dissabte, 6 de març de 2010

TRIOMF DEL JUVENIL "A"
2-0, DAVANT L'HOSPITALET








RCDE Juvenil “A”: 2 – CE L’Hospitalet: 0

Continuen a dalt de tot
En un partit discret, el RCD Espanyol Juvenil “A”, s’ha imposat al CE L’Hospitalet en encontre corresponent a la jornada 25ena de la Divisió d’ Honor Juvenil disputat al camp tercer de la Ciutat Esportiva de Sadrià.

Li ha costat al conjunt espanyolista un quart d’hora encarrilar l’encontre després d’uns compassos inicials en els que ha dominat sense profunditat i en els que tan sols cal destacar una centrada des de la dreta a la que ni Alex ni Chuli han arribat.

En una bona jugada de tiralínies per la dreta, acaba amb una centrada de Tello que Alex remata en la boca de gol, superant l’entramat defensiu del conjunt riberenc.

Després del gol espanyolista, l’Espanyol crearà perill en una centrada-xut d’Albert Blázquez que acaba fent impacte a l’exterior de la creueta de la porteria riberenca. A partir d’aquest moment, l’encontre entra en una fase més ensopida en la que l’Hospitalet disposarà de dues accions de perill: Una penetració per l’esquerra amb passada de la mort enrera a la frontal que ha acabat amb una rematada per sobre el travesser a còrner després de rebotar en un defensor i un contracop producte d’una greu errada defensiva en la que finalment Mozo (llençant-se als peus del davanter evitant la rematada) i Vega (acabant de rebutjar el perill) rectifiquen l’error inicial.

L’ocasió més clara al marge del gol del conjunt de Ramon Guerrero ha estat una centrada de Chuli per la dreta que ha rematat de primera Álvaro Vega incorporat a l’atac en la jugada, rebutjant el porter Sergi i el refús li cau a Alex que xuta ras però poc col·locat, traient un defensor sota pals.

En el segon temps cal citar una bona jugada amb passada en profunditat però Chuli no ha anat prou ràpid i el darrer defensor se li ha avançat. Blanchart ha substituït a Vega (que ja tenia una cartolina groga).

El segon i definitiu gol espanyolista fruit d’una bona acció d’Albert Blázquez que ha centrat i de primera Cristian Tello ha batut al meta riberenc amb una bonica acció.
L’Espanyol ja tenia resol l’encontre i ha disputat els minuts de millor qualitat futbolística un cop el CE L’Hospitalet ha hagut d’avançar línies.

Llavors l’Espanyol ha gaudit de clares ocasions al contracop, arribant amb força perill a les immediacions del àrea visitant. Una centrada de Darder, ha estat rematada per Alex de cap, blocant el meta riberenc. En altre acció similar, un llançament penjat d’Albert Blázquez des de banda dreta, acaba sent rematat de cap per Albert Mozo impossant-se en el salt, però desviat.

Meca evita el tercer, creuant-se oportunament davant Chuli en el darrer instant quan es quedava totalment sol. Cristian Tello (que quan ha intervingut en el joc, ha deixat mostres de la seva classe) s’ha marxat per velocitat per banda i la seva centrada al segon pal ha estat treta in extremis per un defensor. En altre acció de l’exterior dret espanyolista ha estat Peque qui ha salvat anticipant-se a una possible rematada en un centre enverinat.

També Víctor Álvarez (jugant per davant del lateral Ángel), ho ha provat amb una rematada que en dos temps ha aturat el meta de l’Hospitalet. Chuli no ha estat
encertat cara a gol, en un partit en el que no ha tingut el dia, i li ha rebutjat el porter la seva rematada.

Els darrers minuts han estat més avorrits, amb un Hospitalet que ha intentat fer el que no ha sabut o pogut durant gairebé la totalitat del partit; atacar la porteria ben defensada per Edgar Badía, que amb bons reflexes ha salvat el gol en una rematada a boca de canó de Kike. En altre acció perillosa, (un llançament de falta des de la banda dreta de l’atac visitant) ha rebutjat amb la punta dels dits a còrner.

La darrera ocasió molt clara dels espanyolistas ha estat en contracop, quan una jugada individual de Dani Nieto (que havia sortit avançat el segon temps), deixa asseguts a dos defensors per velocitat, i quan s’interna en l’àrea encarant Sergi, li xuta al ninot, no culminant una molt bona jugada.


Fitxa Tècnica:
RCD Espanyol: Edgar Badía, Albert Blázquez, Ángel, Vega, Mozó, Juli, Tello, Darder, Chuli, Víctor Álvarez i Alex.
Substitucions; Blanchart per Vega, m. 53; Nieto per Alex i Willy per Tello, m. 72; Pau per Chuli, m. 80.

CE L’Hospitalet: Sergi, Peque, Mousa, Meca, Josep, Pol, Lardín, Carlos, José, Kike i Pol Solé.
Substitucions: Oriol per Pol, m. 46; Nacho per Pol Solé, m. 60; Marcos per Lardín, m. 67; Casals per Meca, m. 67.

Àrbitre: Jordi Molina Fernández, comitè territorial català, delegació de Sabadell. Ha mostrat targetes grogues als espanyolistes Vega, m.44 i Juli, m.89, i als visitants Mousa, m.75 i Peque, m.90. Ha expulsat l'entrenador del CE L'Hospitalet, Manuel Ruano.

Gols: 1-0: Alex, m. 16; 2-0: Tello, m. 58.

Incidències: Camp Tercer de la Ciutat Esportiva de Sadrià. Bona temperatura fins que ha minvat la intensitat solar. En les files de l’Hospitalet, Edgar Lardín, fill del gran jugador espanyolista Jordi Lardín. En l’equip espanyolista ha participat en el triomf, el jugador congolès, Willy Yemba, protagonista d’aquell episodi amb impugnació parcialment desestimada del Real Zaragoza en la primera jornada de lliga.

RESULTATS

RESULTATS

6/7 Març

DATA

LOCAL

VISITANT

PARTIT / CAMP

RES.

7 MarçEspanyol BValencia - MestallaLliga. Ciutat Esportiva Sadrià0-0
6 MarçJuvenil "A"C.E. L'HospitaletLliga. Ciutat Esportiva Sadrià2-0
6 MarçVic Riuprimer Refo FCJuvenil "B" Lliga. Zona Esp. Mpal. Vic2-0
6 MarçU.E. CornellàCadet "A"Lliga. Mpal. Via Férrea (Cornellà)0-2
6 MarçCadet "B"F.E. FigueresLliga. Ciutat Esportiva Sadrià3-1
7 MarçU.E. Sant IldefonsInfantil "A"Lliga. Mpal. Sant Ildefons (Cornellà de Ll.)0-3
6 MarçInfantil "B"U.E. Vilassar de MarLliga. Ciutat Esportiva Sadrià 3-1
7 MarçAleví "A"F.C. GironaLliga. Ciutat Esportiva Sadrià3-0
7 MarçU.D. CireraAleví "B"Lliga. Mpal. Cirera (Mataró)0-6
6 MarçC.F. Mollet U.E.Benjamí "A"Lliga. Mpal. Germans Gonzalvo, Mollet2-1
6 MarçBenjamí "B"C.Gimnàstic TarragonaLliga. Ciutat Esportiva Sadrià2-1
6 MarçBenjamí "C"C.D. MontgatLliga. Ciutat Esportiva Sadrià3-1
6 MarçC.F. BadalonaPrebenjamí ALliga. Mpal. Badalona0-14
7 MarçC.D.Transportes A.Femení "A"Superlliga. Campo Federación Aragonesa. (Saragossa)1-3
7 MarçF.C. GironaFemení "B"Lliga. Mpal. Torres de Palau, Girona.2-3
7 MarçU.D. GurbFemení "C"Lliga. Poliesportiu Gurb.1-3
6 MarçFemení Juv-CadC.F. SuburenseLliga. Ciutat Esportiva Sadrià7-0
7 MarçFem. Inf-Alevi AC.E. ManresaLliga. Ciutat Esportiva Sadrià15-0
7 MarçP. Barcelonista Villaverde-Penitents Fem. Inf.-Al."B" Amistós. Mpal. Penitents, Sant Genís, BCN. 1-1
7 MarçFem. BenjamíE.F. ViladecavallsLliga. Ciutat Esportiva Sadrià2-4

FUTBOL BASE FEMENÍ: CLASSIFICACIONS

PRIMERA CATALANA Grup 2on.

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

U.E. SANT ANDREU

61

21

20

1

0

120

16

2

C.F. BADALONA

52

20

17

1

2

70

22

3

P.BLANC BLAVA LA ROCA

51

21

17

0

4

100

33

4

R.C.D. ESPANYOL "C"

45

20

14

3

3

76

34

5

ESCUELA F. BONAIRE

38

21

12

2

7

70

47

6

C.F. LES PRESES

38

19

12

2

8

47

22

7

C.F. PALAUTORDERA

35

21

11

2

8

74

55

8

A.E. LA SALLE PREMIÀ

33

21

10

3

8

66

53

9

C. BELLAVISTA MILAN

29

21

9

2

10

48

56

10

U.D. SANT QUIRZE BESORA

27

21

8

3

10

50

51

11

U.D. GURB

27

20

9

0

11

44

62

12

C.E. EMPURIABRAVA

192154124763

13

U.E. BREDA

15

21

4

3

14

20

63

14

A.E. LA CANYA

102031163797

15

C.D. BLANES

7

20

2

1

17

24

90

16

VIC RIUPRIMER REFO FC

6

20

1

3

16

18

69

17

ESCOLA DE FUTBOL MONTCADA42011182199


.FEMENÍ JUVENIL CADET G. 3rPTS PJPG PE PP GFGC
1

F.C. BARCELONA

521817102136
2

RCD ESPANYOL

4918161114010
3

FUNDACIÓ ESP. At. VILAFRANCA

4818160210316
4

F.C. SANTBOIÀ

391813057532
5

C.E. EUROPA

361812064921
6

C.F. REUS DEPORTIU

341811167025
7

C.E. PUBILLA CASAS

331810354728
8

U.D. MARIANAO POBLET

26178285747
9

C.F. SUBURENSE "B"

25188194246
10

C.E. ESPARREGUERA

25188194876
11

C.F. PALLEJÀ

191861113573
12

C.E. BASE OLERDOLA

1218401438102
13

AGRUP.SANT ANDREU BARCA

91823131296
14

C.F. MOLINS DE REI "B"

71821152173
15

P. REC. SAN FELIU LLOBREGAT

718311422117
16

C.D. LA GUARDIA

01800181205


.

FEM. 1a. DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ GRUP 1er.

PTS PJPG PE PP GFGC
1

C.D. SANT GABRIEL

521817101728
2

C.E. SABADELL F.C.

4618151214640
3

R.C.D. ESPANYOL

4018124213535
4

U.E. VILASSAR DE MAR

3718121511342
5

ESCUELA F. BONAIRE

331811078258
6

C.F. BADALONA

28189185453
7

P. BLANC BLAVA LA ROCA

25188197851
8

C.E. MERCANTIL

23187295781
9

C.E. MANRESA

191861115858
10

ENFAF

1018311445192
11

C. BELLAVISTA MILAN

418111633172
12

C.F. CALDES DE MONTBUI

01800185188


FEM. INFANTIL-ALEVÍ 2na. DIVISIÓ Grup 3r (FINALITZADA)

PTS PJPG PE PP GFGC
1

R.C.D. ESPANYOL "B"

4618151212329
2

CERDANYOLA DEL VALLÈS F.C.

451815039535
3

C.F. ESCOLA DE LLAVANERES

371812158038
4

U.D. CIRERA

371812158745
5

F.C. SANT CUGAT ESPORT

331811077469
6

ESCOLA F. VILADECAVALLS

25188195456
7

P. BLANC BLAVA LA ROCA "B"

181860123988
8

C.F. OLÍMPIC LA GARRIGA

151850134986
9

C. GIMNÀSTIC MANRESA

91830152397
10

C.E. SABADELL F.C. "C"

318101730111


FEM. BENJAMÍ-PREB. GRUP 1er. PTS PJPG PE PP GFGC
1

C.D. SANT GABRIEL

5218171014422
2

U.E. VILASSAR DE MAR "B"

401713046726
3

R.C.D. ESPANYOL "C"

4017131313134
4

ESCOLA F. VILADECAVALLS

361812068245
5

LEVANTE LAS PLANAS F.C.

331810358051
6

C.F. BADALONA

29189277744
7

C.E. SANT CELONI

23177284663
8

OAR VIC

21176386062
9

C.F. SANTPEDOR

131741122990
10

U.E. TONA

121740133684
11

ESCUELA F. BONAIRE

618201615143
12

CF. SISTRELLS

31610156109

divendres, 5 de març de 2010

CARA I CREU EN FUTBOL-7.

En F-7 la passada jornada va deixar sensacions contraposades.
Per una banda, el Benjamí A va continuar amb la seva ratxa de victòries i es va desfer amb més problemes dels previstos a un Vilassar de Mar que va plantar cara defensivament davant l’equip de David Fernández. Els gols espanyolistes van ser aconseguits per Oriol en dues ocasions i Dani.






Imatges del RCDE Benjamí A- UE Vilassar de Mar.


El Benjamí “B” del RCD Espanyol va perdre en la Ciutat Esportiva Gamper en Sant Joan Despí, davant un Barcelona “B” (que ha ocupat zona de descens des de pràcticament el començament del campionat), per 4-1. El conjunt barcelonista va alinear nens del Benjamí “A” de segon any, (el màxim que la llei permet) per reforçar el seu equip davant la por de que de nou en categoria benjamí li passés la mà per la cara el conjunt espanyolista. Mentre parlen de formació de jugadors i que no els hi interessa l’aspecte resultadista, ja ho veuen...

És legal, no hi ha res a objectar en base a la legalitat; però deixa molt que desitjar d’una entitat com el FC Barcelona.. Això que ho faci un equip de poble o de barriada, que se les ha d'ingeniar com pugui per pogué seguir en primera línia... Tampoc és un tema nou, ja que els que tenim memòria encara ens recordem com en un partit de Lliga Nacional Juvenil van baixar a un tal Messi del conjunt llavors de Tercera Divisió, per jugar amb el juvenil B un derbi que va suposar el títol de lliga.


En quant al conjunt de Jordi Porcel, el Benjamí C, va perdre davant el CE Sant Gabriel (2-1) en el Ruiz Casado de Sant Adrià.
El Prebenjamí va complir amb el pronòstic i va golejar 14-0 a la Penya Barcelonista Anguera en un partit de clar i contundent superioritat blanc-i-blava. Els gols van ser aconseguits per Oriol (5), Umberto (2), Gerard (2), Rubén, Plegue, Xavi, Dereck, i Illaix.







CLASSIFICACIONS FUTBOL 7



.BENJAMÍ PREF. G. 2on. PTS PJPG PE PP GFGC
1R.C.D. ESPANYOL5820191013722
2F.C. BARCELONA 5020162210531
3F.C. SANT CUGAT ESPORT 412013257045
4U.D. At. GRAMANET412013258538
5C.D. SANT GABRIEL392013077835
6U.E. MOLLET C.F392012356637
7E.C. GRANOLLERS352011279346
8C. ESCOLA F. GAVÀ "B"322010287359
9C.E. MERCANTIL322010287062
10U.E. VILASSAR DE MAR 202055105859
11P.BARCELONISTA SANT CELONI192061134770
12U.E. SANT ANDREU182053122674
13F.C. SANTBOIÀ182060143487
14C.F. BADALONA152050154272
15C.D. BLANES920301722120
16FUNDACIÓ P. CE JÚPITER120011919168


.BENJAMÍ PREF. G. 1er.PTS PJPG PE PP GFGC
1
U.D. CORNELLÀ
522017129922
2
C.E. MANRESA
422013346624
3
UD. At. GRAMANET "B"
382012264756
4
GIMNÀSTIC TARRAGONA
382012265636
5
C. GIMNÀSTIC MANRESA
372111465446
6
C.F. IGUALADA
362011365032
7
ESCOLA F. GAVÀ
332010374949
8
F.C. SANT CUGAT ESPORT
332010374745
9
U.E. SANT ANDREU "B"
332010375547
10
R.C.D. ESPANYOL "B"
30219395640
11
UE RUBÍ
222064103942
12
F.C. BARCELONA "B"
192054115152
13
C. NATACIÓ TERRASSA
192061133585
14
U.D. VILADECANS
142035122553
15
C.F. VILANOVA I LA GELTRÚ
92023153886
16
F.C. CERDANYOLA DEL VALLÈS
42004164092


.BENJAMÍ 1a DIVISIÓ G. 3r.PTS PJPG PE PP GFGC
1 C.D. PREMIÀ DE DALT6020200014119
2VILA OLÍMPICA CLUB ESP.5220171213236
3C.D. MONGAT392012358047
4C.D. MASNOU382012268140
5U.E. VILASSAR DE MAR342010467148
6R.C.D. ESPANYOL "C" 332011098960
7U.E. MOLLET C.F.322010285947
8FUND. P. ESP. EUROPA "B"3020100106667
9UD At. GRAMANET "D"3020100107064
10FUND. ESP. At. VILAFRANCA29209296764
11C.F. BADALONA "B"262082105055
12ARRABAL - CALAF GRAMANET262082106486
13C.D. SANT GABRIEL "C"252081116297
14A.E. UNIFIC. BADALONA SUD620201828117
15C.F. UNIFICACIÓ LLEFIÀ520121724116
16U. At. HORTA420111815136



.PREBENJAMÍ GRUP 1er.PTS PJPG PE PP GFGC
1
RCD ESPANYOL
4516150119113
2
UD At. GRAMANET
421414008712
3
U.E. SANT ANDREU
361512039838
4
CD SANT GABRIEL
3315110410435
5
FUND. P. CE JUPITER
301510055230
6
CF BADALONA
27159066362
7
CLUB ESP. VILA OLIMPICA
21147074736
8
C.F. UNIFICACIÓN LLEFIÀ
19156185077
9
C.F. MONTAÑESA
151550103763
10
GRAN P. ESPANYOLISTA MANIGUA
1016311241127
11
S.E. MERCAT NOU MAGORIA
61513111894
12
P.BARCELONISTA ANGUERA
415111333112
13
C.D. PUJADAS
014001415137






S E N T I M E N T P E R I C O . C O M