dissabte, 8 de novembre de 2008

JORNADA DE TRIOMFS AL FUTBOL BASE PERICO

Breu resum dels partits a la Ciutat Esportiva.

El RCD Espanyol Aleví B, s’ha adjudicat el triomf per 2-0 davant el CF Badalona, amb gols de Pascu, i Alberto. D’aquesta manera el conjunt de Isaac Guerrero aconsegueix vèncer per primer cop dos partits consecutius.

El Infantil A de Jacint Magrinyà ha remuntat un gol encaixat en els primers instants del matx, i amb un molt bon joc i qualitat, no només ha remuntat si no que ha golejat al Girona en una altre exhibició dels espanyolistes. Pedro, Chus, Pedro, Hernán i Ricard han elevat el marcador fins la maneta.


El Cadet A, amb gols de Joan Angel, Gerard, Ivan i Víctor Álvarez s’ha desfet de la UE Figueres en un encontre dominat del primer minut al darrer, i en el que han pogut aconseguir una golejada d’escàndol si haguessin estat més encertats cara a porta en el segon temps.

Triomf del Benjamí C davant la UE Sant Andreu 9-2, i del Prebenjamí 8-2 davant el Club Esportiu Tecnofutbol, Fundació Marcet per 8-2 amb 3 gols de Joel, 2 Martí i altres 2 de Kilian, i 1 de Soto.

Triomfs a domicili
A domicili, L’Aleví “A” s’ha imposat amb total rotunditat a la UE Figueres al Far, per un concloent 0-8 amb gols de Richard (3), Pablo (2), Alexis, Marc, i Julio?.

El Benjamí A de David Fernández ha vençut el setè encontre consecutiu de lliga al Mollet en el Mpal. Germans Gonzalvo de la ciutat vallesana per 1-6 amb gols aconseguits per Arnau (2), Fode, Marc Barnils, Josep, i Pol.

El Cadet B, ha vençut a Blanes 0-2, mentre que el Infantil B, amb un ajustat 2-3 s’ha imposat al UD At. Gramanet a Santa Coloma.

AVUI ERA LA DATA

Avui 8 de Novembre de 2008, era la data fitxada pel lliurament de les claus del nou estadi.
Va ser la data que es va dir que constaria en el contracte amb les empreses constructores. Així ho hem reflectit (amb el comptador regressiu col·locat a la sidebar del blog), que marcava al seu pas la il·lusió camí de Cornellà – Prat, del poble perico.

Pels motius que a mi no em pertoquen d’explicar, si no als veritables responsables, (les empreses constructores), la data s’allargarà en principi unes quantes setmanes més.

Em volgut deixar constància del que es va dir; i els motius pels que no s’ha dut a terme el lliurament de les claus, es obligació d’altres: Des d’aquí, això sí, no volem rebaixar malgrat tot ni un mil·límetre, la il·lusió de tota una afició que a bon segur si no és demà serà en desembre i si no en gener, però que irreversiblement veurà molt aviat, complert el seu somni...

Sabrem esperar com ho hem fet, per que si quelcom li sobra als espanyolistes és paciència i esperit de superació. Molt lluny queda aquelles promeses de que en 2005 tindríem camp i no ens costaria ni un cèntim d’euro...

Però que tampoc juguin amb la il·lusió dels nostres, per que no a tothom li es igual mesos més o mesos menys. Molta gent que ha viscut tota una vida al servei del RCD Espanyol, desitja veure’l i poder-se asseure’s a les localitats ja fa molt de temps reservades... I mentre que per molts un o dos mesos no és pràcticament rés, per molts dels nostres avis pericos d'avançada edat, és molt...

Ahir vàrem passar per allà, i vàrem voler donar testimoni amb la presència física en el indret, de lo poc que ja falta per pogué gaudir de la nostra llar. Disculpeu, la poca claredat de les fotografies, però aquest temps es fa molt d’hora de nit...











divendres, 7 de novembre de 2008

CLASSIFICACIONS FEMENINS

CLASSIFICACIÓ SUPERLLIGA FEMENINA

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

U.D. LEVANTE

18

6

6

0

0

18

0

2

R.C.D. ESPANYOL

16

6

5

1

0

20

2

3

RAYO VALLECANO

15

6

5

0

1

16

3

4

ATHLETIC CLUB BILBOKO

12

6

4

0

2

16

9

5

C.D. SPORTING HUELVA

11

7

2

2

2

13

7

6

ATLÉTICO MADRID F.

10

6

3

1

2

11

8

7

REAL SOCIEDAD

10

6

3

1

2

8

7

8

F.C. BARCELONA

10

6

3

1

2

6

5

9

A.D. TORREJÓN

9

6

3

0

3

9

8

10

PRAINSA TRANSP.ALC.

8

7

2

2

3

7

9

11

S.D. LAGUNAK

7

6

2

1

3

7

15

12

C.F. POZUELO

6

6

2

0

4

7

19

13

UE L'ESTARTIT

5

6

1

2

3

5

12

14

ATLÉTICO MÁLAGA

3

6

1

0

5

2

13

15

C.F. PUEBLA

1

6

0

1

5

1

14

16

DSV COLEGIO ALEMÁN

0

6

0

0

6

4

19


CLASSIFICACIÓ PRIMERA NACIONAL FEMENINA, G. 3er.

.CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

U.D. COLLERENSE

12

4

4

0

0

11

2

2

U.E. L'ESTARTIT "B"

9

4

3

0

1

8

6

3

F. C. BARCELONA "B"

7

4

2

1

1

12

6

4

A. E. GIRONA

6

3

2

0

1

6

4

5

C. E. EUROPA

6

4

2

0

2

9

9

6

C. D. SAN GABRIEL

6

4

2

0

2

9

10

7

C.F. TORTOSA EBRE

6

3

2

0

1

7

9

8

U. E. VIC

6

4

2

0

2

5

8

9

PENYA BLANC BLAVA LA ROCA

6

3

2

0

1

5

8

10

R.C.D. ESPANYOL "B"

5

4

1

2

1

12

7

11

SPORTING. At. CIUTAT PALMA

3

4

1

0

3

10

7

12

LEVANTE LAS PLANAS C.F.

3

3

1

0

2

4

6

13

U.E. LLEIDA

1

4

0

1

3

9

13

14

C. D. BLANES

0

4

0

0

4

3

15






.

CLASSIFICACIÓ PRIMERA CATALANA GR. 1er

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

F.C. CERDANYOLA DEL VALLÈS

19

8

6

1

1

27

9

2

R.C.D. ESPANYOL "C"

19

8

6

1

1

27

11

3

C. D. POLVORITENSE LA MARINA

19

8

6

1

1

22

10

4

C. F. VILANOVA I LA G.

18

8

6

0

2

27

7

5

P. BARCELONISTA ANGUERA

16

7

5

1

1

16

11

6

U. E. SANT ANDREU

14

8

4

2

2

16

10

7

FUND. ESP. At. VILAFRANCA

13

7

4

0

3

15

11

8

C. D. SANT GABRIEL "B"

12

8

3

3

2

16

11

9

F. F. TORROELLA

11

7

3

2

2

8

11

10

C. E. EUROPA "B"

10

8

3

1

4

15

14

11

U.D. SALOU

7

7

2

0

6

6

10

12

A.E. ACADEMIA F. DE CATALUNYA

7

8

1

4

3

12

17

13

C. E. XAICA

7

8

2

1

5

14

16

14

C. F. REUS DEPORTIU

6

8

1

3

4

9

19

15

S. E. AEM

5

7

1

2

4

8

13

16

U.D. VILADECANS

4

8

1

1

6

11

44

17

ESCOLA ESP. GUINEUETA

3

7

0

3

4

7

18

18

U. E. RUBI

2

8

0

2

6

10

24



.FEMENÍ JUVENIL CADET G. 1PTS PJPG PE PP GFGC
1

RCD ESPANYOL

104310283
2

C.E. EUROPA

104310181
3

C.D. SANT GABRIEL

93300310
4

C.E. SABADELL C.F.

73210140
5

C.E. MERCANTIL

74211163
6

C. BELLAVISTA MILAN

63201134
7

C.F. SANTVICENTI

642021810
8

AD. ESC. F. BASE RIPOLLET

44112816
9

C. C. E. TIANA

44112625
10

C.F. MONTMELO U.ESP.

34103222
11

C.F. ROCAFONDA

13012716
12

U.D. CIRERA

14013424
13

C.F. ARENYS DE MAR

04004041


.FEMENÍ 1a. DIVISIÓ INFANTIL GRUP 1er. PTS PJPG PE PP GFGC
1

R.C.D. ESPANYOL

124400312
2

C.E. SABADELL F.C.

93300351
3

P. BLANC BLAVA LA ROCA

632011710
4

C.D. SANT GABRIEL

63201169
5

ENFAF

64202718
6

C.F. CALDES DE MONTBUI

4211094

7

U.E. SEVA

33102415
8

C. BELLAVISTA MILAN

240221227
9

ESC. F. BARBERA ANDALUCIA

13012715
10

CF. At. RIUDEPERES

14013530
11

ESC. F. BONAIRE

13012315


FEMENÍ INFANTIL 1a. DIVISIÓ, GRUP 2n.PTS PJPG PE PP GFGC
1

C.F. VILANOVA GELTRÚ

124400273
2

C.D. SANT GABRIEL "B"

124400202
3

C.F. IGUALADA

94301166
4

C.F. REUS DEPORTIU

943012410
5

FUD. ESP. At. VILAFRANCA

64202513
6

C.F. MOLINS DE REI

5412197
7

F.C. LEVANTE LAS PLANAS

441121015
8

C.E. EUROPA

341031314
9

C.E. ESPARREGUERA

33102715
10

F.C. SANTBOIÀ

14013617
11

R.C.D. ESPANYOL "B"

13012219
12

C.E. SABADELL F.C. (*sanció)

- 24013321

DIMARTS, JUNTA GENERAL D'ACCIONISTES






Aquest dimarts 11 de Novembre, en PRIMERA CONVOCATÒRIA, tindrà lloc la Junta General Ordinària d’Accionistes del RCD Espanyol de Barcelona, SAD, en el Palau De Congressos de Catalunya, situat a l’Avinguda Diagonal, 661-671.

Com ja existirà suficient quòrum en primera convocatòria, tal com va succeir en la passada de 2007 no serà necessari que es celebri el dimecres; per tant, tots els accionistes que vulguin assistir-hi, ho hauran de fer el dimarts.

Les taules d’acreditació dels accionistes, s’obriran a les 17:00 hores. Es recomana anar amb temps suficient, a fi d’evitar possibles aglomeracions. Un cop tancat el recompte del quòrum d’assistència no es computarà l’entrada de cap altre accionista.

No s’oblidi de portar la seva Targeta d’assistència i el seu DNI vigent. En cas de menors, portar també el Llibre de família o document que acrediti la condició de legal representant del menor.


Ordre del dia

  1. Informe del President del Consell d’Administració.
  2. Informe sobre l’evolució de les obres de construcció del nou Estadi
  3. Examen i aprovació, si s’escau, del Balanç, el Compte de Pèrdues i Guanys i Memòria de l’exercici 2007/08, així com l’Informe de Gestió i proposta d’aplicació del resultat.
  4. Aprovació de la gestió social.
  5. Nomenament com nou membre del Consell d’Administració al Sr. Augustus George Francis Serge Newton.
  6. Nomenament o reelecció de l’auditor de comptes.
  7. Autorització al Consell d’Administració per la interpretació, esmena, complement, execució i desenvolupament dels acords que s’adoptin a la junta General d’Accionistes, així com la concessió de facultats per a l’elevació a instrument públic d’aquests i la seva presentació al Registre Mercantil.
  8. Precs i preguntes.

dijous, 6 de novembre de 2008

ALBERTO ARIZA, PROPER PRESIDENT DE LA FCPE

Foto d'arxiu.
Alberto Ariza, ha estat l'únic precandidat que ha presentat els avals necesàris per ser President de la FCPE del RCDE el proper 4 de Desembre d'enguany a l'Assemblea extraordinaria que tindrà lloc a l'Estadi Olímpic. Avui finalitzava el termini de presentació de candidatures i no hi ha hagut cap altre penyísta que hagi presentat candidatura.
Substituirà a Ramon Rius en el càrrec de president de la Federació Catalana de Penyes del RCD Espanyol.



PRESENTACIÓ OFICIAL DEL
FUTBOL BASE I FEMENINS (2na part)

































CLASSIFICACIONS FUTBOL 7

.BENJAMÍ PREFERENT G. 2on.PTS PJPG PE PP GFGC
1RCD ESPANYOL186600466
2FC BARCELONA1565012711
3FP. SÁNCHEZ LLIBRE1364112913
4CF MOLLET UE1264022011
5UD At. GRAMANET 1264022413
6CD SANT GABRIEL1264021612
7UE SANT ANDREU105311139
8CF BADALONA 963031114
9C.D. BLANES953021410
10EC GRANOLLERS762131723
11UFB JÀBAC i TERRASSA 66204921
12CD PREMIÀ DALT461141321
13FC SANT CUGAT ESP. "B"461141015
14CE LLIÇA D'AMUNT46114721
15ESCOLA F. GAVÀ "B" 361051422
16C. At. VALLÈS06006452


.BENJAMÍ PREFERENT G. 1er. PTS PJPG PE PP GFGC
1GIMNÀSTIC MANRESA1565013412
2CE MANRESA1564013221
3UD. CORNELLÀ1464202711
4CE MERCANTIL1364113117
5RCD ESPANYOL "B"1264022411
6FC BARCELONA "B"1053111816
7UE RUBÍ963032223
8ESC. F. GAVÀ762131316
9UD. At. GRAMANET "B"762131917
10FC SANT CUGAT ESPORT752121311
11UE CASTELLDEFELS762131115
12UE SANT ANDREU "B"662041721
13UE SANTS35104125
14FUND. P. E. EUROPA360331117
15CF VILANOVA GELTRU360331122
16UFB JÀBAC i TERRASSA05005635


BENJAMÍ 1a. DIVISIÓ 3er. G.PTS PJPG PE PP GFGC
1FUND. P. E. EUROPA "B"1665103111
2RCD ESPANYOL "C"156501469
3CD MONTGAT1565012612
4Pa. BARCELON. ANGUERA1565012419
5FUND. P. CE JUPITER146420206
6CD MASNOU125401279
7UD At. GRAMANET "C"1264022013
8U. At. HORTA852212017
9AE UNIFIC. BADALONA SUD762131936
10CD SANT GABRIEL "B"662041620
11UE LLONGUERAS SANT CRIST461141730
12UE SANT ANDREU "C"351041123
13CF BADALONA "B"35104521
14FUND. PRIV. ESP. MATARÓ "B"26024922
15At. MASNOU160151136
16UD CIRERA "B"060061331


PREBENJAMÍ. GRUP 3er.PTS PJPG PE PP GFGC
1UD At. GRAMANET124400263
2RCD ESPANYOL93300530
3CENTRO EUR. DE TECNOFUTBOL74211148
4CD SANT GABRIEL642021124
5CE. P. BARCELONISTA. BARCINO6320196
6CF BADALONA63201103
7CLUB ESP. VILA OLIMPICA "B"43111719
8FUND. P. CE JUPITER32101114
9AE UNIFICACIÓ BADALONA SUD3210185
10TRAJANA P. BARCELONISTA SANT JUST 32101713
11CF LLOREDA33102614
12UE SANT ANDREU02002416
13AT. POBLE NOU04004124
14ARRABAL-CALAF DE GRAMANET03003331




S E N T I M E N T P E R I C O . C O M