dissabte, 16 de febrer de 2008

L'ESPANYOL B, A INTENTAR DONAR LA SORPRESA


Foto d'arxiu: A la primera volta, el Girona s'en va endur els tres punts de Sadrià, defensant-se inclòs en inferioritat numèrica per dues expulsions.

Un Espanyol B, molt necessitat de punts visita Montilivi per enfrontar-se al líder de la categoria, el Girona FC, que ja va derrotar al conjunt espanyolista en el partit de la primera volta a la Ciutat Esportiva.

Rubi podrà comptar amb Casilla i Erencia (va descansar per sanció en el darrer encontre) i seran baixes en el filial perico, Javi López lesionat en el encontre davant Orihuela, i els lesionats Palanca i Plata, al marge d’Albert Serrán convocat pel primer planter.

El Girona FC és el líder destacat de la categoria sent el màxim golejador i compten amb deu punts d’avantatge sobre el més immediat perseguidor, l’Alacant. Només ha perdut tres encontres (precisament davant el conjunt alacantí en la jornada inaugural, 0-1, al camp de l’Alcoyano per 3-1 i fa dues jornades davant l’Oriola per un sorprenent 0-3 en terres gironines). També el quadre gironí ha cedit punts al seu camp davant el Miapuestas, l’Eivissa i el Gavà.

L’Espanyol B, en zona de descens ha guanyat tres encontres a domicili, davant el complicat Lleida, Ontinyent, i Badalona.


El col·legiat de l’encontre serà Luis Martín Ortín Salvador del comitè aragonès i donarà començament a les 17.00 hores de demà a Montilivi.







En el partit d'anada, els gols de Cristian i Nierga van donar els tres punts als espanyolistes.
Foto d'arxiu: Sani en l'encontre frente als cervesers.

Important dins el capítol del futbol base, l’encontre que aquest migdia el Cadet A de Ramón Guerrero disputarà en el Feliu i Codina d’Horta davant el quart classificat, la Damm CF.

Ja en el matx d’anada, el Cadet espanyolista es va imposar per 2-0 amb dificultats, tot i que llavors l’equip venia de dos encontres empatats davant Badalona i Figueres, i amb aquell triomf va donar començament a la ratxa triomfal que l’ha portat a la primera posició de la Divisió d’Honor Cadet.

No serà l’únic enfrontament entre cervesers i pericos, ja que a la Divisió d’Honor Infantil també i haurà un interessant Espanyol-Damm tot i que aquí la importància en la classificació ja és molt més relativa.

L’equip Infantil B espanyolista després de derrotar amb gols de Jafar i Fredi al líder de la categoria, la FP Sánchez Llibre per 2-1, té una altre prova de foc al camp municipal de Premià de Mar, per veure’s les cares amb el tercer classificat, el Ricoh Premià. El conjunt d’Herrera baixa bastant el rendiment lluny del terreny de joc de la Ciutat Esportiva on ha guanyat tots els encontres.

Altre xoc important serà el Aleví B – EF Sant Feliu de Guixols, després que el conjunt de Jacint Magrinyà perdés el liderat que havia ostentat des del començament del campionat en profit del Mataró. Tampoc ho tindrà gens fàcil l’Aleví A en la seva visita a Lleida per jugar contra el quart classificat, tot i que la ratxa que porta el conjunt de Villarroya fa pensar en que es portaran els tres punts de la capital del Segrià.


Foto d'arxiu: El Benjamí A, a seguir guanyant.

Pel que fa als benjamins, com sempre qui més complicat ho tindrà per motius d’edat és el Benjamí B, que jugarà contra la EF Gavà, mentre que el líder de la Preferent Benjamí, l’Espanyol s’enfronta a un Sant Andreu ben classificat.


Els més petits dels equips federats de l’Escola, el Benjamí C i el Pre benjamí tindran partits de tràmit, sobre tot el conjunt entrenat per Roma, que pot tornar a aconseguir una golejada d’autèntic escàndol ja que s’enfronta al Ciutat Meridiana conjunt que encara no ha aconseguit puntuar.

divendres, 15 de febrer de 2008

PERFUMERIAS ACABA AMB EL SOMNI
DEL OLESA-ESPANYOL A LA COPA

PERFUMERIAS AVENIDA: 74 - CB OLESA-ESPANYOL: 54

El CB Olesa – Espanyol ha sortit molt fort amb il·lusió i davant una feble defensa del Perfumeries, s’ha marxat 0-6 en el marcador amb dues cistelles d’Olga i una de Sandra Gallego. Les de Olesa ajustaven bastant les marques en la zona, i obligava a seleccionar tirs exteriors a les salmantines.


Als tres minuts de joc ha aconseguit anotar gràcies a dos tirs lliures de Sánchez, el conjunt del Perfumeries. Olga ha anotat i ha tornat ha establir la diferència màxima en favor de les catalanes (2-8), fins que Perfumeries s’ha tret el son de sobre i ha anat per feina començant a ajustar més les marques en la pintura, sobre tot anul·lant a la figura del CB Olesa – Espanyol, la nord-americana Le’Coe Willingham per part de les jugadores interiors.


Un triple de Ana Montañana, establia l’empat a dotze, i malgrat que Palmira tornava a col·locar a les catalanes per davant (12-14), l’Olesa ja no tornaria a anar per davant en tot l'encontre.


Mondelo mouria la banqueta, Musovic que no ha format part del quintet inicial per Olga, Anabel en el lloc de base per Palmira, però el problema es trobava en que Le’Coe molt be defensada no s’imposava a la pintura, i el conjunt de Salamanca, cada cop més arribava al contracop destrossant la defensa de les catalanes (16-21). La reacció catalana té lloc gràcies a la bona feina de la russa Olga Poldkovanikova, deixava de nou a un punt la diferència.

Un parcial de 14-4 distància a Perfumerias Avenida
Amb 20-30 assoleixen la màxima diferència, gràcies a l’encert de Ivanka Matic. Lucas ho prova amb la sortida de Helena Boada, però només la russa Olga manté el tipus. A tres minuts i tres segons el simultani reflexa un 24-35 que cada cop posa més difícil el matx.

Un triple al darrer segon de Sánchez, abans d’anar-se als vestidors, deixa la diferència a tretze (27-40).

De mal en pitjor a la segona part
El segon temps ha començat amb un intercanvi d’errades, jugades precipitades, per part d’ambdós conjunts, però mica a mica Perfumerias s’ha anat estirant al marcador. Cridava l’atenció que Le’Coe tan sol havia llençat a cistella tres vegades degut a les poques pilotes en condicions que Olesa ficava al joc interior.
A sobre, no tancaven el rebot defensiu, fet per el que Perfumerias ha tingut segones opcions masses vegades, i davant un equip de la seva categoria, era ja dir pràcticament adéu a les semifinals abans d’hora.


El 29-45 que establia Perfumerias als pocs minuts del tercer quart, deixaven gairebé sentenciat el matx, ja que el poder ofensiu de les catalanes cada cop era menys efectiu, i en el tir exterior jugadores com Sandra Gallego o Musovic avui han estat veritablement negades, mentre que el seu rival de tant en tant no perdonava més enllà de la línia de 6.25.

Perfumerias ha deixat com a màxima diferència un 59-38 a falta del darrer quart, que l’assegurava ja el passi a les semifinals tot i els minuts que encara mancaven per disputar. El conjunt català ha perdut moltes pilotes, no ha sabut tancar el rebot defensiu, i a sobre, en el tir exterior els percentatges han estat molt per sota de l'habitual; nomès Helena Boada ha encistellat de tres, en les acaballes del partit.

Ni les cistelles de Le’Coe en el darrer quart han possibilitat que Olesa-Espanyol pogués baixar dels vint punts finals d’avantatge per les de Salamanca, resultat que ha estat definitiu i que ha deixat patent la clara superioritat en totes les facetes del joc del rival avui de les catalanes que bastant van fer amb poder-se classificar.


JUGADORAMinPtsT2T3T1RDRATRAsPRPPTFP
Ana Jiménez09:1020/00/02/220200005
Palmira Marçal23:4520/00/32/200011401
Tina Lelas16:3621/40/00/000020001
Sandra Gallego40.0063/70/30/010117404
Miljana Musovic26:3921/40/30/210133004
Helena Boada10:5551/21/30/012310101
Le'Coe Willingham40:00188/120/12/4831121512
Olga Podkovalnikova32:55177/100/03/431421322
TOTAL2205421/391/139/1416622121317320





JUGADORAMinPtsT2T3T1RdRaTRAsPrPPTFP
Anke de Mondt20:4090/32/43/442600102
Silvia Dominguez17:0721/30/00/020221101
Anna Montañana32:21135/101/30/043744601
Isabel Sánchez27:15122/42/22/221332401
Clara Bermejo22:5371/4 1/32/460632401
Ivanka Matic14:5994/80/01/224600002
Blanca Marcos09:4400/00/20/000000203
Tracy Reid23:33114/60/03/421311000
Sheila Alaña03:1630/01/20/000000001
Alessandra Santos de O.28:1283/60/02/723500102
Perfumerias A.2007420/447/1613/23241438131019014


ESPANYOL - SEVILLA: UN TRIOMF NECESSARI PER A SEGUIR SOMIANT

EL CB OLESA-ESPANYOL DISPUTA AQUEST VESPRE ELS QUARTS DE F. DE LA COPA DE LA REINA DAVANT EL PODERÓS PERFUMERIAS AVENIDA




Demà a les 20:00 hores a l’Estadi Olímpic de Barcelona, l’Espanyol intentarà treure’s de sobre la sensació de crisi, que els darrers resultats a Montjuïc ha deixat als seus seguidors i més concretament la darrera nefasta actuació davant el Recreativo.

Ernesto Valverde ha facilitat la llista de convocats en la que son baixa Torrejón no recuperat de les seves molèsties, Lacruz operat pel que ja la temporada ha dit adéu, i per decisió tècnica, Kico Casilla que torna al filial i Moha.

A l’equip tornen Ángel un cop va complir la sanció, Pablo Zabaleta, i Carlos Kameni.
Els homes convocats per el “Txingurri” son els següents: Kameni, Javi Ruíz, Chica, Clemente, Zabaleta, Serrán , Jarque, Lola, Moisés, De la Peña, Angel, Rufete, Riera, Valdo, Luis García , Ewerthon, Coro, i Jonathan.

Per part andalusa, les novetats son Koné, que ha tornat de la Copa d’Àfrica, i Crespo, recuperat de la seva lesió. Els convocats son: Palop, Dragutinovic, Duda, Adriano, Jesús Navas, Poulsen, Luis Fabiano, Renato, kanouté, De Sanctis, Escudé, Mosquera, Diego Capel, De Mul, Koné, Maresca, Crespo, Alfaro i Fazio.
Son baixa per sanció, Daniel Alves i Keita mentre que Chevantón i Javi Navarro estan lesionats.


Espanyol i Sevilla s’han enfrontat 59 cops a feu espanyolista, amb 36 victòries per els catalans, 11 empats i 12 triomfs andalusos. El balanç golejador és de 119 gols blanc i blaus per 67 blancs.

Els primers enfrontaments en lliga daten de la temporada 1934-35 amb un contundent 1-4 a favor dels sevillistes i de la següent temporada, la 35/36 en la que els pericos van donar complida venjança guanyant per un històric 6-1 en un encontre disputat un 12 de gener de 1936 en moments en que tant a Espanya com a Catalunya es respirava un aire electoral molt carregat preludi de la conflagració i la tragèdia que desembocaria la situació mesos després. En aquell partit l’Espanyol va formar amb Martorell a la porta, Pardo i Moreno a la defensa, Espada, Sole i Lecuona al mig del camp i Prat, Quesada, Mandaluniz, Edelmiro i Tin Bosch a la davantera. Els gols els van marcar Prat, Mandaluniz en dues ocasions, Edelmiro, Quesada, i Sole de penal.

L’Espanyol de l’oxigen també va aconseguir un “set” davant el conjunt andalús al guanyar-lo per 6-2 un 21 de setembre de 1952 a la segona jornada de lliga. En aquella ocasió, l’equip entrenat per el “Conejo” Scopelli alineava el seu onze de gala, un equip històric que ara valdria molts, però que molts milions d’euros: Marcel Domingo a la porteria; Argilés, Parra i Catà a la defensa, Bolinches i Artigas al mig del camp, i davant una de les millors davanteres espanyolistes de tots els temps: Arcas, Marcet, Mauri, Piquin i Egea. Els gols van ser aconseguits per : Artigas, Marcet, Mauri, Arcas en dues ocasions i Egea.

Seguint repassant nostre historia, arribem a un 16 de novembre de 1986 amb Javier Clemente a la banqueta de Sarrià, on l’Espanyol li endossa una maneta (5-1) al conjunt sevillista, amb gols aconseguits per Ernesto Valverde, Golobart, Lauridsen, Pineda de penal, i Marquez. El gol andalús el marcar Nadal. Aquell onze també es pot trobar dins dels que han marcat una època al conjunt espanyolista; N’Kono, Job, Gallart, Francis, Soler, Zúñiga, Lauridsen, Golobart, Valverde, Pineda i Pichi Alonso, amb Orejuela i Márquez a la segona part. Un autèntic luxe.

En un dia de pluja, fa poc menys de dos anys, l’equip entrenat per Miguel Ángel Lotina escombrava del camp als andalusos aconseguint un rotund 5-0 en una tarda en la que l’encert golejador de l’equip va quedar ben palès. Fredson, Zabaleta, i un hat trick de Luis García en la seva primera temporada com a perico donaven un triomf històric, davant un conjunt que ja comptava a les seves files jugadors com Palop, Alves, Navas, Maresca, Kanouté, e inclòs Saviola.

Al marge dels esmentats, fins a sis vegades l’Espanyol ha guanyat marcant quatre gols: 1940/41 (4-3), 1946/47 (4-0), 1951/52 (4-3), 1967/68 (4-0), 1985/86 (4-2), 1990/91 (4-0). El major triomf andalús ha estat al començament esmentat i a la temporada 50/51 en el que els blancs guanyaren per 2-4.

L’encontre donarà començament a les 20:00 hores i serà xiulat per Carlos Delgado Ferreiro del col·legi basc.





EL TÍTOL DE LLIGA EN JOC:
ESPANYOL-ZARAGOZA, DIUMENGE 12:00 h.

Max s'ha fet un lloc en l'onze titular en el mig del camp de l'equip de Perarnau.


Aquest diumenge a les dotze del migdia a la Ciutat Esportiva de Sant Adrià, i sota la direcció del col·legiat català José Díaz Rubio, RCD Espanyol i Real Zaragoza, primer contra segon, es juguen bona part del futur d’aquest campionat de Divisió d’Honor Juvenil grup tercer.

Arriben a aquest compromís, separats per tres punts que s’han mantingut en les darreres jornades de lliga, i amb el gol average en l’aire, momentàniament favorable als espanyolistes que van guanyar en l’encontre d’anada per un concloent 0-2 gols de Lucas Porcar, precisament expulsat en el darrer encontre de la Via Férrea, i pendent de decisió dels òrgans jurisdiccionals de la RFEF després que l’Espanyol decidís recorre la injusta cartolina.

El conjunt aragonès al marge del encontre mencionat, també va sortir esbatussat a la jornada onzena, del Camp del Centenari de Badalona (3-0) i es va deixar punts pel camí davant el Ferriolense (jornada setena a Son Ferriol, 0-0) i davant el Real Mallorca tercer en discòrdia i fora ja de la lluita pel títol (1-1 a la jornada setzena). El conjunt d’Oscar Perarnau, va perdre davant el Real Mallorca, (jornada quarta per 2-1) i es va deixar punts a terres mallorquines davant el San Francisco (1-1) amb un polèmic arbitratge molt desfavorable, i a Girona en la quinzena jornada per resultat d’empat a un gol.

Ambdós conjunts, pues, s’han adjudicat els darrers divuit punts, i aquest matx por resultar decisiu per la sort del títol. Els blanc i blaus han marcat fins les hores deu gols més que els mañicos, i aquest han encaixat dos més que els catalans.


Perarnau espera l’arribada dels homes que es troben al torneig de la XXXIV Copa Atlántica, Guillem Savall (tot i que aquest els darrers encontres ha anat convocat amb el filial), Didac Vila i el darrer en incorporar-se al combinat sub 19, el central Víctor Ruiz que va substituir al matalasser Álvaro Domínguez per lesió. Només el Real Madrid ha aportat més jugadors (quatre) a la Selecció sub – 19, i es dona la circumstància que el rival dels pericos, el Real Zaragoza, no li han convocat a cap dels seus jugadors tot i la marxa brillant del conjunt aragonès que seria líder en qualsevol dels altres grups, ja que tant Espanyol com Zaragoza son els dos equips que més punts fins ara han guanyat en els set grups de la categoria.


dijous, 14 de febrer de 2008

LA PEDRERA FEMENINA.


CLASSIFICACIÓ SEGONA DIVISIÓ CATALANA, GRUP 3er.


CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1RCD ESPANYOL "C"14401310857
2CF ARGENTONA143310315916
3CE XAICA "B"13299225217
4FC GLADIADOR14237253824
5AE LA SALLE PREMIÀ13258144619
6P. BAR. ANGUERA "B" 13237243142
7AT. MASNOU12175252629
8UD LOURDES 11144252030
9UE SANT ANDREU "B"14102471338
10BADALONA CF "B"14721111564
11CF SUSANNENC14404101662
12CF BARCELONETA1420212962



FEMENINS BASE. FUTBOL 7


CLASSIFICACIÓ CADETPJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD ESPANYOL 133913001857
2 F. ESP. AT VILAFRANCA133411119823
3 CF REUS DEPORTIU1331101213021
4 CF VILANOVA GELTRU 12175254053
5 FC SANTBOIÀ12165162855
6 CE ESPARRAGUERA12123363571
7 CF MOLINS DE REI12721915124
8 P. BAR. CERVELLÓ135121013108
9 CD ODENA1200012890
CLASSIFICACIÓ INFANTIL G.1er.PJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD ESPANYOL133712101448
2 CF BADALONA1435112112913
3 ESCOLA ESP. GUINEUETA1335112010712
4 PENYA BLANC BLAVA ROCA143110136136
5 ESCUELA F. BONAIRE14227165126
6 ENFAF12185345456
7 EF BARBERÀ ANDALUCIA14165194772
8 CE SANT GABRIEL "C"13155083653
9 CE EUROPA "B"14155094373
10 UE VILASSAR DE MAR13512101192
11 CF PALAUTORDERA "B"133101217135
12 AE LA SALLE PREMIÀ131011210134
CLASSIFICACIÓ INFANTIL. G. 2on.PJPTS PG PE PP GFGC
1 CD SANT GABRIEL154515002283
2 P. BARC. SANT CELONI1542140116738
3 CE SABADELL FC "B"15371212646
4 UE SEVA153712126328
5 RCD ESPANYOL "B"15258167775
6 CF BADALONA "B"14206263948
7 C. BELLAVISTA MILAN14165183668
8 CF OLÍMPIC LA GARRIGA151442919100
9 CF AT. RIUDEPERES14134192859
10 UD TARADELL1513411047110
11 CF BASE VICREMEI "B"151240111965
12 CF PALAUTORDERA14620122679
13 AT. BALENYÀ140001412146

FUTBOL 7. CLASSIFICACIONS.

BENJAMÍ PREFERENT GRUP 2on.PJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD. ESPANYOL 174816018926
2 FC BARCELONA1848160210022
3 SANT CUGAT ESPORT FC "B"184515037729
4 UD At. GRAMANET184314136732
5 UE SANT ANDREU18309366243
6 CE SANT GABRIEL183010084431
7 CE EUROPA18299276949
8 CF BADALONA 18289185450
9 EC GRANOLLERS18268285144
10 CD BLANES18247385550
11 JÀBAC C J - TERRASSA "B"18237296154
12 FP SÁNCHEZ LLIBRE181644103960
13 Pª BARC. SANT CELONI181334113684
14 CE SABADELL FC181031143167
15 CF MARTORELLES 184111614110
16 UD CIRERA170001711103
BENJAMÍ PREFERENT G. 1er. PJPTS PG PE PP GFGC
1 C. GIMNÀSTIC MANRESA185217107827
2 CE MANRESA 184514317325
3 UD AT. GRAMANET183711435633
4 FC BARCELONA "B"183310355237
5 ESCOLA F. GAVA18309365247
6 UNIÓ FB JABAC I TERRASSA 18299275539
7 C. MERCANTIL18278374744
8 RCD ESPANYOL "B"18236575755
9 UE CASTELLDEFELS 18226484452
10 EC GRANOLLERS "B" 18205584657
11 CF VILANOVA GELTRU 182271105262
12 SANT CUGAT ESPORT FC18194775153
13 UE SANT ANDREU "B"18174593856
14 CF CUBELLES181341133777
15 MIRASOL-BACO UNIÓN CF181240143366
16 ESCOLA F. SABADELL 18721152364
BENJAMÍ 1a. DIVISIÓ 1er. G.PJPTS PG PE PP GFGC
1 UE SANTS1846151211839
2 RCD ESPANYOL "C"1846151210832
3 E. F. PRAT BLAUGRANA1843141312127
4 UE CORNELLÀ "B"184214048436
5 UD VILADECANS183913056736
6 AE PRAT 183812248832
7 CE SANT GABRIEL"B" 183712157741
8 FP CE JÚPITER17227193465
9 FA ESPLUGUENC 1819611165104
10 UD AT. GRAMANET "C"181961113960
11 CE EUROPA "C"171651114369
12 U AT. HORTA 181644113072
13 SALESIANS BOSCO-HORTA "C"181442123583
14 CF BARCELONETA181341133493
15 UD POLVORITENSE LA MARINA 181031143695
16 CF BUFALÀ180001824119
PREBENJAMÍ GRUP 1er.PJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD. ESPANYOL1648160029211
2 VILA OLIMPICA C. ESP.164515019315
3 CD SANT GABRIEL1640131211831
4 UD AT. GRAMANET1637121310638
5 CF BADALONA163210238137
6 ARRABAL-CALAF GRAMANET163110156844
7 CF LLOREDA16289167573
8 UE SANTS16237277685
9 FC MARTINENC16206286592
10 CF UNIFICACIÓN LLEFIÀ16196195776
11 CE P. BARC. BARCINO16196196690
12 PONT DE MARINA-SAGRADA F.161031123285
13 FP CE JÚPITER16822122591
14 CF MONTAÑESA167211326100
15 UNIFICACIÓ BADALONA SUD167211325135
16 UNIFIC.CIUTAT MERIDIANA 16000160202

dimecres, 13 de febrer de 2008

COL·LOQUI SOBRE L'ESPANYOL A VILANOVA I LA GELTRÚ.

















(Josep Maria, Vilanova i la Geltrú).

Aquest vespre ha tingut lloc en l’Auditori Eduard Toldrà de Vilanova i la Geltru situat en la Rambla Principal d'aquesta ciutat, i organitzat per la Penya Blanc i Blava de Vilanova i la G. , un col·loqui sobre el RCD Espanyol amb la presència com a ponents dels jugadors del conjunt espanyolista, Valmiro Lópes, “Valdo” i Albert Serrán, així com dels membres del cos tècnic Ramon Català i Toni Borrell. L’acte ha estat perfectament conduït per el periodista d’Onda Rambla i Punto Radio, Toni Nieto.


L’acte ha comptat també amb la presència del conseller del conjunt perico, Josep Maria Borrell, encarregat del futbol base espanyolista, i cal destacar la presència també del ex conseller i ex President de la FCPE, Vicens Nos, i de l’actual president, Ramon Rius.

Nombrosos mitjans de comunicació presents, membres de l’àrea de comunicació del Club, amb Rafa Ramos i Carlos Mira, Pericos On Line amb el seu cap Francesc Via, Onda Rambla, Punto Radio i els mitjans de comunicació locals, com la cadena Maricel entre altres mitjans que excuseu-me no encerti a recordar.

Primer, ha intervingut el membre directiu de la Gran Peña, l’entitat que ha deixat el magnífic lloc on s’ha efectuat el col·loqui, el senyor Josep Ibars, ja que el President Sr. Fachini, per motius de salut s’ha incorporat molt més tard.

Nieto, ha donat la paraula a tots els ponents, Valdo, Serrán i els tècnics Català i Borrell, i després d’una breu introducció, els presents hem efectuat lliurement les preguntes que hem tingut a bé formular als personatges convidats.

Han sorgit molts temes, entre els que destaquen la marxa del primer equip, la situació del B, el tema físic, els mals endèmics dels penals i el perdre davant equips de inferior nivell tècnic, se’ls ha preguntat per els seus jugadors i entrenadors favorits que han tingut com a ídols, sobre el fet de Valdo de jugar amb les dues cames, a Serrán per el fet dels partits que el filial no acaba de endur-se, del nivell de forma de certs jugadors, la desgràcia en els fitxatges de brasilers, de les absències i lesions, del tema psicològic, del nou estadi i la influència a nivell esportiu etc.
Ramón Català ha reconegut que anava a la Penya Blanc i Blava de Vilanova a veure els encontres en camp contrari del RCD Espanyol. En fi de tot els temes que estan en l’ànim dels aficionats pericos.

S’ha agraït públicament i des d’aquest mitja ens fem ressò, a les diferents penyes representades, entre els que hi havia el President i el Tresorer de la Penya Blanc i Blava de Sitges, la GPE Manigua representada per aquest humil servidor, i ben segur d’altres, tot i que no les pugui citar.

Josep Maria Borrell, com il·lustre fill de la vila, ha acabat tancant l’acte dirigint-se als presents que omplien la sala, i un per un dels ponents els hi ha explicat diverses anècdotes pròpies d’ell, i s’ha estès potser ja massa del que estava previst alabant als membres de la taula, fins que ha arribat al darrer membre, al que “coneix des de que va néixer”, i ja no ha allargat gaire més la seva intervenció, evidentment.

S’han ofert diversos presents de record als ponents fets per un dels mestres pastissers de la vila, lliurats per quatre belles periques i posteriorment han posat pels diferents mitjans, i per tancar l’acte han signat els jugadors espanyolistes fotografies i posters per a tothom.

I així ha acabat aquest acte, (en el que tampoc ha faltat la acostumada presència de Jaume Martínez), que dona altre cop un dinamisme a una penya que torna a reviure activament després d’un temps una mica passiva, i s’ha recordat també del darrer debat col·loqui que es va celebrar fa tretze anys, ni més ni menys i en el que el moderador era un no gaire conegut en aquells temps, Javier de Haro.

Vull donar les gràcies al President de la Penya senyor Jordi Tejedor, per les facilitats donades i per fer-nos passar un vespre d’autèntic sentiment blanc i blau i d’ aconseguir el creixement ostensible en el nombre de socis en l’ambaixada perica en la capital comarcal del Garraf, sumant-se així al bon moment a nivell social que viu l’entitat espanyolista on ja s’ha lliurat el carnet 30.000.
Fins altre ocasió!.






S E N T I M E N T P E R I C O . C O M