dissabte, 27 de febrer de 2010

RESULTATS

. L'ESPANYOL TAMPOC GUANYA A A XERÈS. L'ESPANYOL "B" SURT DELS LLOCS DE DESCENS DESPRÉS DE GOLEJAR 0-4 AL CUER TERRASSA. TRIOMF MÍNIM PERÒ SUFICIENT DEL JUVENIL "A" (2-3). GOLEJADA DEL FEMENÍ DAVANT EL LLEVANT (4-0). EL CONJUNT ESPANYOLISTA AMPLIA L'AVANTATGE DESPRÉS DE LA SORPRENENT DERROTA DEL RAYO DAVANT L'ATHLETIC. GOLEJADA DEL FEMENÍ "B" DAVANT LA UE VIC. EL INFANTIL-ALEVÍ "B" FEMENÍ, PRIMER CAMPIÓ DE LLIGA PERICO.


RESULTATS

27/28 Febrer

DATA

LOCAL

VISITANT

PARTIT / CAMP

RES.

28 FEBTerrassa FCEspanyol BLliga. Olímpic de Terrassa0-4
28 FEBU.D. PoblenseJuvenil "A"Lliga. Municipal Sa Pobla (Mallorca)2-3
27 FEBU.E. Sant Andreu Juvenil "B" Lliga. Narcís Sala, Sant Andreu4-1
27 FEBCadet "A"U.D. At. GramanetLliga. Ciutat Esportiva Sadrià0-0
27 FEBC.E. L'HospitaletCadet "B"Lliga. Estadi Mpal. L'Hospitalet0-3
27 FEBInfantil "A"U.E. Vilassar de Mar Lliga. Ciutat Esportiva Sadrià3-0
27 FEBC.E. MercantilInfantil "B"Lliga. Mpal. Gràcia, Sabadell 0-2
28 FEBAt. SegreAleví "A"Lliga. Mpal. Ramon Farrús 0-1
27 FEBAleví "B"C.D. BlanesLliga. Ciutat Esportiva Sadrià7-0
27 FEBBenjamí "A"U.E. Vilassar de MarLliga. Ciutat Esportiva Sadrià3-1
28 FEBF.C. Barcelona "B"Benjamí "B"Lliga. C.E. Gamper, Sant Joan D.4-1
28 FEBC.D. Sant Gabriel Benjamí "C"Lliga. Mpal. J.L. Ruiz Casado2-1
27 FEBPrebenjamí AP. Barcelonista AngueraLliga. Ciutat Esportiva Sadrià14-0
28 FEBFemení "A"Levante U.D.Superlliga. Ciutat Esp. Sadrià4-0
28 FEBFemení "B"U.E. Vic Lliga. Ciutat Esportiva Sadrià7-2
27 FEBFemení "C"Escuela F. BonaireLliga. Ciutat Esportiva Sadrià4-1
27 FEBF.C. BarcelonaFemení Juv-CadLliga. C.E. Gamper, Sant Joan Despí4-0
28 FEBP. Blanc Blava La RocaFem. Inf-Alevi A Lliga. Nou Camp de Futbol de la Roca del Vallès1-3
28 FEBFem. Inf.-Al."B" Gimnàstic ManresaLliga. Ciutat Esportiva Sadrià+/-10-0
27 FEBC.F. SantpedorFem. Benjamí-Preb.Lliga. Mpal. Josep Guardiola, Santpedor0-12

FUTBOL BASE FEMENÍ









RCDE Infantil-Aleví Fem. "A" : 2 – CD Sant Gabriel: 2


Diumenge passat, l’equip Infantil – Aleví Femení “A”, va empatar a dos gols en la Ciutat Esportiva de Sadrià, davant el líder del grup primer d’aquesta categoria de futbol base femení, el CD Sant Gabriel, equip encara invicte i que fins les hores no havia cedit cap punt al llarg de tot el campionat.

El partit que va ser molt disputat i amb alternatives, va respondre a les expectatives i l’Espanyol va mostrar que podia plantar cara al líder per qualitat i joc. Amb empat a dos i en els darrers instants el col•legiat va privar del triomf a les nenes de Fran Güells, anul·lant un gol que va semblar legal... Els gols van ser aconseguits per Mónica i Mayra.




RCDE Femení “C”: 3 – UE Breda: 0




Posteriorment, i al Camp tercer de la Ciutat Esportiva de Sadrià, el Femení “C” de Lino Ramírez es va desfer de la UE Breda per 3-0 amb gols de Carla, Montse i Sara Navarro. L'equip espanyolista continua instal·lat a la quarta posició del grup segon de Primera Catalana.

FUTBOL-7


RCDE Benjamí "A": 12 - UE Sant Andreu: 0
Toni(4), Dani (2), Manu (2), Marco, Joan, Víctor, i Miguel.







RCDE Benjamí "B": 3 - UE Rubí: 3
(Joan, Kilian, i Adrian)










C. At. Horta: 1 - RCDE Benjamí "C": 6
Carlos (2), Martí (2), Iván, i Dani.

Foto d'arxiu


C.D. Sant Gabriel: 1 - RCDE Prebenjamí: 10
Umberto (4), Rubén (2), Xavi, Oriol, iliax, i Derek.


Foto d'arxiu.

CLASSIFICACIONS F-7

.BENJAMÍ PREF. G. 2on. PTS PJPG PE PP GFGC
1R.C.D. ESPANYOL5519181013421
2F.C. BARCELONA 4719152210128
3F.C. SANT CUGAT ESPORT 411913246942
4C.D. SANT GABRIEL391913067531
5U.D. At. GRAMANET381912257837
6U.E. MOLLET C.F361911356337
7E.C. GRANOLLERS321910279045
8C. ESCOLA F. GAVÀ "B"29199286659
9C.E. MERCANTIL29199286262
10U.E. VILASSAR DE MAR 20195595756
11U.E. SANT ANDREU181953112671
12F.C. SANTBOIÀ181960133283
14C.F. BADALONA151950144165
13P.BARCELONISTA SANT CELONI161951134368
15C.D. BLANES919301622113
16FUNDACIÓ P. CE JÚPITER119011819160


.BENJAMÍ PREF. G. 1er.PTS PJPG PE PP GFGC
1

U.D. CORNELLÀ

491916129322
2

C.E. MANRESA

421913336421
3

C. GIMNÀSTIC MANRESA

372011455243
4

UD. At. GRAMANET "B"

351911264454
5

GIMNÀSTIC TARRAGONA

351911265435
6

C.F. IGUALADA

331910364730
7

R.C.D. ESPANYOL "B"

30209385536
8

U.E. SANT ANDREU "B"

30199375245
9

F.C. SANT CUGAT ESPORT

30199374545
10

ESCOLA F. GAVÀ

30199374548
11

UE RUBÍ

22196493840
12

C. NATACIÓ TERRASSA

191961123481
13

F.C. BARCELONA "B"

161944114751
14

U.D. VILADECANS

141935112551
15

C.F. VILANOVA I LA GELTRÚ

91923143880
16

F.C. CERDANYOLA DEL VALLÈS

41904153889


.BENJAMÍ 1a DIVISIÓ G. 3r.PTS PJPG PE PP GFGC
1 C.D. PREMIÀ DE DALT5719190013519
2VILA OLÍMPICA CLUB ESP.4919161212334
3C.D. MONGAT391912347838
4C.D. MASNOU371912168039
5U.E. VILASSAR DE MAR331910367047
6R.C.D. ESPANYOL "C" 331911088858
7U.E. MOLLET C.F.321910275845
8UD At. GRAMANET "D"301910097058
9FUND. P. ESP. EUROPA "B"271990106466
10FUND. ESP. At. VILAFRANCA26198296263
11C.F. BADALONA "B"251981104752
12ARRABAL - CALAF GRAMANET251981106183
13C.D. SANT GABRIEL "C"221971116096
14A.E. UNIFIC. BADALONA SUD619201727112
15U. At. HORTA419111715132
16C.F. UNIFICACIÓ LLEFIÀ219021720116



.PREBENJAMÍ GRUP 1er.PTS PJPG PE PP GFGC
1

RCD ESPANYOL

4215140117713
2

UD At. GRAMANET

421414008712
3

U.E. SANT ANDREU

361412029532
4

CD SANT GABRIEL

301410049634
5

FUND. P. CE JUPITER

27149054530
6

CF BADALONA

24148065959
7

CLUB ESP. VILA OLIMPICA

18136074133
8

C.F. UNIFICACIÓN LLEFIÀ

15145094774
9

C.F. MONTAÑESA

15145093655
10

GRAN P. ESPANYOLISTA MANIGUA

1015311138123
11

S.E. MERCAT NOU MAGORIA

51412111591
12

P.BARCELONISTA ANGUERA

41411123398
13

C.D. PUJADAS

013001315130



divendres, 26 de febrer de 2010

NAKAMURA TRASPASSAT.
PUNT FINAL A UN SOMNI ORIENTAL

VÍCTOR RUIZ I BAENA, RENOVATS CONTRACTUALMENT FINS 2014

Comentari:
El somni oriental que havia suposat el pompós fitxatge de Nakamura presentat a ritme de crack mundial quan ni tan sols el Celtic de Glasgow l’havia volgut renovar, ha acabat i afortunadament (en l’aspecte econòmic) s’hauran salvat els mobles més o menys; dic més o menys per que d’aquests senyors mai es pot treure aigua clara i no crec que aquest cop sigui l’excepció. Quan es va fitxar van negar que no s’havia pagat una prima de fitxatge tal com va sortir publicat als mitjans de comunicació esportius... Ja ho veuen amics lectors, era veritat... Igual que quan es va fitxar a Ivan Alonso es va d’haver de pagar quantitats al Murcia que devia a tercers i també ho van negar...

Sortosament sembla que el pas de Nakamura per l’Espanyol no haurà deixat números vermells importants (o això al menys ens diuen) tot i que la gira en la que van somniar alguns per quadrar números se n’ha anat a n’orris. I de merchandaissing millor no parlar-ne...

En el que si que ha estat un veritable fracàs a estat a nivell esportiu; Ni s’ha aclimatat, ni era l’estil i el perfil idoni un jugador de trenta anys que no ha jugat mai a la lliga espanyola, ni per que no dir-ho, tampoc ha tingut les oportunitats que altres jugadors sistemàticament tenen; i quan les ha tingut, ha tingut que alternar diferents demarcacions i mai ha hagut una idea clara a nivell de banqueta, de quin era el paper que havia de desenvolupar el japonès.

Al final, tot acaba bé; però no tregui gaire pit, senyor Sánchez Llibre, que el pas del japonès per l’Espanyol ha estat un fracàs, així com el seu fitxatge. Millor seria que es preocupés de cercar persones que els assessorin millor a l’hora d’efectuar certs fitxatges... I que aquests obeeixin a raons purament esportives, que no anem a aquestes alçades de la pel•lícula a descobrir ni les Amèriques ni el Japó...

GOLEJADORS

PRIMER EQUIP (Lliga) ESPANYOL "B" JUVENIL "A"(Lliga )
IVAN ALONSO 3 PEDRAZA 3 ÁLVARO VÁZQUEZ 12
VERDÚ 3 LUCAS PORCAR 3 ÁLEX RODRÍGUEZ 12
LUIS GARCÍA 2 LUISMI 3 DANI NIETO 12
CALLEJÓN 2 ENRIC 2 TELLO 11
FORLÍN 1 BAENA 2 CHULI 6
BEN SAHAR 1 ÁLVARO VÁZQUEZ 2 PIRULO 5
JAVI MÁRQUEZ 1 JOSÉ MENDEZ 1 VÍCTOR ÁLVAREZ 4
CORO 1 JUANJO 1 MARC CABALLÉ 3
MARQUÉS 1 GUILLEM CREUS 1 PERE 2
OSVALDO 1 JAVI LÓPEZ 1 JULI SERRANO 1
VÍCTOR RUIZ 1 GABRI 1 ÁLVARO VEGA 1
JORDI AMAT 1
PAU 1
MARC NIERGA 1
RUBÉN MORÁGUES 1



JUVENIL "B" CADET "A" CADET "B"
MARC NIERGA 7 ADRIÁN RUIZ 8 JAFFAR 12
ERIC 7 OSCAR MEDINA 5 RAFA 10
GERARD MUÑOZ 5 JUANJO 5 JAVI SALINAS 8
ALEX GARCÍA 3 PEDRO 4 ROBERT 5
CARLES CLERC 3 LUIS VIOQUÉ 4 HERNÁN 4
JORGE 2 LUCHO 4 MARC GELMÀ 3
HÉCTOR 2 JOSE MANUEL 3 PAUL 1
SERGI DARDER 2 MANEL ROYO 3 CHUS 1
QUILES 1 AITOR 3 SERGIO 1
CRISTIAN "CHICHA" 1 COCO CORELLA 2 SERGI COLL 1
GABRI 1 MIRAVENT 2 OSCAR 1
ANTONIO 1 SANDRO ARMAS 2 SANDRO ARMAS 1
Propia porta 1 PIFA 1 NICO 1
PAUL 1 GERARD 1
JAVI 1 MAXI 1
ALBARRÁN 1



FEMENÍ A (Lliga) FEMENÍ "B"

FEMENÍ "C"

PAMELA CONTI 21 MARTA YAÑEZ 20 MONTSE 20
VERO 11 ALEXIA 13

ANNA PASCUAL

11
MERY 9 BRENDA 12 LINDA 7
KENTY 5 ELI SIVERA 8 REBECA 6
JOANA 5 ELENA 7 SARA NAVARRO 6
RAQUEL CORRAL 4 LAURA CARRIBA 6 DE LA FUENTE 5
MARTA CORREDERA 4 CARLA GÓMEZ 5 CARLA BORRÁS 4
SILVIA MESEGUER 3 ANNA CRIS 3 SANDRA GUIU 3
MÍRIAM 3 SARA MÉRIDA 2 ALTMANN 2
MARTA TORREJÓN 3 LARA GÓMEZ 2 SOLSONA 2
LARA 2 SARA GARCÍA 2 DE LA CRUZ 2
OLGA MORENO 1 LETICIA 2 MIREIA 1
EVA LLAMAS 2 ALBA POMARES 1
CARLA COTADO 1 Pròpia porta 1
SILVIA VILA 1
ANDREA PEREIRA 1

FEMENÍ JUV. -CADET INF.-ALEVÍ "A" FEM. INF.-ALEVÍ "B" FEM.
NÚRIA 23 MÓNICA 27 ANDREA 38
ESTHER 16 MAYRA 25 CELIA 25
ALBA POMARES 15 MARIA 17 RUTH 12
ARI 15 SÓNIA 10 NATÀLIA 11
ERRA 15 JUDITH 10 ARI 8
CABRERA 14 EULÀLIA 8 TÀNIA 8
ORTEU 9 CARLA 7 SAMANTHA 5
JUDITH 6 QUERALT 7 CRISTINA 4
NACHA 5 IRINA 6 LAIA 2
BÁCTER 5 CATHAYSA 4 MARTA 1
ANNA 3 JENI 3 CHARI 1
XÈNIA 2 LAIA 2
JASMINA 2 CLAUDIA 2
JESSY 2 MIREIA 1
JENNY 1 Pròpia porta 3
pròpia porta 3


INFANTIL "A" INFANTIL "B"

ALEVÍ "A"

BOCHI 7 RICHARD 11 IBRA 19
ALBERT 6 JAVI NAVARRO 6 JOAN 9
LAUREN 6 SERGI CANÓS 4

JULI

7
MULA 5 DAWID 3 ROGER FORTET 6
ALFREDO 4 OSCAR MELERO 3 CARLES 5
PATRICK 4 LLUIS 2 VÍCTOR 5
RAUL 4 PABLO 2 POL 4
MOHA 4 ARNAU 1 GONZALO 4
SAMPER 4 ALEJANDRO 1 SALVA 3
TORITO 3 CARLES VALLS 1 NIL 2
MAXI 2 ROGER VERDAGUER 1 NOYA 2
JUBA 1 FERRAN 1
JACK 1 PASCU 1
MARC ROCA 1
FERNANDO 1
Pròpia porta 2



ALEVÍ "B" BENJAMÍ "A"

BENJAMÍ "B"

FODE 15 DANI R. 30 MÀXIM 11
ARNAU 10 SERGIO 25 KILIAN 11
GUILLEM 10 TONI 23 ADRI 10
JOSEP 9 MIGUEL 11 JOEL TOLEDO 9
JOEL RUIZ 6 VÍCTOR 11 DANI V. 5
POL 4 ORIOL 8 SERGI 2
MARC LLINARES 4 MARCO 8 SOTO 2
DANI REINA 2 MANU 8 JOAN

2

MARC BARNILS 1 BRUNO 4 AMADOU

1

JAIRO 1 JOAN ALTIMIRA 4 OSCAR 1
SERGI 1 JOAN ROJAS 2
MARC BALMES 1
ALBERT 1


BENJAMÍ "C" PREBENJAMÍ
IVAN 33 UMBERTO 36
ALEJANDRO 13 ORIOL 34
MAFFEO 11 RUBEN 23
DANIEL 10 DERECK 20
MARTÍ 9 XAVI 20
MARCOS 6 GERARD 12
CARLOS 6 ILLIAX 11
ARMAND 6
LUCAS 4
PLEGUE 4
TONI 2
Pròpia porta 3



S E N T I M E N T P E R I C O . C O M