dissabte, 13 de gener de 2007

RESULTATS FUTBOL BASE

Resultats futbol base
Sadrià

Cadet B – EF Osona 4 – 1 (Gabri, Raul, Sani, Montcusí.)

Aleví A – Cornellà 5 – 0
Espanyol; Sergi; German, Sergi Coll, Oriol Vilà, Raul, Sergio González, Jafar, Marc, Jack, Paco, Miki (Iu Ranera, Oriol, Martí, Juan Pablo).
Gols; 1-0 Jack, 2-0 Paco, 3-0 Paco, 4-0 Marti, 5-0 Juan Pablo.

Infantil B – At. Bisbalenc 3-0
Benjamí C – Cirera 3– 2
Pre benjamí – Unificació Badalona Sud 15 –0
Cadet Femení – Sant Cugat Esports 5-1

1-0 Helena (pen), 2-0 Eva, 3-0 Isa, 3-1 (pen), 4-1 De la Cruz, 5-1 Maria Chueca.

Desplaçaments:
Granollers – Aleví B 3-1
Damm B –Juvenil B 1-4

CF Badalona – Infantil A. 0-1
C Natació Terrassa – Benjamí A 0-9

Granollers – Benjamí 6-3


Diumenge 14 de Gener

Sadrià:
Infantil A Femení – Santboià FC 10-1

Partit disputat amb moltes baixes per part de l'equip perico, però que mica a mica va anar imposant-se fins que el marcador final va reflectir la superioritat existent.
Espanyol: Natalia, Sara, Claudia, Mireia, Alexia, Marta, Maria, De la Fuente, Altmann
(Marta 4, De la Fuente 4, Altmann 1, Claudia Calvet 1)

Infantil B Femení – EF Donaire 10-0
(1-0 Ana López, 2-0 Ana L., 3-0 Ana L., 4-0 Alba, 5-0 Gemma, 6-0 Mireia *, 7-0 Alba, 8-0 Ana L., 9-0 Marina, 10-0 Mireia *

*(Mireia es la portera de l'equip. A la segona part s'ha canviat el lloc amb Carla Borrás, i ha marcat dos gols)



Desplaçaments
CF Badalona – Espanyol B. 17.00 hores. 2-0

La Salle Mallorca –Juvenil A. Col·legi La Salle. 0-2 (Continua la ratxa)
FE Figueres – Cadet A. 11.30 hores. 2-10

EL MÉS DESTACAT D'AQUEST CAP DE SETMANA

Sense oblidar el partit d’aquesta nit a Montjuïc davant l’equip de les ajudes (Federació, lliga, sorteigs, impunitat davant els comitès, arbitratges, alineacions indegudes, i un llarg rosari inacabable de injusticies) a les deu, en el que esperem que per una vegada la sort acabi aliant-se amb nostre equip, no s’acaba el món, ni el futbol amb aquest derbi, per lo que recordarem altres matxs interessants.

Avui destaquem a l’agenda de Sadrià, el partit de nostre Aleví A (segon)davant el tercer classificat el Cornellà a les 14.30 hores a la Ciutat Esportiva.

Interessants partits els que disputaran alguns dels equips del futbol base perico, com a visitants. El filial s’enfrontarà demà a les 17.00 hores al Camp del Centenari, a un Badalona que no ha perdut cap encontre al seu estadi, malgrat que en ha empatat un munt d’ells. Fins a sis ocasions ha acabat en taules els partits a Badalona.
El conjunt entrenat per Francisco López Alfaro, vell conegut del espanyolisme per els seus anys que ens va fer gaudir i meravellar amb el seu futbol, marxa classificat en tretzena posició amb 23 punts, només a tres dels de Joan Francesc Rubi.

El juvenil d’Oscar Perarnau intentarà allargat la seva ratxa triomfal, mentre que un dels més apassionants partits d’aquest cap de setmana es viurà a Granollers, aquest matí a les onze i mitja, on el primer (Espanyol) i segon classificat (els locals), del grup segon de la Preferent Aleví disputaran un encontre vital per fer-se amb el liderat de la categoria.

En atletisme, cal destacar demà el 24è Cross de Vic, el 66è Cross internacional d’Elgoibar, i el dia setze de gener la 24ena cursa “Noche de San Anton”. Desitgem als atletes que porten nostres colors i escut la màxima sort, al temps que em de fer un aclariment i rectificació respecte a la classificació de la Sant Silvestre de BNA del 31-12-06. Les classificacions oficials incloïen als juvenils i als juniors en la mateixa categoria, (els nascuts en 1989), cosa per la qual Ilias Hayk (quart a la classificació tal com vàrem indicar, va ser realment primer de juvenils, ja que els altres tres atletes que van arribar a la meta abans que ell eren en realitat juniors (1989) i no juvenils. El mateix amb Roger González (segon com a juvenil), i Josep Diaz (cinquè). Dit queda, i aprofitaria per demanar que les persones que se’n encarreguen de les informacions a internet s’ho prenguessin en més interès.
Sort i gràcies a l’Associació d’Esports en Blanc i Blau i al senyor Montserrat, els profans en el tema podem aclarir certes aspectes dubtosos.

LES BLANC I BLAVES A LES SELECCIONS







Diferent sort van tenir les jugadores periques als combinats catalans Sub -25 i Sub -18
En front a Catalunya en la primera fase de seleccions autonòmiques que es celebra al Camp del Llevant les Planes.


En categoria Sub- 25 València va guanyar a Catalunya per 1-3. El gol de l’honor català va ser aconseguit per la blanc i blava, Sara Serna.

CATALUNYA: Cristina Prieto, Sheila Sanchón, Esther Romero (Aida García 54’), Mireia Chico, Míriam Dièguez, Berta Carles, (Mª del Mar Peña 69’), Alba Vilás, Marta Cubí, (Montserrat Múñoz 80’), Marta Villagrassa (Sarai Lucha 65’), Sara Serna, Natalia Arroyo.

VALÈNCIA: Maria José Pons, Ruth García, Sonia Prim, Sandra Vilanova, Mª Paz Vilas (Aranzazu Lozano 90’), Amanecer Climent, Maria Fernández, Esperanza Pomares, Mª Creu Ferrer, Julia de la Paz Vera, (Nieves García 90’) , Marta Mateos (Gema Carbonell 80’)

Gols; 0-1 Julia de la Paz m.5’, 0-2 Marta Mateos, m 20’, 0-3 Mª Paz Vilas m.50’, 1-3 Sara Serna 61’.

Àrbitre: Miranda Torres.

A categoria femenina Sub -18, en canvi la sort va somriure al combinat català que va guanyar per dos gols a zero.

CATALUNYA: Laura Rafols; Maria Reche, Melani Serrano, Marta Torrejon, Anna Pallares, Marta Liria (Mª Pilar Porta, m.76), Georgina Carreras, Cristina vega, Rocio Serrano (Tania Martinez, m.67), Mª Victoria Losada (Andrea Porta, m. 79), i Anna Servia.

VALÈNCIA: Victoria Torrecillas, Amparo Dominguez, Marta Peña, Mª Teresa Casas,
Sara Vicente, Estefania Lima (Raquel Martinez, m.72), Paula Grau (Mª Jose LLavata,
m.68), Maria Marti, Alicia Recio, Nuria Santiago, i Iris Dominguez (Paula Arnal, m.56)

GOLS: 1-0 Cristina Vega, m.57; 2-0 Cristina Vega, m.64

ÀRBITRE: Sr. Perez Fuentes (Col. Català)

AMONESTACIONS: Targeta groga, Amparo Dominguez, m.11, Marta Peña, m.24,
i Marta Torrejon, m.37

Vull agrair al Senyor Salvador Poquet, la seva col·laboració al enviar-me les seves fotos del partit de la selecció sub-25. Sentiment Perico agraeix a tots els que amb la seva dedicació i esforç ajuden a la promoció del futbol femení a nivell general, i del català i espanyolista en particular.


foto d'arxiu: josep maria. Marta Torrejón protagonista com a titular els noranta minuts en el triomf Sub-18 davant València.

divendres, 12 de gener de 2007

L'ENCÍS DE SADRIÀ; AVUI, LA BASE DEL FEMENÍ.

CLASSIFICACIÓ CADET FEMENÍ


CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1 FC BARCELONA113311009414
2 RCD ESPANYOL11289116913
3 SANT CUGAT ESPORTS11206233025
4 FE AT. VILAFRANCA11195422816
5 CE EUROPA11185333127
6 BASE OLERDOLA11175242629
7 FF TORROELLA11155052627
8 CF REUS 200211133442725
9 CE SABADELL11103171723
10 VILANOVA I LA G.1162091758
11 CF AT RIUDEPERES1141191066
12 UNIF.CIUTAT MERID.1031010345


CLASSIFICACIÓ INFANTIL FEMENÍ GRUP 1er.

CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1 SANT GABRIEL 927900696
2 RCD ESPANYOL922711864
3 CE EUROPA819611464
4 CF IGUALADA9186034715
5 ESC.ESP. GUINEUETA9155042528
6 FE AT. VILAFRANCA993062435
7 FC SANTBOIÀ872151543
8 CF VILANOVA I LA G. 951261249
9 EFO 87, CF94117677
10 ESPARRAGUERA93108675


CLASSIFICACIÓ INFANTIL FEMENÍ GRUP 2ón.
CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD ESPANYOL1128911666
2 CE SABADELL11279025610
3 MAURINA EGARA11258122413
4 ENFAF10248025218
5 SANT CUGAT ESPORTS10186042312
6 ESC. F. BARBERÀ ANDAL.10185323542
7 MIRASOL BACÓ UNIÓN11113262129
8 MANRESA.11113261935
9 FE AT. VILAFRANCA B11113261849
10 CERDANYOLA DEL V.1193082347
11 ESC. F. BONAIRE103109842
12 BELLAVISTA MILAN11101101254



Cadet Femení. El conjunt entrenat per Albert Andrés ocupa la segona posició a 5 punts del líder. L’última ensopegada 4-3, i l’empat a dos davant el Vilafranca a la segona jornada han distanciat del primer lloc de la classificació a les blanc i blaves.
La golejada més important en número de gols va tenir lloc a la jornada set, en que van guanyar per 0-16 a Riudeperes.
Les golejadores del Cadet del RCD Espanyol son les següents:

Eva Llamas 16
Montse Vázquez 13
Nerea Rodríguez 10
Helena Crespo 7
Cristina Fuentes 6
Sandra de la Cruz 5
Anna Jornet 4
Maria Chueca 3
Sandra Anglada 1
Isabel Horta 1
Jessica León 1










L’equip infantil A, que milita a la categoria Base Femení grup 1er., ocupa actualment la segona posició després de jugar-se, (8-2) el partit que es va aplaçar al seu dia per la incompareixença arbitral, davant la Guineueta. Ha perdut un encontre, (1-0) davant el Sant Gabriel, i ha empatat davant el CE Europa, (ambdós equips han agafat les restes del futbol set infantil blaugrana en “defunció”). La resta de partits s’han comptat per victòries, destacant la golejada de 24-0 al conjunt andorrà de l’EFO 87., o el 15-0 davant l’Esparraguera a la segona jornada de lliga, o el debut amb Santboià on les noies de Marta Cubí i Ricard Ribes van guanyar per 0-14.

GOLEJADORES:


Ariadna Forment 15
Andrea Altman 14
Andrea de la Fuente 14
Alexia Putelles 10
Mikaela Colet 9
Marta Espiñeira 6
Sara García 5
Andrea Cabrera 4
María Álvarez 4
Mireia Randúa 3
Claudia Calvet 1
Andrea Rius 1




















Les més petites de Sadrià, l’equip entrenat per José Reina, van primeres del grup segon, amb 9 partits guanyats, un d’empatat i un de perdut, precisament davant el CE Sabadell (3-1) segon classificat. La sanció al CE Sabadell la jornada 10, davant el Barberà Andalucia (0-3) ha fet que és capgiri la situació al grup segon dels quatre que formen la categoria infantil femenina. Davant aquest conjunt, el Barberà van assolir la golejada més important del que va de campionat les blanc i blaves (17-0), seguida del partit davant el Bellavista Milan (12-0). El debut les darreres jornades de Alba Pomares, que en quatre partits ha aconseguit la increïble xifra de 22 gols ha acabat de catapultar a les més petites al liderat. El partit davant el Maurina Egara (7ena jornada, i tercer a la taula classificatoria) va acabar amb empat a zero. La resta d’encontres han estat victòries.

Alba Pomares 22
Anna López 11
Mª Lluisa Puerta 8
Carla Borrás 7
Andrea pereira 6
Gemma Mataró 3
Andrea García 2
Maria Feixa 2
Sheila Hidalgo 1
Paula Ponce 1
Esmeralda León 1
Mariana Barrios 1


Fotos d'arxiu: josep maria.







dijous, 11 de gener de 2007

COMENTARI BREU DE DIFERENTS NOTICIES.

La pota que faltava.

En els darrers anys, el tema dels mitjans de comunicació (per molt que es pugui pensar lo contrari) ha canviat i molt. Ja no sol, des de la aparició de un periòdic exclusiu de nostre club, una revista mensual, la revista oficial del propi club malgrat el defecte de la seva retardada informació, la millora en algun diari esportiu ( no d’aquesta ciutat) que ha apostat per augmentar les fulles que hi dedicaven a nostre club, ja no sol per l’aparició de programes, retransmissions radiofòniques en les ones, dedicats en exclusiva al conjunt blanc i blau, si no també des de l’extensió i generalització d’internet a una gran part de la societat. El poder veure les informacions a la web del club, tot i ser millorable, el poder participar en fòrums, l’aparició de pàgines com POL, i un munt de blogs fets amb el cor i amb la il·lusió dels que ens sentim pericos.
Però a aquestes tres potes del moble, radio, premsa, internet, hi faltava el més important... la maleïda televisió. Aquella que tant a nivell públic com privat ens ha estat ignorant, marginant, perjudicant en tot el que ha pogut en quant a informació es refereix. Inclòs aquella que es propietari majoritari el nostre màxim accionista... Inclòs aquella que es nostre patrocinadora, i ens paga un tant per cent molt elevat del nostre pressupost. Sols, en BTV, en segons quins programes (informatius) mantenen una certa i digna actitud envers el nostre club.
Aquesta quarta pota, que conforma el que podríem anomenar quart poder, influent i decisiu en molts temes, aquesta que feia que l’Espanyol anés coix mediàticament parlant, molt aviat es començarà a intentar pal·liar, ja que neix el primer programa exclusiu de nostre club. PERICOS ON LINE TV, els dilluns a partir del dia quinze, en Grup Canal Català TV. Per qualsevol dubte, aquí teniu el link de la noticia...
http://www.pericosonline.com/noticies2.php?idnoticia=2955

Tant de bo, triomfi i en bé de l’Espanyol tingui la mateixa notorietat, reso dins la massa social de l’Espanyol, i èxit que la versió d' internet.
I SOBRE TOT, que la imatge que doni de nostre club, sigui la més adient, tant per part dels que facin el programa com per part de qui hi participi. Per que per una vegada que es pugi disposar d’un espai, al menys que sapiguem fer-nos dignes del mateix.

Tema apart. Boixos Nois i altres repugnàncies.


Des d’aquestes línies aprofito per mostrar tota la repulsa a TOTS ELS GRUPS VIOLENTS, i que aprofiten el futbol per mostrar tot el pitjor del que porten a dins, tot el pitjor de les seves totalitàries ideologies, i aquí faig referència tan a uns com a altres. En el cas que ens ocupa, toca parlar d’aquest energumens que he assenyalat en el encapçalament d’aquesta segona part del comentari. Sols unes poques i contundents paraules; Es vergonyosa l’actitud del Senyor Laporta i la seva Junta mentint quant diuen que aquest grup no existeix, que no forma part de la massa social de l’Entitat, quan acostumen més o menys a acudir al seu estadi, i a més van protagonitzar el que tots sabem el dia de la Supercopa.

Es veu que o no poden, o no volen, els presidents dels clubs espanyols, acabar amb aquesta lacra que embruteix les diferents entitats. En el cas que avui ens ocupa, el més fàcil es negar-ho, mentir dient que es un tema superat, i com si aquí no passés rés... però això es una postura miserable, i fastigosa ja que el menys que pot fer un president es intentar solucionar amb els organismes competents, (forces d’ordre públic) el problema i no treure’s el tema de sobre amb declaracions i actituds moralment indecents.

Tots tenim el dret d’anar a veure un partit amb la seguretat de que gent d’aquesta baixesa, recull de totes les misèries humanes, no te’ls trobis a qualsevol lloc d’un ja de per si inadequat escenari (muntanya) per jugar un encontre que acabarà als voltants de les dotze de la nit.

Per fi ja tenim avió.

El estrambòtic i llarg tema de l’avió del Sr. Sebastián Javier Rodriguez ha arribat al seu final. Avui ha estat presentat, ja definitivament, el caprici del senyor vice-president. Esperem que serveixi de veritat per que la massa social pugui viatjar en un futur proper amb l’equip a desplaçaments importants, i que sigui a uns preus satisfactòriament econòmics.

Ara, ja no necessitarem dir allò que deia el ex – conseller, i articulista de Bib, Robert Hernando, que “ cuando nos corten las alas, volaremos con los c....”...Volarem amb l’avió del Senyor Sebastián Javier... esperem que el pilot sigui més professional que els que redacten els contractes, o defensen nostres demandes en els jutjats, o fitxen jugadors sense haver-los vist en sa vida, i en alguns casos en dubtós estat mèdic.


ACTIVITAT SOCIAL


GPE MANIGUA.

Canvis a la junta directiva.
Premi Perico llimona.

Després de la Junta celebrada el passat dilluns,
la nova composició després de les darreres incorporacions es la següent:

PRESIDENT: Jordi LLopis

VICEPRESIDENT 1er. (Àrea Social): Francesc Clares
VICEPRESIDENT 2on. (Àrea Esportiva). Tresorer Secció Futbol; Martín Cañadas
VICEPRESIDENT 3er. i Tresorer (A. Econòmica): Juan Carlos Tovías.
SECRETARIA GENERAL (Secretaria S. Futbol): Raquel Bosch
COMPTADOR (i President Secció Futbol); Daniel Bosch

VOCAL 1 (A. Social): Àngel Sánchez
VOCAL 2 (A. Social): Josep Maria Tobeña
VOCAL 3 (A. Esportiva) :Oriol Cruces
VOCAL 4 (A. Esportiva): José Ramírez

Així mateix cal destacar, que la segona edició del Premi PERICO LLIMONA, (guardó atorgat , amb ironia i cert sentit de l’humor, a aquelles persones que dins del RCD Espanyol han deixat un gust agre, àcid, vaja que han causat una negativa impressió ja sigui per la seva gestió, o actitud, en vers la massa social, penyes, o la pròpia Entitat)
Els candidats proposats per la junta directiva son cinc. I si voleu votar per qualsevol d’ells hi ha un link a la columna de l’esquerra, a sobre el rellotge.
Els candidats nominats son (els posaré per ordre alfabètic del seu primer cognom, per evitar qualsevol tipus de influència) :

José Manuel Lara Bosch
José Luís Morlanes
Sebastian Javier Rodríguez
F. Javier Saez
Pedro Tomás Marqués

foto d'arxiu: josep maria. Local Social de la GPE Manigua. Trofeus del futbol base de la Penya en els seus 31 anys seguits de futbol base.

AGENDA PARTITS CAP DE SETMANA.



AGENDA

Agenda partits cap de setmana

SADRIÀ
Dissabte 13 de Gener

Cadet B – EF Osona B 12.00 hores
Infantil B –At. Bisbalenc 16.00 hores
Aleví A – Cornellà 14.30 hores.
Benjamí C – UD Cirera 15.30 hores.
Pre –Benjamí – Unificació Badalona Sud. 16.45 hores.
Cadet Femení – Sant Cugat Esports. 18.00 hores.


DESPLAÇAMENTS
Dissabte 13 de gener

Damm B –Juvenil B 17.00 hores. Feliu i Codina d’Horta
CF Badalona – Infantil A. 10.30 Camp del Centenari de Badalona.
Granollers B – Aleví B 11.30 Camp del C/Girona de Granollers.
C Natació Terrassa – Benjamí A 13.15 hores. Camp Natació Terrassa
Granollers – Benjamí B.13.00 hores. (segons la FCF, Mpal. de Sta. Agnes de Malanyanes -La Roca del Vallés-)

Diumenge 14 de Gener

CF Badalona – Espanyol B. 17.00 hores. Camp del Centenari (Badalona)
La Salle Mallorca –Juvenil A. Col·legi La Salle. 12.00 hores (Mallora)
FE Figueres – Cadet A. 11.30 hores. El Far

Foto d'arxiu: josep maria. (El juvenil B, s'enfrontarà a la Damm)

dimecres, 10 de gener de 2007

TOP TEN DE VICTÒRIES PERIQUES AL BARÇA .


En primer lloc, demanar disculpes per que ahir no va estar operativa aquesta pàgina, per motius totalment aliens a la meva voluntat, atribuïbles a tasques de manteniment del servidor.

Dit això començarem encara que sigui tan sols per animar-nos una mica, i de passada recordar aquells partits que de ben segur no ho seran (recordats) per els mitjans de comunicació i en especial per aquesta televisió tan disposada sempre a “ajudar-nos” televisant l’encontre a les deu de la nit, perjudicant la taquilla i quelcom més...amb els deu partits d'un ranking hipotètic que un servidor ha confeccionat.

10-
A la temporada 1996-97, un any de molts mals records per els pericos, nostre estadi no es resignava a morir sense veure una altre victòria sobre l’etern rival. Mentre, succeïen derrotes, lliga de 22, cessaments d’entrenadors, ja que Miera agafava l’equip en comptes de Carcelén, i posteriorment Paco Flores seria l’encarregat de dirigir l’equip després de la desfeta copera a Sarrià davant la UD. Las Palmas, per conduir l’equip a la salvació i contemplar els darrers dies del estadi que havia presenciat durant més de setanta anys tantes i tantes històries, alegries i tristeses. Era un 9 de febrer de 1997, a la jornada 23 amb Mejía Dávila com a protagonista arbitral. Tornava Florin Radociuiu aquell hivern... malgrat que poc temps trigarien a venir-li les seves característiques “molèsties” ...però afortunadament no li van impedir llençar molt bé els dos penals que Mejía va castigar al conjunt entrenat per Bobby Robson. Partit recordat per l’incident que va protagonitzar Luís Enrique amb un espectador, que el culé va agredir violentament. Al final el conjunt culé acabaria segon i l’Espanyol dotzè.

RCD ESPANYOL 2 FC BARCELONA 0


ESPANYOL: Raül, Cristóbal, Torres Mestre, Herrera, Pochetino, Brnovic, Luís Cembranos (Javi García 85’), Arteaga, Bogdánovic, Lardín, Radoucioui (Ouedec 73’).
BARCELONA: Victor Baia, Ferrer (Giovanni 45’), Blanc (Amunique 80’), Couto, Sergi, Guardiola, Popescu, Luis Enrique, Figo (exp.20’), Pizzi, Ronaldo.
GOLS: Raduicioui 14’(pen) i 50’ (pen.)

9
Repetició de golejada la temporada 75-76. Després de guanyar 5-2 l’any anterior, l’equip de José Emilio Santamaria derrota als culés entrenats per Laureano Ruíz, amb contundència a Sarrrià a la jornada número 30, un 11 del mes d’abril de 1976 sota les ordres de Carreira Abad. Al final del campionat l’Espanyol ocuparia una molt meritòria quarta plaça i els culers serien segons, sempre sota l’estela del conjunt blanc.

RCD ESPANYOL 3 FC BARCELONA 0


ESPANYOL: Borja, Ramos, Ferrer, Verdugo, Fernández Amado, Ortíz Aquino, Caszely, Solsona, Jeremías (Manolín Cuesta 85’), Ozorio, i Marañón.
BARCELONA: Mora, Torres (Rifé 66’), Migueli, Tomé, Sánchez, Corominas, Reixac, Neeskens, Cruyff, Marcial i Sotil
GOLS: Caszely11’, Solsona 57’, Jeremías 69’.


8
Època Santamaria; un 12-9-71 corresponent a la jornada número 2 de la temporada 71/72, l’Espanyol va golejar sota les ordres del col·legiat Pelayo Serrano, a l’equip entrenat per Marinus Michels. L’Espanyol va acabar en catorzena posició i el Barça va veure un cop més al Madrid al primer lloc.

RCD ESPANYOL 3 FC BARCELONA 0


ESPANYOL; Bertomeu, Osorio (Martinez 46’), Glaria, Granero, Poli, Carbonell, Amas, Solsona, Amiano, Lamata (Pepín 70’), i José María.
BARCELONA: Reina, Rifé, Gallego (Dueñas 74’), Torres, Eladio, Costas, Pérez, Zabalza (Marcial 67’), Reixac, Alfonseda, i Asensi.
GOLS: José María 66’, Amiano 73’, i Eladio en pròpia porta 81’

7
El període abans de la guerra civil espanyola, l’Espanyol va encadenar quatre victòries consecutives com a local, en els partits de la màxima. (2-1,3-2, 4-1,1-0) Ens referirem a la que es va aconseguir el 6-1-1935 a la jornada sisena. La temporada 1934-35 el FC Barcelona acabaria en sisena posició i l’Espanyol en vuitena.

ESPANYOL 4 FC BARCELONA 1


ESPANYOL; Fornies, Arater, Pérez, Martí, Solé Junoy, Cifuentes, Prat, Edelmiro, Iriondo O., Manolín F, Tin Bosch
BARCELONA: Nogués, Zabalo, Arana, Guzmán, Lecuona, Pedrol, Vantolra, Raich, Escola, Morera, Pagés.
GOLS: Iriondo 27’ i 53’, Edelmiro 42’, Prat 71’ Raich va fer al 89’ el gol de l’honor visitant.

6
Última jornada de la lliga 1985-86. L’entrenador Azkargorta ja estava virtualment acomiadat per la propera temporada, tot i haver renovat el seu contracte per un any al quedar com s’especificava en el mateix, “entre els onze primers”. Hi ha eleccions i el candidat a la reelecció Sr. Baró, presenta amb tot el reso mediàtic a Javier Clemente si guanya les eleccions. L’equip al golejar al Sevilla i puntuar a Alacant es podia assegurar quedar entre els onze primers. Arriba el derbi a l’última jornada, amb un Barça entrenat per Terry Venables amb la ment en Sevilla on l’esperarà un Steaua de Bucarest a la final de la Copa d’Europa, que va deixar importants seqüeles esportives i “mentals” durant molts anys a nostres veïns. Al final del campionat el Barça seria segon, darrere del Madrid, i l’Espanyol onzè, clavat.

RCD ESPANYOL 5 FC BARCELONA 3


ESPANYOL: N’Kono, Job, Gallart, Iñaki, Jaime, D.Orejuela, Lauridsen, Márquez, Soler, Mauri, Michel Pineda. (Al minut 73, Orlando Jiménez i Zúñiga per Mauri i Iñaki)
BARCELONA: Amador, Gerardo, Moratalla, Alexanco, Manolo, Pedraza, Schuster, Urbano, Marcos (Caldere´63’), Carrasco (Clos 45’), Pichi Alonso.
GOLS; Márquez 9’, 24’ ,68’ , Mauri 27’, Pineda 88’ per part blaugrana; Schuster 55’ i 81’ (pen) i Pedraza 89’
Árbitre: Sánchez Molina. Va mostrar targes grogues a Iñaki, Gallart, Orejuela, Amador, Alesanco, Urbano i Pichi

5
El 5-10-1941, a la segona jornada del campionat 41/42, l’Espanyol va aconseguir per primer cop a Sarrià derrotar en partit de lliga a l’etern rival assolint la xifra de cinc gols. Aquella temporada després d’aquest enfrontament l’Espanyol era cinquè i el FC BARCELONA OCUPAVA LLOCS DE DESCENS amb un punt de dotze disputats. L’Espanyol va acabar en novena posició i el FC Barcelona tercer per la cua.

ESPANYOL 5 FC BARCELONA 2


ESPANYOL: Martorell, Elias, Gonell, Arasa, Fábregas, Llimós, Macala, Jorge, Chas, Oliva i Mas.
BARCELONA. Miró; Zabala, Ceballos, Calvet, Raich, Balmanya, Sospedra, Gracia, Martin, Navarro, Orriols.
GOLS: Jorge 9’ i 23’, Macala 60’ i 71’, Mas 88’ Per part visitant Martín 74’, i Navarro 84’


4
El primer partit victoriós es va disputar la temporada 1929-30, a la jornada 8. Va acabar en 4-0 i era la segona vegada que a Sarrià s’enfrontaven els dos rivals ciutadans, la primera va acabar en empat a un. Arribava el conjunt culé com a líder aquella segona lliga, però acabaria el Barcelona perdent la lliga en favor del Athletic Club, i l’Espanyol acabaria quart.

ESPANYOL 4 FC BARCELONA 0 (19-1-1930 Àrbitre: P. Escartín)
ESPANYOL: Zamora, Saprisa, De Mur, Trabal, Sole Junoy, Espino, Vantolrà, Gallart, Alamo, Padrón, i Tin Bosch.
BARCELONA: Platko, Walter, Saura, Font, Guzman, Pedrol, Piera, Sastre, Goiburu, Bestit, Parera
GOLS; Gallart 18’, 26’,67 . Vantolra 39’

3
Temporada 2001-02, jornada 18ena, amb Mejuto González d’àrbitre el 22-12-2001, l’Espanyol de Paco Flores derrota amb dos gols de Tamudo (mereixia sortir també a aquesta llista el encara segon màxim golejador de tota nostra història) al Barça de Carles Reixac. El Barça acabaria quart i l’Espanyol catorzè. Li concedim l'honor de figurar entre les tres primeres del ranking per ser precisament l'última...

RCD ESPANYOL 2 FC BARCELONA 0


ESPANYOL; Mora, Navas, Rotchen, Soldevilla, David García, Alex Fernández, Morales, Toni Velamazán (De Lucas 83’), Roger (Lopo 75’), Palencia (Posse 68’), i Tamudo
BARCELONA; Bonano, Puyol, Christanval, Frank de Boer (Dani 72’), Coco (Sergi 68’), Gabri, Cocu, Geovanni, Saviola, Overmans, Kluivert
GOLS; Tamudo 56’ i 69’
Targes grogues a Soldevilla, Morales, Velamazán, Palencia, Puyol, Christanval i Saviola.


2
24-11-1974. A les ordres de Sánchez Rios, Espanyol i Barcelona s’enfronten a Sarrià en un partit que serà recordat amb els pas del temps. El primer com a local, per qui us escriu, que va quedar gravat a la memòria. Tampoc es que n’haguem vist tants de victoriosos però amb l’ample del resultat i el joc exhibit mereix un lloc d’honor en aquest ranking. Segon contra tercer en aquell moment es jugaven dos importants punts a Sarrià, i a més el conjunt blaugrana acudia a la cita amb la parella d’holandesos (Cruyff i Neeskens). Amb aquesta victòria l’Espanyol superava als culers en la classificació, quedant a dos punts del líder, el Real Madrid. Al final del campionat, el Barça seria tercer i l’Espanyol onzè.

RCD ESPANYOL 5 FC BARCELONA 2


ESPANYOL; Bertomeu, Ramos, De Felipe, Ochoa, Molinos, Ortíz Aquino, Cuesta, Solsona, Amiano, Marañón, i José María
BARCELONA: Mora, Rifé, Torres (Martí Filosia 65’), De la Cruz, Costas (Pérez 43’), Neeskens, Reixac, Migueli, Cruyff, Marcial, Clares
GOLS; Manolín Cuesta 26’ i 31’ Amiano 42’ i 58’ i Marañón 82. Per part visitant Migueli 32’ i Clares 56’.

I AMB EL NÚMERO 1 DEL RANKING...

Sens dubta, la victòria més recordada per els que van tenir la sort de presenciar-la. El partit de la màxima per evocar i escriure’l en lletres d’or. 15-4-1951. Temporada 1950-51, jornada 29ena. Aquell any, el Barça va ser quart molt lluny de les posicions capdavanteres, i l’Espanyol dotzè. Nogués com a tècnic perico, i Fernando Dauzik en el bàndol culé. J. Rivero, Va ser l’àrbitre del matx. Aquí estan els noms d’aquell herois que van donar a l’Espanyol la seva més alta distinció en un clàssic ciutadà.

RCD ESPANYOL 6 FC BARCELONA 0


ESPANYOL: Soler, Veloy, Parra, Celma, Diego, Flotats, Grau, Arcas, Marcet ,Xirau, Egea.
BARCELONA: Ramallets, Martín, Biosca, Segarra, Szegedi, Gonzalvo III, Basora, Marcos Aureli, Calvet, Seguer, Nicolau.
GOLS: Grau. 15’ i 30 ‘, Arcas 28’ i 88’, Marcet 32’ i Egea 48’

Espero que os hagi agradat, malgrat que el millor es poder viure-ho en directe i ja... altre vegada.






dilluns, 8 de gener de 2007

FUTBOL BASE.





Resultats futbol base.

Juvenil B – Europa 3-2. Gran remuntada del conjunt entrenat per Joan Salvans, davant el fins ara segon classificat del grup setè de la lliga Nacional Juvenil. El conjunt europeista que per dues vegades es va avançar en el marcador (0-1), i (1-2 al m.49) no va poder mantenir l’avantatge ja que una molt bona mitja segona part, el conjunt perico capgirar el marcador. Després d’una accidentada jugada amb dos remats als pals de la porteria visitant (primer al travesser, i després al pal dret ), Juli aconseguia el gol de l’empat. I ja en temps d’afegit Toni Cunill posava el 3-2 definitiu en el marcador, davant l’alegria del públic perico present.



Fotos: josep maria. El juvenil B, va remuntar el resultat advers. A la segona foto, els jugadors pericos celebrant el gol de la victòria en temps afegit, i a la tercera foto, moment en que el partit un cop acabat, abandonen la gespa camí dels vestidors.


L’aleví va guanyar sense problemes 0-3 al Sant Andreu, cosa per la qual s’ha aprofitat l’ensopegada culé de la jornada (partit avançat a les festes) i s’ha deixat la diferència en tres punts.


CLASSIFICACIÓ GRUP 7È LLIGA NACIONAL JUVENIL




CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1 FC BARCELONA B153110142213
2 NÀSTIC15299243419
3 EUROPA14278332918
4 RCD ESPANYOL B15278343626
5 GRANOLLERS15258163026
6 LLEIDA15257441717
7 CORNELLÀ B15247352418
8 TERRASSA15247352219
9 GRAMENET15236542616
10 G. MERCANTIL15216362222
11 CASTELLDEFELS15215642121
12 BADALONA B15205551716
13 DAMM B15184651416
14 SANT ANDREU B14164462426
15 MANRESA15154382032
16 JÀBAC CA'N JOFRESA15123391725
17 EF PRAT BLAUGRANA1510249927
18 JOSEP MARIA GENÉ15411131340


CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR ALEVÍ.


CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1 FC BARCELONA133712106110
2 RCD ESPANYOL13341111527
3 CORNELLÀ13309313413
4 GIMNÀSTIC13226431615
5 GIMN. MANRESA13205621612
6 GRAMANET13196161915
7 L'HOSPITALET13195441040
8 GRANOLLERS13163732017
9 EUROPA13164452422
10 SANT ANDREU13164451317
11 LLEIDA13144271722
12 CA'N RULL13144271331
13 DAMM13133462121
14 RIUPRIMER127148937
15 EF VALLS1372110837
16 MOLLERUSSA1320211754

¡ JA HI TORNEM ! L'EQUIP ENS MOSTRA LA SEVA PITJOR IMATGE.








ESPANYOL- RECREATIVO: 0-1

ALTRE DESASTRÓS PRINCIPI.

No sé els veritables motius, però cada cop que aquest equip comença la competició (sigui al principi de lliga, o ara, la tornada de les festes) ho fa amb un molt dolent partit, deixant marxar els tres punts de Montjuïc, i deixant molt mal sabor a una afecció que per un moment abans de l’encontre, somniava amb una victòria que catapultés a l’equip a zones molt altes de la classificació (posicions europees).

Però de seguida els fets inexorables ens han tornat a la més crua realitat. L’equip ha sortit com molts partits a la gespa de l’Olímpic. Sense ànima, superats en tot moment per un Recreativo molt ben col·locat en el camp, i amb les idees molt clares. En tot moment s’han fet amos i senyors del mig del camp, motiu aquest en el que ha col·laborat involuntàriament un desafortunat De la Peña que no ha tingut avui la seva millor tarda. A més Uche, ha portat per el camí de l’amargura a la defensa espanyolista en més d’una ocasió.

Ja el partit no ha començat bé, quan al minut 3, Tamudo ha sofert una entrada que no ha sigut ni tan sols castigada amb falta, que ha obligat a rebre ajut de les assistències. Semblava que l’Espanyol reaccionava quan al quart d’hora donava senyals de vida, al fer Moisés una gran passada en profunditat per que Luís García que ha driblat a Vallejo rematés sense angle a la xarxa exterior de la porteria visitant. Al minut 20, Riera ha desaprofitat amb una centrada molt passada, una gran jugada de tot l’equip perico, nascuda a la pròpia reraguarda blanc i blava.

El Recreativo dona el primer ensurt després d’un contracop en el que el mig del camp un cop més ha quedat en evidència a l’hora de baixar, tallar, tapar, frenar o fer faltes tècniques, i Uche ha habilitat a Cazorla, i el seu llançament se n’ha anat fora.
Un parell de minuts després Tamudo ho té tot a favor, (malgrat el jutge auxiliar que aixecava la bandereta , Iturralde ha deixat seguir la jugada), però el seu remat de cap a la centrada de Zabaleta (de les poques bones que hem vist avui), es marxa fora. Una gran ocasió desaprofitada.

Però poc a poc, el Recreativo passarà a dominador del joc. Viqueira llença fora un lliure directe a un parell de metres de la frontal de l’àrea espanyolista. I sis minuts després, en una altre jugada en que ha quedat molt malmesa la credibilitat de la solidesa defensiva de l’equip, Uche rep tot sol, i es disposa a afusellar a Kameni, qui providencialment treu una mà miraculosa, evitant el que ja es intuïa primer gol del conjunt andalús. Una jugada de Luís no pot ser rematada per Tamudo en el primer pal, que davant l’oposició del porter i d’un defensa torna a quedar estarracat sobre la gespa. Avui no era el dia dels jugadors blanc i blaus. L’última jugada del primer temps ha estat una de les poques jugades de un Riera molt poc participatiu, i poc afortunat amb la precisió de les seves centrades, que en aquesta ocasió se’n va de fins tres contraris, però Luís García remata tant malament com ha sabut la precisa assistència del manacorì, i això que es trobava en una immillorable posició.

La segona part, ha estat pitjor per els interessos pericos. Amb Rufete ja pràcticament esgotat, un de la Peña absent, una defensa superada, i una davantera que no ha aprofitat les ocasions que ha disposat, l’escenari no era precisament molt afalagador. Zabaleta només començar ja ha salvat el gol, treien sota la mateixa línia de gol, un remat d’Arzo, al llançament d’un servei de cantonada. Mentre que l’Espanyol en les poques vegades que arribava a zona de perill, les seves centrades no permetien treure’n fruït, el Recre cada cop movia més i millor la pilota.

I després de varis contracops que deixaven intuir el que anava a venir, ja al minut 55, arriba la desafortunada jugada fruït d’una errada de consideració de Iván de la Peña, que dona al contrari una passada molt compromesa, i amb l’assistència de Uche a Vázquez que de fort tret colpejant el travesser, acaba marcant el primer i únic gol de l’encontre.

Riera d’un tret llunyà i creuat es a punt d’empatar el matx, però la pilot surt fregant el pal esquer de la meta de Vallejo. Uche es a punt de fer el segon, però aquest cop la sort es alia amb l’Espanyol, i el seu remat creuat es marxa també fora per molt poc. Ni el tret de Zabaleta, ni els canvis introduïts per Valverde solucionen la papereta. Aquest donen quelcom més de mobilitat davant, però continuen molts dels mateixos problemes de tot el partit. A més, les centrades continuen sent molt defectuoses, fet que impedeix que Pandiani pugi rematar cap ni una i fer-nos somniar amb una altre remuntada.

Després de la centrada de Moha, Moisés al 83’ estavellant la pilota al pal el seu remat de cap, després que Vallejo toqués lo just l’esfèrica, acaba amb les poques esperances que els afeccionats pericos tenien ja a aquestes alçades del matx, en aconseguir quelcom de positiu d’un partit que des del principi s’ha vist com un més d’aquells que ens obsequiaven els nostres jugadors als començaments de temporada.

I el pitjor de tot, és que el marge de millora de l’equip, topa ineludiblement en l’enfrontament de rivalitat ciutadana del proper dissabte. Tres partits consecutius perduts a casa seria un bagatge molt difícil d’assumir per un equip encara en fase de construcció, i per part d’una afecció que encara no oblida moltes de les coses que han succeït en el passat més recent d’aquest club.


FITXA TÈCNICA
RCD Espanyol: Kameni (7), Zabaleta (6), Velasco (3) (Moha 78’) (4), Jarque (4), Marc Torrejón (5), Moisés (5), De la Peña (2) (Julián 71’) (5), Rufete (5) (Pandiani 64’) (4), Riera (5), Luís García (6), Tamudo (3).

Recreativo: Vallejo, Arzo, Merino, Cazorla, J.Vázquez, Viqueira (Barber, 80’), Beto, Uche, J. Guerrero (Rosu, 76’), Poli, Aitor. (Juanma 66’)

Gol: 0-1 J. Vàzquez (m.55’)

Àrbitre: Iturralde González. Ha mostrat targes grogues a Torrejón 53’ Zabaleta 76’, Rosu 79’

Incidències: Estadi Olímpic de Montjuïc, 18450 espectadors. S’ha guardat un minut de silenci, en memòria de les víctimes de l’atemptat a Madrid, de les víctimes de l’accident de l’autocar del Recre i del Director de la Residència del RCD Espanyol (malgrat que TV3 ho hagi ignorat al reportatge de les vuit), Manel Fuster.

El millor del partit: Carlos Idriss Kameni. Dins el to tan baix que ha mostrat l’equip avui, difícil es fa assenyalar algú com a millor jugador. No obstant, Kameni amb aturades com la que ha salvat el gol a la primera part sol davant Uche, s’ha fet mereixedor de tal reconeixement.


Fotos: josep maria.
CLASSIFICACIÓ .PJ PTS PG PE PPGF GC
1 SEVILLA173712143617
2 FC BARCELONA163510513513
3 REAL MADRID173210252616
4 REAL ZARAGOZA17309353019
5 VALENCIA17309352415
6 AT. MADRID17298542112
7 RECREATIVO17289172724
8 AT. OSASUNA17237282212
9 GETAFE17236561212
10 RCD ESPANYOL17 225751517
11 VILLARREAL17226471724
12 CELTA 17215662022
13 RACING S.17215661622
14 DEPORTIVO1720557 1323
15 ATHLETIC B.17184672127
16 LEVANTE17184671623
17 MALLORCA17174581425
18 REAL BETIS16164481619
19 REAL SOCIEDAD17132781223
20 GIMMNÀSTIC 17923121533

¡ JA HI TORNEM ! L'EQUIP ENS TORNA OFERIR LA SEVA PITJOR IMATGE.








ALTRE DESASTRÓS COMENÇAMENT.

No sé els veritables motius, però cada cop que aquest equip comença la competició (sigui al principi de lliga, o ara, la tornada de les festes) ho fa amb un molt dolent partit, deixant marxar els tres punts de Montjuïc, i deixant molt mal sabor a una afecció que per un moment abans de l’encontre, somniava amb una victòria que catapultés a l’equip a zones molt altes de la classificació (posicions europees).

Però de seguida els fets inexorables ens han tornat a la més crua realitat. L’equip ha sortit com molts partits a la gespa de l’Olímpic. Sense ànima, superats en tot moment per un Recreativo molt ben col·locat en el camp, i amb les idees molt clares. En tot moment s’han fet amos i senyors del mig del camp, motiu aquest en el que ha col·laborat involuntàriament un desafortunat De la Peña que no ha tingut avui la seva millor tarda. A més Uche, ha portat per el camí de l’amargura a la defensa espanyolista en més d’una ocasió.

Ja el partit no ha començat bé, quan al minut 3, Tamudo ha sofert una entrada que no ha sigut ni tan sols castigada amb falta, que ha obligat a rebre ajut de les assistències. Semblava que l’Espanyol reaccionava quan al quart d’hora donava senyals de vida, al fer Moisés una gran passada en profunditat per que Luís García que ha driblat a Vallejo rematés sense angle a la xarxa exterior de la porteria visitant. Al minut 20, Riera ha desaprofitat amb una centrada molt passada, una gran jugada de tot l’equip perico, nascuda a la pròpia reraguarda blanc i blava.

El Recreativo dona el primer ensurt després d’un contracop en el que el mig del camp un cop més ha quedat en evidència a l’hora de baixar, tallar, tapar, frenar o fer faltes tècniques, i Uche ha habilitat a Cazorla, i el seu llançament se n’ha anat fora.
Un parell de minuts després Tamudo ho té tot a favor, (malgrat el jutge auxiliar que aixecava la bandereta , Iturralde ha deixat seguir la jugada), però el seu remat de cap a la centrada de Zabaleta (de les poques bones que hem vist avui), es marxa fora. Una gran ocasió desaprofitada.

Però poc a poc, el Recreativo passarà a dominador del joc. Viqueira llença fora un lliure directe a un parell de metres de la frontal de l’àrea espanyolista. I sis minuts després, en una altre jugada en que ha quedat molt malmesa la credibilitat de la solidesa defensiva de l’equip, Uche rep tot sol, i es disposa a afusellar a Kameni, qui providencialment treu una mà miraculosa, evitant el que ja es intuïa primer gol del conjunt andalús. Una jugada de Luís no pot ser rematada per Tamudo en el primer pal, que davant l’oposició del porter i d’un defensa torna a quedar estarracat sobre la gespa. Avui no era el dia dels jugadors blanc i blaus.


L’última jugada del primer temps ha estat una de les poques jugades de un Riera molt poc participatiu, i poc afortunat amb la precisió de les seves centrades, que en aquesta ocasió se’n va de fins tres contraris, però Luís García remata tant malament com ha sabut la precisa assistència del manacorì, i això que es trobava en una immillorable posició.

La segona part, ha estat pitjor per els interessos pericos. Amb Rufete ja pràcticament esgotat, un de la Peña absent, una defensa superada, i una davantera que no ha aprofitat les ocasions que ha disposat, l’escenari no era precisament molt afalagador. Zabaleta només començar ja ha salvat el gol, treien sota la mateixa línia de gol, un remat d’Arzo, al llançament d’un servei de cantonada. Mentre que l’Espanyol en les poques vegades que arribava a zona de perill, les seves centrades no permetien treure’n fruït, el Recre cada cop movia més i millor la pilota.

I després de varis contracops que deixaven intuir el que anava a venir, ja al minut 55, arriba la desafortunada jugada fruït d’una errada de consideració de Iván de la Peña, que dona al contrari una passada molt compromesa, i amb l’assistència de Uche a Vázquez que de fort tret colpejant el travesser, acaba marcant el primer i únic gol de l’encontre.

Riera d’un tret llunyà i creuat es a punt d’empatar el matx, però la pilot surt fregant el pal esquer de la meta de Vallejo. Uche es a punt de fer el segon, però aquest cop la sort es alia amb l’Espanyol, i el seu remat creuat es marxa també fora per molt poc. Ni el tret de Zabaleta, ni els canvis introduïts per Valverde solucionen la papereta. Aquest donen quelcom més de mobilitat davant, però continuen molts dels mateixos problemes de tot el partit. A més, les centrades continuen sent molt defectuoses, fet que impedeix que Pandiani pugi rematar cap ni una i fer-nos somniar amb una altre remuntada.

Després de la centrada de Moha, Moisés al 83’ estavellant la pilota al pal el seu remat de cap, després que Vallejo toqués lo just l’esfèrica, acaba amb les poques esperances que els afeccionats pericos tenien ja a aquestes alçades del matx, en aconseguir quelcom de positiu d’un partit que des del principi s’ha vist com un més d’aquells que ens obsequiaven els nostres jugadors als començaments de temporada.

I el pitjor de tot, és que el marge de millora de l’equip, topa ineludiblement en l’enfrontament de rivalitat ciutadana del proper dissabte. Tres partits consecutius perduts a casa seria un bagatge molt difícil d’assumir per un equip encara en fase de construcció, i per part d’una afecció que encara no oblida moltes de les coses que han succeït en el passat més recent d’aquest club.


FITXA TÈCNICA
RCD Espanyol: Kameni (7), Zabaleta (6), Velasco (3) (Moha 78’) (4), Jarque (4), Marc Torrejón (5), Moisés (5), De la Peña (2) (Julián 71’) (5), Rufete (5) (Pandiani 64’) (4), Riera (5), Luís García (6), Tamudo (3).

Recreativo: Vallejo, Arzo, Merino, Cazorla, J.Vázquez, Viqueira (Barber, 80’), Beto, Uche, J. Guerrero (Rosu, 76’), Poli, Aitor. (Juanma 66’)

Gol: 0-1 J. Vàzquez (m.55’)

Àrbitre: Iturralde González. Ha mostrat targes grogues a Torrejón 53’ Zabaleta 76’, Rosu 79’

Incidències: Estadi Olímpic de Montjuïc, 18450 espectadors. S’ha guardat un minut de silenci, en memòria de les víctimes de l’atemptat a Madrid, de les víctimes de l’accident de l’autocar del Recre i del Director de la Residència del RCD Espanyol (malgrat que TV3 ho hagi ignorat al reportatge de les vuit), Manel Fuster.

El millor del partit: Carlos Idriss Kameni. Dins el to tan baix que ha mostrat l’equip avui, difícil es fa assenyalar algú com a millor jugador. No obstant, Kameni amb aturades com la que ha salvat el gol a la primera part sol davant Uche, s’ha fet mereixedor de tal reconeixement.


FOTOS: josep maria.



S E N T I M E N T P E R I C O . C O M