dissabte, 18 d’octubre de 2008

ACTES SOCIALS: COL·LOQUI A ARGENTONA


La Penya Espanyolista d’Argentona celebrarà en el seu local social (Granja La Formiga d’Argent- Dr. Farrero, 16), el proper 6 de Novembre a les 19:30 hores, un col·loqui sobre el llibre “El Sorpasso Perico”. Assistirà l’autor del llibre, el periodista Sergio Fidalgo. També s’espera l’assistència del conseller de l’àrea d’expansió, Joan Collet. Entrada lliure.

Cal dir també sobre aquest aspecte, que a la xarxa de xarxes que és Internet, hi ha un lloc per la difusió dels llibres pericos:
http://librospericos.blogspot.com/
on trobareu tota classe de ressenyes, dades, entrevistes, degudament actualitzada, sobre tot el mon dels llibres relacionats amb l’Espanyol. Per obrir boca, la biografia que va escriure Tomás Guasch sobre Raul Tamudo, el llibre d’en Fidalgo abans mencionat, i “Glasgow, el sueño continua” de Jaume Sabater. Per qualsevol tema que vulguin posar-se amb contacte amb l’editor, l’adreça de correu electrònic és la següent: librospericos@gmail.com

CONFERÈNCIA "EL FUTUR DE
L'ESPANYOL AL BAIX LLOBREGAT"



El proper dimecres 5 de Novembre, tindrà lloc al Centre de Promoció Econòmica del Prat de Llobregat, una conferència organitzada per la Penya Blanc i Blava del Prat de Llobregat.

Aquesta conferència porta per títol. “Futur de l’Espanyol al Baix Llobregat” i serà moderada per Tomás Guasch, periodista del diari As. Entre els assistents destacar l’alcalde del Prat, Sr. Tejedor, l’alcalde de Cornellà, sr. Antonio Balmón i dos consellers del RCD Espanyol.

L’horari serà de 19:00 hores a 21:00 h.

divendres, 17 d’octubre de 2008

A POZUELO,
A CONFIRMAR EL BON MOMENT


El RCD Espanyol visitarà el terreny de joc del Pozuelo de Alarcón, amb la moral força alta després de derrotar a dos dels tres principals adversaris per la lluita pel títol (Rayo i Athletic Club), en partit que començarà a les 12:30 aquest diumenge a les ordres del col·legiat madrileny Guillermo Olías García.

El Pozuelo va ascendir a Superlliga després de quedar segon del seu grup a la fase d’ascens (aquesta temporada s’ha ampliat la Superlliga de 14 a 16 equips, fet que li ha permès al conjunt madrileny estar entre els grans del futbol femení).

El Pozuelo va ser el primer equip femení que en partit oficial de lliga va visitar la Ciutat Esportiva del RCD Espanyol (23/09/01). En aquella ocasió dos gols de Chola i Raquel Cabezón van significar el primer triomf a la Superlliga del RCD Espanyol una setmana després de debutar perdent a Sabadell.

Tres ocasions s’ha enfrontat al Pozuelo en partit de Superlliga en feu madrileny. Les dues primeres temporada en lliga, les espanyolistes van guanyar per 0-3 en un encontre que es va disputar el 17/03/02 ja que el dia que s’havia de celebrar (23/12/01) ho va impedir la neu. La darrera temporada del conjunt madrileny a Superlliga, l’Espanyol guanyar 2-7.

Com a curiositat, dir que en Semifinals de la Copa de la Reina la temporada 2001/02, l’Espanyol va derrotar amb un rotund 0-6 al Pozuelo, i aquestes ja no van comparèixer a l’encontre de tornada a Sadrià...

De moment el conjunt madrileny s’ha mostrat intractable al seu camp enguany amb dues victòries (això sí, davant rivals molt febles) sobre At. Málaga (4-1) i Colegio Alemán (1-0). En les sortides ha caigut estrepitosament a Huelva (5-0) i davant Lagunak (3-1).

Pozuelo sempre en els darrers temps ha estat protagonista indirecte de molts remors que apuntaven a que el Madrid es faria càrrec de la secció per tenir un conjunt a la Superlliga, però no han fructificat aquests intents.

El Pozuelo ha mantingut la mateixa columna vertebral amb la que va assolir l’ascens però no ha pogut evitar la marxa de la golejadora Marina Martínez (26 gols), que ha tornat al Rayo Vallecano d’on provenia. Ha fitxat a varies jugadores de Superlliga com Miriam Recarte (ex Llevant i Atlético Féminas), Eloisa, i les ex del Rayo, Maria i Ana Sánchez.

ESPANYOL - VILLARREAL: MONTJUÏC, 22:00 H.


Des d'aquest brillant resultat, l'Espanyol va desaparèixer difuminat


El RCD Espanyol rebrà demà a les 22:00 al actual subcampió de lliga, el CF Villarreal.

En nou ocasions s’han enfrontat catalans i castellonencs al llarg de tota la historia de la competició de lliga. En aquestes confrontacions s’han donat trets triomfs locals, quatre empats i dos victòries visitants, amb un balanç golejador de 14-10 favorables als espanyolistes. Totes han estat a l’Estadi Olímpic de Montjuïc, ja que el conjunt de la Plana mai havia militat a la màxima categoria del futbol nacional fins 1998.

La primera ocasió en que es van veure les cares amb dos conjunts a l’Olímpic, va acabar el partit amb empat a un gol, amb Bielsa a la banqueta, i amb gol de Quique Martín.
El primer triomf va ser la temporada 2000/01 amb Paco Flores a la banqueta, amb resultat de 2-1 amb gols de Posse i Tamudo. Amb gols de Pacheco, Tamudo, i Palencia, van superar els espanyolistes als de Víctor Muñoz en el tercer enfrontament.

A partir d’aquest triomf, l’Espanyol estaria fins a cinc temporades consecutives sense pogué derrotar als de la Plana (3 empats i dues derrotes alternes). Ratxa que es va trencar la passada temporada amb aquell inoblidable 3-0 del 5 de Gener amb els gols de Tamudo (2) i Valdo.

Tornant al present, Bartolomé Márquez ha convocat per enfrontar-se demà al Villarreal CF als següents homes: Kameni, Cristian, Sergio Sánchez, Jarque, Nico Pareja, Lacruz, Beranger, Lola, Moisés, Román, De la Peña, Àngel, Rufete, Coro, Luis García, Nené, Jonathan Soriano i Tamudo, o sigui els mateixos convocats que van formar part de la llista davant el Real Madrid.

El tècnic xilè, Manuel Pellegrini ha facilitat la llista de convocats que han viatjat a Barcelona avui. Els 19 homes son els següents: Diego López i Viera com a porters, Cygan, Angel, Godín, Gonzalo, Fuentes, Javi Venta i Capdevila com a defenses, Senna, Edmilson, Bruno, Cani, Cazorla i Pires com a mitjos, i Guille Franco, Llorente, Rossi i Altidore com a jugadors d’atac.

Son baixa, Eguren, Ibagaza, Nihat, lesionats i Mati Fernández per no arribar a temps de la seva selecció.

El col·legiat del matx serà David Fernández Borbalán, del comitè territorial andalús i l’encontre començarà un cop més a les 22:00 hores, horari del que sembla estigui abonat l’Espanyol aquesta temporada...

LUISMI HAURÀ DE PASSAR PEL QUIRÒFAN


Luis Miguel Gracia, “Luismi”, lesionat el passat dimecres a Sadrià en el partit de tornada de la Copa RFEF davant el Sabadell quan va marcar el segon gol, haurà de passar pel quiròfan.

Tot i que les primeres exploracions efectuades -segons la web oficial del Club - feien pensar que tan sols seria uns deu dies (en el moment en que es va produir ja va fer molt mala pinta als que estàvem allà), la lesió és molt més important ja que és un trencament del menisc exterior a més d’un arrencament del cartílag femoral, segons el darrer part dels serveis mèdics del club.

Luismi havia marcat deu gols en els encontres disputats (vuit a lliga, un a la Copa Catalunya en semifinals, i el de la Copa RFEF amb el que es va produir la lesió).

Des d’aquí, li desitgem la més ràpida i millor recuperació.

CLASSIFICACIONS FEMENINS BASE


CLASSIFICACIÓ PRIMERA CATALANA Grup 1er.

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

C. F. VILANOVA I LA G.

12

5

4

0

1

20

3

2

F.C. CERDANYOLA DEL VALLÈS

12

5

4

0

1

20

8

3

R.C.D. ESPANYOL "C"

12

5

4

0

1

17

8

4

U. E. SANT ANDREU

11

5

3

2

0

11

4

5

C. D. POLVORITENSE LA MARINA

10

5

3

1

1

11

7

6

C. D. SANT GABRIEL "B"

10

5

3

1

1

12

6

7

FUND. ESP. At. VILAFRANCA

9

4

3

0

1

11

7

8

P. BARCELONISTA ANGUERA

9

4

3

0

1

9

6

9

F. F. TORROELLA

7

4

2

1

1

5

4

10

C. E. XAICA

6

5

2

0

3

9

8

11

A.E.ACADEMIA F. DE CATALUNYA

5

5

1

2

2

8

11

12

S. E. AEM

4

4

1

1

2

5

7

13

C. E. EUROPA "B"

4

5

1

1

3

10

11

14

U.D. SALOU

4

4

1

0

3

4

6

15

C. F. REUS DEPORTIU

2

5

0

2

3

8

13

16

U. E. RUBI

1

5

0

1

4

6

14

17

ESCOLA ESP. GUINEUETA

1

4

0

1

3

3

12

18

U.D. VILADECANS

0

5

0

0

5

2

36



.FEMENÍ JUVENIL CADET G. 1PTS PJPG PE PP GFGC
1

RCD ESPANYOL

31100120
2

C. BELLAVISTA MILAN

31100110
3

C.F. SANTVICENTI

31100100
4

C.E. EUROPA

3110061
5

C.D. SANT GABRIEL

3110010
6

C.F. ROCAFONDA

1101055
7

AD. ESC. F. BASE RIPOLLET

1101055
8

C.E. SABADELL C.F.

0000000
9

C.E. MERCANTIL

0100101
10

U.D. CIRERA

0100116
11

C.F. MONTMELO U.ESP.

01001010
12

C.F. ARENYS DE MAR

01001011
13

C. C. E. TIANA

01001012


.FEMENÍ 1a. DIVISIÓ INFANTIL GRUP 1er. PTS PJPG PE PP GFGC
1

C.E. SABADELL F.C.

31100170

2

R.C.D. ESPANYOL

3110090
3

C.D. SANT GABRIEL

3110081
4

P. BLANC BLAVA LA ROCA

31100104
5

C.F. CALDES DE MONTBUI

3110050
6

ESC. F. BONAIRE

0000000
7

ENFAF

0100105
8

C. BELLAVISTA MILAN

01001410
9

ESC. F. BARBERA ANDALUCIA

0100118
10

U.E. SEVA

0100109
11

CF. At. RIUDEPERES

01001017


FEMENÍ INFANTIL 1a. DIVISIÓ, GRUP 2n.PTS PJPG PE PP GFGC
1

C.F. MOLINS DE REI

3110070
2

C.F. REUS DEPORTIU

3110050
3

C.F. VILANOVA GELTRÚ

3110072
4

C.E. EUROPA

3110072
5

C.D. SANT GABRIEL "B"

3110030
6

FUD. ESP. At. VILAFRANCA

3110031
7

F.C. LEVANTE LAS PLANAS

0100113
8

C.F. IGUALADA

0100103
9

C.E. SABADELL F.C.

0100127
10

F.C. SANTBOIÀ

0100127
11

R.C.D. ESPANYOL "B"

0100105
12

C.E. ESPARREGUERA

0100107

dijous, 16 d’octubre de 2008

CORNELLÀ-PRAT, 16/10/08














CLASSIFICACIONS FUTBOL BASE

CLASSIFICACIÓ TERCERA DIVISIÓ

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

F.C. SANTBOIÀ

19

8

6

1

1

15

6

2

R.C.D. ESPANYOL "B"

18

8

5

3

0

23

6

3

C.E. L'HOSPITALET

18

8

4

3

0

16

7

4

C.D. BLANES

14

8

4

2

2

14

16

5

REUS DEPORTIU

13

8

3

4

1

17

8

6

U.E. CORNELLÀ

13

8

3

4

1

13

12

7

A.E.C. MANLLEU

13

8

4

1

3

12

11

8

C.E. EUROPA

13

8

4

1

3

7

9

9

VILANOVA C.F.

11

8

3

2

3

12

12

10

PALAMÓS C.F.

10

8

2

4

2

12

10

11

C.F. BALAGUER

10

8

3

1

4

15

14

12

C.F. AMPOSTA

9

8

1

6

1

9

9

13

U.E. CASSA

9

8

2

3

3

9

11

14

A.E. PRAT

8

8

2

2

4

9

11

15

C.E. PREMIÀ

8

8

2

2

4

6

13

16

U.E. MATARÓ

7

8

1

4

3

8

11

17

U.E. VILAJUÏGA

7

8

1

4

3

9

18

18

U.E. RAPITENCA

5

8

0

5

3

6

11

19

C.D. BANYOLES

4

8

1

1

6

7

16

20

POBLA MAFUMET C.F.

3

8

0

3

5

5

13


CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR JUVENIL

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

F.C. BARCELONA

18

6

6

0

0

16

7

2

R.C.D. ESPANYOL

13

6

4

1

1

14

5

3

DAMM C.F.

13

6

4

1

1

10

8

4

U.D. CORNELLÀ

12

6

3

3

0

13

6

5

REAL MALLORCA

12

6

4

0

2

13

10

6

S. D. LA SALLE

9

6

2

3

1

13

7

7

PENYA ESP. CIUTADELLA

9

6

2

3

1

10

13

8

C.D. SAN FRANCISCO

8

6

2

2

2

8

6

9

C.E. EUROPA

7

6

2

1

3

12

11

10

C.D. FERRIOLENSE

7

6

2

1

3

9

11

11

C.F. BADALONA

7

6

2

1

3

9

12

12

U.E. LLEIDA

5

6

1

2

3

6

9

13

UD. AT. GRAMANET

5

6

1

2

3

8

14

14

GIRONA F.C.

3

6

1

0

5

9

14

15

C.E. L'HOSPITALET

2

6

0

2

4

6

13

16

U.E. MATARÓ

2

6

0

2

4

3

13


CLASSIFICACIÓ LLIGA NACIONAL JUVENIL

.CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

F.C. BARCELONA "B"

18

6

6

0

0

26

2

2

C.F. DAMM "B"

12

6

4

0

1

13

5

3

C.E. PREMIÀ

12

6

4

0

2

9

5

4

U. E. CORNELLÀ "B"

11

6

3

2

1

11

6

5

R.C.D. ESPANYOL "B"

11

6

3

2

1

9

8

6

C.E. MERCANTIL

11

6

3

2

1

8

7

7

U.E. CASTELLDEFELS

10

6

3

1

2

8

7

8

A.E.C. MANLLEU

9

6

3

0

3

12

15

9

U.E. SANT ANDREU

8

6

2

2

2

8

6

10

C. GIMNÀSTIC

8

6

2

2

2

8

7

11

REUS DEPORTIU

8

6

2

2

2

8

7

12

C.F. BADALONA "B"

8

6

2

2

2

3

4

13

TERRASSA C.F.

7

6

1

4

1

6

7

14

C.E. EUROPA "B"

6

6

2

0

4

10

12

15

C.E. MANRESA

4

6

1

1

4

4

10

16

BORDETA DE LLEIDA

3

6

0

3

3

5

17

17

A.E. PRAT

2

6

0

2

4

3

16

18

UNIFICACIÓ BELLVITGE

1

6

0

1

5

4

15

CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR CADET

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

1

C. F. DAMM

9

3

3

0

0

8

1

2

F.C. BARCELONA

9

3

3

0

0

7

0

3

R.C.D. ESPANYOL

7

3

2

1

0

6

1

4

CLUB GIMNÀSTIC T.

6

3

2

0

1

10

2

5

UE CORNELLÀ

5

3

1

2

0

4

2

6

C.E. EUROPA

5

3

1

2

0

1

0

7

C.E. MANRESA

4

3

1

1

1

2

2

8

F.P. MATARÓ

4

3

1

1

1

1

1

9

C.E. MERCANTIL

4

3

1

1

1

4

5

10

GIRONA F.C.

4

3

1

1

1

1

3

11

U.D. At. GRAMANET

3

3

1

0

2

5

3

12

F.E. FIGUERES

3

3

1

0

2

2

7

13

CF BADALONA

2

3

0

2

1

1

2

14

U.E. LLEIDA

1

3

0

1

2

2

4

15

UFB JÀBAC i TERRASSA

0

3

0

0

3

2

10

16

A.E.C. MANLLEU

0

3

0

0

3

0

13

CLASSIFICACIÓ PREFERENT CADET, GRUP SEGON

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

1

F.P. SÁNCHEZ LLIBRE

9

3

3

0

0

7

0

2

UFB. JÀBAC i TERRASSA "C"

7

3

2

1

0

9

3

3

C.F. DAMM "B"

7

3

2

1

0

7

4

4

R.C.D. ESPANYOL "B"

6

3

2

0

1

10

3

5

E.F. GIRONÉS-SABAT

6

3

2

0

1

11

5

6

C.D. SANT GABRIEL

6

3

2

0

1

8

6

7

F.P. MATARÓ

6

3

2

0

1

4

4

8

C.D. BLANES

4

3

0

1

2

4

3

9

U.D. At. GRAMANET "B"

4

3

1

1

1

5

5

10

E.F. OSONA

4

3

1

1

1

4

5

11

C.F. BADALONA "B"

3

3

1

0

2

1

4

12

U.E. SANT ANDREU

2

3

0

2

1

2

5

13

GIRONA F.C. "B"

1

3

0

1

2

2

6

14

U.E. BARRI SANTES CREUS

1

3

0

1

2

2

9

15

C.F. CARDEDEU

1

3

0

1

2

2

10

16

E.C. GRANOLLERS

0

3

0

0

3

1

7

CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR INFANTIL

.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC

1

F.C. BARCELONA

9

3

3

0

0

12

2

2

U.D. At. GRAMANET

9

3

3

0

0

4

1

3

U.E. LLEIDA

7

3

2

1

0

9

5

4

GIRONA F.C.

6

3

2

0

1

11

3

5

C.F. DAMM

6

3

2

0

1

8

3

6

R.C.D. ESPANYOL

6

3

2

0

1

6

5

7

UFB. JÀBAC i TERRASSA

6

3

2

0

1

5

4

8

C.F. RIUPRIMER

6

3

2

0

1

6

7

9

RICOH PREMIÀ

4

3

1

1

1

3

3

10

F.P. SÁNCHEZ LLIBRE

3

3

1

0

2

5

6

11

U.E. CORNELLÀ

2

3

0

2

1

6

7

12

C.E. MERCANTIL

2

3

0

2

1

4

6

13

U.E. SANT ANDREU

2

3

0

2

1

1

4

14

C. E. EUROPA

0

3

0

0

3

1

5

15

GIMNÀSTIC MANRESA

0

3

0

0

3

0

8

16

CLUB GIMNÀSTIC T.

0

3

0

0

3

0

12


CLASSIFICACIÓ PREFERENT INFANTIL

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

1

C.F. BADALONA

9330072

2

E.F. GIRONÉS-SABAT

63201153

3

U.E FIGUERES

6320174

4

A.E.C. MANLLEU

6320174

5

C.D. SANT GABRIEL

6320144

6

R.C.D. ESPANYOL "B"

5311141

7

F.P. ESP. MATARÓ

4311163

8

E.C. GRANOLLERS

4311132

9

E.F. SANT FELIU GUIXOLS

3210144

10

U.D. At. GRAMANET "B"

3310256

11

C.E. MANRESA

3210124

12

C.D. BLANES

3310247

13

F.P. SÁNCHEZ LLIBRE "B"

3310236

14

C.E. BERGA

33102210

15

UNFICACIÓ LLEFIÀ

33102210

16

UFB. JÀBAC i TERRASSA "C"

0300316


CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR ALEVÍ

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

1

F.C. BARCELONA

9

3

3

0

0

18

1

2

R.C.D. ESPANYOL

9

3

3

0

0

11

1

3

U.E. SANT ANDREU

9

3

3

0

0

6

0

4

U.D. At. GRAMANET

7

3

2

0

0

11

3

5

C.F. DAMM

7

3

2

1

0

7

2

6

F.P. ESP. MATARÓ

7

3

2

1

0

4

2

7

C.E L'HOSPITALET

6

3

2

0

1

11

10

8

E.C. GRANOLLERS

4

3

1

1

1

5

4

9

U.E. CORNELLÀ

4

3

1

1

1

3

3

10

C.E. MERCANTIL

2

3

0

2

1

3

6

11

F.P. SÁNCHEZ LLIBRE

1

3

0

1

2

3

6

12

U.E. LLEIDA

1

3

0

1

2

4

8

13

C.D. SANT GABRIEL

1

3

0

1

2

1

5

14

GIRONA F.C.

0

3

0

0

3

1

9

15

U.E. FIGUERES

0

3

0

0

3

1

14

16

S.R.U.E. DUESAIGUES

0

3

0

0

3

3

18

CLASSIFICACIÓ PREFERENT ALEVÍ

.

CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

1

C.D. BLANES

9

3

3

0

0

9

5

2

F.P. SÁNCHEZ LLIBRE "B"

7

3

2

1

0

11

5

3

GIMNÀSTIC MANRESA

7

3

2

1

0

9

3

4

C.E. EUROPA

7

3

2

1

0

6

3

5

A.E.C. MANLLEU

5

3

1

2

0

9

4

6

C.F. RIUPRIMER

5

3

1

1

1

9

4

7

C.E. MANRESA

5

3

1

2

0

7

5

8

UFB. JÀBAC i TERASSA "B"

4

3

1

1

1

4

4

9

R.C.D. ESPANYOL "B"

4

3

1

1

1

3

4

10

C E. MERCANTIL "B"

3

3

1

0

2

5

4

11

U.E. VILASSAR DE MAR

3

3

1

2

0

2

2

12

E.F. GARROTXA

2

3

0

2

1

1

2

13

C.F. BADALONA

1

3

0

1

2

3

6

14

E.F. GIRONÉS-SABAT

1

3

0

1

2

3

13

15

E.C. GRANOLLERS "B"

0

3

0

0

3

5

13

16

U.B.. CATALONIA

0

3

0

0

3

4

13





S E N T I M E N T P E R I C O . C O M