dissabte, 9 d’abril de 2011

RESULTATS

EMPAT A ZERO DAVANT L'HÉRCULES, QUE DEIXA FORA D'EUROPA ALS DE POCHETTINO. TRIOMF IN EXTREMIS DEL FEMENÍ AMB DOBLET DE VERO A LA GAMPER. EL JUVENIL GOLEJA (0-8), PERÒ NO TÉ EL PREMI SOMIAT. EL FEMENÍ "B" CAMPIÓ DE LLIGA PER PRIMER COP A LA HISTÒRIA. EL FILIAL GUANYA 0-3 A GAVÀ.

.
RESULTATS
FUTBOL BASE
9/10 d'Abril de 2011
DATA
LOCAL
VISITANT
 PARTIT / CAMP
RES.
10 ABRC.F. GavàEspanyol "B"Lliga. Camp de la Bòbila, Gavà0-3
10 ABRClub Gimnàstic TarragonaJuvenil "A"Lliga.  Mpal. La Pobla de Mafumet (Tarragona)0-8
9 ABRC.F. Reus DeportiuJuvenil "BLliga. Estadi Reus.1-6
9 ABRF.C. GironaCadet "A"Lliga. Torres de Palau, Girona0-5
9 ABRCadet "B"U.E. FigueresLliga. Ciutat Esportiva Sadrià2-1
10 ABRU.F.B. Jàbac i TerrassaInfantil "A"Lliga. Mpal. Can Jofresa, Terrassa0-1
9 ABRInfantil "B"U.F.B. Jàbac i TerrassaLliga. Ciutat Esportiva Sadrià0-3
9 ABRF.C. Barcelona "B"Aleví "ALliga. Ciutat Gamper, S. Joan Despí0-5
9 ABRAleví "B"U.D. Cornellà "B"Lliga. Ciutat Esportiva Sadrià1-3
....
10 ABRC.E. Sant GabrielBenjamí "A"Lliga. Mpal. Ruiz Casado, Sant Adrià0-5
9 ABRBenjamí "B"Can Rull Rómulo TronchoniLliga. Ciutat Esportiva Sadrià5-0
9 ABRPrebenjamíE.F. Sant Feliu GuixolsAmistós. Ciutat Esp. Sadrià-
.....
10 ABRF.C. BarcelonaFemení "A"Superlliga. Ciutat Esp. Gamper1-2
10 ABRFemení "B"F.C. Levante Las PlanasLliga. Ciutat Esportiva Sadrià1-1
9 ABRFemení "C"U.D. GurbLliga. Ciutat Esportiva Sadrià5-0
9 ABRU.E. SevaJuvenil-Cadet F.Lliga. Mpal. L'Alzina, Seva0-1
9 ABRC.F. VallvidreraFem. Inf-Aleví AAmistós. Mpal. Vallvidrera-
10 ABRFem. Inf-Aleví AC.E. Sabadell C.F.Complementari. Ciutat Esp. Sadrià3-1
9 ABRCE Sant Gabriel Fem. Inf-Aleví BComplementari. Mpal. Ruiz Casado3-2
10 ABRFem. Benjamí-PreB. U.E. Sant AndreuLliga. Ciutat Esportiva Sadrià14-0



ACORD DE L'ESPANYOL,
AMB L'ACADÈMIA DE COSTA D'IVORI

<>
Fotos cedides pel Departament de Futbol Base del RCD Espanyol.  


Ahir al matí el RCD Espanyol ha presentat l'acord amb l'Acadèmia de Costa d'Ivori, gràcies al qual es reafirma la presència del club a Àfrica i els objectius previstos en el Projecte Àfrica per part de la Fundació Privada del RCD Espanyol.

A l'acte han intervingut el director general de la Fundació, Javier Sáenz, el director esportiu, Ramon Planes, el director RCDE International, Óscar Riera, i el responsable del Centre de Football de Treichville, Aboi Jules. En aquests moments tan complicats per al país, l'Espanyol demostra la seva consciència social i el seu costat més solidari.

“És una cosa fantàstica, perquè es realitza una gran labor humanitària. No podem oblidar que el futbol és un gran vehicle per a l'educació. L'escola funciona molt bé i la nostra intenció és col•laborar perquè el seu benefici és el nostre benefici”, ha analitzat Sáenz. També ha recordat que la situació a Costa d'Ivori és “complexa” i considera que és molt positiu poder ajudar “a aquests nens”.

Óscar Riera, per la seva banda, ha recordat que es tracta d'un projecte planificat fins a 2014. “És una població petita, però té una escola de formació amb 65 alumnes amb nens d'entre 12 i 17 anys”, ha assenyalat. Riera ha anunciat que aquest projecte s'estendrà el proper al Marroc.

Ramon Planes no ha dubtat a reafirmar la seva aposta per aquest projecte. “Neix amb un caràcter social, però, al mateix temps, es fa una labor esportiva important per l'Espanyol. Els passos són lents, perquè les administracions d'aquests països són complicades. Costa d'Ivori és un país amb talent i l'Espanyol pot treure profit”, ha afirmat.

Finalment, Aboi Jules ha agraït l'acord aconseguit amb l'Espanyol. “Estic molt feliç i content i agraeixo el tracte que hem rebut des de la nostra arribada. Vendrem la imatge del club de Barcelona a Costa d'Ivori”, ha apuntat.

Departament de Fútbol Base del RCD Espanyol.



CLASSIFICACIONS FUTBOL-7

Així queden les classificacions de futbol 7, al marge de l’Aleví “A” ja esmentat durant la setmana.
En el grup primer Aleví, important triomf del conjunt de David Fernández a Vilassar de Mar (2-4) amb tres gols de Toni i un de Marc, davant un equip de segon any que marxa quart a la classificació.

En quant a benjamins, triomf contundent del Benjamí “A” a Sadrià 14-0 davant el Tordera, amb gols de Kilian en cinc ocasions, Arnau en va aconseguir quatre, mentre que Sergi, Dani, Maxim, Adri i Joan en van fer un cadascun. El Benjamí A ha vençut en tots els encontres de lliga disputats i és a un pas de cantar “l’alirón” com a campió del grup tercer de Primera Benjamins.

Sorpresa la protagonitzada pel Benjamí “B” que mitjançant dos gols de Raul i un d’Oriol, va derrotar al CE Manresa (segon classificat a dos punts del FC Barcelona “B”, líder del grup i que també curiosament va perdre a la mateixa jornada amb l’altre equip manresà, el Gimnàstic) per 1-3. L’equip espanyolista entrenat per Josep Maria Roma, és cinquè a la classificació.

La única nota negativa en futbol set va ser la derrota a la Ciutat Esportiva del Prebenjamí, que milita al grup setè de la Tercera Divisió de Benjamins, al caure 0-1 davant el benjamí A de la Penya Blaugrana Cerro Trinitat.




CLASSIFICACIÓ ALEVÍ PRIMERA DIVISIÓ, Grup 1er
 
.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1
F.C. BARCELONA
9023221011716
2
U.D. At. GRAMANET
792418158243
3
C.D. SANT GABRIEL "B"
752416448338
4
U.E. VILASSAR DE MAR
702513668057
5
U.E. SANT ANDREU
682414289573
6
C.F. DAMM "B"
632511597167
7
U.D. CORNELLÀ "B"
612411495865
8
C.E. MERCANTIL
5925104115670
9
R.C.D. ESPANYOL "B"
5624102127172
10
VIC RIUPRIMER REFO F.C. "B"
5624101145777
11
C.E. L'HOSPITALET "B"
532591154471
12
U.F.B. JÀBAC I TERRASSA "B"
512483135973
13
C. GIMNÀSTIC MANRESA
502574145171
14
U.D. MARIANAO POBLET "B"
482565143971
15
FUND. PRIV. ESP. MATARÓ
372441194691
16
E.C. GRANOLLERS
362433184296



CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ DE  BENJAMINS, Grup 3r.

 
.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1R.C.D. ESPANYOL10025250013111
2U.D. At. GRAMANET822419139431
3U.E. VILASSAR DE MAR772517179152
4ESC. F. BARBERÀ ANDALUCIA752515555624
5C.F. BADALONA732415457838
6C.D. PREMIÀ DE DALT732416179158
7C.F. MOLLET U.E.632411675843
8E.C. GRANOLLERS622411586857
9P. BARCELONISTA S. CELONI5925104116268
10C.D. SANT GABRIEL5624102124949
11C.F. TORDERA482466124259
12C.F. PARETS412544173692
13F.C. PALAU SOLITÀ i  PLEGAMANS3824351652107
14U.E. CANOVELLES3724411931102
15C.F. SILS3324231940115
16C.D. BLANES3325222136109


CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ DE BENJAMINS, Grup 2n.
.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1
F.C. BARCELONA "B"
812419058824
2
C.E. MANRESA
792417436626
3
C. GIMNÀSTIC MANRESA
772517176640
4
C.F. JUNIOR
752417076832
5
R.C.D. ESPANYOL "B"
722613766342
6
U.D. At. GRAMANET
702415188547
7
U.E. SANT ANDREU "B"
672413476750
8
F.C. SANT CUGAT ESPORTS "B"
632411675442
9
C.F. PREMIÀ DE DALT "B"
57249696361
10
U.F.B. JÀBAC i TERRASSA
552593135265
11
C. NATACIÓ TERRASSA
532584135263
12
C. E. MERCANTIL
522491146274
13
C.ESCOLA F. GAVÀ "B"
462563164378
14
CFU. CAN RULL RÓMULO TR.
392535172569
15
F.C. FRUITOSENC
382541202597
16
U.E. RUBÍ
312414192897


CLASSIFICACIÓ TERCERA DIVISIÓ DE BENJAMINS, Grup 7è.

 
CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1
P. BARCEL. COLLBLANC SANTS
7721182110726
2
ESCUELA CF PERMOMANCE
7520181110327
3
U. At. HORTA
752217239827
4
A.F. VETERANS CATALUNYA
732217059145
5
F.C. BARCELONA "D"
692016137934
6
CERRO P.BLAUGR- TRINITAT VELLA
652214177049
7
R.C.D. ESPANYOL "C"
622213188051
8
C.E. CANYELLES
5421110107166
9
C.F. BARCELONETA "B"
442080126470
10
GRAN P. ESPANYOLISTA MANIGUA
402092125169
11
C.D. PUJADAS
342042144483
12
P. BAR.VILLAVERDE-PENITENTS
3021301829109
13
ESC.F. GUINARDÓ SF AL. "B"
282022163089
14
C.F. ALZAMORA "D"
262112182598
15
U.E. LLONGUERAS SANT CRIST
202000208107


divendres, 8 d’abril de 2011

GOLEJADORS FUTBOL-7

ALEVÍ  "A".ALEVÍ "B".
FODE48TONI15
ARNAU M.22ANGEL12
GUILLEM16DANI RIBELLES11
POL15MARC8
JOEL R.12MIGUEL7
JOSEP PUIG12JOSEP VIÑAS5
MARC LLINARES11BRUNO4
ALBERT6JOAN ALTIMIRA4
MARC BERNILS6JOAN ROJAS3
SERGI G.6SERGI2
JAIRO2JORDI2
DANI REINA2
Pròpia porta1


BENJAMÍ "A".BENJAMÍ "B".
KILIAN48RUBÉN20
JOEL TOLEDO39RAUL11
DANI V.32ILIAX10
ARNAU P.31GERARD7
MÀXIM30DERECK5
ADRI30ORIOL5
AMADOU14LUCAS2
SOTO8XAVI2
SERGI B.7ISMA1
JOAN7..
OSCAR4.




ALTRES CLASSIFICACIONS DEL FUTBOL BASE



CLASSIFICACIÓ CADET PREFERENT, Grup 4rt.  

.
CLASSIFICACIÓ
PTS
PJ
PG
PE
PP
GF
GC
1
R.C.D. ESPANYOL "B"
572318325716
2
C.E. PREMIÀ
442313555629
3
GIRONA  F.C. "B"
412311845036
4
EF GIRONÈS SABAT "B"
392311664642
5
U.E. VILASSAR DE MAR "C"
362211384233
6
FUND. PRIV.ESC.F. CALELLA
3623120114849
7
C.D. SANT GABRIEL
352310585337
8
VIC RIUPRIMER REFO F.C.
3323103103946
9
U.D. At. GRAMANET "B"
32239593948
10
FUND.P. ESP. MATARÓ
302393114340
11O.A.R. VIC29237884045
12U.E. FIGUERES282384114345
13
C. At. VALLÈS
252274113747
14
A.E.C. MANLLEU
182353153860
15
U.E. CAN GIBERT
182353152760
16
E.C. GRANOLLERS
152343162752
 






CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL, Grup 2n.

.
CLASSIFICACIÓ
PTS
PJ
PG
PE
PP
GF
GC
1
R.C.D. ESPANYOL
72
24
24
0
0
93
4
2
F.C. BARCELONA "B"
53
25
17
2
6
71
30
3
A.E.C. MANLLEU
50
25
15
5
5
75
36
4
U.E. SANT ANDREU
50
24
16
2
6
59
34
5
CD. SANT GABRIEL
48
25
15
3
7
47
29
6
FUND. PRIV. ESP. MATARÓ
47
24
15
2
7
53
37
7
U.F.B. JÀBAC i TERRASSA B
38
25
12
5
8
32
26
8
C.E. MERCANTIL
38
24
12
2
10
43
39
9
U.D. CORNELLÀ "B"
29
24
7
8
9
41
41
10
C.F. DAMM
24
24
7
3
14
30
51
11U.E. SABADELLENCA242573153267
12U.E. VILASSAR DE MAR232572163463
13
E.C. GRANOLLERS
22
24
6
4
14
29
42
14
C.F. BADALONA
20
24
5
5
14
25
45
15
U.D. UNIFICACIÓN BELLVITGE
15
24
4
3
17
25
75
16
UD. At. GRAMANET "B"
6
24
1
3
20
14
84






CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL GRUP 1er.

.
CLASSIFICACIÓ
PTS
PJ
PG
PE
PP
GF
GC
1
F.C. BARCELONA
72
26
23
3
0
127
11
2
C.F. DAMM "B"
62
25
19
5
1
88
21
3
U.D. CORNELLÀ
54
24
17
3
4
79
25
4
U.F.B. JÀBAC i TERRASSA
51
24
16
3
5
55
32
5
C. ESCOLA F. GAVÀ
51
25
16
3
6
47
24
6
U.E. VILASSAR DE M. "B"
42
24
13
3
8
55
47
7R.C.D. ESPANYOL "B"392511684849
8
C. GIMNÀSTIC MANRESA
36
24
11
3
10
42
53
9
C.E. MANRESA
32
25
10
2
13
47
49
10
U.D. MARIANAO POBLET
30
25
9
3
13
46
61
11
F.C. SANT CUGAT ESPORT
29
24
8
4
11
30
41
12U.D. At. GRAMAMET262682163849
13
F.C. SANTBOIÀ
17
25
4
5
16
26
75
14
U.E. SANT ILDEFONS
10
25
3
1
21
29
95
15
U.E. SANT ANDREU "B"
9
25
2
3
20
21
81
16
C.F. VILANOVA i la GELTRU
8
24
2
2
20
19
84







S E N T I M E N T P E R I C O . C O M