dissabte, 13 de març de 2010

36è ANIVERSARI
DE LA P.B.B DE MONTCADA I REIXAC






















Ahir nit va tenir lloc en el inigualable marc del Restaurant “Can Piqué”, el sopar de celebració del 36è aniversari de la Penya Blanc-i-Blava de Montcada i Reixac.

A l’acte es van aplegar unes vuitantes i escaig persones que van gaudir del bon sopar i de la bona estona compartint taula en una data tan significativa com aquesta. Poques entitats dins del nostre club es poden sentir orgulloses de complir trenta-sis anys de vida, malgrat que siguin amb èpoques més brillants o altres més de mínima subsistència en el difícil caminar d’una penya espanyolista en aquesta societat.

La penya Blanc-i-blava de Montcada i Reixac va comptar en aquest sopar, amb la presència del Alcalde de Montcada i Reixac, César Arrizabálaga, i del regidor d’esports de la corporació municipal, Juan Parra. Per part del R.C.D. Espanyol destacar la presència del Vicepresident primer i segon màxim accionista de l’entitat, Ramon Condal com a persona que té els negocis en aquesta localitat vallesana, el representant del club davant les penyes, Jaume Martínez i el President de la Federació Catalana de Penyes del RCD Espanyol, Alberto Ariza.

Cal citar la presència de Iñaki Pérez de Arrilucea i Tejedor com a activista perico i ex jugador de l’entitat integrant d’aquell mític equip primer finalista de la UEFA, i també l’assistència del periodista, escriptor i activista militant perico, Sergio Fidalgo. A l’acte van assistir representades, les següents penyes: Blanes, Cornellà, Escollera, GPE Manigua, Perico Ferroviari, Pericos de Montmeló.

L’acte va ser conduït com de costum, pel secretari de la penya, Pedro Manzano. Al marge del sopar lògicament, l’esdeveniment va consistir en la visió d’un video amb els moments més recordats d’aquesta ambaixada espanyolista, i en el moment més emotiu després del sopar, en un video del recordat i estimat Dani Jarque present sempre en els cors de tots els espanyolistes.

Torn pels parlaments: En primer lloc, el President de la PBB de Montcada i Reixac, David Gerbolés, després de les paraules de DAvid, l’Alcalde César Arrizábalaga es va dirigir als presents declarant-se seguidor de la Real Sociedad i va explicar-nos les semblances del que es sent i es viu quan s’està com a seguidor de clubs que han de viure a l’ombra d’un que tot ho domina, i sobre el sentiment i lluita d’entitats com les nostres. Posteriorment el regidor Juan Parra, i el Vicepresident primer del RCD Espanyol Ramon Condal, qui al marge de moltes anècdotes i temes de caire personal respecte al lloc, a Montcada i a la penya, va manifestar la seva opinió en favor de la pedrera espanyolista de la que va dir que ha de ser el futur del nostre club en comptes de que vinguin tanta gent de fora que després no dona el rendiment esperat. També Alberto Ariza es va dirigir als presents com a President de la Federació de Penyes del RCDE.

Va haver-hi un intercanvi de plaques de record de l’acte entre el Club i la Penya i aquesta i l’Ajuntament de MiR.

La sorpresa del acte van ser els dos guardons que es van concedir en reconeixement a l’esforç continuat en favor de la divulgació i recolzament dels actes d’aquesta penya des de que fa dos anys va reemprendre la seva vida social activa. En primer lloc, a Sergio Fidalgo, que amb les seves presentacions de llibres, de la revista 23 Perico, i actes col•loqui, ha estat sempre present en primera línia donant suport a aquesta penya.

En segon lloc, a SENTIMENT PERICO, que tot i agafar-me per sorpresa el tema, i amb molta emoció, vaig recollir la distinció amb tota la satisfacció i orgull per venir de qui ve, malgrat en l’ànim de qui escriu aquestes línies sempre ha estat el recolzament a TOTES les penyes espanyolistes en la seva àrdua tasca de difusió del sentiment espanyolista de manera totalment altruista i desinteresada. A vegades les distàncies, els horaris o altres imponderables li impedeixen a un, tal com seria el seu desig, ser present a més actes i esdeveniments en clau blanc-i-blava.
Per tant, des d’aquí dono altre cop les gràcies a la Penya Blanc i Blava de Montcada i Reixac pel detall, i fins una altra. Va cloure l'acte amb el sorteig de regals espanyolistes i d'un pernil del que va ser l'agraciat, l'amic Daniel Pérez de Pericos de Montmeló.



I si alguna foto no surt en aquest reportatge es senzillament per la defectuosa qualitat de la mateixa demanant prèviament disculpes... Com per exemple, la meva. I es que l'amic Sergio lo seu no es fer fotos... Moltes gràcies a tots.

divendres, 12 de març de 2010

FUTBOL- 7
SORPRENENT DERROTA DEL BENJAMÍ "A"



UE Mollet “A”: 2 - RCDE Benjamí “A”: 1

Primera derrota en el que portem de temporada del Benjamí “A” que va tenir lloc el passat dissabte al Mpal. dels Germans Gonzalvo a Mollet del Vallès. El conjunt espanyolista va perdre 2-1 i el gol blanc-i-blau el va anotar Sergio. Amb aquest resultat, l’avantatge de 8 punts que des de fa gairebé cinc mesos s’ha anat mantenint respecte al FC Barcelona s’ha vist retallada a cinc, i amb la tornada pendent de disputar a les instal·lacions barcelonistes.

RCDE Benjamí “B”: 2 – Gimnàstic Tarragona “A”: 1






Triomf del benjamí de primer any de Preferent davant un Gimnàstic (cinquè) que es va avançar en el marcador i va posar les coses molt difícils als locals. Els gols espanyolistes de Joel i de Máxim van servir per sumar tres punts que tornen a col·locar al conjunt de Josep Maria Roma en la vuitena posició (al mig de la classificació), encara que amb un encontre més disputat.



RCDE Benjamí “C”: 3 – CD Mongat “A”: 1




Triomf del conjunt entrenat per Jordi Porcel davant el quart classificat, el CD Mongat que té tres punts més que els espanyolistes malgrat la derrota del passat dissabte a la Ciutat Esportiva. Els espanyolistes van marcar mitjançant Ivan, en dues ocasions i Alejandro.



CF Badalona: 0 – RCDE Prebenjamí: 14

Nova golejada dels més petits del futbol base del RCDE, en el Mpal de Badalona davant el conjunt local. El resultat final de 0-14 ho diu pràcticament tot. Els gols espanyolistes van ser anotats per: Oriol (2), Umberto (2), Plegue (2), Ruben (2), Dereck, Toni, Iliaix, Xavi, Lucas, i Gerard.

Amb aquest resultat continua la lluita per la primera posició del grup primer de la categoria Prebenjamí, en la que l’Espanyol avantatge en tres punts a la UD At. Gramanet, però el conjunt colomenc li manca dos encontres per disputar.



CLASSIFICACIONS F-7

.BENJAMÍ PREF. G. 2on. PTS PJPG PE PP GFGC
1R.C.D. ESPANYOL5821191113824
2F.C. BARCELONA 5321172211433
3F.C. SANT CUGAT ESPORT 442114257145
4U.D. At. GRAMANET442114259143
5C.D. SANT GABRIEL422114077935
6U.E. MOLLET C.F422113356838
7C. ESCOLA F. GAVÀ "B"352111288060
8E.C. GRANOLLERS352111289852
9C.E. MERCANTIL322110297366
10F.C. SANTBOIÀ212170143890
11U.E. VILASSAR DE MAR 202155115860
12P.BARCELONISTA SANT CELONI192161144771
13U.E. SANT ANDREU182053122674
14C.F. BADALONA152150164481
15C.D. BLANES920301722120
16FUNDACIÓ P. CE JÚPITER121012020175


.BENJAMÍ PREF. G. 1er.PTS PJPG PE PP GFGC
1

U.D. CORNELLÀ

5521181210622
2

C.E. MANRESA

432113447028
3

UD. At. GRAMANET "B"

412113264956
4

C.F. IGUALADA

392112365333
5

GIMNÀSTIC TARRAGONA

382112275738
6

C. GIMNÀSTIC MANRESA

382211565850
7

ESCOLA F. GAVÀ

362111375552
8

R.C.D. ESPANYOL "B"

332210395841
9

U.E. SANT ANDREU "B"

332210385853
10

F.C. SANT CUGAT ESPORT

332110384848
11

UE RUBÍ

252174104143
12

F.C. BARCELONA "B"

192154125159
13

C. NATACIÓ TERRASSA

192161143587
14

U.D. VILADECANS

142135132557
15

C.F. VILANOVA I LA GELTRÚ

122133154286
16

F.C. CERDANYOLA DEL VALLÈS

42104174194


.BENJAMÍ 1a DIVISIÓ G. 3r.PTS PJPG PE PP GFGC
1 C.D. PREMIÀ DE DALT6321210015619
2VILA OLÍMPICA CLUB ESP.5221171313440
3C.D. MASNOU412113268542
4C.D. MONGAT392112368150
5R.C.D. ESPANYOL "C" 362112099261
6U.E. MOLLET C.F.352111286349
7U.E. VILASSAR DE MAR342110477352
8FUND. P. ESP. EUROPA "B"3321110106968
9UD At. GRAMANET "D"3121101107266
10ARRABAL - CALAF GRAMANET292192107289
11FUND. ESP. At. VILAFRANCA292192106867
12C.F. BADALONA "B"272183105257
13C.D. SANT GABRIEL "C"262182116398
14A.E. UNIFIC. BADALONA SUD621201931125
15C.F. UNIFICACIÓ LLEFIÀ521121824131
16U. At. HORTA521121816137



.PREBENJAMÍ GRUP 1er.PTS PJPG PE PP GFGC
1

RCD ESPANYOL

4817160120513
2

UD At. GRAMANET

451515009316
3

U.E. SANT ANDREU

3616120410244
4

CD SANT GABRIEL

3616120411135
5

FUND. P. CE JUPITER

301610065434
6

CF BADALONA

27169076376
7

CLUB ESP. VILA OLIMPICA

24158075138
8

C.F. UNIFICACIÓN LLEFIÀ

19166195084
9

C.F. MONTAÑESA

151650113768
10

GRAN P. ESPANYOLISTA MANIGUA

1317411247132
11

P.BARCELONISTA ANGUERA

716211338112
12

S.E. MERCAT NOU MAGORIA

61513111894
13

C.D. PUJADAS

015001520143


GOLEJADORS

LA RFEF NO AUTORITZA L'AJORNAMENT DE L'ENCONTRE DE DIVISIÓ D'HONOR JUVENIL ENTRE EL GIRONA I L'ESPANYOL JUV. "A", MOTIU PEL QUAL ES DISPUTARÀ A L'HORARI PRÈVIAMENT ESTABLERT (DIUMENGE, TORRES DE PALAU, 12:00 h.)

PRIMER EQUIP (Lliga)ESPANYOL "B" JUVENIL "A"(Lliga )
IVAN ALONSO3GABRI3ÁLEX RODRÍGUEZ14
VERDÚ3ÁLVARO VÁZQUEZ3TELLO13
LUIS GARCÍA2LUISMI3DANI NIETO13
CALLEJÓN2LUCAS PORCAR3ÁLVARO VÁZQUEZ 12
OSVALDO2PEDRAZA3CHULI7
BEN SAHAR1BAENA2PIRULO5
JAVI MÁRQUEZ1JOSÉ MENDEZ2VÍCTOR ÁLVAREZ4
CORO1ENRIC2MARC CABALLÉ3
MARQUÉS1JUANJO1PERE2
FORLÍN1JAVI LÓPEZ1JULI SERRANO1
VÍCTOR RUIZ1GUILLEM CREUS1ÁLVARO VEGA1
JORDI AMAT1
PAU1
MARC NIERGA 1
RUBÉN MORÁGUES1



JUVENIL "B"CADET "A"CADET "B"
ERIC7ADRIÁN RUIZ8JAFFAR13
MARC NIERGA7OSCAR MEDINA5RAFA10
GERARD MUÑOZ6JUANJO5JAVI SALINAS9
ALEX GARCÍA3PEDRO4ROBERT5
CARLES CLERC3LUIS VIOQUÉ4MARC GELMÀ5
JORGE2LUCHO4HERNÁN4
HÉCTOR2JOSE MANUEL3NICO2
SERGI DARDER2MANEL ROYO3SERGI COLL2
QUILES1AITOR3SERGIO1
CRISTIAN "CHICHA"1COCO CORELLA2MAXI1
GABRI1MIRAVENT2OSCAR1
ANTONIO1SANDRO ARMAS2SANDRO ARMAS1
Propia porta1JAVI2CHUS1
PAUL1GERARD1
PIFA1PAUL1
ALBARRÁN1
MESA1



FEMENÍ A (Lliga)FEMENÍ "B"

FEMENÍ "C"

PAMELA CONTI23MARTA YAÑEZ 24MONTSE22
VERO12ALEXIA17

ANNA PASCUAL

12
MERY11BRENDA12LINDA7
KENTY5LAURA CARRIBA8REBECA6
JOANA5ELI SIVERA8SARA NAVARRO6
RAQUEL CORRAL4ELENA7DE LA FUENTE5
MARTA CORREDERA4CARLA GÓMEZ5CARLA BORRÁS4
MÍRIAM4ANNA CRIS3SANDRA GUIU4
MARTA TORREJÓN4SARA MÉRIDA2ALTMANN3
SILVIA MESEGUER3LARA GÓMEZ2SOLSONA2
LARA2SARA GARCÍA2DE LA CRUZ2
OLGA MORENO1LETICIA2MIREIA 1
EVA LLAMAS2ALBA POMARES1
CARLA COTADO1MÓNICA BRAÑAS1
SILVIA VILA1NÚRIA MENDOZA1
ANDREA PEREIRA1Pròpia porta1

FEMENÍ JUV. -CADETINF.-ALEVÍ "A" FEM.INF.-ALEVÍ "B" FEM.
NÚRIA MENDOZA23MÓNICA30ANDREA41
ESTHER 18MAYRA29CELIA27
ERRA17MARIA 18RUTH13
ALBA POMARES16JUDITH12NATÀLIA12
CABRERA16SÓNIA10TÀNIA9
ARI15QUERALT9ARI8
ORTEU9IRINA9SAMANTHA5
JUDITH6EULÀLIA8CRISTINA4
NACHA5CARLA8LAIA2
BÁCTER5CATHAYSA4MARTA2
ANNA3JENI3CHARI2
XÈNIA2LAIA2
JASMINA2CLAUDIA2
JESSY2MIREIA1
JENNY1Pròpia porta3
pròpia porta3


INFANTIL "A"INFANTIL "B"

ALEVÍ "A"

MULA8RICHARD11IBRA20
BOCHI7JAVI NAVARRO6JOAN9
LAUREN6SERGI CANÓS4

JULI

9
ALBERT6DAWID4ROGER FORTET6
MOHA5OSCAR MELERO3CARLES5
SAMPER5PABLO3VÍCTOR5
PATRICK5LLUIS2POL4
ALFREDO4CARLES VALLS2GONZALO4
RAUL 4ALEJANDRO1SALVA3
TORITO3ARNAU1NIL3
MAXI2ROGER VERDAGUER1NOYA2
JUBA1JULIO1FERRAN1
JACK1R. CLARET "CAPI"1PASCU1
MARC ROCA1
FERNANDO1
Pròpia porta2



ALEVÍ "B"BENJAMÍ "A"

BENJAMÍ "B"

FODE19DANI R.31MÀXIM12
ARNAU11SERGIO26KILIAN11
GUILLEM10TONI23ADRI10
JOSEP9MIGUEL11JOEL TOLEDO10
JOEL RUIZ8VÍCTOR 11DANI V.5
MARC LLINARES5ORIOL10SERGI2
POL4MARCO8JOAN3
DANI REINA 4MANU8SOTO

2

MARC BARNILS2BRUNO4AMADOU

1

JAIRO1JOAN ALTIMIRA4OSCAR1
SERGI1JOAN ROJAS2
MARC BALMES1
ALBERT1
DANI MARTÍN1


BENJAMÍ "C"PREBENJAMÍ
IVAN35ORIOL41
ALEJANDRO15UMBERTO40
MAFFEO11RUBEN26
DANIEL10DERECK22
MARTÍ9XAVI22
MARCOS6GERARD15
CARLOS6ILLIAX13
ARMAND6
PLEGUE7
LUCAS5
TONI3
Pròpia porta3



S E N T I M E N T P E R I C O . C O M