divendres, 18 de febrer de 2011

PRESENTACIÓ A LA P.E.DE
SANT ADRIÀ, DEL 13è EXEMPLAR DE 23 PERICO

XAVI ANDREU HA FET PÚBLIC, QUE DEIXARÀ DE SER EL DIRECTOR DE COMUNICACIÓ I IMATGE DEL RCD ESPANYOL.














(Seu Social Penya Espanyolista de Sant Adrià del Besós: Josep Maria)



Aquest vespre ha tingut lloc a la seu social de la Penya Espanyolista de Sant Adrià del Besós, la presentació del 13è número de la revista 23 Perico. Aquest darrer exemplar és en gran part un monogràfic dedicat a l’actual tècnic del RCDE, Mauricio Pochettino.

La presentació ha constat d’un torn dels ponents sobre diversos aspectes de la revista, del protagonista i de nostre club, i posteriorment ha tingut lloc un torn de preguntes dels assistents sobre diversos temes del present espanyolista més actual.

A la taula de ponents, el col•leccionista, historiador i secretari de la penya amfitriona Jordi Puyaltó, Domènec Gómez, redactor en cap de la revista, Sergio Fidalgo, director de 23 Perico, Manel Rodríguez del diari “El 9 Esportiu”, i Carles Carbó, membre actual de la Federació Catalana de Penyes del RCDE i també anteriorment directiu delegat del Juvenil “A” espanyolista.

A l’acte encapçalat per l’actual President de la Penya B.B. de Sant Adrià, el senyor Josep Guillem, han assistit la ex consellera Anna Maria Fusté, l’actual President de l’APMAE i de la penya “El Perico Ferroviari” Ramon Rius, l’anterior president de la penya amfitriona i actual directiu Vicenç Palomar i els seus fills Adrià (vocal de la penya) i David (regidor de l’Ajuntament de Sito Canga), la presentadora del programa de TV3 “Hat Trick Espanyol” Raquel Mateos, l’escriptor perico Alex Riquelme, l’activista perico Nacho Julià, autor de l’entrevista amb el protagonista d’aquest tretzè número de 23 Perico, i socis pericos igualment distingits d’aquesta ambaixada espanyolista i d’altres penyes espanyolistes (L’Escullera, GPE Manigua, La Curva, etc.). L’acte ha comptat també amb la presència de les cameres de Barcelona Televisió.

Ha conclòs l’acte, Nacho Julià parlant de Pochettino i també hi ha hagut temps lògicament per fer-se ressò de la marxa del Director de Comunicació i imatge del Club, Xavier Andreu, que avui ha comunicat als mitjans de comunicació en una carta, que abandona la seva tasca al front del departament de comunicació.

En aquest exemplar al marge de les habituals dades del baròmetre perico, amb les opinions en diverses preguntes d’un bon grup de pericos sondejats, també hi trobareu una entrevista amb Jordi Llopis, ex President de la GPE Manigua i actualment vicepresident segon d’aquesta ambaixada perica, que ens explica el tema de la consecució de la plaça del fundador, entrevistes amb els escriptors Toni Polo i Sergio Rossi, i un reportatge on Jordi Puyaltó ens explica tot el referent al col•leccionisme perico.

Com a plat fort també es parla en l’actual número i ve l’anunciament, que la propera obra del grup editorial 23 Perico, serà un llibre dedicat al mític Ricardo Saprisa. Un perico a Costa Rica, José Antonio Pastor Pacheco va fer un llibre que va ser un autèntic èxit en el país centre-americà sobre la figura de Ricardo Saprisa. Ara, després de posar-se en contacte amb Jordi Puyaltó i mitjançant Sergio Fidalgo i Anna Maria Fusté, que han col•laborat decisivament en el projecte, es farà un llibre des del punt de vista espanyolista de Saprisa. Des d’ací animem a tots els pericos a adquirir-lo. Tots aquells que vulguin saber més d’aquest desconegut de l’espanyolisme i que va formar part de l’equip campió de 1929 a la final de l’aigua, i que va ser gran campió en esports com el hoquei sobre gespa, tennis, beisbol, etc. i que inclòs va participar en JJ.OO. (París 1924).



CARA I CREU EN ELS INFANTILS:
EL FACTOR EDAT, CONDICIONA UN COP MÉS...

CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL, Grup 2n.

(UD At. Gramanet "B": 0 - RCDE Infantil "A": 7)


.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

R.C.D. ESPANYOL

57

19

19

0

0

76

3

2

U.E. SANT ANDREU

41

19

13

2

4

49

27

3

A.E.C. MANLLEU

40

19

12

4

3

57

23

4

FUND. PRIV. ESP. MATARÓ

40

19

13

1

5

46

29

5

F.C. BARCELONA "B"

37

19

12

1

6

49

20

6

CD. SANT GABRIEL

37

19

12

1

6

35

21

7

U.F.B. JÀBAC i TERRASSA B

33

19

11

3

5

27

15

8

C.E. MERCANTIL

29

19

9

2

8

29

29

9

C.F. DAMM

23

19

7

2

10

23

36

10

U.D. CORNELLÀ "B"

22

19

6

4

9

31

34

11

E.C. GRANOLLERS

18

19

5

3

11

24

30

12U.E. VILASSAR DE MAR171952122650
13U.E. SABADELLENCA161951131854

14

C.F. BADALONA

14

19

3

5

11

15

34

15

U.D. UNIFICACIÓN BELLVITGE

11

19

3

2

14

17

54

16

UD. At. GRAMANET "B"

4

19

1

1

17

11

74



RCDE Infantil "B": 0 - FC Sant Cugat Esports "A": 1


L’Espanyol que va començar molt bé, disposant d’una clara opció de gol que va acabar amb una molt bona jugada al primer toc amb centrada i rematada a la base del pal esquerra, va veure com el seu major domini no fructificava en gol.

Els blanc-i-blaus van disposar de varies jugades clares de gol que no van materialitzar, tot i que tampoc van ser moltes. El Sant Cugat Esports per la seva banda va avisar amb un tret des de la frontal que va sortir per sobre ì en la segona jugada d’atac, mitjançant un penal que va ser castigat el conjunt perico, els vallesans es van avançar en el tercer quart per mediació del dorsal 10, transformant per l’esquerra del meta perico.

En el darrer quart, l’Espanyol va intentar empatar l’encontre però va ser impossible davant un ordenat Sant Cugat que va tapar molt bé els espais i els locals tan sols van disposar de dues ocasions que van ser finalment resoltes per les intervencions del porter visitant.



















CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL GRUP 1er.

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

F.C. BARCELONA

56

19

18

1

0

99

10

2

C.F. DAMM "B"

48

19

15

3

1

70

14

3

U.D. CORNELLÀ

39

19

12

3

4

58

22

4

U.F.B. JÀBAC i TERRASSA

38

19

12

2

5

42

30

5

C. ESCOLA F. GAVÀ

37

19

12

1

6

33

21

6

U.E. VILASSAR DE M. "B"

32

19

10

2

7

44

40

7

C. GIMNÀSTIC MANRESA

31

19

10

1

8

35

42

8R.C.D. ESPANYOL "B"29198563438

9

U.D. MARIANAO POBLET

27

19

8

3

8

38

38

10

C.E. MANRESA

26

19

8

2

9

36

32

11

F.C. SANT CUGAT ESPORT

25

19

7

4

8

25

30

12U.D. At. GRAMAMET191961122532

13

F.C. SANTBOIÀ

13

19

3

4

12

18

56

14

U.E. SANT ANDREU "B"

9

19

2

3

14

18

65

15

U.E. SANT ILDEFONS

7

19

2

1

16

24

71

16

C.F. VILANOVA i la GELTRU

2

19

0

2

17

13

71



FUTBOL BASE FEMENÍ

RCD Infantil -Aleví "A" Femení: 6 - CE Mercantil: 1






















CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ JUVENIL-CADET FEMENINA

(RCDE Juvenil-Cadet Fem: 2 - AEC Manlleu: 0)


.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

U.E. L'ESTARTIT

46171511689

2

F.C. BARCELONA

42171331746

3

C.D. SANT GABRIEL

401713136013

4

A.E.C. MANLLEU

351711243820

5

C.E. EUROPA

331710343124

6

R.C.D. ESPANYOL

311710163623

7

VIC RIUPRIMER REFO F.C.

27168353220

8

C.F. SANTPEDOR

24177373536

9

C.E. MERCANTIL

19175482838

10

FUND. P. ESP. At. VILAFRANCA

18175393241

11

ESCUELA FUTBOL BONAIRE

171752101836

12

C.F. LES PRESES

161651102456

13

F.C. SANTBOIÀ

131741122249

14

C.F. REUS DEPORTIU

121733112137

15

F.C.CERDANYOLA DEL VALLÈS

101731131973
16U.E. SEVA 41704131064



FUTBOL 7 FEMENÍ


CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEM. Grup 2n.

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

R.C.D. ESPANYOL

621615108731
2C.E. SABADELL F.C.541612227328

3

U.E. VILASSAR DE MAR

45169256039
4C.E. MANRESA40157445441

5

C.E. EUROPA

38156545644

6

C.D. SANT GABRIEL "B"

38157265452

7

A.E.C. MANLLEU

36165565955

8

P. BLANC BLAVA LA ROCA

34165384761

9

C.E. MERCANTIL

30154383355

10

C.F. SANTPEDOR

151401132178

11

U.D. CIRERA

141400141878




CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEM., Grup 1er.

(FC Santboià "A": 5 - RCDE Inf-Aleví "B": 3)

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

F.C. BARCELONA

60151500774

2

C.D. SANT GABRIEL

541513027218

3

F.C. SANTBOIÀ

541512027532

4

FUND. P. ESP. At.VILAFRANCA

521612045321
5C.F. IGUALADA42159066757

6

R.C.D. ESPANYOL "B"

33165294263

7

C.F. PALLEJA

33165294970
8C.E. SABADELL F.C. "B"251531113468

9

F.C. LEVANTE LAS PLANAS

231522113070

10

P. BLANC BLAVA VILADECANS

231621132169

11

C.F. VILANOVA GELTRÚ

221620144290



CLASSIFICACIÓ ALEVÍ-BENJAMÍ-PREBENJAMÍ FEMENÍ

(FC Levante Las Planas: 5 - RCDE Aleví-Benjamí Fem: 5)


.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

R.C.D. ESPANYOL

74

19

18

1

0

105

22

2

C.D. SANT GABRIEL

73

19

18

0

1

92

14

3

OAR VIC

67

19

16

0

3

82

31

4

F.C. LEVANTE LAS PLANAS

65

19

15

1

3

92

30

5

C.E. SEAGULL

61

19

14

0

5

105

55

6

U.E. TONA

57

18

13

0

5

76

37

7

ESC.F. BARBERÀ ANDALUCIA 541911267159

8

CF.B. MAS CATARRO

53

19

11

1

7

79

62

9

U.E. SANTS

49

19

10

0

9

87

66

10

P. BLANC BLAVA VILADECANS

46

19

9

10

9

57

67

11

U.E. VILASSAR DE MAR

45198297979

12

P. BLANC BLAVA LA ROCA

35

19

5

1

13

50

86

13UNIFIC. CF. Sta. PERPETUA341950144799
14C.E. SABADELL F.C.281923144298

15

C.E. CANYELLES

28

18

3

1

14

25

84

16

U.E. SANT ANDREU

27

19

2

1

16

43

93

17

ESCUELA F. BONAIRE

27

19

2

2

15

30

89

18

CERDANYOLA del VALLÈS FC

19

19

0

0

19

23

114






GOLEJADORS FUTBOL-7

ALEVÍ "A".ALEVÍ "B".BENJAMÍ "A".
FODE36DANI RIBELLES11KILIAN36
ARNAU M.14ANGEL11JOEL TOLEDO31
POL13TONI9DANI V.24
GUILLEM12MIGUEL7MÀXIM22
JOEL R.10MARC6ARNAU P.21
JOSEP PUIG7BRUNO3ADRI20
ALBERT6JOSEP VIÑAS3AMADOU13
MARC LLINARES5JOAN ALTIMIRA3SOTO6
MARC BERNILS5JOAN ROJAS3SERGI B.5
SERGI G.3SERGI2JOAN4
JAIRO2JORDI1OSCAR4
DANI REINA1


BENJAMÍ "B".
RUBÉN15
RAUL8
GERARD6
ILIAX5
DERECK4
ORIOL4
LUCAS2
XAVI2

dijous, 17 de febrer de 2011

EL BENJAMÍ "A" SEGUEIX SENT INEXPUGNABLE

RCD Espanyol Benjamí "A": 7 - FC Palau Solità i Plegamans: 0


El Benjamí “A” del RCD Espanyol va vèncer per 7-0 (Resultat oficial: 5-0) al FC Palau Solità i Plegamans, en encontre corresponent a la jornada 19ena. del campionat de lliga del grup tercer de Primera Benjamí, disputat dissabte passat al camp tercer de la Ciutat Esportiva de Sant Adrià.

Els espanyolistes van superar al seu rival amb gols aconseguits per Kilian, Oscar i Máxim en dues ocasions, i un gol d’Arnau. El conjunt blanc-i-blau compta tots els seus encontres per victòries i avantatja en 15 punts als seus màxims perseguidors, la UD At.Gramanet i el CD Premià de Dalt, tot i que els colomencs amb un partit menys comptabilitzat.

El proper encontre dels espanyolistes tindrà lloc el matí de dissabte (11:00h.) al Josep Saguer de Parets davant el conjunt vallesà que ocupa la tretzena posició, en descens.


















CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ DE BENJAMINS, Grup 3r.

.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1R.C.D. ESPANYOL7619190010211
2U.D. At. GRAMANET611814137027
3C.D. PREMIÀ DE DALT611914057341
4ESC. F. BARBERÀ ANDALUCIA571911534319
5C.F. BADALONA571912255934
6U.E. VILASSAR DE MAR531911176244
7E.C. GRANOLLERS531910455640
8C.F. MOLLET U.E.48198564637
9P. BARCELONISTA S. CELONI46198385149
10C.D. SANT GABRIEL411971113441
11C.F. TORDERA37185493345
12F.C. PALAU SOLITÀ i PLEGAMANS321934124990
13C.F. PARETS311933132969
14U.E. CANOVELLES301840142573
15C.F. SILS261822143286
16C.D. BLANES231912162583



S E N T I M E N T P E R I C O . C O M