dissabte, 30 d’octubre de 2010

IVAN DE LA PEÑA,
PROTAGONISTA DE LA REVISTA 23 PERICO














(Seu social de la Penya Pericos Fidels, Rda. Sant Pere, Barcelona: Josep Maria)

Aquest vespre ha tingut lloc la presentació del dotzè número de la revista “23 Perico” a la seu social de la Penya Pericos Fidels, al Bar Mariona de la Ronda Sant Pere de Barcelona.

L’acte ha consistit en un debat - col·loqui entorn al protagonista d’aquest darrer exemplar d’aquesta publicació espanyolista: Iván de la Peña López. El debat ha estat moderat per la perica presentadora del programa Hat Trick Espanyol, Raquel Mateos, i han intervingut Sergio Fidalgo (director de 23 Perico) Nacho Julià (activista perico), Jordi Puyaltó (historiografia i museu), Lluis Domínguez (vicepresident III i portaveu de la FCPE i president de la penya Navarra-Rafa Marañón), Araceli Pérez (vicepresidenta II de la FCPE i presidenta dels Incansables), Raul Longhi (ex jugador del RCDE) i Lluis Recasens “L’Avi”, (dibuixant).

A l’acte, presidit per Héctor Alegría (Pericos Fidels), també han estat presents presidents de diverses penyes tant de Barcelona com d’indrets més llunyans (Torredembarra), penyistes, i socis del RCD Espanyol. També cal destacar la presència de la ex consellera Anna Maria Fusté i del crític de cinema, i perico Edmond Orts que es protagonista en aquest número amb una entrevista de la que us puc assegurar que no té gens de desperdici, i en la que enumera la llarga sèrie de greuges històriques que ell (com els pericos d’aquelles èpoques) van viure durant els quaranta anys de l’anterior règim i que curiosament com els vencedors son qui escriuen la història sempre s’ha considerat al FCB com a perjudicat, perseguit i víctima, i a l’Espanyol com l’equip del règim. El senyor Edmond Orts desmanega amb arguments, fets i testimonis que proven tot el contrari del que interessadament s’ha fet i convertit veritat històrica oficial. No us ho perdeu, paga la pena...

En el debat s’ha parlat de Ivan de la Peña. Del crack, de la persona, dels seus grans moments: Final de la Copa del Rei, l’1-2 al Camp Nou “El Delapeñazo”, del “no estoy loco, nos salvaremos”, del partit davant la Real (Corogol) i com ell era dels pocs des de la banqueta animava (lesionat) quan la majoria estàvem ja enfonsats i plorant per un descens guanyat a pols..., i com no podia ser d’altre manera, de l’autèntica creu de les lesions.

Les lesions de sempre, al FCB, a la Lazio, a l’Olympique de Marsella, i malauradament també al nostre Espanyol. S’ha parlat del Ivan de la Peña al camp i fora d’ell. Del seu caràcter tímid, de la poca gràcia que li fan les entrevistes, de la seva genialitat, del que costa cadascun dels pocs minut que ha jugat, enguany. La cara i la creu, la llum i les ombres d’un jugador genial, com pocs ha hagut a l’Espanyol.

Malauradament en moltes ocasions s’ha parlat d’ell en passat... Per que també som pocs els que confiem en que pugui tornar regularment a jugar, i a mostrar-nos la seva classe...
Amb un aperitiu posterior al debat, ha finalitzat aquest acte entre espanyolistes a la seu social de la Penya Pericos Fidels.

divendres, 29 d’octubre de 2010

GOLEJADORS FUTBOL-7

ALEVÍ "A".ALEVÍ "B".BENJAMÍ "A".
FODE9TONI3KILIAN16
GUILLEM2ANGEL3JOEL TOLEDO10
ALBERT2BRUNO2DANI V.7
JOEL R.2DANI R.2MÀXIM7
MARC BERNILS2MIGUEL2ADRI7
SERGI G.1JOSEP1ARNAU P.7
POL1MARC1AMADOU3
ARNAU M.1SOTO1
MARC LLINARES1SERGI B.1
JOSEP1..OSCAR1
JAIRO1....


BENJAMÍ "B".
GERARD5
RUBÉN5
RAUL3
DERECK2
ILIAX2
ORIOL1
LUCAS1

FUTBOL BASE FEMENÍ:
SUPER GOLEJADA DE L'INFANTIL "A". EL FEMENÍ "C" IMPARABLE

CLASSIFICACIÓ PRIMERA CATALANA FEMENINA, Grup 3r.

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

R.C.D. ESPANYOL "C"

15

5

5

0

0

23

0

2

C.F. BADALONA

15

5

5

0

0

13

3

3

A.E. LA SALLE PREMIÀ

12

5

4

0

1

22

4

4

C.F. PALAUTORDERA

12

5

4

0

1

13

7

5

U.S. CORRO D'AMUNT

10

5

3

1

1

12

9

6

At. RIUDEPERES C.F.

9

5

3

0

2

19

10

7

At. MASNOU

7

5

2

1

2

14

11

8U.D. SANT QUIRZE BESORA752121514
9C.F. Sta. EULÀLIA RONÇANA75212716

10

C.F. AMETLLA DEL VALLÈS

6

5

2

0

3

9

14

11

U.D. TARADELL

6

5

2

0

3

7

14

12

P BLANC i BLAVA LA ROCA

3

5

1

0

4

9

15

13

C. ESP. PLA D'EN BOET

3

5

1

0

4

8

16

14

U.D. GURB

2

5

0

2

3

9

13

15

C. BELLAVISTA MILAN

2

5

0

2

3

9

16

16

C.F. TORELLÓ

0

5

0

0

5

3

27



CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ JUVENIL-CADET FEMENINA

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

U.E. L'ESTARTIT

93300161

2

C.D. SANT GABRIEL

9330093

3

C.E. EUROPA

9330062

4

F.C. BARCELONA

6220080

5

FUND. P. ESP. At. VILAFRANCA

63102104

6

C.F. SANTPEDOR

6320163

7

A.E.C. MANLLEU

4311164

8

VIC RIUPRIMER REFO F.C.

4311166

9

ESCUELA FUTBOL BONAIRE

3310258

10

C.F. LES PRESES

33102614

11

C.F. REUS DEPORTIU

1201115

12

R.C.D. ESPANYOL

1301215

13

C.E. MERCANTIL

1301238
14U.E. SEVA 1201116

15

F.C.CERDANYOLA DEL VALLÈS

0200225

16

F.C. SANTBOIÀ

03003113




FUTBOL 7 FEMENÍ


RCDE Infantil "A": 30 - UD Cirera: 0 (5-0)









CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEM., Grup 2n.

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

R.C.D. ESPANYOL

123300152
2C.E. SABADELL F.C.123300166
3C.E. MANRESA103210177

4

C.E. EUROPA

103210115

5

P. BLANC BLAVA LA ROCA

631021217

6

U.E. VILASSAR DE MAR63102914

7

A.E.C. MANLLEU

530211213

8

C.E. MERCANTIL

53021611

9

C.D. SANT GABRIEL "B"

2200225

10

C.F. SANTPEDOR

22002313

11

U.D. CIRERA

22002212

12

C.P. SANT CRISTOBAL (Retirat)

0000000




CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEM., Grup 1er.

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

C.D. SANT GABRIEL

123300194

2

FUND. P. ESP. At.VILAFRANCA

123300120

3

F.C. BARCELONA 82200100

4

F.C. SANTBOIÀ

82200134

5

C.F. PALLEJA

731111113
6C.E. SABADELL F.C. "B"63102811

7

C.F. VILANOVA GELTRÚ

631021215

8

P. BLANC BLAVA VILADECANS

63102815

9

R.C.D. ESPANYOL "B"

43012514

10

F.C. LEVANTE LAS PLANAS

33003417
11C.F. IGUALADA22002413


CLASSIFICACIÓ ALEVÍ-BENJAMÍ-PREBENJAMÍ FEMENÍ

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

R.C.D. ESPANYOL

20

5

5

0

0

31

8

2

C.D. SANT GABRIEL

20

5

5

0

0

26

3

3

C.E. SEAGULL

17

5

4

0

1

35

22

4

OAR VIC

16

4

4

0

0

23

3

5

F.C. LEVANTE LAS PLANAS

14

5

3

0

2

23

15

6

U.E. TONA

14

5

3

0

2

17

11

7

CF.B. MAS CATARRO

14

5

3

0

2

23

23

8

U.E. VILASSAR DE MAR

1343012211

9

U.E. SANT ANDREU

11

5

2

0

3

21

23

10UNIFIC. CF. Sta. PERPETUA1152031426

11

ESC.F. BARBERÀ ANDALUCIA 8220093

12

P. BLANC BLAVA LA ROCA

7

4

1

0

3

7

21

13C.E. SABADELL F.C.750231025

14

U.E. SANTS

6

3

1

0

2

14

17

15

ESCUELA F. BONAIRE

6

5

0

1

4

9

21

16

C.E. CANYELLES

5

4

0

1

3

8

23

17

P. BLANC BLAVA VILADECANS

5

5

0

0

5

7

24

18

CERDANYOLA del VALLÈS FC

4

4

0

0

4

9

29

CLASSIFICACIONS FUTBOL-7

CLASSIFICACIÓ ALEVÍ PRIMERA DIVISIÓ, Grup 2n.

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC
1F.C. BARCELONA "B"164400173
2C.D. SANT GABRIEL164400196
3R.C.D. ESPANYOL164400163
4U.D. CORNELLÀ134301134
5U.F. B. JABAC I TERRASSA1343011610
6C.E. L'HOSPITALET1042021311
7C.F. DAMM104202109
8FUND. PR. ESP. MATARÓ "B"1042021414
9U.D. At. GRAMANET "B"1042021213
10U.E. VILASSAR DE MAR 84112810
11U.E. SANT ANDREU "B"84112510
12U.D. MARIANAO POBLET741031015
13C. GIMNÀSTIC MANRESA "B"74103511
14C.E. MERCANTIL "B"74103920
15VIC RIUPRIMER REFO F.C.440041123
16E.C. GRANOLLERS "B"44004218



CLASSIFICACIÓ ALEVÍ PRIMERA DIVISIÓ, Grup 1er.


.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1

F.C. BARCELONA

164400203
2

C.D. SANT GABRIEL "B"

164400206
3

U.E. VILASSAR DE MAR

144310178
4

U.E. SANT ANDREU

1343011714
5

U.D. At. GRAMANET

114211126
6

U.D. MARIANAO POBLET "B"

11421175
7

R.C.D. ESPANYOL "B"

1042021212
8

U.D. CORNELLÀ "B"

94121109
9

U.F.B. JÀBAC I TERRASSA "B"

9412188
10

E.C. GRANOLLERS

84112912
11

C.E. L'HOSPITALET "B"

74103814
12

FUND. PRIV. ESP. MATARÓ

74103511
13

VIC RIUPRIMER REFO F.C. "B"

74103519
14

C.F. DAMM "B"

640211014
15

C. GIMNÀSTIC MANRESA

64022511
16

C.E. MERCANTIL

44004215


CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ DE BENJAMINS, Grup 3r.


.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1ESC. F. BARBERÀ ANDALUCIA14431062
2C.D. PREMIÀ DE DALT1343011610
3U.D. At. GRAMANET134301159
4C.D. SANT GABRIEL134301118
5R.C.D. ESPANYOL123300172
6E.C. GRANOLLERS124220158
7C.F. MOLLET U.E.114211127
8P. BARCELONISTA S. CELONI1142111311
9C.F. BADALONA10420285
10C.F. PARETS84112713
11F.C. PALAU SOLITÀ i PLEGAMANS74103918
12C.F. SILS74103920
13U.E. CANOVELLES74103517
14U.E. VILASSAR DE MAR631021011
15C.F. TORDERA44004711
16C.D. BLANES440041220


CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ DE BENJAMINS, Grup 2n.

.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1

C.E. MANRESA

164400152
2

R.C.D. ESPANYOL "B"

164400154
3

C.F. JUNIOR

134301165
4

F.C. SANT CUGAT ESPORTS "B"

134301146
5

U.D. At. GRAMANET

134301135
6

C. GIMNÀSTIC MANRESA

134301125
7

F.C. BARCELONA "B"

123300164
8

U.E. SANT ANDREU "B"

1043011311
9

C.F. PREMIÀ DE DALT "B"

10420299
10

U.F.B. JÀBAC i TERRASSA

104202812
11

C. NATACIÓ TERRASSA

74103711
12

F.C. FRUITOSENC

74103715
13

CFU. CAN RULL RÓMULO TR.

44004416
14

C.ESCOLA F. GAVÀ "B"

44004219
15

U.E. RUBÍ

44004222
16

C. E. MERCANTIL

33003310


CLASSIFICACIÓ TERCERA DIVISIÓ DE BENJAMINS, Grup 7è.

.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1

R.C.D. ESPANYOL "C"

82200133
2

ESCUELA CF PERMOMANCE

82200122
3

P. BARCEL. COLLBLANC SANTS

82200102
4

A.F. VETERANS CATALUNYA

8220092
5

F.C. BARCELONA "D"

82200116
6

C.E. CANYELLES

5210197
7

U. At. HORTA

5210175
8

CERRO P.BLAUGR- TRINITAT VELLA

5210187
9

P. BAR.VILLAVERDE-PENITENTS

5210189
10

C.F. BARCELONETA "B"

2200229
11

U.E. LLONGUERAS SANT CRIST

22002312
12

C.D. PUJADAS

22002313
13

C.F. ALZAMORA "D"

22002111
14

ESC.F. GUINARDÓ SF AL. "B"

1100136
15

GRAN P. ESPANYOLISTA MANIGUA

1100105






S E N T I M E N T P E R I C O . C O M