divendres, 31 octubre de 2014

GOLEJADORS

FUTBOL-11

1er. EQUIP  - ESPANYOL "B"  . JUVENIL "A" -
STUANI 4 JAIRO 7 MARC GUAL 5
SERGIO GARCÍA 3 MAMADOU 4 CAMPU 5
CAICEDO 1 ADRIÀ CARMONA 4 ENTRENA 1
LUCAS VÁZQUEZ 1 JOAN JORDÁN 2 KIKE 1
LUQUE 1 LAUREN 1
RAILLO 1 ERIC GRÀCIA 1


JUVENIL "B" - CADET "A" . CADET "B" -
PUADO 5 ARNAU ALÓS 3 JOAN BERGÉ 5
MARTÍ 3 GILBERT 2 DANI RIBELLES 5
ENRI 2 ANGLADA 2 IVAN ARIEL 4
JORDAN 2 F. BRUGUÉ 2 PEP PUIG 3
MANCHÓN 1 FODE 2 POL TARRIDA 1
VÍCTOR SÁNCHEZ 1 POL LOZANO 1 MARC PÉREZ 1
CRISTOPHER 1 MATEO 1 IVÁN GIL 1
ALEX BERMEJO 1 ALEX PASTOR 1 OSCAR COLL 1
pròpia porta 1 RETU 1 GENAR 1
PAU SALVANS 1
ALBERT 1
ALEX CUBEDO 1


INFANTIL "A" - INFANTIL "B" . FEMENÍ "A" -
MAXÍM 6 KANTE SAMBA 4 PALOMA 3
NICOLÁS M. 5 ROBERT 1 TROYANO 2
JOFRE 4 JAUME 1 RIVI 2
ARNAU 3 PAU RUSSO 1 BÁRBARA 2
REDA 3 RUBÉN 1 KENTI 1
JORDI CASTA 2 AARÓN 1 MAYRA 1
KILI 2 JORDI 1 ALBA POMARES 1
ALEJANDRO 1 LOMBI 1
JULEN ÁLVAREZ 1
GERARD BARRI 1

FEMENÍ "B" - JUVENIL-CAD. FEMENÍ - JUVENIL-CAD FEM "B" -
ANDREA GRANADOS 3 JUDITH V. 4 ANDREA FERRER 8
LAURA 2 ARIADNA CAT 3 CRISTINA GARRIGA 7
CHAMA 2 CRISTINA CHAVERO 2 CLAUDIA MARÍA 6
Y. FERRERO 1 IVET 2 AIDA ILLA 6
ARI FORMENT 1 IRENE 1 MARTA LLOPIS 4
PAULA BOLTA 1 CARLA MARTÍNEZ 1 CARLOTA 3
NAOMÍ GARCÍA 1 BLANCA OSORIO 2
MARTA BOSCH 1
CARLA SÁNCHEZ 1
NAIRA LÓPEZ 1
AINHOA ALCUTEN 1
MÍRIAM JIMÉNEZ 1

FUTBOL-7


ALEVÍ "A" . ALEVÍ  "B" - BENJAMÍ "A" -
BUBA 8 MARK SORROCHE 6 PAU FERNÁNDEZ 9
ISMA  5 ALEX ALIVIA 5 IVÁN FERNÁNDEZ 7
MARC P. 5 IVAN GARRIDO 2 CARVALHO 6
GERARD VILÀ 4 ALESSANDRO 2 SERGIO RIVARES 4
ESTANIS 3 ÁNGEL ALARCÓN 1 CARLOS SÁNCHEZ 4
POL C. 3 MAHAMADOU 2
IGAMI 3 DENÍS GUTIÉRREZ 2
UNAX 2 ROGER HINOJO 1
SERGI C. 2 KAREEM 1
FACU 2 MARIO 1
JUNIOR 1 POL GARCÍA 1


BENJAMÍ "B" . PREBENJAMÍ - INFANTIL-ALEVÍ "A" FEM. -
IVÁN LAMUELA 7 POL DURÁN 5 PAULA JIMÉNEZ 5
ERIC ALCAIDE 4 ORIOL ALCOBA 2 NATÀLIA ENCINAS 5
GUILLEM BADÍA 3 CRISTOBAL M. 2 EVA FUSTER 4
BIEL DEL VALLE 2 ORIOL PALLÁS 1 MARÍA TOSTADO 3
GERARD CAMP 1 GERARD LUQUE 1 JULIA GUERRA 2
G. COLLELL 1 ROSES BADÍA 1
pròpia porta 1


INFANTIL "B" FEMENI . INFANTIL "C" FEMENÍ - BENJAMÍ FEMENÍ -
SARA EXTREMERA 8 XÈNIA PÉREZ 9 JANNET RODRÍGUEZ 4
MAR SERRACANTA 7 IRENE BERTOLÍN 9 LAURA MAS 3
ALEJANDRA GRÀCIA 6 PAULA SANZ 5 CARLA LLANES 2
EMMA RAMÍREZ 3 AINHOA GARCÍA 3 LARA COLLADO 1
JULIA MAILLO 3 ALBA MARTÍNEZ 3 ALBA MARTÍNEZ 1
JUDITH VIÑAS 2 LAURA QUERO 1 CLAUDIA MONTERO 1
ANNA FUSTÉ 1 LAURA MAS 1 EVA FÉLIX 1
NEREA CHAVES 1 CLAUDIA FRANCÉS 1 IRIS GONZÁLEZ 1
ALBA FERNÁNDEZ 1 Pròpia porta 1 BERTA EGEA 1
BERTA AYMA 1
Pròpia porta 1


PUNXADA DE LES MÉS PETITES A MARTORELL (3-3)

Martorell Associació Esportiva: 3 – RCD Espanyol Benjamí Femení: 3

L’equip espanyolista deixà escapar un 0-3 al seu favor per acabar sumant només un punt en el seu desplaçament a Martorell. Es el segon empat consecutiu de l’equip d’Alex Gassó,  però continua una jornada més en primera posició doncs la retirada de la UE Vilassar Mar fa que s’anul·lin els resultats dels equips que s’havien enfrontat amb l’equip del Maresme, sent un d’ells l’equip sabadellenc, perseguidor de les espanyolistes a la classificció. Tant Sabadell com Sant Gabriel tenen dos partits menys disputats que les espanyolistes.

Probablement aquesta pròxima jornada perdrà la condició de primer classificat l’equip espanyolista doncs tindrà jornada de descans.  Dependrà del que succeeixi a l’encontre entre el CF Llerona i el CE Sabadell.


Fitxa tècnica:
Martorell AE: Irene Melero, Claudia Sánchez, Ingrid Cervelló, Sara Palafox, Laia Barberà, Judith Fores i Julia Montoya.
També: Aitana Buiza, Mireia Arranz, i Silvia Cano.

RCD Espanyol: Irune Prats, Lara Collado, Mireia Andrés, Laura Mas, Iris González, Carla Giménez i Claudia Montero.
També: Lucía Hernández (p.s.), Rosario Berman, Berta Egea, Jannet Rodríguez, Carla Llanes,  Ainhoa Moreno i Eva Félix.

Àrbitre: Sergio Armenteros Cano de la delegació d’ El Baix Llobregat.

Gols: 0-1: Laura Mas, m. 5; 0-2: Jannet Rodríguez, m. 25; 0-3: Carla Llanes, m. 26; 1-3: Sara Palafox, m.30; 2-3: Sara Palafox, m. 41; 3-3: Julia Montoya, m. 56

Incidències: Encontre corresponent a la quarta jornada del campionat de lliga de la Primera Divisió Aleví-Benjamí-Prebenjamí Femenina, disputat el migdia del passat dissabte al Complex Esportiu Mpal. Torrent de Llops de Martorell. 


 CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ ALEVÍ-BENJAMÍ-PREBENJAMÍ FEMENINA.

CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 R.C.D. ESPANYOL 8 4 2 2 0 15 8
2 C.E. SABADELL F.C. 6 2 2 0 0 14 3
3 C.E. LLERONA 5 4 1 2 1 12 12
4 C.D. SANT GABRIEL 4 2 1 1 0 10 3
5 U.E. CENTELLES 4 3 1 1 0 12 14
6 U.D. VILADECANS 3 1 1 0 0 6 3
7 C.F. IGUALADA 3 3 1 0 2 10 15
8 MARTORELL ASSOC. ESP. 2 2 0 2 0 4 4
9 UNIFICACIÓ STA. PERPÈTUA 0 2 0 0 2 3 13
10 ESCUELA F. BONAIRE 0 3 0 0 3 9 20
- U.E. VILASSAR MAR (Retirat) 0 3 1 0 2 11 24

EL PREBENJAMÍ ES VE AVALL,
DAVANT EL BADALONA, EN ELS DOS DARRERS QUARTS (1-5)










RCD Espanyol Prebenjamí: 1 – CF Badalona Benjamí “C”: 5

Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Jordi Saucedo, Sergi Peregrina, Joel Alsina, Pol Durán, Oriol Pallás, Alejandro Domínguez i Oriol Alcoba.
També: Aitor Capitán (p.s.), Gerard Luque, Cristóbal Morales i Saúl Barrabés.

RCD Espanyol: Izan Diéguez, Roger Tora, Izan Ortíz, Álvaro Torres, Ferran Nofuentes, Juan J. Dorado, i Marc Páez.
També: Josué Casanovas i Aarón Chiriguaya.

Àrbitre: Karim Abajtit de la delegació de Barcelona. Cartolina al membre del cos tècnic visitant Javier Torres, m. 25.

Gols: 1-0: Cristobal Morales, m. 15; 1-1: Álvaro Torres, m.19; 1-2: Álvaro Torres, m. 31; 1-3: Josué Casanovas, m. 36; 1-4: Josué Casanovas, m. 38; 1-5: Josué Casanovas, m.39.

Incidències: Encontre corresponent a la quarta jornada del campionat de lliga del grup vuitè de Segona Divisió Benjamí, disputat en el camp de F-7 de la Ciutat Esportiva Dani Jarque, la tarda del passat dissabte.    


  CLASSIFICACIÓ SEGONA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 8è.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 U.E. SANT ANDREU "C" 12 4 4 0 0 27 2
2 CF ESC. ESPORTIVA GUINEUETA 12 4 4 0 0 24 9
3 F.C. MARTINENC "B" 12 4 4 0 0 18 10
4 C.D. SANT GABRIEL "C" 10 4 3 1 0 22 7
5 C.F. ALZAMORA 9 4 3 0 1 15 9
6 PENYA BARCELONISTA BARCINO "B" 7 4 2 1 1 16 13
7 C.F. BADALONA "C" 6 4 2 0 2 21 10
8 C.E. L'HOSPITALET "B" 4 4 1 1 2 11 13
9 R.C.D. ESPANYOL "C" 4 4 1 1 2 11 15
10 PENYA BARC. COLLBLANC SANTS 4 4 1 1 2 13 20
11 S.E. MERCAT NOU MAGORIA 4 4 1 1 2 9 23
12 VILA OLÍMPICA CLUB ESPORTIU 3 4 1 0 3 6 15
13 C.F. LA FLORIDA "B" 3 4 1 0 3 8 23
14 FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA 1 4 0 1 3 6 13
15 UNIFICACIÓ CIUTAT MERIDIANA 1 4 0 1 3 9 26
16 C.F. BUFALÀ "B" 0 4 0 0 4 8 16


L'INFANTIL "C" FEMENÍ, SEGUEIX PRIMER
TOT I HAVER DESCANSAT LA PASSADA JORNADA

L’Infantil “C” femení descansà aquest cap de setmana passsat al campionat de lliga del grup segon de Segona Divisió Infantil-Aleví Femenina, doncs el seu rival de la quarta jornada l’Escola de Futbol Femení Manu Lanzarote s‘havia retirat desprès de ser sortejat el calendari del grup però abans de l’inici de la competició. Amb tot, les espanyolistes segueixen sent primeres amb tres triomfs de tres encontres disputats, però ara comparteixen liderat amb els infantils A femenins del FC Martinenc i del Juventud 25 de Setiembre de Rubí.

Amistós davant UD Cirera.

En comptes de la competició oficial, l’equip disputà un partit amistós al camp de F-7 de la Ciutat Esportiva el migdia del passat diumenge davant la UD Cirera de Mataró amb arbitratge de Bruno Montoro Ferreiro. L’encontre finalitzà amb triomf local per un contundent 10-1.

Els gols espanyolistes foren obra de Maria Isabel, Paula Sanz (3), Irene Bertolín, Claudia Francés, i Alba Martínez (4).  L’equip espanyolista formà amb Janet Martínez a la porteria, Laura Sánchez, Diana Bertolín, Claudia Francés, Paula Sanz, Míriam Maldonado i Maria Isabel. També jugaren Paula Gámez (p.s.), Irene Bertolín i Alba Martínez.    

D’aquest encontre amistós davant el Cirera, pertanyen les fotografies de la part inferior d’aquest article.

El proper encontre de les blanc-i-blaves serà a Can Zam, Santa Coloma de Gramenet, davant l’Arrabal Calaf-Gramenet, demà dissabte a les 12:45h.    









 CLASSIFICACIÓ SEGONA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEMENINA. GRUP 2n.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 R.C.D. ESPANYOL "C" 9 3 3 0 0 33 5
2 F.C. MARTINENC 9 3 3 0 0 26 1
3 JUVENTUD 25 SEPTIEMBRE 9 3 3 0 0 15 6
4 C.D. ARRABAL-CALAF GRAM. 6 3 2 0 1 18 6
5 C.D. BADÍA DEL VALLÈS 3 3 1 0 2 16 11
7 F.C. CERDANYOLA VALLÈS 3 2 1 0 1 6 14
6 C.E. SABADELL F.C. "C" 3 2 1 0 1 9 7
8 FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA 3 3 1 0 2 7 19
9 C.E. SEAGULL 0 2 0 0 2 4 16
10 F.C. SANT CUGAT ESPORT 0 3 0 0 3 3 26
11 C.E. VACARISSES 0 3 0 0 3 2 28

L'INFANTIL "A" DEL SANT CUGAT
LI REMUNTA AL CONJUNT DE VELAMAZÁN (1-3)










RCD Espanyol Infantil “B”: 1 – FC Sant Cugat Esport: 3

L’equip de Toni Velamazán va patir la seva primera derrota després de veure com l’equip infantil A del FC Sant Cugat Esport li remuntava el partit en el segon temps després d’anar-se’n als vestidors amb un mínim triomf dels espanyolistes. L’equip perico, físicament inferior al rival, es vingué avall moralment en el tram final de partit i acabà sucumbint per 1-3. Amb aquesta derrota cau a la cinquena posició a tres punts dels dos primers classificats, CF Tecnofutbol i UE Cornellà B.

I això que les coses ja no es van pogué posar millor per l’equip de Velamazán quan als vuit minuts Kante Samba lluitant per una pilota en banda esquerra a la qual no arribava, la seva força i lluita continuada li permeté robar-li la cartera al defensor del Sant Cugat, i marxant cap a barraca afusellà al meta rival tant aviat com trepitjà àrea.

L’Espanyol tingué varies oportunitats, però foren els santcugatencs els que estigueren a prop d’assolir l’empat amb un tret al pal als dinou minuts de joc. També l’Espanyol disposà de dues bastant clares com una bola que rebotada acabà fregant el pal i una abans del descans a càrrec de Kante Samba que aixeca per sobre la sortida del porter.

En el segon temps, a quatre minuts de la represa, un lliure directe s’estavellà al travesser de la porteria espanyolista i Joan Refusta aconseguí superar al meta Iker rematant a plaer, igualant el partit. Aquest gol donà ales als roig-i-negres que passaren a dominar el partit dispossant de varies ocasions com una volea es marxà per sobre en una gran oportunitat dels visitants. Per part local, una rematada fluixa en carrera de Rubén,  i poc més, doncs fora el Sant Cugat qui es va fer amb el control del joc tancant al rival, i fruït del domini aconseguí capgirar el marcador amb dos ràpids gols (61’ i 64’) que deixaren ja el partit vist per a sentència.  I encara va pogué fer el quart el conjunt visitant, evitant-lo la fusta de la porteria espanyolista.

El proper encontre serà demà a les 11:00h. al Mpal. de la Bóvila davant el FC Cerdanyola Vallès.    


Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Darwin, Robert, Alex Iglesias, Marc Fuentes, Hugo, Oscar, Nicolás, Gerard, Kante Samba, Aitor i Pau Russo
També: Lucas, Jaume, Merchán, Aarón, m. 28; Iker (p.s), Rubén, i Marc Pubill, m. 36.

FC Sant Cugat Esport: Dave Machielsen, Lluis Martín, Álvaro Belzuz, Joan Refusta, Bernat Gallego, Sergi Alcántara, Chakib Abbou, Jordi López, John Jairo, Víctor Baleriola, i Alex Palomera.

Àrbitre: Abel Casado Cabezas, de la delegació de Barcelona.

Gols: 1-0: Kante Samba, m. 8; 1-1: Joan Refusta, m. 39; 1-2: Andrés Juan, m. 61; 1-3: John Jairo, m. 64.

Incidències: Encontre corresponent a la quarta jornada del campionat de lliga del grup 4rt. de Preferent Infantil, disputat la tarda del passat dissabte al camp 3r. de la Ciutat Esportiva Dani Jarque.  En les files roig-i-negres, Joan Refusta Ariza, ex jugador del futbol base espanyolista fins el passat gener.


  CLASSIFICACIÓ PREFERENT INFANTIL, GRUP 4rt.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 C.F. TECNOFUTBOL 10 4 3 1 0 14 5
2 U.D. CORNELLÀ "B" 10 4 3 1 0 11 2
3 C.E. L'HOSPITALET 9 4 3 0 1 10 5
4 F.C. SANT CUGAT ESPORT 8 4 2 2 0 10 6
5 R.C.D. ESPANYOL "B" 7 4 2 1 1 10 6
6 F.C. MARTINENC 7 4 2 1 1 9 6
7 C.F. UNIFICACIÓ LLEFIÀ 6 4 1 3 0 5 4
8 ESCOLA F. GIRONÉS-SÀBAT "B" 5 4 1 2 1 6 7
9 JUNIOR C.F. 5 4 1 2 1 6 8
10 F.C. CERDANYOLA VALLÈS 4 4 1 1 2 5 6
11 C.F. SANTA EULÀLIA 4 4 1 1 2 6 8
12 VILA OLÍMPICA CLUB ESP. 4 4 1 1 2 2 4
13 FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA 3 4 1 0 3 5 10
14 U.E. MOLLET C.F. "B" 3 4 1 0 3 4 13
15 U.E. VILASSAR MAR 2 4 0 2 2 2 6
16 FUNDACIÓ PRIVADA HERMES 0 4 0 0 4 2 11




S E N T I M E N T P E R I C O . C O M