dissabte, 20 de desembre de 2008

COPA RFEF

Els emparellaments de vuitens de final de la Copa RFEF, que es disputaran a doble encontre els dies 8 (anada) i 22 (tornada) de gener, son els següents:



  • C.D. Lugo - C.D. Ourense SAD
  • Racing Club de Ferrol SAD - UP. Langreo
  • Real Zaragoza "B" - Real Sociedad Gimnástica Torrelavega
  • S.D. Ejea - Burgos CF
  • Águilas C.F. - R.C.D. Espanyol "B"
  • U.D. Almansa - Rayo Vallecano "B"
  • Granada C.F. - U. D. Badajoz
  • A.D. Ceuta - Real Jaén CF SAD.

EL FILIAL SENSE MARGE JA:
HA DE GUANYAR, AQUESTA TARDA

A redreçar el rumb
L’Espanyol B, rebrà aquesta tarda a les 17:00 hores i amb arbitratge de David García Rosel del col·legi de Girona, al CE Mataró, desprès d’una dolenta ratxa d’un punt dels darrers setze en joc.

El rival dels espanyolistes, es catorzè a la classificació. El conjunt de Jaume Creixell, compta en les seves files amb tres ex espanyolistes de la pedrera blanc i blava:

El porter Pecha en les darreres temporades en els juvenils del RCD Espanyol, el lateral Ivo, que en la temporada 2001/02 va militar en l’Espanyol B després de ser fitxat del Real Oviedo, i que ha corregut per un munt d’equips (Burgos, Cultural, Talavera, Baza, Motril, Manlleu...) i Roberto Camacho, ex del Sabadell i Espanyol B, al marge d’equips com Cartagena, Figueres, Malaga B, Zaragoza B o Guadalajara.


Els juvenils, a fora

Complicades visites la dels juvenils espanyolistes: L’equip de Ramon Guerrero s’ha desplaçat a ses illes, per enfrontar-se en Son Marçal, a Ciutadella, al conjunt de la Peña Ciutadella Esportiva, primer rival en el campionat i que se’n va dur mitja dotzena de gols. Des de llavors, l’equip ascendit aquesta temporada ha millorat molt i s’ha mostrat com un conjunt bastant sòlid.


L’Espanyol es troba a un punt del segon classificat, Mallorca, i a dos de l’actual líder Barcelona.
L’àrbitre serà el membre del comitè territorial balear, David Pons Roselló i donarà començament a les 17:00 hores.

El Juvenil B,
visitarà les instal·lacions Hans Gamper a Sant Joan Despí, amb la intenció de batre al líder de la lliga que encara no ha perdut cap encontre i que gairebé duplica el nombre de gols que han assolit en comparança als que ha marcat el conjunt de Lluis Planagumà.
L’encontre es jugarà a les dotze demà, i amb arbitratge de Daniel Navarro Jiménez del col·legi del Bages.

En quant als Cadets, el líder de la Divisió d’Honor s’enfrontarà al Gimnàstic de Tarragona, avui a les 16:00. El conjunt grana actualment es sisè a la classificació.
El Cadet B, líder també del seu grup, rebrà demà a les 12:00 a la Ciutat Esportiva al Club Barri Santes Creus, catorzè a la classificació en zona de descens.

Diumenge a les 18.00 els infantils de segon any del Sant Andreu i l’Espanyol s’enfrontaran al Narcís Sala de Sant Andreu amb la anècdota de ser els que menys i més gols han aconseguit (7 per 56).

El Infantil B, demà a Sadrià a les 10:30, haurà de fer bo el pronòstic i vèncer al Blanes, quinzè a la classificació.

L’Aleví després d’estar a punt de puntuar davant el Barcelona, s’està enfrontant a la FP Esportiva Mataró, al moment d’escriure aquesta crònica.
L'Aleví B, després de perdre 3-0 davant el líder Manresa, mirarà a partir de les 14.30 a Sadrià de tornar a la ratxa de victòries que l’havien dut a la tercera posició després d’un inici molt complicat. El rival serà el Gironés-Sabat, penúltim amb només quatre punts.

NATALIA ARROYO
EN RADIO MARCA BARCELONA

Foto d'arxiu. Natalia Arroyo, al centre entre Míriam i Marta Cubí.




Els amics de futfemcat, en fèiem saber ahir, la noticia que Natàlia Arroyo, ex jugadora del primer equip del RCD Espanyol, i ajudant de Marta Cubí al Infantil A en la direcció tècnica, i periodista, es fa càrrec de la informació sobre el futbol femení que en RADIO MARCA BARCELONA, té lloc els dijous des de les 15:30 a les 16:00 hores.

A més, el programa es podrà escoltar on-line per la xarxa de xarxes que és Internet, des de la següent adreça:
http://www.radiomarcabarcelona.com/

Des d’aquí volem felicitar a Natalia Arroyo, i a Radio Marca Barcelona pel seu interès mostrat pel futbol femení.

divendres, 19 de desembre de 2008

A GUANYAR A HUELVA, PER SEGUIR ASPIRANT AL LIDERAT

Foto d'arxiu:
Sara Serna va aconseguir davant el Málaga, el tercer hat trick de la temporada espanyolista. Anteriorment, havia estat Adriana qui havia anotat tres dianes a Pozuelo i davant Puebla.



Aquest diumenge a les dotze en els Campos Federativos La Órden de Huelva, el Femení A del RCD Espanyol té un difícil compromís davant el Cajasol Sporting de Huelva, cinquè a la classificació i encara invicte al seu feu (només ha cedit un empat davant el Barcelona).

Un Espanyol que va derrotar 7-1 al At. Málaga, i que no pot fallar si no vol perdre l’estela dels líders Levante i Rayo Vallecano, en un camp bastant complicat, i en el que el públic pressiona molt.

El rival: Pràcticament la ONU... Els de Huelva basen el seu potencial en un grup de jugadores foranies; tres brasileres (Thais Ribeiro, 22/09/82 a la porteria, Dayanne De Fátima, 13/05/85 i Viviane Villar, 06/09/82 a la davantera), tres romaneses (Olivia María, 19/03/87 lateral, Elena Iuliana, 26/03/84 defensa, i Laura Roxana, 01/10/87 mig) i una portuguesa (Ana Rita Moreira, 16/06/84 mig).

Aquesta temporada ha reforçat l’equip amb els fitxatges de Vivianne (futbol brasiler) i Dayanne que substitueix a la també brasilera Fabiana. Dayanne, ex del Olimpíc de Lyon, i la passada temporada del Puebla, va marcar amb les extremenyes 14 gols a la Superlliga espanyola.

Prisicila Borja (28/04/85), ex Sabadell, ha disputat les dues temporades al Puebla, i es una interior esquerra de molta categoria. Altres dos fitxatges importants son Sandra Jiménez (04/06/86) jugadora sevillana d’aquell equip que li va disputar la lliga fins el darrer moment a les periques, i que la passada temporada va militar al Barcelona.
També del conjunt barcelonista, Zaida González (06/03/88) ha arribat al conjunt andalús després de tota la seva carrera en els conjunts inferiors blaugranes fins que es va fer un lloc al primer equip.
La segona portera, Cande, s’ha incorporat de conjunts de Nacional com el Granada i anteriorment Apolo Properties.

Les màximes golejadores de l’equip son Sandrita i Dayane amb sis dianes cadascuna, seguides de Rivi amb cinc i Priscila amb tres. Entre les baixes més significatives de l’anterior temporada, Ana Ma. Angulo que va fitxar per l’Atlético Féminas.

Davant l’Estartit (6-1) va debutar Manuel del Valle com a tècnic, després de la dimissió d’Antonio Toledo, tot una institució al futbol femení a Huelva, que seguirà com a director tècnic. L’equip gràcies a la solvència mostrada com a local, s’ha col·locat cinquè lluitant amb el Barcelona per aquesta plaça.

L’encontre entre Cajasol i Espanyol serà xiulat per Jesús Martín Santana Ponce del comitè territorial andalús. Barcelona i Atlético de Madrid, podrien donar un bon cop de ma a les espanyolistes en cas de donar la sorpresa i puntuar davant els dos equips que encapçalen la classificació.

dijous, 18 de desembre de 2008

FEMENINS BASE: EL "C"
LÍDER DE 1a. CATALANA Grup 1er.

.

CLASSIFICACIÓ PRIMERA CATALANA GR. 1er

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

R.C.D. ESPANYOL "C"

35

14

11

2

1

38

15

2

F.C. CERDANYOLA DEL VALLÈS

33

14

10

3

1

38

14

3

FUND. ESP. At. VILAFRANCA

32

14

10

2

2

41

19

4

P. BARCELONISTA ANGUERA

32

14

10

2

2

41

19

5

C. D. POLVORITENSE LA MARINA

32

14

10

2

2

39

17

6

C. F. VILANOVA I LA G.

28

14

9

1

4

39

15

7

U. E. SANT ANDREU

24

14

7

3

4

27

21

8

C. D. SANT GABRIEL "B"

21

14

6

3

5

25

20

9

F. F. TORROELLA

18

14

5

3

6

13

22

10

U.D. SALOU

17

14

5

2

7

16

23

11

C. E. XAICA

16

14

5

1

8

32

36

12

S. E. AEM

14

14

4

2

8

28

22

13

C. E. EUROPA "B"

13

14

4

1

9

21

24

14

C. F. REUS DEPORTIU

12

14

3

4

7

25

34

15

A.E. ACADEMIA F. DE CATALUNYA

11

14

2

5

7

16

25

16

U.E. RUBÍ

8

14

2

2

10

17

48

17

ESCOLA ESP. GUINEUETA

7

14

1

4

9

13

38

18

U.D. VILADECANS

4

14

1

1

12

17

74



.FEMENÍ JUVENIL CADET G. 1PTS PJPG PE PP GFGC
1

C.D. SANT GABRIEL

259810761
2

RCD ESPANYOL

228710573
3

C.E. MERCANTIL

229711494
4

C.E. EUROPA

2010622508
5

C. BELLAVISTA MILAN

1996122714
6

C.E. SABADELL C.F.

1695132610
7

C.F. SANTVICENTI

1695133612
8

C. C. E. TIANA

10103161145
9

C.F. ROCAFONDA

781161839
10

AD. ESC. F. BASE RIPOLLET

591261049
11

U.D. CIRERA

410118860
12

C.F. MONTMELO U.ESP.

39107247
13

C.F. ARENYS DE MAR

19018280


.FEMENÍ 1a. DIVISIÓ INFANTIL GRUP 1er. PTS PJPG PE PP GFGC
1

R.C.D. ESPANYOL

279900684
2

C.E. SABADELL F.C.

2297115810
3

P. BLANC BLAVA LA ROCA

2197025723
4

C.D. SANT GABRIEL

1996123920
5

U.E. SEVA

1183231628
6

C. BELLAVISTA MILAN

1193241939
7

C.F. CALDES DE MONTBUI

992342128
8

ENFAF

68206951
9

ESC. F. BONAIRE

581251126
10

ESC. F. BARBERA ANDALUCIA

290271135
11

CF. At. RIUDEPERES

17016752


FEMENÍ INFANTIL 1a. DIVISIÓ, GRUP 2n.PTS PJPG PE PP GFGC
1

C.D. SANT GABRIEL "B"

2810910454
2

C.F. IGUALADA

24108025014
3

C.F. VILANOVA GELTRÚ

24108024613
4

F.C. LEVANTE LAS PLANAS

19106133726
5

C.F. MOLINS DE REI

17105232119
6

FUD. ESP. At. VILAFRANCA

16105142432
7

C.F. REUS DEPORTIU

14104243420
8

C.E. EUROPA

12104063927
9

C.E. ESPARREGUERA

692072055
10

C.E. SABADELL F.C.

4102171942
11

F.C. SANTBOIÀ

4101181346
12

R.C.D. ESPANYOL "B"

190181060


TORNEIG DE F-7 DE PENYES.
AVANÇAMENT DE LA JORNADA DEL 4 DE GENER

VEURE CARTELL DEL TORNEIG


Torneig de Futbol -7 de Penyes del RCDE.
Enguany es disputarà el 2n Torneig de Nadal de Futbol-7 de Penyes del RCD Espanyol al Camp Municipal de la UE Fontsanta – Fatjó de Cornellà de Llobregat , el 27 de Desembre de 2008 amb la participació de les següents equips:


  • P.E. Gar-Rafeques
  • P.B.B. Martorell
  • P.E. Esplugues
  • P.E. Honor Perico
  • P.E. Cornellà “A”
  • P.E. Cornellà “B”
  • P.B.B. Meditrerránea Castelldefels
  • P. Juvenil 1991
  • P.B.B. El Prat de Llobregat
  • P. Pericos del Poble Nou
  • U.E. Fontsanta “A”
  • U.E. Fonstanta “B”.

També tindrà lloc un encontre entre els equips juvenils-Cadets femenins de la U.E. L’Estartit i el RCD Espanyol.
Aquest torneig organitzat per la Penya Espanyolista de Cornellà, compta amb el suport de l’Ajuntament de Cornellà així com de diferents patrocinadors.



La jornada del 4 de gener, s’avança a abans de les festes nadalenques
Les modificacions respecte als horaris i dates de diferents encontres del futbol base amb motiu de les festes nadalenques seran les següents:

L’Espanyol B, avança a dissabte a les 17:00 hores a la Ciutat Esportiva de Sant Adrià, el seu encontre davant el CE Mataró, corresponent a la 18a jornada de Lliga i alterarà la data del partit corresponent a la 19a jornada davant el Ricoh Premià (que s'havia de disputar el 4 de gener) al dimecres 24, a les 12:00 hores.


L’encontre es disputarà a Sadrià (Camp tercer), ja que mitjançant un acord amb el club de Premià han permutat l’ordre del calendari, i el partit de la primera volta, que s’havia de jugar a la localitat premianenca, es disputarà a Sant Adrià, i el de la segona volta a la localitat del Maresme.

Juvenil A, Juvenil B i Femení A, disputaran tots ells, els seus encontres a la Ciutat Esportiva de Sant Adrià el dimarts 23:
Juvenil B - AE Prat (16:00 hores), Juvenil A - UD Cornellà (18:00 hores).
I a aquesta mateixa hora es jugarà també l’ encontre entre el RCDE Femení A i el Col·legi Alemán.

Dimarts 23 es disputaran dos partits ajornats: Femení Infantil - Aleví B davant Esparreguera (18:00 hores), que es va d’haver d’ajornar al seu dia per les fortes pluges caigudes a Sant Adrià i àrea metropolitana, i el Femení Juvenil-Cadet davant el CF Rocafonda (20:00 hores) que es va ajornar al no presentar-se suficient nombre de jugadores del conjunt visitant.


          L'ALEVÍ "A" PERD EL DERBI
          A LES ACABALLES DEL PARTIT (2-1)

          Foto d'arxiu.

          FC Barcelona: 2 -RCD Espanyol Aleví "A": 1


          CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR ALEVÍ

          .CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

          1

          F.C. BARCELONA

          34

          12

          11

          1

          0

          65

          4

          2

          R.C.D. ESPANYOL

          31

          12

          10

          1

          1

          48

          6

          3

          U.E. CORNELLÀ

          26

          11

          8

          2

          1

          23

          8

          4

          C.F. DAMM

          25

          11

          8

          1

          2

          28

          7

          5

          F.P. ESP. MATARÓ

          21

          12

          6

          3

          3

          21

          12

          6

          U.E. SANT ANDREU

          20

          12

          6

          2

          4

          18

          23

          7

          F.P. SÁNCHEZ LLIBRE

          17

          12

          5

          2

          5

          26

          18

          8

          C.E. MERCANTIL

          17

          12

          4

          5

          3

          25

          20

          9

          U.E. LLEIDA

          14

          12

          4

          2

          6

          19

          17

          10

          U.D. At. GRAMANET

          14

          12

          4

          2

          6

          21

          25

          11

          GIRONA F.C.

          13

          11

          4

          1

          6

          11

          19

          12

          C.D. SANT GABRIEL

          12

          12

          3

          3

          6

          13

          22

          13

          C.E L'HOSPITALET

          12

          12

          3

          3

          6

          19

          33

          14

          E.C. GRANOLLERS

          10

          12

          3

          1

          8

          12

          22

          15

          U.E. FIGUERES

          1

          11

          0

          1

          10

          4

          49

          16

          S.R.U.E. DUESAIGUES

          0

          12

          0

          0

          12

          5

          73

          dimecres, 17 de desembre de 2008

          CLASSIFICACIONS FUTBOL 7






          A excepció del Benjamí B, tots tres equips van obtenir el triomf.

          El Benjamí “A” va derrotar a la UE At. Gramanet (quart classificat) per un rotund 4-0, amb gols de Fode i Joel a parells, aconseguits tots ells en el segon temps.
          Continua líder mantenint el punt d’avantatge sobre el segon classificat, i el proper dissabte viatjarà fins Premià de Dalt, per enfrontar-se a la FP Sánchez Llibre.

          El Benjamí B, va salvar un punt in extremis davant el Gavà que a poc del final guanyava 2-3 en Sadrià, després de remuntar l’avantatge espanyolista de 2-1.
          Els de Josep Maria Roma que venien de guanyar en Can Barça l’anterior setmana, no es van rendir i van lluitar fins establir l’empat a tres definitiu en el darrer sospir. Víctor i Marc en dues ocasions van ser els golejadors.
          Dissabte es desplaçaran fins Santa Coloma per jugar contra la UD At. Gramanet.

          El Benjamí C, continua una setmana més de líder del grup tercer de Primera Divisió de Benjamins en guanyar a Santa Coloma 2-4 a la UE Gramanet i el proper dissabte rebrà al Cirera “B”, cuer del grup que encara no ha puntuat.

          El Prebenjamí continua la seva passejada triomfal derrotant al Sant Just Trajana per 3-14. No ha perdut cap punt en joc en els partits disputats i no es líder senzillament per que ha disputat dos encontres menys que la UD At. Gramanet.
          Els golejadors van ser: Martí, Adri, i Joel en tres ocasions cadascú, Kilian en dues, i un gol de Gerard, Oscar i Soto.
          El proper rival dels espanyolistes aquest dissabte serà el Sant Andreu, a partir de les 16:45.


          .BENJAMÍ PREFERENT G. 2on.PTS PJPG PE PP GFGC
          1RCD ESPANYOL34121110869
          2FC BARCELONA331211015417
          3UE SANT ANDREU28129124627
          4UD At. GRAMANET 24128044129
          5CD SANT GABRIEL24128042819
          6CF MOLLET UE21127054127
          7FP. SÁNCHEZ LLIBRE19126154235
          8CF BADALONA 18126062228
          9EC GRANOLLERS16125163440
          10C.D. BLANES15124082133
          11CD PREMIÀ DALT14124262434
          12ESCOLA F. GAVÀ "B" 13124172431
          13UFB JÀBAC i TERRASSA 10123182040
          14FC SANT CUGAT ESP. "B"5121291841
          15CE LLIÇA D'AMUNT5121291641
          16C. At. VALLÈS31210111076


          .BENJAMÍ PREFERENT G. 1er. PTS PJPG PE PP GFGC
          1UD. CORNELLÀ321210205516
          2RCD ESPANYOL "B"26128224624
          3CE MANRESA24127324731
          4CE MERCANTIL24127324928
          5GIMNÀSTIC MANRESA23127234928
          6UD. At. GRAMANET "B"20126243730
          7FC BARCELONA "B"19126154241
          8FC SANT CUGAT ESPORT18125343427
          9UE RUBÍ15125073846
          10UE CASTELLDEFELS15124352230
          11UE SANT ANDREU "B"13124173139
          12ESC. F. GAVÀ12123362430
          13UE SANTS10123181351
          14CF VILANOVA GELTRU9121652737
          15FUND. P. E. EUROPA8121562437
          16UFB JÀBAC i TERRASSA11201111660


          BENJAMÍ 1a. DIVISIÓ 3er. G.PTS PJPG PE PP GFGC
          1RCD ESPANYOL "C"331211018720
          2CD MASNOU311210116218
          3Pa. BARCELON. ANGUERA301210024927
          4FUND. P. CE JUPITER29129213613
          5CD MONTGAT27129034525
          6FUND. P. E. EUROPA "B"23127234628
          7AE UNIFIC. BADALONA SUD22127144348
          8UD At. GRAMANET "C"21127054135
          9CD SANT GABRIEL "B"15125074038
          10UE LLONGUERAS SANT CRIST13124173250
          11U. At. HORTA11113263137
          12FUND. PRIV. ESP. MATARÓ "B"11123272738
          13UE SANT ANDREU "C"61220102153
          14CF BADALONA "B"6112091252
          15At. MASNOU11201112062
          16UD CIRERA "B"01200121765


          PREBENJAMÍ. GRUP 3er.PTS PJPG PE PP GFGC
          1UD At. GRAMANET27109015120
          2RCD ESPANYOL2488001256
          3FUND. P. CE JUPITER198611549
          4CF BADALONA1695124314
          5CLUB ESP. VILA OLIMPICA "B"1384133435
          6CD SANT GABRIEL1394142138
          7UE SANT ANDREU1294054137
          8CENTRO EUR. DE TECNOFUTBOL1073131921
          9TRAJANA P. BARCELONISTA SANT JUST 1073132840
          10CE. P. BARCELONISTA. BARCINO973041732
          11AE UNIFICACIÓ BADALONA SUD672051731
          12ARRABAL-CALAF DE GRAMANET37106858
          13CF LLOREDA381071167
          14AT. POBLE NOU08008566




          S E N T I M E N T P E R I C O . C O M