dissabte, 10 d’octubre de 2009

PRIMER TRIOMF
DEL BÀSQUET OLESA-ESPANYOL (83-75)


NJUGADORAMinPtsT2T3T1RDRATRAsPRPPTFP

V

6*Silvia Morales26:5494/70/11/2112101015
7Aina Denti03:3500/00/00/000000003-3
8*Michelle Maslowki38:54319/152/37/756111230340
9*Ines Kresovic33:50141/104/70/0415102016
10Helena Boada24:08142/43/41/4101103049
11*Jael Freixenet31:5042/50/20/0314022140
12*Shona Thorburn34:1962/40/12/45386020016
14Milica Jovanovic05:5451/11/10/0000010034
16Cristina López00:5500/00/00/0000000000
.Olesa-Espanyol2008321/4610/1911/17

19

12

31105

13

11977

NJUGADORAMinPtsT2T3T1RdRaTRAsPrPPTFPV
4Anna Gómez 11:3750/21/12/2000000005
5Laura Navarro18:4563/40/00/0213213035
6Sonia Borges26:50178/140/01/24151250316
8Elsa Donaire23:5100/00/10/0202210004
9María Moreno02:1400/00/00/000000100-1
10*Rosa Pérez34:39112/42/51/2000232046
12*Pelagia Papamichail11:0800/10/00/0303000022
13*Licet Castillo16:1794/80/21/1213121046
14*Lovley Gardin24:0162/70/22/2516001023
15*Jasmon Covington30:38219/100/13/41341111225
.Cadi La Seu2007528/503/1210/13

19

7

26910

14

1

2071


Àrbitres: Jose Pla Giménez i José Vázquez García.

Pavelló: CB Olesa. Olesa de Montserrat.

Parcials: (20-13; 17-21; 23:22; 23-19)

Descans: 37-34; Final; 83-75

FUTBOL - 7

Benjamí "A"
El Benjamí “A” després de completar un excel·lent torneig a la Moraleja, el qual es va adjudicar després d’una gran remuntada en la final davant un Sevilla que guanyava 4-1 al descans, (motiu pel qual va ajornar l’encontre corresponent a la segona jornada de lliga davant el Mercantil) rebrà aquesta tarda a la Ciutat Esportiva de Sadrià al camp de F-7 a partir de les 15:30 h., a l’Escola de Futbol Gavà.

Benjamí "B"

El Benjamí “B”, que la setmana passada també va ajornar el seu encontre de lliga davant la Gramanet, a causa del torneig “Intercomarcal” que va disputar a Puigverd (va ser finalista), rebrà aquest tarda a la Ciutat Esportiva a les 16:45 (desprès de l’encontre del Benjamí A), al Vilanova i la Geltrú.
Benjamí "C"








RCDE Benjamí "C": 3 - UE Vilassar: 2
Triomf del Benjamí “C” en la segona jornada de lliga davant la UE Vilassar en un emocionant i disputat encontre en el que van haver-hi varies alternatives en el resultat, arribant-se a la recta final de l’encontre amb un 2-2 després d’haver igualat el marcador els espanyolistes.
El col·legiat xiular un discutit penal a favor dels del Maresme, però molt encertat el meta Víctor Nofuentes l’aturà, i pocs instants desprès els de Jordi Porcel, aconseguiren fer el tercer gol que els hi donar el triomf en les acaballes del matx.
Mafeo, Ivan i Dani van ser els tres golejadors del conjunt espanyolista, que juntament amb Premià, Montgat i Arrabal Calaf, encapçalen la classificació del grup tercer de Primera de Benjamins amb dos victòries en les dues jornades disputades.

Aquest migdia el Benjamí “C” es desplaça al Agapito Fernández, per enfrontar-se a la CE Vila Olímpica.

Prebenjamí
En quant als més petits, el Prebenjamí, aquest matí a primera hora (10:00), juguen a Badalona, davant la UE Llefià, en la primera jornada de lliga del grup primer de categoria Prebenjamí, en un grup en el que ja s’han retirat fins a tres equips.

FEMENINS BASE

El Juvenil Cadet inicia aquesta tarda el campionat de lliga després de tot un desgavell a nivell federatiu amb el tema dels calendaris i retirada d’equips, i ho farà a la Ciutat Esportiva aquesta tarda a las 18.00 hores enfrontant-se al CF Base Olerdola, després de disputar diumenge passat el darrer amistós davant l’Esparreguera al que va vèncer per 0-12.


Futbol 7 femení


En quant al futbol set femení, aquest dissabte inicien els respectius campionats els tres equips que enguany constarà el futbol 7 femení:
El RCDE Infantil A, viatjarà a Caldes de Montbui, per enfrontar-se al conjunt local a les 13:30 hores. El conjunt espanyolista va disputar el darrer amistós també a Esparreguera, vencent 2-4.

El Infantil – Aleví B, que va vèncer en el darrer amistós al OAR Vic per 3-6, viatja fins a Manresa, per veure’s les cares al Nou Estadi Mpal. del Congost, al conjunt local del CE Manresa en un matx que donarà començament a partir de les 13:45h.



Les més peques de Sadrià






Benjamí Femení RCDE: 4 - CF Badalona: 4

Diumenge passat, el resen creat equip femení Benjamí-Prebenjamí, va disputar un amistós en la Ciutat Esportiva de Sadrià davant el CF Badalona, que es va saldar amb un empat a quatre gols en un disputat encontre.
Demà diumenge, en el José Luis Ruiz Casado de Sant Adrià del Besós, s’enfronten al CD Sant Gabriel a partir de les 10:00 del matí.

divendres, 9 d’octubre de 2009

CLASSIFICACIONS FUTBOL BASE

CLASSIFICACIÓ SEGONA DIVISIÓ "B", GRUP 3r.

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

ONTINYENT CF

18

7

6

0

1

8

2

2

REAL MALLORCA "B"

17

7

5

2

0

13

3

3

U.E. SANT ANDREU

17

7

5

2

0

14

8

4

C.D. ALCOYANO

14

7

4

2

1

9

3

5

C.D. DÈNIA

14

7

4

2

1

9

5

6

C.D. BENIDORM

12

7

4

0

3

16

12

7

ORIHUELA CF

12

7

3

3

1

7

4

8

SPORTING MAHONES

12

7

3

3

1

7

5

9

U.D. LOGROÑÉS

10

7

3

1

3

8

7

10

U.D. At. GRAMANET

9

7

2

3

2

6

7

11

F.C. BARCELONA "B"

8

7

2

2

3

11

12

12

ALICANTE CF

7

7

1

4

2

6

6

13

VILLAJOYOSA CF

7

7

2

1

4

8

10

14

C.F. BADALONA

7

7

2

1

4

10

14

15

C.E. SABADELL

7

7

2

1

4

4

8

16

U.E. LLEIDA

6

7

1

3

3

7

9

17

R.C.D. ESPANYOL "B"

4

7

0

4

3

6

11

18

VALENCIA MESTALLA

4

7

1

1

5

6

12

19

C.F. GAVÀ

3

7

0

3

4

7

16

20

TERRASSA C.F.

2

7

0

2

5

2

10



CLASSIFICACIÓ DIVISIÓ D'HONOR JUVENIL, Grup 3r.


.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

F.C. BARCELONA

15

5

5

0

0

11

1

2

R.C.D. ESPANYOL

12

5

4

0

1

12

4

3

U.D. CORNELLÀ

11

5

3

2

0

9

3

4

U.E. LLEIDA

11

5

3

2

0

7

3

5

REAL ZARAGOZA

10

5

3

1

1

10

7

6

C.D. SAN FRANCISCO

9

5

3

0

2

5

4

7

C.E. L'HOSPITALET

7

5

2

1

2

10

4

8

DAMM C.F.

7

5

2

1

2

5

6

9

GIRONA F.C.

6

5

2

0

3

8

8

10

C.D. POBLENSE

6

5

2

0

3

3

10

11

UD. AT. GRAMANET

5

5

1

2

2

3

5

12

REAL MALLORCA

4

5

1

1

3

5

9

13

C.F. TERRASSA

4

5

1

1

3

4

9

14

STADIUM CASABLANCA

3

5

0

3

2

1

5

15

C.D. FERRIOLENSE

3

5

1

0

4

3

9

16

PENYA ESP. CIUTADELLA

0

5

0

0

5

3

12



CLASSIFICACIÓ LLIGA NACIONAL JUVENIL, GRUP 7è

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

DAMM CF "B"

12

4

4

0

0

11

1

2

R.C.D. ESPANYOL "B"

12

4

4

0

0

6

1

3

F.C. BARCELONA "B"

10

4

3

1

0

11

2

4

C.E. MERCANTIL

7

4

2

1

1

11

8

5

U.E. VIC

7

4

2

1

1

9

6

6

REUS DEPORTIU C.F.

7

4

2

1

1

7

5

7

U.E. CASTELLDEFELS

6

4

2

0

2

8

6

8

A.E.C. MANLLEU

6

4

2

0

2

9

10

9

U.D. At. GRAMANET "B"

6

4

2

0

2

6

7

10

U.E SANT ANDREU

6

4

2

0

2

6

9

11

U.F.B. JÀBAC I TERRASSA

5

4

1

2

1

13

12

12

C.F. BADALONA

5

4

1

2

1

8

7

13

A.E PRAT

5

4

1

2

1

2

4

14

U.D. CORNELLÀ "B"

3

4

1

0

3

3

5

15

F. ESP. MATARÓ

3

4

1

0

3

6

16

16

TORTOSA

2

4

0

2

2

3

6

17

U.E LLEIDA "B"

0

4

0

0

4

3

8

18

C.E. EUROPA

0

4

0

0

4

4

13



CLASSIFICACIÓ LLIGA DIVISIÓ D'HONOR CADET

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

F.C. BARCELONA

6

2

2

0

0

7

0

2

R.C.D. ESPANYOL

6

2

2

0

0

6

0

3

U.D. CORNELLÀ

6

2

2

0

0

4

1

4

ESCOLA F. GIRONES-SABAT

4

2

1

1

0

6

2

5

U.E. BARRI SANTES CREUS

3

2

1

0

1

6

3

6

U.F.B. JÀBAC I TERRASSA

3

2

1

0

1

2

1

7

C.E. MERCANTIL

3

2

1

0

1

2

2

8

U.E. VILASSAR DE MAR

3

2

1

0

1

3

5

9

C. GIMNÀSTIC T.

3

2

1

0

1

2

4

10

C.E. EUROPA

3

2

1

0

1

1

4

11

U.D. At. GRAMANET

2

2

0

2

0

1

1

12

C. ESCOLA F. GAVÀ

1

2

0

1

1

1

3

13

C.F. BADALONA

1

2

0

1

1

0

2

14

C.F. DAMM.

1

2

0

1

1

2

6

15

F.C. GIRONA

0

2

0

0

2

2

5

16

F. ESP. MATARÓ

0

2

0

0

2

1

7



CLASSIFICACIÓ LLIGA CADET PREFERENT, G. 2on.

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

E.C. GRANOLLERS

6

2

2

0

0

6

1

2

C.D. SANT GABRIEL

6

2

2

0

0

6

2

3

R.C.D. ESPANYOL "B"

6

2

2

0

0

3

0

4

A.E.C. MANLLEU

4

2

1

1

0

2

0

5

C.F. DAMM "B"

4

2

1

1

0

2

1

6

U.E. LLEIDA "B"

3

1

1

0

0

4

0

7

PREMIÀ CLUB ESPORTIU

3

2

1

0

1

3

2

8

U.E. SANT ANDREU

3

2

1

0

1

3

3

9

U.D. At. GRAMANET "B"

3

2

1

0

1

1

2

10

U.E. FIGUERES

3

2

1

0

1

3

6

11

VIC RIUPRIMER REFO F.C.

1

1

0

1

0

0

0

12

U.F.B. JÀBAC I TERRASSA "C"

1

2

0

1

1

2

3

13

F.C. GIRONA "B"

0

2

0

0

2

1

3

14

C.F. BADALONA "B"

0

2

0

0

2

1

4

15

F.PRIV. ESP. MATARÓ "B"

0

2

0

0

2

2

7

16

C.E. L'HOSPITALET "B"

0

2

0

0

2

1

6



CLASSIFICACIÓ LLIGA DIVISIÓ D'HONOR INFANTIL

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

F.C. BARCELONA

6

2

2

0

0

6

0

2

R.C.D. ESPANYOL

6

2

2

0

0

6

2

3

U.E. VILASSAR DE MAR

6

2

2

0

0

4

2

4

F.C. GIRONA

4

2

1

1

0

6

4

5

F.C. SANTBOIÀ

4

2

1

1

0

3

1

6

U.E. SANT ILDEFONS

3

2

1

0

1

4

2

7

ESCOLA F. GIRONÈS-SABAT

3

2

1

0

1

3

3

8

U.E. LLEIDA

3

2

1

0

1

1

4

9

C.F. DAMM.

2

2

0

2

0

5

5

10

VIC RIUPRIMER REFO FC

2

2

0

2

0

2

2

11

C. GIMNÀSTIC T.

1

2

0

1

1

5

6

12

C.D. SANT GABRIEL

1

2

0

1

1

1

3

13

U.F.B. JÀBAC I TERRASSA

1

2

0

1

1

3

5

14

U.D. CORNELLÀ

1

2

0

1

1

2

5

15

C.E. EUROPA

0

2

0

0

2

1

4

16

C. GIMNÀSTIC MANRESA

0

2

0

0

2

3

7



CLASSIFICACIÓ LLIGA PREFERENT INFANTIL G. 2on.

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

R.C.D. ESPANYOL "B"

6

2

20051

2

U.D. At. GRAMANET "B"

4

2

11062

3

F.C. SANT CUGAT ESPORT

4

2

11020

4

E.C. GRANOLLERS

4

2

11032

5

UE VILASSAR DE MAR "B"

3

2

10154

6

C.E. MERCANTIL

3

1

10043

7

ESC. F. SANT FELIU DE GUIXOLS

3

2

10166

8

U.E SANT ANDREU

3

2

10122

9

A.E.C. MANLLEU

3

2

10122

10

C.F. BADALONA

3

2

10134

11

C.F. PERALADA

3

2

10134

12

U.F.B. JÀBAC I TERRASSA "C"

2

2

02022

13

F. ESP. MATARÓ

1

2

01134

14

C.F. CARDEDEU

0

1

00102

15

PREMIÀ CLUB ESPORTIU

0

2

00225

16

OAR VIC

0

2

00216


CLASSIFICACIÓ LLIGA DIVISIÓ D'HONOR ALEVÍ

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

R.C.D. ESPANYOL

6220071

2

E.C. GRANOLLERS

6220051

3

U.E. VILASSAR DE MAR

4

2

1

1

0

8

3

4

F.C. BARCELONA

4211062

5

U.F.B. JÀBAC I TERRASSA

4211063

6

U.D. CORNELLÀ

4211042

7

At. SEGRE

4211021

8

F.C. GIRONA

3210155

9

C.E. L'HOSPITALET

3210115

10

C.E. MERCANTIL

1201113

11

U.D. At. GRAMANET

1201114

12

C.F. DAMM

1201124

13

F. P. ESP. MATARÓ

0200213

14

C.E MANRESA

0100103

15

A.E.C. MANLLEU

0100115

16

C.D. SANT GABRIEL

0200227


CLASSIFICACIÓ LLIGA PREFERENT ALEVÍ G. 2on.

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

ESCOLA F. GARROTXA

6

2

2

0

0

10

2

2

R.C.D. ESPANYOL "B"

6

2

2

0

0

7

2

3

VIC RIUPRIMER REFO FC

6

2

2

0

0

4

0

4

C.D. BLANES

4

2

1

1

0

2

1

5

U.E. FIGUERES

3

2

1

0

1

5

4

6

C.E. EUROPA

3

2

1

0

1

5

4

7

U.F.B. JÀBAC I TERRASSA "B"

3

2

1

0

1

4

3

8

U.E SANT ANDREU

3

2

1

0

1

3

2

9

A.E.C. MANLLEU "B"

3

2

1

0

1

2

4

10

UE VILASSAR DE MAR "B"

3

2

1

0

1

2

5

11

U.D. CIRERA

1

2

0

1

1

0

2

12

C.F. DAMM "B"

1

2

0

1

1

1

4

13

ESC. F. SANT FELIU DE GUIXOLS

1

2

0

1

1

1

4

14

U.D. At. GRAMANET "B"

0

1

0

0

1

0

1

15

C.E. MERCANTIL "B"

0

1

0

0

1

0

1

16

E.C. GRANOLLERS "B"

0

2

0

0

2

2

9




S E N T I M E N T P E R I C O . C O M