dissabte, 27 de novembre de 2010

NOTICIES BREUS

Rectificació de Mundo Deportivo

Ahir en la seva edició el diari esportiu Mundo Deportivo focus de la polèmica dels darrers dies per les seves greus i falses acusacions a l’afició espanyolista, va admetre l’error, i va rectificar (segon intent) la informació donada negant tot el que s’afirmava en l’article originari de la polèmica. No obstant, en cap lloc de l’article consta expressament que el rotatiu barceloní (i barcelonista) hagi demanat cap tipus de perdó als ofesos, tan sols admet que tal acusació no s’ajustava a la realitat fruït d’una interpretació errònia.

“Mundo Deportivo quiere rectificar la información aparecida en su edición del pasado miércoles en la que se hacía referencia al hecho que se profirieran insultos contra Catalunya en el partido del pasado domingo ante el Hércules. Queremos manifestar que este extremo no se ajusta a la realidad, y que obedece a una errónea interpetración de los diferentes cánticos que se pudieron oir en el transcurso del mencionado partido.


Atlético de Madrid – RCD Espanyol (Vicente Calderón, 22:00 TV3- Sexta)

Mauricio Pochettino va facilitar ahir la llista de convocats per l’encontre corresponent a la 13ena jornada de lliga a Primera Divisió.

Els 18 convocats son: Kameni, Cristian Álvarez, Javi López, Chica, Jordi Amat, Forlín, Raúl Rodríguez,Dídac, Baena, Javi Márquez, Molina, Verdú, Luis García, Dátolo, Callejón, Osvaldo, Sergio García, i Álvaro.

Per la seva part, Quique Sánchez Flores ha convocat els següents divuit jugadors. De Gea i Joel com a porters, Valera, Antonio López, Filipe Luis, Godin, Ujfalusi i Perea com a defensors, Mario Suárez, Tiago, Raúl García, Fran Mérida, Assunçao, Reyes i Simao com a mitjos i mitges puntes, i Forlán, Agüero i Diego Costa com a davanters.

Arbitrarà el matx José Antonio Teixeira Vitienes de la territorial càntabre, assistit en bandes per Francisco Lamsfús Bartolomé i Cesar García Fernández i com a quart àrbitre Pablo González Fuertes.

ACTES SOCIALS: PENYA ELS INCANSABLES.












(Seu Social de la Penya Els Incansables, Camp de l’Arpa, Barcelona: Josep Maria)

Aquest vespre ha tingut lloc a la seu social dels Incansables al Carrer Freser de Barcelona, un nou acte de presentació del darrer llibre perico “GPE Manigua: El reforç d’un Sentiment” escrit per Jordi Llopis i Bosch i editat per Sergio Fidalgo. En aquesta ocasió ha estat la penya Els Incansables qui ha sigut amfitriona de l’acte en aquesta presentació itinerant per diverses penyes espanyolistes.

La Penya Els Incansables ha estat encapçalada per la seva presidenta, Araceli Pérez que al mateix temps és Vicepresidenta segona de la FCPE. Juntament amb Araceli, Jordi Llopis i Sergio Fidalgo han estat els tres ponents d’aquest acte.

Jordi Llopis ha fet menció de les bones e històriques relacions entre ambdues penyes amigues i a repassat els moments més importants de la penya Manigua com va ser l’Aplec de Penyes del 2005 a la capital de Catalunya. Precisament a tenor de l’oblit de la televisió de Catalunya i la desafortunada i indigna resposta posterior a les queixes per l’omissió d’aquest esdeveniment, va provocar que l’assumpte acabés arribant als jutjats.

Llopis ha fet una exposició dels motius pels quals es va tenir que demandar a TV3, així com tots les complicades passes que es van seguir per obtenir la plaça del fundador del RCD Espanyol. També s’han analitzat diversos temes referents a la pròpia idiosincràsia del RCD Espanyol, i de les relacions i tracte que les penyes històricament han tingut i rebut de l’entitat espanyolista.

A l’acte també ha estat present Domènec Gómez (redactor en cap de la revista 23 Perico) que en l’època d’aquests fets era membre del consell directiu de la GPE Manigua.
L’acte com sol ser habitual ha finalitzat amb un aperitiu, begudes i cava, i les típiques converses informals dels presents de tot allò que està sent o ha estat actualitat a la nostre institució, mentre es degustava l’aperitiu.

Al igual que a Sabadell, s’ha fet lliurament d’un banderí de l’entitat manigüera, en aquest cas pel propi Jordi Llopis a Araceli Pérez, en reconeixement per l’actitud de recolzament a aquesta iniciativa literària d’una penya veïna barcelonina, com és Els Incansables.

També ha estat present, el net del fundador del RCD Espanyol, el senyor Alfonso Carlos D. Nadal Rodríguez (veure darrera foto). El seu avi, Angel Rodríguez Ruiz va fundar l’Espanyol en la tardor de l’any 1900 juntament amb l’Octavi Abellí i Lluis Roca i va ser el primer president de l’entitat espanyolista.


divendres, 26 de novembre de 2010

FUTBOL BASE FEMENÍ.

El RCD Espanyol Femení “C” va guanyar 0-2 a l’Ametlla del Vallès amb gols de Montse i d’Ariadna en el Mpal. Josep Costa de la localitat vallesana. Aquest dissabte a les 18:00hores, l’Espanyol (segon a la classificació, que només ha cedit un empat lluny de Sadrià) rep la visita del líder, el CF Badalona que s’ha adjudicat tots els punts en joc.

El Juvenil Cadet femení va encadenar el seu tercer triomf consecutiu, fet que l’allunya de les posicions complicades de la classificació, en derrotar 4-1 a les gironines de Les Presses en encontre disputat a la Ciutat Esportiva de Sadrià amb gols de Mayra, Andrea, Ester Erra i Sonia. Les espanyolistes (vuitenes) visiten demà la Ciutat Esportiva Gamper per enfrontar-se al FC Barcelona, cinquè a la classificació però amb un encontre menys (davant la UE Seva). En el darrer encontre, les blaugranes van guanyar 0-14 al cuer de la categoria.

En futbol set femení, triomf del Infantil A (4-2) davant un Manresa que va crear molts més problemes dels esperats i inclòs es va avançar en el marcador manant molts minuts en el camp de F-7 de Sadrià. Aquest dissabte, al Mpal de l’Àliga, a las 10:30 Europa-Espanyol.

El RCDE Infantil – Aleví “B” Femení va caure (5-2) a Les Comes davant CF Igualada. Aquesta jornada no hi ha lliga i l’equip jugarà un amistós.

Les més petites, l’Aleví –Benjamí – Prebenjamí va golejar 1-15 (1-6 resultat oficial) a la UE Sant Andreu. Les espanyolistes han guanyat tots els encontres disputats.





CLASSIFICACIÓ PRIMERA CATALANA FEMENINA, Grup 3r.

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

C.F. BADALONA

27

9

9

0

0

30

5

2

R.C.D. ESPANYOL "C"

25

9

8

1

0

42

3

3

A.E. LA SALLE PREMIÀ

22

9

7

1

1

44

11

4

C.F. PALAUTORDERA

22

9

7

1

1

29

8

5

At. RIUDEPERES C.F.

15

9

4

3

2

26

16

6

P BLANC i BLAVA LA ROCA

12

9

4

0

5

17

24

7C.F. Sta. EULÀLIA RONÇANA1293331426
8U.D. SANT QUIRZE BESORA1183232220

9

At. MASNOU

10

9

3

1

5

23

23

10

U.S. CORRO D'AMUNT

10

8

3

1

4

15

29

11

U.D. GURB

9

9

2

3

4

19

18

12

C. BELLAVISTA MILAN

9

9

2

3

4

18

22

13

C.F. AMETLLA DEL VALLÈS

7

8

2

1

5

11

20

14

U.D. TARADELL

6

9

2

0

7

8

27

15

C. ESP. PLA D'EN BOET

3

9

1

0

8

15

41

16

C.F. TORELLÓ

0

8

0

0

8

3

43




CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ JUVENIL-CADET FEMENINA

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

C.D. SANT GABRIEL

217700345

2

U.E. L'ESTARTIT

197610305

3

C.E. EUROPA

147421117

4

C.F. SANTPEDOR

1374121713

5

F.C. BARCELONA

116321243

6

A.E.C. MANLLEU

117322159

7

VIC RIUPRIMER REFO F.C.

117322139

8

R.C.D. ESPANYOL

1073131712

9

ESCUELA FUTBOL BONAIRE

973041119

10

FUND. P. ESP. At. VILAFRANCA

872231713

11

C.E. MERCANTIL

872231417

12

F.C. SANTBOIÀ

772141119

13

C.F. LES PRESES

672051130

14

C.F. REUS DEPORTIU

26024518
15U.E. SEVA 26024425

16

F.C.CERDANYOLA DEL VALLÈS

06006434





FUTBOL-7 FEMENÍ

RCDE Infantil-Aleví "A": 4 -CE Manresa: 2












CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEM. Grup 2n.

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

R.C.D. ESPANYOL

2877003812
2C.E. SABADELL F.C.2676103814

3

U.E. VILASSAR DE MAR

1773132523

4

A.E.C. MANLLEU

1562312520

5

C.D. SANT GABRIEL "B"

1563032117

6

C.E. EUROPA

1563212322

7

P. BLANC BLAVA LA ROCA

1572232328
8C.E. MANRESA1463122522

9

C.E. MERCANTIL

960331323

10

C.F. SANTPEDOR

760151135

11

U.D. CIRERA

66006632

12

C.P. SANT CRISTOBAL (Retirat)

0000000




CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEM., Grup 1er.

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

F.C. BARCELONA

246600300

2

F.C. SANTBOIÀ

2466003810

3

C.D. SANT GABRIEL

246600336

4

FUND. P. ESP. At.VILAFRANCA

226501239
5C.F. IGUALADA1864022720

6

C.F. PALLEJA

1472141932

7

R.C.D. ESPANYOL "B"

1171151634
8C.E. SABADELL F.C. "B"1061141425

9

C.F. VILANOVA GELTRÚ

1071061938

10

P. BLANC BLAVA VILADECANS

96105931

11

F.C. LEVANTE LAS PLANAS

76015629


CLASSIFICACIÓ ALEVÍ-BENJAMÍ-PREBENJAMÍ FEMENÍ

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

C.D. SANT GABRIEL

36

9

9

0

0

46

5

2

R.C.D. ESPANYOL

32

8

8

0

0

49

11

3

F.C. LEVANTE LAS PLANAS

30

9

7

0

2

43

15

4

U.E. TONA

30

9

7

0

2

40

19

6

CF.B. MAS CATARRO

25

9

5

1

3

40

32

5

C.E. SEAGULL

27

9

6

0

3

52

37

7

OAR VIC

23

8

5

0

3

34

19

8

P. BLANC BLAVA VILADECANS

21

9

4

0

5

26

30

9

U.E. VILASSAR DE MAR

2084043231

10

ESC.F. BARBERÀ ANDALUCIA 1854102411
11UNIFIC. CF. Sta. PERPETUA1893062144

12

U.E. SANTS

15

6

3

0

3

30

25

13

P. BLANC BLAVA LA ROCA

15

8

2

1

5

16

35

14

U.E. SANT ANDREU

14

8

2

0

6

25

38

15

C.E. CANYELLES

12

8

1

1

6

17

44

16C.E. SABADELL F.C.1290361746

17

ESCUELA F. BONAIRE

10

9

0

1

8

14

46

18

CERDANYOLA del VALLÈS FC

8

8

0

0

8

16

54







FUTBOL-7. CLASSIFICACIONS.

CLASSIFICACIÓ ALEVÍ PRIMERA DIVISIÓ, Grup 2n.

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC
1R.C.D. ESPANYOL3699004711
2C.D. SANT GABRIEL3498103616
3F.C. BARCELONA "B"308710329
4U.D. CORNELLÀ2896122818
5U.F. B. JABAC I TERRASSA2686023618
6C.F. DAMM2394232416
7U.D. At. GRAMANET "B"2394233029
8FUND. PR. ESP. MATARÓ "B"2294142733
9C.E. L'HOSPITALET2194052223
10U.D. MARIANAO POBLET1993152028
11U.E. SANT ANDREU "B"1892341628
12U.E. VILASSAR DE MAR 1692161927
13VIC RIUPRIMER REFO F.C.1592072444
14C.E. MERCANTIL "B"1391171740
15C. GIMNÀSTIC MANRESA "B"1291081228
16E.C. GRANOLLERS "B"1291081436



CLASSIFICACIÓ ALEVÍ PRIMERA DIVISIÓ, Grup 1er.


.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1

F.C. BARCELONA

369900447
2

U.D. At. GRAMANET

3197113011
3

U.E. SANT ANDREU

3197113926
4

U.E. VILASSAR DE MAR

2896123620
5

C.D. SANT GABRIEL "B"

2896123519
6

U.D. CORNELLÀ "B"

2394232022
7

R.C.D. ESPANYOL "B"

2194052526
8

C.F. DAMM "B"

2193332526
9

VIC RIUPRIMER REFO F.C. "B"

2194052429
10

U.D. MARIANAO POBLET "B"

2093241523
11

U.F.B. JÀBAC I TERRASSA "B"

1792252028
12

C. GIMNÀSTIC MANRESA

1792251624
13

E.C. GRANOLLERS

1692161934
14

C.E. L'HOSPITALET "B"

1592071731
15

C.E. MERCANTIL

159207826
16

FUND. PRIV. ESP. MATARÓ

1291081637









Fotos de l'encontre RCD Espanyol Benjamí A - UE Canovelles (16-1)


CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ DE BENJAMINS, Grup 3r.


.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1R.C.D. ESPANYOL369900505
2U.D. At. GRAMANET3197113414
3E.C. GRANOLLERS2795312817
4C.D. PREMIÀ DE DALT2796032921
5ESC. F. BARBERÀ ANDALUCIA279531179
6C.F. BADALONA2595132614
7U.E. VILASSAR DE MAR2595133019
8C.F. MOLLET U.E.2494322013
9C.D. SANT GABRIEL2194051715
10P. BARCELONISTA S. CELONI2093242528
11C.F. TORDERA1892341719
12C.F. PARETS1591351334
13U.E. CANOVELLES1592071035
14F.C. PALAU SOLITÀ i PLEGAMANS1491262549
15C.F. SILS1491261843
16C.D. BLANES990091943


CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ DE BENJAMINS, Grup 2n.

.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1

F.C. BARCELONA "B"

3398013814
2

U.D. At. GRAMANET

3097024119
3

C.F. JUNIOR

3097022712
4

C.E. MANRESA

299621246
5

C. GIMNÀSTIC MANRESA

2796032412
6

U.E. SANT ANDREU "B"

2695222715
7

R.C.D. ESPANYOL "B"

2695222315
8

U.F.B. JÀBAC i TERRASSA

2495041722
9

C.F. PREMIÀ DE DALT "B"

2394232017
10

F.C. SANT CUGAT ESPORTS "B"

2093242421
11

C. NATACIÓ TERRASSA

1792251928
12

F.C. FRUITOSENC

1793051425
13

C. E. MERCANTIL

1592071728
14

C.ESCOLA F. GAVÀ "B"

1482061228
15

CFU. CAN RULL RÓMULO TR.

99009736
16

U.E. RUBÍ

99009743


CLASSIFICACIÓ TERCERA DIVISIÓ DE BENJAMINS, Grup 7è.


CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1

P. BARCEL. COLLBLANC SANTS

2877004210
2

ESCUELA CF PERMOMANCE

2576013712
3

U. At. HORTA

2576013210
4

A.F. VETERANS CATALUNYA

2576013011
5

R.C.D. ESPANYOL "C"

2275022816
6

CERRO P.BLAUGR- TRINITAT VELLA

2074122716
7

F.C. BARCELONA "D"

1964112417
8

C.E. CANYELLES

1673042420
9

C.F. BARCELONETA "B"

1673042227
10

GRAN P. ESPANYOLISTA MANIGUA

1061141425
11

C.D. PUJADAS

1061141126
12

P. BAR.VILLAVERDE-PENITENTS

961051031
13

ESC.F. GUINARDÓ SF AL. "B"

66006829
14

U.E. LLONGUERAS SANT CRIST

66006433
15

C.F. ALZAMORA "D"

66006434






S E N T I M E N T P E R I C O . C O M