divendres, 13 de maig de 2011

FUTBOL-7

Fundació Priv.Esp. Mataró: 2 - RCDE Aleví "B": 3
(Jordi, Ángel, Miguel)


CLASSIFICACIÓ ALEVÍ PRIMERA DIVISIÓ, Grup 1er.

 
.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1
F.C. BARCELONA
11028271014722
2
U.D. At. GRAMANET
9629221610052
3
C.D. SANT GABRIEL "B"
892818469744
4
U.E. VILASSAR DE MAR
802915688869
5
U.E. SANT ANDREU
79291621110889
6
U.D. CORNELLÀ "B"
7229134127283
7
C.F. DAMM "B"
7129126118283
8
R.C.D. ESPANYOL "B"
7129133138986
9
C.E. MERCANTIL
6929124137084
10
VIC RIUPRIMER REFO F.C. "B"
6629121166794
11
U.F.B. JÀBAC I TERRASSA "B"
6329104158089
12
C.E. L'HOSPITALET "B"
6129102175884
13
U.D. MARIANAO POBLET "B"
582985164981
14
C. GIMNÀSTIC MANRESA
572984176691
15
FUND. PRIV. ESP. MATARÓ
4629512254102
16
E.C. GRANOLLERS
4129332346120


RCD Espanyol Benjamí "A": 16 - CD Blanes: 0
(Arnau 5, Máxim i Kilian 3, Adri 2, Soto, Amadou i Sergi)

 
 





CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ DE  BENJAMINS, Grup 3r.
 
.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1R.C.D. ESPANYOL11629290015011
2U.D. At. GRAMANET9929231511241
3C.F. BADALONA962920459740
4U.E. VILASSAR DE MAR9329211710454
5C.D. PREMIÀ DE DALT8428182810868
6ESC. F. BARBERÀ ANDALUCIA842817566326
7C.F. MOLLET U.E.772914696855
8P. BARCELONISTA S. CELONI6929124137174
9E.C. GRANOLLERS6928125117369
10C.D. SANT GABRIEL6429112165767
11F.C. PALAU SOLITÀ i  PLEGAMANS5329661769119
12C.F. TORDERA522866164774
13C.F. PARETS4829542043105
14C.F. SILS4429432256138
15U.E. CANOVELLES4229412436122
16C.D. BLANES3729222539130



CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ DE BENJAMINS, Grup 2n.

 
.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1
F.C. BARCELONA "B"
10129240510927
2
C.E. MANRESA
922820448131
3
C. GIMNÀSTIC MANRESA
892820178145
4
C.F. JUNIOR
892920097740
5
U.D. At. GRAMANET
82291721010159
6
U.E. SANT ANDREU "B"
792915598264
7
R.C.D. ESPANYOL "B"
782914787251
8
C. E. MERCANTIL
7229141148483
9
F.C. SANT CUGAT ESPORTS "B"
7028126106662
10
U.F.B. JÀBAC i TERRASSA
6829123146876
11
C.F. PREMIÀ DE DALT "B"
6428106127175
12
C. NATACIÓ TERRASSA
592894155973
13
C.ESCOLA F. GAVÀ "B"
502963205399
14
CFU. CAN RULL RÓMULO TR.
492955193278
15
F.C. FRUITOSENC
4229412427115
16
U.E. RUBÍ
3528142333118


 

A RECUPERAR EL NIVELL
I ELIMINAR A L'ATHLETIC CLUB



Cal aixecar-se de nou...

Independentment dels remors i noticies contradictòries que han arribat durant la setmana des de la capital de l’estat referent al nostre rival i botxí a la Superlliga, l’Espanyol no li queda altre que aixecar-se del cop fort, dur, que va encaixar diumenge. No hi ha altre.

En aquests moments, en mig de la desolació, de les llàgrimes de les jugadores, de la insensibilitat de masses consellers, inclòs de molts socis que els hi ve de vint euros a l’any mentre no tenen cap rubor de comprar pamflets esportius de manera inclòs diària que aquí no citaré per no fer-los encara propaganda, en mig de tots els infortunis no cal altre que aixecar-se i seguint lluitant.

Seguint lluitant i esperar que algú primerament es faci càrrec de la secció. El forat que ha deixat Josep Ramió no serà gens fàcil de cobrir. Per la seva faceta com a dirigent i per tot allò que s’hagi deixat en el camí en pro del futbol femení. Però de veritat si l’Espanyol s’estima aquest equip, aquest grup humà, ha d’haver-hi moltes més persones que estiguin disposades a prestar el seu ajut empresarial o/i de gestió, i aprofitar per que no dir-ho també, l’èxit i prestigi que dona el lluitar sempre per les finals. Per que només perden les finals, aquells que hi arriben, i estic segur que els mediocres i conformistes no en perdran cap...

Seguint lluitant i esperar que malgrat el difícil moment econòmic en general i empresarial en particular que viu el nostre país, algú que estimi aquest club pugui estar en condicions d’apostar fort per aquest equip malgrat tot campió. I dic campió per que elles no en tenen la culpa que la dictadura nacionalbarcelonista instal•lada en aquest totalitari país, ens envien ja amb premeditació col•legiats catalans que no tinguin altre funció que tirar per terra tot l’esforç d’un col•lectiu al llarg d’una temporada.

I si no hi ha ningú que s’ho pugui permetre, al menys entre varis patrocinadors en menor escala (la unió fa la força) pogué sobreviure i seguir apostant per aquesta senyal de modernitat que el futbol femení suposa i que  ha marcat –l’altre estendard és el futbol base – socialment i per bé, l’entitat espanyolista en els darrers anys.  

I en darrera instància, cal seguir lluitant al terreny de joc. Les jugadores, a les que mostro la meva admiració i recolzament, el quadre tècnic, i el públic del femení – escàs, però fidel i exemplar -. També afirmaré sense tallar-me un pèl i tot i que no pugui agradar a molta gent – la meva raó de ser com a Sentiment Perico no és glorificar ni divinitzar a ningú, sinó dir allò que pocs s’atreveixen a dir -, que les grans aficions es demostren en situacions així i no omplint camps quan el teu club  disputa finals o quan està moribund amb l’aigua al coll per evitar un descens. Ara, és el femení qui demana vostre assistència, per que encara que no ho sembli, a la tornada de la cruïlla, es deixa ja veure la presència amenaçadora d’un Athletic Club també tocat per la seva prematura pèrdua de la Superlliga.

Un Atlètic Club, que a la Copa de la Reina és l’antítesi de les espanyolistes. L’eliminatòria de quarts de final se li empassa i  indigesta gairebé sempre al quadre basc. És la competició maleïda per les basques. Tot lo contrari de les blanc-i-blaves que a la Copa de la Reina molts anys solucionen una temporada esguerrada. Tant de bo així sigui, malgrat que moltes vegades els enemics del femení no cal anar a buscar-los ni amb els rivals ni amb els mitjans de comunicació.

Els tenim a casa, també dins de l’afició per motius de ranci masclisme, i el més lamentable és que també dins del consell mentre el senyor president llença missatges poc clarificadors sobre l’autèntic futur de l’equip femení, i sobre tot dins també dins del estament arbitral.  El senyor Raul Calle Martínez, és el proper. Esperem tingui una lluïda actuació impartint justícia i no passi a engrandir la llarga llista de calamitats i despropòsits que hem hagut de patir recentment.     



 

PROBLEMES AL WEB.

UN GREU ERROR EN EL SISTEMA DEL SERVIDOR HA PROVOCAT LA CAIGUDA DE MILIONS DE PÀGINES EN TOT EL MON, I TAMBÉ SENTIMENT PERICO S'HA VIST AFECTAT PER AQUESTA INCIDÈNCIA.

ELS EFECTES D'AQUESTA CAIGUDA HAN OCASIONAT QUE LA  PÀGINA NO S'HAGI POGUT ACTUALITZAR DES D'AHIR NIT, I AL MATEIX TEMPS S'HAGIN ESBORRAT ELS DARRERS ARTICLES DES DE DIMECRES A LA NIT.

SENTIMENT PERICO PREGA DISCULPES ALS LECTORS, REMARCANT QUE LA INCIDÈNCIA ÉS TOTALMENT ALIENA A  SENTIMENT PERICO I ES PROCEDIRÀ TANT RÀPID COM SIGUI POSSIBLE AL RESTABLIMENT DELS ARTICLES AFECTATS AIXÍ COM A L'HABITUAL NORMALITAT. 


GRÀCIES. 


dijous, 12 de maig de 2011

ACTES SOCIALS: 37è ANIVERSARI
DE LA PENYA B i B. DE MONTCADA I REIXAC

Fotos cedides per la PBB de Montcada i Reixac

Este pasado domingo celebramos el trigésimo séptimo aniversario de nuestra peña con una barbacoa en las pistas el colegio El Viver de Montcada Bifurcación, en la cual nos dimos cita unos 80 pericos.

Como no podía ser de otra manera todo transcurrió con un inmejorable ambiente entre todos los asistentes, donde pudimos degustar todo tipo de carne, bebidas y pasteles.

Una vez concluida la comida, pasamos al momento del sorteo de abundante material cedido por el club, y después ya llego la hora de los parlamentos donde intervinieron, Salvador Fosas en representación de la FCPE y Jaume Martinez en nombre del RCD Espanyol de Barcelona. También se hicieron entrega de unos recuerdos por parte de nuestra peña, a las dos embajadas pericas presentes en nuestro 37º aniversario, como son las peñas de Pericos Montmeló y Perico Ferroviari, a ellas queremos agradecerles muy sinceramente su presencia.

Y la fiesta concluyo con un bingo, ya tradicional en todas las celebraciones de nuestra peña.

Nos quedan pocas palabras para agradecer una vez más la respuesta que todos nuestros socios tienen a cualquier acto que organizamos, es un honor para nosotros contar con personas de la calidad humana que tienen nuestros socios, gracias de corazón por hacernos sentir el orgullo de pertenecer a este gran club y a esta peña.



PBiB Montcada i Reixac
www.pericosmontcada.blogspot.com
607271055



FUTBOL BASE FEMENÍ:
EL FEMENÍ "C", SEGON, AL NO FALLAR EL BADALONA...

UD Taradell: 1 – RCD Espanyol Femení “C”: 7


Definitivament l'Espanyol Femení "C" serà sots-campió de lliga llevat de miracle de darrera hora, ja que el Badalona no va fallar en el seu compromís més complicat que li quedava, la visita del Riudeperes al que va guanyar per la mínima (2-1).

Les jugadores espanyolistes van fer la seva feina al golejar al feble Taradell 1-7 amb gols de  Sandra de la Cruz, Sara Navarro, Ari en dues ocasions, Maria, Georgina i Carla. El conjunt  espanyolista tancarà el campionat dissabte a les 20:00 hores a la Ciutat Esportiva rebent al cuer de la categoria, el Torelló. 

 
  
CLASSIFICACIÓ PRIMERA CATALANA FEMENINA, Grup 3r.



.
CLASSIFICACIÓ
PTS
PJ
PG
PE
PP
GF
GC
1
C.F. BADALONA
84
29
28
0
1
114
14
2
R.C.D. ESPANYOL "C"
82
29
27
1
1
131
15
3
A.E. LA SALLE PREMIÀ
64
29
20
4
5
107
53
4
At. RIUDEPERES C.F.
58
29
17
7
5
98
53
5U.D. SANT QUIRZE BESORA5229164811556
6
C.F. PALAUTORDERA
49
29
15
4
10
72
55
7C.F. Sta. EULÀLIA RONÇANA482914697361
8
C. BELLAVISTA MILAN
41
29
12
5
12
74
83
9
At. MASNOU
33
29
10
3
16
73
83
10
U.D. GURB
32
29
8
8
13
76
76
11
P BLANC i BLAVA LA ROCA "B"
30
29
9
3
17
53
79
12
C.F. AMETLLA DEL VALLÈS
27
29
7
6
16
51
84
13
U.S. CORRO D'AMUNT
24
29
7
3
19
52
103
14
U.D. TARADELL
23
29
7
2
20
34
88
15
C. ESP. PLA D'EN BOET
16
29
5
1
23
47
110
16
C.F. TORELLÓ
4
29
1
1
27
23
180



RCD Espanyol Juvenil Cadet: 1 (Mónica) - Vic Riuprimer: 1





.
CLASSIFICACIÓ
PTS
PJ
PG
PE
PP
GF
GC
1
U.E. L'ESTARTIT
7127232210619
2
F.C. BARCELONA
6827215111913
3
C.D. SANT GABRIEL
6427211510525
4
C.F. SANTPEDOR
542717376644
5
VIC RIUPRIMER REFO F.C.
522716476029
6
R.C.D. ESPANYOL
482715394736
7
FUND. P. ESP. At. VILAFRANCA
4327134105249
8
A.E.C. MANLLEU
4227133115248
9
C.E. EUROPA
4227133114755
10
C.E. MERCANTIL
262775154063
11
C.F. LES PRESES
252781173682
12
ESCUELA FUTBOL BONAIRE
232772182760
13
C.F. REUS DEPORTIU
212763183356
14
F.C. SANTBOIÀ
202762193376
15
F.C.CERDANYOLA DEL VALLÈS
1427422133123
16U.E. SEVA  112725201997



CFB Mas Catarro: 1 - RCDE Aleví-Benjamí-Prebenjamí Femení: 8


CLASSIFICACIÓ ALEVÍ-BENJAMÍ-PREBENJAMÍ FEMENÍ




.
CLASSIFICACIÓ
PTS
PJ
PG
PE
PP
GF
GC
1
R.C.D. ESPANYOL
114
29
28
1
0
157
27
2
C.D. SANT GABRIEL
109
28
27
0
1
134
16
3
F.C. LEVANTE LAS PLANAS
101
28
24
1
3
141
37
4
OAR VIC
98
28
13
0
5
128
58
5
U.E. TONA
92
29
21
0
7
122
55
6
C.E. SEAGULL
85
28
19
0
9
135
82
7
U.E. SANTS
80
29
17
0
12
139
100
8
CF.B. MAS CATARRO
80
29
16
3
10
110
88
9
ESC.F. BARBERÀ ANDALUCIA  80291631010889
10
U.E. VILASSAR DE MAR
682912314112119
11
P. BLANC BLAVA VILADECANS
66
29
12
1
16
81
96
12
P. BLANC BLAVA LA ROCA
54
29
8
1
20
73
131
13UNIFIC. CF. Sta. PERPETUA5328811972140
14
U.E. SANT ANDREU
48
29
5
4
20
62
132
15
C.E. CANYELLES
43
29
4
2
23
39
130
16C.E. SABADELL F.C.4229242366154
17
ESCUELA F. BONAIRE
40
29
2
2
25
44
138
18
CERDANYOLA del VALLÈS FC
29
29
0
0
29
35
166
 



TORNEJOS COMPLEMENTARIS
 
CE Sabadell FC: 4 - RCDE Infantil-Aleví "A": 4

 
 COMPLEMENTARI.                                             1a. DIV. INFANTIL-ALEV. FEM, Grup 1n. PTS PJPG PE PP GFGC
1
F.C. BARCELONA
164400196
2
R.C.D. ESPANYOL
1142111515
3
CE SABADELL FC
84112915
3
C. D. SANT GABRIEL "A"
44004714


 COMPLEMENTARI.                                                 1a. DIVISIÓ INFANTIL FEM. Gr. 3PTS PJPG PE PP GFGC
1
C.F. IGUALADA "B"
1343012113
2
A.E.C. MANLLEU
932011816
3
R.C.D. ESPANYOL "B"
9320186
4
C.D. SANT GABRIEL "B"
631021516
5
C.F. PALLEJA
33003819


 



S E N T I M E N T P E R I C O . C O M