dissabte, 5 de febrer de 2011

DERBI A SADRIÀ:
EL FEMENÍ VOL FER OBLIDAR LA DESFETA DE VALLECAS

Vero (28 gols) vs. Seguretat defensiva culer...



A recuperar la credibilitat


El primer equip femení del RCD Espanyol disputa aquesta tarda (16:00hores CANAL 33) el derbi de la màxima davant el FC Barcelona a la Ciutat Esportiva de Sadrià. L’equip d’Oscar Aja té l’oportunitat de recuperar la credibilitat després del dur i humiliant correctiu que li va infringir l’actual campió de la Superlliga, el Rayo Vallecano. Les noies espanyolistes intentaran demostrar que aquell 6-2 va ser fruit més d’un accident i de l’encert ocasional d’Adriana Martín que de la superioritat real entre ambdós conjunts.

Avui, davant un Barcelona fidel al seu esquema de joc, en el que la solidesa defensiva és el seu principal argument, les espanyolistes intentaran deixar enrera en la classificació a un dels rivals directes i aprofitar que tant el líder Athletic Club com el Rayo Vallecano, segon a la classificació, s’enfronten en encontre que es jugarà demà a Lezama.

José Emilio Sánchez Aparicio, col•legiat de la delegació del Baix Llobregat serà el responsable de xiular l’encontre. És un àrbitre de Segona Divisió “B”, però que en el seu dia va ser trist protagonista d’un derbi de juvenils la passada temporada en el que la seva actuació va ser decisiva en el transcurs del partit i determinant a l’hora d’establir el campió de la competició, al marge d’altres actuacions no menys desfavorables envers el conjunt de Collblanc... Esperem que aquesta tarda passi inadvertit, que és el millor que li pot succeir a un col•legiat i no sigui determinant en la sort del partit.

Arriben ambdós conjunts a la cita després com hem dit abans, d’anar empatats a vuit punts amb dos triomfs, dos empats i una derrota. L’Espanyol juntament amb el Rayo, és l’equip que més gols ha marcat en aquesta segona fase (15), davant els cinc que ha marcat el conjunt de Xavi Llorens. Per contra, el FC Barcelona ha encaixat només dos gols, lluny dels vuit que ha encaixat Mariajo Pons.


Foto d'arxiu del darrer derbi disputat.

En l’enfrontament particular de la temporada, el balanç es molt igualat; mentre que el FC Barcelona es va adjudicar per la mínima (1-0) el partit d’anada a la primera volta, les espanyolistes van vèncer (3-1) la tornada a Sadrià. En la Copa Catalunya, l’empat a semifinals va ser el resultat del partit, tot i que als penals les barcelonistes es van endur la classificació.

Recordem que l’equip barcelonista aquesta temporada es va reforçar amb quatre adquisicions: La internacional absoluta Melisa Nicolau a l’eix de la defensa procedent del Rayo Vallecano, Sandra Jiménez, davantera del Cajasol Sporting Huelva, Montse Tomé, migcentre procedent del Llevant i anteriorment del Oviedo Moderno Universidad, la ex espanyolista internacional sub-19, Marta Corredera.

Especial atenció a la lluita entre la veterana Laura Gómez i Willy en la banda esquerra de l’atac espanyolista, o la seguretat de jugadores com Ani Escribano davant Vero en cobertura, la faceta de creació a càrrec de la recuperada Noemí Rubio, i el saber moure’s entre línies de Vicki Losada, Melanie Serrano i la jove Olga en la punta d’atac amb Mari Paz.


CLASSIFICACIONS FUTBOL BASE FEMENÍ

POCHETTINO CONVOCA A 19 JUGADORS PEL PARTIT D'AVUI A ALMERÍA; ÉS BAIXA DUSCHER PER SANCIÓ, I SON NOVETAT RAÚL RODRÍGUEZ I RUI FONTE.


CLASSIFICACIÓ PRIMERA CATALANA FEMENINA, Grup 3r.

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

R.C.D. ESPANYOL "C"

49

17

16

1

0

80

6

2

C.F. BADALONA

48

17

16

0

1

53

9

3

A.E. LA SALLE PREMIÀ

41

17

13

2

2

72

26

4

At. RIUDEPERES C.F.

30

17

8

6

3

49

29

5

C.F. PALAUTORDERA

30

17

9

3

5

41

31

6C.F. Sta. EULÀLIA RONÇANA29178544440
7U.D. SANT QUIRZE BESORA28178456134

8

At. MASNOU

24

17

7

3

7

51

40

9

U.D. GURB

20

17

5

5

7

37

37

10

P BLANC i BLAVA LA ROCA "B"

18

17

6

0

11

28

47

11

U.S. CORRO D'AMUNT

17

17

5

2

10

35

63

12

C. BELLAVISTA MILAN

16

17

4

4

9

35

49

13

U.D. TARADELL

16

17

5

1

11

21

47

14

C.F. AMETLLA DEL VALLÈS

15

17

4

3

10

29

49

15

C. ESP. PLA D'EN BOET

6

17

2

0

15

24

65

16

C.F. TORELLÓ

1

17

0

1

16

9

97



CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ JUVENIL-CADET FEMENINA

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

U.E. L'ESTARTIT

40151311609

2

F.C. BARCELONA

36151131646

3

C.D. SANT GABRIEL

361512025511

4

A.E.C. MANLLEU

321510233617

5

C.E. EUROPA

30159332821

6

R.C.D. ESPANYOL

28159153420

7

C.F. SANTPEDOR

24157353331

8

VIC RIUPRIMER REFO F.C.

24157353020

9

ESCUELA FUTBOL BONAIRE

28155281731

10

C.F. LES PRESES

16155192449

11

C.E. MERCANTIL

16154472335

12

FUND. P. ESP. At. VILAFRANCA

14154292939

13

C.F. REUS DEPORTIU

12153391931

14

F.C. SANTBOIÀ

101531111946
15U.E. SEVA 41504111056

16

F.C.CERDANYOLA DEL VALLÈS

41511131574


FUTBOL 7 FEMENÍ

CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEM. Grup 2n.

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

R.C.D. ESPANYOL

541413107630
2C.E. SABADELL F.C.461410226628
3C.E. MANRESA39147435436

4

U.E. VILASSAR DE MAR

37147254735

5

C.E. EUROPA

34145544942

6

C.D. SANT GABRIEL "B"

33136255044

7

A.E.C. MANLLEU

31144555046

8

P. BLANC BLAVA LA ROCA

29144374057

9

C.E. MERCANTIL

28134363247

10

C.F. SANTPEDOR

131201112068

11

U.D. CIRERA

121200121364

12

C.P. SANT CRISTOBAL (Retirat)

0000000


CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEM., Grup 1er.

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

F.C. BARCELONA

52131300663

2

C.D. SANT GABRIEL

491312016717

3

F.C. SANTBOIÀ

461310026628

4

FUND. P. ESP. At.VILAFRANCA

441410044620
5C.F. IGUALADA34137065249

6

R.C.D. ESPANYOL "B"

31145273953

7

C.F. PALLEJA

28144284159
8C.E. SABADELL F.C. "B"241431103059

9

F.C. LEVANTE LAS PLANAS

221422103065

10

P. BLANC BLAVA VILADECANS

211421111659

11

C.F. VILANOVA GELTRÚ

201420123677


CLASSIFICACIÓ ALEVÍ-BENJAMÍ-PREBENJAMÍ FEMENÍ

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

R.C.D. ESPANYOL

68

17

17

0

0

95

17

2

C.D. SANT GABRIEL

65

17

16

0

1

84

13

3

F.C. LEVANTE LAS PLANAS

59

17

14

0

3

81

22

4

OAR VIC

59

17

14

0

3

72

31

5

U.E. TONA

56

17

13

0

4

75

34

6

C.E. SEAGULL

53

17

12

0

5

94

53

7

ESC.F. BARBERÀ ANDALUCIA 46179266055

8

CF.B. MAS CATARRO

45

17

9

1

7

67

59

9

U.E. SANTS

44

17

9

0

8

76

57

10

U.E. VILASSAR DE MAR

42178187169

11

P. BLANC BLAVA VILADECANS

41

17

8

0

9

50

61

12

P. BLANC BLAVA LA ROCA

33

17

5

1

11

47

74

13UNIFIC. CF. Sta. PERPETUA321750124284

14

C.E. CANYELLES

27

17

3

1

13

23

77

16

U.E. SANT ANDREU

26

17

2

3

12

37

82

15C.E. SABADELL F.C.261723124090

17

ESCUELA F. BONAIRE

22

17

1

2

14

27

82

18

CERDANYOLA del VALLÈS FC

17

17

0

0

17

21

102

divendres, 4 de febrer de 2011

CLASSIFICACIONS FUTBOL-7

CLASSIFICACIÓ ALEVÍ PRIMERA DIVISIÓ, Grup 2n.

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC
1R.C.D. ESPANYOL661716108516
2F.C. BARCELONA "B"641715207218
3U.D. CORNELLÀ601714127130
4C.D. SANT GABRIEL571713135736
5U.F. B. JABAC I TERRASSA531712056340
6C.F. DAMM47179355437
7FUND. PR. ESP. MATARÓ "B"45179175456
8U.D. At. GRAMANET "B"43178275159
9U.E. SANT ANDREU "B"37175573849
10C.E. L'HOSPITALET311742113141
11U.D. MARIANAO POBLET311742113161
12U.E. VILASSAR DE MAR 301741123861
13VIC RIUPRIMER REFO F.C.301741123868
14C. GIMNÀSTIC MANRESA "B"271731132254
15E.C. GRANOLLERS "B"261730142459
16C.E. MERCANTIL "B"211711153377



CLASSIFICACIÓ ALEVÍ PRIMERA DIVISIÓ, Grup 1er.


.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1

F.C. BARCELONA

621615107812
2

U.E. SANT ANDREU

571713138054
3

C.D. SANT GABRIEL "B"

561712326327
4

U.D. At. GRAMANET

561613125827
5

U.E. VILASSAR DE MAR

511710436237
6

U.D. CORNELLÀ "B"

48179444538
7

VIC RIUPRIMER REFO F.C. "B"

41178094554
8

R.C.D. ESPANYOL "B"

39177195457
9

C.F. DAMM "B"

37175574453
10

C.E. MERCANTIL

361761103451
11

U.F.B. JÀBAC I TERRASSA "B"

341752104254
12

C.E. L'HOSPITALET "B"

321750122953
13

U.D. MARIANAO POBLET "B"

321743102850
14

C. GIMNÀSTIC MANRESA

311742113350
15

E.C. GRANOLLERS

241721143170
16

FUND. PRIV. ESP. MATARÓ

241721143170



CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ DE BENJAMINS, Grup 3r.


.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1R.C.D. ESPANYOL68171700909
2U.D. At. GRAMANET571713136727
3ESC. F. BARBERÀ ANDALUCIA541711424116
4C.D. PREMIÀ DE DALT531712056637
5U.E. VILASSAR DE MAR511711155936
6C.F. BADALONA491710254830
7E.C. GRANOLLERS48179445538
8C.F. MOLLET U.E.42177464234
9C.D. SANT GABRIEL39177193236
10P. BARCELONISTA S. CELONI38176384849
11C.F. TORDERA36175483142
12U.E. CANOVELLES291740132467
13F.C. PALAU SOLITÀ i PLEGAMANS271724114685
14C.F. PARETS261723122265
15C.F. SILS251722133079
16C.D. BLANES211711152374


CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ DE BENJAMINS, Grup 2n.

.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1

F.C. BARCELONA "B"

621715026617
2

U.D. At. GRAMANET

561713047732
3

C.E. MANRESA

551612314715
4

C.F. JUNIOR

531712054420
5

U.E. SANT ANDREU "B"

501710345033
6

C. GIMNÀSTIC MANRESA

45179174031
7

R.C.D. ESPANYOL "B"

45178453529
8

C.F. PREMIÀ DE DALT "B"

44177644841
9

F.C. SANT CUGAT ESPORTS "B"

41176653932
10

U.F.B. JÀBAC i TERRASSA

37166373241
11

C. NATACIÓ TERRASSA

341752103447
12

C. E. MERCANTIL

301741123856
13

F.C. FRUITOSENC

291740132064
14

C.ESCOLA F. GAVÀ "B"

281732122455
15

CFU. CAN RULL RÓMULO TR.

261723121647
16

U.E. RUBÍ

221712141868


CLASSIFICACIÓ TERCERA DIVISIÓ DE BENJAMINS, Grup 7è.


CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1

P. BARCEL. COLLBLANC SANTS

561414007915
2

ESCUELA CF PERMOMANCE

511412117121
3

U. At. HORTA

451410135719
4

F.C. BARCELONA "D"

451410135528
5

A.F. VETERANS CATALUNYA

441410044931
6

R.C.D. ESPANYOL "C"

41149054935
7

CERRO P.BLAUGR- TRINITAT VELLA

39148154236
8

C.E. CANYELLES

35147074440
9

C.F. BARCELONETA "B"

32146084848
10

GRAN P. ESPANYOLISTA MANIGUA

30145183742
11

C.D. PUJADAS

28144283549
12

ESC.F. GUINARDÓ SF AL. "B"

221422102655
13

P. BAR.VILLAVERDE-PENITENTS

201420121873
14

C.F. ALZAMORA "D"

181411121362
15

U.E. LLONGUERAS SANT CRIST

14140014675







S E N T I M E N T P E R I C O . C O M