dissabte, 14 de març de 2009

AVUI ES JUGA EL JUVENIL,
EL TÍTOL DE LLIGA, A CAN BARÇA



Tres imatges d'arxiu de l'encontre de la primera volta a Sadrià:
Les dues formacions, i les alineacions que ambdós conjunts van presentar sobre la gespa del Camp n 1 de Sadrià.




Un dels plats forts dins del futbol base del RCDE aquest cap de setmana, serà sens dubte, el derbi de juvenils de la Divisió d’Honor que enfrontarà a ambdós màxims conjunts barcelonins, avui dissabte a les 12:00 hores en Sant Joan Despí a la Ciutat Esportiva Hans Gamper.

Espanyol i Barcelona arriben a aquest encontre amb una diferència mínima de tres punts favorables als locals, els blaugranes. En cas de triomf perico, la situació donaria un tomb inimaginable fa a penes unes quantes jornades, i situaria a l’equip entrenat per Ramón Guerrero al capdavant de la classificació, amb el gol average al seu favor. En cas de triomf culé, la lliga quedaria definitivament sentenciada amb sis punts d’avantatge més el gol average favorable als d’Alex García, a falta de tres jornades per la conclusió, un cop s’hagi disputat l’encontre.

Oscar Bergadà Braña, serà el col·legiat encarregat de xiular l’encontre.
Recordar que en la primera volta, se li escapar el triomf als espanyolistes en una desgraciada jugada, en un encontre en el que va ser superior el conjunt blanc-i-blau. Els registres golejadors son favorables als espanyolistes, ja que en 26 encontres han marcat 67 gols per 59 els barcelonistes, i han encaixat 25 per 28 els blaugranes.
L’Espanyol per contra ha empatat 8 encontres i n’ha perdut 2, mentre que els locals n’han empatat 2 i n’han perdut 5.


FC Barcelona
Diego José Gómez Heredia
Marc Martínez Aranda
David Álvarez Vázquez 'Polaco'
Marc Bartra Aragall
José Julio Jurado García
Martín Montoya Torralbo
Àlex Bolaños García
Marc Muniesa Martínez
Pere Segarra Álvarez
José Carlos Terrón Arroyo
Cristian Valle Corrales
Franco José Fasciana
Ilie Sánchez Farres
Sergio Maestre García
Jonathan Dos Santos Ramírez
Oriol Romeu Vidal
Adrià Carmona Pérez
Anselmo Eyegue Nfono
José Luís Gómez Hurtado
Rubén Rochina Naixes
Gerard Zambudio Sánchez
Entrenador: Alex García

RCD Espanyol
Dinu Bogdan Moldovan
Pol Freixanet Viejo Pol
Toni Cunill Pérez
Pere Martínez Sastre
Albert Blázquez Robles
Albert Mozo Fàbregas
Àngel Martínez Ortega
Álvaro Vega Suárez
Marc De Val Fernández
Albert Moñino Turró
Marc Caballé Naranjo
Sergio Ginés Albarrán
Eric Pla Oncins
Lucas Porcar Teixidó
Manuel Antonio Molina Valero
Manuel Jesús Vázquez Florido "Chuli"
José Carlos Moraga
Marc Mas Costa Mas
Álvaro Vázquez García "Álvaro Vázquez"
Entrenador: Ramon Guerrero.

divendres, 13 de març de 2009

CLASSIFICACIONS FUTBOL BASE

CLASSIFICACIÓ TERCERA DIVISIÓ

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

R.C.D. ESPANYOL "B"

59

28

17

8

3

65

23

2

REUS DEPORTIU

58

28

17

7

4

52

23

3

C.E. L'HOSPITALET

55

28

15

10

3

42

19

4

F.C. SANTBOIÀ

50

28

14

8

6

43

27

5

A.E.C. MANLLEU

48

28

14

6

8

50

34

6

C.E. PREMIÀ

48

28

14

6

8

52

40

7

A.E. PRAT

44

28

13

5

10

38

34

8

VILANOVA C.F.

43

28

11

10

7

43

34

9

C.F. AMPOSTA

41

28

11

8

9

51

42

10

C.E. EUROPA

37

28

10

7

11

35

34

11

POBLA MAFUMET C.F.

36

28

9

9

10

34

43

12

U.E. CASSA

34

28

8

10

10

39

43

13

U.E. CORNELLÀ

32

28

8

8

12

34

50

14

C.D. BLANES

30

28

7

9

12

41

57

15

U.E. RAPITENCA

29

28

7

8

13

27

37

16

U.E. MATARÓ

28

28

6

10

12

32

48

17

C.F. BALAGUER

27

28

7

6

15

35

43

18

U.E. VILAJUÏGA

25

28

6

7

15

32

54

19

PALAMÓS C.F.

23

28

5

8

15

29

52

20

C.D. BANYOLES

14

28

2

8

18

18

55


CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR JUVENIL

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

F.C. BARCELONA

59

26

19

2

5

59

28

2

R.C.D. ESPANYOL

56

26

16

8

2

67

25

3

REAL MALLORCA

55

26

17

4

5

60

42

4

C.D. SAN FRANCISCO

44

26

13

5

8

39

30

5

U.D. CORNELLÀ

43

26

11

10

5

51

33

6

PENYA ESP. CIUTADELLA

36

26

9

9

8

54

55

7

U.E. LLEIDA

35

26

10

5

11

37

38

8

C.E. L'HOSPITALET

35

26

9

8

9

37

39

9

UD. AT. GRAMANET

32

26

8

8

10

36

40

10

DAMM C.F.

32

26

7

11

8

39

45

11

C.D. FERRIOLENSE

30

26

9

3

14

43

60

12

GIRONA F.C.

29

26

8

5

13

41

44

13

C.E. EUROPA

26

26

6

8

12

41

47

14

S. D. LA SALLE

26

26

6

8

12

43

52

15

C.F. BADALONA

25

26

6

7

13

34

50

16

U.E. MATARÓ

8

26

1

5

20

24

77


CLASSIFICACIÓ LLIGA NACIONAL JUVENIL, Grup 7è.

.CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

F.C. BARCELONA "B"

76

26

25

1

0

90

13

2

R.C.D. ESPANYOL "B"

53

26

16

5

4

54

32

3

C. GIMNÀSTIC

49

26

15

4

7

46

21

4

C.F. BADALONA "B"

48

26

15

3

8

34

24

5

C.F. DAMM "B"

47

26

15

2

9

45

30

6

U. E. CORNELLÀ "B"

42

26

12

6

8

48

44

7

A.E.C. MANLLEU

41

26

13

2

11

52

56

8

TERRASSA C.F.

39

26

10

9

7

37

33

9

C.E. MERCANTIL

38

26

11

5

10

38

37

10

U.E. CASTELLDEFELS

35

26

11

2

13

37

40

11

REUS DEPORTIU

34

26

10

4

11

37

44

12

U.E. SANT ANDREU

31

26

9

4

13

26

35

13

A.E. PRAT

30

26

9

3

14

26

42

14

C.E. EUROPA "B"

26

26

8

2

16

42

54

15

BORDETA DE LLEIDA

25

26

6

7

13

28

46

16

C.E. PREMIÀ

22

26

6

4

16

31

52

17

UNIFICACIÓ BELLVITGE

18

26

5

3

18

27

61

18

C.E. MANRESA

12

26

2

6

18

21

54

CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR CADET

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

1

R.C.D. ESPANYOL

58

21

19

1

1

71

11

2

F.C. BARCELONA

54

21

17

3

1

57

13

3

UE CORNELLÀ

48

21

15

3

3

51

11

4

GIRONA F.C.

40

21

12

4

5

39

26

5

C. F. DAMM

35

21

11

2

8

41

36

6

U.D. At. GRAMANET

33

21

10

3

8

35

25

7

CLUB GIMNÀSTIC T.

30

21

9

3

9

43

28

8

C.E. MERCANTIL

29

21

8

5

8

26

39

9

UFB JÀBAC i TERRASSA

27

21

8

3

10

31

45

10

F.P. MATARÓ

23

21

6

5

10

27

26

11

CF BADALONA

22

21

5

7

9

30

30

12

C.E. EUROPA

21

20

5

6

9

23

29

13

U.E. LLEIDA

20

21

5

5

11

34

44

14

F.E. FIGUERES

13

21

2

7

12

8

43

15

C.E. MANRESA

12

20

2

6

12

21

58

16

A.E.C. MANLLEU

3

21

0

3

18

10

83

CLASSIFICACIÓ PREFERENT CADET, Grup 2n.

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

1

R.C.D. ESPANYOL "B"

50

21

15

5

1

51

13

2

F.P. SÁNCHEZ LLIBRE

49

21

15

4

1

45

14

3

E.F. GIRONÉS-SABAT

45

21

14

3

4

63

28

4

E.F. OSONA

35

21

10

5

6

64

35

5

UFB. JÀBAC i TERRASSA "C"

32

21

9

5

7

42

30

6

C.F. DAMM "B"

32

21

9

5

7

35

26

7

U.D. At. GRAMANET "B"

27

21

7

6

8

35

34

8

GIRONA F.C. "B"

27

21

7

6

8

39

43

9

C.F. BADALONA "B"

27

21

8

3

10

25

32

10

U.E. SANT ANDREU

26

21

7

5

9

22

27

11

F.P. MATARÓ

26

21

8

2

11

38

56

12

C.D. BLANES

26

21

8

2

11

36

54

13

E.C. GRANOLLERS

21

21

6

3

12

26

51

14

C.D. SANT GABRIEL

20

21

5

5

11

34

37

15

U.E. BARRI SANTES CREUS

14

21

4

2

15

20

72

16

C.F. CARDEDEU

13

21

2

7

12

21

44

CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR INFANTIL

.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC

1

F.C. BARCELONA

60

20

20

0

0

108

8

2

R.C.D. ESPANYOL

54

21

18

0

3

99

17

3

GIRONA F.C.

36

20

11

3

6

35

34

4

U.E. CORNELLÀ

35

21

10

5

6

44

39

5

UFB. JÀBAC i TERRASSA

34

21

10

4

7

34

29

6

U.E. LLEIDA

33

21

9

6

6

40

35

7

F.P. SÁNCHEZ LLIBRE

30

21

8

6

7

36

37

8

C.F. DAMM

29

20

7

8

5

35

25

9

GIMNÀSTIC MANRESA

27

21

8

3

10

29

64

10

CLUB GIMNÀSTIC T.

26

21

7

5

9

23

43

11

C. E. EUROPA

23

21

6

5

10

30

44

12

C.F. RIUPRIMER

18

20

6

0

14

17

39

13

RICOH PREMIÀ

17

21

2

5

12

23

48

14

U.E. SANT ANDREU

15

21

3

6

12

18

43

15

C.E. MERCANTIL

14

21

2

8

11

17

46

16

U.D. At. GRAMANET

13

21

3

4

14

14

51


CLASSIFICACIÓ PREFERENT INFANTIL, Grup 2n.

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

1

C.D. SANT GABRIEL

472115244630

2

E.F. GIRONÉS-SABAT

452115065627

3

F.P. ESP. MATARÓ

442114256023

4

R.C.D. ESPANYOL "B"

412112545029

5

C.F. BADALONA

402113175329

6

E.C. GRANOLLERS

352111284027

7

U.D. At. GRAMANET "B"

282191114042

8

C.E. MANRESA

28218494144

9

A.E.C. MANLLEU

27208394344

10

UFB. JÀBAC i TERRASSA "C"

272183103233

11

E.F. SANT FELIU GUIXOLS

272183104855

12

F.P. SÁNCHEZ LLIBRE "B"

26217594038

13

UNFICACIÓ LLEFIÀ

232172123250

14

C.D. BLANES

212163122740

15

U.E FIGUERES

192061133249

16

C.E. BERGA

4211119686


CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR ALEVÍ

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

1

F.C. BARCELONA

61

21

20

1

0

121

8

2

R.C.D. ESPANYOL

51

20

16

3

1

67

11

3

U.E. CORNELLÀ

44

20

14

2

3

43

17

4

C.F. DAMM

43

21

14

1

6

49

21

5

F.P. ESP. MATARÓ

41

21

12

5

4

37

22

6

U.E. SANT ANDREU

30

20

9

3

8

27

39

7

C.E. MERCANTIL

29

21

7

8

6

37

33

8

E.C. GRANOLLERS

29

21

9

2

10

34

38

9

U.D. At. GRAMANET

29

21

8

3

10

42

48

10

GIRONA F.C.

27

21

8

3

10

25

31

11

F.P. SÁNCHEZ LLIBRE

24

21

7

3

11

33

36

12

C.E L'HOSPITALET

24

21

7

3

11

30

54

13

C.D. SANT GABRIEL

23

21

6

5

10

25

40

14

U.E. LLEIDA

20

21

6

2

13

30

37

15

U.E. FIGUERES

4

21

1

1

19

10

77

16

S.R.U.E. DUESAIGUES

0

21

0

0

21

10

108

CLASSIFICACIÓ PREFERENT ALEVÍ, Grup 2n.

.

CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC

1

C.E. MANRESA

51

21

16

3

2

57

17

2

A.E.C. MANLLEU

45

21

13

6

2

47

20

3

C.F. RIUPRIMER

41

21

11

8

2

41

23

4

GIMNÀSTIC MANRESA

38

21

11

5

5

50

27

5

C.D. BLANES

35

21

11

2

8

34

37

6

C.E. EUROPA

34

21

9

7

5

37

30

7

E.F. GARROTXA

32

21

9

5

7

32

23

8

R.C.D. ESPANYOL "B"

29

21

8

5

8

27

27

9

UFB. JÀBAC i TERRASSA "B"

28

21

7

7

7

28

24

10

C E. MERCANTIL "B"

26

21

7

5

9

28

33

11

F.P. SÁNCHEZ LLIBRE "B"

23

21

6

5

10

37

47

12

U.E. VILASSAR DE MAR

22

21

4

10

7

20

27

13

E.C. GRANOLLERS "B"

21

21

6

3

12

28

41

14

C.F. BADALONA

17

21

4

5

12

17

34

15

E.F. GIRONÉS-SABAT

17

21

4

5

12

21

41

16

U.B. CATALONIA

4

21

1

1

19

15

68




S E N T I M E N T P E R I C O . C O M