dissabte, 5 de març de 2011

UN ESPANYOL AMB MOLTES BAIXES
PERÒ RECOLZAT PER L'AFICIÓ.

UD Levante - RCD Espanyol: Ciutat de Valencia, (17:00h.)

L’Espanyol afronta el partit de demà a les 17:00hores al Ciutat de València amb les baixes ja sabudes de Mattioni, Forlín, Baena, Javi Márquez, Dátolo, Rui Fonte, Osvaldo, i la ja “crònica” de Ivan de la Peña, i tot esperant que Joan Verdú, que viatja amb l’expedició, pugui participar en plenitud de condicions físiques en l’enfrontament davant el Llevant després de ser seriosa dubte.

Només tretze jugadors disponibles per tant del primer equip, comptant els dos darrers incorporats a dorsal com son Amat i Álvaro. La resta, nois del filial. Els convocats per Mauricio Pochettino son els següents:

Kameni, Chica, David García, Javi López, Amat, Galán, Manu Molina, Duscher, Callejón, Luis García, Verdú, Sergio García, Álvaro, Cristian Álvarez, Raúl Rodríguez, David López, Víctor Álvarez, Eric López i Albert Canal.

Destaca la presència per primer cop a la llista d’Eric López, davnter que es va incorporar del cadet del Cornellà fa dues temporades, i Albert Canal, central procedent de la Llagostera que es va incorporar el passat mes de desembre al filial espanyolista.

L’afició del RCD Espanyol estarà present en el Ciutat de Valéncia, amb una ampla representació que s’ha desplaçat a donar suport a l’equip blanc-i-blau en un encontre que pot ser molt important en cas de triomf per que els de Mauricio Pochettino assoleixin un lloc per disputar la propera temporada la Europe League.
Xiularà el matx Javier Turienzo Álvarez del comitè territorial castellano-lleonesa.



Antecedents.

Sis vegades s’han enfrontat ambdós conjunts en terres valencianes en encontre de lliga. La temporada 1963/64 el triomf va ser pels granotes per 3-1 amb Pedro Solé a la banqueta espanyolista.
El segon partit va tenir lloc en desembre de 1964, i també els blaugranes es van imposar per 2-0 amb Ladislao Kubala a la banqueta dels de Sarrià.
El primer triomf espanyolista va tenir lloc el 24/10/2004 per 0-2 amb M.A. Lotina com a entrenador, gols aconseguits per Oscar Serrano i Lopo, i amb l’inclit Daudén Ibáñez de col•legiat.
Empat a zero en octubre de 2006 en partit xiulat per Iturralde González amb el “Txingurri“ Valverde assegut a la banqueta espanyolista.
El darrer compromís entre ambdós conjunts va tenir lloc el 4 de maig del 2008 i amb arbitratge de Rubinos Pérez, ambdós conjunts van empatar a un gol, sent Luis García des del punt de penal qui establir la igualada en el marcador.

La temporada 1989/90 es van enfrontar a Segona Divisió i l’encontre disputat a València va acabar amb empat a zero amb Joanet a la banqueta de Sarrià i una setmana just abans de la celebració dels primers comicis electorals democràtics a la presidència del RCD Espanyol.



Osvaldo, entrenant



El davanter italo - argentí del RCD Espanyol després de la seva estada a l’Argentina per recuperar-se de la intervenció quirúrgica a la que es va sometre, va tornar dimecres a Barcelona, per prosseguir la seva posada a punt per tornar a l’equip. Avui tarda, el davanter centre espanyolista s’ha entrenat en solitari al camp segon de la Ciutat Esportiva de Sant Adrià.






GOLEJADORS F-7

LUIS FRADUA, PRESENTAT COM A NOU DIRECTOR DE FORMACIÓ DEL R.C.D. ESPANYOL.

ALEVÍ "A".ALEVÍ "B".BENJAMÍ "A".
FODE41DANI RIBELLES11KILIAN39
ARNAU M.18ANGEL11JOEL TOLEDO33
POL13TONI9DANI V.26
GUILLEM13MIGUEL7MÀXIM24
JOEL R.12MARC6ARNAU P.24
JOSEP PUIG9BRUNO4ADRI23
MARC LLINARES7JOSEP VIÑAS4AMADOU14
ALBERT6JOAN ALTIMIRA3SOTO6
MARC BERNILS6JOAN ROJAS3SERGI B.6
SERGI G.4SERGI2JOAN5
JAIRO2JORDI1OSCAR4
DANI REINA2+2


BENJAMÍ "B".
RUBÉN15
RAUL8
ILIAX8
GERARD7
DERECK4
ORIOL4
LUCAS2
XAVI2




divendres, 4 de març de 2011

FUTBOL BASE FEMENÍ

CLASSIFICACIÓ PRIMERA CATALANA FEMENINA, Grup 3r.

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

R.C.D. ESPANYOL "C"

61

21

20

1

0

104

7

2

C.F. BADALONA

57

20

19

0

1

66

9

3

A.E. LA SALLE PREMIÀ

50

21

16

2

3

83

33

4

At. RIUDEPERES C.F.

42

21

12

6

3

70

34

5U.D. SANT QUIRZE BESORA372111467941

6

C.F. PALAUTORDERA

34

21

10

4

7

47

43

7C.F. Sta. EULÀLIA RONÇANA32219574747

8

At. MASNOU

27

21

8

3

10

56

58

9

U.S. CORRO D'AMUNT

23

20

7

2

11

44

70

10

P BLANC i BLAVA LA ROCA "B"

22

20

7

1

12

34

55

11

U.D. GURB

22

21

5

7

9

44

48

12

C.F. AMETLLA DEL VALLÈS

20

21

5

5

11

37

55

13

C. BELLAVISTA MILAN

20

21

5

5

11

45

68

14

U.D. TARADELL

17

20

5

2

13

25

54

15

C. ESP. PLA D'EN BOET

6

21

2

0

19

27

83

16

C.F. TORELLÓ

4

21

1

1

19

16

119



CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ JUVENIL-CADET FEMENINA


.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

U.E. L'ESTARTIT

491916127410

2

F.C. BARCELONA

48191531836

3

C.D. SANT GABRIEL

431914146716

4

VIC RIUPRIMER REFO F.C.

361911354120

5

A.E.C. MANLLEU

361911354226

6

C.E. EUROPA

361911353433

7

R.C.D. ESPANYOL

351911263925

8

C.F. SANTPEDOR

30199374038

9

C.E. MERCANTIL

22196493241

10

FUND. P. ESP. At. VILAFRANCA

191954103444

11

ESCUELA FUTBOL BONAIRE

171952121843

12

F.C. SANTBOIÀ

171952122651

13

C.F. LES PRESES

161951132465

14

C.F. REUS DEPORTIU

151943122238

15

F.C.CERDANYOLA DEL VALLÈS

111932142382
16U.E. SEVA 51905141273



FUTBOL 7 FEMENÍ


CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEM. Grup 2n.

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

R.C.D. ESPANYOL (Campió)

671816119838
2C.E. SABADELL F.C.561712327631

3

U.E. VILASSAR DE MAR

531811257041

4

C.D. SANT GABRIEL "B"

46179266655

5

C.E. EUROPA

44177646350
6C.E. MANRESA41167455749

7

A.E.C. MANLLEU

37175576262

8

P. BLANC BLAVA LA ROCA

36175385367

9

C.E. MERCANTIL

33174494065

10

C.F. SANTPEDOR

201611142586

11

U.D. CIRERA

161600162086



CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEM., Grup 1er.

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

F.C. BARCELONA

68171700885

2

C.D. SANT GABRIEL

621715028319

3

F.C. SANTBOIÀ

621715028235

4

FUND. P. ESP. At.VILAFRANCA

541812065529
5C.F. IGUALADA501711068064

6

C.F. PALLEJA

351852115481

7

R.C.D. ESPANYOL "B"

341752104569
8C.E. SABADELL F.C. "B"301741123775

9

F.C. LEVANTE LAS PLANAS

261723123475

10

P. BLANC BLAVA VILADECANS

251721132371

11

C.F. VILANOVA GELTRÚ

2418201644102


CLASSIFICACIÓ ALEVÍ-BENJAMÍ-PREBENJAMÍ FEMENÍ

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

R.C.D. ESPANYOL

82

21

20

1

0

115

22

2

C.D. SANT GABRIEL

81

21

20

0

1

102

14

3

OAR VIC

75

21

18

0

3

92

33

4

F.C. LEVANTE LAS PLANAS

73

21

17

1

3

102

32

5

C.E. SEAGULL

69

21

16

0

5

116

61

6

U.E. TONA

66

21

15

0

6

85

41

7

ESC.F. BARBERÀ ANDALUCIA 592112278064

8

CF.B. MAS CATARRO

55

21

11

1

9

81

71

9

U.E. SANTS

54

21

11

0

10

97

74

10

U.E. VILASSAR DE MAR

532110298982

11

P. BLANC BLAVA VILADECANS

48

21

9

10

11

61

77

12

P. BLANC BLAVA LA ROCA

40

21

6

1

14

55

93

13UNIFIC. CF. Sta. PERPETUA3621501648110

14

U.E. SANT ANDREU

33

21

3

2

16

50

99

15

C.E. CANYELLES

32

21

3

2

16

27

94

16C.E. SABADELL F.C.3021231642108

17

ESCUELA F. BONAIRE

29

21

2

2

17

33

100

18

CERDANYOLA del VALLÈS FC

21

21

0

0

21

24

124



dijous, 3 de març de 2011

CLASSIFICACIONS FUTBOL-7


CLASSIFICACIÓ ALEVÍ PRIMERA DIVISIÓ, Grup 1er.


.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1

F.C. BARCELONA

8221201010615
2

C.D. SANT GABRIEL "B"

692115337531
3

U.D. At. GRAMANET

692016137336
4

U.E. SANT ANDREU

652114259164
5

U.E. VILASSAR DE MAR

622112747347
6

U.D. CORNELLÀ "B"

552110475157
7

C.F. DAMM "B"

502111555960
8

VIC RIUPRIMER REFO F.C. "B"

482190125166
9

R.C.D. ESPANYOL "B"

472182116268
10

C.E. MERCANTIL

442073104258
11

C. GIMNÀSTIC MANRESA

432164114357
12

U.F.B. JÀBAC I TERRASSA "B"

422163124967
13

U.D. MARIANAO POBLET "B"

382145123563
14

C.E. L'HOSPITALET "B"

372151153569
15

E.C. GRANOLLERS

322132164086
16

FUND. PRIV. ESP. MATARÓ

312131174182



CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ DE BENJAMINS, Grup 3r.


.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1R.C.D. ESPANYOL8421210011111
2U.D. At. GRAMANET692016137829
3C.D. PREMIÀ DE DALT672115158245
4C.F. BADALONA632113356535
5ESC. F. BARBERÀ ANDALUCIA622112544823
6U.E. VILASSAR DE MAR612113177446
7E.C. GRANOLLERS582111466347
8P. BARCELONISTA S. CELONI542110385851
9C.F. MOLLET U.E.51218674941
10C.D. SANT GABRIEL492191114443
11C.F. TORDERA402055103449
12F.C. PALAU SOLITÀ i PLEGAMANS342134145299
13C.F. PARETS332133152979
14U.E. CANOVELLES322040162684
15C.F. SILS282022163498
16C.D. BLANES252112182693


CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ DE BENJAMINS, Grup 2n.

.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1

F.C. BARCELONA "B"

752118038120
2

C.E. MANRESA

662014425619
3

C.F. JUNIOR

662115066127
4

U.D. At. GRAMANET

632114078242
5

C. GIMNÀSTIC MANRESA

612113175536
6

R.C.D. ESPANYOL "B"

562110565036
7

U.E. SANT ANDREU "B"

552110475445
8

F.C. SANT CUGAT ESPORTS "B"

54219664636
9

C.F. PREMIÀ DE DALT "B"

51218675956
10

C. NATACIÓ TERRASSA

472182114554
11

U.F.B. JÀBAC i TERRASSA

442073103652
12

C. E. MERCANTIL

432171134967
13

C.ESCOLA F. GAVÀ "B"

362142153267
14

CFU. CAN RULL RÓMULO TR.

342134142357
15

F.C. FRUITOSENC

342141162277
16

U.E. RUBÍ

282114162383


CLASSIFICACIÓ TERCERA DIVISIÓ DE BENJAMINS, Grup 7è.


CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1

P. BARCEL. COLLBLANC SANTS

671816119423
2

ESCUELA CF PERMOMANCE

671816119125
3

U. At. HORTA

591813237623
4

F.C. BARCELONA "D"

571713136733
5

A.F. VETERANS CATALUNYA

571813056638
6

R.C.D. ESPANYOL "C"

571813057339
7

CERRO P.BLAUGR- TRINITAT VELLA

521811165843
8

C.E. CANYELLES

481810086450
9

C.F. BARCELONETA "B"

391870116167
10

GRAN P. ESPANYOLISTA MANIGUA

331751114159
11

C.D. PUJADAS

321842114172
12

P. BAR.VILLAVERDE-PENITENTS

271830152590
13

ESC.F. GUINARDÓ SF AL. "B"

251722132872
14

C.F. ALZAMORA "D"

211711161981
15

U.E. LLONGUERAS SANT CRIST

18180018796







S E N T I M E N T P E R I C O . C O M