dissabte, 22 de març de 2008

IV TORNEIG ALEVÍ PERALADA SPORT


L'ESPANYOL ALEVÍ B, DERROTA AL BARÇA EN LA FASE PRÈVIA.

AHIR 21/03/08

PERALADA CF - BASILEA 1-4
R MADRID CF - VILLARREAL CF 1-0
PERALADA - REAL MADRID CF 0-7
RCD ESPANYOL - GIRONA FC 4-0
FC BARCELONA - RCD ESPANYOL 0-1
CD BANYOLES - FC BARCELONA 0-4
GIRONA FC - BANYOLES 3-0

AVUI 22/03/08
09:00 RCD ESPANYOL - CD BANYOLES
10:05 VILLARREAL CF - PERALADA CF
11:10 FC BARCELONA - GIRONA FC
12:15 REAL MADRID CF - BASILEA

16:00 3er grup A - 4rt grup B
17.05 3er grup B - 4rt grup A

18:10 1er grup A - 2on grup B
19:15 1er grup B - 2on grup A


divendres, 21 de març de 2008

JORNADA D'AVUI AL MIC; JUVENIL I CADET CLASSIFICATS PER QUARTS.

JUVENILS.

VUITENS DE FINAL.

16:00 UD CASSÀ - CE BESCANÓ 0-1 (Sta. Coloma de F.)
16:00 KASHIWA REYSOL - BAERUMS SK 3-0 (Cassà de la S.)
16:00 SEL NAC BRASIL - ST IGNASI ESPORTIU 2-0 (Lloret de Mar)
17:00 AJAX AMSTERDAM - EF GIRONÈS-SÀBAT 1-0 (Lloret de Mar)
17:00 SEL NAC MÉXICO - CE SANT GABRIEL 2-0 (Sta. Coloma de F.)
17:00 CD LA FLORESTA - FE PALAMÓS 0-0 (4-3 * P) (Cassà de la S.)
18:00 CD BADAJOZ SAD - CF LLORET 2-0 (Lloret de Mar)
18:00 RCD ESPANYOL - VÄLERENGA FOTBOLL 2-0 (Sta. Coloma de F.)

QUARTS DE FINAL (22/03/08)
11:00 SEL. NAC. BRASIL – KASHIWA REYSOL (Lloret de M.)
11:00 CE BESCANÓ – AJAX AMSTERDAM (Sta. Coloma de F.)

12:00 SEL. NAC. MÈXIC – CD BADAJOZ SAD (Cassà de la S.)
12:00 CD LA FLORESTA – RCD ESPANYOL (Lloret de M.)



CADETS

VUITENS DE FINAL.
10:00 FC LOKOMOTIV MOSCÚ - CD BADAJOZ SAD 4-1 (Calonge)
10:00 CLUB LA VALL- SEL NAC BRASIL 1-4 (Sta. Cristina d’Aro)
11:00 CF DAMM- CD TORTOSA 1-0 (Sils)
11:00 FE AT VILAFRANCA - RCD ESPANYOL 0-6 (Vidreres)
11:00 KELME UA GALLEGO - FC BARCELONA 0-6 (S. Feliu de G.)
11:00 ALBORAYA UD - C AT MADRID 0-1 (Sta. Cristina d’Aro)
11:00 GIMNÀSTIC TARRAGONA - BADALONA CF 2-1 (Calonge)
12:00 FC SATURN - LB 1921 1-0 (Sils)

15:00 KELME UA GALLEGO - CD ALCOYANO 0-2 (Sta. Cristina d’Aro)
15:00 CF DAMM - ACF Y KONOPLEV 0-3 (S. Feliu de G.)
15:00 FC LOKOMOTIV MOSCÚ - LYNGBY BK 1-0 (Sils)
15:00 FE AT VILAFRANCA - VASCO SALVADOR FC 0-0 (Calonge)
15:00 CLUB LA VALL- BAERUMS SK 2-1 (Vidreres)
16:00 ALBORAYA UD - FPE MATARÓ 0-0 (Vidreres)
16:00 FC SATURN - FE FIGUERES 1-2 (S. Feliu de G.)
16:00 GIMNÀSTIC TARRAGONA - UDA GRAMANET 0-0 (Sils)
18:00 CD BADAJOZ SAD -LYNGBY BK 0-2 (Vidreres)
18:00 SEL NAC BRASIL - BAERUMS SK 6-1 (S. Feliu de G.)
18:00 CD TORTOSA - ACF Y KONOPLEV 0-0 (Calonge)
18:00 RCD ESPANYOL -VASCO SALVADOR FC 1-1 (Sta. Cristina d’Aro)
19:00 FC BARCELONA - CD ALCOYANO 3-2 (Sils)
19:00 BADALONA CF - UDA GRAMANET 1-3 (Vidreres)
19:00 C AT MADRID -FPE MATARÓ 1-0 (S. Feliu de G.)
19:00 LB 1921 - FE FIGUERES 0-4 (Calonge)



22/03/08

QUARTS DE FINAL

11:00 FC LOKOMOTIV MOSCÚ - FC BARCELONA (Sils)
11:00 SEL. NA. BRASIL - UD AT. GRAMANET (Vidreres)
11:00 ACF Y KONOPLEV - C. AT MADRID (S. Feliu de G.)
11:00 RCD ESPANYOL - FE FIGUERES (Calonge)

ELS PERICOS A LA ILLA DE MALLORCA

Gràcies a la col·laboració d’un gran perico que viu a Ses illes, Keiplus, us oferim unes fotografies dels espanyolistes que es troben a la localitat de Coves del Drac , Mallorca, disputant el torneig Porto Cristo en categoria Aleví, Benjamí i Pre Benjamí.



Moltes Gràcies, Keiplus !













TRIOMF DEL RCDE ALEVÍ A STA. COLOMA. (0-5)

El RCDE Aleví A, va guanyar ahir a Santa Coloma en partit de lliga ajornat dissabte passat per trobar-se l'equip disputant el Torneig Fallas de Burriana del que va ser finalista. Els de Villarroya van guanyar per 0-5 i continuen segons a la classificació.

Més informació sobre l'Aleví A: http://esferico-elesferico.blogspot.com/


CLASSIFICACIÓ ACTUALITZADA. (Jornada 23ena.)


.CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1FC BARCELONA236923001178
2RCD ESPANYOL236020038711
3UE LLEIDA234514364829
4UE CORNELLÀ234112563127
5CE L'HOSPITALET233611393024
6UD AT. GRAMANET233510582836
7DAMM CF 233194103235
8GIRONA CF233093113746
9EC GRANOLLERS233093113651
10CE SANT GABRIEL232985102236
11CE EUROPA232682131624
12FP SÁNCHEZ LLIBRE*232476102537
13GIMNÀSTIC TARRAGONA232358103149
14GIMNÀSTIC MANRESA232271152758
15UE SANT ANDREU231961162548
16CE MANRESA23411211588

Nota: *FP Sánchez Llibre té 3 punts menys per sanció federativa.

RECORDANT NOSTRE HISTÒRIA: EL ROS D'OR.


Diumenge passat a la Ciutat Esportiva, els que veu assistir-hi per intentar donar ànims al nostre necessitat Espanyol B, hauríeu pogut reconèixer entre els presents, a un senyor ros, que es va asseure a la lateral descoberta.

En efecte, era John Lauridsen, l’ estranger de més qualitat (en la meva opinió personal) que ha tingut el RCD Espanyol, al menys en les darreres tres dècades.

John Mikelsen Lauridsen, nascut a Ribe (Dinamarca) el 2 d’Abril de 1959 va començar la seva carrera futbolística al seu país al Esbjerg FB en 1978. Un any després va conquerir el seu primer títol formant part d’aquell club. En 1981 va accedir per primer cop a la selecció danesa.

A mitja temporada 1981-82 va tenir ocasió de convèncer a un desconfiat Maguregui, que malgrat les seves primeres impressions totalment contraries al fitxatge (sobre tot de caire físiques) , després de veure’l entrenar, el “Magu” que tenia bon ull per això del futbol, no li van quedar dubtes de que es tractava d’un gran jugador.

Va debutar en un partit de Copa a la Romareda, en el que el Real Zaragoza a Sarrià davant un Espanyol molt desencertat (i un Espinosa a la porta encara més), va passar per sobre l’Espanyol com i de la manera que va volgué deixant l’eliminatòria sentenciada en l’anada. Llavors, el “Magu”, en la tornada a les terres de l’Ebre, va creure que era un bon moment per fer debutar (sense la pressió del resultat) aquell noiet rosset que tant maneres apuntava.

I així va començar la llarga carrera del gran danès entre nosaltres. Va debutar en lliga un 3 de gener de 1982 davant un Hércules (amb més dolenta fortuna que Raul Tamudo) perdent 0-1, però les grans actuacions de John el farien l’ídol de tot una generació d’espanyolistes.

Encara guardo una de les pàgines d’un dels diaris d’informació general que després d’aquell derbi famós del 28/03/82 en el que els espanyolistes van fer mossegar la pols als nostres rivals ciutadans (per darrer cop i han passat 26 anys!) amb un titular que ho deia tot: “LAURIDSEN, MAESTRO”. Allà, al Camp Nou amb aquell 1-3 (amb gol a Artola inclòs, el segon) el danès es va doctorar com un dels millor migcampistes que hem tingut.

Les seves passades, canvis de joc a l’altre banda per la incorporació dels laterals, els seus llançaments llunyans i en lliures directes van fer història i van marcar tot una època al nostre club. Aquell estiu després del mundial, el club va incorporar a un porter que havia destacat amb la seva selecció al Mundial disputat a Espanya; N’Kono. Formant parella amb ell (llavors només hi havia places per a dos jugadors que no tinguessin nacionalitat espanyola) van protagonitzar una de les èpoques daurades del espanyolisme, primer amb Xavier Azkargorta (no a nivell de resultat però si a nivell de joc) i sobre tot amb Javier Clemente.

L’Espanyol amb el danès com a referent d’aquella generació de joves jugadors va assolir el màxim a la lliga (amb la repetició d’un tercer lloc en una llarga lliga de 42 partits, la del “play off”) i a la temporada següent el subcampionat europeu de la Copa de la UEFA.

L’ego, la supèrbia d’aquell basc que va començar mica a mica a enemistar-se amb tothom sobre tot quan el club no el va deixar marxar a clubs més importants (tenia una clàusula que l’entitat que el volgués havia de pagar al RCDE 70 milions de pessetes de l’època), l’enfrontament amb un dels dos diaris esportius que llavors només hi havia i en concret amb un dels seus redactors principals, que tots coneixeu per estar ara a la sucursal catalana d’un diari esportiu madrileny, les males relacions amb determinats jugadors (el clan basc dominava ja única i exclusivament la ment del de Barakaldo), van fer que el danès anés desapareixent de les alineacions. I el que al principi era rotació, o qüestions tècniques (volia jugadors guerrillers, “obreros” com li agradava dir al basc) va acabar obrint-se una esquerda greu entre ambdós persones.

Clemente, va ser cruel amb John Lauridsen, i ho va pagar no només el danès si no el propi RCD Espanyol. Tots els que ho vàrem viure, recordem amb pena i llàgrimes encara a dia d’avui el que hagués pogut ser aquella final quan es va avançar el Bayer Leverkussen i quan miràvem a la banqueta, allà no hi era Lauridsen, per reconduir l’encontre o anotar el gol salvador. L’havia deixat com a signe de la seva prepotència, a la grada. I després d’aquell dramàtic final, ho va tornar a fer davant la passivitat e incompetència d’una junta directiva (Baró – Martorell) el següent encontre davant el Logroñés en el que amb l’empat a zero tots dos equips es mantenien a primera.

Sense acomiadar-se al terreny de joc, va emprendre camí de Màlaga, (el seu següent club) i amb ell tota una fornada de grandiosos jugadors van marxar víctimes d’aquell egòlatra: (Soler i Valverde traspassats per el nefast Martorell que era qui manava en el Club, mentre el president es dedicava als seus “affaires” a la LFP i als seus negocis a la capital, i una sèrie de jugadors que feia moltes temporades que jugaven junts van marxar fastiguejats del basc, com eren Job, Miguel Ángel, Zúñiga, Márquez i Mauri. Aquest dos darrers acabaven contracte. N’Kono, al que també li havia demanat Clemente a Martorell que el fessin fora va salvar-se per que Martorell en aquest cas no va cedir...

El resultat, el descens a segona. Vint jornades sense guanyar, i onze negatius, i quan en sortíem amb Pepe Mauri a la banqueta, una rebel•lió en el vestidor dels clementistes van “obligar” a la junta a col•locar a un trio vergonyós que no va pogué evitar l’ anunciat descens. Mentre, John en el Màlaga va aguantar la primera temporada amb més pena que glòria, i en la segona va ser acomiadat durant la temporada sent cedit a la seva terra natal. Afortunadament allò va evitar un duel dramàtic i fratricida entre l’equip que li pagava, al que es devia (Málaga) i el club dels seus amors (ja lliurat del basc, l’Espanyol). Aquell plet promocional a la Rosaleda (amb el darrer penal de la tanda llençat per Jaro als núvols quan l’Espanyol s’hagués pogut quedar sense pujar) el va viure John amb la resignació i la pena, però al mateix temps amb la alegria interior que el seu Espanyol havia tornat entre els grans. Al Ejsberg va acabar la seva carrera com a professional, el club d’on havia sorgit.

Va disputar 213 encontres de lliga amb l’Espanyol, 58 amb el conjunt malagueny. 26 gols en lliga amb els pericos i 3 amb els andalusos. En la memòria de tots, aquells dos gols en aquella UEFA, el que va marcar a Sant Siro davant l’Inter (l’únic de cap en tota la seva carrera i que va significar l’empat a un al darrer sospir del matx) i el que va marcar d’un obús llunyà de falta directa davant el Vitkovitce txec, als quarts de final.

Sempre que les seves obligacions li permeten, el danès visita Barcelona i mai deixa de visitar-nos com a membre patró de la Fundació i jugador dels Veterans. L’hivern passat va disputar l’encontre entre els subcampions europeus pericos i l’equip campió a Mestalla 2000.
Mai te un no per aquest Club. Nosaltres el seguirem recordant amb nostàlgia, amb estima, i sobre tot com un dels més grans jugadors espanyolistes de tots els temps. En votació popular al diari Blanc i Blau, els lectors els van col•locar com a titular de l’equip del Segle XX perico. A l’alçada dels Zamora, Tin Bosch, Teruel, Argilés, Parra, Marcet, Arcas, Marcial, José Maria, Solsona, Glaría, per citar-ne uns quants.

Fins una altre, John. !

dijous, 20 de març de 2008

JUVENIL I CADET ACABEN
LÍDERS DE GRUP AL MIR

CATEGORIA "A" (JUVENIL)

09:00 SEL NAC BRASIL - TOKAI SUGAO 7-0 (Lloret de Mar)
09:00 QUÉBEC 400 - CE SANT GABRIEL 0-1 (Sta. Coloma de F.)
09:00 ST IGNASI ESPORTIU - THOMAS ROTHERHAM A 0-0 (Platja d'Aro)
10:00 RSD SANTA ISABEL - UNIVERSITAT TOKAI 1-1 (Lloret de Mar)
10:00 CD BADAJOZ SAD - EF GIRONÈS-SÀBAT 2-1 (Sta. Coloma de F.)
10:00 UD CASSÀ - ST MARY´S 3-1 (Cassà de la S.)
10:00 CEF VIDRERENCA - ROTHERHAM ACADEMY 0-0 (Platja d'Aro)
11:00 KSV ROESELARE - CD LA FLORESTA 1-1 (Lloret de Mar)
11:00 SEL NAC MÉXICO - CE BESCANÓ 5-0 (Sta. Coloma de F.)
11:00 CF SILS - SANTA TERESA OVIEDO 0-2(Cassà de la S.)
11:00 EF ARBUCIENCA - FE PALAMÓS 0-5 (Platja d'Aro)
12:00 RCD ESPANYOL - UE ST JULIÀ 4-0 (Lloret de Mar)
12:00 FARNERS SELVA - VÄLERENGA FOTBOLL 0-0 (Sta. Coloma de F.)
12:00 EF ST FELIU - BAERUMS SK 0-2 (Cassà de la S.)
12:00 KASHIWA REYSOL - FP F CALELLA 3-1 (Platja d'Aro)
16:00 RSD SANTA ISABEL - CD BADAJOZ SAD 0-5 (Lloret de Mar)
16:00 FE PALAMÓS - TOKAI SUGAO 2-0 (Sta. Coloma de F.)
16:00 ST MARY´S - CE SANT GABRIEL 1-1 (Cassà de la S.)
16:00 SEL NAC BRASIL - EF ARBUCIENCA 4-1 (Platja d'Aro)
17:00 ROTHERHAM ACADEMY - CF LLORET 0-2 (Lloret de Mar)
17:00 UNIVERSITAT TOKAI - EF GIRONÈS-SÀBAT 0-4 (Sta. Coloma de F.)
17:00 SANTA TERESA OVIEDO - CE BESCANÓ 1-2 (Cassà de la S.)
17:00 THOMAS ROTHERHAM A - CD LA FLORESTA 0-3 (Platja d'Aro)
18:00 ST IGNASI ESPORTIU - KSV ROESELARE 1-0 (Lloret de Mar)
18:00 VÄLERENGA FOTBOLL - FP F CALELLA 6-0 (Sta. Coloma de F.)
18:00 BAERUMS SK - UE ST JULIÀ 2-0 (Cassà de la S.)
18:00 EF ST FELIU - RCD ESPANYOL 0-4 (S.Feliu de G.)
19:00 FARNERS SELVA - KASHIWA REYSOL (Sta. Coloma de F.)
19:00 UD CASSÀ - QUÉBEC 400 (Cassà de la S.)
19:00 CF SILS - SEL NAC MÉXICO (Sils)
19:00 CEF VIDRERENCA - AJAX AMSTERDAM (Vidreres)


19/03/08

09:00 THOMAS ROTHERHAM A - KSV ROESELARE 1-1. (Lloret de M.)
09:00 CD LA FLORESTA - ST IGNASI ESPORTIU 0-0 (Sta. Coloma de F.)
09:00 CE SANT GABRIEL - UD CASSÀ 1-1 (Cassà de la S.)
09:00 QUÉBEC 400 - ST MARY´S 0-0 (Platja d'Aro)

10:00 CF LLORET - CEF VIDRERENCA 2-1 (Lloret de Mar)
10:00 FP F CALELLA - FARNERS SELVA 0-1 (Sta. Coloma de F.)
10:00 AJAX AMSTERDAM - ROTHERHAM ACADEMY 2-0 (Cassà de la S.)
10:00 KASHIWA REYSOL - VÄLERENGA FOTBOLL 2-0 (Platja d'Aro)
11:00 SEL NAC MÉXICO - SANTA TERESA OVIEDO 0-0 (Lloret de Mar)
11:00 CE BESCANÓ - CF SILS 2-1 (Sta. Coloma de F.)
11:00 TOKAI SUGAO - EF ARBUCIENCA 1-1 (Cassà de la S.)
11:00 EF GIRONÈS-SÀBAT - RSD SANTA ISABEL 2-0 (Platja d'Aro)
12:00 UE ST JULIÀ - EF ST FELIU 1-5 (Lloret de Mar)
12:00 RCD ESPANYOL - BAERUMS SK 1-0 (Sta. Coloma de F.)
12:00 UNIVERSITAT TOKAI- CD BADAJOZ SAD 0-5 (Cassà de la S.)
18:00 FE PALAMÓS - SEL NAC BRASIL (Palamós) 0-1
20:30 AJAX AMSTERDAM - CF LLORET 2-0 (Lloret de Mar)



CLASSIFICACIÓ FINAL PRIMERA FASE (GRUP "H")

1er. RCD ESPANYOL 3 PJ 9 PTS. 3 PG 0 PE 0 PP 9 GF 0 GC

2on. BAERUMS SK ..3 PJ 6 PTS. 2 PG 0 PE 1 PP 4 GF 1 GC

3er. EF ST. FELIU.. 3 PJ 3 PTS 1 PG 0 PE 2 PP 5 GF 7 GC

4ert. UE ST. JULIÀ 3 PJ 0 PTS 0 PG 0 PE 3 PP 1 GF 11 GC



CATEGORIA "B" (CADET)

20/03/08

09:00 LYNGBY BK - EF TÀRREGA 2-0 (S. Feliu de G.)
09:00 FC BARCELONA -CE SENTMENAT 7-0 (Sils)
09:00 FC LOKOMOTIV MOSCÚ - CE SANT GABRIEL 3-0 (Sta. Cristina d'Aro)
09:00 KELME UA GALLEGO - UD MAR BELLA 3-0 (Calonge)
09:00 ROYAL SEL BEAUPORT - CD BADAJOZ SAD 1-2 (Vidreres)
10:00 CLUB LA VALL - GIMNÀSTIC TARRAGONA 0-4 (S. Feliu de G.)
10:00 CD ALCOYANO -UE PORQUERES 0-0 (Sils)
10:00 BADALONA CF - SEL NAC BRASIL 0-1 (Sta. Cristina d'Aro)
10:00 EF GIRONÈS-SÀBAT - CFD ALCOBENDAS 2-1 (Calonge)
10:00 SCH FC - CF SELVA 1-5 (Vidreres)
11:00 SALESIANOS BURRIANA - UDA GRAMANET 0-6 (S. Feliu de G.)
11:00 CF SPORT ÉTUDES - CD TORTOSA 1-3 (Sils)

11:00 BAERUMS SK - ST IGNASI ESPORTIU 3-0 (Sta. Cristina d'Aro)
11:00 ALBORAYA UD - CF DAMM 2-3 (Calonge)
11:00 C AT MADRID - EFO RIUPRIMER 3-0 (Vidreres)
12:00 CLUB LEÓN - AT BISBALENC 1-1 (S. Feliu de G.)
12:00 RCD ESPANYOL - CD LA FLORESTA 0-0 (Sils
)
12:00 ACF Y KONOPLEV - FC CRISTINENC 2-1 (Sta. Cristina d'Aro)
12:00 LB 1921 - ST KEVIN'S 2-1 (Calonge)
12:00 VÄLERENGA FOTBOLL - FE AT VILAFRANCA 1-3 (Vidreres)
13:00 HAMMARBY IF - FE FIGUERES 0-2 (S. Feliu de G.)
13:00 HEREFÖLGUE BK - FPE MATARÓ 1-3 (Sils)
13:00 FC SATURN - EF CALONGE ST ANTONI 12-0 (Calonge)
13:00 VASCO SALVADOR FC - CE MANRESA 1-1 (Vidreres)
15:00 CD BADAJOZ SAD - FC BARCELONA 0-7 (S. Feliu de G.)
15:00 UD MAR BELLA - FC LOKOMOTIV MOSCÚ 0-5 (Sils)
15:00 CE SANT GABRIEL - KELME UA GALLEGO 0-0 (Sta. Cristina d'Aro)
15:00 UE PORQUERES - LYNGBY BK 0-5 (Calonge)
15:00 CE SENTMENAT - ROYAL SEL BEAUPORT 1-3 (Vidreres)
16:00 CD TORTOSA - C AT MADRID 0-1 (S. Feliu de G.)
16:00 UDA GRAMANET - BAERUMS SK 1-0 (Sils)
16:00 CF SELVA - CLUB LA VALL 0-2 (Sta. Cristina d'Aro)
16:00 GIMNÀSTIC TARRAGONA - SCH FC 10-0 (Calonge)
16:00 EF TÀRREGA - CD ALCOYANO 0-4 (Vidreres)
17:00 SEL NAC BRASIL - EF GIRONÈS-SÀBAT 2-0 (S. Feliu de G.)
17:00 CF DAMM - CLUB LEÓN 0-0 (Sils)
17:00 AT BISBALENC - ALBORAYA UD 0-0 (Sta. Cristina d'Aro)
17:00 CFD ALCOBENDAS - BADALONA CF 0-6 (Calonge)
17:00 ST IGNASI ESPORTIU - SALESIANOS BURRIANA 2-0 (Vidreres)
18:00 FE AT VILAFRANCA - FC SATURN 2-3 (Sils)
18:00 EFO RIUPRIMER - CF SPORT ÉTUDES 0-0 (Sta. Cristina d'Aro)
18:00 EF CALONGE ST ANTONI - VÄLERENGA FOTBOLL 0-10 (Calonge)
18:00 FPE MATARÓ - ACF Y KONOPLEV 1-4 (Vidreres)
19:00 CD LA FLORESTA - LB 1921 0-1 (Lloret de M.)
19:00 ST KEVIN'S - RCD ESPANYOL 0-4 (S. Feliu de G.)
19:00 CE MANRESA - HAMMARBY IF 0-0 (Platja d'aro)
19:00 FC CRISTINENC - HEREFÖLGUE BK 0-3 (Sta. Cristina d'Aro)
19:00 FE FIGUERES - VASCO SALVADOR FC 2-1 (Calonge)


19/03/08


09:00 UDA GRAMANET- ST IGNASI ESPORTIU 3-0 (Sant Feliu de G.)
09:00 LYNGBY BK - CD ALCOYANO 1-0 ( Sils)
09:00 BAERUMS SK - SALESIANOS BURRIANA 7-1 (Santa Cristina d'Aro)
09:00 FE AT VILAFRANCA - EF CALONGE ST ANTONI 16-0 (Calonge)
09:00 FC SATURN - VÄLERENGA FOTBOLL 2-2 (Vidreres)
10:00 GIMNÀSTIC TARRAGONA - CF SELVA 1-1 (Sant Feliu de G.)
10:00 UE PORQUERES - EF TÀRREGA 1-0 (Sils)
10:00 BADALONA CF - EF GIRONÈS-SÀBAT 2-0 (Santa Cristina d'Aro)
10:00 SEL NAC BRASIL - CFD ALCOBENDAS 11-0 (Calonge)
10:00 SCH FC - CLUB LA VALL 1-3 (Vidreres)
11:00 CF DAMM - AT BISBALENC 7-0 (Sant Feliu de G.)
11:00 CD BADAJOZ SAD - CE SENTMENAT 7-0 (Sils)
11:00 C AT MADRID - CF SPORT ÉTUDES 5-0 (Santa Cristina d'Aro)
11:00 CLUB LEÓN - ALBORAYA UD 0-4 (Calonge)
11:00 FC BARCELONA - ROYAL SEL BEAUPORT 6-0 (Vidreres)
12:00 UD MAR BELLA - CE SANT GABRIEL 0-3 (Sant Feliu de G.)
12:00 CD TORTOSA - EFO RIUPRIMER 5-0 (Sils)
12:00 FPE MATARÓ - FC CRISTINENC 8-0 (Santa Cristina d'Aro)
12:00 FC LOKOMOTIV MOSCÚ - KELME UA GALLEGO 4-1 (Calonge)
12:00 ACF Y KONOPLEV - HEREFÖLGUE BK 2-0 (Vidreres)
13:00 VASCO SALVADOR FC - HAMMARBY IF 0-0 (Sant Feliu de G.)
13:00 RCD ESPANYOL - LB 1921 2-0 (Sils)
13:00 FE FIGUERES - CE MANRESA 1-0 (Calonge)
13:00 ST KEVIN'S - CD LA FLORESTA 0-1 (Vidreres
)


CLASSIFICACIÓ FINAL PRIMERA FASE CADET GRUP "K"

1er. RCD ESPANYOL .. PJ 3 PTS 7 PG 2 PE 1 PP 0 GF 6 GC 0

2on. LB 1921.............. PJ 3 PTS 6 PG 2 PE 0 PP 1 GF 3 GC 3

3er. CD LA FLORESTA PJ 3 PTS 4 PG 1 PE 1 PP 1 GF 1 GC 1

4rt. ST. KEVIN'S........PJ 3 PTS 0 PG 0 PE 0 PP 3 GF 1 GC 7


GOLEJADORS

PRIMER EQUIP ESPANYOL B JUVENIL A
LUIS GARCÍA 11 PEDRAZA10 CHARLY L. 10
TAMUDO 10 JORDI GÓMEZ 9 GUILLEM CREUS 7
VALDO 4 JUANMA 6 CANARIO 5
RIERA3 PALANCA5 BAENA 5
ANGEL2 JAVI MÁRQUEZ 3 LUCAS PORCAR 5
JONATHAN 2 ZAMORA 2 ÁLEX ARIAS 5
CORO2 DIDAC 1 ORIOL RICARTE 4
ZABALETA1 TITO1 SERGIO G. 4
JARQUE1 LLUIS CROUS 4
TORREJÓN1 MARC MAS 3
EWERTHON1 GUILLEM SAVALL 3
Pròpia porta2 DIDAC VILA 2
ABRAHAM 2
ORIOL SANS 2
VÍCTOR RUÍZ 2
CHULI 2
CARLOS RUÍZ 1
ALBERT M. 1
DAVID 1
MAX 1



JUVENIL B FEMENÍ A FEMENÍ B
ÁLVARO 15 MARTA CUBÍ 11 CAROL PÉREZ 17
DANI NIETO 12 SARA 10 RAQUEL CORRAL 10
O. SIELVA 11 ADRIANA 10 ROCÍO 10
CHULI 10 CAROL 5 KENTI 5
ÁNGEL M. 5 VICKY 4 ANA N. RIOS 4
MAX 4 NOEMÍ 3 MERITXELL 4
ALEX 4 NÚRIA 2 ELENA FERNÁNDEZ 4
TUNEU 3 MÍRIAM 2 YLENIA 3
MARC CABALLÉ3 MARTA TORREJON 1 MARTA CORREDERA 3
JORDI ROIG 2 NATALIA 1 DEBORA 3
ANTONIO VELA 1 M. CORREDERA 1 HELENA ROIG 2
VEGA 1 Pròpia porta 2 OLGUITA 1
JULI 1 RECHE 1
Pròpia Porta 1 ELVIRA SERRA 1




CADET A CADET B INFANTIL A
NIERGA 11 GERARD M. 28 LUCHO 11
SANI 9 GIL MUNTADES 11 OSCAR 7
JORDI AMAT 8 JOAN ÁNGEL 10 ERIC JACOBS 6
PABLO 7 IVAN GARCÍA 6 CARLOS CASADO 5
GABRI 7 ANTONIO M. 5 JOSÉ MANUEL 4
CARLES MUR 5 QUILES 4 ARTURO 4
CRISTIAN F 4 JORGE 3 NESTOR 3
EDU 4 RUBÉN 3 ALEX 2
J. CARLOS 3 JANDRO 3 C. ALBARRAN 2
ENRIC S. 2 VÍCTOR ÁLVAREZ 2 ÁNGEL 2
MIKI 2 CRISTIAN M. 2 AITOR 2
ALBERT B. 1 XAVI SOLE 1 COCO 1
PAU SENENT 1 S. DARDER 1 DIDAC 1
ANTONIO D. 1 MARC MOLINA 1 ARROYO 1
Pròpia Porta 2 HECTOR 1
Pròpia porta 1



INFANTIL B ALEVÍ A ALEVÍ B
JAFAR 21 JACK 19 JAVI NAVARRO 12
FREDY 12 MULA 17 CARLES M. 7
GERARD LL. 9 ALBERT 8 RUBEN GARCÍA 6
POL 6 GERARD X. 7 ERIC 6
LAUREANO 5 GABRIEL 5 MARIO 3
RICARD 5 AITOR 5 EDU 3
SERGIO 4 JUBA 4 IGNASI 3
MARC GELMÀ 3 PATRICK 4 AARON 3
GERMÁN 3 MARC SAMPER 4 MARC 2
PACO 2 DAVID VILLANUEVA 3 ALEXIS 2
MIKI 1 GASTÓN V. 3 PABLO 2
IU RANERA 1 ROGER RIVAS 2 LLUIS 2
SERGI COLL 1 J. GOLOBART 1 O. MELENDO 1
CHUS QUINTANA 1
pròpia porta 1

dimecres, 19 de març de 2008

NOTICIES BREUS

Des d’aquestes línies volem felicitar a Gemma Mengual (Patrona de la Fundació Privada del RCD Espanyol) per les seves quatre medalles d’or aconseguides en els Campionats d’Europa de Natació Sincronitzada. Per primer cop una nedadora de sincro obté quatre medalles d’or en uns mateixos campionats europeus. Felicitats Perica !

Pericos a les seleccions:
Diumenge, la Selecció Catalana Sub 14 va classificar-se per les semifinals del Campionat d’Espanya sent l’única de les quatre classificades que ho han fet guanyant els quatre encontres. A Banyoles, davant Madrid, va obtenir el triomf gràcies a un gol del jugador del Lleida, Serrano, després d’un munt d’ocasions no aprofitades.


Catalunya va formar amb els espanyolistes Sergio Corella, José Manuel Ríos, i Oscar Medina en l’onze titular, mentre que Eric Jacobs va sortir al minut 48 en el lloc del seu company Óscar. Navarra, Andalusia, i Galícia seran els rivals dels catalans.

La selecció Sub-18 de Catalunya també va obtenir el triomf davant Madrid per idèntic marcador, gràcies al gol de Jesús García. Els espanyolistes Álvaro Vega, Ángel Martínez (que va ser expulsat), i Lucas Porcar van sortir de titulars, mentre que Oscar Sielva, va sortir al minut 62 en el lloc del seu company perico, Lucas Porcar. Els rivals dels catalans en les semifinals del Campionat d’Espanya de seleccions autonòmiques seran Canàries, Galícia i Múrcia.

Marta Torrejón i Marta Corredera han estat convocades per la Selecció Sub 19 espanyola femenina.


Actes Socials.
Ahir va tenir lloc a Sitges un debat col·loqui sobre futbol base organitzat per la UE Sitges-Escola Fernando Molinos amb la presència de diferents personalitats del periodisme esportiu i del mon del futbol.





També la Penya Espanyolista de Sitges va presentar la seva pàgina web, al edifici del antic Escorxador, amb la presència del president Daniel Sánchez Llibre, a la que desitgem molta sort i salutacions des d'aquestes línies als pericos de la localitat de la comarca del Garraf.

GOLEJADA DEL INFANTIL FEMENÍ "A"

RCDE FEMENÍ INFANTIL "A" : 22 - SALLE PREMIÀ: 1










dimarts, 18 de març de 2008

ESPECTÀCLE DEL CADET B DAVANT LA GRAMA













RCDE CADET B: 9 - UD. At. GRAMANET: 2


Triomf molt més treballat del que el resultat final va fer pensar, el que va assolir el Cadet B del RCD Espanyol diumenge al matí a la Ciutat Esportiva de Sant Adrià, ja que al començament del segon temps, la UD At. Gramanet cobrava avantatge en el marcador (1-2) i en mig de l’alegria colomenca pocs ens podíem imaginar que no sol el RCD Espanyol acabaria guanyant el matx (això era més que factible), però amb un resultat d’escàndol de 9-2.

Salta la sorpresa ben aviat
Les primeres ocasions van ser per el conjunt de Lluis Planagumà mitjançant un llançament de falta a càrrec de Víctor Álvarez que passar fregant el travesser. Joan Ángel també va gaudir d’una bona ocasió després que driblés a dos contraris i xutés un pel creuat a la dreta del porter colomenc.

Però qui va encertar amb el gol va ser la Grama, al minut 14 després que el davanter visitants dins l’àrea fes un bon control amb el pit, i rematés superant a Víctor.

La reacció perica no es fa esperar i Gerard de cap remata una centrada per l’esquerra de Víctor Álvarez que atura amb problemes el porter.

L’Espanyol assoleix l’empat després que una jugada de Darder que arriba a línia de fons i Joan Ángel, rematant poc ortodoxament acaba aconseguint el gol. Abans del descans, els periquitos ho van intentar mitjançant Jorge, que xuta i la pilota es desvia al tocar en un defensor, Sergi Darder a les mans del meta, i un llançament d’Antonio aturat per el porter.

Es torna a avançar la Grama
Sorpresa, quan al minut 3 de la represa, una jugada desafortunada amb relliscada inclosa d’un excessivament avançat Cocera, fa que els colomencs tornin a posar-se per davant en el marcador.

No els hi duraria gaire l’alegria, ja que al minut següent, començaria el festival de Gerard Muñoz, màxim golejador dels equips de futbol onze del RCD Espanyol en totes les categories enguany, al rematar de volea una centrada de Darder, que es cola per l’escaire de la porteria.

Gil faria jugada en el 47 per banda esquerra, desbordant al seu adversari i la precisa passada de la mort es rematada amb màxima efectivitat per Gerard fent el tercer i segon de la seva compta personal.

La golejada
Amb aquesta remuntada aviat els colomencs es venen psicològicament avall i l’Espanyol Cadet B, sòlid líder amb 14 punts d’avantatge comença a funcionar a ple rendiment en tots els seus engranatges, i quan això succeeix es gairebé imparable: Dos minuts després, Gerard aconsegueix el hat-trick després de retallar al defensor visitant i de fot xut supera al porter. El partit estava ja encarrilat.

Però el Cadet B espanyolista no s’aturaria i Gil Muntades aconseguiria el cinquè després que d’una jugada embolicada en la que quan pensaven que anava a centrar xuta i descol·loca al porter al fer un estrany. Desesperació ja en la Grama que es veu impotent per aturar el que se li ve davant.

Gerard a més també ho va provar per la banda en jugada individual superant a dos adversaris, tot i que la pilota acabar sortint a còrner.
El porter de la Grama treu una impressionant ma, rebutjant un preciós remat d’Álvarez de cap després d’una centrada de Gil.

Al 57, Altre cop Gil per banda centra, rebutja el porter i Gerard a boca de gol, molt oportunista fa el quart de la seva compta. Poc després abandonarà el terreny de joc en mig d’una merescuda ovació.

Joan Ángel, altre de les figures d’un Espanyol exquisit, en jugada individual es marxa de dos adversaris però el seu xut es rebutjat per el meta.

Canvis; Planagumà dona descans merescut a varis dels titulars ahir, i dona oportunitats als homes de banqueta. I precisament, un d’ells, el malagueny Jandro es a punt de marcar en un llançament buscant la rosca que es marxa fora per molt poc.

Joan Ángel, l’altre triomfador del matí, farà el setè, després de veure forat en la feble defensa, i pel mig de l’àrea es treu un letal remat que acaba ajustat al pal dret.

La primera ocasió després del gol colomenc seria una remat de cap en una centrada per l’esquerra del atac visitant que es perd fora. Seria un miratge; la Grama ja no existia sobre la gespa sintètica de Sadrià. El meta visitant ha de llençar-se als peus de Jandro per evitar mals majors. Després una volea que també atura.

El vuitè cau obra de Jandro, després d’una perfecta assistència a l’espai a càrrec de Joan Ángel, que xuta fort davant un desesperat porter visitant.

I el tercer de Joan Ángel, el novè en els darrers minuts de l’encontre posaria fi a aquest festival golejador del conjunt de Planagumà.

RCDE Cadet B: Víctor Cocera, Héctor Rodríguez, David González, Víctor Álvarez, Marc Molina, Jorge Martínez, Joan Ángel, Antonio Montserrat, Gerard Muñoz, Sergio Darder i Gil Muntades.
Al segon temps, al minut 60 Ruben, Jandro, Álex per Alvarez, Darder i Gerard. També Aitor Lorca i José Quiles van participar en el triomf.

Gols: 0-1: m. 14, 1-1: Joan Angel, m. 20, 1-2: m. 43, 2-2: Gerard, m. 44, 3-2: Gerard, m. 47, 4-2: Gerard, m. 49, 5-2: Gil, m. 51, 6-2: Gerard, m. 57, 7-2: Joan Ángel, m.71, 8-2: Jandro, m. 74, 9-2: Joan Ángel, m.77.

CLASSIFICACIÓ CADET PREFERENT GRUP SEGON

.CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1RCD ESPANYOL "B"236019318217
2CE MATARÓ234614455836
3AEC MANLLEU223610664130
4UE CORNELLÀ "B"233510583437
5UE SANT ANDREU23349774239
6UD AT. GRAMENET "B"23349773943
7GIRONA FC "B"23318784440
8GIMNÀSTIC "B"22319494343
9EF OSONA22318774047
10CF DAMM "B"22307963131
11CD BLANES23297884538
12CD MASNOU232675113956
13PB ANGUERA232574123350
14JOSEP MARIA GENE232365123750
15JABAC CF-TERRASSA 232372142843
16EC GRANOLLERS "B"23815172157


AGENDA

19-3 Espanyol B - IFK Kalmar (SUE) Ciutat Esportiva 10:30 h.
23-3 CE L'Hospitalet - Espanyol B Mpal. L'Hospitalet (C-33) 17:00 h.
18/23 Juvenil. TORNEIG MIC F. Costa Brava, Lloret S/C
21/24 Combinat Juvenil. TORNEIG Saint Joseph. (França) S/C
18/23 Cadet A. TORNEIG MIC F. Costa Brava, Lloret S/C
18-3 Cadet B - CD Huracan Ciutat Esportiva 18:00 h.
21/24 Cadet B. TORNEIG CD DUMBOA Irún, (Guipùscoa) S/C
21/23 Infantil A. TORNEIG UD BALSAS PICARRAL Saragossa. S/C
20/23 Infantil B. TORNEIG UE SITGES Aiguadolç, (Sitges) S/C
17-3 Aleví A. TORNEIG ST. Joan Vilatorrada S. Joan Vilatorrada S/C
20-3 UD At. Gramanet - Aleví A Mpal. Sta. Coloma. LLIGA 18.30 h.
21/23 Aleví A. UD BALSAS PICARRAL. TORNEIG Saragossa. S/C
19/22 Aleví A. TECNIFICACIÓ. Torneig Porto Cristo CF. Porto Cristo (Mallorca) S/C
21/23 Aleví B. TORNEIG Fund. Peralada Sport Peralada. S/C
20/22 Benjamí A. TORNEIG ANEF F-7 S. Pedro del Pinatar (Murcia) S/C
20/23 Benjamí Tecnificació. Torneig Internacional Milan Milan S/C
19/22 Benjamí B. TORNEIG Porto Cristo CF Porto Cristo (Mallorca) S/C
21/23 Benjamí C. TORNEIG CE Ricoh Premià. Premià de Mar S/C
20/22 Pre Benjamí. TORNEIG Porto Cristo CF. Porto Cristo (Mallorca) S/C
18-3 Femení A - Sel. Nac. EE.UU. (Amistós) Ciutat Esportiva 20:00 h.
17-3 Femení B - Canadà (Amistós) Ciutat Esportiva 15:00 h.
19-3 Femení B - Eur Football School Amistós. St. Gabriel 19:00 h.
19-3 Femení Cadet -Thor Football Club Mpal. Blanes 18:30 h.




S E N T I M E N T P E R I C O . C O M