dissabte, 12 de maig de 2007

RESULTATS FUTBOL BASE I FEMENINS

13-05Espanyol B - CF OrihuelaCiutat Esportiva, 1-1
13-05Valencia CF - Juvenil A Paterna (València) Copa del Rei. Tornada 1/ 8F. 1-0
13-05CE Europa - Juvenil BMpal. Nou Sardenya, (Gràcia) -2-1
13-05EF Osona - Cadet AMpal. El Rieral. 0-5
12-05Cadet B - CD MasnouCiutat Esportiva 4-1
12-05FC Girona - Infantil A Torres de Palau, (Girona) 1-1
12-05Infantil B - Mercantil BCiutat Esportiva 4-1
12-05Aleví A- CE L'HospitaletCiutat Esportiva, 6-1.
12-05CF Gironés - Aleví BMpal. Barri Germans Sabat, 1-2
12-05 Jàbac Ca'n Jofresa-Benjamí AMpal. Can Jofresa 0-6
12-05FC Palau Solità i P.-Benjamí BMpal. Palau Solità i Plegamans, 3-5
12-05Benjamí C -UE Sant Andreu "A"Ciutat Esportiva, 1-3
.FEMENINS.
12-05Femení Cadet -UE RubíCiutat Esportiva, 6-0
12-05ENFAF-Femení Infantil APoliesportiu Prat del Roure. Escaldes-E. 0-5
12-05Infantil Femení B -CE EuropaCiutat Esportiva. 3-5

A COBRIR L'EXPEDIENT DE LA MANERA MÉS DECOROSA.

Jordi Lardín, protagonista de la darrera victòria perica a Madrid.


En efecte, per sobre del resultat que avui s’obtingui al Bernabeu, del que es tracta es de complir de la manera més decorosa possible, tot i tenint en compta que aquest partit arriba en el pitjor moment de la temporada, quan ja tothom no pensa en altre cosa que en la final de Glasgow.

Ernesto Valverde ha deixat fora per diferents motius a cinc homes: Tamudo, De la Peña, Ito, Riera i David García. Ha convocat a Julián i Ángel junt amb la resta, que son els següents: Gorka, Kameni, Zabaleta, Velasco, Chica, Torrejón, Lacruz, Jarque, Moisés, Costa, Àngel, Julián, Jônatas, Rufete, Coro, Moha, Luis García i Pandiani.

Diumenge al matí l’equip tindrà la darrera sessió d’entrenament abans de marxar cap a Escocia en l’intent d’assolir la fita més important de tota la nostra història. 13.000 pericos hi seran presents donant suport a un equip que al menys ja ha igualat al mític Espanyol 1987-88, i que davant aquesta nova oportunitat, voldrà d’una vegada i per totes assolir “coro”narse a Europa com a campió.

Per la gent que no pugui anar a Glasgow, s’instal·laran diferents pantalles gegants a diversos indrets a Catalunya, per diferents penyes, així com al Palau Sant Jordi on el RCD Espanyol instal·larà una gran pantalla per a tots aquells que no hem pogut anar a Escocia. S’haurà de treure entrada a Montjuïc, tot i que serà gratis, per motius d’aforament.

En quant al gairebé intranscendent partit d’aquesta nit, (la gran victòria del Getafe, deixa sense premi europeu la setena plaça), dir que el primer que cal evitar son lesions, però al mateix temps intentar donar una imatge decent, no afluixar el nivell competitiu de l’equip (tots recordem el partit a Mallorca on l’Espanyol va perdre 3-0 previ a Leverkusen), i poc més. Per nosaltres poc més dona aquest encontre. Les conseqüències que per altres tingui aquest resultat no entren en les intencions de qui escriu aquest post, i per tant ho passarem per alt, malgrat que tots sabeu de què estic parlant.


Quatre vegades el RCD Espanyol ha guanyat en partit de lliga al camp del Real Madrid.
Ho va fer les temporades 1929-30 per 2-4, la 1952-53 per 1-2, idèntic resultat les dues darreres vegades que l’Espanyol derrotar al conjunt de Concha Espina; la 1980-81 i la 1995-96.

Sentiment Perico no sol té com a missió informar de tot allò que passa més desapercebut en els grans mitjans de comunicació, si no fer-se ressò de tot allò que ha contribuït a forjar la història d’aquesta entitat centenària, i com no, aquelles fites llegendàries que perduraran en el temps i en la memòria de qui las han viscut.

En aquest cas, anem a reviure amb dades les darreres vegades que el RCD Espanyol va sortir triomfant de Chamartín. Dotze empats, i 56 derrotes conformen les 72 vegades en que l’Espanyol ha visitat el feu madridista en partit de lliga.


Jornada 37 de la temporada 95-96, sota les ordres de López Nieto un 21 d’abril i amb gols de Lardín, el conjunt entrenat per José Antonio Camacho va vèncer al Madrid.
Les alineacions van ser les següents:

R. Madrid: Cañizares, Fernando Sanz, Alkorta, García Calvo, Quique S.F., Hierro, Milla, Soler, Amavisca, Laudrup, Raul (Ivan Pérez, Guti)
RCD Espanyol: Toni, Cristóbal, Nando, Pochetino, Torres Mestre, Bogdánovic, Brnovic, Francisco, Arteaga, Lardín, Urzaiz (Toril, Javi García, Pacheta)
Gols; 0-1 Lardín, 1-1 Raul, 1-2 Lardín

Retrocedim en el temps fins la temporada 1980-81, Boskov i Maguregui en les banquetes, un 1 de febrer de 1981 arbitrat per Riera Morro, l’Espanyol guanya al Bernabeu per 1-2 amb les següents alineacions;

R.Madrid: García Remón, García Cortés, Sabido, Gallego, Camacho, Angel, Del Bosque, Stielike, Juanito, Santillana, Isidro (Portugal)
RCD Espanyol: Domínguez, Lanchas, Ayfuch, Escalza, Verdugo, Carreño, Molinos, Urbano, Arabí, Roberto Martínez, Marañón (Vilches, Padilla)
Gols; 0-1 Urbano, 1-1 Juanito, 1-2 Marañón.

28-9-1952, ”Conejo” Scopelli entrenador d’un Espanyol d’en somni (el del oxigen). L’Espanyol assalta la fortalesa blanca, amb remuntada inclosa gràcies als gols de Julián Arcas i Pepe Mauri.

R. Madrid; J. Alonso, G. Alonso, Oliva, Navarro, Muñoz, Zarraga, Olmedo, Joseito, Pahiño, Olsen, Cedres
RCD Espanyol: Marcel Domingo; Argilés, Parra, Catà; Bolinches, Artigas; Arcas, Piquín, Mauri, Marcet, Egea.
Gols: 0-1 Joseito, 1-1 Arcas, 1-2 Mauri.

Els tres darrers empats entre ambdós conjunts han sigut amb idèntics guarismes (2-2), les temporades 1982-83, 1986-87 (la del play off, i el tercer lloc), i la 2000-01 (la següent a la consecució de la Copa a Mestalla, igualant un marcador advers de 2-0).

divendres, 11 de maig de 2007

ACTUALITZACIÓ CLASSIFICACIONS FUTBOL BASE I FUTBOL 7

PARTIT AJORNAT:

Divisió d'Honor Cadet: CE L'Hospitalet 1- RCD Espanyol 1

CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR CADET JORNADA 29ena.


CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1 FC BARCELONA2879261110218
2 RCD ESPANYOL 2976251311422
3 UE CORNELLÀ295717665230
4 DAMM CF285416664632
5 GIRONA295015595247
6 L'HOSPITALET2948153114038
7 TERRASSA2744142114741
8 GRAMANET2941125124137
9 BARRI SANTES CREUS2940124133245
10 BADALONA2934111173958
11 LLEIDA293187143851
12 SANT ANDREU293093173652
13 FE FIGUERES 292884174161
14 EF OSONA292884172861
15 JÀBAC CA'N JOFRESA291954202767
16 CUBELLES29202271691


FUTBOL 7

Partit Ajornat : EF Gavà 0 RCD Espanyol Benjamí A 3

CLASSIFICACIÓ BENJAMI PREFERENT GRUP 1er.

CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1 FC BARCELONA 2984280118221
2 RCD. ESPANYOL 2979261218230
3 UD AT.GRAMANET2969223412446
4 CE. MANRESA 295517488954
5 C. GIMNÀSTIC MANRESA 295517488954
6 C. MERCANTIL 295517489276
7 CF CUBELLES 294914787670
8 EF. GAVÀ 2838122145062
9 ESCOLA F. SABADELL293194164280
10 F.P. E. TERRASSA FC. 293187146695
11 EC GRANOLLERS292978145080
12 JÀBAC CA'N JOFRESA282992164489
13 C. NATACIÓ TERRASSA292776165596
14 E.F. PRAT BLAUGRANA 281543213199
15 MARTORELL ASSOC. ESPOR289302527133
16 UE .CASTELLBISBAL 298222425150


CLASSIFICACIÓ BENJAMÍ PREFERENT GRUP SEGON


CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1 UDA GRAMANET "B" 2973234212249
2 CD BLANES, "A"2966213512156
3 FP SANCHEZ LLIBRE "A"2964204512658
4 GRANOLLERS EC "B"2960193711363
5 CE EUROPA "A"2959192810850
6 FC SANT CUGAT ESPORTS "A"295718389554
7 MARTOTELLES "A"2945143116871
8 RCD ESPANYOL "B"2841125118989
9 FC BARCELONA "B"2941132148086
10 P. Bª SANT CELONI "A"2839123138582
11 CE SANT GABRIEL "A"2837121157382
12 CF BADALONA "A"2935105145459
13 UD CERDANYOLA MATARÓ2917522246103
14 FUNDACIÓ P. CE JÚPITER28 13412356148
15CE LLIÇÀ DE MUNT "A"2911322435121
16 FC. PALAU SOLITÀ I PLEG.2910312540140


CLASSIFICACIÓ BENJAMÍ PRIMERA DIVISIÓ GRUP 5è

CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1 UE SANT ANDREU "A"2980262116129
2 ROCAFONDA C.F."A" 2969223410247
3 PREMIÀ C.D."A"2960186510044
4 CD PREMIÀ DALT "A"2960193711256
5 RCD ESPANYOL "C"2957183812866
6 UE VILASSAR MAR "A"3053165910988
7 CD BLANES "B"2951163108065
8 MASNOU AT. "A"2941118107777
9 JUVENTUS AC. "A"2941125125467
10 UD CIRERA"B"2940131157270
11 UD At GRAMANET2838115127974
12 VALLDEMIA MARISTES "A"2837121158284
13 MASNOU CD. "A"292372205883
14 CF BADALONA "B"2911322445128
15 CD MONOPOL "A"293032636138


CLASSIFICACIÓ PREBENJAMÍ GRUP 1er.

CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD. ESPANYOL2469230127112
2 UAT.GRAMANET MILAN2362202120624
3 CF BADALONA2456182413223
4 SANT GABRIEL2345150815053
5 Pª BARC. CINC COPES 2344142710360
6 VILA OLIMPICA C. E. 2239130911147
7 LLOREDA CF24381221010667
8 F.P. CE JÚPITER 23371211011686
9 UE SANTS 23341111110598
10 UNIFIC. BADALONA SUD2321701640120
11 CD CARMELO2315501843183
12 CE. Pª BARCEL. BARCINO2410312040177
13 U.D. ALBINENSE-70237212026220
14 CE APA POBLE SEC233102211303

COMENTARI: LA PREPOTÈNCIA DELS PODEROSOS

foto: getafe.com. El "Geta" ha ensenyat el camí...


Recordo com després del 3-0 al Werder Bremen, com ens van estar durant una llarga setmana torturant els mitjans de comunicació “no afins” al RCD Espanyol amb "l’ombra de Leverkusen" (i no em refereixo a la novel·la), que l’eliminatòria no estava guanyada i que patiríem molt a Bremen (poques vegades hem tingut una darrera mitja hora més plàcida tot i marcar els alemanys als quatre minuts).

Recordo com contínuament es feia memòria d’aquell maleït resultat de una nit tan desagradable, i com ens passaven per la cara els Diego, Klose, Frings, Almeida, i demés grans jugadors del conjunt alemany. Encara que no siguin tota la majoria d’ells, si que em consta, que alguns, masses i tot, desitjaven en molts mitjans de comunicació que aquella tragèdia es repetís altre cop, que l’Espanyol no arribés a una final continental ("ja de per sí devaluada per el sol fet d’arribar un club com l’Espanyol", segons va dir un d’aquests personatges l’altre dia en un mitjà, que no citaré per no fer-li propaganda a aquest individu). Naturalment per aquest i molt d’altres, la Copa del Rei abans (2006) batejada com borbónica i anti catalana, reducte d’on han de nodrir-se els “pobres” per tapar les seves misèries i les seves mancances, curiosament aquesta temporada fins ahir tenia totes les benediccions dels creadors d’opinió esportiva a la nostra Catalunya.

Ahir suposo sabrien el que es beure d’aquesta medicina... si, la que et remuntin un 3-0 en aquest cas un 5-2 i encara per més humiliació amb un gol de més encara, de regal...

No és la meva intenció fer llenya de l’arbre caigut, del gran arbre que està caient, si no dir només que hi ha de haver quelcom més de respecte per els rivals. S’ha de tenir molt més de respecte a institucions, que tot i sent molt inferiors en pressupost i nombre de socis, hi posen tota la il·lusió i les ganes per demostrar que els partits es juguen al terreny de joc i no a les emissores i als diaris...

Al mateix temps, que aquest resultat sigui un avís per a navegants. S’ha d’anar a Glasgow amb confiança, amb fe, amb il·lusió, però mai amb eufòria ni amb prepotència per que no s’hagi perdut encara cap partit. Només així, amb humilitat però amb totes les ganes i tot l’empeny per part de tothom, amb el màxim de sacrifici sobre la gespa, es pot guanyar una final. Dels partits que es guanyen sense baixar de l’autocar, ja va quedar per la història aquella frase, precisament d’un entrenador de nostres veïns...

FUTBOL BASE FEMENÍ.



foto d'arxiu: josep maria.


S’estan acabant els torneigs aquests que la FCF s’ha inventat per justificar una inadmissible organització a l’hora de planificar la temporada, amb grups reduïts per retirades d’equips, i lligues de deu equips...

En categoria cadet tot pràcticament decidit. Serà campió el de sempre; per contra l’Espanyol continua obtenint un resultats en la línia en que va cloure el campionat de lliga, sensiblement empitjorats. La derrota davant el Badalona 0-2 allunya i molt de la segona plaça que ara mateix l’ocupa el Vic Remei a cinc punts.

Per contra en categoria infantil, tot el contrari. L’equip de Marta Cubí i Ricard Ribes, s’han proclamat campions del grup primer d’aquesta esperpèntica competició de cinc jornades amb partits a només una volta. La victòria per 4-1 davant el Bellavista Milan fa que les espanyolistes es trobin tres punts per sobre del segon classificat, el Sant Gabriel, però com en el resultat d’anada (i sense tornada) va ser de 0-3, son ja matemàticament campiones. ¡Felicitats, per que si no recordo malament serà el primer títol femení d’aquesta temporada!

Les campiones;

Natalia Pinto, Sara García, Ariadna Forment, claudia Colvet, Alexia Putelles, Andrea Altmann, Mireia Randua, Mikaela Colet, Andrea de la Fuente, Andrea Cabrera, Marta Espiñeira, María Álvarez, Andrea Rius. Entrenadora; Marta Cubí, 2on. entrenador:Ricard Ribes, delegat: Fernando Pinto.


I en quant al femení B, l’equip de José Reina, va guanyar per 4-5 a Caldes de Montbui amb gols de Anna, i Alba i Pereira en dues ocasions, i manté els dos punts d’avantatge assolits l’anterior setmana quan l’Europa no va passar de l’empat. Així dons, aquest matx de dissabte 16.45, davant el conjunt escapulat decidirà el títol d’aquesta competició. Un empat o una victòria de les blanc i blaves els hi donarà el campionat. ¡ Molta Sort !, malgrat que l’Europa serà el de segon any, o sigui l’Infantil A i en canvi l’Espanyol jugarà amb el B.

CLASSIFICACIÓ COMPLEMENTARI CADET FEMENÍ.

CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1 FC BARCELONA412400252
2 BASE VIC REMEI3930072
3 CF BADALONA46202128
4 UE RUBÍ46202512
5 RCD ESPANYOL44112125
6 F E. At.VILAFRANCA4411266
7 FC TORROELLA33102510
8 CF CALDES MONTBUI40004229




CLASSIFICACIÓ COMPLEMENTARI BASE FEMENÍ. INFANTIL GRUP 1er.




CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD ESPANYOL412300193
2 CE SANT GABRIEL49301105
3 BELLAVISTA MILAN3310258
4 ENFAF33111511
5 CF BADALONA3101247
6 CE SABADELL FC30003615




CLASSIFICACIÓ COMPLEMENTARI BASE FEMENÍ INFANTIL.GRUP 2ón


CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD ESPANYOL B412400189
2 CE EUROPA 410310230
3 IGUALADA, CF4411269
4 P. BLANC BLAVA LA ROCA441121125
5 CF MAURINA EGARA4311259
6 CF CALDES MONTBUI41013819




dijous, 10 de maig de 2007

GOLEJADORS

PRIMER EQUIP ESPANYOL B JUVENIL A (LLIGA)
TAMUDO 11 YAGÜE 8 XAVI 19
LUÍS GARCÍA 10ZAMORA* 6 JESÚS B. 12
RIERA 4 PALANCA 6QUIQUE 12
PANDIANI 4DE PABLOS 5 CHARLY 9
CORO3 ÁNGEL5 JOSÉ "CANARIO" 8
JÔNATAS 2JUANMA 4 ALBERT GARCÍA 6
RUFETE 1 BUSSY 3 CARLOS RUÍZ 2
COSTA 1 PEDRAZA 2 RICARD 2
MOISÉS 1 FEDE 1 JUAN 1
MOHA 1 DIDAC 1 GUILLEM S. 1
JAVI MARQUEZ 1 FRAN 1
MIKEL1 ZAMORA* 1
GUILLEM C. 1
JESÚS GARCÍA 1
VICTOR RUÍZ 1
JUANJO 1



JUVENIL B CADET A CADET B
CHULI 12 ÁLVARO 35SANI 26
LLUIS CROUS 12 QUIQUE A. 22GABRIEL 17
LUCAS P. 11OSCAR SIELVA 14PABLO S. 11
SADDIK8 ÁNGEL M. 8 ROMÁN GOLOB. 9
SERGIO GINÉS 8ADRIÀ TUNEU 7EDU* 8
ORIOL SANS7 ADRIÁN PEREZ5 GERARD 7
ALBERT M. 6 CABALLÉ 4 ANTONIO 6
MARC DE VAL 4 JULI 4 RAUL 4
CARLOS S. 3 MANU MOLINA 4MIKI 4
TONI C. 2 ALEX RODR. 3 ALEX. PLA 3
CURRO 2 JUANJO 2 ALBERT B. 3
JESÚS 2 ALBERT MOZO 2JORDI AMAT 2
GEORGE 1 ALVARO VEGA 1 JAN 2
ORIOL R. 1 BORJA GIRALT 1 XAVIER M.. 2
EDU* 1 ENRIC 1
DANI C. 1



INFANTIL A INFANTIL B ALEVÍ A
JOAN ANGEL 20 OSCAR MEDINA 15 JAFFAR 22
RUFO 13LUCHO 11 JACK 15
XAVI SOLÉ 11NESTOR T. 9JORDI CANO 13
CRISTIAN 11 ARTURO 9 IU RANERA 13
GIL 11 CASADO 9 PACO 11
IVAN GARCÍA 8OSCAR ARROYO 7 JUAN PABLO 11
X. LACAMBRA 6 ALEX 5 SERGIO G. 10
DIEGO 6AITOR 6 POL 10
ALEIX 4 ALBARRÁN 3 MARTÍ R. 7
JORGE 4 JOSÉ MANUEL 2 MIQUI 4
IVAN TRIPIANA 3 GERARD FONT 1 MARC G. 4
DAVID 3CARLES 1 EDU 3
MARC MOLINA 1 XAVI 1 SERGIO COLL 3
HÉCTOR 1 SERGIO "COCO" 1 RAUL 2
AITOR 1 ORIOL VILÀ 2
CARLOS 1
YERAI 1



ALEVÍ B FEMENÍ A FEMENÍ B
ALEX MULA 20 ADRIANA 30R. CORRAL 14
ALBERT 11MARTA CUBÍ 15MARTA C. 13
GABRIEL 9 SARA 11KENTI 11
AITOR 9 CAROL 8DEBORA 6
MIQUI POVEDA 7 NOEMÍ 8RECHE 6
PABLO 6 TORREJÓN 6 ANNA T. 4
CARLOS M. 4 RAQUEL CAB. 2 NATALIA R. 4
MARC G. 3 AIDA 1 G. PACHECO 4
ROGER 2 ANNE 1 ANDRINO 3
NAVARRETE 2 R. CORRAL 1 SILVINA 2
DAVID V. 1 L. FALCES 1 CARME 2
PATRICK 1 MÍRIAM 1 TABY 2
GENÍS1 (Pròpia porta)2

EL LLEIDA RIVAL A LES SEMIS DE LA COPA CATALUNYA




L'Espanyol actual campió de Catalunya, se les veurà amb el conjunt de la UE Lleida.


foto d'arxiu: josep maria.
Coro (malgrat s' oblidi moltes vegades), també va ser l'autor del gol que va donar el títol de campió en la darrera final de la Copa Catalunya.

El sorteig s'ha fet avui dijous al museu Melcior Colet de Barcelona amb la presència de Manuel Ibern, Director de Política Esportiva de la Secretaria General de l’Esport; Jordi Roche, President de la FCF; Ernesto Valverde, entrenador de l'Espanyol; Paco Martínez, membre del consell assessor de la Junta Directiva del Barça; Paco Flores, entrenador del Nàstic, i Manolo Buján, tècnic del Lleida.


Les Semifinals es jugaran a les 21:45h (TV-3)

Dimecres 30 de maig U.E LLEIDA - RCD ESPANYOL (Camp d’Esports de Lleida)

Dijous 31 de maig NASTIC TARRAGONA - FC BARCELONA(Nou Estadi de Tarragona)


L’escenari i el dia de la final es decidirà en funció dels dos equips finalistes.

Federació Catalana de Futbol



S E N T I M E N T P E R I C O . C O M