dissabte, 10 de maig de 2008

LES FORTES PLUGES OBLIGUEN A SUSPENDRE ENCONTRES DEL FUTBOL BASE

Així estava el camp tercer... I encara ha plogut molt més fort...


Les fortes pluges caigudes aquesta tarda en Barcelona i la seva àrea metropolitana han afectat al normal desenvolupament dels diferents partits del futbol base espanyolista.

L’Aleví B ha guanyat per 3-0 al C. Mercantil. El primer temps ha finalitzat amb triomf perico per dos gols a zero, aconseguits per Javi Navarro i Mario. A mida que ha anat avançant el segon temps, l’aiguat ha anat adquirint proporcions desorbitades fins que ha acabat en un pèssim estat amb molts bassals.

El següent encontre, el que tenia previst disputar el Infantil A davant el Jàbac s’ha hagut de suspendre ja que a part del vent, l’estat del terreny de joc, continuava plovent encara amb més força.

Els Benjamins també han patit els efectes de les pluges torrencials, i el Benjamí C només ha pogut disputar enfront el Viladecans el primer temps amb 2-1 favorable als espanyolistes. Precisament aquest resultat en cas que fos definitiu al final del segon temps pendent de disputar, donaria el títol de lliga als espanyolistes en detriment de la UE Sants.

El prebenjamí davant la UE Vila Olímpica a l’hora de començament també estava decidida la seva suspensió.

L'amistós entre el femení i els Veterans del RCDE, de prepararació per l'equip d'Emilio Montiagut per la disputa de la propera Copa de la Reina és una incògnita en el moment d’escriure aquestes línies, al igual que el partit de cadets femenins entre l’Espanyol i el Campdevànol.


El Cadet de Ramón Guerrero tenia que jugar aquesta tarda a les 17:00 hores davant el Jàbac – Terrassa, depenent de com estigui la situació a la capital del Vallès Occidental.

El Nàstic – Espanyol de la Divisió d’Honor Aleví també s’ha hagut de suspendre per les inclemències meteorològiques.

A LA TERCERA, TÉ QUE ANAR LA VENÇUDA.

Foto d'arxiu.


SEVILLA FC: 0 - RCDE JUVENIL: 1
El RCD Espanyol Juvenil s’ha classificat gràcies a un gol in extremis de Manuel Jesús Vázquez Florido “Chuli” per la tercera final de la Copa de Campions Juvenil en derrotar per la mínima al Sevilla FC.

El conjunt de Josep Clotet disputarà diumenge a les 11:30 en Colmenar Viejo la final amb el Villarreal que ha apallisat al Rayo Vallecano que amb un punt en tenia prou per assolir la classificació. Els castellonencs van ser campions del grup setè on hi estava la Damm i el Barcelona. Tot un os.

Serà la tercera ocasió que els espanyolistes arriben a la cita màxima de la categoria juvenil, després de perdre a Cambrils la IX Copa de Campions davant el Málaga en la temporada 2002/03 i la temporada 2003/04 a Guadalajara davant del Sporting de Gijón.

Aquesta competició es va iniciar la temporada 1994/95 disputant-se a Linares per primer cop, sent seus Puertollano, Almendralejo, San Sebastià, Alacant, Albacete, Sevilla, Almeria, Cambrils, Guadalajara, Lleó, Antequera i enguany Colmenar Viejo.

El RCD Espanyol ja va participar la temporada 1996/97 després de guanyar per segon cop la lliga al mític Sarrià en la darrera jornada. Aquella edició va ser conquerida per el Madrid.

Posteriorment, l’Espanyol conqueriria tres lligues consecutives, i per tant participaria en tres ocasions a la Copa de Campions: En la temporada 2001/02 a Almeria, guanyaria per 1-4 al Celta de Vigo, mentre que el Real Zaragoza només ho havia fet per 2-4 i tot i que amb un empat en tenia prou per accedir a la final, els aragonesos van derrotar 2-1 als blanc i blaus (on jugava Jarque entre altres) i van quedar eliminats.

A la següent edició, a Cambrils, els espanyolistes van quedar primers davant Athletic Club i Real Madrid, però en aquella malaurada final, davant un Malaga (que després cauria humiliat a Sadrià en la Copa del Rei en vuitens per un escandalós 5-0 i a terres andaluses 1-2) que es va saber aprofitar be del pèssim estat del terreny de joc, els espanyolistes es van quedar per primer cop sense pogué aixecar el trofeu.

La historia es va repetir en Guadalajara a la temporada següent: Després d’empatar amb Las Palmas (2-2) van derrotar els pericos al Real Madrid (per un contundent 3-0) i el triomf blanc sobre els canaris va ser infructuós. L’Espanyol tornava a ser a la final, i a viure altre decepció. Amb una superioritat abassegadora en joc i en ocasions, no va haver manera humana d’aconseguir marcar, arribant-se a la pròrroga i als maleïts penals que van decidir sobre la gespa del Pedro Escartín, el triomf final per 4-1 del Sporting de Gijón.

Després de dos anys de sequera sent subcampions de lliga i per tant sense participar, la temporada passada altre cop el conjunt entrenat llavors per Oscar Perarnau, va derrotar al Antiguoko per 5-1 quan el Valencia ho havia fet per 3-0 i per tant amb un empat era més que suficient. Un gol al principi i altre al final dels ches, van acabar altre cop amb la il•lusió perica de fer-se amb el torneig que va acabar a les vitrines dels valencianistes que van superar al Madrid.

FITXA TÈCNICA:
Sevilla FC: Juan Martín, Moisés Jiménez, Cantizano, Bernardo, Cala, Jaime, Adrián, Salva (Nene, min.55), Hugo José Jiménez (min.82), Ríos i Pukki (Álvarez, min.69).

RCD Espanyol: Víctor Ibáñez, Oriol, Guillem Savall, Víctor Ruiz, Ricarte, David (Canario, min.76), Guillem Creus (Sergio, min.93), Álex, Chuli (Mas, min.90), Baena i Max.

Àrbitre: Pizarro Gómez (C.Madrileny). Ha amonestat a Hugo (min.45), Guillem Savall (min.62), Guillem (min.91) i Jaime (min.94). Ha expulsat a Adrián per doble amonestació (mins.12 i 65).

Gol: 0-1: Chuli (min.88).

Incidències: Uns 2.000 espectadors a l'Estadi Municipal Alberto Ruiz de Colmenar Viejo (Madrid).




GRUP A
5-5 11:30h.RAYO VALLECANOREAL SOCIEDAD2-0
7-5 19:00h. REAL SOCIEDADVILLARREAL CF3-3
9-5 19:30h. VILLARREAL CF RAYO VALLECANO3-0




GRUP B
SEMIFINALS
5-5SEVILLA FC *RC DEPORTIVO2-2 * pen
5-5RCD ESPANYOL UD LAS PALMAS1-0
FINAL GRUP B
9-5 17:30h.SEVILLA FCRCD ESPANYOL0-1


FINAL
11-5 11:30h.VILLARREAL CFRCD ESPANYOL1-2


divendres, 9 de maig de 2008

RESULTATS: ENCONTRES FUTBOL BASE.

EL JUVENIL CLASSIFICAT PER LA FINAL COPA DE CAMPIONS (0-1, CHULI)

RESULTATS DE PARTITS ENDARRERITS O AVANÇATS


Cadet Divisió d'Honor, 29ena Jornada:
RCD Espanyol : 4 - CE L'Hospitalet: 1

Divisió d'Honor Aleví, 29ena Jornada:
RCD Espanyol: 1 - UE Cornellà: 1


Benjamí Preferent grup II, 29ena Jornada:
RCD Espanyol: 5 - CE Sabadell FC: 0


Benjamí Preferent grup I, 29ena Jornada:
RCD Espanyol "B": 3- EC Granollers "B": 0

Benjamí Primera Divisió, Grup 1er., 29ena Jornada :
UE Prat "A": 3 - RCD Espanyol "C": 6


Cadet Femení. Copa Catalunya, 5ena jornada.
RCD Espanyol: 6 - AEC Manlleu: 0

MIC F-7: EL BENJAMÍ I EL PREBENJAMÍ CAMPIONS.

Amb retard, disculpeu, us ofereixo els resultats del MIC FOOTBALL- 7 que es va disputar de l’1 al 4 de maig a Andorra, i que va acabar amb el triomf del RCD Espanyol en categoria de jugadors nascuts a partir de l’ 01/01/98 (Benjamí A) i a partir de l’01/01/2000 (Prebenjamí A). El Benjamí B no va tenir la mateixa sort i va caure eliminat a la segona fase de la competició.

CATEGORIA BENJAMÍ (1998)


VUITENS DE FINAL.(03/05/08)
VALENCIA CF1 (2)CE SANT GABRIEL1 (1)
CE MANRESA 1 (0)MISLATA UF1 (2)
FCB ESCOLA1BLANCA SUBUR0
UEB SANTES CRUES3CF VILA-SECA0
RCD ESPANYOL4CF PINEDA DE MAR0
AT. MADRID 4EF ARBUCIENCA0
ATLETICO PERINES1BANSANDER2
....
QUARTS DE FINAL(03/05/08)
VALENCIA CF0GIMNÀSTIC MANRESA2
MISLATA UF0 (2)FCB ESCOLA0 (3)
UEB SANTES CREUS0AT. MADRID2
RCD ESPANYOL2BANSANDER0
....
SEMIFINALS(04/05/08)
GIMNÀSTIC MANRESA0 (2)AT. MADRID0 (3)
FCB ESCOLA 0 (2)RCD ESPANYOL 0 (3)
....
FINAL(04/05/08)
AT. MADRID1 (1)RCD ESPANYOL1 (3)


Fotos d'arxiu
CATEGORIA PREBENJAMÍ (01/01/2000)
FASE PRÈVIA.(013/05/08)
RCD ESPANYOL5ESPORTIU VILA-REAL0
UD CASSÀ B0RCD ESPANYOL 5
RCD ESPANYOL5 C. AT. SEGRE0
VINARÒS CF0RCD ESPANYOL5
.....
QUARTS DE FINAL(03/05/08)
FCB ESCOLA1 (2)CE VILA OLIMPICA1 (0)
RCD ESPANYOL 3CF J MOLLERUSSA2
VILLARREAL CF1SABADELL NORD CF0
ATLETICO PERINES2C. AT. SEGRE1
....
SEMIFINALS(04/05/08)
VILLARREAL CF0RCD ESPANYOL1
FCB ESCOLA4ATLETICO PERINES2
....
FINAL(04/05/08)
RCD ESPANYOL4FCB ESCOLA 1

QUIN SUPLICI !. QUE S'ACABI D'UNA VEGADA AQUEST DESASTRE





RCD ESPANYOL: 0 - ATLÉTICO DE MADRID: 2


Segueix sense passar rés
Fins quan haurem d’esperar per veure i comprovar un signe de governabilitat en l’Entitat?
Quan hi haurà algú que dirà que fins aquí hem arribat?
Prescindiran d’una vegada d’un tècnic que ha perdut completament fa molt de temps el control del planter i ara mateix no té credibilitat pràcticament, començant per els propis jugadors?
Ens diran qui va ser el responsable de fitxar a Ewerthon?. S’han adonat des del Consell, que el filial ha baixat a Tercera, després d’omplir-se la boca amb la pedrera ? O potser això tampoc ho han vist... Observen com a Montjuïc minva cada cop més la presència d’espectadors farts dels espectacles que hem patit dia sí i dia també?

Les baixes no son excusa
Des del dia del Villarreal, aquest equip va emprendre una caiguda sense precedents i poc importa ja ni tan sols qui surt a la gespa del camp, ja que pràcticament no es salva ningú jugui qui jugui. Hem tingut partits molt dolents amb els titulars en l’onze titular i amb el mateix resultat...

No obstant, també es té que dir que la plantilla es bastant curta en quant a efectius de qualitat (desig del tècnic). I entre jugadors en baixa forma alarmant, baixes importants, indolència en altres i recursos limitats de masses, aquest equip té bastants números per acabar la lliga en bastant pitjor posició que l’onzè lloc de la temporada passada però sense la campanya de la Uefa.

Avui als sis minuts, David i Torrejón ja ens han posat dels nervis quan Agüero s’ha emportat la bola aprofitant la badada de tots dos, i Lafuente dubta i surt molt tard i sortosament Pablo Zabaleta de cap salva el primer gol.

L’Espanyol havia arribat davant amb una centrada de Torrejón que remata Riera de cap picant a terra però es marxa fora. Els blanc i blaus dominaven el partit e inclòs (dins les limitacions existents) semblava que podia ser altre la sort del matx.

Dues errades greus condemnen al conjunt de Valverde
Però l’Atlético amb homes molt perillosos davant, té la segona gran ocasió quan un remat es tret in extremis amb la punta dels dits per Lafuente. El servei de cantonada es llença i en l’àrea petita davant la parsimònia de la defensa perica que s’ho mira, Agüero
fa el primer en una jugada absurda.

No trigaria més de tres minuts, quan Lafuente comet una errada imperdonable i en comptes de blocar una pilota refusa de punys en curt i Forlán aprofita el regal, engaltant un xut que es cola ajustat al pal dret de la porteria blanc i blava. El partit ja estava finiquitat, coneixent el poder de reacció d’aquests homes.

Luis García (el matalasser) podia haver posat un marcador més escandalós, si tot sol no hagués errat clamorosament davant Lafuente en primera instància i rematant fora posteriorment) després de rebre una excel·lent passada del Kun, picant per sobre els defensors locals.

Una errada de Zabaleta provoca de nou el perill mitjançant Agüero que obre a Forlán i aquest en profunditat a un Maxi totalment sol, que sortosament no arriba a la pilota.

Aguirre deixa al descans a la banqueta a un Pernía amb amonestació , i el partit continua amb la mateixa tònica: Un Atlético dormint el partit, confiat i tranquil, que davant la passivitat e ineficàcia espanyolista es passeja per el camp amb algun que altre letal contracop. L’Espanyol pràcticament no existeix.

Riera xuta entre els tres pals després de molt de temps, però atura Leo ben col·locat. El descontrol, i desgavell en el mig del camp, després d’una errada més, provoca l’esclat de la Curva que comença a proferir crits en contra dels jugadors.

Luis ha pogut marcar trobant-se tot sol, però un cop més no ha sabut controlar en el darrer moment i ha tornat a malbaratar una ocasió clara de gol.

Torrejón evita el tercer, quan ja Agüero havia posat la directa i s’havia marxat d’un munt de defensors. Maxi Rodríguez rep l’aplaudiment del públic (aquest és l’extrem de coses en que hem arribat), després de rematar d’una volea mortífera que s’estavella al travesser, tal com li venia al recollir un llançament d’una falta a la dreta de l’atac matalasser.

Única clara ocasió espanyolista
Luis García a pilota parada, envia el lliure directe al pal esquer de la porteria de Leo Franco. Aquesta vegada ha estat la fusta la que s’ha interposat entre el davanter asturià i el gol.

Els minuts han anat passant lentament (el pitjor que pot passar quan perds i saps que no hi ha manera humana de reaccionar i remuntar), davant el desencís de bona part de l’afició que ha marxat molt abans de complir-se el temps reglamentari. A sobre, Clos Gómez ens ha afegit tres minuts més, per fer més inacabable l’agonia d’un Espanyol que fa moltes setmanes que no juga a rés, i que deambula sobre el camp esperant el final d’un campionat que serà recordat com un dels més frustrants en molt de temps.

Ahir van guanyar els rivals d’Intertoto; avui l’Espanyol ha perdut, i amb la derrota s’esvaeixen gairebé totes les opcions per classificar-se per Europa la propera temporada. El fracàs és ja pràcticament un fet. I d’aquest, n’hauria de treure conclusions i conseqüències el consell d’Administració en comptes de seguir negant l’evidència. Per sobre de tots, el President del RCD Espanyol que massa temps s’ha dedicat a dir que aquí no passa rés... I si que passa, molt. De moment, un munt de milions que deixarà el club d’ingressar, després la devaluació d’una plantilla que es creuen que son els millors i l’Espanyol se’ls hi ha fet petit. I darrer, el desengany d’una afició farta de mentides, de conductes indecents, de mals professionals, de indolents i de gent poc compromesa amb la pròpia entitat. Diumenge més. Veurem si continua tot igual, o es prenen mesures dràstiques d’urgències, per que cap club de la lliga espanyola hagués aguantat sense prendre mides el que s’ha vist a Montjuïc aquesta segona volta.


Fitxa Tècnica:
RCD Espanyol: Lafuente (4). Zabaleta (3), David García (3), Torrejón (3), Chica (4), Ángel (1), Lola (3), Riera (1), Coro (2), Luis García (4) i Ewerthon (1)
Substitucions: Rufete (1) per Ewerthon, m. 54 i Jonathan Soriano (sq) per Luis García, m. 80

Club Atlético de Madrid: Leo Franco, Antonio Pérez, Pernía, Forlán, Raul García, Luis García, Kun Agüero, Maxi, Perea, Pablo i Camacho.
Substitucions: Seitaridis per Pernía, m. 46, Eller per Perea, m. 62 i Miguel per Forlán, m. 76

Gols: 0-1: Agüero, m. 27; 0-2: Forlán, m. 30.

Àrbitre: Carlos Clos Gómez del col·legi aragonès. Ha mostrat targetes grogues a Chica, m. 25, Luis García, m. 42 i Torrejón, m. 80 per part local i a Pernía, m. 19, Perea, m. 40 i Maxi, m. 85 per part visitant.

Incidències: 12.150 espectadors en partit ofert en directe i en obert per televisió.
Durant el segon temps, la Curva ha recriminat a l’equip amb càntics: “Estamos hasta los huevos” entre altres. Una part important del principal grup d’animació de l’Estadi ha abandonat els seus llocs a mitja segona part. Al final del partit, la meitat dels aficionats (la resta havia marxat abans) han escridassat majoritàriament a l’equip i han tret mocadors com a mostra de lo farts que tots estem d’aquesta situació.


CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ


CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1 REAL MADRID CF368126377732
2 VILLARREAL CF367122595940
3 FC BARCELONA3664181086937
4 AT. MADRID3661187116444
5 SEVILLA FC3658184146948
6 REAL RACING 3656168124141
7 REAL MALLORCA3653131496350
8 RC DEPORTIVO3652157144644
9 ATHLETIC CLUB36491310133939
10 UD ALMERIA36491310133942
11 RCD ESPANYOL3648139144248
12 REAL BETIS B.36461210144448
13 VALENCIA CF3645136174060
14 GETAFE CF3645129154347
15 REAL VALLADOLID36431110154156
16 REAL ZARAGOZA36411011154656
17 RECREATIVO36401010163759
18 AT. OSASUNA3640117183542
19 REAL MURCIA363079203258
20 UD LEVANTE362675243065




dijous, 8 de maig de 2008

GOLEJADORS

PRIMER EQUIP ESPANYOL BJUVENIL A (Lliga)
LUIS GARCÍA12PEDRAZA10CHARLY LUMBRERAS10
TAMUDO10JORDI GÓMEZ10GUILLEM CREUS7
VALDO4PALANCA 7CANARIO6
RIERA3JUANMA6LUCAS PORCAR6
ANGEL2JAVI MÁRQUEZ3BAENA5
JONATHAN 2ZAMORA2ÁLEX ARIAS5
CORO2DE PABLOS2CHULI5
ZABALETA1TITO1SERGIO G.4
JARQUE1DIDAC 1LLUIS CROUS4
TORREJÓN1BAENA1MARC MAS 4
EWERTHON1ORIOL RICARTE4
Pròpia porta2GUILLEM SAVALL3
ABRAHAM3
ORIOL SANS2
VÍCTOR RUÍZ2
DIDAC VILA2
MAX2
DAVID2
CARLOS RUÍZ1
ALBERT MOÑINO1



JUVENIL B.FEMENÍ A FEMENÍ B
ÁLVARO20MARTA CUBÍ16CAROL PÉREZ21
DANI NIETO14SARA11ROCÍO12
O. SIELVA12ADRIANA10RAQUEL CORRAL10
CHULI10CAROL9KENTI 5
ALEX7VICKY4ANA N. RIOS5
ÁNGEL M.6NOEMÍ3DEBORA5
TUNEU5NÚRIA2ELENA FERNÁNDEZ4
MAX4MÍRIAM2MERITXELL4
MARC CABALLÉ4MARTA TORREJON1YLENIA3
JORDI ROIG2NATALIA1MARTA CORREDERA3
ANTONIO VELA1M. CORREDERA1HELENA ROIG2
VEGA1CHOLA1OLGUITA1
JULI1Pròpia porta2RECHE1
SAADDIK1ELVIRA SERRA1
Pròpia Porta1




CADET ACADET BINFANTIL A
NIERGA15GERARD M.29LUCHO15
SANI15GIL MUNTADES12OSCAR 8
PABLO11JOAN ÁNGEL11AITOR7
JORDI AMAT7IVAN GARCÍA10ERIC JACOBS6
GABRI7ANTONIO M.6CARLOS CASADO6
CARLES MUR6RUBÉN5JOSÉ MANUEL6
PAU SENENT5VÍCTOR ÁLVAREZ5ARTURO5
EDU 4QUILES4NESTOR 3
CRISTIAN F4S. DARDER3ÁNGEL 3
J. CARLOS3JANDRO3C. ALBARRAN3
ENRIC S.3JORGE3ALEX2
MIKI2MARC MOLINA2COCO1
ALBERT B.1CRISTIAN M.2DIDAC1
ANTONIO D.1XAVI SOLE1ARROYO1
C. CLERC1HECTOR1Pròpia porta1
ROBIN1Pròpia porta1
Pròpia Porta2



INFANTIL BALEVÍ AALEVÍ B
JAFAR29MULA24JAVI NAVARRO13
FREDY15JACK22CARLOS M. 9
GERARD LL.9ALBERT12RUBEN GARCÍA6
POL6PATRICK9ERIC6
SERGIO5AITOR8PABLO5
RICARD5MARC SAMPER7MARIO4
LAUREANO5GERARD X.7IGNASI4
MARC GELMÀ4GABRIEL5AARON4
GERMÁN4JUBA4EDU3
CHUS QUINTANA3DAVID VILLANUEVA3ALEXIS2
SERGI COLL2GASTÓN V. 3MARC2
PACO2ROGER RIVAS2LLUIS2
IU RANERA2GENÍS M.2O. MELENDO1
MIKI1J. GOLOBART1
pròpia porta1ROGER BRUNET1

UN PARTIT RODEJAT DE POLÈMICA


El partit del boicot
El RCD Espanyol afrontarà aquesta nit l’encontre davant l’Atlético de Madrid en mig d’un divorci entre l’afició i l’equip; Durant la setmana des de sectors de l’afició blanc i blava s’han fet arribar missatges de boicot, per que la massa social avui no estigui present en l’Estadi Olímpic per mostrar la seva discrepància davant la indolència màxima d’un equip que està fer-nos avergonyir sense precedents en la història espanyolista.

Des de Sentiment Perico, respectem qualsevol mida presa per els socis, en mig d’una situació totalment descoratjadora en la que estem patint, però no ens hi sumem, ja que la veritable força del espanyolisme ha d’estar precisament en la grada, i es allà on s’han de fer sentir les inquietuds, reclamacions, i queixes dels socis. Com a esmena a la totalitat d’un projecte estan les Juntes d’Accionistes, reunions, comunicats i manifests de penyes, i / o de manera espontània o premeditada, esbroncades o mocadorades dirigides a qui correspongui.

L’abandó de la nau per part dels pericos contribuirà encara més a que els responsables trobin les indecents excuses de sempre per assumir responsabilitats i es remeteixin a una hipotètica desídia en la grada per escapolir-se d’aquesta assumpció de responsabilitats.

Amb tot, comprenem a qui naturalment no sigui de la mateixa opinió i participi en aquest boicot, ja que motius, haver-n’hi, hi han.

Els triomfs ahir de Deportivo i d’Athletic Club obliguen al conjunt espanyolista a obtenir aquesta nit els tres punts en joc si vol assolir la plaça de Intertoto. En cas contrari, el fracàs més rotund se haurà imposat per sobre de qualsevol altre consideració en un equip que recordem un cop més que una jornada abans de finalitzar la primera volta era tercer, amb un joc dels més verticals de la lliga, i totalitzant 36 punts.


Moltes baixes

Amb les baixes (al marge de Tamudo i de Ivan, gairebé ja crònica), de Moisés per lesió, de Kameni que no ha entrenat debut als seus problemes físics que arrossegava, de Jarque per sanció, i Serrán per normativa referent a jugadors de la pedrera en les darreres jornades, Ernesto Valverde va facilitar ahir la llista de divuit convocats en el que cal senyalar la presència de Marc Torrejón després que el Comitè de Competició li tragués una de les targetes i per tant pugui ser alineat en l’eix de la defensa on el tècnic espanyolista tindrà més problemes. Al mateix temps, han estat convocats, Valdo, que torna altre vegada, i Lacruz tot i estar en la situació que tots podem imaginar després de tres mesos de baixa.

Lacruz novetat en la llista
Els convocats son: Lafuente, Javi Ruiz com a porters, Chica, David García, Lacruz, Torrejón, Clemente, Zabaleta com a defenses, Àngel, Lola, Jordi Gómez com a mitjos, Rufete, Coro, Valdo i Riera per bandes, Luis García, Ewerthon, i Jonathan Soriano com atacants.


Per part matalassera, el seu tècnica Aguirre ha convocat a vint homes, que per ordre de dorsals son els següents: Seitaridis, Antonio López, Pernía, Cléber Santana, Forlán, Raúl García, Luis García, Agüero, Maxi, Eller, Abbiati, Zé Castro, Jurado, Miguel, Mista, Perea, Pablo Ibáñez, Valera, Leo Franco, i Ignacio Camacho.

L’àrbitre del matx serà Carlos Clos Gómez, del col·legi aragonès i el partit començarà a les 21.00 hores a l’Estadi Olímpic de Montjuïc.


CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ


CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1 REAL MADRID CF368126377732
2 VILLARREAL CF367122595940
3 FC BARCELONA3664181086937
4 AT. MADRID3558177116244
5 SEVILLA FC3658184146948
6 REAL RACING 3656168124141
7 REAL MALLORCA3653131496350
8 RC DEPORTIVO3652157144644
9 ATHLETIC CLUB36491310133939
10 UD ALMERIA36491310133942
11 RCD ESPANYOL3548139134246
12 REAL BETIS B.36461210144448
13 VALENCIA CF3645136174060
14 GETAFE CF3645129154347
15 REAL VALLADOLID36431110154156
16 REAL ZARAGOZA36411011154656
17 RECREATIVO36401010163759
18 AT. OSASUNA3640117183542
19 REAL MURCIA363079203258
20 UD LEVANTE362675243065




dimecres, 7 de maig de 2008

ESPERA EL SEVILLA A LA FINAL DE GRUP

COPA DE CAMPIONS JUVENIL

El Juvenil de Josep Clotet va iniciar amb bon peu la seva participació a la XIV Edició de la Copa de Campions Juvenil que es disputa a la localitat madrilenya de Colmenar Viejo.

El RCD Espanyol en la segona semifinal del grup B, va eliminar a la UD Las Palmas, mitjançant un gol d’Álex en el segon temps, i va accedir d’aquesta manera a la final de grup que es jugarà el proper divendres i l’enfrontarà al Sevilla FC, guanyador en la tanda de penals de l’altre semifinal davant el Deportivo de la Coruña que es marxa de la competició a “l’estil Espanyol” o sigui sense perdre cap encontre en tota la temporada, ni en la lliga regular ni en l’únic encontre disputat en Colmenar Viejo.

A l’altre grup el Rayo es va imposar a la Real Societat per 2-0 i ara hauran de jugar ambdós conjunts davant Villarreal. El finalista es decidirà per punts en la suma total dels tres encontres.

Fitxa tècnica:

UD Las Palmas: Alejandro, Pablo Gil, Raúl, Sergio Marrero (Cristo, m.10), Juanpe, Polo, Angel (Borja, m.65), Vitolo, Jonathan Viera, Vicente i Maykel (Asdrúbal, min.62).

RCD Espanyol: Pecha, Pere (Oriol, m.65), Víctor Ruiz, David, Ricarte, Carlos (Sergio, m.78), Guillem Creus, Alex, Chuli (Marc Mas, m.82), José i Max.

Gol: 0-1: Álex (m.64).

Àrbitre: Sr. Cuesta Ferreiro, del col·legi madrileny. Ha amonestat a Vicente (m.25), Raúl (m.28) i Pere (m.34).

Incidències: Estadi Municipal Alberto Ruiz de Colmenar Viejo (Madrid).




GRUP A...
5-5 11:30h.RAYO VALLECANOREAL SOCIEDAD2-0
7-5 19:00h. REAL SOCIEDADVILLARREAL CF3-3
9-5 19:30h. VILLARREAL CF RAYO VALLECANO.


GRUP B...
.SEMIFINALS..
5-5SEVILLA FC *RC DEPORTIVO2-2 *pen
5-5RCD ESPANYOL UD LAS PALMAS1-0
....
.FINAL GRUP B..
9-5 17:30h.SEVILLA FCRCD ESPANYOL.


FINAL
11-5 11:30h.GUANYADOR Grup AGUANYADOR Grup B

CLASSIFICACIONS FUTBOL BASE

CLASSIFICACIÓ JUVENIL LLIGA NACIONAL GRUP 7è.
CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1FC BARCELONA "B"307724519713
2UD AT. GRAMENET307524336124
3RCD ESPANYOL "B"316621378938
4CE L'HOSPITALET306019387454
5CE EUROPA "B"3152164114542
6GIMNÀSTIC TARRAGONA304914794650
7TERRASSA FC3047121174845
8DAMM CF "B"3141118124441
9UE CORNELLÀ B"3140117134350
10REUS DEPORTIU3037121174057
11UE SANT ANDREU "B"313599132335
12C. MERCANTIL313497154860
13UE CASTELLDEFELS313497154259
14CE MANRESA3031710133847
15AT. HORTA313093192965
16GIRONA FC "B"312567183159
17EC GRANOLLERS302372213357
18FP SÁNCHEZ LLIBRE3116*54223267

CLASSIFICACIÓ CADET DIVISIÓ D'HONOR


.CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1RCD ESPANYOL297724508817
2FC BARCELONA286621349217
3UE CORNELLÀ286320346322
4DAMM CF295115685133
5UFB JABAC CJ - TERRASSA2945136104048
6UD AT. GRAMENET2943127104145
7GIRONA FC2941132144141
8C. MERCANTIL2939109104245
9CF BADALONA2939109104551
10FE FIGUERES2937114145256
11CE EUROPA2836113144458
12UE LLEIDA293288133740
13BARRI SANTES CREUS 292985163261
14CE L'HOSPITALET292574183151
15AE PRAT291954202566
16FP SÁNCHEZ LLIBRE28822242295

CLASSIFICACIÓ CADET PREFERENT GRUP SEGON

.CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1RCD ESPANYOL "B"297825319820
2CE MATARÓ295215776744
3AEC MANLLEU294914785236
4UE CORNELLÀ "B"2944135114344
5CF DAMM "B"2943111083837
6UE SANT ANDREU294211995146
7GIMNÀSTIC "B"2941125125452
8UD AT. GRAMENET "B"2940101094550
9CD BLANES2939109105848
10GIRONA FC "B"2938108115350
11JABAC CF-TERRASSA 2938122154048
12EF OSONA2937910104962
13CD MASNOU293396144869
14PB ANGUERA293295154058
15JOSEP MARIA GENE292365184474
16EC GRANOLLERS "B"291327202769



CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR INFANTIL



.CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1FC BARCELONA2984280111312
2RCD ESPANYOL296821536818
3GIMNÀSTIC T.296521265426
4JABAC CJ - TERRASSA 2949131064825
5DAMM CF294914784031
6UE CORNELLÀ284613784735
7UE LLEIDA2943134124748
8UE SANT ANDREU2842126114143
9GIRONA FC2937107122632
10CF RIUPRIMER 292776162961
11UD AT. GRAMANET292675172945
12CE MATARÓ292668152541
13CE EUROPA292574182360
14CF BADALONA292459152352
15EC GRANOLLERS282264182955
16CE L'HOSPITALET291644211976


CLASSIFICACIÓ INFANTIL PREFERENT GRUP 2on.



.CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
11 FP SÁNCHEZ LLIBRE297123247418
2RCD ESPANYOL "B"296922349326
3RICOH PREMIÀ295014875335
4FE FIGUERES2945136104953
5CE SANT GABRIEL2844135105446
6EF ST. FELIU DE GUIXOLS2942126116455
7EC GRANOLLERS "B"2941118105150
8CD BLANES 2939116126049
9AEC MANLLEU2938108114649
10UD AT. GRAMANET "B"2937114143039
11JABAC CJ - TERRASSA2936113154457
12UE CORNELLÀ "C"2936106133958
13CE MANRESA2935105144667
14EF GARROTXA293093174668
15CE VILASSAR DE MAR292365172954
16FP CE EUROPA291344213589


CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR ALEVÍ


.CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1FC BARCELONA2987290015012
2RCD ESPANYOL2875250311011
3UE LLEIDA295718386135
4UE CORNELLÀ285015584035
5UD AT. GRAMANET2944135113844
6CE L'HOSPITALET2942133133536
7FP SÁNCHEZ LLIBRE*2939126114444
9GIRONA CF2936113154964
10EC GRANOLLERS2934104264366
11CE SANT GABRIEL293497132754
12UE SANT ANDREU2934111173755
13CE EUROPA293093172138
14GIMNÀSTIC TARRAGONA292769143760
15GIMNÀSTIC MANRESA292783183067
16CE MANRESA294112719118


* FP Sánchez Llibre, 3 punts menys per sanció federativa.



CLASSIFICACIÓ ALEVÍ PREFERENT GRUP SEGON


.CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1FE FIGUERES296821538131
2CE MATARÓ 296019378030
3RCD ESPANYOL "B"295918566116
4JABAC CF - TERRASSA295818476227
5CF RIUPRIMER295617574733
6CF BADALONA295015594937
7C. MERCANTIL "B"2643134125750
8EC GRANOLLERS "B"2939123145046
9EF GIRONÉS-SABAT2937107124856
10FP SÁNCHEZ LLIBRE 2937910104844
11EF SANT FELIU GUIXOLS2934104153762
12EF GARROTXA293497135254
13CE L'HOSPITALET "B"293396144442
14DAMM CF "B"293194163163
15EF OLOT291442232988
16CAN RULL RT295122624121



S E N T I M E N T P E R I C O . C O M