dissabte, 8 de març de 2008

PRÈVIA DE LA JORNADA

Foto d'arxiu:
Torna Tamudo a la convocatòria. Després veurem si juga, però al menys viatjar amb els companys ja és una bona noticia. Esperem que no hi hagi cap esvoranc (dels de Renfe) ni en el joc ni el viatge i se'n portin els tres punts de Chamartín.



Torna Raul Tamudo a la llista de convocats
Els convocats per Ernesto Valverde per el partit d’aquest vespre son: Kameni i Lafuente com a porters, Zabaleta, Chica, David García, Torrejón, Jarque, i Serrán com a defenses, Moisés, Lola, Àngel, com a mitjos, Riera, Valdo, Coro, Luis García com mitjes puntes i Ewerthon, Tamudo, i Jonathan Soriano a la part de davant.
Son baixa, Rufete, Ivan de la Peña i Lacruz.

Per part madridista els convocats son: Casillas i Dudek. com a porters, Pepe, Marcelo, Cannavaro, Torres i Heinze a la reraguarda, Gago, Guti, Sneijder, Baptista, Diarra, Balboa, Robinho, Drenthe, i Higuaín a la medul·lar i com a davanters, Raul, Soldado i Saviola. Son baixa per aquest encontre: Van Nistelrooy, Metzelder, Robben i Salgado – per lesió -, Codina –por decisió tècnica- i Sergio Ramos –per sanció-.

L’àrbitre encarregat de xiular l’encontre serà el belga del col·legi asturià, Cesar Muñiz Fernández. L’encontre començarà a l’estadi Santiago Bernabeu, a les 20:00 h.




Nova prova de foc per el RCD Espanyol B. Demà a les 17:00 h. a la Nova Creu Alta de Sabadell, el conjunt de Joan Francesc Ferrer “Rubi” s’ enfrontarà al conjunt arlequinat, un rival directe dels espanyolistes situat a la quinzena posició amb només tres punts més que els blanc i blaus.


Per aquest encontre, Rubi, tindrà les baixes de Fran i Jordi Gómez per sanció i Pedraza i Didac per lesió. El central Serrán ha viatjat a Madrid. El resultat del partit d’anada va ser (com no!) d’ empat a un. Al filial blanc i blau no li val més que la victòria si vol sortir dels llocs de descens que actualment ocupa a la classificació.
El balear José Antonio Peña Molina serà l’encarregat de dirigir l’encontre.



El Juvenil "A" es pot proclamar campió de lliga del grup tercer de Divisió d’Honor sempre que el conjunt d’Oscar Perarnau guanyi el seu encontre de demà a les 12:00 h. a Sadrià davant Stadium Casablanca de Saragossa i el Real Zaragoza perdi davant un conjunt el Badalona CF. que ja li va infringir un seriós correctiu en el partit d’anada al Camp del Centenari.



Entre els encontres del futbol base, dir que l’Infantil "A" visitarà demà a les dotze la Ciutat Esportiva del FC Barcelona a Sant Joan Despí amb l’objectiu de intentar donar la sorpresa i esborrar el mal record de la primera part en el partit d’anada entre ambdós conjunts.

Els Cadets, davant els febles a priori Barris Santes Creus (Divisió d’Honor) a Sadrià (demà 210:00 h.) i Peña Barcelonista Angera (Preferent) a l’Escola Industrial aquest matí (11.30 h) intentaran seguir consolidant els seus respectives liderats.

El Femení B té un difícil desplaçament a Mallorca per enfrontar-se al Son Cotoner, camp on no va pogué guanyar el líder de la competició, tenint en compte que en el partit d’anada les espanyolistes van empatar a un davant les mallorquines.

El Femení A tindrà demà altre cop un compromís complicat per intentar sortir d’aquesta espiral negativa en que s’ha instal·lat l’equip en els darrers temps.


L’Athletic Club, campió de la Superlliga en la darrera temporada en els despatxos, ja va guanyar a les espanyolistes en el encontre d’anada i marxen terceres a la classificació amb 47 punts, tretze més que les espanyolistes.
Molt lluny del líder i del segon classificat, les basques continuen amb una bona línia, amb total motivació fent el que es la seva obligació; guanyar encontres.


Per tant bona ocasió del conjunt espanyolista per corregir el rumb de l’equip, després de les declaracions d’Emilio Montiagut, en el diari perico per excel·lencia, el BiB, en el que criticava la falta d’actitud i d’esperit de lluita de les jugadores a València; paraules del tècnic... Aquí ni posem ni traiem.

divendres, 7 de març de 2008

ELLS HO VAN ACONSEGUIR... PER QUÈ NO DEMÀ TAMBÉ ?
ASSALT A LA CASA BLANCA

La temporada passsada, Pandiani va deixar la seva empremta golejadora al Bernabeu



Quatre vegades el RCD Espanyol ha guanyat en partit de lliga al camp del Real Madrid.
Ho va fer les temporades 1929-30 per 2-4, la 1952-53 per 1-2, idèntic resultat les dues darreres vegades que l’Espanyol derrotar al conjunt de Concha Espina; la 1980-81 i la 1995-96.

Sentiment Perico no sol té com a missió informar de tot allò que passa més desapercebut en els grans mitjans de comunicació, si no fer-se ressò de tot allò que ha contribuït a forjar la història d’aquesta entitat centenària, i com no, aquelles fites llegendàries que perduraran en el temps i en la memòria de qui las han viscut i de les noves generacions que volen participar en l'esforç de fer perdurar en la memòria allò que ha marcat aquest Club en el temps.

En aquest cas, anem a reviure amb dades les darreres vegades que el RCD Espanyol va sortir triomfant de Chamartín. Dotze empats, i 56 derrotes conformen les 73 vegades en que l’Espanyol ha visitat el feu madridista en partit de lliga.


Jornada 37 de la temporada 95-96, sota les ordres de López Nieto un 21 d’abril i amb gols de Lardín, el conjunt entrenat per José Antonio Camacho va vèncer al Madrid.
Les alineacions van ser les següents:

R. Madrid: Cañizares, Fernando Sanz, Alkorta, García Calvo, Quique S.F., Hierro, Milla, Soler, Amavisca, Laudrup, Raul (Ivan Pérez, Guti)
RCD Espanyol: Toni, Cristóbal, Nando, Pochetino, Torres Mestre, Bogdánovic, Brnovic, Francisco, Arteaga, Lardín, Urzaiz (Toril, Javi García, Pacheta)
Gols; 0-1 Lardín, 1-1 Raul, 1-2 Lardín


Retrocedim en el temps fins la temporada 1980-81, Boskov i Maguregui en les banquetes, un 1 de febrer de 1981 arbitrat per Riera Morro, l’Espanyol guanya al Bernabeu per 1-2 amb les següents alineacions;

R.Madrid: García Remón, García Cortés, Sabido, Gallego, Camacho, Angel, Del Bosque, Stielike, Juanito, Santillana, Isidro (Portugal)
RCD Espanyol: Domínguez, Lanchas, Ayfuch, Escalza, Verdugo, Carreño, Molinos, Urbano, Arabí, Roberto Martínez, Marañón (Vilches, Padilla)
Gols; 0-1 Urbano, 1-1 Juanito, 1-2 Marañón.


28-9-1952, ”Conejo” Scopelli entrenador d’un Espanyol d’en somni (el del oxigen). L’Espanyol assalta la fortalesa blanca, amb remuntada inclosa gràcies als gols de Julián Arcas i Pepe Mauri.

R. Madrid; J. Alonso, G. Alonso, Oliva, Navarro, Muñoz, Zarraga, Olmedo, Joseito, Pahiño, Olsen, Cedres
RCD Espanyol: Marcel Domingo; Argilés, Parra, Catà; Bolinches, Artigas; Arcas, Piquín, Mauri, Marcet, Egea.
Gols: 1-0Joseito, 1-1 Arcas, 1-2 Mauri.


Els tres darrers empats entre ambdós conjunts han sigut amb idèntics guarismes (2-2), les temporades 1982-83, 1986-87 (la del play off, i el tercer lloc), i la 2000-01 (la següent a la consecució de la Copa a Mestalla, igualant un marcador advers de 2-0).

La temporada passada just abans de disputar la final de Glasgow l’Espanyol se’n va anar al descans en el Bernabeu amb un 1-3 amb hat trick del Rifle Pandiani. Al final, no va pogué ser però va quedar marcat el camí de com jugar-li al conjunt blanc.


dijous, 6 de març de 2008

GOLEJADORS

PRIMER EQUIP ESPANYOL BJUVENIL A
TAMUDO10PEDRAZA10GUILLEM CREUS7
LUIS GARCÍA9JORDI GÓMEZ8CHARLY L.7
RIERA3PALANCA5CANARIO5
VALDO3JUANMA 5BAENA5
ANGEL2JAVI MÁRQUEZ3SERGIO G.4
JONATHAN 2ZAMORA2LUCAS PORCAR4
CORO2DIDAC 1ORIOL RICARTE4
ZABALETA1TITO1ÁLEX ARIAS4
JARQUE1MARC MAS 3
TORREJÓN1GUILLEM SAVALL3
EWERTHON1LLUIS CROUS2
Pròpia porta2DIDAC VILA2
ABRAHAM2
ORIOL SANS2
VÍCTOR RUÍZ2
CARLOS RUÍZ1
ALBERT M.1
CHULI1
DAVID1
MAX1



JUVENIL BFEMENÍ AFEMENÍ B
ÁLVARO15ADRIANA10CAROL PÉREZ16
DANI NIETO12SARA10RAQUEL CORRAL10
CHULI10MARTA CUBÍ8ROCÍO10
O. SIELVA10CAROL4KENTI 5
ÁNGEL M.5VICKY4ANA N. RIOS4
MAX4NOEMÍ3MERITXELL4
ALEX4NÚRIA2ELENA FERNÁNDEZ4
TUNEU3MARTA TORREJON1YLENIA3
MARC CABALLÉ3MÍRIAM1MARTA CORREDERA3
JORDI ROIG2NATALIA1DEBORA3
ANTONIO VELA1M. CORREDERA1RECHE1
VEGA1Pròpia porta2OLGUITA1
JULI1ELVIRA SERRA1
Pròpia Porta1HELENA ROIG1




CADET ACADET BINFANTIL A
NIERGA10GERARD M.24LUCHO11
SANI9GIL MUNTADES10OSCAR 7
JORDI AMAT8JOAN ÁNGEL6JOSÉ MANUEL4
PABLO7IVAN GARCÍA6CARLOS CASADO4
GABRI7ANTONIO 5ERIC JACOBS4
CARLES MUR5QUILES4ARTURO4
CRISTIAN F4JORGE3NESTOR 3
EDU 4RUBÉN 3ALEX2
J. CARLOS3CRISTIAN M.2C. ALBARRAN2
ENRIC S.2VÍCTOR ÁLVAREZ2ÁNGEL 2
MIKI2JANDRO2AITOR2
ALBERT B.1XAVI SOLE1COCO1
Pròpia Porta1S. DARDER1DIDAC1
MARC MOLINA1ARROYO1
HECTOR1
Pròpia porta1



INFANTIL BALEVÍ AALEVÍ B
JAFAR18JACK17JAVI NAVARRO11
FREDY12MULA16CARLES M. 7
GERARD LL.8ALBERT7RUBEN GARCÍA6
POL6GABRIEL5ERIC4
LAUREANO5GERARD5MARIO3
RICARD5JUBA4LLUIS2
SERGIO4AITOR4IGNASI2
MARC GELMÀ3PATRICK4AARON2
GERMÁN3MARC SAMPER4MARC2
PACO2DAVID VILLANUEVA3ALEXIS2
MIKI1GASTÓN V. 2PABLO2
IU RANERA1ROGER RIVAS2EDU2
SERGI COLL1
CHUS QUINTANA1
pròpia porta1

EL BENJAMÍ "A" RECUPERA EL LIDERAT.

El Benjamí recupera el liderat del grup segon de Preferent Benjamí al vèncer al Cirera per 0-4 a Mataró en partit ajornat en el seu dia degut a la pluja.

BENJAMÍ PREFERENT GRUP 2on.PJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD. ESPANYOL 2158 191 1 10530
2 FC BARCELONA 2157 190 2 12922
3 SANT CUGAT ESPORT FC "B" 2152 171 393 33
4 UD At. GRAMANET 2147 152 4 7235
5 CE EUROPA 2133 103 8 7564
6 UE SANT ANDREU 2133 96 6 7253
7 CE SANT GABRIEL 2133 110 10 4642
8 EC GRANOLLERS 2132 10 2 960 54
9 CF BADALONA 2132 102 957 55
10 JÀBAC C J - TERRASSA "B" 2127 83 10 6959
11 CD BLANES 2127 83 1061 58
12 FP SÁNCHEZ LLIBRE 2120 55 11 4667
13 Pª BARC. SANT CELONI 2116 44 1342 93
14 CE SABADELL FC 2112 33 1534 74
15 CF MARTORELLES 215 1 2 1717 117
16 UD CIRERA 210 0 0 2115 137
BENJAMÍ PREFERENT G. 1er. PJPTS PG PE PP GFGC
1 C. GIMNÀSTIC MANRESA 2159 1920 8532
2 CE MANRESA 2148 153 3 8335
3 UD AT. GRAMANET 2146 144 3 7037
4 FC BARCELONA "B" 2142 133 5 6939
5 UNIÓ FB JABAC I TERRASSA 2135 112 872 44
6 C. MERCANTIL 2133 103 861 54
7 ESCOLA F. GAVA 2131 94 8 5761
8 RCD ESPANYOL "B" 2127 76 8 6561
9 SANT CUGAT ESPORT FC 2125 67 864 57
10 UE CASTELLDEFELS 2125 74 1051 66
11 EC GRANOLLERS "B" 2124 66 955 68
12 CF VILANOVA GELTRU 2123 7 2 1259 74
13 UE SANT ANDREU "B" 2120 55 11 4162
14 MIRASOL-BACO UNIÓN CF 2118 60 15 3978
15 CF CUBELLES 2113 4 1 1641 94
16 ESCOLA F. SABADELL 218 2 2 1726 76
BENJAMÍ 1a. DIVISIÓ 1er. G. PJ PTS PG PE PP GF GC
1 UE SANTS 2155 181 2 14147
2 RCD ESPANYOL "C" 2155 181 2123 30
3 E. F. PRAT BLAUGRANA 2152 171 314427
4 UE CORNELLÀ "B" 2151 170 4 10239
5 AE PRAT 2147152 410434
6 UD VILADECANS 2146 151 5 8039
7 CE SANT GABRIEL"B" 2140 131 7 8452
8 CE EUROPA "C" 2123 72 1252 84
9 FA ESPLUGUENC 2122 7 1 1373 120
10 FP CE JÚPITER 2122 7 1 1338 84
11 UD AT. GRAMANET "C"212271 134968
12 U AT. HORTA 2117 4 51232 87
13 CF BARCELONETA 2115 43 14 40103
14 SALESIANS BOSCO-HORTA "C" 2115 4 3 1437 102
15 UD POLVORITENSE LA MARINA 2110 31 1738 113
16 CF BUFALÀ 211 0 1 2026 134
PREBENJAMÍ GRUP 1er.PJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD. ESPANYOL 1957 1900 34011
2 VILA OLIMPICA C. ESP. 1954 180 1 10419
3 CD SANT GABRIEL 1947 152 2 15737
4 UD AT. GRAMANET 1944 142 3122 47
5 CF BADALONA 1938 122 491 41
6 ARRABAL-CALAF GRAMANET 1934 111 778 51
7 CF LLOREDA 1931 10 1 880 86
8 UE SANTS 1926 82 986 98
9 CF UNIFICACIÓN LLEFIÀ 1925 81 1071 93
10 CE P. BARC. BARCINO 1925 81 1084 111
11 FC MARTINENC 1921 63 10 75106
12 PONT DE MARINA-SAGRADA F. 1916 51 1339 99
13 FP CE JÚPITER 1911 3 214 30113
14 UNIFICACIÓ BADALONA SUD 198 2 2 1429 145
15 CF MONTAÑESA 197 2 116 31116
16 UNIFIC.CIUTAT MERIDIANA 1900 0 191 245

dimecres, 5 de març de 2008

CLASSIFICACIONS
FUTBOL FEMENÍ BASE


CLASSIFICACIÓ SEGONA DIVISIÓ CATALANA, GRUP 3er.


CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1RCD ESPANYOL "C"164414209810
2CF ARGENTONA174012416917
3CE XAICA "B"153511226020
4AE LA SALLE PREMIÀ16309345223
5FC GLADIADOR17309354427
6P. BAR. ANGUERA "B" 15278343443
7AT. MASNOU16237273136
8UD LOURDES 15144292344
9UE SANT ANDREU "B"16102491443
10BADALONA CF "B"151031111765
11CF SUSANNENC17714122169
12CF BARCELONETA17202151076



FEMENINS BASE. FUTBOL 7


CLASSIFICACIÓ CADETPJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD ESPANYOL 1545150019810
2 F. ESP. At. VILAFRANCA1540131110725
3 CF REUS DEPORTIU1534111314025
4 CF VILANOVA GELTRU 15237266363
5 CE ESPARRAGUERA15216365675
6 FC SANTBOIÀ15196173469
7 CF MOLINS DE REI1510311120143
8 P. BAR. CERVELLÓ165121320131
9 CD ODENA15101149106
CLASSIFICACIÓ INFANTIL "A"PJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD ESPANYOL1646151015310
2 CF BADALONA1744142116715
3 ESCOLA ESP. GUINEUETA1538122111814
4 PENYA BLANC BLAVA ROCA163712137438
5 ESCUELA F. BONAIRE17289176733
6 EF BARBERÀ ANDALUCIA17258186576
7 CE EUROPA "B"16196194574
8 ENFAF14185365672
9 CE SANT GABRIEL "C"161550114166
10 UE VILASSAR DE MAR165121313103
11 CF PALAUTORDERA "B"164111418158
12 AE LA SALLE PREMIÀ161011512170
CLASSIFICACIÓ INFANTIL "B"PJPTS PG PE PP GFGC
1 CD SANT GABRIEL185418002753
2 P. BARC. SANT CELONI1851170121344
3 CE SABADELL FC "B"17431413756
4 UE SEVA174013138138
5 RCD ESPANYOL "B"183110178886
6 CF BADALONA "B"17206294271
7 C. BELLAVISTA MILAN17206294575
8 UD TARADELL1818531060114
9 CF AT. RIUDEPERES171752103265
10 CF OLÍMPIC LA GARRIGA1817521121111
11 CF BASE VICREMEI "B"171550112171
12 CF PALAUTORDERA17620152792
13 AT. BALENYÀ170001713217

ALTRES CLASSIFICACIONS...

CLASSIFICACIÓ JUVENIL LLIGA NACIONAL GRUP 7è.

CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1FC BARCELONA "B"235818417912
2UD AT. GRAMENET235417334722
3RCD ESPANYOL "B"235317247222
4CE L'HOSPITALET224414265944
5CE EUROPA "B"234213373625
6DAMM CF "B"233510583224
7TERRASSA FC23359863735
8UE CORNELLÀ B"23308693239
9GIMNÀSTIC TARRAGONA21308582638
10UE SANT ANDREU "B"232776101827
11UE CASTELLDEFELS232675113145
12REUS DEPORTIU222581132840
13CE MANRESA23245993032
14AT. HORTA232372142353
15GIRONA FC "B"222257102139
16C. MERCANTIL231947122146
17FP SÁNCHEZ LLIBRE221543152648
18EC GRANOLLERS231240192350



CLASSIFICACIÓ INFANTIL PREFERENT GRUP SEGON

.CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
11 FP SÁNCHEZ LLIBRE215217135711
2RCD ESPANYOL "B"214715247122
3RICOH PREMIÀ214012454223
4FE FIGUERES213711454037
5CE SANT GABRIEL213510564333
6EF ST. FELIU DE GUIXOLS21329574838
7AEC MANLLEU21329573634
8CD BLANES 21298584333
9CE MANRESA21288493746
10UD AT. GRAMANET "B"212473112130
11JABAC CJ - TERRASSA212372122842
12EF GARROTXA212372123248
13UE CORNELLÀ "C"212365102143
14EC GRANOLLERS "B"21225793040
15CE VILASSAR DE MAR211644132141
16FP CE EUROPA211024152069




CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR ALEVÍ

.CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1FC BARCELONA216321001118
2RCD ESPANYOL215418037310
3UE LLEIDA214213354728
4UE CORNELLÀ214112543023
5UD AT. GRAMANET21329572431
6CE L'HOSPITALET21309392323
7EC GRANOLLERS21309393645
8FP SÁNCHEZ LLIBRE21277682535
9GIRONA CF212682113545
10CE SANT GABRIEL21267592135
11DAMM CF 212574102934
12CE EUROPA212372121523
13GIMNÀSTIC TARRAGONA21225793044
14UE SANT ANDREU211961142444
15GIMNÀSTIC MANRESA211961142449
16CE MANRESA21101201181


CLASSIFICACIÓ ALEVÍ PREFERENT GRUP SEGON


.CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1CE MATARÓ 215016236620
2FE FIGUERES214915426123
3RCD ESPANYOL "B"21471524458
4JABAC CF - TERRASSA214113264720
5CF BADALONA214113264027
6CF RIUPRIMER214113263525
7EC GRANOLLERS "B"212992104034
8C. MERCANTIL "B"212783103434
9EF GIRONÉS-SABAT21267593541
10EF SANT FELIU GUIXOLS212682112442
11EF GARROTXA212163123442
12DAMM CF "B"212163121947
13FP SÁNCHEZ LLIBRE 21204892934
14CE L'HOSPITALET "B"212055112737
15EF OLOT211543142359
16CAN RULL RT21512182288





S E N T I M E N T P E R I C O . C O M