dissabte, 27 de desembre de 2008

EL RCDE INFANTIL "B", AL TORNEIG F-7 INT. DE MASPALOMAS


El RCD Espanyol Infantil B, disputarà a partir de demà diumenge el prestigiós “Torneo Internacional de futbol-7 Alevín” , enguany a la localitat canària de Maspalomas.

L’Espanyol va conquerir en dues ocasions aquest torneig. Van ser les lleves del 1992 i 1993 que en l’actualitat formen el Juvenil B, i el Cadet A respectivament.

En l’edició del 2004 (IX), l’Espanyol va conquerir el trofeu, al vèncer a la final al Bayer de Leverkussen amb gols d’Enric i Sani. En les semifinals s’havia desfet del Paris Sant Germain per un marcador de 3-1. Quart havia estat el Valencia.

En l’edició del 2005 (X), l’Espanyol va ser campió al derrotar per 2-0 a la Selecció de Camerún. El conjunt llavors de Cesar Sanz va donar l’autèntica sorpresa en aturar al conjunt africà amb un excepcional treball físic i un gran plantejament tàctic que va donar els seus fruits amb el triomf final. En aquella ocasió, tercer va ser el Madrid (eliminat per l’Espanyol als penals després d’acabar l’encontre sense gols), i quart l’Inter.


Enguany ha quedat enquadrat en un difícil grup: Barcelona, Sevilla i Milan seran els rivals dels espanyolistes.

  • Grup A: Barcelona, Espanyol, Sevilla y Milán
  • Grup B: R.Madrid, At.Madrid, Athletic e Inter de Milán
  • Grup C: Valencia, Villarreal, Borussia Dortmund y Benfica


El 27 de desembre es inaugura el torneig amb un encontre entre una selecció de Canàries i una selecció de jugadors dels equips participants en el torneig.
Aquest matx, es disputarà amb dos temps de quinze minuts, i cada equip cedirà a un dels seus jugadors per formar la selecció.

    28 de Desembre. Fase de Grups.

  • 10.00 RCD Espanyol - Milán
  • 10.30 At. Madrid - Inter
  • 11.00 Real Madrid - Athletic
  • 11.30 B. Dortmund – Benfica
  • 12.10 Barcelona – Milán (Cuatro TV)
  • 13.00 Valencia – Benfica (Cuatro TV)
  • 13.45 Real Madrid – Inter. (Cuatro TV)
  • 14.30 Villarreal - B. Dortmund
  • 15.00 Barcelona - Sevilla
  • 18.00 At. Madrid - Athletic
  • 18.30 Valencia - Villarreal
  • 19.00 RCD Espanyol - Sevilla
  • 19.30 Real Madrid - At. Madrid (Cuatro TV)
  • 20.15 Barcelona – RCD Espanyol (Cuatro TV)
  • 21.00 Valencia - B. Dortmund
  • 21:30 Sevilla - Milán
  • 22.00 Athletic - Inter
  • 22:30 Villarreal - Benfica


    29 de Desembre. Quarts de Final.
  • 10.00 Primer A - Tercer B o C (1)
  • 10.30 Primer C – Segon A (2)
  • 11.00 Primer B – Tercer A o C (3)
  • 11.30 Segon B - Segon C (4)

    29 de Desembre. Semifinals.
  • 13.00 Guanyador 1 - Guanyador 2 (5) (Cuatro TV)
  • 13:45 Guanyador 3 - Guanyador 4 (6) (Cuatro TV)

    29 de Desembre. Partit pel 3er i 4rt lloc.
  • 18:45 Perdedor 5 - Perdedor 6

    29 de Desembre. Final
  • 19:15 Guanyador 5 - Guanyador 6 (Cuatro TV)
  • divendres, 26 de desembre de 2008

    CLASSIFICACIONS FUTBOL BASE

    CLASSIFICACIÓ TERCERA DIVISIÓ

    .

    CLASSIFICACIÓ

    PTS

    PJ

    PG

    PE

    PP

    GF

    GC

    1

    C.E. L'HOSPITALET

    40

    18

    11

    7

    0

    33

    11

    2

    R.C.D. ESPANYOL "B"

    38

    19

    11

    6

    3

    41

    17

    3

    REUS DEPORTIU

    35

    18

    10

    5

    3

    36

    16

    4

    F.C. SANTBOIÀ

    35

    18

    11

    2

    5

    29

    18

    5

    C.E. PREMIÀ

    30

    19

    9

    3

    7

    32

    28

    6

    C.E. EUROPA

    29

    18

    8

    5

    5

    28

    24

    7

    A.E. PRAT

    28

    18

    8

    4

    6

    28

    25

    8

    A.E.C. MANLLEU

    27

    18

    8

    3

    7

    30

    23

    9

    VILANOVA C.F.

    27

    18

    7

    6

    5

    26

    22

    10

    U.E. CASSA

    27

    18

    7

    6

    5

    27

    24

    11

    C.D. BLANES

    26

    18

    7

    5

    6

    30

    32

    12

    C.F. AMPOSTA

    25

    18

    6

    7

    5

    28

    23

    13

    U.E. CORNELLÀ

    21

    18

    5

    6

    7

    21

    34

    14

    U.E. MATARÓ

    18

    18

    4

    6

    8

    21

    28

    15

    U.E. RAPITENCA

    16

    18

    3

    7

    8

    18

    28

    16

    PALAMÓS C.F.

    16

    18

    3

    7

    8

    21

    33

    17

    POBLA MAFUMET C.F.

    15

    18

    2

    9

    7

    20

    31

    18

    C.F. BALAGUER

    13

    18

    3

    4

    11

    22

    33

    19

    U.E. VILAJUÏGA

    13

    18

    2

    7

    9

    20

    10

    20

    C.D. BANYOLES

    10

    18

    2

    4

    12

    14

    35


    CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR JUVENIL

    .

    CLASSIFICACIÓ

    PTS

    PJ

    PG

    PE

    PP

    GF

    GC

    1

    F.C. BARCELONA

    37

    16

    12

    1

    3

    37

    18

    2

    REAL MALLORCA

    36

    16

    12

    0

    4

    36

    26

    3

    R.C.D. ESPANYOL

    35

    17

    10

    5

    2

    41

    19

    4

    U.D. CORNELLÀ

    29

    17

    7

    8

    2

    32

    21

    5

    U.E. LLEIDA

    24

    16

    7

    3

    6

    23

    21

    6

    C.D. SAN FRANCISCO

    22

    16

    6

    4

    6

    19

    17

    7

    GIRONA F.C.

    21

    16

    6

    3

    7

    28

    27

    8

    DAMM C.F.

    21

    16

    5

    6

    5

    25

    29

    9

    C.F. BADALONA

    19

    16

    4

    7

    5

    24

    27

    10

    PENYA ESP. CIUTADELLA

    19

    16

    4

    7

    5

    24

    32

    11

    S. D. LA SALLE

    17

    16

    3

    8

    5

    28

    27

    12

    C.E. L'HOSPITALET

    17

    16

    4

    5

    7

    20

    25

    13

    C.D. FERRIOLENSE

    17

    16

    5

    2

    9

    26

    37

    14

    C.E. EUROPA

    16

    16

    4

    4

    8

    26

    23

    15

    UD. AT. GRAMANET

    16

    16

    4

    4

    8

    20

    27

    16

    U.E. MATARÓ

    5

    16

    0

    5

    11

    12

    45


    CLASSIFICACIÓ LLIGA NACIONAL JUVENIL, Grup 7è.

    .CLASSIFICACIÓ

    PTS

    PJ

    PG

    PE

    PP

    GF

    GC

    1

    F.C. BARCELONA "B"

    46

    16

    15

    1

    0

    62

    7

    2

    R.C.D. ESPANYOL "B"

    34

    17

    10

    4

    3

    33

    20

    3

    U. E. CORNELLÀ "B"

    27

    16

    8

    3

    5

    28

    25

    4

    C.F. BADALONA "B"

    27

    16

    8

    3

    5

    15

    13

    5

    U.E. CASTELLDEFELS

    26

    16

    8

    2

    6

    24

    21

    6

    C. GIMNÀSTIC

    25

    16

    7

    4

    5

    31

    18

    7

    C.F. DAMM "B"

    25

    16

    8

    1

    7

    28

    21

    8

    C.E. MERCANTIL

    25

    16

    7

    4

    5

    25

    18

    9

    TERRASSA C.F.

    25

    16

    6

    7

    3

    21

    19

    10

    A.E.C. MANLLEU

    25

    16

    8

    1

    7

    30

    35

    11

    U.E. SANT ANDREU

    22

    16

    6

    4

    6

    20

    21

    12

    BORDETA DE LLEIDA

    18

    16

    4

    6

    6

    19

    31

    13

    C.E. PREMIÀ

    17

    16

    5

    2

    9

    18

    28

    14

    A.E. PRAT

    17

    17

    5

    2

    10

    11

    28

    15

    REUS DEPORTIU

    13

    16

    3

    4

    9

    21

    33

    16

    C.E. EUROPA "B"

    13

    16

    4

    1

    11

    21

    34

    17

    UNIFICACIÓ BELLVITGE

    12

    16

    3

    3

    10

    18

    33

    18

    C.E. MANRESA

    10

    16

    2

    4

    10

    11

    31

    CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR CADET

    .CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

    1

    R.C.D. ESPANYOL

    34

    13

    11

    1

    1

    36

    8

    2

    F.C. BARCELONA

    33

    13

    10

    3

    0

    33

    8

    3

    UE CORNELLÀ

    27

    13

    8

    3

    2

    27

    8

    4

    GIRONA F.C.

    26

    13

    8

    2

    3

    24

    13

    5

    U.D. At. GRAMANET

    22

    13

    7

    1

    5

    23

    16

    6

    C. F. DAMM

    22

    13

    7

    1

    5

    26

    21

    7

    CLUB GIMNÀSTIC T.

    19

    13

    6

    1

    6

    28

    16

    8

    F.P. MATARÓ

    18

    13

    5

    3

    5

    16

    14

    9

    C.E. MERCANTIL

    18

    13

    5

    3

    5

    16

    20

    10

    C.E. EUROPA

    16

    13

    4

    4

    5

    10

    13

    11

    CF BADALONA

    14

    13

    3

    5

    5

    14

    15

    12

    UFB JÀBAC i TERRASSA

    12

    13

    3

    3

    7

    17

    28

    13

    U.E. LLEIDA

    11

    13

    3

    2

    8

    24

    33

    14

    C.E. MANRESA

    9

    13

    2

    3

    8

    15

    37

    15

    F.E. FIGUERES

    8

    13

    2

    2

    9

    6

    30

    16

    A.E.C. MANLLEU

    3

    13

    0

    3

    10

    7

    42

    CLASSIFICACIÓ PREFERENT CADET, Grup 2n.

    .CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

    1

    R.C.D. ESPANYOL "B"

    32

    13

    10

    2

    1

    34

    7

    2

    F.P. SÁNCHEZ LLIBRE

    32

    13

    10

    2

    1

    30

    7

    3

    E.F. GIRONÉS-SABAT

    26

    13

    8

    2

    3

    42

    19

    4

    C.F. DAMM "B"

    26

    13

    8

    2

    3

    27

    16

    5

    UFB. JÀBAC i TERRASSA "C"

    21

    13

    6

    3

    4

    26

    20

    6

    E.F. OSONA

    19

    13

    5

    4

    4

    36

    21

    7

    GIRONA F.C. "B"

    18

    13

    5

    3

    5

    18

    21

    8

    C.F. BADALONA "B"

    17

    13

    5

    2

    6

    17

    19

    9

    F.P. MATARÓ

    16

    12

    5

    1

    6

    18

    22

    10

    C.D. BLANES

    16

    13

    5

    1

    7

    20

    36

    11

    C.D. SANT GABRIEL

    13

    13

    4

    1

    8

    25

    25

    12

    U.D. At. GRAMANET "B"

    13

    13

    3

    4

    6

    17

    24

    13

    E.C. GRANOLLERS

    11

    13

    3

    2

    8

    11

    29

    14

    U.E. SANT ANDREU

    10

    12

    2

    4

    6

    9

    18

    15

    C.F. CARDEDEU

    10

    13

    2

    4

    7

    12

    28

    16

    U.E. BARRI SANTES CREUS

    10

    13

    3

    1

    9

    14

    44

    CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR INFANTIL

    .CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC

    1

    F.C. BARCELONA

    39

    13

    13

    0

    0

    65

    3

    2

    R.C.D. ESPANYOL

    36

    13

    12

    0

    1

    57

    10

    3

    U.E. LLEIDA

    24

    13

    7

    3

    3

    27

    21

    4

    UFB. JÀBAC i TERRASSA

    23

    13

    7

    2

    4

    22

    19

    5

    GIRONA F.C.

    22

    12

    7

    1

    4

    24

    17

    6

    U.E. CORNELLÀ

    18

    13

    5

    3

    5

    24

    25

    7

    GIMNÀSTIC MANRESA

    17

    13

    5

    2

    6

    17

    42

    8

    C.F. DAMM

    16

    13

    4

    4

    5

    20

    20

    9

    F.P. SÁNCHEZ LLIBRE

    16

    13

    4

    4

    4

    22

    24

    10

    CLUB GIMNÀSTIC T.

    14

    13

    4

    3

    6

    13

    33

    11

    RICOH PREMIÀ

    13

    13

    3

    4

    6

    16

    22

    12

    C. E. EUROPA

    12

    13

    3

    3

    7

    17

    26

    13

    U.D. At. GRAMANET

    12

    13

    3

    3

    7

    10

    26

    14

    U.E. SANT ANDREU

    10

    12

    2

    4

    6

    7

    17

    15

    C.F. RIUPRIMER

    9

    11

    3

    0

    8

    8

    23

    16

    C.E. MERCANTIL

    5

    13

    0

    5

    8

    8

    29


    CLASSIFICACIÓ PREFERENT INFANTIL, Grup 2n.

    .CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

    1

    F.P. ESP. MATARÓ

    311310124114

    2

    C.D. SANT GABRIEL

    28139132721

    3

    R.C.D. ESPANYOL "B"

    27138323314

    4

    E.F. GIRONÉS-SABAT

    24138053720

    5

    C.F. BADALONA

    22127142718

    6

    C.E. MANRESA

    21136342723

    7

    A.E.C. MANLLEU

    19136163027

    8

    UFB. JÀBAC i TERRASSA "C"

    17135262121

    9

    E.C. GRANOLLERS

    17135261519

    10

    U.D. At. GRAMANET "B"

    16135172527

    11

    E.F. SANT FELIU GUIXOLS

    16135173037

    12

    U.E FIGUERES

    15135082329

    13

    F.P. SÁNCHEZ LLIBRE "B"

    14134272124

    14

    C.D. BLANES

    14134271622

    15

    UNFICACIÓ LLEFIÀ

    13134181829

    16

    C.E. BERGA

    4121110349


    CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR ALEVÍ

    .CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

    1

    F.C. BARCELONA

    37

    13

    12

    1

    0

    68

    6

    2

    R.C.D. ESPANYOL

    34

    13

    11

    1

    1

    51

    7

    3

    U.E. CORNELLÀ

    29

    13

    9

    2

    2

    28

    12

    4

    C.F. DAMM

    28

    13

    9

    1

    3

    32

    10

    5

    F.P. ESP. MATARÓ

    21

    13

    6

    3

    4

    22

    15

    6

    U.E. SANT ANDREU

    20

    13

    6

    2

    5

    19

    27

    7

    F.P. SÁNCHEZ LLIBRE

    18

    13

    5

    3

    5

    28

    20

    8

    C.E. MERCANTIL

    18

    13

    4

    6

    3

    27

    22

    9

    U.E. LLEIDA

    17

    13

    5

    2

    6

    23

    18

    10

    GIRONA F.C.

    16

    13

    5

    1

    7

    14

    22

    11

    C.D. SANT GABRIEL

    15

    13

    4

    3

    6

    15

    22

    12

    C.E L'HOSPITALET

    15

    13

    4

    3

    6

    21

    34

    13

    U.D. At. GRAMANET

    14

    13

    4

    2

    7

    21

    28

    14

    E.C. GRANOLLERS

    13

    13

    4

    1

    8

    15

    23

    15

    U.E. FIGUERES

    1

    13

    0

    1

    12

    5

    53

    16

    S.R.U.E. DUESAIGUES

    0

    13

    0

    0

    13

    5

    75

    CLASSIFICACIÓ PREFERENT ALEVÍ, Grup 2n.

    .

    CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

    1

    C.E. MANRESA

    35

    13

    11

    2

    0

    38

    8

    2

    A.E.C. MANLLEU

    26

    13

    7

    5

    1

    32

    13

    3

    C.F. RIUPRIMER

    26

    12

    7

    5

    0

    28

    12

    4

    C.E. EUROPA

    24

    13

    7

    3

    3

    26

    18

    5

    R.C.D. ESPANYOL "B"

    21

    13

    6

    3

    4

    20

    17

    6

    C.D. BLANES

    21

    13

    7

    0

    6

    22

    23

    7

    UFB. JÀBAC i TERASSA "B"

    18

    13

    5

    3

    5

    20

    15

    8

    GIMNÀSTIC MANRESA

    17

    13

    4

    5

    3

    20

    18

    9

    E.F. GARROTXA

    16

    13

    4

    4

    5

    18

    16

    10

    U.E. VILASSAR DE MAR

    16

    12

    3

    7

    2

    11

    10

    11

    C.F. BADALONA

    16

    13

    4

    4

    5

    15

    22

    12

    F.P. SÁNCHEZ LLIBRE "B"

    14

    13

    3

    5

    5

    21

    28

    13

    C E. MERCANTIL "B"

    11

    13

    3

    2

    8

    13

    24

    14

    E.C. GRANOLLERS "B"

    11

    13

    3

    2

    8

    18

    30

    15

    E.F. GIRONÉS-SABAT

    7

    13

    2

    1

    10

    14

    34

    16

    U.B. CATALONIA

    4

    13

    1

    1

    11

    11

    39




    S E N T I M E N T P E R I C O . C O M