diumenge, 6 de gener de 2008

EL FILIAL PAGA CAR LES OCASIONS DE GOL DESAPROFITADES

EL FILIAL FEMENÍ EMPATA A DOS, DAVANT EL GIRONA DESPRÉS D'ANAR PERDENT 0-2



Foto superior, Pedraza envoltat de defensors. Foto inferior, Jordi Gómez, un dels homes fixos pel seu rendiment en el filial espanyolista.


L’Espanyol B perdona i ho acaba pagant: 1-1

Els davanters pericos han fet un heroi al porter Morales del conjunt egarenc. Tots sabem que era i és un molt bon porter, però avui gairebé l’han volgut fer internacional i no sol amb Catalunya si no amb Espanya i tot.

Per que el que ha aturat, i el que s’ha trobat i el que han errat cara a porta els davanters espanyolistes durant el matx que l’ha enfrontat al Terrassa FC no està escrit; tant que al final la llei del futbol ha passat factura, i en una indecisió defensiva a falta d’un minut i escaig per arribar als noranta els vallesans s’han fet amb un punt que no han merescut i a punt d’endur-se els tres.

Javi Márquez avança als locals
Després d’un primer quart d’hora sense gairebé ocasions, amb tanteig per part dels dos equips, ha estat l’Espanyol B qui s’ha avançat en el marcador gràcies a un xut de Javi Márquez que ha entrat ajustat al pal esquer de la porteria defensada per Morales.

Els espanyolistes a partir del gol han dominat el joc i han gaudit d’un munt d’ocasions que no han sabut materialitzar i que haguessin permès sumar una quarta victòria consecutiva que a la fi no s’ha consumat.

Sito Riera, negat cara a gol
No té sort el germà petit dels Riera; al igual que li va succeir a l’Albert, “Sito” també està tenint un inici en la seva trajectòria com a blanc i blau molt dura i complicada. Avui, que de nou ha estat titular en detriment de Palanca, ha participat en el joc, s’ha mogut bé, però li ha faltat una bona definició que de passo hagués solucionat l’encontre.

Fins a quatre ocasions ha disposat Riera per marcar: La primera clara, ha estat al minut 26, quan tot sol encarant a Morales, aquest amb la cama li ha desviat el remat sortint a còrner la pilota. La segona minuts després, potser per un mal bot de la pilota, el seu remat creuat supera a Morales, però s’acaba marxant fora fregant el pal dret. La tercera al primer minut del segon temps, quant sol torna ha encarar a Morales, que li tapa bastant bé, xutant amb poc angle, i sortint la pilota fora a l’esquerra. La darrera ha estat en una jugada un pel embolicada dins l’àrea en la que el davanter tenia que colpejar tal com li venia, l’ha deixat botar i ha perdut un temps preciós, acabant impedint-li la defensa visitant.

El Terrassa, poca cosa en atac en el primer temps
En el primer temps, només un rebuig de punys de Isaac en una compromesa centrada molt tancada i poca cosa més. En la segona, als tretze minuts, Isaac té que lluir-se traient una prodigiosa ma, en un remat dels egarencs.

Els espanyolistes han tingut moltes més ocasions al marge de les de Sito; Carroza ha impedit el remat de Pedraza amb la canya a punt, enviant a còrner. El central Fran ha rematat i Morales de nou s’ha lluït salvant el gol.

La més clara
Gran jugada de Sito Riera que retalla al seu adversari i posa un centre perfecte per que Pedraza tot sol tingui temps de controlar i empalmar un xut que amb tot a favor, s’eleva per sobre el travesser davant la decepció dels presents.

Més encara, quan Fran remata al pal dret de la porteria de Morales.
El Terrassa també va tenir la seva, això sí, com un fet aïllat, ja que qui tenia més el control del joc i les millors ocasions eren els espanyolistes.

Palanca que havia sortit en els darrers minuts ha pogut sentenciar en un contracop en el que no ha pogut superar a un Morales molt crescut anímicament.

Qui perdona...
I com gairebé sempre succeeix al futbol, s’acaba pagant tanta ineficàcia golejadora davant un rival d’ofici (com gairebé tots aquests que militen a la Segona B) i amb una indecisió entre Isaac i un defensor espanyolista, Blas se n’aprofita per marcar un gol que tira per terra tot un treball de gairebé noranta minuts, priva del quart triomf consecutiu i deixa un sabor molt agre al punt aconseguit.

A la desesperada Tito hagués pogut marcar, però un defensor ben posicionada evita que el remat porti l’esperat camí, rebutjant per la línia de fons.

I encara hagués pogut ser pitjor, per que en els tres minuts d’afegit, el Terrassa FC hagués pogut emportar-se els tres punts, si no ho hagués evitat Isaac rebutjant un xut ras que es colava. Ja no n’hi havia temps per més.



Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Isaac, Toni Lao, Gerard, Serrán, Fran Erencia, Tito, Zamora, Javi Márquez, Pedraza, Jordi Gómez i Sito.
Substitucions: Xavi García per Zamora m. 71, Juanjo per Pedraza, m. 74, i Palanca per Sito, m. 83.

Terrassa FC: Morales, Tomy, Dani Marín, Jorge Zaffra, Raul Torres, Dani Navarrete, Yago, Julio de Dios, Ivan Boniquet, Carroza, Carrión.
Substitucions: Ramírez per Boniquet, m. 46 m. 58, Deus per Torres, m. 58, Blas per De Dios, m. 78.

Àrbitre: Sr. Barberá Fuentes del col·legi valencià. Ha mostrat cartolines grogues als jugadors locals, Erencia (14’), Tito (48’), Riera (58’) i Javi Márquez (79’), i als visitants Jorge Zafra (61’), i Carroza (62’)

Gols: 1-0 Javi Márquez, m. 19, 1-1 Blas, m. 89


Incidències: Camp principal de la Ciutat Esportiva de Sadrià. Matinal assolellada amb bona temperatura. Al igual que ahir a l’Olímpic, s’ha guardat un minut de silenci en memòria de Pepe Guijarro.


CLASSIFICACIÓ SEGONA DIVISIÓ B, GRUP 3er.


.CLASSIFICACIÓ PJ PTS PG PE PPGF GC
1GIRONA FC193911623412
2UD AT GRAMENET19338922619
3ALICANTE CF19328832711
4CF GAVÀ19307931915
5CF ORIHUELA 19276942314
6FC TERRRASSA19256762220
7CD BENIDORM19256762020
8IBIZA EIVISSA192551041822
9UE LLEIDA19256761519
10VILLARREAL CF "B"19246671717
11CD DENIA 19235861315
12RCD ESPANYOL B 19235862328
13CE SABADELL192341141927
14CD ALCOYANO192241051715
15CF BADALONA19225771720
16VILLAJOYOSA CF19225771417
17ONTINYENT CF19226492128
18M. CASTELLDEFELS19205592332
19CE L'HOSPITALET19194781322
20UD LEVANTE B191435112028

2 comentaris:

Anònim ha dit...

HOLA AMICS, QUI PERDONA HO PAGA, HEM TINGUT MOLTES OCASSIONS FALLADES, ES TÉ QUE TENIR MILLOR PUNTERIA, ESPEREM QUE EN ELS PROPERS PARTIT L'ESPANYOL B NO PERDONI.
JOSE CARRERA CARRERA

Anònim ha dit...

Hola Companyos: Ahir, vaig d'anar-men abans d'acabar el partit i sabia o intuia que aixó passaria.
Qui perdona per tenir un 5-0, al final la palme.
Salut,
Figot47




S E N T I M E N T P E R I C O . C O M