dissabte, 24 d’octubre de 2009

OLESA-ESPANYOL:
A CONTINUAR AMB LA BONA LÍNIA

Olesa-Espanyol, avui davant Palacio de Congresos d’Eivissa

El CB Olesa-Espanyol disputa aquest vespre a les 20:00 hores al Pavelló d’Olesa de Montserrat, el encontre de la quarta jornada de Lliga Femenina davant el conjunt balear del Palacio de Congresos d’Eivissa.

El conjunt català va obtenir dimecres en el mític Pavelló Magariños de Madrid, la seva segona victòria en vèncer a Estudiantes per 67-73, club en el que milita la ex jugadora d'Olesa-Espanyol de la passada temporada, la sueca Thyra Lynnea Liljestrand. En aquest encontre va tenir lloc el debut de la nova jugadora, la pivot sèrbia Iva Perovanovic, de 1.91 m. d’alçada i 26 anys (01/09/1983).

La jugadora balcànica va disputar el darrer europeu amb la seva selecció aconseguint un promig de 14.5 punts, 7.2 rebots i 1.8 assistències per partit. Ha jugat a diverses lligues europees.

En concret la seva trajectòria s’ha desenvolupat en els clubs del Buducnost de Sèrbia (03/04), del Wisla Can Pak de Polònia (04/06), el Buducnost altre cop entre les temporades 2006/08 i el conjunt italià del Umbertide, i el Caja Canarias, la passada 2008/09.

El seu fitxatge ha vingut donat per potenciar el joc interior de l’equip després del dolent rendiment que la nord-americana Ana Gardner ha ofert degut a la seva baixa forma física.


Estudiantes: 67 - CB Olesa-Espanyol: 73


NJUGADORAMinPtsT2T3T1RdRaTRAsPrPPTFPV
4*Thyra L. Liljestrand17:3251/21/40/010100204-4
5*Laura Herrera28:4162/40/02/2213222029
6Auri L. Bokesa24:4093/61/40/1325014015
9*Kamesha Hairston29:4763/80/40/000001202-6
10Mariana González04:4421/10/00/0000000012
11*Sara Leemans08:0121/20/00/0022000012
13*Sandra Ygueravide23:2771/21/12/2000323147
14Irene Castrejón16:3330/01/30/0202202030
15Stacey L. Lovelace27:11203/63/45/782102001231
17*Marta Zurro19:2471/10/05/64042030410
.Estudiantes

200

6716/327/2014/18

20

7

27116

18

2

2456


NJUGADORAMinPtsT2T3

T1

RDRATRAsPRPPTFP

V

6*Silvia Morales30:11174/82/33/51122020016
7*Aina Denti02:4400/00/00/000000001-1
8Michelle Maslowki22:13155/100/25/7112001049
9Ines Kresovic29:04184/63/91/15271020214
10Helena Boada13:5531/20/11/2213131045
11*Jael Freixenet24:1100/20/10/0369103005
12*Shona Thorburn36:1094/80/21/17183231115
14*Milica Jovanovic11:2542/40/00/002200204-2
16Iva Perovanovic30:0771/30/05/8224123039
.Olesa-Espanyol

200

7321/435/1816/24

21

16

3797

17

11970



Àrbitres: Srs. Angel González Zumajo i Angel Antonio Albacete Chamón.
Pista: "Pabellón Antonio Magariños" de Madrid (21/10/09).
Parcials: (21-18; 19-17; 14-18; 13-20)
Descans; (40-35) Final: (67-73)



NOTICIES BREUS

Foto d'arxiu.


Sevilla FC vs. RCD Espanyol, Sánchez Pizjuan, avui 22:00 h.

El RCD Espanyol es veurà les cares amb un Sevilla FC llençat, a les 22:00 hores en el Sánchez Pizjuan de la capital andalusa i amb les cameres de les autonòmiques retransmeten en directe.

Mauricio Pochettino com era d’esperar no ha convocat a Raul Tamudo per aquest encontre.
Els 19 convocats son: Kameni, Cristian Álvarez, Chica, Pillud, Forlín, Nico Pareja, Roncaglia, David García, De la Peña, Verdú, Moisés, Baena, Javi Márquez, Luis García, Marqués, Ben Sahar, Nakamura, Iván Alonso i Callejón. Com a novetats la tornada de Forlín després de complir un encontre de sanció, la de Chica un cop superada la lesió i la presència de Javi Márquez tot i que ja veurem si es trobarà entre els 18 que s’asseuran a la banqueta, ja que el tècnic hispano-argentí ha convocat a dinou homes.

El partit serà dirigit per Javier Turienzo Álvarez del comitè territorial castellà-lleonès.


Primera reunió de les dues parts en el tema Tamudo

A la reunió celebrada ahir van assistit el Conseller Delegat, Joan Collet, i el Director Esportiu, Ramon Planes i els representants Tomás Duran i Iñaki Ibáñez. Ambdues parts intenten arribar a un acord per la rescissió del contracte del 23, que venç el proper 30 de juny. El problema: Els diners, i només els diners.



Difícil encontre davant l’Oriola

El RCDE “B” disputarà demà a les 12:00 a la Ciutat Esportiva de Sadrià, un important encontre davant el setè classificat el Orihuela C.F. amb les baixes de Baena, (convocat pel primer equip), i els lesionats Luismi, Guillem Savall, Víctor Ibáñez, Dani López, Enric, Brachi. Recuperarà a Víctor Ruiz no convocat amb el primer equip, i Javi López seguiran aportant la seva qualitat al filial després del seu pas efímer per la primera plantilla.

divendres, 23 d’octubre de 2009

FUTBOL 7 FEMENÍ

RCDE INFANTIL-ALEVÍ "A": 26 - ENFAF: 0






RCDE INFANTIL-ALEVI "B": 9 - CE SABADELL FC "C" : 1







RCDE ALEVÍ-BENJAMÍ FEM.: 16 - ENFAF: 0





Ple de triomfs en el futbol set femení del RCD Espanyol en el passat cap de setmana.

El RCDE Infantil A golejava a l’ENFAF, el Infantil-Aleví guanyava 9-1 obtenint el primer triomf en encontre de lliga, davant el CE Sabadell “C”, i les més petites obtenien dues victòries. El resen creat equip guanyava dissabte (veure fotos) davant l’ENFAF per 16-0 en un amistós disputat en Sadrià, i diumenge davant el Sistrells per idèntic resultat en partit ja de lliga.

En futbol 11, el Juvenil Cadet arrassava en Sant Vicens dels Horts, derrotant al CD La Guardia per un escandalós 0-19.



.FEM. JUVENIL-CADET G. 3PTS PJPG PE PP GFGC
1

RCD ESPANYOL

62200350
2

F.C. BARCELONA

62200150
3

FUNDACIÓ ESP. At. VILAFRANCA

62200102
4

C.F. REUS DEPORTIU

6220094
5

C.E. EUROPA

6220051
6

F.C. SANTBOIÀ

32101104
7

C,E, PUBLILLA CASAS

32101116
8

C.F. SUBURENSE "B"

3210154
9

C.E. ESPARREGUERA

3210187
10

U.D. MARIANAO POBLET

3210166
11

P. REC. SAN FELIU LLOBREGAT

1201125
12

AGRUP.SANT ANDREU BARCA

1201119
13

C.F. PALLEJÀ

02002110
14

C.F. MOLINS DE REI "B"

02002213
15

C.E. BASE OLERDOLA

02002221
16

C.D. LA GUARDIA

02002030

FUTBOL 7 FEMENÍ.

.FEM. 1a. DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ Grup 1erPTS PJPG PE PP GFGC
1

R.C.D. ESPANYOL

62200430
2

C.E. SABADELL F.C.

62200251
3

U.E. VILASSAR DE MAR

62200192
4

C.D. SANT GABRIEL

62200150
5

P. BLANC BLAVA LA ROCA

62200173
6

ESCUELA F. BONAIRE

32101310
7

C.F. BADALONA

3210164
8

C.E. MANRESA

0200218
9

C.E. MERCANTIL

02002311
10

C. BELLAVISTA MILAN

02002127
11

C.F. CALDES DE MONTBUI

02002028
12

ENFAF

02002241


FEM. INFANTIL-ALEVÍ 2na. DIVISIÓ G. 3r PTS PJPG PE PP GFGC
1

U.D. CIRERA

62200133
2

R.C.D. ESPANYOL "B"

42110102
3

C.F. ESCOLA DE LLAVANERES

4311054
4

CERDANYOLA DEL VALLÈS F.C.

3210176
5

ESCOLA F. VILADECAVALLS

3210187
6

F.C. SANT CUGAT ESPORT

3210199
7

P. BLANC BLAVA LA ROCA "B"

3210179
8

C. GIMNÀSTIC MANRESA

3210129
9

C.F. OLÍMPIC LA GARRIGA

0200269
10

C.E. SABADELL F.C. "C"

02002211


FEM. BENJAMÍ-PREB. Grup 1er PTS PJPG PE PP GFGC
1

C.D. SANT GABRIEL

62200153
2

U.E. VILASSAR DE MAR "B"

62200131
3

C.E. SANT CELONI

4211096
4

R.C.D. ESPANYOL "C"

32101187
5

U.E. TONA

32101156
6

ESCOLA F. VILADECAVALLS

3210194
7

OAR VIC

2202077
8

C.F. BADALONA

1101033
9

C.F. SANTPEDOR

0100128
10

LEVANTE LAS PLANAS F.C.

0100118
11

CF. SISTRELLS

01001016
12

ESCUELA F. BONAIRE

02002124

TERCER TRIOMF DEL FEMENÍ "C" (5-1)











RCDE Femení “C”: 5 – UD Gurb: 1

El conjunt osonenc va donar la sorpresa avançant-se en el marcador davant un Espanyol un tant dormit en els inicis del partit. A mida que va anar avançant el matx, les espanyolistes van dominar totalment el partit i abans del descans van aconseguir donar-li la volta al marcador amb gols de Rebeca i de Sara Navarro. Un tercer gol de Sandra de la Cruz sentenciar pràcticament l’encontre.

En el segon període els gols de Anna i de Montse elevaren el resultat al definitiu 5-1, sumant d’aquesta manera la tercera victòria de les Lino Ramírez en quatre encontres disputats.

Diumenge visiten el Camp del Badalona per enfrontar-se al primer planter femení del CF Badalona, que marxa líder d'aquest grup segon de Primera Catalana Femenina.




CLASSIFICACIÓ PRIMERA CATALANA FEMENINA, Grup 2n.

.CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

C.F. BADALONA

15

5

5

0

0

22

4

2

P.BLANC BLAVA LA ROCA

15

6

5

0

1

22

9

3

U.E. SANT ANDREU

13

5

4

1

0

27

6

4

C.F. LES PRESES

13

6

4

1

1

20

5

5

A.E. LA SALLE PREMIÀ

11

6

3

2

1

26

16

6

R.C.D. ESPANYOL "C"

10

4

3

1

0

18

4

7

C.F. PALAUTORDERA

9

5

3

0

2

15

11

8

U.D. SANT QUIRZE BESORA

8

6

2

2

2

18

16

9

ESCUELA F. BONAIRE

7

5

2

1

2

13

11

10

U.D. GURB

6

5

2

0

3

7

15

11

VIC RIUPRIMER REFO FC

5

5

1

2

2

7

14

12

C. BELLAVISTA MILAN

5

5

1

2

2

10

11

13

U.E. BREDA

5

6

1

2

3

7

16

14

C.E. EMPURIABRAVA

351041318

15

C.D. BLANES

3

5

1

0

4

8

16

16ESCOLA DE FUTBOL MONTCADA05005324
17

A.E. LA CANYA

06006648
18

C.F. ARGENTONA (Retirat)

0000000





LAURA CARRIBA, NOU FITXATGE DEL FEMENÍ "B"

Laura Carriba s’ha convertit en la nova incorporació del RCDE Femení “B”.
Aquesta davantera formada a la pedrera barcelonista, era l’autèntica promesa del FC Barcelona femení, per que ens fem una idea, un cas similar al del Jonathan Soriano al RCDE.

Laura Carriba Besteiro (06/06/91) va arribar a ser internacional Sub 19 amb la selecció espanyola i va assolir lloc en el primer planter del conjunt blaugrana. El fitxatge aquest estiu de les ex espanyolistes Marta Cubí i Karol Férez (Femení B RCDE), li barraren el pas i decidir canviar d’aires, pels de la tramuntana de L’Estartit. Allà coincidir també amb altre companya ex d’Espanyol i Barcelona, Aïda García.

A la roda de premsa de presentació del fitxatge de Sara Serna per l’Estartit, el club de la Costa Brava, anunciar que dues jugadores (la gallega Sara González i Laura Carriba), causaven baixa per motius “personals”.

La davantera centre ha acabat recalant al conjunt espanyolista, on un home ex del FC Barcelona, Carlos Gómez, tècnic del equip espanyolista, la coneix perfectament a ella i altres jugadores que s’han incorporat del conjunt blaugrana, i la tindrà en el seu equip, que marxa segon a tres punts del líder en el grup tercer Primera Nacional Femenina.

CLASSIFICACIONS F-7

.BENJAMÍ PREF. G. 2on. PTS PJPG PE PP GFGC
1U.E. MOLLET C.F124400152
2F.C. SANT CUGAT ESPORT "B"124400136
3E.C. GRANOLLERS94301316
4R.C.D. ESPANYOL93300274
5C.D. SANT GABRIEL94301175
6C.E. MERCANTIL63201136
7C.F. BADALONA642021611
8P.BARCELONISTA SANT CELONI642021218
9F.C. BARCELONA "A"43111126
10U.D. At. GRAMANET4411289
11U.E. SANT ANDREU44112414
12F.C. SANTBOIÀ33102615
13U.E. VILASSAR DE MAR 24022414
14C. ESCOLA F. GAVÀ "B"14013617
15FUNDACIÓ P. CE JÚPITER04004529
16C.D. BLANES04004330


.BENJAMÍ PREF. G. 1er. PTS PJPG PE PP GFGC
1C.E. MANRESA124400142
2U.D. CORNELLÀ94301245
3C.F. IGUALADA94301117
4ESCOLA F. GAVÀ 94301106
5C. GIMNÀSTIC MANRESA9430196
6UD. At. GRAMANET "B"7321097
7GIMNÀSTIC TARRAGONA6420297
8F.C. SANT CUGAT ESPORT64202916
9R.C.D. ESPANYOL "B"6320175
10F.C. BARCELONA "B" 4411289
11U.E. SANT ANDREU "B"44112611
12C. NATACIÓ TERRASSA34103616
13U.D. VILADECANS 24022510
14UE RUBÍ14013610
15F.C. CERDANYOLA DEL VALLÈS14013613
16C.F. VILANOVA I LA GELTRÚ14013514


BENJAMÍ 1a. DIV. 3er. G. PTS PJPG PE PP GFGC
1 C.D. PREMIÀ DE DALT124400333
2C.D. MONGAT104310174
3C.E. VILA OLÍMPICA94301319
4UD At. GRAMANET "D"94301238
5R.C.D. ESPANYOL "C" 943012215
6ARRABAL - CALAF GRAMANET943011419
7U.E. MOLLET C.F.742111713
8U.E. VILASSAR DE MR742111714
9C.D. MASNOU642021813
10FUND. ESP. At. VILAFRANCA44112811
11C.F. BADALONA "B"44112713
12C.D. SANT GABRIEL "C"341031521
13A.E. UNIFIC. BADALONA SUD34103522
14C.F. UNIFICACIÓ LLEFIÀ14013917
15FUND. P. ESP. EUROPA "B"04004928
16U. At. HORTA04004338







S E N T I M E N T P E R I C O . C O M