divendres, 6 de novembre de 2009

PLANTILLES: JUVENIL "A"

Planter del Juvenil "A" actualitzat després del fitxatge d'Adrià Blanchart.


RCD ESPANYOL

TEMPORADA 2009/10

JUVENIL "A"
Nom i cognomsTemp. Data, lloc naixement, demarcacióSituació, proc.
....
POL Freixenet Viejo(8) Barcelona, 22/08/91 PORJuvenil A
EDGAR Badía Guardiola(4)Barcelona, 12/02/92 PORPuja del Juv B
Miguel Plazas Vera "MICHEL" (1)17/01/91. PORFixtat Lorca Dep.
PERE Martínez Sastre (8)Sabadell, 24/07/91 DEF Lat D.Juvenil A
Albert BLÁZQUEZ Robles(6)

Girona, 21/01/92 DEF Lat D.

Puja del Juv. B
VÍCTOR G. Álvarez Delgado(3)

Barcelona, 14/03/93 DEF Lat E.

Puja del Cadet A
Albert MOZÓ Fábregas(9)

Granollers, 15/01/91 DEF Cen

Juvenil A
Álvaro VEGA Suárez(4)Huelva, 15/03/91 DEF Cen

Juvenil A

Jordi AMAT Mas(10)

Canet de Mar, 21/03/92 DEF Cen

Puja del Juv. B

Adrià BLANCHART Domènec(1)

Arenys de Mar, 19/03/92 DEF

Fitxat (FCB juv)

Alejandro BONILLA Hévia(2)Saragossa, 04/02/93 DEF CenPuja del Juv. B
ADRIÁN Pérez San Martín(4)

Barcelona, 28/03/91. DEF Esq

Torna cessió

JULIán Serrano Talaván(6)

Sabadell, 16/01/91 DEF Cen

Torna cessió

Manuel A. MOLINA Valero(4)

Huelva, 20/11/91 MIG

Juvenil A

Marc CABALLÉ Naranjo(4)

L'Hospitalet, 22/06/91 MIG

Juvenil A

PAU Senent Calenco(3)Alacant, 03/05/92 Mitja Punta

Puja del Juv. B

WILLY Yemba(1)Fitxat Murcia
José Antonio Ruiz López "Pirulo"(2)Los Barrios, CAD,17/04/92 M.P. Puja del Juv. B
Cristian TELLO Herrera(2)Sabadell, 11/08/91 Mitja P. Dret.Puja del Juv. B
DANI NIETO Vela(3)Palma Nova, Mall. 04/05/91 DAV

Torna cessió

ALEX. Rodríguez de Miguel (6)Terrassa, 03/07/91 DAV/MP Dret

Torna cessió

ÁLVARO Vázquez García(5)Barcelona, 27/04/91 DAV

Juvenil A

....
BAIXES :...
Albert MOÑINO Turró(6)Figueres, 18/05/90 MIGFitxa Zaragoza B
MARC DE VAL Fernández (8)Girona, 15/02/90 MIG/ CENFitxa.R.Madrid C
ABRAHAM Pozo Benegas(2)Pueblonuevo de Guad, 08/07/90 MP Es. Fitxa CD Don Benito
José Carlos MORAGA del Valle(1)21/02/90 Mitja P. Esq.Fitxa Orihuela CF
Toni CUNILL Pérez(4)Torelló, 05/01/90 DEF CenUE Vic
Adrià TUNEU Vilella(9)Vic, 19/03/91 Mitja p. Dret

Cedit S.Francisco

CRISTIAN Márquez Sánchez(5)Reus, 13/01/93 DEF C /LatFitxa Fulham
Lluis CROUS Puig(5)Girona, 08/08/90 Mitja P. Esq.Cedit UE Cassà
MARC MAS Costa(3)Girona, 01/06/90 DAVCedit UE Cassà
RUBÉN Moraguez Comajoan(2)Girona, 26/01/92 DAVCedit CF Damm
Antonio Domènec Horcas "TOTI"(4)BCN, 20/02/92 MIG/ EsqCedit CF Damm
....
....
CEDITS TEMP. 2008/09
ERIC PLÀ Oncis (Lleida juv)(3)Lleida, 21/01/91 DAVFitxa per Murcia B
RAUL García Doblas (Europa j)(4)Tarragona, 17/05/90 DEF LAT?
ADRIÀ Fradera Raya (Terrassa j.)(7)Sta.Coloma F.,15/01/90 POR. Fitxa per Gavà
Oriol Sans Forner "URI" (Badalona juv.)(7)BCN, 03/01/90 DEF C.Fitxa. CF Olesa
Jordi ROIG Garaza (Cornellà juv)(2) BCN, 11/04/91 DEF C/ LatFitxa Cornellà juv
OSCAR Martínez Farré (Badalona j.)(9)BCN, 09/03/90 DEF Dret(?)
BORJA Giralt López (BAD juv.)(3)S.Cugat, 02/05/91 MIG Fitxa Nàstic juv
Gerard ESTEVE Pons (Lleida juv)(2)Lleida, 07/02/91 Mijta P. Fitxa UE Lleida
SANI Bello-Mahama Ndono (Hospit.juv)(7)Duala, 19/04/92 DAV Cedit Damm CF
Marc HORTAL Marín (Lleida juv)(4)Lleida, 16/04/91 MIG Fitxa UE Lleida juv
ROMAN Golobart Benet(5)Barcelona, 21/03/92 DEF CenFitxa. Wigan Ath.
FranCESC Cebrián Ruiz (Badalona jv.) (6)BCN, 17/03/90 MIGFitxa Marianao P.
SADDIK Boulaouadi(7) Marroc, 28/05/90 DAVFitxa Reddis CF
Enrique "QUIQUE" Amador Oliva (Grama juv) (4) BCN, 04/02/91 DAVFitxa CE L'Hospitalet Juv.
Alberto CATALÁN Girona (1)POR.. Cedit 08/09 Grama Juv.(?)
Gerard BALLESTER Marco(5)Xàtiva, 27/04/90 DEF Cen(?)
....
ENTRENADOR:
Ramon GUERRERO Mayol(20)Granollers, 12/04/70



ELS PERICOS AL MUNDIAL SUB-17


Edgar Badía

Albert Blázquez

Jordi Amat

Aquestes darreres jornades, no s’ha celebrat jornada a la Divisió d’Honor Juvenil, ja que està tenint lloc a Nigèria, el Campionat del Mon, en categoria sub-17. De la selecció espanyola formen part tres nois del RCD Espanyol: El porter Edgar Badía, el lateral Albert Blázquez i el defensa central Jordi Amat.

Ahir, el combinat espanyol es va classificar pels quarts de final derrotant a Burkina Faso per 4-1. Davant Burkina Faso, el guardameta espanyolista Edgar va ser titular els noranta minuts. Anteriorment, el combinat espanyol havia disputat els encontres de la primera fase de grups, davant EE.UU., Emirats Àrabs Units, i Malawi.

En total, Edgar Badía ha jugat tres dels quatre encontres (270 minuts), ja que només s’ha perdut l’encontre davant Malawi, rebent tres gols en el total d’encontres disputats. Albert Blázquez ha participat en 155 minuts repartits en dos encontres (davant EAU i Malawi), i Jordi Amat, 263 minuts repartits en els tres encontres de la fase de grups.

Dilluns s’enfrontaran a la selecció d’Uruguai en un dels encontres de quarts de final. Colòmbia vs. Turquia, Suïssa vs. Itàlia, i R. Corea vs. Nigèria, seran els altres enfrontaments.

ADRIÀ BLANCHART TORNA A L'ESPANYOL
DESPRÉS DE LA SEVA MARXA I ESTÀNCIA AL FCB

Morales acaba amb la doctrina Casanova...

L’Espanyol ha confirmat el que durant setmanes ja s'havia anunciat en diversos mitjans de premsa escrita: El fitxatge del ex jugador del FC Barcelona, Adrià Blanchart, un cop han fructificat les negociacions amb el jugador.

Adrià Blanchart Domenech (Arenys de Mar, 19/03/92) va fitxar per l’Espanyol en la temporada 2002/03 procedent del CF Vilanova del Vallès. Es va incorporar a l’ Aleví B sent l’entrenador Lluis Planagumà, i va arribar a aconseguir el triplet amb Albert Villarroya la temporada 2003/04, conquerint el torneig de Brunete, lliga i Campionat de Catalunya. Després, la 2004/05 coincidir de nou amb Lluis Planagumà en l’infantil “B” sent segons a categoria preferent, i adjudicant-se el torneig internacional d’Arona C+, per acabar al Infantil “A” on va aconseguir el títol de lliga, i va perdre la final del Campionat de Catalunya per penals al Narcís Sala de Sant Andreu.

Després de disputar-se el torneig “Memorial Sánchez Llibre” en memòria dels pares del President, junt a altres jugadors va protagonitzar la lamentable marxa al FC Barcelona, aquell mateix dia, quan l’Espanyol es va adjudicar el torneig després de vèncer al Dinamo de Moscou.

Com molts, be per diners, per sentiments, o per no creure en el projecte que es suposava estaven defensant, va marxar per la porta de darrera a l’etern rival. La política del Coordinador del Futbol base, Josep Manel Casanova era molt clara: Tot aquell jugador que marxi al FC Barcelona pels motius que sigui (la major part d’ells, pel vil metall i les ganes de triomfar amb aquells colors) no tornarà mai més al nostre futbol base...

Els temps han canviat: I el senyor Antonio Morales ha establert un perillós precedent. Ha obert les portes de bat a bat, a que desenes de nens i nois del nostre futbol base provin l’aventura blaugrana després de ser temptats per el gran monstre del futbol català, sense por a un hipotètic fracàs, ja que les portes blanc-i-blaves continuaran obertes posteriorment... (sempre es clar que fracassi al FCB o no els hi interessi la seva continuïtat). Per tant, l’Espanyol es converteix amb plat de segona gràcies a la nova política empresa per aquest nou dirigent, al que no se li recorda precisament gaire atenció envers nostre club, quan era president de la UD At. Gramanet...

Al menys, ha matisat el tema dels 50 km., dient que no barrarà el pas a nens de la resta de Catalunya però a proporcions mínimes, ja que entorn al 90% seran de les famoses “corones”. Menys dona una pedra. ..

I consti, que des d’aquestes línies no volen transmetre cap sentiment ni d’odi, ni de venjança ni d’animadversió envers Adrià Blanchart; Serà un més del futbol base espanyolista, i rectificar és de savis, malgrat sigui quan no t’han volgut al club dels teus amors... aquell que vas marxar deixant tirat a nostre president en un dinar... Només denunciem certes conductes en el nou dirigent, i la modificació de quelcom que ens semblava coherent, en protecció de nostre futbol base. Per que les coses cal dir-les, molestin a qui molestin.

Malgrat tot, benvingut Adrià Blanchart Domènec al nostre futbol base de nou. Et desitjo els millors èxits en el futur, però això sí, definitivament ja, amb el RCD Espanyol.


Dades: Arxiu Sentiment Perico, i Gran Perico

dijous, 5 de novembre de 2009

CLASSIFICACIONS FEMENIS BASE

PRIMERA CATALANA Grup 2on.

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

P.BLANC BLAVA LA ROCA

21

8

7

0

1

37

10

2

C.F. BADALONA

21

7

7

0

0

30

7

3

U.E. SANT ANDREU

16

6

5

1

0

33

8

4

C.F. LES PRESES

14

7

4

2

1

21

6

5

R.C.D. ESPANYOL "C"

13

6

4

1

1

25

8

6

U.D. SANT QUIRZE BESORA

12

8

3

3

2

23

17

7

A.E. LA SALLE PREMIÀ

11

6

3

2

1

26

16

8

C.F. PALAUTORDERA

10

6

3

1

2

19

15

9

ESCUELA F. BONAIRE

10

7

3

1

3

18

19

10

U.D. GURB

9

6

3

0

3

13

16

11

C. BELLAVISTA MILAN

8

7

2

2

3

15

21

12

VIC RIUPRIMER REFO FC

5

6

1

2

3

9

17

13

U.E. BREDA

5

6

1

2

3

7

16

14

C.E. EMPURIABRAVA461141722

15

C.D. BLANES

3

7

1

0

6

8

27

16

ESCOLA DE FUTBOL MONTCADA07007434

17

A.E. LA CANYA08008854



.FEMENÍ JUVENIL CADET G. 3rPTS PJPG PE PP GFGC
1

RCD ESPANYOL

104310453
2

F.C. BARCELONA

104310263
3

F.C. SANTBOIÀ

94301215
4

C.F. REUS DEPORTIU

94301166
5

C.E. ESPARREGUERA

943012110
6

C,E, PUBLILLA CASAS

94301166
7

FUNDACIÓ ESP. At. VILAFRANCA

93300112
8

C.E. EUROPA

9430172
9

U.D. MARIANAO POBLET

642021514
10

C.F. SUBURENSE "B"

34103512
11

C.F. PALLEJÀ

34103314
12

C.E. BASE OLERDOLA

34103929
13

P. REC. SAN FELIU LLOBREGAT

13013214
14

AGRUP.SANT ANDREU BARCA

14013319
15

C.F. MOLINS DE REI "B"

04004217
16

C.D. LA GUARDIA

04004046


.FEM. 1a. DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ GRUP 1er.PTS PJPG PE PP GFGC
1

C.D. SANT GABRIEL

124400401
2

C.E. SABADELL F.C.

104310427
3

U.E. VILASSAR DE MAR

93300292
4

C.F. BADALONA

94301226
5

ESCUELA F. BONAIRE

94301912
6

R.C.D. ESPANYOL

73210485
7

P. BLANC BLAVA LA ROCA

742112310
8

ENFAF

34103756
9

C.E. MERCANTIL

14013827
10

C.E. MANRESA

04004415
11

C. BELLAVISTA MILAN

04004347
12

C.F. CALDES DE MONTBUI

04004047


FEM. INFANTIL-ALEVÍ 2na. DIVISIÓ Grup 3r PTS PJPG PE PP GFGC
1

U.D. CIRERA

124400247
2

C.F. ESCOLA DE LLAVANERES

104310208
3

CERDANYOLA DEL VALLÈS F.C.

94301168
4

R.C.D. ESPANYOL "B"

74211219
5

ESCOLA F. VILADECAVALLS

642021615
6

F.C. SANT CUGAT ESPORT

642021516
7

P. BLANC BLAVA LA ROCA "B"

642021314
8

C. GIMNÀSTIC MANRESA

34103420
9

C.F. OLÍMPIC LA GARRIGA

04004917
10

C.E. SABADELL F.C. "C"

04004327


FEM. BENJAMÍ-PREB. GRUP 1er. PTS PJPG PE PP GFGC
1

C.D. SANT GABRIEL

124400424
2

R.C.D. ESPANYOL "C"

943013713
3

U.E. VILASSAR DE MAR "B"

94301184
4

ESCOLA F. VILADECAVALLS

63201204
5

C.F. BADALONA

63210123
6

C.E. SANT CELONI

431111011
7

OAR VIC

441121329
8

C.F. SANTPEDOR

3210198
9

LEVANTE LAS PLANAS F.C.

331011217
10

U.E. TONA

341031528
11

CF. SISTRELLS

02002026
12

ESCUELA F. BONAIRE

04004142

FUTBOL 7

.BENJAMÍ PREF. G. 2on. PTS PJPG PE PP GFGC
1R.C.D. ESPANYOL1866004612
2F.C. SANT CUGAT ESPORT "B"186600199
3U.E. MOLLET C.F156501249
4F.C. BARCELONA "A"1063122312
5U.D. At. GRAMANET1063121411
6E.C. GRANOLLERS963033312
7C.E. MERCANTIL953022513
8C.D. SANT GABRIEL953021911
9F.C. SANTBOIÀ953021118
10C. ESCOLA F. GAVÀ "B"762132219
11C.F. BADALONA662042019
12P.BARCELONISTA SANT CELONI662041523
13U.E. SANT ANDREU46114522
14C.D. BLANES36105638
15U.E. VILASSAR DE MAR 25023719
16FUNDACIÓ P. CE JÚPITER06006648


.BENJAMÍ PREF. G. 1er.PTS PJPG PE PP GFGC
1U.D. CORNELLÀ156501366
2C.E. MANRESA156501195
3UD. At. GRAMANET "B"1464201813
4C.F. IGUALADA1264021510
5ESCOLA F. GAVÀ 1264021612
6C. GIMNÀSTIC MANRESA1264021415
7F.C. SANT CUGAT ESPORT1264021518
8R.C.D. ESPANYOL "B"1063121110
9GIMNÀSTIC TARRAGONA963031713
10C. NATACIÓ TERRASSA762131120
11F.C. BARCELONA "B" 56123911
12U.D. VILADECANS 56123913
13UE RUBÍ460151317
14U.E. SANT ANDREU "B"461141320
15F.C. CERDANYOLA DEL VALLÈS160151021
16C.F. VILANOVA I LA GELTRÚ16015527


.BENJAMÍ 1a DIVISIÓ G. 3r.PTS PJPG PE PP GFGC
1 C.D. PREMIÀ DE DALT186600465
2C.E. VILA OLÍMPICA1565013812
3UD At. GRAMANET "D"1264022813
4ARRABAL - CALAF GRAMANET1264022125
5C.D. MONGAT105311177
6U.E. MOLLET C.F.1063122015
7U.E. VILASSAR DE MAR1063122119
8R.C.D. ESPANYOL "C" 953022620
9C.D. MASNOU963032519
10C.D. SANT GABRIEL "C"963032726
11FUND. ESP. At. VILAFRANCA762131717
12C.F. BADALONA "B"762131219
13FUND. P. ESP. EUROPA "B"361051433
14A.E. UNIFIC. BADALONA SUD36105933
15C.F. UNIFICACIÓ LLEFIÀ260241229
15U. At. HORTA16015647



.PREBENJAMÍ GRUP 1er.PTS PJPG PE PP GFGC
1U.E. SANT ANDREU62200253
2RCD ESPANYOL62200183
3UD At. GRAMANET6220080
4CD SANT GABRIEL32101175
5CF BADALONA32101129
6C.F. MONTAÑESA3210157
7FUND. P. CE JUPITER32101914
8GRAN P. ESPANYOLISTA MANIGUA32101817
9C.F. UNIFICACIÓN LLEFIÀ32101716
10CLUB ESP. VILA OLIMPICA 0100101
11P.BARCELONISTA ANGUERA02002713
12S.E. MERCAT NOU MAGORIA02002010
13C.D. PUJADAS01001119






S E N T I M E N T P E R I C O . C O M