divendres, 12 de desembre de 2008

VALENCIA-ESPANYOL: PROBA DE FOC
PER L'ESPANYOL DE MANÉ


Foto d'arxiu. Marc Torrejón torna a una convocatòria després de la seva lesió.



El RCD Espanyol visita demà Mestalla per enfrontar-se a un Valencia que tot i començar bé el campionat, només ha guanyat un dels quatre darrers encontres de lliga, ocupant en aquests moments la tercera plaça.

Per contra, els espanyolistes, tercers per la cua, intentaran oferir la imatge que van donar al Ruiz de Lopera per pogué treure quelcom de positiu d’aquesta complicada visita. El precedent, la temporada passada 2007/08, triomf perico per 1-2.

Els blanc i blaus han obtingut el triomf en feu valencianista en 7 ocasions. (Temporades 1934-35, 1939-40, 1967-68 i de manera consecutiva 1998-99, 1999-2000 i 2000-01, al marge de l’esmentada de la temporada passada).

Manuel Esnal “Mané” ha convocat pel partit de demà a Mestalla als següents jugadors:
Kameni, Cristian Álvarez, Chica, David Garcia, Lacruz, Beranger, Nico Pareja, Torrejón, Jarque, Moisés, Lola, Román, Valdo, Rufete, Nené, Luis García, Coro, Callejón i Jonathan Soriano.

Son baixa de la darrera convocatòria, Ángel, Sergio Sánchez i Ivan de la Peña, tots tres per problemes físics. Destaca la tornada de Marc Torrejón, lesionat a la pretemporada.

Per la seva part el tècnic Unai Emery ha convocat als següents divuit jugadors, en els que destaca l’entrada a la llista de David Silva: Renan i Guaita com a porters, Miguel, Albiol, Marchena, Moretti, Del Horno i Maduro com a defensas,: Albelda, Fernandes, Joaquín, Vicente, Míchel, Baraja, Mata i Silva com a mitjos i mitjes puntes i Morientes i Villa com a davanters.

L’encontre començarà a les 20:00 hores i serà xiulat per Eduardo Jesús Iturralde González del comitè basc, aquell que gràcies a fer-li cas al seu jutge auxiliar ens va deixar sense pogué disputar la Champions League per primer cop en nostre historia, anul·lant un gol clarament legal a Toni Velamazán al Sádar.

GOLEJADORS

PRIMER EQUIP (Lliga)ESPANYOL "B" (Lliga)JUVENIL "A"
LUIS GARCÍA3LUISMI8MARC MAS 6
TAMUDO3JAVI MÁRQUEZ5LUCAS P.6
CORO2JORDI TARRÉS5CHULI5
SERGIO SÁNCHEZ1MATAMALA4ÁLVARO4
MOISES1VÍCTOR RUIZ2ERIC PLA 3
JARQUE1IVAN DÍAZ2MARC DE VAL2
JAVI LÓPEZ2LLUIS CROUS2
..DIDAC VILÀ1MOLINA2
BRACHI1PERE1
CANARIO1CABALLÉ1
GUILLEM CREUS1TONI CUNILL1
Propia porta1SERGIO GINÉS1
ÁLVARO VEGA1
Pròpia porta1



JUVENIL "B"FEMENÍ "A"FEMENÍ "B"
CRISTIAN TELLO12ADRIANA12RAQUEL CORRAL11
GABRI11VERO6CAROL PÉREZ6
RUBEN4CORREDERA3CARLA6
CARLES CLERC2SARA2LAURA4
PABLO1MARTA CUBÍ2KENTI2
ÁLVARO VEGA1NOEMÍ2BRENDA1
ADRIÀ TUNEU1MARTA TORREJÓN1LARA1
CAROL MIRANDA1Pròpia porta1
JOANA1DEBORA1
ANE1
MIRIAM1
Pròpia porta.1


CADET "A" CADET "B"INFANTIL "A".
GERARD MUÑOZ10AITOR3PEDRO25
JOAN ÁNGEL5PABLO DE CASTRO3HERNAN10
VÍCTOR ÁLVAREZ3MIRAVENT3CHUS4
IVAN GARCÍA3ISAAC2GERMAN3
XAVI SOLE2PIFA2RICARD3
GIL2ERIC JACOBS2FREDY2
JANDRO2JUANJO2LUCAS DEL CAMPO1
QUILES1ADRIAN RUIZ2JAFFAR1
JORGE1OSCAR MEDINA1IU RANERA1
Pròpia porta1ARROYO1RAFA ESPINOSA1
NIL VICTÒRIA1JOSE MANUEL 1SERGIO G.1
ALEX GARCÍA1SANDRO1MARC GELMÀ1
"COCO" CORELLA1
Pròpia porta1


INFANTIL "B" ALEVÍ "A"ALEVÍ "B" .
MULÀ9RICHARD10IBRA6
SAMPER6JAVI NAVARRO6VÍCTOR4
RAUL3PABLO C.6JOAN3
DAVID VILLANUEVA2ARNAU6S. PASCUAL2
PATRICK2ROGER VERDAGUER3ALBERTO2
ALBERT1ANDERSON3CARLES P.1
GERARD XALABARDER1MARC3POL1
ROCA1RUBEN2MARC HEREDIA1
PABLO M.1OSCAR MELERO1
MAXI ROSALES1VALLS1
GASTON1ALEXIS1
NAVARRETE1JULIO1
FERNANDO1MARCEL SGRO1

PARTIT COMPLICAT DEL FILIAL A SANT BOI



El filial, a tornar aconseguir el triomf en lliga
El conjunt de Josep Clotet, després de tallar la dolenta ratxa de dues derrotes consecutives a la lliga amb un empat a Reus, i amb la victòria 1-0 que li valer passar l’eliminatòria davant el líder del grup tercer de Segona Divisió B a la Copa Federació, afrontarà el difícil encontre davant el Santboià (quart classificat al grup cinquè de Tercera Divisió) amb renovades il·lusions.

L’encontre tindrà lloc a partir de les dotze del migdia al Mpal. Joan Baptista de Sant Boi de Llobregat i serà arbitrat per Raul Calle Martínez del col·legi de Barcelona.

El rival, es troba situat a només tres punts dels espanyolistes, motiu pel que cobra encara molta més importància que els blanc-i-blaus aconsegueixin puntuar. Es dona la circumstància que els del Baix Llobregat han perdut fins a quatre encontres en el seu camp, no mostrant la mateixa solvència que en els desplaçaments on només han perdut a Amposta.



El Juvenil a posar pressió al Barcelona
El RCD Espanyol Juvenil “A” s’ha posat a tres punts del líder i viatja a Mallorca per enfrontar-se a Son Ranpinya al conjunt de la Sociedad Deportiva La Salle, conjunt classificat a només un punt del descens.
L'àrbitre del matx, serà Gabriel Flaquer Rey del col·legi balear.


A la mateixa hora, el rival dels espanyolistes a la classificació es veurà les cares amb la UE Lleida, cinquè classificat a la Divisió d’Honor Juvenil.

Resta d’encontres més interessants
El cadet b buscarà derrotar demà a partir de les 18:00 hores a un sempre difícil FC Girona B, sisè a la classificació amb 18 punts, esperant marcar més gols que els que aconsegueixi la FP Sánchez Llibre al seu complicat xoc davant la Damm per retornar al liderat, o simplement esperar que el conjunt cerveser, (tercer a la classificació) puntuï davant els del Maresme.




El Juvenil B mirarà de confirmar el seu bon moment de joc davant el Badalona B, cinquè a la classificació a vuit punts dels espanyolistes.
El matx serà dirigit per l'àrbite del comitè català Diego de la Torre Acedo, del col·legi de Granollers.



L’Aleví “A” d’Albert Vilarroya, rebrà a un complicat Sant Andreu abans de la disputa del derbi de la màxima que decidirà el liderat al menys per les properes jornades. Ambdós conjunts, Barcelona i Espanyol es troben empatats a punts dalt de tot, amb millor gol average general pels barcelonistes.

El Cadet “A” té un difícil encontre a Mataró en el Mpal. d’Esports, aquest dissabte al migdia davant el sisè classificat a deu punts dels de Fran Navarro.

Bon encontre el que ens poden oferir el Infantil “A” amb la UE Cornellà a la Ciutat Esportiva de Sadrià, demà a les 16:00 hores.

dijous, 11 de desembre de 2008

CLASSIFICACIONS FUTBOL-7:
DESTACABLE LA GOLEJADA
DEL BENJAMÍ "B" (1-4) A CAN BARÇA

.BENJAMÍ PREFERENT G. 2on.PTS PJPG PE PP GFGC
1RCD ESPANYOL31111010829
2FC BARCELONA301110015015
3UE SANT ANDREU25118124325
4UD At. GRAMANET 24118034125
5CD SANT GABRIEL24118032616
6CF MOLLET UE21117043924
7FP. SÁNCHEZ LLIBRE19116144032
8EC GRANOLLERS16115153437
9CF BADALONA 15115061926
10C.D. BLANES12114071833
11CD PREMIÀ DALT11113262132
12ESCOLA F. GAVÀ "B" 10113172129
13UFB JÀBAC i TERRASSA 7112181740
14FC SANT CUGAT ESP. "B"5111281638
15CE LLIÇA D'AMUNT5111281437
16C. At. VALLÈS31110101073


.BENJAMÍ PREFERENT G. 1er. PTS PJPG PE PP GFGC
1UD. CORNELLÀ29119205016
2RCD ESPANYOL "B"25118124321
3CE MANRESA23117224630
4GIMNÀSTIC MANRESA22117134927
5CE MERCANTIL21116324626
6UD. At. GRAMANET "B"20116233725
7FC BARCELONA "B"19116144038
8FC SANT CUGAT ESPORT15114343126
9UE CASTELLDEFELS14114252129
10UE RUBÍ12114073342
11ESC. F. GAVÀ11113262127
12UE SANT ANDREU "B"10113172837
13CF VILANOVA GELTRU9111642634
14UE SANTS710217543
15FUND. P. E. EUROPA7111462134
16UFB JÀBAC i TERRASSA1100191153


BENJAMÍ 1a. DIVISIÓ 3er. G.PTS PJPG PE PP GFGC
1RCD ESPANYOL "C"301110018318
2Pa. BARCELON. ANGUERA301110014825
3CD MASNOU28119115418
4FUND. P. CE JUPITER26118213412
5CD MONTGAT24118034324
6UD At. GRAMANET "C"21117043931
7FUND. P. E. EUROPA "B"20116234226
8AE UNIFIC. BADALONA SUD19116144046
9UE LLONGUERAS SANT CRIST13114163047
10CD SANT GABRIEL "B"12114073637
11U. At. HORTA11103253035
12FUND. PRIV. ESP. MATARÓ "B"8112272338
13UE SANT ANDREU "C"6112092049
14CF BADALONA "B"6102081248
15At. MASNOU11101101858
16UD CIRERA "B"01100111757


PREBENJAMÍ. GRUP 3er.PTS PJPG PE PP GFGC
1UD At. GRAMANET2498014719
2RCD ESPANYOL2177001113
3FUND. P. CE JUPITER136411377
4CF BADALONA1384123014
5CLUB ESP. VILA OLIMPICA "B"1374123028
6CENTRO EUR. DE TECNOFUTBOL1063121817
7TRAJANA P. BARCELONISTA SANT JUST 1063122526
8CD SANT GABRIEL1083142038
9UE SANT ANDREU973043229
10CE. P. BARCELONISTA. BARCINO973041732
11AE UNIFICACIÓ BADALONA SUD662041730
12ARRABAL-CALAF DE GRAMANET36105845
13CF LLOREDA371061154
14AT. POBLE NOU08008566


CLASSIFICACIONS FUTBOL BASE


CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR JUVENIL

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

F.C. BARCELONA

34

14

11

1

2

33

16

2

R.C.D. ESPANYOL

31

14

9

4

1

36

14

3

REAL MALLORCA

30

14

10

0

4

31

24

4

U.D. CORNELLÀ

22

14

5

7

2

24

19

5

U.E. LLEIDA

21

14

6

3

5

20

17

6

DAMM C.F.

21

14

5

6

3

25

23

7

C.D. SAN FRANCISCO

20

14

6

2

6

17

15

8

C.F. BADALONA

18

14

4

6

4

23

23

9

PENYA ESP. CIUTADELLA

18

14

4

6

4

22

29

10

C.E. L'HOSPITALET

16

14

4

4

6

18

21

11

S. D. LA SALLE

15

14

3

6

5

25

24

12

GIRONA F.C.

15

14

4

2

8

23

26

13

C.D. FERRIOLENSE

14

14

4

2

8

23

35

14

UD. AT. GRAMANET

13

14

3

4

7

18

25

15

C.E. EUROPA

12

14

3

3

8

20

22

16

U.E. MATARÓ

5

14

0

5

9

11

36


CLASSIFICACIÓ LLIGA NACIONAL JUVENIL, Grup 7è.

.CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

F.C. BARCELONA "B"

40

14

13

1

0

56

6

2

R.C.D. ESPANYOL "B"

31

14

9

4

1

32

18

3

A.E.C. MANLLEU

25

14

8

1

5

28

27

4

U. E. CORNELLÀ "B"

23

14

7

2

5

24

23

5

C.F. BADALONA "B"

23

14

7

2

5

12

11

6

C.E. MERCANTIL

22

14

6

4

4

20

17

7

C. GIMNÀSTIC

21

14

6

3

5

26

16

8

C.F. DAMM "B"

21

14

7

0

7

23

19

9

U.E. SANT ANDREU

21

14

6

3

5

20

19

10

U.E. CASTELLDEFELS

20

14

6

2

6

18

19

11

TERRASSA C.F.

19

14

4

7

3

18

19

12

C.E. PREMIÀ

16

14

5

1

8

17

25

13

BORDETA DE LLEIDA

14

14

3

5

6

15

28

14

REUS DEPORTIU

13

14

3

4

7

19

26

15

C.E. EUROPA "B"

13

14

4

1

9

18

27

16

UNIFICACIÓ BELLVITGE

11

14

3

2

9

15

27

17

A.E. PRAT

11

14

3

2

9

7

25

18

C.E. MANRESA

10

14

2

4

8

10

26

CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR CADET

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

1

R.C.D. ESPANYOL

28

11

9

1

1

32

8

2

GIRONA F.C.

25

11

8

1

2

23

10

3

F.C. BARCELONA

24

10

7

3

0

23

7

4

UE CORNELLÀ

21

11

6

3

2

22

7

5

U.D. At. GRAMANET

19

10

6

1

3

19

10

6

F.P. MATARÓ

18

11

5

3

3

15

10

7

CLUB GIMNÀSTIC T.

16

11

5

1

5

24

14

8

C. F. DAMM

16

11

5

1

5

21

18

9

C.E. MERCANTIL

15

11

4

3

4

13

15

10

CF BADALONA

13

11

3

4

4

14

14

11

C.E. EUROPA

13

11

3

4

4

7

10

12

U.E. LLEIDA

11

11

3

2

6

23

26

13

UFB JÀBAC i TERRASSA

9

11

2

3

6

13

24

14

C.E. MANRESA

8

11

2

2

7

11

32

15

F.E. FIGUERES

5

11

1

2

8

5

27

16

A.E.C. MANLLEU

2

11

0

2

9

4

37

CLASSIFICACIÓ PREFERENT CADET, Grup 2n.

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

1

F.P. SÁNCHEZ LLIBRE

26

11

8

2

1

26

7

2

R.C.D. ESPANYOL "B"

26

11

8

2

1

25

7

3

C.F. DAMM "B"

23

11

7

2

2

24

14

4

UFB. JÀBAC i TERRASSA "C"

21

11

6

3

2

25

14

5

E.F. GIRONÉS-SABAT

20

11

6

2

3

31

16

6

GIRONA F.C. "B"

18

11

5

3

3

17

13

7

F.P. MATARÓ

16

11

5

1

5

17

18

8

C.D. BLANES

16

11

5

1

5

19

24

9

C.F. BADALONA "B"

14

11

4

2

5

12

11

10

E.F. OSONA

13

11

3

4

4

27

17

11

U.D. At. GRAMANET "B"

12

11

3

3

5

13

18

12

E.C. GRANOLLERS

11

11

3

2

6

10

24

13

C.D. SANT GABRIEL

10

11

3

1

7

15

21

14

U.E. SANT ANDREU

7

11

1

4

6

7

17

15

U.E. BARRI SANTES CREUS

7

11

2

1

8

12

41

16

C.F. CARDEDEU

6

11

1

3

7

8

26

CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR INFANTIL

.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC

1

F.C. BARCELONA

33

11

11

0

0

51

3

2

R.C.D. ESPANYOL

30

11

10

0

1

52

8

3

U.E. LLEIDA

20

11

6

2

3

24

20

4

UFB. JÀBAC i TERRASSA

19

11

6

1

4

20

18

5

GIRONA F.C.

18

10

6

0

4

21

16

6

GIMNÀSTIC MANRESA

17

11

5

2

4

16

26

7

U.E. CORNELLÀ

15

11

4

3

4

20

20

8

CLUB GIMNÀSTIC T.

14

11

4

3

4

12

24

9

C.F. DAMM

13

11

3

4

4

18

18

10

F.P. SÁNCHEZ LLIBRE

12

11

3

3

4

16

23

11

U.D. At. GRAMANET

11

11

3

2

6

9

23

12

RICOH PREMIÀ

10

11

2

4

5

15

21

13

U.E. SANT ANDREU

10

11

2

4

5

7

16

14

C. E. EUROPA

9

11

2

3

6

12

24

15

C.F. RIUPRIMER

9

10

3

0

7

8

22

16

C.E. MERCANTIL

4

11

0

4

7

6

25


CLASSIFICACIÓ PREFERENT INFANTIL, Grup 2n.

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

1

F.P. ESP. MATARÓ

28119113510

2

R.C.D. ESPANYOL "B"

24117313012

3

C.D. SANT GABRIEL

22117132018

4

C.F. BADALONA

19106132213

5

A.E.C. MANLLEU

19116142821

6

E.F. GIRONÉS-SABAT

18116053419

7

C.E. MANRESA

17115242422

8

E.F. SANT FELIU GUIXOLS

16115152728

9

E.C. GRANOLLERS

14114251318

10

UFB. JÀBAC i TERRASSA "C"

13114161420

11

UNFICACIÓ LLEFIÀ

13114161624

12

U.E FIGUERES

12114071925

13

F.P. SÁNCHEZ LLIBRE "B"

11113261619

14

C.D. BLANES

11113261420

15

U.D. At. GRAMANET "B"

10113171923

16

C.E. BERGA

410118241


CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR ALEVÍ

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

1

F.C. BARCELONA

28

10

9

1

0

61

3

2

R.C.D. ESPANYOL

28

10

9

1

0

44

4

3

U.E. CORNELLÀ

23

10

7

2

1

20

7

4

C.F. DAMM

22

10

7

1

2

23

7

5

F.P. ESP. MATARÓ

21

11

6

3

2

20

10

6

U.E. SANT ANDREU

20

11

6

2

3

18

20

7

F.P. SÁNCHEZ LLIBRE

16

11

5

1

5

25

17

8

C.E. MERCANTIL

14

11

3

5

3

23

19

9

U.E. LLEIDA

14

11

4

2

5

19

15

10

U.D. At. GRAMANET

14

11

4

2

5

20

22

11

GIRONA F.C.

13

11

4

1

6

11

19

12

C.E L'HOSPITALET

11

11

3

2

6

18

32

13

E.C. GRANOLLERS

10

11

3

1

7

11

20

14

C.D. SANT GABRIEL

9

11

2

3

6

11

21

15

U.E. FIGUERES

1

11

0

1

10

4

49

16

S.R.U.E. DUESAIGUES

0

11

0

0

11

5

68

CLASSIFICACIÓ PREFERENT ALEVÍ, Grup 2n.

.

CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

1

C.E. MANRESA

29

11

9

2

0

33

7

2

A.E.C. MANLLEU

24

11

7

3

1

29

10

3

R.C.D. ESPANYOL "B"

21

11

6

3

2

20

13

4

C.D. BLANES

21

11

7

0

4

21

18

5

C.F. RIUPRIMER

20

10

5

5

0

23

11

6

C.E. EUROPA

18

11

5

3

3

21

16

7

UFB. JÀBAC i TERASSA "B"

17

11

5

2

4

18

12

8

GIMNÀSTIC MANRESA

15

11

4

3

3

18

16

9

U.E. VILASSAR DE MAR

14

10

3

5

2

9

8

10

F.P. SÁNCHEZ LLIBRE "B"

13

11

3

4

4

19

24

11

C.F. BADALONA

12

11

3

3

5

11

19

12

E.F. GARROTXA

10

11

2

4

5

11

14

13

C E. MERCANTIL "B"

10

11

3

1

7

12

20

14

E.C. GRANOLLERS "B"

10

11

3

1

6

16

27

15

E.F. GIRONÉS-SABAT

4

11

1

1

9

11

30

16

U.B. CATALONIA

3

11

1

0

10

9

36





S E N T I M E N T P E R I C O . C O M