dissabte, 22 de desembre de 2007

RESULTATS

EL PARTIT FEMENÍ A - HÍSPALIS PER CANVI D'HORARI ES JUGARÀ
A LES 11:30 H.
GRAN VICTÒRIA DEL JUVENIL 0-4 A MATARÓ
EL CB OLESA-ESPANYOL GUANYA TAMBÉ A IRÚN, PER UN PUNT (72-73)

22-12Ontinyent CF- Espanyol BEl Clariano, Ontinyent.1-2.
22-12CE Mataró - Juvenil A Camp d'Esports de Mataró0-4
22-12UE Sant Andreu - Juvenil BMpal. Narcís Salasuspès
22-12Cadet A - UD Cornellà Ciutat Esportiva2-1
23-12UD Cornellà - Cadet B Mpal. San Ildefons1-6
23-12Gimnástic - Infantil A Instal. Mpal. Gimnàstic, Tarragona0-1
23-12Infantil B - AEC ManlleuCiutat Esportiva7-0
22-12Aleví A - CE L'HospitaletCiutat Esportiva2-0
22-12CE L'Hospitalet - Aleví BEstadi Mpal. L'Hospitalet.0-1
22-12Benjamí A - P. Barc. St. CeloniCiutat Esportiva10-1.
22-12Benjamí B - CE ManresaCiutat Esportiva1-3.
22-12EF Prat Blaugrana-Benjamí C Mpal. Estruch (El Prat)2-3
22-12CF Montañesa - Pre Benjamí Mpal. Nou Barris (Via Julia)0-23
23-12Femení A - CD HíspalisCiutat Esportiva 2-0
22-12Femení C - CF SussannencCiutat Esportiva6-0
22-12Cadet Femení - FE At. VilafrancaCiutat Esportiva 8-3.
23-12Infantil A - CE EuropaCiutat Esportiva 10-0
22-12UD Taradell - Infantil -Aleví "B" Mpal. La Roureda. Taradell2-6

AQUEST ESPANYOL B, SEMBLA ENS L'HAGIN CANVIAT.

ONTINYENT CF 1 - RCD ESPANYOL B 2.

Tercera victòria consecutiva en lliga i quarta comptant l’encontre de Copa Federació del RCD Espanyol B, que dona un gran pas per abandonar d’una vegada i per totes la zona baixa de la classificació, assolint una posició mes acord a la categoria de l’equip en un campionat, el de la Segona Divisió B, tremendament igualat.

Aquesta tarda ha derrotat al Ontinyent, a El Clariano, per 1-2, amb gols de Pedraza i Jordi Gómez.

Fitxa Tècnica:
Ontinyent: Carlos, Navarro, Gonzalo, Raul, Rafa Belda, Rubio, Galindo, Santi Villa, Fuentes, Montava, Raul
Substitucions: Merino per Fuentes, m. 70, Nene per Navarro, m. 70, i Malon per Rafa Belda, m. 85. Resta banqueta, Campos, Aceitón.

RCD Espanyol B:
Casilla; Savall, Toni Lao, Serrán, Fran Erencia, Tito, Riera, Jordi, Pedraza, Zamora i Juanma.
Substitucions: Didac per Riera, m. 65, Palanca per Pedraza, m. 74 i Gerard per Juanma, m 88. Resta banqueta: Isaac, Juanjo.

Gols: 0-1: Pedraza, m. 27; 0-2: Jordi Gómez, m. 31, 1-2: Raul, m. 37

Àrbitre:
Javier Manuel García Rodríguez, del comitè territorial andalús. Ha ensenyat targetes grogues a Rafa Belda, m. 21, Álvaro, m. 43 (per dirigir-se al col·legiat), Fuentes, m. 57 (per no estar a la distància reglamentaria), Raul, m. 65 (per protestar), Nene, m. 78 (per fingir penal), Rubio, m. 80 per part del Ontinyent i a Serrán, m. 19, Juanma, 26 i Casilla, m. 89 (per perdre temps), en el bàndol espanyolista. A més ha resultat amonestat el preparador físic del club Ontinyent CF, Elias Martí per dirigir-se a l’àrbitre amb menyspreu.

CLASSIFICACIÓ SEGONA DIVISIÓ B


CLASSIFICACIÓ PJ PTS PG PE PPGF GC
1 GIRONA FC18391161339
2 ALICANTE CF18318732610
3 UD AT GRAMENET18307922519
4 CF GAVÀ18297831814
5 CD BENIDORM18256751917
6 IBIZA EIVISSA182551031816
7 CF ORIHUELA 18245941714
8 FC TERRRASSA18246662119
9 UE LLEIDA18246661418
10 VILLAJOYOSA CF18225761416
11 CD DENIA 18225761315
12 RCD ESPANYOL B 18225762227
13 ONTINYENT CF18226482026
14 CE SABADELL182241041826
15 VILLARREAL CF "B"18215671516
16 CD ALCOYANO181931051414
17 CF BADALONA18194771419
18 M. CASTELLDEFELS18195492231
19 CE L'HOSPITALET18184681322
20 UD LEVANTE B181334111927

LES 3 BESSONES DEIXARAN DE SIGNIFICAR
LA SUBMISSIÓ A UN PENSAMENT ÚNIC.


A voltes amb el famós DVD...

Lamentar-se i donar imatge de victimisme generalment serveix de poc; si que serveix per reafirmar i auto – convèncer als propis, als fidels de la mateixa causa, però poc més. Cal anar més lluny i donar un pas més endavant.
Cal convèncer al contrari.
Cal guanyar-se a la llarga el reconeixement i la simpatia d’aquells que no pensen com nosaltres, d’aquells inclòs que donen suport al greuge en qüestió.
Cal exigir, sí, i també donar totes les passes necessàries per demostrar que tens raó, no sol plorant i queixant-se.

La GPE Manigua, en la seva tasca impagable de denuncia de totes aquelles injustícies que el RCD Espanyol sofreix, va enfilar aquest tema amb el seny i la rotunditat al mateix temps que el greu fet en sí corresponia.
I ho va fer, enviant per carta una queixa al propi President de la Generalitat, (va rebre resposta de data, 2/11/07 veure carta ) i als grups parlamentaris del Parlament de Catalunya, del que va rebre resposta e interès especial per part del senyor Domingo de Ciutadans el qual va fer una bateria de preguntes en sessió plenària .
Ara, s’ha rebut resposta del senyor Artur Mas, de CiU, en la que al menys de paraula i per escrit desautoritza públicament el DVD famós del conseller Maragall i Cía. veure resposta


Però la situació, (més tenint en compte les respostes del mencionat personatge en seu parlamentaria), requereix anar més lluny.
Cal desculeritzar, cal tornar a la realitat natural de la nostra terra a les 3 Bessones. Cal tornar-les al que eren abans de que un impresentable (o més d’un) es deixés portar per el seu fanatisme, i amb diner públic cometés la infame ocurrència (per no emprar altre paraula) de convertir una marca, una entitat privada en el símbol obligatori pels nens de tota Catalunya, un camí assenyalat tant pels que venen de fora com pels que viuen aquí. Uns nous “principis fonamentals del moviment culé”.

Per tant en la darrera junta directiva de la GPE Manigua celebrada el passat dilluns 17, vàrem aprovar per unanimitat participar en la Cavalcada de Reis amb una carrossa en la que figurin les 3 Bessones blanc i blaves, com a desgreuge no sol cap a la infància si no als propis personatges en sí de les 3 Bessones (totalment innocents) utilitzats com a instrument polític d’adoctrinament d’uns polítics sense escrúpols.

Els jugadors més petits dels equips de futbol de la GPE Manigua aniran dins la carrossa i llençaran caramels als presents a la Cavalcada, demostrant a tothom que Catalunya es terra d’acollida, de integració, i de pluralitat en comptes de ser lloc d’imposició, de submissió i de totalitarisme excloent com alguns polítics han pretès.

A ACOMIADAR L'ANY AMB VICTÒRIA

foto d'arxiu




Estaríem parlant d’un partit estel·lar: Espanyol –Híspalis. La situació d’ambdós conjunts deixa a la nostàlgia qualsevol comparació amb un passat recent; i sempre las comparances son odioses, encara més resulta aquesta, per que les blanc i blaves fora de la lluita per el títol, encara amb molt per disputar i guanyar per obtenir una classificació el més amunt possible i la seguretat de la plaça que dona dret a disputar la Copa de la Reina, però la situació de les andaluses, dramàtica.

Sebastián Borrás ha dimitit; l’ha substituït un jove tècnic de 33 anys José Manuel Fidalgo. El conjunt sevillà solament ha guanyat un encontre davant la Real Sociedad, (ja en plaça de descens, després d’abandonar-la l'Oviedo Moderno), i ho va fer per la mínima, patint derrotes a la resta de partits. Diuen que a entrenador nou, victòria segura... Però les noies del RCD Espanyol, després de dues ensopegades, voldran oferir a l’afició un triomf per acomiadar l’any 2007 que faci oblidar en part les penes que es van arrossegant des de que es va iniciar amb aquell maleït encontre a l’Estartit (primer visitant de l’any nou a Sadrià).

Per que els rivals venen molt a prop perseguint a les espanyolistes i només dos punts separen a diversos equips de la quarta plaça i cinquena que ocupen Espanyol i Prainsa respectivament, no és qüestió de complicar més la cosa.

En front: Híspalis. Però, l’ombra d’aquell Híspalis. El B, amb reforços d’algunes jugadores que no van marxar o millor dit que no van ser invitades a marxar després de la retallada pressupostaria del senyor Del Nido, que amb els seus èxits i grandesa ja no es podia permetre dedicar-li unes quantes engrunes del pressupost a un equip que li havia donat prestigi, estant inclòs a punt de conquerir la lliga.

Només les dues porteres (Lucía e Inés) més les jugadores Alexandra, Amparo, Ana Llamas o Mary Pri continuen de la passada temporada. Tot una llarga llista de baixes (Auxi, Sandra García, Sandra Jiménez, Rocío López, Alicia, Silvia Doblado, Ana Mantas, Coral Dorado, Ana Romero “Wili”, Rocío Rios, Vanessa Gimbert, María Jaen, Cristina Benavides....) han deixat al club andalús totalment desmantellat i es per això i per rés més que això, la causa fonament de la situació que ocupa a la classificació. Per substituir aquest ventall de figures han pujat noies del filial de Nacional, i el que han aconseguit és que en aquests moments tots dos equips estiguin en places de descens.

El partit del Femení A, serà dirigit per el col·legiat José Díaz Rubio del comitè català.

divendres, 21 de desembre de 2007

JONATAS MARXA AL FLAMENGO
EL RCD ESPANYOL JA TÉ TOTS ELS DRETS SOBRE LUIS


Segons informa el web oficial del RCD Espanyol, Jonatas Domingos marxarà cedit al Flamengo per un milió d’euros, després que hagin fructificat les llargues negociacions amb el club brasiler.
Ernesto Valverdo ja no l’havia convocat en les quatre darreres convocatòries, i per fi s’ha trobat una solució a un cas molt complicat com a estat la permanència de Jonatas Domingos al RCD Espanyol.





En altre ordre de coses, el web oficial del RCD Espanyol, ha confirmat i fet pública les noticies aparegudes en diferents mitjans, de l’acord entre Sebastián Javier (Fincas Tarradellas) amb el RCD Espanyol per comprar aquest darrer, els drets econòmics del jugador Luis García, fitxat en el seu moment per Sebastián Javier.
El club blanc i blau es fa ara, amb el 100% dels drets del jugador.


ESPANYOL B - AD FUNDACIÓN LOGROÑÉS,
VUITENS DE FINAL COPA RFEF

Aquest matí ha tingut lloc en la seu de la RFEF el sorteig de l’eliminatòria de vuitens de final de la Copa RFEF; els partits d’anada i tornada es disputaran els proper 1 i 24 de gener.

El RCD Espanyol B s’enfrontarà a la Fundación Logroñés, primer a Sadrià i la tornada a terres de La Rioja.

Els aparellaments son els següents:

Real Racing Club SAD « B » - SD Noja
CD Tuilla - SD Lemona
Reus Deportivo - Club Haro Deportivo
RCD Espanyol SAD - AD Fundación Logroñés
CD Linares - Mazarrón CF
UD Marbella - CD Don Benito
Real Madrid CF « C » - UD San Sebastián de los Reyes
CD Ferriolense - CD Ourense SAD

FEMENINS BASE: TRES CONJUNTS LÍDERS.

Bona jornada aquest cap de setmana passat per els equips base femenins, en la que van recuperar el RCD Espanyol el liderat a la Segona Catalana, a Categoria Cadet i van assolir per primer cop aquesta temporada el liderat al grup primer de la Categoria Infantil/Aleví, mercè a que els tres líders fins ara a les tres respectives categories van descansar ja que no ho havien fet i tenien un encontre més disputat.

El femení C, gràcies al seu triomf a Mollet davant el UD Lourdes per 0-9 i a la jornada de descans com hem dit, de l’Argentona, permet encapçalar la classificació.

El Cadet, que va sortir victoriós amb la seva confrontació amb el Reus Deportiu, conjunt no precisament feble, suma tantes victòries com partits jugats i tot i encaixar el primer gol (això si que és noticia) ja son 105 els marcats per les noies de Ricard Ribas.

El proper dissabte a les 18:00 hores, en el Camp de Futbol 7 de la Ciutat Esportiva de Sadrià, tindrà lloc el primer encontre d’aquesta lliga amb el Atlètic Vilafranca, que també ha vençut en tots els encontres disputats i que segurament marcarà part de la sort d’aquest campionat, ja que la diferència entre ambdós conjunts amb la resta d’equips del grup és abismal. Per tant, cita obligada per a tots aquells que vagin dissabte a Sadrià.

El Infantil A de Marta Cubí, va guanyar sense cap tipus de problemes a domicili a Vilassar de Mar davant un conjunt feble que només ha aconseguit un punt i el va golejar per 0-19, ocupant la primera posició en detriment del CF Badalona, màxim rival en el grup, tot i que les Escoles de Futbol de Guineueta i Bonaire respectivament tampoc afluixen en la lluita per les primeres posicions.

Les més petites entrenades per Jose Reina, també van guanyar i sense cap tipus de problemes en un molt bon partit al Olímpic La Garriga per 6-0 a la Ciutat Esportiva del RCD Espanyol, i ocupen la cinquena posició ja que majoritàriament s’enfronten a rivals de edat superior i moltes nenes son noves en l’entitat. Suma ja el sisè triomf en deu encontres disputats tot i que es troba bastant lluny del tercer classificat (6 punts ) i dels capdavanters (9), el seu principal objectiu ha de ser formatiu, i preparar el salt per la temporada següent al Infantil A.

CLASSIFICACIÓ SEGONA DIVISIÓ CATALANA, GRUP 3er.


CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD ESPANYOL "C"822710465
2 CF ARGENTONA9216303913
3 CE XAICA "B"819611347
4 FC GLADIADOR9196122713
5 P. BAR. ANGUERA "B" 8165122422
6 AE LA SALLE PREMIÀ9155043117
7 AT. MASNOU893051725
8 UD LOURDES 793041425
9 BADALONA CF "B"862061231
10 UE SANT ANDREU "B"84116726
11 CF SUSANNENC830351235
12 CF BARCELONETA101019549

FEMENINS BASE. FUTBOL 7


CLASSIFICACIÓ CADETPJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD ESPANYOL 7217001051
2 F. ESP. AT VILAFRANCA7217004810
3 CF REUS DEPORTIU7155026411
4 CE ESPARRAGUERA7103132225
5 CF VILANOVA GELTRU 7103132034
6 FC SANTBOIÀ793041634
7 P. BAR. CERVELLÓ84116862
8 CF MOLINS DE REI74115661
9 CD ODENA70007455
CLASSIFICACIÓ INFANTIL "A"PJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD ESPANYOL822710877
2 CF BADALONA820620869
3 ESCOLA ESP. GUINEUETA820620468
4 ESCUELA F. BONAIRE9196124614
5 PENYA BLANC BLAVA R.8165124027
6 CE EUROPA "B"8124043230
7 CE SANT GABRIEL "C"9124052629
8 ENFAF8113233743
9 ESC. F. BARBERÀ ANDALUCIA9103153842
10 CF PALAUTORDERA "B"931081286
11 UE VILASSAR DE MAR91018673
12 AE LA SALLE PREMIÀ91018795
CLASSIFICACIÓ INFANTIL "B"PJPTS PG PE PP GFGC
1 CD SANT GABRIEL9279001441
2 CE SABADELL FC "B"927900480
3 P. BARC. SANT CELONI92480110430
4 UE SEVA8186023120
5 RCD ESPANYOL "B"10186045653
6 C. BELLAVISTA MILAN10134152946
7 CF BADALONA "B"9124052338
8 UD TARADELL9103152763
9 CF OLÍMPIC LA GARRIGA9103151156
10 CF AT. RIUDEPERES1072172151
11 CF PALAUTORDERA862061932
12 CF BASE VICREMEI "B"93108730
13 AT. BALENYÀ800088102


EL CB OLESA- ESPANYOL FITXA
A LA RUSSA OLGA PODKOVALNIKOVA

Foto: web del Basket Lattes Montpellier Agglomération.


El Club Bàsquet Olesa – Espanyol ha incorporat a una nova jugadora a les seves files; es tracta de la pivot russa Olga Podkovalnikova, nascuda el 28 de Setembre de 1984 a Iochkar-Ola, de 195 cm., procedent del Basket Lattes Montpellier de la lliga francesa.

Va debutar en 2001 amb el Vologda Chevakata rus, en el que va disputar dues Copes Ronchetti de manera consecutiva. D’allà passaria al Samara i més tard al Ekaterimburgo, dos dels tres grans equips femenins de bàsquet a Russia, en els quals la seva progressió va arribar fins convertir-se en internacional absoluta amb la selecció Russa amb divuit anys.

Va disputar en l’any 2002 de manera consecutiva el Mundial sub-18 i el sub-20 on va ser escollida MVP e integrant del quintet ideal respectivament en ambdós esdeveniments.

La temporada 2005/06 va fitxar per Ros Casares de Valencia, on va jugar 25 encontres en la fase regular amb un 38% en tirs de dos, 0/1 en triples, i 45/67 en tirs lliures amb un percentatge del 67%. Va capturar 66 rebots en defensa i 26 en atac (92), 14 assistències, 18 pilotes recuperades i 39 perdudes, 3 taps. A la Copa de la Reina va jugar només 52 minuts en tres encontres en els que va sumar 16 punts, amb 15% en tirs de dos i 85% en tirs lliures, amb nou rebots capturats. En el Play Off per el títol la seva presència va ser testimonial amb només 11 minuts en els que va fer 6 punts i va agafar 2 rebots.

El darrer equip (2006-07) de la russa Olga Podkovalnikova ha estat el Montpellier.
En la primera temporada va disputar 25 encontres amb una mitjana de 5.7 punts per partit amb 52/114 en tirs de dos, 38/52 en tirs lliures, i 4.5 rebots de mitjana per partit.

En aquesta temporada, els registres en el club francès han estat molt discrets, amb 13 punts i 3 rebots en la primera jornada, (5/13 i 3/5) i actuacions de 2 punts i 2 rebots, 4 punts i 1 rebot, 2 punts i 1 rebot fins a la jornada cinquena del campionat que va anotar 8 punts amb 5 rebots, per acabar els dos darrers encontres anotant 2 i 6 punts amb 4 i 3 rebots.

Les dues jornades enfront Uso Mondeville i Pays d’Aix bàsquet 13 ja no va jugar, fins que ha acabat signant per el conjunt de Lucas Mondelo.
El proper partit del CB Olesa – Espanyol es a Irún, en front el Hondarribia.

dijous, 20 de desembre de 2007

EL BENJAMÍ "A", LIDER EN SOLITARI.

Sorpresa en la categoria Benjamí Preferent, amb el triomf del Sant Cugat Esport FC (que està realitzant una gran temporada) en el terreny de joc del FC Barcelona per 1-2, i permet posar-se líder en solitari al RCD Espanyol havent-li remuntat sis punts al Barça en dues jornades.

FUTBOL - 7

BENJAMÍ PREFERENT GRUP 2on.PJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD. ESPANYOL 123311015919
2 FC BARCELONA123010025614
3 SANT CUGAT ESPORT FC "B"123010025114
4 UD At. GRAMANET12289124319
5 CF BADALONA 12248044233
6 GRANOLLERS EC12196153521
7 JÀBAC C J - TERRASSA "B"12186064134
8 CE SANT GABRIEL12186062718
9 UE SANT ANDREU12175244128
10 CD BLANES12154353237
11 CE EUROPA12144264439
12 FP SÁNCHEZ LLIBRE11123352735
13 Pª BARC. SANT CELONI12113272149
14 CE SABADELL FC1172182240
15 CF MARTORELLES 1210111772
16 UD CIRERA1200012681
BENJAMÍ PREFERENT G. 1er. PJPTS PG PE PP GFGC
1 C. GIMNÀSTIC MANRESA123612004816
2 CE MANRESA 12299215516
3 UD AT. GRAMANET12278314121
4 FC BARCELONA "B"12258134026
5 C. MERCANTIL12206243027
6 ESCOLA F. GAVA12175253127
7 UNIÓ FB JABAC I TERRASSA 12165163026
8 RCD ESPANYOL "B"12154354143
9 SANT CUGAT ESPORT FC12133453535
10 EC GRANOLLERS "B" 12133453237
11 MIRASOL-BACO UNIÓN CF12124082545
12 UE CASTELLDEFELS 12123362938
13 UE SANT ANDREU "B"12112552838
14 CF CUBELLES12103182752
15 CF VILANOVA GELTRU 12103183244
16 ESCOLA F. SABADELL 12620101346
BENJAMÍ 1a. DIVISIÓ 1er. G.PJPTS PG PE PP GFGC
1 E. F. PRAT BLAUGRANA123110118514
2 RCD ESPANYOL "C"123010028520
3 UD VILADECANS123010025015
4 UE SANTS11289108723
5 AE PRAT 12289125721
6 UE CORNELLÀ "B"12279035723
7 CE SANT GABRIEL"B" 12217054934
8 FA ESPLUGUENC 12134174374
9 UD AT. GRAMANET "C"12134172442
10 FP CE JÚPITER12124082054
11 CE EUROPA "C"11124072648
12 CF BARCELONETA12103172863
13 UD POLVORITENSE LA MARINA 1293092865
14 U AT. HORTA 1282281556
15 SALESIANS BOSCO-HORTA "C"1282292163
16 CF BUFALÀ12000121777
PREBENJAMÍ GRUP 1er.PJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD. ESPANYOL103010001826
2 VILA OLIMPICA C. ESP.10301000596
3 CF BADALONA10248026324
4 CD SANT GABRIEL10227126127
5 UD AT. GRAMANET10217037228
6 ARRABAL-CALAF GRAM.10196135031
7 FC MARTINENC10165144453
8 CF UNIFICACIÓN LLEFIÀ10155053248
9 CE P. BARC. BARCINO10134155057
10 CF LLOREDA10134153547
11 UE SANTS10113254751
12 PONT DE MARINA-SAGRADA F.1062082158
13 FP CE JÚPITER1061361364
14 CF MONTAÑESA1041181957
15 UNIFICACIÓ BADALONA SUD1041181964
16 UNIFIC.CIUTAT MERID. 10000100146

VICTÒRIA CURTA D'UN ESPANYOL "B",
MOLT SUPERIOR.




RCD ESPANYOL B - 3 UTEBO CF- 0


Un Espanyol B molt superior, s’ha classificat per els vuitens de final, gràcies sobre tot a dos minuts d’inspiració de José Zamora entre els minuts dinou i vint que van deixar l’eliminatòria pràcticament resolta. El gol de Palanca a la segona part va assegurar encara més el triomf.

Primers minuts de domini local sense ocasions
Joan Francesc Ferrer “Rubi” va apostar per un equip bastant replet de titulars, on les novetats principals estaven a la porteria amb la tornada de Isaac, i al lateral dret amb la presència de Guillem Savall.

Els aragonesos amb un 3-1 de l’anada poc es podien esperar que en menys dos minuts, el conjunt espanyolista li donés la volta al marcador, després d’uns minuts en que s’havien defensat sense cap tipus d’angúnies.

Zamora protagonista
Xavi García, retalla al seu defensor i xuta dins l’àrea un tret sec que Parrilla rebutja com pot i en curt, recollint Zamora el refús i tot i tenir molt poc angle, entre la línia de fons i el pal esquer introdueix l’esfèrica superant al porter visitant.

Encara no havia passat un minut i escaig, que altre cop Zamora aconsegueix arrodonir el resultat que l’Espanyol B necessitava per assolir el passi a la següent ronda, després de rematar i amb molta sort aquest cop, la pilota rebotada acaba mansament introduint-se dins la porteria aragonesa.

Els espanyolistes havien fet el més difícil, i era qüestió de no badar i mantenir la diferència i si fora possible augmentar-la per evitar sorpreses de darrera hora.

El Utebo s’espavila i posa en problemes a la defensa local
El punta Melendo, trenca la defensa espanyolista i tot sol encara a Isaac, i aquest evita el gol en una excel·lent intervenció al llençar-se a terra i rebutjar amb la cama a còrner. Havia estat el primer seriós avís dels aragonesos.

El col·legiat expulsarà a un dels reserves integrants de la banqueta per protestar (targeta groga) i després o per reiteració o quelcom més, li mostrà la vermella.

Ocasions per l’Espanyol B
Palanca no pot girar-se i rematar dins l’àrea petita, després d’una bona jugada. El defensa Raul Alfonso treu sota pals un remat de cap espanyolista.

Altre cop, el Utebo per mediació de Melendo disposa d’altre ocasió per complicar-li la vida al conjunt català, però el seu remat es desviat el just per que acabi modificant la trajectòria i surti ajustat al pal dret un xic massa creuat, quan Isaac estava batut.

Se inicia la segona part amb la sortida d’Alex
El jugador provinent del Real Oviedo, i que juga en el Juvenil A, serà protagonista només començar el segon temps al picar una pilota en profunditat a Palanca que es queda tot sol, supera la sortida a la desesperada del meta aragonès i fa el tercer i definitiu gol.

Amb el Utebo totalment enfonsat tant a nivell de joc, de moral com de resultat, el joc començarà poc a poc a endurir-se i el col·legiat es veurà obligat a emprar-se a fons ensenyant les corresponents cartolines.

Zamora no arriba a pogué rematar dins l’àrea petita, una bona centrada per banda esquerra.
Murillo, jugador del Utebo, amb una entrada molt dura, de la que acaba ell també sortint en llitera, (desconeixem el motiu i la possible causa), veurà la targeta vermella i deixarà als visitants amb un home menys.

Guillem Savall en una pujada per banda dreta acabarà enviant un centre xut al mig del travesser.

L’Espanyol perdona i molt
Les ocasions es succeeixen i cada cop més clares:
Primer una elaborada jugada en la que Alex, es marxa per l’esquerra superant al seu marcador i sense gaire angle intenta la centrada que Zamora per molt poc no arriba a pogué marcar, i el posterior refús acaba amb un xut sobre la frontal de Palanca que rebutja com pot el porter visitant.

Rubi dona entrada a Pedraza per Jordi Gómez. Els següents minuts son una interrupció constant, amb faltes, i moltes targes.

El Utebo en una de les poques aproximacions, intenta donar l’ensurt, després d’una centrada de Raul Alfonso per l’esquerra que el davanter al segon pal no arriba per molt poc.
Jon, remata sobre la seva pròpia porta, i posa en molts problemes a Parrilla que bloca en una ocasió molt compromesa.
Diego Berdún llença una falta perillosa per sobre el travesser, sent aquesta ja una de les darreres ocasions per inquietar a un Isaac que ha estat molt segur i ha fet un bon encontre.

Zamora no aconsegueix el hat-trick
I mireu que ho va tenir en el seu peu; després d’una gran jugada en la que Palanca entrant per banda, arriba a línia de fons i li dona enrera la passada de la mort a Zamora que incomprensiblement remata molt alt quan ho tenia tot a favor per fer el quart.

En la darrera ocasió, ja esgotant-se el temps de joc, peca de massa individualisme en intentar desfer-se del darrer defensor després d’un “slalom”, quan tenia un company al costat lliure de marca, i acaba la pilota rebutjada a còrner.

Triomf just, curt i que augmenta la dosis de auto-confiança d’un equip que ho ha passat molt malament en lliga, que tindrà que continuar sofrint per pogué sortir definitivament de la zona perillosa, però que en la Copa RFEF tant a la fase catalana com ara a l’estatal se n’està sortint prou bé, amb remuntades incloses.


Fitxa tècnica:
RCD Espanyol B: Isaac, Guillem Savall, Gerard Rovira, Didac, Oscar Reyes, Juanjo, Xavi García, Jordi Gómez, Palanca, Zamora, i Juanma.
Substitucions: Álex per Juanma, m. 46, Pedraza per Jordi Gómez, m. 65 i Víctor Ruíz per Oscar Reyes, m. 76.

Utebo CF: Parrilla, Capape, Raul Alfonso, Jon, Gandu, Luis González, Samuel, Oliveros, Coke, Murillo i Melendo.
Substitucions: Diego Berdún per Coke, Plou per Melendo, i Carlos García per Raul Alfonso.

Àrbitre: Simón del Pino, del comitè català. Ha ensenyat targetes grogues a Capapé, m. 25, Raul Alfonso, m.25 i posteriorment a la segona part altre groga per el que ha tingut que deixar el terreny de joc, a Palanca, m. 66, a Álex m. 68, Luis González, m. 74, a Didac, m. 87, Oliveros, m, 88, i a Victor Ruiz m. +90. Ha expulsat a Murillo per vermella directa en una entrada molt dura que curiosament ha tingut que abandonar el terreny de joc en llitera a conseqüència de la seva mateixa acció. Ha expulsat també a un membre de la banqueta visitant que primer li ha mostrat la targeta groga.

Gols: 1-0 Zamora, m. 19, 2-0 Zamora, m. 20, 3-0 Palanca, m. 46

Incidències: Partit de tornada de la eliminatòria de setzens de final de la fase estatal de la Copa RFEF. Camp principal de la Ciutat Esportiva de Sant Adrià , davant molt poc públic per el horari intempestiu i la tarda gèlida que ha fet a Sadrià. Isaac tornava a posar-se sota pals després de la llarga lesió.





S E N T I M E N T P E R I C O . C O M