diumenge, 30 de desembre de 2007

IMATGES DEL 2007:
UN ANY HISTÒRIC.

ADÉU 2007...
FELIÇ ANY 2008 A TOHOM !!!

Adéu 2007
Estem dient adéu a un any històric per el RCD Espanyol; 2007 serà recordat dins aquest nou Espanyol que sorgeix en les acaballes de l’estada a Montjuïc i davant el que serà el gran repte e il·lusió de tot l’espanyolisme, el trasllat al nou estadi de Cornellà – Prat.

Per segona vegada a la seva història vam arribar a una final continental. Aquesta, va cloure amb idèntic desenllaç (des del punt de penal); però la imatge que va oferir l’equip va ser totalment diferent i cal afegir-li tot el ressò que va produir que un equip perdés el títol imbatut i amb un jugador menys durant bona estona del partit i en una prorroga èpica gràcies a un col·legiat suïs que no va estar a l’alçada dels dos grans finalistes.

Un Espanyol que tot i la irregular marxa a la lliga en la temporada passada que va acabar amb un discret onzè lloc, va deixar-nos moments que mai oblidarem; el 3-1 davant l’etern rival a Montjuïc, i sobre tot els dos gols catalans i, legals de Raul Tamudo per contraposar a dos gols amb accent argentí, lletjos, aconseguits amb la astúcia del trampós, que van donar just càstig a qui pretén sempre fer valer els seus privilegis i el seu factor de preponderància per guanyar allò que no mereix per les vies legals.

Raul Tamudo es sens dubta, el personatge del 2007, a nivell futbolístic a Catalunya. Controvertit per a molts, tímid, amic dels seus amics, tot el que vulguin. Però ja és per mèrit propi el màxim realitzador de tota la història en lliga, aviat (més aviat del que us penseu vosaltres), serà el jugador que més cops hagi vestit la samarreta blanc i blava en lliga, i sols li falta aconseguir tres gols en un encontre com a espina clavada en el seu historial.

La lliga actual, amb els tretze encontres en que l’equip de Valverde està imbatut, les victòries a domicili davant el Valencia, Sevilla, Atlético, el triomf a casa davant el líder, i l’empat amb regust dolç davant el Barça son partits que deixen per la història els homes del “Txingurri”. Arribar a les festes nadalenques a un punt del màxim rival, tercers en zona Champions, era quelcom impensable quan altre cop vàrem incrementar la odiosa estadística perdent el primer encontre a l’Olímpic.

Ha estat l’any de l’explosió de Albert Riera, que l’ha permès jugar a la Selecció Espanyola amb Tamudo i Luis (altre fet digne de menció). La consolidació d’homes com Jarque, el mateix Luis, com a ídols del poble perico. El de la confirmació dels gols decisius, fonamentals en moments claus, d’en Ferran Corominas mentre desfulla la margarita amb l’amenaça de la seva marxa del Club. L’any de Walter Pandiani i Gorka Iraizoz, traspassats posteriorment després de ser les figures d’una UEFA que va fer trempar als espanyolistes com mai: El 4-0 davant els israelians, aquella semifinal davant un Werder Bremen, equip que en l’anterior (1988) no va pogué ser el rival a la final, per culpa d’aquells maleïts del Bayer 04, aquest cop tornava a caure, amb un 3-0 que aquest cop sí va ser suficient pels pericos i a més, confirmat amb altre triomf amb remuntada inclosa, a Bremen (1-2).

A més aquest 2007 que ja s’esgota en mig d’una Catalunya diferenciada com sempre per els riures i les llàgrimes, però a l’inrevés del que històricament ha succeït, aquest cop son els blanc i blaus els que gaudeixen, feliços i demostren el camí del canvi històric que aquesta terra necessita a nivell d’esport i particularment en el futbol.
Aquest canvi es manifesta, assolint el club fundat per catalans més important de la nostra terra, un augment significatiu de la seva massa social, arribant gairebé als 30.000 associats, que el permet encarar el futur amb un optimisme com mai en l’entitat.

Un any que ens va deixar un campionat de lliga del Juvenil A, del que potser s’esperava quelcom més en les següents competicions, i en el que amb la nova fornada, acaba l’any com a líder i amb totes les il·lusions del mon. Títols de lliga per els infantils de primer any, per el Cadet B, per el Prebenjamí, i un Campionat de Catalunya (Infantil) amb un tercer lloc a Brunete i un munt de subcampionats van ser el més destacat de nostra pedrera, que per damunt de resultats va tornar a ser (i continua sent-lo) decisiva a l’hora de nodrir al primer equip i al capdavant de la feina, un Espanyol B que amb problemes, patiments, i un començament molt complicat aquesta temporada, sembla veure ja la llum després de la foscor del túnel, en el difícil transitar per la Segona B.

Fruït d’això, Ángel Martínez, el darrer nou valor en alça d’un Espanyol triomfant; és normal en les alineacions del primer equip una mitjana de set jugadors formats al futbol base espanyolista, en una Ciutat Esportiva que ha viscut canvis a nivell dels camps, de noves oficines, gimnàs, etc. i de la que el consistori adrianenc ha requalificat una part en la que en un parell d’anys amb la remodelació urbanística d’aquella zona, es construirà en part d’ella ajudant a eixugar el deute històric de l’entitat.

La mala sort en aquest any gloriós ha estat per el femení. Primer, amb una lliga que es va escapar al darrer sospir, mediatitzada per la decisió del CSDD d’acceptar el recurs de l’Athletic Club que revocava la sentència del mateix organisme que deixava sense efecte una decisió d’alineació indeguda dictada per el Comité de Competición de la RFEF en el seu dia. En un dramàtic desenllaç, els nervis van passar factura a tots dos contendents i cap dels dos equips va ser capaç d’imposar-se en els dos darrers encontres, deixant la sort del títol a una decisió que encara avui és pendent de resolució a la justícia ordinària.

Tampoc en la Copa de la Reina es va pogué assolir el títol tot i la brillant classificació per la final, en la que el Llevant va estar més afortunat, en un matí esperpèntic viscut en un camp impropi d’una final, en el que els aeroports van tornar a jugar altra mala passada a l’Espanyol, en aquest cas amb els equipatges.

La decisió de donar un canvi a l’equip amb el relleu a la banqueta per motius extra esportius, no ha fructificat a nivell de resultats ni de joc, amb un campionat en el que la lesió greu de l’estendard del femení, Adriana Martín, ha vingut a empitjorar encara més, una marxa de l’equip ja per sí, per sota de les previsions, en una categoria que és diu “que està més igualada que mai”, però la realitat és que el líder li treu 15 punts a les espanyolistes i 34 al darrer classificat en tretze encontres disputats.

Consolidació de l’Associació d’Esports Blanc i Blau que a nivell de l’atletisme (no reconegut com a secció per part del Consell) amb els colors i l’escut, han passejat per els pobles de Catalunya, d’Espanya, i del món, l’esperit de lluita i de sacrifici d’un equip orfe de nom, però amb la qualitat humana dels seus membres i amb grans èxits simbolitzats com a referent per la història de l’atletisme espanyol, amb la medalla de bronze de Maria Vasco al passat Mundial d’Osaka.

Estrena del CB Olesa amb el nom d’Espanyol com a part de la seva nomenclatura, dins la màxima categoria del bàsquet nacional femení en detriment del Universitari Barça; mentre uns desfan, altres intenten construir...
Amb tot, no es hi falta raó als que pensen que és un greuge amb l’atletisme, que gratuïtament no poden competir amb nostre nom.
Amb un principi difícil, sembla que les noies del Olesa – Espanyol ja li han agafat el pols a la competició màxima del bàsquet estatal.

En aquest any que esgota els seus darrers instants, és l’any en que el poble perico ha pogut constatar, veure amb el seus propis ulls (incrèduls moltes vegades), forjada aquesta incredulitat amb la força dels pals rebuts, dels cops d’infortuni suportats, com, poc a poc s’alçava al cel l’esquelet del nou estadi de Cornellà – Prat, iniciant-se un compte enrera que tots, absolutament tots els pericos, portem ja gravat a la nostre ment, mentre els més afortunats ja han escollit seient per la nova llar blanc i blava.

L’estabilitat de l’entitat, a nivell social i accionarial s’ha vist confirmada amb la darrera Junta General, amb una pau històricament difícil d’aconseguir, però que el gran moment que viu la societat, ha fet que inclòs els opositors hagin afluixat sensiblement amb el silenci (trencat algun cop, amb desafortunades i airades declaracions) del principal accionista de l’entitat.

A nivell social, les enormes discrepàncies en certs temes, recullen perfectament la pluralitat d’un Club, que és un ampli ventall ideològic unit per uns colors forjats amb una història de patiment i glòria en comptades però gaudides ocasions, que ens uneix a tot el poble perico.

Un any per sentir-nos tots contents, però no per dormir-se en els llorers de l’èxit, si no per continuar el difícil camí de convertir el RCD Espanyol, gran en història i en sentiment, en una entitat gran dins el futbol espanyol i europeu, i en el difícil camí en el que tots aportem nostre granet de sorra, de fer-se un lloc digne, sense greuges, sense imposicions ni vassallatges en una Catalunya real més plural del que la Catalunya oficial vol imposar sistemàticament, al mon del futbol.

Per últim, desitjar-vos a tots els lectors, una bona sortida i entrada d’any, i un feliç 2008 per a tots, amb tot el meu SENTIMENT PERICO.

FEMENINS BASE: EXCEL·LENT PRIMERA VOLTA


CLASSIFICACIÓ SEGONA DIVISIÓ CATALANA, GRUP 3er.


CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD ESPANYOL "C"925810525
2 CF ARGENTONA10247304414
3 CE XAICA "B"9206213710
4 FC GLADIADOR9196122713
5 AE LA SALLE PREMIÀ10186043717
6 P. BAR. ANGUERA "B" 9175222523
7 AT. MASNOU9103152028
8 UD LOURDES 8103141526
9 BADALONA CF "B"962071237
10 UE SANT ANDREU "B"94117831
11 CF SUSANNENC930361241
12 CF BARCELONETA101019549

FEMENINS BASE. FUTBOL 7


CLASSIFICACIÓ CADETPJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD ESPANYOL 8248001134
2 F. ESP. AT VILAFRANCA8217015118
3 CF REUS DEPORTIU8186027813
4 CF VILANOVA GELTRU 8134132734
5 CE ESPARRAGUERA8103142439
6 FC SANTBOIÀ793041634
7 P. BAR. CERVELLÓ84116862
8 CF MOLINS DE REI74115661
9 CD ODENA80008462
CLASSIFICACIÓ INFANTIL "A"PJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD ESPANYOL925810977
2 CF BADALONA923720939
3 ESCOLA ESP. GUINEUETA923720489
4 ESCUELA F. BONAIRE10196134716
5 PENYA BLANC BLAVA R.9165134034
6 CE SANT GABRIEL "C"9124052629
7 CE EUROPA "B"9124053240
8 ENFAF8113233743
9 ESC. F. BARBERÀ ANDALUCIA9103153842
10 UE VILASSAR DE MAR104118975
11 CF PALAUTORDERA "B"1031091489
12 AE LA SALLE PREMIÀ91018795
CLASSIFICACIÓ INFANTIL "B"PJPTS PG PE PP GFGC
1 CD SANT GABRIEL103010001641
2CE SABADELL FC "B"1028910491
3 P. BARC. SANT CELONI102790111531
4 RCD ESPANYOL "B"11217046255
5 UE SEVA9196123221
6 CF BADALONA "B"10134152540
7 C. BELLAVISTA MILAN11134163057
8 CF OLÍMPIC LA GARRIGA10113251358
9 UD TARADELL10103162969
10 CF AT. RIUDEPERES1072172151
11 CF BASE VICREMEI "B"1062081231
12 CF PALAUTORDERA962071952
13 AT. BALENYÀ10000109113

CLASSIFICACIONS FUTBOL 7:
EL BENJAMÍ C VA ASSOLIR EL LIDERAT

BENJAMÍ PREFERENT GRUP 2on.PJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD. ESPANYOL 133612016920
2 FC BARCELONA133311026116
3 SANT CUGAT ESPORT FC "B"133311025517
4 UD At. GRAMANET133110124620
5 CF BADALONA 13248054537
6 GRANOLLERS EC13196163624
7 JÀBAC C J - TERRASSA "B"12186064134
8 CE SANT GABRIEL13186072720
9 CD BLANES13185353837
10 UE SANT ANDREU13175254333
11 CE EUROPA13175264639
12 FP SÁNCHEZ LLIBRE12154353238
13 Pª BARC. SANT CELONI13113282259
14 CE SABADELL FC1272192246
15 CF MARTORELLES 1210111772
16 UD CIRERA1300013687
BENJAMÍ PREFERENT G. 1er. PJPTS PG PE PP GFGC
1 C. GIMNÀSTIC MANRESA123612004816
2 CE MANRESA 133210215717
3 UD AT. GRAMANET13309314623
4 FC BARCELONA "B"13289134227
5 ESCOLA F. GAVA13206253529
6 C. MERCANTIL13206253232
7 UNIÓ FB JABAC I TERRASSA 13165173332
8 RCD ESPANYOL "B"13154364245
9 UE CASTELLDEFELS 13154363240
10 SANT CUGAT ESPORT FC13133463739
11 EC GRANOLLERS "B" 12133453237
12CF VILANOVA GELTRU 13134183847
13 MIRASOL-BACO UNIÓN CF12124082545
14 UE SANT ANDREU "B"13112562940
15 CF CUBELLES12103182752
16 ESCOLA F. SABADELL 13620111549
BENJAMÍ 1a. DIVISIÓ 1er. G.PJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD ESPANYOL "C"133311028822
2 UD VILADECANS133311025517
3 E. F. PRAT BLAUGRANA133110128717
4 UE SANTS123110109225
5 UE CORNELLÀ "B"133010035923
6 AE PRAT 13289135925
7 CE SANT GABRIEL"B" 13227155136
8 CE EUROPA "C"12155073349
9 UD AT. GRAMANET "C"13134182647
10 FA ESPLUGUENC 13134184579
11 FP CE JÚPITER13134182256
12 U AT. HORTA 13113282058
13 SALESIANS BOSCO-HORTA "C"13113282464
14 CF BARCELONETA13103192865
15 UD POLVORITENSE LA MARINA 13930102972
16 CF BUFALÀ13000131880
PREBENJAMÍ GRUP 1er.PJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD. ESPANYOL113311002056
2 VILA OLIMPICA C. ESP.11331100657
3 CD SANT GABRIEL11258128027
4 CF BADALONA11258126627
5 UD AT. GRAMANET11248037728
6 ARRABAL-CALAF GRAM.11227135532
7 CF LLOREDA11165154647
8 CE P. BARC. BARCINO11165155660
9 FC MARTINENC11165154558
10 CF UNIFICACIÓN LLEFIÀ11165153551
11 UE SANTS11113264857
12 PONT DE MARINA-SAGRADA F.1162092163
13 FP CE JÚPITER1162091670
14 UNIFICACIÓ BADALONA SUD1141191975
15 CF MONTAÑESA1141191980
16 UNIFIC.CIUTAT MERID. 11000110165


dissabte, 29 de desembre de 2007

HA MORT PEPE GUIJARRO

L'espanyolisme està de dol: Si dijous ens va deixar el President Fundador de la PBB de Sant Joan Despí, Gilbert Guardia Gutsems, a l'edat de 87 anys, Avui ens em de fer ressò, de la pèrdua d’un dels personatges més entranyables dins del RCD Espanyol, el que va ser durant 32 anys massatgista de l’entitat, Pepe Guijarro.

Amb ell, se ens va una part de una època important, però ens queda el seu record, el d’aquells partits en el mític Camp de la Carretera de Sarrià (tal com es coneixia en aquells temps) al costat de figures com John Lauridsen, com N’Kono, Marañón, Molinos, José Maria, Solsona, Glaría, entrenadors com Santamaria, Maguregui, Azkargorta, i un llarg etcètera de noms que han format part de la història blanc i blava de la que per mèrits propis, ja formen part tant ell, com el President fundador de la penya de Sant Joan Despí.
Descansin en pau.

ELS PERICOS A LES SELECCIONS. (2 Jornada)

Catalunya guanya els quatre encontres
Doble triomf de les seleccions catalanes sub-14 i sub-18 davant Ceuta, en la primera fase dels campionats d’Espanya autonòmics.
Els infantils no han tingut cap problema per golejar a Ceuta per 5-0, mentre que en categoria sub-18 els locals han creat molts més problemes dels esperats i han estat a punt de donar la sorpresa, perdent per la mínima 3-2.

CATALUNYA SUB -14: Marc (m. 36 Sabater), Sergio, Tavira, Jose, Quesada, Luis, Moussima (m. 36 Deulofeu), Gerard, Manel (36 Juanjo), Sarsanedas, Albert

CEUTA SUB 14: Miguel, Javier (m. 57 Alejandro), Angel, Sergio, Juan Manuel, Daniel, Ereña (m. 71 Jose Carlos), Anuard (m. 42 Vicente), Alvaro, Jose Enrique, Federico Jose

Àrbitre: Almagro Garcia

Gols: 1-0 Jose (m. 6), 2-0 Sarsanedas (m. 37), 3-0 Luis (m. 39), 4-0 Deulofeu (m. 53), 5-0 Albert (m. 64)



CATALUNYA SUB 18: Marti, Aitor, Angel, Bolaños, Alejandro, Zambudio, Alexis, Rochina (m. 60 Jose Luis), Ilie ( m. 46 Oriol), Marc, Oscar

CEUTA SUB 18: Antonio, Alfonso, Javier, Hutman, Martinez, Ruiz (m. 80 Daniel), Juanma, Borja, Luismi, Abdelhakim (m. 80 Cristian), Mohamed

Àrbitre: Celadelo Lopez. Ha mostrat targetes grogues a Zambudio, Bolaños, Marc, Jose Luis, Juanma Daniel

Gols: 1-0 Rochina (m. 4), 1-1 Juanma (m. 24), 2-1 Oscar (m. 30), 2-2 Javier (m. 42), 3-2 Jose Luis (m.65)

ATLETISME BLANC I BLAU:
DARRERA CURSA DEL 2007

Foto d'arxiu:
La passada edició de la Sant Silvestre, en el moment de la sortida dels juvenils.


El 31 de desembre, Barcelona acollirà una nova edició de la Cursa dels Nassos-IX Sant Silvestre, la prova de 10 quilòmetres que tindrà lloc a les 17.30 hores.

La Sant Silvestre és una de les curses atlètiques més conegudes i populars del món, que va començar a celebrar-se a Sao Paulo l'any 1924 i va estendre's per tot el planeta fins a convertir-se en la cita atlètica indispensable a les principals capitals europees, com són Berlín, Londres, París o Madrid.

A Barcelona va aterrar ara fa 8 anys, al Nadal de 1999, i durant aquest temps, la Cursa dels Nassos s'ha consolidat com una de les proves esportives i festives més importants de la ciutat, ja que, en celebrar-se el darrer dia de l'any, és l'encarregada de tancar el cicle anual esportiu.

Entre els atletes estrangers, cal destacar els atletes kenians Elijha Chelimo i Peter Korir, campió el passat 23 de novembre de la Marató de Sant Sebastià.

Per altra banda, les participants femenines estrangeres més destacades d'aquesta prova són l'atleta etíop Sofia Assefa; Elen Cherono i Pamela Porton, de Kenya; i Kenza Wabi, del Marroc.

Entre els atletes de l'Estat espanyol cal destacar la participació dels catalans Xavier Cortés Huete, Pol Guillem, Meritxell Calduch, Toni Bernadó, Jaime Leiva.


Foto d'arxiu:
El president de l'AE BiB, senyor Joan Calero, acompanyat de Driss Lakhouaja, instants després de cloure la passada cursa del 2006 amb un cinquè lloc, a un segon del quart classificat.



Per part de l’Associació d’Esports Blanc i Blau prendran part a la cursa Driss Lakhuaja, (que arriba com a guanyador dels darrers Cros de Rubí i d’Ascó i un tercer lloc a Granollers on se li va escapar la victòria en els darrers metres), El Mustafa El Younes, (guanyador de la Cursa de la Mercè de 2006 i segon en la darrera edició de la mateixa prova), Abderraman Ait (segon a la categoria promesa en la Jean Bouin), Teresa Pulido campiona d’Espanya de Marató, Vinyet Nogueró (campiona de Catalunya de mitja marató la passada temporada), Ester Ramos (3 de Catalunya en muntanya), i en categoria juvenil Ilyas Haik. En la modalitat de cadira de rodes, Jordi Madera, Rafael Botello, José Luis Alonso, Khalid Zerguini i Cristian Sánchez.


SORTIDA: passeig Garcia i Faria. RECORREGUT: passeig Calvell - carrer Salvador Espriu - carrer Dr. Aiguader - plaça Pau Vila- Pla de Palau – avinguda Marquès de l'Argentera - passeig Circumval·lació - carrer Marina -avinguda Meridiana - carrer Bolívia - carrer Ciutat de Granada - avinguda Diagonal - carrer Josep Pla - carrer Taulat - carrer Selva de Mar. ARRIBADA: passeig Garcia i Faria cantonada amb el carrer Josep Ferrater i Mora.


A la San Silvestre del Masnou hi participarà Enrique Luque i a la San Silvestre de San Sebastián, Isabel Eizmendi, mentre que a la més important de totes que és l’edició de la Sant Silvestre Vallecana hi participarà Maria Sánchez.

divendres, 28 de desembre de 2007

ELS PERICOS A LES SELECCIONS.


La selecció catalana sub-14 ha guanyat a Aragó per 2-0 en el primer encontre del III Campionat d’Espanya que es disputa des d’ahir a Ceuta, en la seva primera fase. Precisament, Aragó va derrotar per la mínima en la jornada d’ahir a Ceuta, per la mínima (1-0).

Catalunya: Marc Vergara, Xavier, Alberto, J. Manuel Rios, Eric Jacobs (Gerard Sarsanedas, m. 46), Lucho, (Sergio Corella, m. 58), Ali, Moussima, Gerard Vallès (Fernando Quesada, m. 46), Juanjo (Manel, m. 36) i Marc Miquel.

Aragó: Óscar (Sergio, m. 67); Pablo, Daniel, Alejandro, Joel, Adriàn (Zapata, m. 49), Àlvaro, Brahin (Navarro, m. 61), Emerson, Aitor (Pardeza, m. 49) i Ignacio.

Gols: 1-0 Moussima, 2-0 Luis Ali.

Árbitre: Sr. Racón Diéguez

Camp: Federativo José Benoliel, Ceuta.


Selecció catalana sub -18.

Primer temps en el que el major domini ha estat a càrrec del Catalunya, si be els aragonesos s’han resistit i han anat mica a mica superant el setge dels catalans, comptant amb una de les més clares ocasions de gol. El primer temps ha acabat amb l’empat a zero inicial.
A la segona part, la superioritat ha estat total per part dels catalans que han marcat fins a tres gols,a conseguits per José Luis Gómez, Marc de Val (blanc i blau cedit al Badalona juv.) i el espanyolista Oscar Sielva. En el partit de la jornada d’ahir, Aragó i Ceuta van empatar a un gol.

Catalunya: Martí Bartrina; Aitor Torres, Ángel Martínez (Óscar Sielva, m. 64), Álex Bolaño, Xavier Nobau, Alexis Sánchez (Gerard Zambudio, m. 46), Rubén Rochina, Albert Moñino (Eric Pla, m. 50), Lucas Porcar, José Luis Gómez (Oriol Romeu, m. 50) i Marc del Val.

Aragó: Ramón; Alejandro Perdiguero, Sergio (Alberto Contreras, m. 64), Ramiro, Marc Hidalgo, Alejandro Matute, Eduardo García (Eduardo Silva, m. 43), Ignacio Pérez (Daniel Ramírez, m. 75), José Pinilla (Cristian García, m. 75) i Eduardo Giménez.

Àrbitre: Ramón Arias Madrid (Col. Ceutí).

Gols: 1-0, José Luis Gómez (m. 50); 2-0, Marc del Val (m. 65); 3-0, Óscar Sielva (m. 90).


Camp: Federativo José Benoliel.


XII TORNEIG ALEVÍ INTERNACIONAL DE TÍAS (Lanzarote)

En altre ordre de coses, dir que la participació del Infantil B, en el Torneig de Lanzarote no ha pogut començar de pitjor manera, perdent ja al matí amb el Villarreal (actual campió del Torneig de Brunete), per un resultat que no deixa dubtes 0-3.

Els resultats es van actualitzant en el post que hi ha més avall sobre aquest torneig.

UNA CATALUNYA
MÉS BLANC I BLAVA QUE MAI (1-6)

Foto: FCF
GALÍCIA 1 CATALUNYA 6
La selecció femenina de Catalunya ha derrotat a Galícia per 1-6 en partit amistós disputat ahir a l’Estadi de Balaídos, a Vigo. Miriam Diéguez i Sara Serna, dues vegades cadascuna, i Rocío i Marta Villagrasa (L’Estartit), han marcat els gols. Catalunya comptava amb 12 jugadores de la Superlliga, s’ha mostrat superior en totes les línies al seu adversari.


La blanc i blava Míriam Diéguez ha aconseguit els dos primers gols tot just complir-se els deu primers minuts, el primer, de xut per l’escaire, i el segon de xut creuat després de intervenir les seves companyes al nostre club, Cubí i Sara.

Mari Paz, la jugadora del Llevant ha retallat distàncies per part del combinat entrenat per Pili Neira, però poc li ha servit al combinat local, ja que Sara Serna ha sentenciat amb dos gols més per Catalunya. Rocío Serrano s’ha sumat a la festa aconseguint un gol de vaselina i la jugadora de l’Estartit Marta Vilagrasa ha tancat el tanteig de tenis en que s’ha arribat a la fi de l’encontre.

Félix Gimeno, seleccionador català ha fet jugar fins a nou jugadores del RCD Espanyol.


Fitxa Tècnica:
Galicia: Paula; Cris, Mónica, Paula II, Leti, Carolina, Miriam, Vero, Anair, Joana, Mari Paz.
Substitucions: Rebeca per Cris, Miriam per Joana, Charo per Mari Paz, Ana per Paula, i Sara per Carolina al minut 46. Sonia per Leti, m. 63, Monica II per Anair, m. 66, Marta per Paula II, m. 70, Anita per Mònica, m.70

Catalunya: Cristina Prieto; Natalia Arrroyo, Sheila Sanchón, Marta Torrejón, Míriam Diéguez, Marina Torras, Marta Vilagrasa, Laura Bonaventura, Alba Vilas, Marta Cubí, i Sara Serna.
Substitucions: Rocio per Marina, m. 51, Vicki per Alva Vila, m. 55, Georgina per Sara Serna, m. 60, Maria Reche per Natalina, m. 66 i Anna Fàbregas per Cristina, m.70.

Gols: 0-1; Miriam, m. 2, 0-2: Miriam, m.10, 1-2: Mari Paz Vilas,m. 20, 1-3: Sara, m. 42, 1-4: Sara, m. 44, 1-5: Rocío, m.65 i 1-6 Marta Vilagrasa, m. 71

Àrbitre: Elena Casal. Va mostrar targeta groga a Marta Vilagrasa


Incidències: Balaídos, Vigo. Partit amistós de les seleccions absolutes femenines de Galícia i Catalunya.


Al marge d’aquest partit, les seleccions masculines de Galícia i Camerun es van enfrontar posteriorment i van empatar a un gol, amb Carlos Kameni sota pals defensant la porta dels camerunesos.

dijous, 27 de desembre de 2007

GOLEJADORS

PRIMER EQUIP ESPANYOL B JUVENIL A
TAMUDO 8 PEDRAZA6 CHARLY L. 4
LUIS GARCÍA 5 JORDI GÓMEZ 5 LUCAS PORCAR 3
RIERA 3 PALANCA 4 GUILLEM CREUS 3
VALDO2 JAVI MÁRQUEZ2 MARC MAS 3
ANGEL2 ZAMORA 2 CANARIO 3
JONATHAN 1 JUANMA 1 GUILLEM SAVALL 3
CORO1 DIDAC 1 SERGIO G. 3
ZABALETA1 TITO1 DIDAC VILA 2
JARQUE1 LLUIS CROUS 2
Pròpia porta2 ORIOL RICARTE 2
ÁLEX ARIAS 2
ABRAHAM 2
BAENA 2
CARLOS RUÍZ 1
VÍCTOR RUÍZ 1
ORIOL SANS 1
ALBERT M. 1
CHULI 1
DAVID 1



JUVENIL B FEMENÍ A FEMENÍ B
ÁLVARO 12 ADRIANA 10 RAQUEL CORRAL 10
O. SIELVA 8 SARA 4 CAROL PÉREZ 9
CHULI 7 MARTA CUBÍ 4 ROCÍO 7
DANI NIETO 5 VICKY 3 KENTI 4
MAX 4 NOEMÍ 3 MERITXELL 3
MARC CABALLÉ 3 CAROL 2 YLENIA 3
ÁNGEL M. 3 MÍRIAM 1 ANA NÚRIA RIOS 2
TUNEU 2 MARTA TORREJON 1 MARTA CORREDERA 2
JORDI ROIG2 NÚRIA 1 ELENA FERNÁNDEZ 1
JULI 1 Pròpia porta 2 OLGUITA 1
ANTONIO VELA 1 DEBORA 1
VEGA 1
ALEX 1
Pròpia Porta 1




CADET A CADET B INFANTIL A
NIERGA 6 GERARD M. 15 LUCHO 10
JORDI AMAT 6 GIL MUNTADES 6 OSCAR 5
PABLO 5 ANTONIO 5 JOSÉ 4
GABRI 4 JOAN ÁNGEL 4 NESTOR 3
CARLES MUR 4 JORGE 3 ERIC JACOBS 2
J. CARLOS 3 CRISTIAN M. 2 ALEX 2
MIKI 2 RUBÉN 2 C. ALBARRAN 2
SANI 3 IVAN GARCÍA 2 CARLOS CASADO 1
CRISTIAN F. 2 QUILES 1 ÁNGEL 1
ENRIC S. 2 S. DARDER 1 ARTURO 1
EDU 2 MARC MOLINA 1 COCO 1
Pròpia Porta 1 XAVI SOLE 1 ARROYO 1
Pròpia porta 1



INFANTIL B ALEVÍ A ALEVÍ B
JAFFAR 8 MULA 14 RUBEN GARCÍA 6
FREDY 8 JACK 13 JAVI NAVARRO 6
GERARD LL. 6 GABRIEL 4 CARLES M. 4
LAUREANO 5 ALBERT 4 ERIC 3
SERGIO 4 DAVID VILLANUEVA 3 ALEXIS 2
MARC GELMÀ 3 AITOR 2 LLUIS 2
RICARD 3 PATRICK 2 IGNASI 2
POL 3 GERARD 2 AARON 2
GERMÁN 2 MARC SAMPER 1 MARC 2
PACO 2 JUBA 1 MARIO 2
MIKI 1 ROGER RIVAS 1 PABLO 1
EDU 1




S E N T I M E N T P E R I C O . C O M