dissabte, 23 de gener de 2010

DOS GOLS D'ALEX EN EL 2on.TEMPS
DONEN EL TRIOMF AL JUVENIL "A" (2-0)















RCDE Juvenil “A”: 2 – UD At. Gramanet: 0

Triomf del líder del grup tercer de la Divisió d’Honor Juvenil, el RCD Espanyol, en vèncer a la UD At. Gramanet per 2-0, amb gols aconseguits per Alex en el segon temps, després d’un primer temps força ensopit i amb poques ocasions.

Dolent primer temps
La Gramanet s’ha defensat molt be en el primer temps i ha evitat que el conjunt espanyolista fes el seu habitual joc. L’equip perico no ha gaudit de la profunditat que té en altres ocasions al no haver estat encertat per bandes (Dani Nieto ha hagut d’anar-se al centre davant lo poc que entrava en joc per la dreta, i Tello no ha jugat per estar sancionat a conseqüència de l’expulsió el dia del Mallorca).

El primer xut ha estat en el primer minut de joc per la Grama. No obstant, les ocasions clares de gol han brillat per la seva absència en el primer temps, i les jugades més perilloses han correspost al conjunt blanc-i-blau. La millor jugada del primer temps ha estat per l’esquerra (on tant Angel com Víctor Álvarez i Pirulo quan queia a la banda, han mostrat molt més encert i perillositat), en una paret entre Víctor Álvarez amb Pau, que ha acabat amb una centrada del lateral (avui extrem esquerrà) molt tancada i que no ha arribat al seu destinatari.

En el darrer minut del primer temps, una falta llençada per la Grama ha estat rebutjada per Mozó sobre la pròpia porta, sortint a còrner perillosament.

Millor segon temps
En el segon temps, el tècnic espanyolista mou fitxa davant el pèssim rendiment de l’equip que no pot superar la teranyina colomenca. Surten Pere per Adrià Blanchart, ocupant el cantó dret de la defensa, i Juli Serrano ho fa per Pau, reestructurant-se la línia de cobertura amb Juli com a central esquerrà, Mozó, central a la dreta, i Angel com a lateral. Després, amb la sortida d’Albert Blázquez per Vega, Pere avançarà la seva posició per davant de Blázquez.

L’Espanyol, s’ha de dir, ha sortit molt diferent en el segon temps; de bon principi ha anat per feina, acorralant al conjunt colomenc. Així, una centrada de Pirulo en el llançament d’un servei de cantonada, ha estat rematada per Nieto a la zona del segon pal, sortint la bola fora a un metre del pal.
La segona ocasió espanyolista en el segon període, ha estat mitjançant una centrada molt bona de Pirulo que en el segon pal Víctor Álvarez no ha arribat a rematar tot i llençar-se en planxa. Una centrada de Molina, tampoc té el remat desitjat, a càrrec d’Alex.

En el minut 58, el dorsal set visitant Alex, veu la segona cartolina i ha d’abandonar el terreny de joc. A partir d’aquest moment, l’Espanyol ja es convertirà de manera rotunda en dominador del joc i el gol serà solament qüestió de temps per que arribi.

Després de varis llançaments de cantonada consecutius, de domini intens, una errada del meta colomenc en el rebuig de la bola, fa que l’esfèrica li arribi a Alex Rodríguez totalment sol, i driblant la sortida del porter visitant, marqui de remat ras i creuat.

L’Espanyol cobrava avantatge en el marcador i anava a pel segon. Una centrada de Víctor Álvarez, es rematada per Dani Nieto de cap, rebotant al jugador colomenc Adri i sortint a còrner. De nou la mateixa jugada ja vista anteriorment: Servei executat per Pirulo al segon pal, i Dani Nieto remata de cap ajustat de nou al marc, però fora.

L’Espanyol sentència el partit quan una centrada del lateral Ángel Martínez per l’esquerra es rematada per Alex amb l’espatlla quan es llença en planxa en el centre de la frontal de l’àrea petita.

Ramon Guerrero dona entrada a Marc Nierga (?) en el minut 84, fet que l’impedeix fer-ho demà a Sadrià amb el seu equip, el Juvenil “B” davant el Cornellà “B”. Alex Rodríguez ha tingut en les seves botes la possibilitat d’anotar un “hat trick” quan rebent de Pirulo en profunditat s’ha quedat sol davant Siset, i encarant al meta colomenc, no l’ha pogut superar en l’u contra u.
Finalment, ho ha aconseguit en altre jugada, al definir després d’una assistència de Molina, però el col•legiat Israel Simón del Pino a instàncies del jutge auxiliar ha invalidat la jugada per suposada (i molt qüestionable decisió), posició anti-reglamentària del davanter espanyolista.

Aquest triomf permet seguir mantenint com a mínim, l’avantatge de dos punts, en espera que disputin els seus respectius encontres els altres dos equips perseguidors, i talla la ratxa dels dos encontres jugats a Ses Illes, en que la victòria s’ha allunyat del conjunt de Ramon Guerrero.


Fitxa Tècnica:
RCD Espanyol: Edgar Badía, Blanchart, Ángel, Mozo, Álvaro Vega, Molina, Dani Nieto, Pau, Pirulo, Víctor Álvarez, i Alex.
Substitucions: Pere per Blanchart, i Juli per Pau, m. 46, Blázquez per Vega, m. 58; Marc Nierga per Dani Nieto, m. 84.

UD. At. Gramenet: Siset; Nacho, Joan, Aitor, Edgar, Iván, Álex, Gueri, Estrada, Manu i Adri.
Substitucions: Pagán per Joan, m. 65; Xavi per Gueri, m. 80; Dani per Iván, m.85

Àrbitre: Israel Simón del Pino, del comitè territorial català. Cartolines grogues a Alex (Gramanet), m. 23 i 58, Adri, m. 25, Alex (RCDE), m. 32, Angel, m. 44, Víctor Álvarez, m 87.

Gols: 1-0: Alex, m. 64; 2-0: Alex, m. 79.

Incidències: Jornada 19ena. del campionat de lliga, Divisió d’Honor Juvenil. Partit disputat al Camp tercer de la Ciutat Esportiva de Sadrià, a fi de preservar la gespa del camp 1. Temperatura suau, ambient humit, cel ennuvolat
.

CLASSIFICACIÓ ACTUALITZADA

Després que s'hagi disputat l'encontre en el seu dia suspés per la nevada a terres basques, entre el Athletic Club i el Rayo Vallecano Femení, amb resultat d'empat a un gol, la classificació del grup A, (lluita pel títol) segueix encapçalada per l'Espanyol, sent ja el Rayo Vallecano segon per millor diferència de gols.



CLASSIFICACIÓ SUPERLLIGA FEMENINA, Grup "A" (TÍTOL)

.CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

R.C.D. ESPANYOL

6

2

2

0

0

8

1

2

RAYO VALLECANO

4

2

1

1

0

5

1

3

F.C. BARCELONA

4

2

1

1

0

2

0

4

ATLÉTICO M. FÉMINAS

4

2

1

1

0

1

0

5

REAL SOCIEDAD

1

2

0

1

1

1

2

6

ATHLETIC CLUB B.

1

2

0

1

1

1

3

7

TRANSP. ALCAINE /PRAINSA

1

2

0

1

1

2

6

8

U.D. LEVANTE

0200207

CLASSIFICACIONS FEMENINS BASE

PRIMERA CATALANA Grup 2on.

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

U.E. SANT ANDREU

46

16

15

1

0

102

11

2

P.BLANC BLAVA LA ROCA

42

16

14

0

2

77

23

3

C.F. BADALONA

42

16

14

0

2

61

18

4

R.C.D. ESPANYOL "C"

33

16

10

3

3

64

31

5

ESCUELA F. BONAIRE

29

15

9

2

4

53

34

6

C.F. LES PRESES

29

15

9

2

4

40

19

7

A.E. LA SALLE PREMIÀ

24

16

7

3

6

56

45

8

C.F. PALAUTORDERA

23

15

7

2

6

52

42

9

U.D. SANT QUIRZE BESORA

18

15

5

3

7

33

33

10

U.D. GURB

18

15

6

0

9

31

48

11

C. BELLAVISTA MILAN

17

14

5

2

7

26

43

12

U.E. BREDA

15

15

4

3

8

17

46

13

C.E. EMPURIABRAVA

12153393651

14

A.E. LA CANYA

101631122983

15

C.D. BLANES

7

16

2

1

13

17

71

16

VIC RIUPRIMER REFO FC

6

15

1

3

11

16

46

17

ESCOLA DE FUTBOL MONTCADA41611141684


.FEMENÍ JUVENIL CADET G. 3rPTS PJPG PE PP GFGC
1

F.C. BARCELONA

371312101695
2

RCD ESPANYOL

371312101045
3

FUNDACIÓ ESP. At. VILAFRANCA

331311027315
4

C.E. EUROPA

30131003339
5

F.C. SANTBOIÀ

27139045328
6

C.F. REUS DEPORTIU

25138144720
7

C.E. PUBILLA CASAS

21136343423
8

U.D. MARIANAO POBLET

20136253731
9

C.F. SUBURENSE "B"

19136163536
10

C.E. ESPARREGUERA

16135173153
11

C.F. PALLEJÀ

13134182644
12

C.E. BASE OLERDOLA

91330103073
13

AGRUP.SANT ANDREU BARCA

913238970
14

C.F. MOLINS DE REI "B"

4131111846
15

P. REC. SAN FELIU LLOBREGAT

41311111596
16

C.D. LA GUARDIA

01300130150


.

FEM. 1a. DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ GRUP 1er.

PTS PJPG PE PP GFGC
1

C.D. SANT GABRIEL

391313001223
2

C.E. SABADELL F.C.

3413111111124
3

U.E. VILASSAR DE MAR

311310127925
4

R.C.D. ESPANYOL

301393111724
5

ESCUELA F. BONAIRE

21137065348
6

P. BLANC BLAVA LA ROCA

19136166140
7

C.F. BADALONA

19136164138
8

C.E. MERCANTIL

11133284064
9

ENFAF

101331932139
10

C.E. MANRESA

10133193346
11

C. BELLAVISTA MILAN

413111128127
12

C.F. CALDES DE MONTBUI

01300134143


FEM. INFANTIL-ALEVÍ 2na. DIVISIÓ Grup 3r

PTS PJPG PE PP GFGC
1

CERDANYOLA DEL VALLÈS F.C.

331311027324
2

R.C.D. ESPANYOL "B"

311310128026
3

C.F. ESCOLA DE LLAVANERES

28139135326
4

F.C. SANT CUGAT ESPORT

27139045741
5

U.D. CIRERA

25138146135
6

ESCOLA F. VILADECAVALLS

19136163839
7

P. BLANC BLAVA LA ROCA "B"

15135083159
8

C.F. OLÍMPIC LA GARRIGA

91330103961
9

C. GIMNÀSTIC MANRESA

61320111661
10

C.E. SABADELL F.C. "C"

01300131490


FEM. BENJAMÍ-PREB. GRUP 1er. PTS PJPG PE PP GFGC
1

C.D. SANT GABRIEL

3713121011115
2

U.E. VILASSAR DE MAR "B"

331311025413
3

R.C.D. ESPANYOL "C"

28139139927
4

ESCOLA F. VILADECAVALLS

27139045632
5

LEVANTE LAS PLANAS F.C.

23137246238
6

OAR VIC

15124353944
7

C.E. SANT CELONI

14124263347
8

C.F. BADALONA

13124174536
9

C.F. SANTPEDOR

12114072253
10

U.E. TONA

9113082756
11

ESCUELA F. BONAIRE

31210116112
12

CF. SISTRELLS

0110011283

divendres, 22 de gener de 2010

FUTBOL-7

.BENJAMÍ PREF. G. 2on. PTS PJPG PE PP GFGC
1R.C.D. ESPANYOL4315141010619
2F.C. SANT CUGAT ESPORT 371512125828
3F.C. BARCELONA 351511228021
4U.E. MOLLET C.F321510235628
5U.D. At. GRAMANET311510146926
6C.D. SANT GABRIEL27149054724
7E.C. GRANOLLERS22157176241
8C. ESCOLA F. GAVÀ "B"20156274749
9C.E. MERCANTIL20156274852
10U.E. VILASSAR DE MAR 19155465040
11F.C. SANTBOIÀ18156093062
12U.E. SANT ANDREU17155281948
13P.BARCELONISTA SANT CELONI131541103358
14C.F. BADALONA61520132557
15C.D. BLANES61420121787
16FUNDACIÓ P. CE JÚPITER115011416123

.BENJAMÍ PREF. G. 1er.PTS PJPG PE PP GFGC
1
U.D. CORNELLÀ
401513117817
2
C.E. MANRESA
30159334816
3
GIMNÀSTIC TARRAGONA
301510054728
4
UD. At. GRAMANET "B"
29159243741
5
C. GIMNÀSTIC MANRESA
28159153738
6
C.F. IGUALADA
27158343624
7
ESCOLA F. GAVÀ
23157263539
8
R.C.D. ESPANYOL "B"
22157173527
9
U.E. SANT ANDREU "B"
21156364137
10
F.C. SANT CUGAT ESPORT
21156363537
11
C. NATACIÓ TERRASSA
19156183259
12
UE RUBÍ
17155283032
13
F.C. BARCELONA "B"
13153483438
14
C.F. VILANOVA I LA GELTRÚ
91523103258
15
U.D. VILADECANS
8151591942
16
F.C. CERDANYOLA DEL VALLÈS
41504113275

RCDE Benjamí "C": 10 - Unificació Badalona Sud: 0







.BENJAMÍ 1a DIVISIÓ G. 3r.PTS PJPG PE PP GFGC
1 C.D. PREMIÀ DE DALT4515150010515
2C.E. VILA OLÍMPICA371512129431
3C.D. MONGAT321510236329
4R.C.D. ESPANYOL "C" 301510057641
5C.D. MASNOU28159156131
6U.E. VILASSAR DE MAR28159155732
7U.E. MOLLET C.F.23157264634
8C.F. BADALONA "B"22157174438
9UD At. GRAMANET "D"21157084747
10FUND. ESP. At. VILAFRANCA20156274752
11ARRABAL - CALAF GRAMANET19156184567
12FUND. P. ESP. EUROPA "B"18156094658
13C.D. SANT GABRIEL "C"18156094573
14A.E. UNIFIC. BADALONA SUD61520132086
15U. At. HORTA415111312102
16C.F. UNIFICACIÓ LLEFIÀ21502132092


.PREBENJAMÍ GRUP 1er.PTS PJPG PE PP GFGC
1
UD At. GRAMANET
30101000576
2
RCD ESPANYOL
271090110311
3
CD SANT GABRIEL
24108027717
4
U.E. SANT ANDREU
24108027024
5
FUND. P. CE JUPITER
21107033821
6
CF BADALONA
21117045243
7
CLUB ESP. VILA OLIMPICA
12104062426
8
C.F. UNIFICACIÓN LLEFIÀ
12104063447
9
C.F. MONTAÑESA
9103072338
10
GRAN P. ESPANYOLISTA MANIGUA
7102172570
11
S.E. MERCAT NOU MAGORIA
5101271562
12
P.BARCELONISTA ANGUERA
4111192789
13
C.D. PUJADAS
01000109100




S E N T I M E N T P E R I C O . C O M