dissabte, 28 de febrer de 2009

ARA, AL MADRID...

A Luis se li resisteix el gol. Davant el Madrid, va marcar el darrer.



El RCD Espanyol afronta avui un nou repte en el seu objectiu de mantenir la categoria: El Real Madrid visita l’Olímpic en un encontre que “gràcies” a les televisions donarà començament a partir de les 22:00 hores amb arbitratge de Manuel Enrique Mejuto González.

Mauricio Pochettino va donar ahir la llista de convocats que la composen 19 jugadors: Kameni i Cristian com a porters, Sergio Sánchez, David García, Nico Pareja, Jarque, Torrejón, Chica, Moisés, Román, Nené, Lola, De la Peña, Coro, Rufete, Luis García, Raul Tamudo, Ivan Alonso i Callejón.

Per la seva part, el tècnic del conjunt madridista, Juande Ramos va convocar pel partit d’aquesta nit als següents jugadors: Iker Casillas, Dudek, Sergio Ramos, Pepe, Cannavaro, Michel Salgado, Heinze, Javi García, Diarra, Sneijder, Guti, Robben, Marcelo, Van de Vaart, Raúl, Saviola, Higuain, i Huntelaar.

L’Espanyol ha de intentar continuar amb el millor joc mostrat en els darrers encontres i fer-se amb els tres importants punts en joc, guanyant a la gespa i si és possible també a la grada (bé, això ja ho ha posat ben difícil aquest fenomen de Director General, rebaixant les entrades més barates de 60 a 40 euros per que acudeixi en massa la “merengada” i es doni la imatge del que diu a la pàgina web del club blanc). Una més...

En les darreres confrontacions, l'Espanyol ha guanyat tres dels quatre encontres de lliga en l'Olímpic, (2-1 la darrera temporada i 1-0 les altres dues victòries i en el darrer encontre entre ambdós conjunts - en el Bernabeu - , l'Espanyol va treure un empat , mitjançant els gols de Tamudo i Luis García, que fa una volta sencera que no anota.


divendres, 27 de febrer de 2009

RCD ESPANYOL "B": CF VILANOVA:
SADRIÀ, DIUMENGE A LES 12:00 H.



Amb arbitratge de David Medie Jiménez del col·legi de Sabadell, aquest diumenge al migdia (12:00h.) el RCD Espanyol B té un altre important partit per aconseguir el repte d’acabar el campionat com a líder que li doni certa avantatge important a l’hora d’enfocar les eliminatòries per l’ascens a la Segona Divisió B.

Serà davant el CF Vilanova entrenat per un vell conegut de l’afició espanyolista, Santi Palanca. El conjunt del Garraf, és setè a cinc punts de la quarta posició que dona dret a disputar les eliminatòries d’ascens.

En el conjunt del Vilanova hi milita un altre vell conegut del futbol base espanyolista, David Àvila.

L’Espanyol B, líder de la categoria amb tres punts d’avantatge sobre el seu màxim perseguidor, el Reus, va disputar un encontre amistós aquest dimarts en front el Halmstads BK suec, al que va vèncer per 2-1 amb gols de Javi Márquez, i del jugador fitxat del Castelldefels l’estiu passat que al no tenir lloc en el filial espanyolista va ser cedit al Palamós, (conjunt que va decidir que no continués al mercat d’hivern, retornant-lo a Sadrià).

El darrer precedent de lliga, entre ambdós conjunts a Sadrià, va ser la temporada 2005/06, i va acabar amb triomf espanyolista, i en l’encontre de la primera volta d'aquesta temporada, l’Espanyol B va derrotar contundentment als de Santi Palanca per 0-4.

TORNA LA LLIGA AL FUTBOL 7


Després d’una jornada sense campionat de lliga al futbol 7 perico, torna la competició amb tres dels quatre equips federats, com a líders de les seves respectives classificacions.

El Benjamí “A” de David Fernández que es va enfrontar en un amistós a la Via Férrea de Cornellà, a l’equip local, el va vèncer per 1-4, aquest dissabte a les 15:30 tornarà a la competició de lliga rebent al At. Vallès, cuer del grup primer de Preferent, i al que ja en l’encontre de la primera volta li va endossar el conjunt espanyolista un dur 1-17.

Per la seva part, el Benjamí “B” que va vèncer 3-5 al Cornellà en també amistós disputat dissabte passat a la Via Férrea de la localitat del Baix Llobregat, es desplaçarà al Camp de l’Àliga, per enfrontar-se demà a les 10:15 hores, al conjunt de Gràcia, el CE Europa.

El Benjamí C, de torneig el passat cap de setmana, es desplaçarà al Mpal. d’Ocata a El Masnou, per enfrontar-se a l’equip de CD Masnou, quart a la classificació contra líder. El partit començarà a una hora molt matinera; les 09:00 hores.

Per últim, el Prebenjamí que va disputar dos amistosos a la Ciutat Esportiva, un el dissabte, que va vèncer per 17-2 al Gimnàstic de Manresa amb gols de Kilian i Oriol (4), Joel (3), Adri (2), Alejandro, Ivan,Soto i pròpia porta, i davant el CD Sant Gabriel, diumenge al matí, en el que va perdre el seu primer encontre davant un equip superior en edat, per 2-6 amb gols de Ivan i Adri.




(Imatges del RCDE-Gimnàstic Manresa.)


Dissabte a la Ciutat Esportiva de Sant Adrià, rep la visita del setè classificat, la UE Vila Olímpica a partir de les 16:45 hores.





.BENJAMÍ PREFERENT G. 2on.PTS PJPG PE PP GFGC
1RCD ESPANYOL5519181015315
2FC BARCELONA511917029730
3UD At. GRAMANET 421914056841
4UE SANT ANDREU371912166347
5CD SANT GABRIEL361812064036
6CF MOLLET UE331910365839
7CF BADALONA 311810175040
8FP. SÁNCHEZ LLIBRE26197576162
9C.D. BLANES26188284248
10ESCOLA F. GAVÀ "B" 21186393856
11CD PREMIÀ DALT201962113857
12EC GRANOLLERS181953114159
13UFB JÀBAC i TERRASSA 171952123668
14CE LLIÇA D'AMUNT111925122775
15FC SANT CUGAT ESP. "B"112022164170
16C. At. VALLÈS320101916126


.BENJAMÍ PREFERENT G. 1er. PTS PJPG PE PP GFGC
1UD. CORNELLÀ431913427929
2CE MANRESA391912347347
3GIMNÀSTIC MANRESA381911537946
4RCD ESPANYOL "B"381912256740
5CE MERCANTIL351910547243
6FC SANT CUGAT ESPORT331910365943
7FC BARCELONA "B"321910276560
8ESC. F. GAVÀ23196584451
9UD. At. GRAMANET "B"23186574545
10UE RUBÍ221971115671
11FUND. P. E. EUROPA20195594457
12CF VILANOVA GELTRU19194784757
13UE SANT ANDREU "B"191861114568
14UE CASTELLDEFELS191954103652
15UE SANTS171952122768
16UFB JÀBAC i TERRASSA51912162384


BENJAMÍ 1a. DIVISIÓ 3er. G.PTS PJPG PE PP GFGC
1RCD ESPANYOL "C"5419180114834
2FUND. P. CE JUPITER471915226328
3Pa. BARCELON. ANGUERA451915047943
4CD MASNOU401913158237
5CD MONTGAT371912166648
6FUND. P. E. EUROPA "B"361911356840
7UD At. GRAMANET "C"301910096354
8AE UNIFIC. BADALONA SUD28199196176
9CD SANT GABRIEL "B"28199195953
10FUND. PRIV. ESP. MATARÓ "B"231972104353
11U. At. HORTA231972105967
12CF BADALONA "B"171952123467
13UE LLONGUERAS SANT CRIST141942134085
14UE SANT ANDREU "C"121933133775
15UD CIRERA "B"71921192796
16At. MASNOU419111733106


PREBENJAMÍ. GRUP 3er.PTS PJPG PE PP GFGC
1RCD ESPANYOL451515002169
2UD At. GRAMANET3914130111025
3FUND. P. CE JUPITER311310129318
4CF BADALONA311510148025
5CENTRO EUR. DE TECNOFUTBOL26158256345
6CD SANT GABRIEL23157264569
7CLUB ESP. VILA OLIMPICA "B"22147166253
8UE SANT ANDREU21157087972
9AE UNIFICACIÓ BADALONA SUD18146084356
10TRAJANA P. BARCELONISTA SANT JUST 16135175277
11CE. P. BARCELONISTA. BARCINO15145092977
12CF LLOREDA614201222131
13ARRABAL-CALAF DE GRAMANET315101417121
14AT. POBLE NOU01400148141

dijous, 26 de febrer de 2009

FEMENINS BASE

El juvenil Cadet, al no haver-hi jornada de lliga, va disputar aquest cap de setmana un amistós davant el conjunt del Sta. Eulàlia de Ronsçana, amb resultat d'empat a un gol.

Dissabte es desplaçarà fins Sabadell, per disputar el partit de la propera jornada, al Camp "Polideportivo Arrahona -Merinals. L'encontra donarà inici a les 17:00 hores.


CLASSIFICACIÓ


.FEMENÍ JUVENIL CADET G. 1PTS PJPG PE PP GFGC
1

RCD ESPANYOL

44161420844
2

C.D. SANT GABRIEL

371412111112
3

C.E. MERCANTIL

37151212727
4

C.E. EUROPA

36161132698
5

C. BELLAVISTA MILAN

311510144321
6

C.E. SABADELL C.F.

25148153717
7

C.F. SANTVICENTI

25168174717
8

AD. ESC. F. BASE RIPOLLET

14154292563
9

C. C. E. TIANA

131641111865
10

C.F. ROCAFONDA

101521122371
11

U.D. CIRERA

101631121675
12

C.F. ARENYS DE MAR

71621139100
13

C.F. MONTMELO U.ESP.

31610143107

El conjunt entrenat per Marta Cubí, líder indiscutible del grup primer de la Primera Divisió Infantil-Aleví femenina, s'enfrontarà a l'Escola de Futbol, Barberà Andalucia, en el Mpal. De Can Llobet de la localitat vallesana, dissabte a les 12:30 h.

CLASSIFICACIONS 1a DIV. INFANTIL-ALEVÍ


.FEMENÍ 1a. DIVISIÓ INFANTIL GRUP 1er. PTS PJPG PE PP GFGC
1

R.C.D. ESPANYOL

45151500946
2

P. BLANC BLAVA LA ROCA

3916130310531
3

C.E. SABADELL F.C.

341411127914
4

C.D. SANT GABRIEL

28149145832
5

U.E. SEVA

20166284360
6

C.F. CALDES DE MONTBUI

18155364239
7

C. BELLAVISTA MILAN

15154382871
8

ESC. F. BONAIRE

12133372139
9

ESC. F. BARBERA ANDALUCIA

81422102250
10

ENFAF

61420121692
11

CF. At. RIUDEPERES

41201111690


FEMENÍ INFANTIL 1a. DIVISIÓ, GRUP 2n.PTS PJPG PE PP GFGC
1

C.D. SANT GABRIEL "B"

491716107411
2

C.F. IGUALADA

401713138628
3

C.F. VILANOVA GELTRÚ

391713048226
4

F.C. LEVANTE LAS PLANAS

331710346037
5

C.F. MOLINS DE REI

28178454332
6

FUD. ESP. At. VILAFRANCA

26178274554
7

C.F. REUS DEPORTIU

23167275935
8

C.E. EUROPA

191761106647
9

C.E. ESPARREGUERA

81622122886
10

C.E. SABADELL F.C.

81632113372
11

F.C. SANTBOIÀ

71621131783
12

R.C.D. ESPANYOL "B"

617131322104

Les més petites, les nenes de José Manuel Reina, van tornar a guanyar un encontre, (amistós en aquest cas, al no haver-hi jornada de lliga), davant el Cirera per 2-3 amb gols Nayara, i Nicole en dues ocasions.

Per part espanyolista van jugar: Judith, Aranzazu, Flor, Meritxell, Samantha, Sandra, Ainhoa, Celia, Marta, Kathaysa, Nicole, Ariadna, i Nayara.

CLASSIFICACIONS FUTBOL BASE


CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR JUVENIL

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

F.C. BARCELONA

56

24

18

2

4

55

25

2

REAL MALLORCA

53

24

17

2

5

58

40

3

R.C.D. ESPANYOL

50

24

14

8

2

56

25

4

U.D. CORNELLÀ

42

27

11

9

4

48

29

5

C.D. SAN FRANCISCO

38

24

11

5

8

34

27

6

PENYA ESP. CIUTADELLA

33

24

8

9

7

49

52

7

DAMM C.F.

31

24

7

10

7

38

42

8

U.E. LLEIDA

31

24

9

4

11

34

36

9

C.E. L'HOSPITALET

29

24

7

8

9

33

37

10

UD. AT. GRAMANET

28

24

7

7

10

33

49

11

C.E. EUROPA

26

24

6

8

10

40

40

12

S. D. LA SALLE

26

24

6

8

10

41

43

13

GIRONA F.C.

26

24

7

5

12

35

40

14

C.F. BADALONA

25

24

6

7

11

33

42

15

C.D. FERRIOLENSE

24

24

7

3

14

37

57

16

U.E. MATARÓ

8

24

1

5

18

23

73


CLASSIFICACIÓ LLIGA NACIONAL JUVENIL, Grup 7è.

.CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

F.C. BARCELONA "B"

70

24

23

1

0

85

13

2

R.C.D. ESPANYOL "B"

47

24

14

5

4

48

30

3

C. GIMNÀSTIC

46

24

14

4

6

42

20

4

C.F. BADALONA "B"

45

24

14

3

7

32

20

5

C.F. DAMM "B"

41

24

13

2

9

43

30

6

TERRASSA C.F.

39

24

10

9

5

37

28

7

U. E. CORNELLÀ "B"

39

24

11

6

7

42

39

8

A.E.C. MANLLEU

38

24

12

2

10

48

51

9

C.E. MERCANTIL

35

24

10

5

9

35

34

10

U.E. CASTELLDEFELS

32

23

10

2

11

33

33

11

U.E. SANT ANDREU

31

24

9

4

11

26

31

12

REUS DEPORTIU

28

23

8

4

11

30

38

13

A.E. PRAT

27

24

8

3

12

23

40

14

BORDETA DE LLEIDA

22

24

5

7

12

24

43

15

C.E. EUROPA "B"

20

23

6

2

15

34

50

16

C.E. PREMIÀ

19

24

5

4

15

27

48

17

UNIFICACIÓ BELLVITGE

15

23

4

3

16

24

55

18

C.E. MANRESA

12

24

2

6

16

18

48

CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR CADET

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

1

F.C. BARCELONA

51

19

16

3

0

52

12

2

R.C.D. ESPANYOL

49

18

16

1

1

58

10

3

UE CORNELLÀ

39

18

12

3

3

46

11

4

GIRONA F.C.

37

19

11

4

4

36

20

5

C. F. DAMM

31

18

10

1

7

35

28

6

U.D. At. GRAMANET

30

19

9

3

7

32

22

7

C.E. MERCANTIL

28

19

8

4

7

25

34

8

CLUB GIMNÀSTIC T.

27

19

8

3

8

39

25

9

UFB JÀBAC i TERRASSA

24

19

7

3

9

28

41

10

F.P. MATARÓ

22

19

6

4

9

26

23

11

CF BADALONA

19

18

4

7

7

20

23

12

C.E. EUROPA

18

18

4

6

8

18

27

13

U.E. LLEIDA

17

19

4

5

10

31

40

14

C.E. MANRESA

11

18

2

5

11

20

52

15

F.E. FIGUERES

11

19

2

5

12

7

42

16

A.E.C. MANLLEU

3

19

0

3

16

8

71

CLASSIFICACIÓ PREFERENT CADET, Grup 2n.

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

1

R.C.D. ESPANYOL "B"

46

19

14

4

1

47

11

2

F.P. SÁNCHEZ LLIBRE

46

19

14

4

1

41

11

3

E.F. GIRONÉS-SABAT

41

19

13

2

4

57

24

4

E.F. OSONA

34

19

10

4

5

62

31

5

C.F. DAMM "B"

31

19

9

4

6

34

24

6

UFB. JÀBAC i TERRASSA "C"

29

19

8

5

6

39

26

7

GIRONA F.C. "B"

24

19

6

6

7

35

34

8

U.E. SANT ANDREU

23

19

6

5

8

20

25

9

C.F. BADALONA "B"

23

19

7

2

10

23

32

10

C.D. BLANES

23

19

7

2

10

32

50

11

U.D. At. GRAMANET "B"

21

19

5

6

8

23

31

12

C.D. SANT GABRIEL

20

19

5

5

9

31

30

13

F.P. MATARÓ

20

19

6

2

11

30

52

14

E.C. GRANOLLERS

18

19

5

3

11

21

45

15

U.E. BARRI SANTES CREUS

14

19

4

2

13

17

64

16

C.F. CARDEDEU

12

19

2

6

11

19

41

CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR INFANTIL

.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC

1

F.C. BARCELONA

54

18

18

0

0

94

4

2

R.C.D. ESPANYOL

48

19

16

0

3

86

16

3

U.E. LLEIDA

33

19

9

6

4

38

30

4

GIRONA F.C.

33

18

10

3

5

31

30

5

UFB. JÀBAC i TERRASSA

31

19

9

4

6

31

26

6

U.E. CORNELLÀ

31

19

9

4

6

41

38

7

CLUB GIMNÀSTIC T.

26

19

7

5

7

22

38

8

C.F. DAMM

24

17

6

6

5

28

23

9

F.P. SÁNCHEZ LLIBRE

24

19

6

6

7

28

34

10

GIMNÀSTIC MANRESA

23

18

7

2

9

25

51

11

C. E. EUROPA

19

19

5

4

10

27

42

12

RICOH PREMIÀ

17

19

4

5

10

22

37

13

U.E. SANT ANDREU

15

19

3

6

10

13

33

14

C.F. RIUPRIMER

15

18

5

0

13

14

36

15

U.D. At. GRAMANET

13

19

3

4

12

14

45

16

C.E. MERCANTIL

10

19

1

7

11

15

46


CLASSIFICACIÓ PREFERENT INFANTIL, Grup 2n.

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

1

C.D. SANT GABRIEL

441914233927

2

E.F. GIRONÉS-SABAT

421914055324

3

F.P. ESP. MATARÓ

411913245520

4

R.C.D. ESPANYOL "B"

371911444525

5

C.F. BADALONA

341911174529

6

E.C. GRANOLLERS

29199283325

7

C.E. MANRESA

28198473738

8

E.F. SANT FELIU GUIXOLS

261982104446

9

F.P. SÁNCHEZ LLIBRE "B"

25197484034

10

UFB. JÀBAC i TERRASSA "C"

24197392830

11

A.E.C. MANLLEU

23187293941

12

U.D. At. GRAMANET "B"

221971113139

13

C.D. BLANES

211963102432

14

UNFICACIÓ LLEFIÀ

191961122746

15

U.E FIGUERES

181860123244

16

C.E. BERGA

4191117577


CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR ALEVÍ

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

1

F.C. BARCELONA

55

19

18

1

0

109

8

2

R.C.D. ESPANYOL

50

19

16

2

1

68

10

3

U.E. CORNELLÀ

41

18

13

2

3

38

14

4

C.F. DAMM

37

19

12

1

6

45

21

5

F.P. ESP. MATARÓ

35

19

10

5

4

29

18

6

U.D. At. GRAMANET

26

19

8

2

9

39

39

7

E.C. GRANOLLERS

26

20

8

2

10

30

37

8

GIRONA F.C.

26

19

8

2

9

23

28

9

U.E. SANT ANDREU

24

18

7

3

8

23

35

10

C.E L'HOSPITALET

24

19

7

3

9

30

45

11

C.E. MERCANTIL

23

19

5

8

6

34

32

12

F.P. SÁNCHEZ LLIBRE

21

19

6

3

10

29

33

13

U.E. LLEIDA

20

19

6

2

11

29

34

14

C.D. SANT GABRIEL

20

18

5

5

8

22

36

15

U.E. FIGUERES

4

19

1

1

17

9

73

16

S.R.U.E. DUESAIGUES

0

19

0

0

19

8

102

CLASSIFICACIÓ PREFERENT ALEVÍ, Grup 2n.

.

CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

1

C.E. MANRESA

45

19

14

3

2

49

15

2

A.E.C. MANLLEU

41

19

12

5

2

44

19

3

C.F. RIUPRIMER

40

19

11

7

1

39

18

4

GIMNÀSTIC MANRESA

35

19

10

5

4

43

21

5

C.D. BLANES

32

19

10

2

7

29

28

6

C.E. EUROPA

27

18

7

6

5

31

29

7

E.F. GARROTXA

26

19

7

5

6

28

23

8

R.C.D. ESPANYOL "B"

26

18

7

5

6

26

24

9

C E. MERCANTIL "B"

25

19

7

4

8

24

28

10

U.E. VILASSAR DE MAR

21

19

4

9

6

18

24

11

UFB. JÀBAC i TERASSA "B"

21

18

5

6

7

23

23

12

F.P. SÁNCHEZ LLIBRE "B"

20

19

5

5

9

31

40

13

E.C. GRANOLLERS "B"

20

19

6

2

11

27

39

14

C.F. BADALONA

17

19

4

5

10

17

32

15

E.F. GIRONÉS-SABAT

13

18

3

4

11

20

37

16

U.B. CATALONIA

4

19

1

1

17

15

64




S E N T I M E N T P E R I C O . C O M