 C.E. SABADELL F.C. "C" 17 14 5 2 7 47 44
8 FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA 16 13 5 1 7 35 44
9 F.C. SANT CUGAT ESPORT 6 14 2 0 12 34 86
10 C.E. SEAGULL 3 14 1 0 13 26 88
11 C.E. VACARISSES 0 14 0 0 14 10 152

EL PREBENJAMÍ GOLEJA (7-3)













RCD Espanyol Prebenjamí: 7 – SE Mercat Nou Magoria,  Benj.”A”: 3

Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Aitor Capitán, Oriol Pallás, Cristóbal Morales, Saúl Barrabés, Oriol Alcoba, Mario González i Miguel Carvalho.
També: Jordi Saucedo (p.s.), Sergi Peregrina i Joel Alsina.

SE Mercat Nou Magoria: Arnau González, Xavier Esteban, Daniel Marco, Arnau Boada, Aleix Noya, Jordi López i Joel López.
També: Alberto Cano, Alejandro Martínez, Hugo López i Marc Pascual.

Àrbitre: Raul López Trujillo, de la delegació de Barcelona.

Gols: 1-0: Daniel Marco (p.p.), m. 3; 1-1; Joel López, m. 8; 2-1: Sergi Peregrina, m. 20; 3-1: Miguel Carvalho, m. 23; 3-2: Joel López, m. 26; 4-2: Mario González, m. 29; 5-2: Mario González, m.35; 6-2: Miguel Carvalho, m. 36; 6-3: Joel López, m. 41; 7-3: Cristóbal Morales, m. 42

Incidències: Encontre corresponent a la 18èna. jornada del campionat del lliga del grup 8è de Segona Divisió Benjamí, disputat la tarda del passat dissabte al camp de F-7 de la Ciutat Esportiva Dani Jarque.

Reforçaren al conjunt espanyolista, els jugadors del Benjamí “A” del RCD Espanyol Miguel Carvalho Vianna i Mario González Gómez. 


  CLASSIFICACIÓ SEGONA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 8è.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 CF ESC. ESPORTIVA GUINEUETA 54 18 18 0 0 109 36
2 U.E. SANT ANDREU "C" 47 18 15 2 1 87 29
3 F.C. MARTINENC "B" 44 18 14 2 2 89 32
4 C.F. ALZAMORA 30 18 9 3 6 59 48
5 C.D. SANT GABRIEL "C" 29 18 8 5 5 60 52
6 FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA 29 18 8 5 5 58 49
7 VILA OLÍMPICA CLUB ESPORTIU 29 18 9 2 7 50 50
8 R.C.D. ESPANYOL "C" 23 18 7 2 9 55 60
9 C.F. BADALONA "C" 21 18 7 0 11 56 46
10 C.E. L'HOSPITALET "B" 20 18 5 5 8 40 50
11 C.F. BUFALÀ "B" 19 18 5 4 9 56 56
12 PENYA BARC. COLLBLANC SANTS 17 18 4 5 9 55 71
13 PENYA BARCELONISTA BARCINO "B" 17 18 4 5 9 60 70
14 C.F. LA FLORIDA "B" 16 18 5 1 12 31 95
15 S.E. MERCAT NOU MAGORIA 14 18 4 2 12 45 83
16 UNIFICACIÓ CIUTAT MERIDIANA 1 18 0 1 17 27 110

INFANTILS FEMENINS DE 1a:
TRIOMF FÀCIL PER L' INFATIL "A".
GRAN REMUNTADA DEL "B" A SABADELL, CAPGIRANT UN 3-0













RCD Espanyol Infantil “A” Femení: 9 –  UE Sant Andreu: 2


Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Sandra López, María Tostado, Carla Ariza, Roses Badía, Paula Jiménez, Natàlia Encinas i Julia Guerra.
També: Anna Antuña (p.s), Noelia Muñoz, Paula Sanabria, Eva Fuster i Natasha Brough.

UE Sant Andreu: Andrea Crespo, Alba Ruíz, Laura Silvestre, Sara Andrés, Maria Cervelló, Laia Marimón i Martina Rabassa.
També: Laura Malaguilla, i Julia Poquet.

Àrbitre: Efrem Méndez Peradalta, de la delegació de Barcelona.

Gols: 1-0: Paula Jiménez, m.2; 2-0: Roses Badía, m. 7; 3-0: Natàlia Encinas, m.8; 4-0: Roses Badía, m. 14; 5-0: Eva Fuster, m. 18; 6-0: Noelia Muñoz, m. 25; 6-1: Maria Cervelló, m. 27; 7-1: Eva Fuster, m. 45; 8-1: Natasha Brough, m. 63; 8-2: Julia Poquet, m.68; 9-2: Eva Fuster, m. 70.

Incidències: Encontre corresponent a la 18èna. jornada del campionat de lliga del grup 2n. de Primera Divisió Infantil-Aleví Femenina, disputat el matí del passat diumenge al camp de F-7 de la Ciutat Esportiva Dani Jarque. 

 CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEMENINA. GRUP 2n.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 PENYA BLANC BLAVA LA ROCA 49 18 16 1 1 87 20
2 R.C.D. ESPANYOL 45 18 15 0 3 116 35
3 C.D. SANT GABRIEL "B" 41 18 13 2 3 73 29
4 ESCUELA F. BONAIRE 32 18 10 2 6 60 58
5 C.E. MERCANTIL 28 17 8 4 5 54 43
6 U.E. CENTELLES 25 18 8 1 9 60 48
7 C. E. SABADELL F.C. 19 16 6 1 9 35 63
8 U.E. SANT ANDREU 18 17 6 0 11 66 80
9 C.E. MANRESA 18 18 5 3 10 39 72
10 C.E. EUROPA 17 18 5 2 11 38 69
11 VIC RIUPRIMER REFO FC 16 18 5 1 12 43 84
12 C.E. PUIGREIG 1 18 0 1 17 35 105

CE Sabadell “B”: 3– RCD Espanyol Infantil “B” Femení: 4

Fitxa tècnica:
CE Sabadell FC: Carla Rodríguez, Andrea Tàpia, Virginia Casado, Aida Esteve, Nuria Frochoso, Ana Hernández i Cristina Marín.
També: Claudia Hortigón, Rocío Méndez, Andrea Burgos i Livia Martínez.

RCD Espanyol: Cora Pérez, Enma Ramírez,  Berta Ayma, Irene Corral, Alba Fernández, Julia Maillo i Mar Serracanta.
També: Paula Argelaget (p.s.), Nerea Chaves, Alejandra Gràcia, Judith Viñas, Sara Extremera, Anna Fusté, i Jèsica Guillén.

Àrbitre: Balla Drame Sylla, de la delegació de Sabadell.

Gols: 1-0: Andrea Tàpia, m.13; 2-0: Ana Hernández, m. 16; 3-0: Rocío Méndez, m. 34; 3-1: Enma Ramírez, m. 44; 3-2: Judith Viñas, m. 51; 3-3: Julia Maillo, m. 62; 3-4: Sara Extremera, m. 71.

Incidències: Encontre corresponent a la 18èna. jornada del campionat de lliga del grup 1er. de Primera Divisió Infantil-Aleví Femenina, disputat el matí del passat diumenge (9:00h.) al Poliesportiu Olimpya de Sabadell.


 CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEMENINA. GRUP 1er.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 F.C. BARCELONA 52 18 17 1 0 243 11
2 R.C.D. ESPANYOL "B" 47 18 15 2 1 124 31
3 U.D. TANCAT 36 17 11 3 3 89 41
4 C.D. SANT GABRIEL 34 17 11 1 5 70 41
5 C.E. SABADELL F.C. "B" 32 17 10 2 5 106 52
6 F.C. LEVANTE LAS PLANAS 25 18 8 1 9 39 59
7 C.D. FONTSANTA-FATJÓ 19 17 6 1 10 37 62
8 C.F. IGUALADA 19 18 6 1 11 44 96
9 FUNDACIÓ E. At. VILAFRANCA 18 18 5 3 10 54 108
10 PALLEJÀ C.F. 17 18 5 2 11 34 73
11 U.D. VILADECANS 7 16 2 1 13 37 97
12 C.F. MOLINS DE REI 0 18 0 0 18 10 216




S E N T I M E N T P E R I C O . C O M