dissabte, 31 de maig de 2008

1a PERICICLETADA: UNA PASSEJADA PER LA SERRA DE COLLSEROLA.



Enguany, la Gran Penya Espanyolista Manigua, celebra el seu 53è aniversari d’una manera molt diferent; en comptes del tradicional sopar es celebrarà la diada de l’aniversari amb una passejada en bicicleta per la Serra de Collserola.


Neix així la 1a. PERICICLETADA, que tindrà lloc el proper diumenge 1 de Juny de 2008, des del Restaurant La Font de Les Planes (Ctra. de Vallvidrera – Sant Cugat, km. 6.5) fins el Pantà de Vallvidrera, pel camí del Mas Guimbau.


Així mateix, després de la pujada en bicicleta tindrà lloc un àpat de germanor a l’aire lliure a les 14:00 hores (si plou s’avançarà a les 13:00 h. en lloc cobert) en el que es faran lliurament dels guardons que cada any concedeix la GPE Manigua i que en aquesta ocasió recauen en Cristina Pérez (Penyista, membre de l’APMAE, i ex Presidenta de la Penya B.B. de Martorell), que rebrà el Premi Elena Alcoverro per el seu suport a les penyes, i el guardó en reconeixement a la difusió espanyolista, el premi recau a Radio Marca per el seu suport al RCD Espanyol pels seus programes exclusius entorn a l’actualitat espanyolista.


DUEL DE LA MÀXIMA, A SADRIÀ:
ESPANYOL - BARCELONA

Guillem Savall torna de la Selecció Espanyola Sub 19, i estarà a disposició de Clotet.



Amb arbitratge de Israel Simón del Pino, del comitè territorial català, RCD Espanyol i FC Barcelona es veuran les cares per primer cop aquesta temporada en la màxima categoria juvenil, al haver quedat aparellats en el sorteig dels quarts de final de la Copa de SM el Rei.

L’encontre, es disputarà a les 12:00 del migdia del diumenge a la Ciutat Esportiva de Sadrià i la tornada, una setmana després en feu barcelonista.

Ambdós equips arriben a la cita copera en un bon moment de forma; els espanyolistes després de desfer-se precisament del campió de lliga del grup dels barcelonistes, el Villarreal CF, eliminatòria que va repetir amb idèntica sort la final de la Copa de Campions de Colmenar Viejo.



Guillem Savall restarà de nou a disposició del tècnic Josep Clotet, després de participar amb la selecció espanyola al mini torneig classificatori pel VII Campionat d’Europa Sub 19, disputat a Armènia entre els dies 20 i 27 del present mes de maig.


Per els blaugranes, també arriba en un moment ja que en l’eliminatòria de vuitens es van desfer del Real Madrid segon del grup cinquè que va tenir al Rayo com a primer classificat en el campionat regular. Els culés tenen com a jugadors més destacats a Thiago, Rochina, Bolaños, Polaco...

Segons informa el RCDE, l’entrada pels no socis, serà de cinc euros i no donarà dret a veure’l partit a tribuna.

divendres, 30 de maig de 2008

CLASSIFICACIONS FINALS ALEVINS


Per cloure amb el repàs a totes les categories del futbol base acabem amb les categories alevins.

A falta del Gimnàstic – Espanyol que es va suspendre per l’aigua farà tres setmanes i que per imperatiu de calendaris ha estat impossible disputar i que no canvia en absolut la classificació final, aquesta té els següents registres:

CLASSIFICACIÓ FINAL DIVISIÓ D'HONOR ALEVÍ


.CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1FC BARCELONA3090300015512
2RCD ESPANYOL2976251311112
3UE LLEIDA305818486135
4UE CORNELLÀ305115694238
5UD AT. GRAMANET3045136113844
6CE L'HOSPITALET3045143133938
7CF DAMM3044135124546
8FP SÁNCHEZ LLIBRE*3039126124446
9EC GRANOLLERS3037114264567
10CE SANT GABRIEL3037107132854
11GIRONA CF3036113164965
12UE SANT ANDREU3034111183959
13GIMNÀSTIC MANRESA303093183167
14CE EUROPA303093182139
15GIMNÀSTIC TARRAGONA292769143760
16CE MANRESA304112820123



EFECTES DE CLASSIFICACIÓ:

Campió Divisió d'Honor: FC Barcelona

Subcampió: RCD Espanyol

Baixen a Preferent Aleví: Gimnàstic Manresa, CE Europa, Gimnàstic Tarragona i CE Manresa.


CLASSIFICACIÓ FINAL ALEVÍ PREFERENT GRUP SEGON


.CLASSIFICACIÓ PJPTS PG PE PP GFGC
1FE FIGUERES307122538531
2CE MATARÓ 306320378332
3RCD ESPANYOL "B"306219566416
4JABAC CF - TERRASSA305918576227
5CF RIUPRIMER305617584939
6CF BADALONA3050155105140
7C. MERCANTIL "B"3043134135753
8EC GRANOLLERS "B"3039123155050
9EF GARROTXA3037107135856
10FP SÁNCHEZ LLIBRE 3037910114949
11EF GIRONÉS-SABAT3037107134859
12CE L'HOSPITALET "B"3036106144943
13EF SANT FELIU GUIXOLS3035105153762
14DAMM CF "B"3034104163463
15EF OLOT301543233190
16CAN RULL RT306132626123




Campió Preferent Aleví: Grup 1er: FC Barcelona. Grup 2n: FE Figueres

Pugen a Divisió D’Honor Aleví: SRUE Duesaigues (2n classificat) i CE Mercantil (3r) en el grup primer, i FE Figueres (1er classificat) i CE Mataró (2n) en el grup segon.

Baixen a Primera Divisió Aleví: EC Granollers “C”, CFJ Mollerussa, SE AEM, Barri Santes Creus en el grup primer, i EF Sant Feliu de Guixols, CF Damm “B”, EF Olot i Can Rull Rómulo Trontxoni en el grup segon.

Assoleixen l’ascens a Preferent els cinc guanyadors de les eliminatòries a doble partit que disputen els deu campions dels deu grups de Barcelona: EF Gavà “B” en derrotar a EF Sabadell, UFB Jabac Terrassa “D” en derrotar a UD Cornellà “C”, UB Catalonia en derrotar a Lliçà d’Amunt i els guanyadors de les eliminatòries Gramanet “B” – UE Vilassar de Mar i Natació Terrassa- Manlleu encara per disputar les encontres de tornada.

A més puja també a Preferent Aleví, el campió de Lleida (EF Tarrega) i de Girona, el guanyador entre els campions dels dos grups, (CD Blanes i CF Peralada) i un de la província de Tarragona que sortirà d’un encreuament entre segons i primers del grup XIIIè i XIVè (EF Deltebre CD – La Floresta i FC La Salle Reus – CF Amposta)

UN CADET IMBATUT ES JUGA LA COPA DE CATALUNYA DAVANT EL REUS


El Cadet Femení del RCD Espanyol es juga aquest diumenge a les 11:00 hores en el Camp Mpal. De les Planes de Sant Joan Despí, la final de la Copa de Catalunya davant el CF Reus Deportiu.

El conjunt de Ricard Ribas, ha arribat a la final després de quedar en primera posició del seu grup i haver guanyat tots els encontres disputats: 1-7 a Vilafranca, 0-8 a Manlleu, 8-0 al Campdevànol, 4-2 al Vilafranca i 6-0 al Manlleu a Sadrià, per acabar la lligueta amb un triomf 0-7 a Campdevànol.

El seu rival el Reus Deportiu ha quedat campió del seu grup i va ser tercer al grup de l’Espanyol i Vilafranca a la lliga regular, que va guanyar l’Espanyol sense perdre cap punt.

Es dona la circumstància que va ser precisament davant el conjunt ara rival, davant qui va certificar matemàticament el títol de lliga l'equip de Ricard Ribas a la Ciutat Esportiva. En aquella ocasió, les espanyolistes van derrotar al Reus en un complicat partit per 4-2 amb gols de Mika i Marjori a parells.


Les del Baix Camp van guanyar 9-1 al Vilanova, 2-6 al Riudeperes, 4-1 al Caldes de Montbui, 4-6 al Vilanova a domicili, 9-3 al Riudeperes, per perdre en la darrera jornada a Caldes per 4-1 en un intranscendent encontre.




A la final de la Copa de Catalunya Aleví – Infantil, malauradament no hi serà present el conjunt espanyolista, ja que les de Marta Cubí no van pogué superar diumenge passat la difícil papereta de remuntar el 2-3 advers que el CE Sant Gabriel va aconseguir la setmana anterior a la Ciutat Esportiva.

Tot i guanyar el partit per 1-2 no va ser suficient per el doble valor dels gols en camp contrari i van quedar a un pas de la final.


COPA DE LA REINA: PARTIT D'ANADA A SARAGOSSA.

El RCD Espanyol disputa aquest diumenge l’anada dels quarts de final de la Copa de SM la Reina a Saragossa davant el Prainsa Zaragoza – Transportes Alcaine.

L’encontre que es disputarà als camps de la Federació a la capital aragonesa, serà xiulat per el col·legiat del comitè territorial aragonès Cristinel Adrián Lixandru i donarà començament a les 12:00 hores.

L’Espanyol arriba a la cita amb els precedents favorables dels dos encontres en el campionat de la regularitat (6-3 a Sadrià i 2-4 a la capital de l’Ebre).

A terres aragoneses, els precedents fins ara, son favorables al RCD Espanyol. En la temporada en que va debutar a la màxima categoria el conjunt del Transportes Alcaine, les espanyolistes van guanyar clarament per 2-4. Era la tercera jornada de lliga, un 25 de setembre de 2005 en el camp de Julisbol (Saragossa) i l’Espanyol va formar amb:

Cristina, Ane, Olga Moreno, Miriam, Torrejón, Carol, Lara, Laura Queraltó, Adriana, Sara, Marta Cubí. (Clara, Dolors, Mireia, Sara Quiles)
Gols: 0-1: Marta Cubí m 13’; 0-2: Sara m. 25’; 0-3: Adriana m. 50’; 1-3: Eva m. 63’; 1-4: Carol (pen) m.65’; 2-4: Leire (pen.) m. 92’.

La següent temporada, les noies espanyolistes van guanyar per 2-5 a la setena jornada, un 5 de novembre del 2006.
Les alineacions van ser les següents:

Transporte Alcaine: Andrea, Leticia, Emili, Silvia (Leire, 70’), Conchita, Vero Boquete, Navarro, Silvia Meseguer, Raquel, Eva i Laura (Jana, 81’).
RCD Espanyol: Cristina, Ane, Laura Falces (Natalia, 88’), Miriam, Aida, Carol, Raquel Cabezón (Rocio, 88’), Noemí, Marta Cubí, Lara (Sara Serna, 46’) i Adriana.
GOLS: 0-1: Marta Cubí (min.13); 1-1: Silvia (min.50), 2-1: Verónica (min.53), 2-2: Sara Serna (min.65), 2-3: Raquel Cabezón (min.82), 2-4: Adriana (min.85), 2-5: Adriana (min. 87).



La tercera ocasió en que aragoneses i catalanes es van enfrontar en partit oficial a Saragossa ha estat en el campionat de lliga de la present temporada i va acabar amb victòria de les d’Emilio Montiagut per 2-4. Era un 27 de gener d’enguany, i Sara Serna en dues ocasions, Núria i Cubí aconseguien els gols del triomf espanyolista.

Prainsa Zaragoza: Adreia, Vero, Emily (Marta, min.84), Vicky, Laura, Mesi, Mariela, Joana, Charo (Julia, min.66), Jessi (Andreu, min.71), Leti
RCD Espanyol: Cristina, Olga Rodríguez, Chola, Míriam, Marta Torrejón, Lara (Natalia, min.85), Noemí (Vicky, min.90), Carol, Núria Guardia (Marta Corredera, min.88), Sara Serna, Marta Cubí .
Gols: 1-0 Sara (min.30), 1-1 Joana (min.55), 1-2 Núria Guardia (min.64), 1-3 Marta Cubí (min.73), 1-4 Sara (min.79), 2-4 Joana (min.81)




Fotografíes del Espanyol - Prainsa Transportes Alcaine de lliga a Sadrià.

EL RIVAL:


Però això es ja història, i de poc val, i a bon segur que les jugadores del Prainsa intentaran posar-li les coses ben difícils a les espanyolistes. Aprofitant l’aturada des de que va finalitzar el campionat de lliga, el conjunt aragonès s’ha reforçat amb el fitxatge de fins a cinc jugadores: Edite Fernandes y Sonia Pereira dues portugueses internacionals amb la selecció del país veí, i Sara Vicente, Almudena Merino i María López del SPA (Sporting Club futbol Plaza Argel) actualment patrocinat per l’Hércules d’Alacant.

Per preparar la Copa de la Reina els diferents equips han disputat diversos amistosos. Mentre l’Espanyol a conseqüència de les pluges no va pogué disputar el que tenia que enfrontar-lo amb el seu rival ciutadà, a Sant Joan Despí, el Prainsa va rebre al campió de lliga, el Llevant, en encontre jugat dijous passat.
Les granotes van derrotar a les aragoneses per 0-2 .

ENTREVISTA: AVUI ,
JOAN MAÑÉ, SOCI 227

El senyor Joan Mañé, seguint el filial blanc i blau en un amistós en pretemporada en el Nou Sardenya.



" SENSE PÈLS A LA LLENGUA; SENSE PLOMES AL BEC ".

Avui, dins la secció “Sense plomes al bec” us oferirem les opinions d’un soci i accionista del RCD Espanyol dels que per ell l’Espanyol ho és gairebé tot: El senyor Joan Mañé, soci número 227 (i amb això ja ho dic tot), i fidel espectador a l’Olímpic i a la nostra Ciutat Esportiva de Sadrià els caps de setmana. Amb ell hem volgut palpar, esbrinar, quines son les seves sensacions envers l’Espanyol en aquests moments finals de la temporada.


Teniu o penseu tenir alguna causa mínimament decent que justifiqui el vergonyós enfonsament de la segona volta?

Penso que principalment ha estat l’actitud dels jugadors, la falta d’interès pels motius que siguin, i també la poca visió de l’entrenador, senyor Valverde.



Que li ha semblat la marxa d’en Valverde?...


No m’ho esperava; pensava que continuaria. Es una decisió que ha pres ell i no sabem el que passarà, dependrà qui sigui el seu substitut; ara mateix es tot una incògnita.
Com a entrenador tenia la seva part de responsabilitat en els partits i no se n’ha sortit amb aquesta segona volta tant dolenta
.


¿Creu vostè que ha marxat per problemes en el vestidor. ?


No ho crec això. Penso que sempre es sent el tema del vestidor quan es perd. Els que diuen que donen dolenta imatge, que son els responsables, son els que sempre en el camp més rendeixen.


Penseu que fa falta ma dura en el club per que no passin coses com ha succeït amb el tema Riera i les seves indignes declaracions?

No té cap dret a dir el que ha dit. Es té que dedicar a jugar que per això es un bon jugador i donar gràcies al públic i a l’Espanyol que és qui es va fixar amb ell. Si, fa falta ma dura, per qui se la mereixi.



Quines son les causes per les que l’Espanyol B ha acabat perdent la categoria aquesta temporada?

Un excés de joventut; per que jugar han jugat bé molts partits. Ha faltat contundència en certs partits, als finals d’encontres gairebé guanyats. Tots haurien de posar la mateixa força que hi posa Palanca. A més també s’ha notat les cessions de masses jugadors que feien falta.


Veieu algun jugador en el filial capacitat per consolidar-se en el primer equip?

Si, veig varis: Jordi Gómez, Palanca ...


Guanyarem algun judici encara que sigui per casualitat?

Difícil, sembla falta d’interès en guanyar-los, qüestió d’ineptitud de les persones que porten els temes jurídics.


Penseu que per ser català de l’any un jugador de futbol, ha de tenir cognom brasiler, holandès o d’algun país que resulti impronunciable, mentre no pertanyi al RCD Espanyol?

Mentre sigui del Barça, segur; m’ho crec tot...


Quina valoració en feu de la tasca del senyor Paco Herrera al front de la direcció esportiva.

Molts alts i baixos. Sigui per falta de diners o els motius que siguin no m’ha acaba de convèncer del tot.


Que en penseu d’una Societat Anònima on el primer accionista passa de tot el que és la pròpia empresa?

Aquest senyor està “forrat de calers”, no vol ni ha volgut ajudar mai a l’Espanyol, i no vol saber rés si no és ell protagonista.


Veurem algun dia un brasiler triomfar a l’Espanyol, per que des de Jeremías, al menys jo no n’he vist cap?


Qüestió de diners i de tenir bon ull a l’hora de fitxar.


Les campanyes de marketing (l’Espanyol de Tots) d’invitar a l’estadi als nouvinguts, son una invitació a fer-se soci en un futur, o a que marxin corrent espantats davant els espectacles futbolístics que ens donen darrerament el nostres jugadors?

No son gaire adients els partits que ha fet l’Espanyol darrerament per que aquesta gent s’acabi fent soci. Han escollit el pitjors moments en aquesta segona volta. Es difícil amb espectacles així.



Sou partidaris d’estrenar un nou himne al arribar a Cornellà- Prat o no? I si penseu lo primer, ha de ser en castellà, català o bilingüe?

No, per mi ja em val el que tenim.


La presidència de Dani coincideix amb la presència de Raul Tamudo al primer equip. Com veieu la situació post –Tamudo?

Serà difícil trobar-ne un substitut de la categoria de Raul Tamudo.



Després de tots els remors i noticies aparegudes aquests darrers mesos en els mitjans de comunicació, quedarà algun jugador per la propera temporada a l’equip?

Si suposo que més d’un es quedarà. Alguns que els mitjans de comunicació diuen que marxaran, penso que continuaran a l’equip igualment que va passar amb el cas de Ferran Corominas que tothom deia que marxava i que tenia ja signat amb altres equips i finalment s’ha quedat.



Davant tanta preocupació obsessiva i malaltissa en el darrer derbi per part dels mitjans i dels poders públics en que facin les paus els presidents Sánchez Llibre i Laporta, se’ls va oblidar de nou lo principal de tot, o sigui guanyar-nos, oi?

Que cadascú es preocupi de casa seva, i principalment el senyor Laporta que bastant feina té ell al seu club.



Penseu que Dani marxarà quan talli la cinta del nou estadi?

Es tota una incògnita. Farà el que voldrà. Ha sigut un bon president i gràcies a la seva gestió tenim moltes coses que abans no teníem com la Ciutat Esportiva, el nou Estadi, etc.


Moltes gràcies, senyor Joan, per atendre’ns i tenir la paciència de contestar-nos a aquestes preguntes.

dijous, 29 de maig de 2008

CLASSIFICACIONS FINALS FUTBOL 7

BENJAMÍ PREFERENT GRUP 2on.PJPTS PG PE PP GFGC
1 FC BARCELONA3084280219130
2 RCD. ESPANYOL 3082271214438
3 SANT CUGAT ESPORT FC "B"3067214512148
4 UD At. GRAMANET306320379648
5 CF BADALONA 3049154117776
6 UE SANT ANDREU3046137109779
7 EC GRANOLLERS3046144128388
8 CE EUROPA30451431310390
9 JÀBAC C J - TERRASSA "B"3045136119178
10 CE SANT GABRIEL3043141157067
11 CD BLANES3043134139276
12 FP SÁNCHEZ LLIBRE302776176594
13 Pª BARC. SANT CELONI3025741957134
14 CE SABADELL FC3017452143101
15 CF MARTORELLES 308222631167
16 UD CIRERA302022826173
BENJAMÍ PREFERENT G. 1er. PJPTS PG PE PP GFGC
1 C. GIMNÀSTIC MANRESA3086282014241
2 CE MANRESA 3072233412251
3 FC BARCELONA "B"3063203710164
4 UD AT. GRAMANET295818479851
5 UNIÓ FB JABAC I TERRASSA 3054173109259
6 ESCOLA F. GAVA3044135127883
7 C. MERCANTIL2943134128680
8 SANT CUGAT ESPORT FC3037107139086
9 UE CASTELLDEFELS 3037107137689
10 UE SANT ANDREU "B"3036106147787
11 CF VILANOVA GELTRU 2936113158396
12 RCD ESPANYOL "B"303598138388
13 EC GRANOLLERS "B" 3030861673105
14 MIRASOL-BACO UNIÓN CF2921702250113
15 CF CUBELLES3021632157126
16 ESCOLA F. SABADELL 308222638127
BENJAMÍ 1a. DIVISIÓ 1er. G.PJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD ESPANYOL "C"3077252318043
2 UE SANTS3076251418768
3 E. F. PRAT BLAUGRANA3072233418846
4 AE PRAT 3066213713753
5 CE SANT GABRIEL"B" 3064211813064
6 UE CORNELLÀ "B"3064211813362
7 UD VILADECANS3052171129162
8 FA ESPLUGUENC 304113215126147
9 FP CE JÚPITER30371211768125
10 UD AT. GRAMANET "C"30321021873113
11 U AT. HORTA 3030861648115
12 CE EUROPA "C"3029851771117
13 CF BARCELONETA3027831965139
14 SALESIANS BOSCO-HORTA "C"3016442250158
15 UD POLVORITENSE LA MARINA 3016512456154
16 CF BUFALÀ304112838178
PREBENJAMÍ GRUP 1er.PJPTS PG PE PP GFGC
1 RCD. ESPANYOL3090300049814
2 VILA OLIMPICA C. ESP.2975250416141
3 UD AT. GRAMANET3072233418874
4 CD SANT GABRIEL2871232323958
5 CF BADALONA2963203616266
6 ARRABAL-CALAF GRAMANET30561821013483
7 CF UNIFICACIÓN LLEFIÀ304113215121131
8 UE SANTS304113215127151
9 CF LLOREDA293712116103151
10 FC MARTINENC303410416117183
11 CE P. BARC. BARCINO303210218117177
12 PONT DE MARINA-SAGRADA F.2825811965138
13 FP CE JÚPITER3023651864166
14 CF MONTAÑESA3022712270170
15 UNIFICACIÓ BADALONA SUD2911322439232
16 UNIFIC.CIUTAT MERIDIANA 30000304374



Baixen a Primera Divisió Benjamí: EC Granollers "B", Mirasol-Bacó Unió CF, CF Cubelles i Escola F. Sabadell que perden la categoria en el grup primer i Penya Barcelonista Sant Celoni, CE Sabadell CF, CF Martorelles i CD Cirera que perden la categoria en el grup segon.

Pugen a Preferent Benjamí: UE Sants (segon del grup primer, ja que l'Espanyol C no pot pujar) i CE Premià de Dalt, UD Cornellà, C. At. Vallès, UE Mollet CF i UE Rubí com a campions dels restants grups de la Primera Divisió Benjamí. A més, pugen a Preferent com a millors segons de grup Lliçà d'Amunt i EF Gavà.

Campió Preferent: Grup 1er. Gimnàstic Manresa; Subcampió: CE Manresa

Campió Preferent: Grup 2n. FC Barcelona; Subcampió: RCD Espanyol.

Campió Primera Divisió grup 1er.: RCD Espanyol C.

Baixen a Segona Divisió Benjamí: CF Barceloneta, Salesians-Bosco Horta, Polvoritense-La Marina i CF Bufalà del grup primer. AC Juventus, UE Cabrera, FP CE Júpiter "B" i UD Cerdanyola de Mataró en el grup 2n. En el 3er, baixa CF Cubelles "B", Sanfeliuenc Ass. "B", Esparreguera, CE EFIM. En el 4rt baixa CF Argentona, CE Mercantil "D", CF Ripollet "B", i CF Alella. En el cinquè baixa, l'Olímpic la Garriga, Sentmenat, EF. B. Ripollet AD, i Molletense. En el sisè baixa CF Igualada "B", FC Matadepera, UE Santa Clara i CF Puigcerdà.

Pugen de Segona a Primera Benjamí: Els dos primers de cadascun dels grups de Segona (28 grups x 2 =56) que cobriran els 24 descendits anteriorment esmentats més la creació de dos grups nous de 16 equips a Primera Benjamí.

Campió Prebenjamí, grup 1er.: RCD Espanyol. (Categoria única, formada per 22 grups repartits per distribució geogràfica).


EL B. OLESA - ESPANYOL ES REFORÇA

El Cub Básquet Olesa – Espanyol continua reforçant-se per la propera temporada i als ja anunciats fitxatges de Noemí Jordana (Ros Casares) i de la catalana Anna Cruz, ex aler del Jopisa Burgos, ha anunciat el fitxatge de la nord-americana Tracy Reid, de 32 anys d'edat, ex jugadora del Perfumerias Avenida.


Tracy Reid té experiència en la màxima categoria del bàsquet femení espanyol ja que ha militat en diferents clubs com el U.B. Barça, Acisa León i darrerament tal com hem esmentat en el Perfumerias Avenida, subcampió de lliga.

La jugadora nord-americana va néixer l’ 1 de novembre de 1976, i els seus registres son els següents:


2007/08: Lliga Regular: 26 partits jugats amb 582 minuts. 203 punts (7.8/ pj) . 84/172 tirs de 2 punts (49%). 35/62 tirs lliures (67%). 70 Rebots defensius, 39 en atac, 109 totals, (4.19 per partit jugat). 22 assistències, 23 pilotes recuperades i 41 perdudes. 7 taps, 26 faltes comeses i 42 rebudes. 230 punts de valoració.


En la resta de competicions (Copa de la Reina, Play off pel títol i Supercopa) ha disputat 9 partits, (181 minuts) amb 47 punts aconseguits (24/50 -48%-, 0/1 triples, 9/12 tirs lliures -75%-). 16 rebots en defensa, 12 en atac (28 totals), 6 assistències, 11 pilotes recuperades, 12 perdudes, 1 tap, 6 faltes comeses, 13 rebudes i 71 punts de valoració.


Les dues anteriors temporades les va disputar a Lleó, amb els següents registres:
2006/07 Lliga regular: 25 partits amb 810 minuts, 311 punts (12.44 p/p), 123/268 (46%), 2/11 en triples (18%), 59/85 tirs lliures (69%), 94 rebots defensius,65 en atac (159 = 6.36 per partit), 58 assistències, 38 pilotes recuperades, 76 perdudes, 2 taps, 49 faltes comeses i 70 rebudes. (322 punts de valoració).
En play off, 26 punts en dos partits amb percentatges de 52% en tirs, 17 rebots (11+6).

En la temporada 2005/06 a la lliga regular: 780 minuts en 23 partits aconseguint 298 punts (12.96 p/ p), 123/260 tirs (47%), 4/12 triples (33%), 127/272 tirs lliures (47%), 128 rebots (5.12 per partit) (71+57), 45 assistències, 37 pilotes recuperades, 70 perdudes, 4 taps.

Per la seva banda, l’aler Anna Cruz Lebrato, del Jopisa Burgos, nascuda el 27 d’octubre de 1986, va disputar les tres darreres temporades al club castellà, havent jugat anteriorment al CE Universitari –FCB la temporada 2004/05 i les tres anteriors a l’Universitari com a junior.


En aquesta darrera temporada ha aconseguit 341 punts en 26 encontres (922 minuts), 103/230 (45%), 25/70 triples (36%), 60/80 tirs lliures (75%). 129 rebots (101+28), 67 assistències, 58 pilotes recuperades i 79 perdudes, 8 taps, 78 faltes comeses, i 97 recuperades. 344 punts de valoració.

L'ALEVÍ, AMB FORÇA PATIMENT, A SEMIFINALS:




RCDE ALEVÍ A: 1 - UD AT. GRAMANET: 0

L’Aleví pateix
Triomf per la mínima de l’Aleví A, davant una Grama que va plantar cara en tot moment i que en diferents fases del matx va pogué inclòs donar la sorpresa, però al final dels 60 minuts els de Villarroya se’n van dur el gat a l’aigua i es van classificar per les semifinals de la Copa Catalunya on es veuran les cares amb l’Hospitalet, i al igual que l’infantil el partit es disputarà a mitja setmana que ve (probablement també en dimecres).


Molt li va costar a un conjunt potser cansat per l’esforç realitzat a Brunete on va ser tercer i només els penals li van barrar el pas a la final, tot i que en el dia d’ahir tenia varies baixes de consideració i això també es va notar.

El primer quart d’hora va ser de domini visitant, on la Grama ben posada en el camp va dominar, sense tenir cap tipus d’ocasió de perill, però no va deixar que l’Espanyol practiqués el seu joc habitual.

Efectivitat perica
En canvi, la primera ocasió en que els blanc i blaus es van acostar a les immediacions de l’àrea colomenca, Mula, va aprofitar per fer una vaselina i tot i que va ser un gol poc ortodox, la qüestió es que va agafar un pel avançat al meta i tot i tocar la pilota aquesta va acabar entrant al fons de la porteria plorant. Valen igual els macos que els de menys factura.

El gol va espavilar quelcom als pericos, que al menys es van aproximar en varies ocasions: Mula va tenir altre ocasió, però aquest cop sense la mateixa sort que l’anterior vegada, un xut d’Albert que va blocar bé el porter visitant.

La gran ocasió dels colomencs va tenir lloc en el minut 25, quan un xut creuat es perd per la dreta de la porteria de Ivan. Altre cop va arribar la Grama amb perill en les acaballes del primer temps, però la culminació de la jugada va ser amb un tret que va sortir per sobre el travesser.

A la segona part, Villarroya va introduir canvis, com la sortida del davanter Jack que no va aportar gaire més.

Aitor en jugada individual se’n va de dos contraris però la seva centrada massa tancada es aturada per el porter visitant que cobria el primer pal.


Domini de la Grama
A mida que transcorren els minuts, s’incrementa el domini del Gramanet. L’Espanyol sembla confiar la seva sort a la bona tasca defensiva, i així la Gramanet té una gran ocasió per empatar l’encontre i forçar els penals; un remat buscant el pal curt, ben cobert per David que rebutja l’esfèrica evitant el gol.

L’Espanyol ho passa malament i tot i que la Grama no disposa d’oportunitats clares de gol a part de l’abans esmentada, si que es juga en camp espanyolista gairebé tota l’estona amb el risc que això comporta.

Els darrers minuts l’Espanyol es treu el domini colomenc de sobre; s’estira intentant allunyant al rival i traient forces d’on no n’hi ha, disposa d’algunes ocasions per sentenciar l’eliminatòria, i així, Albert engaltarà una volea a la mitja volta que atura el porter amb problemes al tenir la sort que el tret li cau a sobre.

Altre jugada de Patrick és a punt de incrementar el compte perico, però el seu xut torna a trobar les mans del porter visitant. La darrera ocasió dels espanyolistes, té com a protagonista a Jack que remata de cap amb poc encert, blocant el porter.

RCD Espanyol: Ivan, Álex N., Xavi, Pablo, Juba, Roger G., Patrick, Albert, Mula, Gastón, Aitor. També van jugar, Jack, David, David Villanueva, Roger Ribas.

Gol: 1-0: Mula, m. 16.




VUITENS DE FINAL (ALEVINS).QUARTS DE FINAL.SEMIFINALS.
FC BARCELONA3FC BARCELONA5FC BARCELONA.
GIMNÀSTIC MANRESA0
EC GRANOLLERS3
GIMNÀSTIC TARRAGONA * (pen)3GIMNÀSTIC TARRAGONA0
CF DAMM0.
FP SÁNCHEZ LLIBRE.1FP SÁNCHEZ LLIBRE6F.P SÁNCHEZ LLIBRE.
UD CORNELLÀ0.
UE SANT ANDREU1UD SANT ANDREU3
RCD ESPANYOL4RCD ESPANYOL1.RCD ESPANYOL.
CE SANT GABRIEL0
UD AT. GRAMANET1UD AT. GRAMANET0
CE MANRESA0
UE LLEIDA2UE LLEIDA0
CE EUROPA1
CE L'HOSPITALET2CE L'HOSPITALET1CE L'HOSPITALET.
FC GIRONA1

GOLEJADA DEL INFANTIL:
ESPERA EL NÀSTIC A SEMIFINALS

Foto d'arxiu.



RCDE INFANTIL "A": 4 - EC GRANOLLERS: 0

L’equip infantil del RCD Espanyol s’ha classificat per disputar la propera setmana les semifinals del Campionat de Catalunya, en derrotar ahir vespre al EC Granollers per un contundent 4-0, després d’arribar-se al descans en avantatge blanc i blava de dos gols a zero.

Domini blanc i blau
Partit dominat per el conjunt de Josep Oliver superior al rival vallesà, i que es va fer mereixedor de la classificació a semifinals on espera el Nàstic, fet per el que es preveu una gran semifinal entre el segon i tercer classificat al campionat de lliga.

La primera ocasió del partit va ser per l’Espanyol al centrar molt be Lucho per l’esquerra i la rematada de cap d’O scar Medina en planxa va ser rebutjada pel meta vallesà a còrner.

Quatre minuts després (7’), Nestor centra per la dreta i la rematada de nou d’Oscar al primer pal troba l’encert del porter del Granollers que impedeix el gol blanc i blau.

Moments en que el Granollers ensenya les urpes
La gran ocasió dels visitants va tenir lloc moments després quan un davanter per la dreta, remata creuant en excés la bola, i aquesta surt a la dreta (no gaire lluny del pal) d’Eric.

La segona ocasió del Granollers va tenir lloc al minut 13, quan “Coco” Corella va salvar el gol creuant-se molt oportú en el darrer instant evitant que el davanter visitant afusellés al porter perico.

Lucho aconsegueix posar en avantatge al quadre espanyolista
Jugada per banda esquerra de Sergio Corella que passa en profunditat a Oscar Medina, i aquest fa un bon control es gira i deixa anar una centrada perfecta al segon pal on Lucho remata al fons de la porteria.

El segon, seria dotze minuts després, quan una passada de Lucho a Aitor, aquest l’aprofita per quedar-se sol regatejar al porter i marcar a plaer en una perfecta jugada de l’atac espanyolista.

Amb aquest resultat s’arribaria al descans.

En el segon temps, domini altern, però els gols... de l’Espanyol
El Granollers comença el segon temps incrementant el domini; s’ha de dir que amb el dos a zero, el partit ja estava pràcticament decidit i l’Espanyol es va dedicar a mantenir el resultat en espera d’aprofitar contracops que poguessin incrementar el compte. El Granollers va demostrar pocs recursos en atac i tan sol un xut que se’n va anar per poc per sobre el travesser només començar el segon període.

Aitor de nou
El tercer espanyolista, al minut onze de la represa, té de nou com a protagonista Aitor que remata molt bé de cap una centrada.
El Granollers ho intenta però tots els seus remats surten desviat lluny dels tres pals.

La millor ocasió en el segon temps dels vallesans té com a resposta la bona intervenció del meta espanyolista que respon amb un rebuig amb la cama.

En les acaballes del matx, l’Espanyol sentenciaria el partit amb un quart gol mitjançant Oscar que en jugada de l’atac espanyolista rep l’esfèrica i supera al porter visitant rematant al fons de la porteria.


RCD Espanyol: Eric; Albarrán. Arroyo, Jose Manuel, Coco; Jacobs, Casado; Nestor, Aitor, Oscar Medina i Lucho.
També van sortir: Didac per Nestor en el primer temps (m.13), Álex, Carlos Ruiz, Tarsi, Ángel, Gerard.

Gols: 1-0: m. 14 Lucho; 2-0: Aitor, m. 26; 3-0: Aitor, m. 47; 4-0 Oscar, m. 65.





VUITENS DE FINAL. (INF).QUARTS DE FINALSEMIFINALS.
FC BARCELONA3FC BARCELONA5FC BARCELONA.
FC GIRONA0
UE LLEIDA3UE LLEIDA1
CF BADALONA1
......
CF DAMM1
UD CORNELLÀ2UD CORNELLÀ1UD CORNELLÀ..
CE L'HOSPITALET*CE L'HOSPITALET1
(Exempt).(pen. *)
......
RCD ESPANYOL 8RCD ESPANYOL4RCD ESPANYOL.
CE EUROPA0
UNIÓ FB JABAC-TERRASSA0
EC GRANOLLERS *(P)0EC GRANOLLERS0
......
GIMNÀSTIC TARRAGONA3GIMNÀSTIC TARRAGONA3GIMNÀSTIC TARRAGONA.
UE SANT ANDREU1
FUNDACIÓ MATARÓ 3CF RIUPRIMER 0
CF RIUPRIMER (pen.)3


Dir en altre ordre de coses que la Selecció Catalana Sub 14 va guanyar el Campionat d’Espanya de Seleccions Autonòmiques al derrotar a Galícia en la final per un contundent 5-0. En el combinat català, van participar del triomf els jugadors del RCD Espanyol Infantil A, Jose Manuel Ríos que va aconseguir el tercer gol, Oscar Arroyo, en l’onze inicial i Eric Jacobs en el segon temps. Sergio Corella completava la convocatòria en quant a jugadors espanyolistes presents.




S E N T I M E N T P E R I C O . C O M