dissabte, 12 de febrer de 2011

HO HAN INTENTAT, PERÒ...

















RCD Espanyol Aleví “B”: 0 – FC Barcelona Aleví “A”: 6
Resultat oficial: 0-5

Res a pogut fer l’equip espanyolista davant un conjunt, el culer, de segon any en el que la diferència física per l’edat ha estat determinant. Els de David Fernández ho han intentat amb il•lusió i proposant futbol, però pràcticament cada arribada dels barcelonistes ha acabat amb gol, liquidant ben aviat les esperances dels espanyolistes, que han lluita fins el darrer minut per al menys evitar que la diferència en el marcador no fos més elevada.

Ens preguntem quin significat tenen aquest partits, (16-0 en el còmput global dels dos encontres de lliga) i quin aspecte formatiu pot resultar d’aquests encontres tant desigualats. Com que quan és al inrevés (triomf de l’Espanyol sobre un adversari culer d’edat inferior) ací s’ha fet la mateixa crítica als estaments federatius que permeten aquests espectacles tan poc edificants per la formació dels jugadors (tant dels que golegen com dels que son golejats), mentre altres callaven per que els hi era favorable els resultats, ara lògicament per coherència, tinc també la legitimitat moral d’expressar aquesta esmena a la totalitat d’aquestes bases de la competició actuals, ara quan el resultat no ens és favorable.

Del partit, poca història: Amb un xut molt llunyà, potent i col•locat als tres minuts de joc, el conjunt barcelonista s’ha avançat en el marcador. L’Espanyol no ha perdut la cara al partit i ha continuat intentant-lo per pogué empatar però en aquesta conjuntura es fa molt difícil presenta batalla. L’encontre ha quedat resolt amb dos gols pràcticament consecutius en els minuts onze i dotze. El segon, amb una rematada picant a terra i acabant allotjant-se junt al pal dret fent inútil l’estirada del porter perico i el tercer en una jugada en la que el meta espanyolista no ha estat gaire afortunat al no pogué rebutjar l’esfèrica, que ha acabat dins.

Als dos minuts del segon quart, el Barcelona ha fet el 0-4 i pocs minuts després ha aconseguit el cinquè gol, al minut 21. L’Espanyol ha tingut per mediació de Miguel, l’ocasió més clara en aquest període quan ha estavellat un fort xut al travesser.

En el tercer període el conjunt barcelonista ha establert el que seria resultat definitiu, no movent-se ja el marcador en el darrer període de quinze minuts
.


divendres, 11 de febrer de 2011

ACTES SOCIALS: INAUGURACIÓ DE LA PENYA
"PERICOS DE SANT SADURNÍ D'ANOIA


Sopar d’inauguració de la Penya Pericos de Sant Sadurní d’Anoia


El proper divendres 25 de Febrer de 2011 al Restaurant Cal Joan Marina (Sant Quintí, 22) tindrà lloc a partir de les 21:30 hores, el sopar d’inauguració de la nova penya “Pericos de Sant Sadurní d’Anoia”. A l’acte s’espera la presència de membres del RCD Espanyol i de la FCPE, a més de diferents actes i sorpreses al llarg de la nit.

El preu del menú és de 35 euros i consistirà en:

      Xató-Amanides-Embotis Casolans
      Cuixa de Xai al Forn o Cua de Rap a la Marinera
      Sorbet de Llimona
      Pastís Perico d’Inauguració
      Cava Reserva Especial per la inauguració
      Vins-Aigua-Cafès.


Menú Infantil (Fins a 10 anys): 17 euros

      Embotits Casolans
      Llom o botifarra amb Patates
      Postre – Beguda

    L'AMPLIACIÓ DE CAPITAL

          XIFRES DEL CAPITAL SOCIAL DEL RCD ESPANYOL SAD.
      •Ampliació de capital de fins als 12 milions d’euros
      •Capital Social Actual del RCD Espanyol: 16.861.094,02 euros
      •Total accions actualment en circulació: 280.545
      •Número actual d’accionistes: 10.646
      •Valor nominal de les accions actuals: 60,11 euros
      •Total noves accions a emetre: 199.665
      •Valor nominal de les noves accions: 60,11 euros

      SUBSCRIPCIÓ:
      "L’ampliació és oberta a tothom: simpatitzants, seguidors, socis i actuals accionistes. Per tal que tothom pugui participar en aquest increment de capital el Consell d’Administració ha impulsat fórmules facilitadores tant per a aquelles persones que no són accionistes com pels ja ho són: Actuals accionistes.
      Els actuals accionistes tenen dret de subscripció preferent sobre les noves accions: podran subscriure en una proporció de 2 noves accions per cada 3 que ja tinguin.
      No accionistes:
      Totes aquelles persones que encara no són accionistes també poden accedir a l’ampliació de capital. L’entrada o no a l’accionariat serà decidida pel Consell d’Administració, que és l’òrgan amb potestat d’assignar les accions del club als nous accionistes. El Consell d’Administració garanteix l’entrada a l’accionariat a totes aquelles persones que subscriguin 5 títols, amb l’objectiu de donar continuïtat al model de club de l’Espanyol, un model basat en la unió de multitud de petites participacions." RCDE SAD.


    La Carta que tots els socis hauràn rebut, amb les instruccions...




    GOLEJADORS FUTBOL-7

    ALEVÍ "A".ALEVÍ "B".BENJAMÍ "A"
    FODE36DANI RIBELLES11KILIAN34
    ARNAU M.14ANGEL11JOEL TOLEDO31
    POL13TONI8DANI V.24
    GUILLEM10MIGUEL7ADRI20
    JOEL R.9MARC5ARNAU P.20
    JOSEP PUIG7BRUNO3MÀXIM20
    ALBERT5JOSEP VIÑAS3AMADOU13
    MARC LLINARES5JOAN ALTIMIRA3SOTO6
    SERGI G.3SERGI2SERGI B.5
    MARC BERNILS5JOAN ROJAS1JOAN4
    JAIRO2JORDI1OSCAR2
    DANI REINA1+4


    BENJAMÍ "B".
    RUBÉN14
    GERARD6
    RAUL8
    ILIAX5
    DERECK3
    ORIOL2
    LUCAS1
    XAVI1



    dijous, 10 de febrer de 2011

    FUTBOL-7


    CLASSIFICACIÓ ALEVÍ PRIMERA DIVISIÓ, Grup 1er.

    .CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
    1

    F.C. BARCELONA

    661716108312
    2

    U.D. At. GRAMANET

    601714126228
    3

    U.E. SANT ANDREU

    591813238357
    4

    C.D. SANT GABRIEL "B"

    571812336429
    5

    U.E. VILASSAR DE MAR

    531810536540
    6

    U.D. CORNELLÀ "B"

    49189454543
    7

    R.C.D. ESPANYOL "B"

    43188195858
    8

    VIC RIUPRIMER REFO F.C. "B"

    421880104658
    9

    C.F. DAMM "B"

    41186574953
    10

    C.E. MERCANTIL

    381862103754
    11

    C. GIMNÀSTIC MANRESA

    351852113551
    12

    U.F.B. JÀBAC I TERRASSA "B"

    351852114358
    13

    U.D. MARIANAO POBLET "B"

    341844103153
    14

    C.E. L'HOSPITALET "B"

    331850132958
    15

    E.C. GRANOLLERS

    281831143674
    16

    FUND. PRIV. ESP. MATARÓ

    251821153575



    CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ DE BENJAMINS, Grup 3r.

    .CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
    1R.C.D. ESPANYOL721818009711
    2U.D. At. GRAMANET611814137027
    3C.D. PREMIÀ DE DALT571813056939
    4ESC. F. BARBERÀ ANDALUCIA551811434117
    5C.F. BADALONA531811255431
    6U.E. VILASSAR DE MAR521811165939
    7E.C. GRANOLLERS521810445638
    8C.F. MOLLET U.E.46188464435
    9P. BARCELONISTA S. CELONI42187384949
    10C.D. SANT GABRIEL401871103237
    11C.F. TORDERA37185493345
    12U.E. CANOVELLES301840142573
    13F.C. PALAU SOLITÀ i PLEGAMANS271724114685
    14C.F. PARETS271823132367
    15C.F. SILS261822143286
    16C.D. BLANES211711152374


    RCD Espanyol Benjamí "B": 5 - UE Rubí: 0
    (Raul 3, Rubén, Dereck)














    CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ DE BENJAMINS, Grup 2n.

    .CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
    1

    F.C. BARCELONA "B"

    661816027117
    2

    C.E. MANRESA

    591713314916
    3

    U.D. At. GRAMANET

    571813057834
    4

    C.F. JUNIOR

    571813054721
    5

    U.E. SANT ANDREU "B"

    511810355037
    6

    C. GIMNÀSTIC MANRESA

    491810174433
    7

    R.C.D. ESPANYOL "B"

    49189454029
    8

    F.C. SANT CUGAT ESPORTS "B"

    45187654032
    9

    C.F. PREMIÀ DE DALT "B"

    45187655045
    10

    C. NATACIÓ TERRASSA

    381862103847
    11

    U.F.B. JÀBAC i TERRASSA

    38176383445
    12

    C. E. MERCANTIL

    311841133861
    13

    CFU. CAN RULL RÓMULO TR.

    301833122049
    14

    F.C. FRUITOSENC

    301840142065
    15

    C.ESCOLA F. GAVÀ "B"

    291832132558
    16

    U.E. RUBÍ

    231812151873



    CLASSIFICACIÓ TERCERA DIVISIÓ DE BENJAMINS, Grup 7è.

    CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
    1

    P. BARCEL. COLLBLANC SANTS

    581514108016
    2

    ESCUELA CF PERMOMANCE

    551513117722
    3

    F.C. BARCELONA "D"

    491511135729
    4

    A.F. VETERANS CATALUNYA

    481511045433
    5

    U. At. HORTA

    471510235820
    6

    R.C.D. ESPANYOL "C"

    451510055738
    7

    CERRO P.BLAUGR- TRINITAT VELLA

    43159154837
    8

    C.E. CANYELLES

    36157084542
    9

    C.F. BARCELONETA "B"

    33156095053
    10

    GRAN P. ESPANYOLISTA MANIGUA

    30145183742
    11

    C.D. PUJADAS

    29154293655
    12

    P. BAR.VILLAVERDE-PENITENTS

    241530122474
    13

    ESC.F. GUINARDÓ SF AL. "B"

    231522112761
    14

    C.F. ALZAMORA "D"

    191511131670
    15

    U.E. LLONGUERAS SANT CRIST

    15150015781



    FUTBOL BASE FEMENÍ

    CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ JUVENIL-CADET FEMENINA

    .

    CLASSIFICACIÓ

    PTS

    PJ

    PG

    PE

    PP

    GF

    GC

    1

    U.E. L'ESTARTIT

    43161411679

    2

    F.C. BARCELONA

    39161231716

    3

    C.D. SANT GABRIEL

    391613035811

    4

    A.E.C. MANLLEU

    351611233818

    5

    C.E. EUROPA

    30169342923

    6

    R.C.D. ESPANYOL

    28169163423

    7

    VIC RIUPRIMER REFO F.C.

    27168353220

    8

    C.F. SANTPEDOR

    24167363333

    9

    C.E. MERCANTIL

    19165472736

    10

    ESCUELA FUTBOL BONAIRE

    17165291833

    11

    FUND. P. ESP. At. VILAFRANCA

    17165293039

    12

    C.F. LES PRESES

    161651102456

    13

    C.F. REUS DEPORTIU

    121633102035

    14

    F.C. SANTBOIÀ

    101631121947

    15

    F.C.CERDANYOLA DEL VALLÈS

    71621131775
    16U.E. SEVA 41604121063



    FUTBOL 7 FEMENÍ


    CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEM. Grup 2n.

    .

    CLASSIFICACIÓ

    PTS

    PJ

    PG

    PE

    PP

    GF

    GC

    1

    R.C.D. ESPANYOL

    581514108130
    2C.E. SABADELL F.C.501511226828
    4C.E. MANRESA39147435436

    3

    U.E. VILASSAR DE MAR

    41158255438

    5

    C.E. EUROPA

    38156545644

    6

    C.D. SANT GABRIEL "B"

    37147255346

    7

    A.E.C. MANLLEU

    32154565253

    8

    P. BLANC BLAVA LA ROCA

    30154384260

    9

    C.E. MERCANTIL

    29144373249

    10

    C.F. SANTPEDOR

    141301122073

    11

    U.D. CIRERA

    131300131671

    12

    C.P. SANT CRISTOBAL (Retirat)

    0000000



    RCD Espanyol Inf-Aleví “B”: 0 – FC Barcelona Inf.”A”: 5







    El FC Barcelona, líder invicte del grup 1er. que no ha cedit cap punt, no va donar opció al Infantil “B” espanyolista i el va vèncer per 0-5 en encontre disputat a la Ciutat Esportiva de Sadrià, el passat diumenge.



    CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEM., Grup 1er.

    .

    CLASSIFICACIÓ

    PTS

    PJ

    PG

    PE

    PP

    GF

    GC

    1

    F.C. BARCELONA

    56141400713

    2

    C.D. SANT GABRIEL

    501412026718

    3

    F.C. SANTBOIÀ

    501411027029

    4

    FUND. P. ESP. At.VILAFRANCA

    481511044720
    5C.F. IGUALADA38148066153

    6

    R.C.D. ESPANYOL "B"

    32155283958

    7

    C.F. PALLEJA

    32155284864
    8C.E. SABADELL F.C. "B"251531113468

    9

    F.C. LEVANTE LAS PLANAS

    221422103065

    10

    P. BLANC BLAVA VILADECANS

    221521121763

    11

    C.F. VILANOVA GELTRÚ

    211520134184




    CLASSIFICACIÓ ALEVÍ-BENJAMÍ-PREBENJAMÍ FEMENÍ

    .

    CLASSIFICACIÓ

    PTS

    PJ

    PG

    PE

    PP

    GF

    GC

    1

    R.C.D. ESPANYOL

    72

    18

    18

    0

    0

    100

    17

    2

    C.D. SANT GABRIEL

    69

    18

    17

    0

    1

    89

    13

    3

    F.C. LEVANTE LAS PLANAS

    63

    18

    15

    0

    3

    87

    25

    4

    OAR VIC

    63

    18

    15

    0

    3

    77

    31

    5

    C.E. SEAGULL

    57

    18

    13

    0

    5

    101

    55

    6

    U.E. TONA

    56

    17

    13

    0

    4

    75

    34

    7

    ESC.F. BARBERÀ ANDALUCIA 501810266457

    8

    CF.B. MAS CATARRO

    49

    18

    10

    1

    7

    71

    59

    9

    U.E. SANTS

    45

    18

    9

    0

    9

    79

    63

    10

    P. BLANC BLAVA VILADECANS

    45

    18

    9

    0

    9

    57

    63

    11

    U.E. VILASSAR DE MAR

    43188197373

    12

    P. BLANC BLAVA LA ROCA

    34

    18

    5

    1

    12

    47

    78

    13UNIFIC. CF. Sta. PERPETUA331850134491

    14

    C.E. CANYELLES

    27

    17

    3

    1

    13

    23

    77

    15C.E. SABADELL F.C.271823134095

    16

    U.E. SANT ANDREU

    25

    18

    2

    1

    15

    37

    87

    17

    ESCUELA F. BONAIRE

    23

    18

    1

    2

    15

    27

    87

    18

    CERDANYOLA del VALLÈS FC

    18

    18

    0

    0

    18

    23

    109









    S E N T I M E N T P E R I C O . C O M