dilluns, 7 de gener de 2008

BON RESULTAT DEL JUVENIL,
EN UN PARTIT MOLT LLUITAT (2-0)








El Juvenil compleix adjudicant-se el triomf en un encontre molt disputat
No va ser un bon partit, si ens atenem a l’aspecte merament futbolístic; ni per joc ni per espectacle, però si que ambdós equips van lluitar per fer-se amb el triomf, i diré més, el CD San Francisco, va donar una molt bona imatge, tot i pecar potser de massa ingenuïtat en els homes de davant.

Sergio obre el marcador
Vint minuts li va costar al Espanyol Juvenil per batre a Javi, en un primer quart d’hora bastant igualat, fruït d’una bona jugada per banda esquerra de Didac Vila que pujant fins línia de fons va treure un centre perfecte per que Sergio Ginés rematés al fons de la porteria mallorquina.

Es va demanar penal, en el potser l’únic errada del col·legiat, en una jugada en la que Didac de nou centra i el remat de cap de Marc Mas, es rebutjat per Miguel, després que la pilota toqués el braç del defensor del San Francisco.

El San Francisco va gaudir de bones oportunitats
No va ser els mallorquins un rival que es tanqués i confiés en la sort el destí de l’encontre; ben al contrari, va arribar amb perillositat varies vegades a les immediacions de Adrià Fradera i va demostrar que de mig camp enrera és un conjunt sòlid. Per contra, l’Espanyol no va fer el millor partit de la temporada però el va treure’l endavant amb paciència i sense perdre mai l’ordre necessari.

La millor ocasió dels visitants va ser un remat al pal. Però tampoc l’única; en els darrers minuts una centrada de Javi molt tancada es va passejar entre defensors i atacants i no va arribar per molt poc Didac (el del San Francisco).

Segona part, seguint els mateixos paràmetres de la primera
L’Espanyol intentava sentenciar, però sense perdre l’ordre que caracteritza defensivament a aquest equip; per contra els visitants no volien marxar de buit de Sadrià.

Sergio xuta a les mans del meta Javi als tres minuts de la represa. El propi extrem blanc i blau ho torna a provar més tard, però aquest cop es marxa desviada a l’esquerra de la porteria visitant.

Perarnau mou banqueta i dona entrada a Crous per Abraham. Als quatre minuts, Sergio centra i Baena perfectament remata de cap fent pujar el segon gol al marcador.

Partit sentenciat, però encara hi va haver ocasions per ambdós conjunts
Juanpe remata alt una pilota en molt bona situació, després d’una centrada de Sergio (el visitant).
L’encontre ja pràcticament solucionat aniria morint amb el carrusel de canvis i només una jugada digna de menció (però molt clara) en la que Chuli ho va tenir tot a favor per marcar després de fer un excel·lent control amb barret inclòs, superant al porter amb una vaselina que no va dur la trajectòria que la situació exigia.

Al final triomf just dels blanc i blaus, potser excessiu tenint en compte que el rival va plantar cara i va donar també feina al líder de la Divisió d’Honor Juvenil.

Fitxa Tècnica:
RCD Espanyol: Adrià, Ricarte, David, Víctor, Didac, Canario, Sergio, Álex, Marc Mas, Baena, i Abraham.
Substitucions: Lluís Crous per Abraham, m. 56, Guillem Creus per Sergio, m. 68, Max per Baena, m. 71, i Chuli per Marc Mas, m. 78.

CD San Francisco: Javi, Ximo, Angel, Miguel, Pau, Marc, Didac, JAvi, Juanpe, José María, Sergio
Substitucions: Ivo, Manu, i Kiko per Miguel, Pau i Juanpe, Almeda per Javi.

Àrbitre: Martínez Saez del comitè Català.

Gols: 1-0 Sergio, m. 20, 2-0 Baena, m. 60

Incidències: Partit jugat la tarda del dissabte davant molt poc públic en la Ciutat Esportiva de Sadrià; 200 espectadors sent generosos, degut a la data del matx.


CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR JUVENIL GRUP TERCER

.DIV. D'HONOR JUVENIL PJPTS PG PE PP GFGC
1RCD ESPANYOL 17441421427
2REAL ZARAGOZA 174113223012
3REAL MALLORCA173611333412
4CF BADALONA17329532816
5SAN FRANCISCO17309352418
6UE CORNELLÀ17299262929
7GIRONA FC16236551716
8SD LA SALLE MALLORCA17205571927
9CD FERRIOLENSE17185392025
10CE MATARÓ17174581928
11CLUB AMISTAD17164492131
12STADIUM CASABLANCA171543101324
13UE LLEIDA171543101830
14UE SANT ANDREU171543102640
15CE EUROPA17143591525
16BALSAS PICARRAL161233101328




S E N T I M E N T P E R I C O . C O M