dissabte, 1 d’octubre de 2011

ACTES SOCIALS:
II BUTIFARRADA A SANTS-HOSTAFRANCS












TRIOMF DEL CADET "B" A LA NIKE PREMIER CUP. EL CONJUNT DE GERARD ZARAGOZA DERROTA AL GIRONA EN LA GRAN FINAL I SERÀ EL REPRESENTANT CATALÀ A LA FASE ESTATAT DE LA COMPETICIÓ. POCHETTINO DONA LA LLISTA DE CONVOCATS PER ENFRONTAR-SE AL REAL MADRID (ESTADI RCDE, DIUMENGE 22:00h). ELS ESCOLLITS SON: CRISTIAN ÁLVAREZ, KIKO CASILLA, JAVI LÓPEZ, GALÁN, FORLÍN, HÉCTOR MORENO, RAÚL RODRÍGUEZ, DÍDAC VILÀ, BAENA, ROMARIC, JAVI MÁRQUEZ, SERGIO GARCÍA, VERDÚ, WEISS, DÁTOLO, RUI FONTE, THIEVY I CRISTIAN ALFONSO. ÁLVARO ES BAIXA PER FEBRE, MENTRE QUE AMAT I PANDIANI PER SANCIÓ.



(Penya Blanc i Blava Sants – Hostafrancs; Carrer Bejar: Josep Maria)

Aquest matí ha tingut lloc organitzat per la Penya Blanc-i-Blava de Sants-Hostafrancs i en el marc de la festa major d’aquest barri de Barcelona, la II Butifarrada Perica en el carrer Bejar on és situada la seu social d’aquesta ambaixada perica, el Bar “La Cova d’Or”.

La penya que presideix Josep Maria Morte celebra aquesta segona edició d’aquest acte popular en el que s’han donat cita gairebé un centenar d’espanyolistes, i en el que ha destacat la presència dels membres de la FCPE Salvador Fosas i Lluis Domínguez, la directora de relacions externes i organització del futbol femení, Patricia Coma, amb la que han vingut diverses jugadores del primer equip i de la pedrera espanyolista i no ha faltat el “Perico”, la mascota del RCD Espanyol.

divendres, 30 de setembre de 2011

EL DARRER CALENDARI DEL
FUTBOL BASE: EL PREBENJAMÍ





Els més petits del futbol base espanyolista, l’equip Prebenjamí, enquadrat en el grup de Tercera Divisió Benjamí, grup sisè (l’equip malgrat ser prebenjamí al igual que la passada temporada s’enfrontarà a equips benjamins), va disputar un amistós a la Ciutat Esportiva de Sadrià (4-2) davant el Club Esp. Vila Olímpica. Aquestes son imatges d’aquell partit.

Aquest diumenge (al igual que l’Aleví “A” i l’Aleví “B”) el Prebenjamí disputarà durant la tarda, un partit amistós davant el CF Villarreal a la Ciutat Esportiva de Sadrià.

Aquest és el calendari del Prebenjami, el darrer calendari que completa tot el futbol base des de l’Espanyol B fins els més petits.




CATEGORIA BENJAMÍ TERCERA DIVISIÓ, GRUP 6è.
CAMPIONAT DE LLIGA 2011-2012


Primera Volta ....... Segona Volta


Jornada 1 (09-10-2011) Jornada 16 (12-02-2012)

ARRABAL-CALAF DE GRAMANET "D" - F.C. MARTINENC "E"
C.F. SINGUERLÍN - C.D. SANT GABRIEL "D"
C.D. PUJADAS "C" - R.C.D. ESPANYOL "C"
U.E. MONTIGALÀ - A.E. UNIFICACIÓ BADALONA SUD "B"
C.F. ALZAMORA "B" - FUNDACIO ESPORT.HOSPITALET AT
S.E. MERCAT NOU MAGORIA "B" - CLUB ESP. VILA OLÍMPICA "E"
FUNDACIO P.E. EUROPA "G" - Descansa
C.F. DON BOSCO - U.E. SANT ANDREU "F"



Jornada 2 (16-10-2011) Jornada 17 (26-02-2012)

F.C. MARTINENC "E" - C.F. DON BOSCO
C.D. SANT GABRIEL "D" - ARRABAL-CALAF DE GRAMANET "D"
R.C.D. ESPANYOL "C" - C.F. SINGUERLÍN
A.E. UNIFICACIÓ BADALONA SUD "B" - C.D. PUJADAS "C"
FUNDACIO ESPORT.HOSPITALET AT - U.E. MONTIGALÀ
CLUB ESP. VILA OLÍMPICA "E" - C.F. ALZAMORA "B"
Descansa - S.E. MERCAT NOU MAGORIA "B"
U.E. SANT ANDREU "F" - FUNDACIO P.E. EUROPA "G"



Jornada 3 (23-10-2011) Jornada 18 (04-03-2012)

F.C. MARTINENC "E" - C.D. SANT GABRIEL "D"
ARRABAL-CALAF DE GRAMANET "D" - R.C.D. ESPANYOL "C"
C.F. SINGUERLÍN - A.E. UNIFICACIÓ BADALONA SUD "B"
C.D. PUJADAS "C" - FUNDACIO ESPORT.HOSPITALET AT
U.E. MONTIGALÀ - CLUB ESP. VILA OLÍMPICA "E"
C.F. ALZAMORA "B" - Descansa
S.E. MERCAT NOU MAGORIA "B" - U.E. SANT ANDREU "F"
C.F. DON BOSCO - FUNDACIO P.E. EUROPA "G"



Jornada 4 (30-10-2011) Jornada 19 (11-03-2012)

C.D. SANT GABRIEL "D" - C.F. DON BOSCO
R.C.D. ESPANYOL "C" - F.C. MARTINENC "E"
A.E. UNIFICACIÓ BADALONA SUD "B" - ARRABAL-CALAF DE GRAMANET "D"
FUNDACIO ESPORT.HOSPITALET AT - C.F. SINGUERLÍN
CLUB ESP. VILA OLÍMPICA "E" - C.D. PUJADAS "C"
Descansa - U.E. MONTIGALÀ
U.E. SANT ANDREU "F" - C.F. ALZAMORA "B"
FUNDACIO P.E. EUROPA "G" - S.E. MERCAT NOU MAGORIA "B"



Jornada 5 (06-11-2011) Jornada 20 (18-03-2012)

C.D. SANT GABRIEL "D" - R.C.D. ESPANYOL "C"
F.C. MARTINENC "E" - A.E. UNIFICACIÓ BADALONA SUD "B"
ARRABAL-CALAF DE GRAMANET "D" - FUNDACIO ESPORT.HOSPITALET AT
C.F. SINGUERLÍN - CLUB ESP. VILA OLÍMPICA "E"
C.D. PUJADAS "C" - Descansa
U.E. MONTIGALÀ - U.E. SANT ANDREU "F"
C.F. ALZAMORA "B" - FUNDACIO P.E. EUROPA "G"
C.F. DON BOSCO - S.E. MERCAT NOU MAGORIA "B"



Jornada 6 (13-11-2011) Jornada 21 (25-03-2012)

R.C.D. ESPANYOL "C" - C.F. DON BOSCO
A.E. UNIFICACIÓ BADALONA SUD "B" - C.D. SANT GABRIEL "D"
FUNDACIO ESPORT.HOSPITALET AT - F.C. MARTINENC "E"
CLUB ESP. VILA OLÍMPICA "E" - ARRABAL-CALAF DE GRAMANET "D"
Descansa - C.F. SINGUERLÍN
U.E. SANT ANDREU "F" - C.D. PUJADAS "C"
FUNDACIO P.E. EUROPA "G" - U.E. MONTIGALÀ
S.E. MERCAT NOU MAGORIA "B" - C.F. ALZAMORA "B"



Jornada 7 (20-11-2011) Jornada 22 (01-04-2012)

R.C.D. ESPANYOL "C" - A.E. UNIFICACIÓ BADALONA SUD "B"
C.D. SANT GABRIEL "D" - FUNDACIO ESPORT.HOSPITALET AT
F.C. MARTINENC "E" - CLUB ESP. VILA OLÍMPICA "E"
ARRABAL-CALAF DE GRAMANET "D" - Descansa
C.F. SINGUERLÍN - U.E. SANT ANDREU "F"
C.D. PUJADAS "C" - FUNDACIO P.E. EUROPA "G"
U.E. MONTIGALÀ - S.E. MERCAT NOU MAGORIA "B"
C.F. DON BOSCO - C.F. ALZAMORA "B"



Jornada 8 (27-11-2011) Jornada 23 (15-04-2012)

A.E. UNIFICACIÓ BADALONA SUD "B" - C.F. DON BOSCO
FUNDACIO ESPORT.HOSPITALET AT - R.C.D. ESPANYOL "C"
CLUB ESP. VILA OLÍMPICA "E" - C.D. SANT GABRIEL "D"
Descansa - F.C. MARTINENC "E"
U.E. SANT ANDREU "F" - ARRABAL-CALAF DE GRAMANET "D"
FUNDACIO P.E. EUROPA "G" - C.F. SINGUERLÍN
S.E. MERCAT NOU MAGORIA "B" - C.D. PUJADAS "C"
C.F. ALZAMORA "B" - U.E. MONTIGALÀ



Jornada 9 (04-12-2011) Jornada 24 (22-04-2012)






A.E. UNIFICACIÓ BADALONA SUD "B" - FUNDACIO ESPORT.HOSPITALET AT
R.C.D. ESPANYOL "C" - CLUB ESP. VILA OLÍMPICA "E"
C.D. SANT GABRIEL "D" - Descansa
F.C. MARTINENC "E" - U.E. SANT ANDREU "F"
ARRABAL-CALAF DE GRAMANET "D" - FUNDACIO P.E. EUROPA "G"
C.F. SINGUERLÍN - S.E. MERCAT NOU MAGORIA "B"
C.D. PUJADAS "C" - C.F. ALZAMORA "B"
C.F. DON BOSCO - U.E. MONTIGALÀ






Jornada 10 (18-12-2011) Jornada 25 (29-04-2012)

FUNDACIO ESPORT.HOSPITALET AT - C.F. DON BOSCO
CLUB ESP. VILA OLÍMPICA "E" - A.E. UNIFICACIÓ BADALONA SUD "B"
Descansa - R.C.D. ESPANYOL "C"
U.E. SANT ANDREU "F" - C.D. SANT GABRIEL "D"
FUNDACIO P.E. EUROPA "G" - F.C. MARTINENC "E"
S.E. MERCAT NOU MAGORIA "B" - ARRABAL-CALAF DE GRAMANET "D"
C.F. ALZAMORA "B" - C.F. SINGUERLÍN
U.E. MONTIGALÀ - C.D. PUJADAS "C"



Jornada 11 (08-01-2012) Jornada 26 (06-05-2012)

FUNDACIO ESPORT.HOSPITALET AT - CLUB ESP. VILA OLÍMPICA "E"
A.E. UNIFICACIÓ BADALONA SUD "B" - Descansa
R.C.D. ESPANYOL "C" - U.E. SANT ANDREU "F"
C.D. SANT GABRIEL "D" - FUNDACIO P.E. EUROPA "G"
F.C. MARTINENC "E" - S.E. MERCAT NOU MAGORIA "B"
ARRABAL-CALAF DE GRAMANET "D" - C.F. ALZAMORA "B"
C.F. SINGUERLÍN - U.E. MONTIGALÀ
C.F. DON BOSCO - C.D. PUJADAS "C"



Jornada 12 (15-01-2012) Jornada 27 (13-05-2012)

CLUB ESP. VILA OLÍMPICA "E" - C.F. DON BOSCO
Descansa - FUNDACIO ESPORT.HOSPITALET AT
U.E. SANT ANDREU "F" - A.E. UNIFICACIÓ BADALONA SUD "B"
FUNDACIO P.E. EUROPA "G" - R.C.D. ESPANYOL "C"
S.E. MERCAT NOU MAGORIA "B" - C.D. SANT GABRIEL "D"
C.F. ALZAMORA "B" - F.C. MARTINENC "E"
U.E. MONTIGALÀ - ARRABAL-CALAF DE GRAMANET "D"
C.D. PUJADAS "C" - C.F. SINGUERLÍN



Jornada 13 (22-01-2012) Jornada 28 (20-05-2012)

CLUB ESP. VILA OLÍMPICA "E" - Descansa
FUNDACIO ESPORT.HOSPITALET AT - U.E. SANT ANDREU "F"
A.E. UNIFICACIÓ BADALONA SUD "B" - FUNDACIO P.E. EUROPA "G"
R.C.D. ESPANYOL "C" - S.E. MERCAT NOU MAGORIA "B"
C.D. SANT GABRIEL "D" - C.F. ALZAMORA "B"
F.C. MARTINENC "E" - U.E. MONTIGALÀ
ARRABAL-CALAF DE GRAMANET "D" - C.D. PUJADAS "C"
C.F. DON BOSCO - C.F. SINGUERLÍN



Jornada 14 (29-01-2012) Jornada 29 (27-05-2012)

C.F. DON BOSCO - Descansa
U.E. SANT ANDREU "F" - CLUB ESP. VILA OLÍMPICA "E"
FUNDACIO P.E. EUROPA "G" - FUNDACIO ESPORT.HOSPITALET AT
S.E. MERCAT NOU MAGORIA "B" - A.E. UNIFICACIÓ BADALONA SUD "B"
C.F. ALZAMORA "B" - R.C.D. ESPANYOL "C"
U.E. MONTIGALÀ - C.D. SANT GABRIEL "D"
C.D. PUJADAS "C" - F.C. MARTINENC "E"
C.F. SINGUERLÍN - ARRABAL-CALAF DE GRAMANET "D"




Jornada 15 (05-02-2012) Jornada 30 (03-06-2012)

Descansa - U.E. SANT ANDREU "F"
CLUB ESP. VILA OLÍMPICA "E" - FUNDACIO P.E. EUROPA "G"
FUNDACIO ESPORT.HOSPITALET AT - S.E. MERCAT NOU MAGORIA "B"
A.E. UNIFICACIÓ BADALONA SUD "B" - C.F. ALZAMORA "B"
R.C.D. ESPANYOL "C" - U.E. MONTIGALÀ
C.D. SANT GABRIEL "D" - C.D. PUJADAS "C"
F.C. MARTINENC "E" - C.F. SINGUERLÍN
ARRABAL-CALAF DE GRAMANET "D" - C.F. DON BOSCO

EL CADET "B" DISPUTARÀ DEMÀ
LA FASE CATALANA DE LA NIKE PREMIER CUP.

Foto d'arxiu.L'Espanyol a la passada edició va caure a quarts de final als penals, davant qui seria el sorprenent campió: El Gironés-Sàbat, del que dos jugadors (Kike i Andreu) militen actualment al Cadet A espanyolista.




Un any més, el Mpal. dels Alumnes Obrers de Vilanova i la Geltrú, acollirà la disputa de la Nike Premier Cup, en la seva fase catalana.

Un total de dotze clubs de tota Catalunya es donaran demà cita per fer-se amb el títol i treure el bitllet que doni dret a estar a la fase espanyola de la competició. Recordem, que el vigent campió és el Gironés-Sàbat que es va adjudicar el torneig en la seva passada edició de 2011.

Aquesta serà la 19ena. edició del torneig, que s’iniciarà a partir de les 09:00 hores del matí amb la disputa de la fase prèvia. Per la tarda tindran lloc les semifinals a partir de les 18:15 hores i a les 20:00 h. tindrà lloc la gran final. Veurem si també aquest any hi ha equips modestos que s’interposin en el camí d’Espanyol i Barcelona i protagonitzin la sorpresa de deixar fora a algú dels dos “grans” o inclòs als dos, com va succeir en la passada edició. A nivell estatal, el Valencia CF és el vigent campió en derrotar al R. Madrid en la passada final espanyola, mentre que a nivell mundial, el Pachuca mexicà és el campió del mon en aquesta categoria.

CALENDARIS:
PRIMERA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 2n.

CALENDARI CAMPIONAT LLIGA 2011/12
CATEGORIA PRIMERA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 2n.


Primera Volta ... ..... Segona Volta


Jornada 1 (25-09-2011) Jornada 16 (29-01-2012)

C. GIMNÀSTIC MANRESA - C.E. MANRESA
C.D. LA LLAGOSTA - VIC RIUPRIMER REFO FUTBOL CLUB
E.C. GRANOLLERS - F.C. PALAU SOLITA I PLEGAMANS
MERCANTIL, C.E. - C.D. PREMIÀ DE DALT "B"
R.C.D. ESPANYOL "B" - U.D. CAN ANGLADA
U.E. SANT ANDREU "B" - C.F. IGUALADA "B"
U.E. MOLLET C.F. - U.D. At. GRAMENET MILAN "B"
F.C. SANT CUGAT ESPORT "B" - C. NATACIÓ TERRASSA



Jornada 2 (02-10-2011) Jornada 17 (05-02-2012)

C.E. MANRESA - F.C. SANT CUGAT ESPORT "B"
VIC RIUPRIMER REFO FUTBOL CLUB - C. GIMNÀSTIC MANRESA
F.C. PALAU SOLITA I PLEGAMANS - C.D. LA LLAGOSTA
C.D. PREMIÀ DE DALT "B" - E.C. GRANOLLERS
U.D. CAN ANGLADA - MERCANTIL, C.E.
C.F. IGUALADA "B" - R.C.D. ESPANYOL "B"
U.D. At. GRAMENET MILAN "B" - U.E. SANT ANDREU "B"
C. NATACIÓ TERRASSA - U.E. MOLLET C.F.



Jornada 3 (09-10-2011) Jornada 18 (12-02-2012)

C.E. MANRESA - VIC RIUPRIMER REFO FUTBOL CLUB
C. GIMNÀSTIC MANRESA - F.C. PALAU SOLITA I PLEGAMANS
C.D. LA LLAGOSTA - C.D. PREMIÀ DE DALT "B"
E.C. GRANOLLERS - U.D. CAN ANGLADA
MERCANTIL, C.E. - C.F. IGUALADA "B"
R.C.D. ESPANYOL "B" - U.D. At. GRAMENET MILAN "B"
U.E. SANT ANDREU "B" - C. NATACIÓ TERRASSA
F.C. SANT CUGAT ESPORT "B" - U.E. MOLLET C.F.



Jornada 4 (16-10-2011) Jornada 19 (26-02-2012)

VIC RIUPRIMER REFO FUTBOL CLUB - F.C. SANT CUGAT ESPORT "B"
F.C. PALAU SOLITA I PLEGAMANS - C.E. MANRESA
C.D. PREMIÀ DE DALT "B" - C. GIMNÀSTIC MANRESA
U.D. CAN ANGLADA - C.D. LA LLAGOSTA
C.F. IGUALADA "B" - E.C. GRANOLLERS
U.D. At. GRAMENET MILAN "B" - MERCANTIL, C.E.
C. NATACIÓ TERRASSA - R.C.D. ESPANYOL "B"
U.E. MOLLET C.F. - U.E. SANT ANDREU "B"



Jornada 5 (23-10-2011) Jornada 20 (04-03-2012)

VIC RIUPRIMER REFO FUTBOL CLUB - F.C. PALAU SOLITA I PLEGAMANS
C.E. MANRESA - C.D. PREMIÀ DE DALT "B"
C. GIMNÀSTIC MANRESA - U.D. CAN ANGLADA
C.D. LA LLAGOSTA - C.F. IGUALADA "B"
E.C. GRANOLLERS - U.D. At. GRAMENET MILAN "B"
MERCANTIL, C.E. - C. NATACIÓ TERRASSA
R.C.D. ESPANYOL "B" - U.E. MOLLET C.F.
F.C. SANT CUGAT ESPORT "B" - U.E. SANT ANDREU "B"



Jornada 6 (30-10-2011) Jornada 21 (11-03-2012)

F.C. PALAU SOLITA I PLEGAMANS - F.C. SANT CUGAT ESPORT "B"
C.D. PREMIÀ DE DALT "B" - VIC RIUPRIMER REFO FUTBOL CLUB
U.D. CAN ANGLADA - C.E. MANRESA
C.F. IGUALADA "B" - C. GIMNÀSTIC MANRESA
U.D. At. GRAMENET MILAN "B" - C.D. LA LLAGOSTA
C. NATACIÓ TERRASSA - E.C. GRANOLLERS
U.E. MOLLET C.F. - MERCANTIL, C.E.
U.E. SANT ANDREU "B" - R.C.D. ESPANYOL "B"



Jornada 7 (06-11-2011) Jornada 22 (18-03-2012)

F.C. PALAU SOLITA I PLEGAMANS - C.D. PREMIÀ DE DALT "B"
VIC RIUPRIMER REFO FUTBOL CLUB - U.D. CAN ANGLADA
C.E. MANRESA - C.F. IGUALADA "B"
C. GIMNÀSTIC MANRESA - U.D. At. GRAMENET MILAN "B"
C.D. LA LLAGOSTA - C. NATACIÓ TERRASSA
E.C. GRANOLLERS - U.E. MOLLET C.F.
MERCANTIL, C.E. - U.E. SANT ANDREU "B"
F.C. SANT CUGAT ESPORT "B" - R.C.D. ESPANYOL
"B"



Jornada 8 (13-11-2011) Jornada 23 (25-03-2012)

C.D. PREMIÀ DE DALT "B" - F.C. SANT CUGAT ESPORT "B"
U.D. CAN ANGLADA - F.C. PALAU SOLITA I PLEGAMANS
C.F. IGUALADA "B" - VIC RIUPRIMER REFO FUTBOL CLUB
U.D. At. GRAMENET MILAN "B" - C.E. MANRESA
C. NATACIÓ TERRASSA - C. GIMNÀSTIC MANRESA
U.E. MOLLET C.F. - C.D. LA LLAGOSTA
U.E. SANT ANDREU "B" - E.C. GRANOLLERS
R.C.D. ESPANYOL "B" - MERCANTIL, C.E.



Jornada 9 (20-11-2011) Jornada 24 (01-04-2012)

C.D. PREMIÀ DE DALT "B" - U.D. CAN ANGLADA
F.C. PALAU SOLITA I PLEGAMANS - C.F. IGUALADA "B"
VIC RIUPRIMER REFO FUTBOL CLUB - U.D. At. GRAMENET MILAN "B"
C.E. MANRESA - C. NATACIÓ TERRASSA
C. GIMNÀSTIC MANRESA - U.E. MOLLET C.F.
C.D. LA LLAGOSTA - U.E. SANT ANDREU "B"
E.C. GRANOLLERS - R.C.D. ESPANYOL "B"
F.C. SANT CUGAT ESPORT "B" - MERCANTIL, C.E.



Jornada 10 (27-11-2011) Jornada 25 (15-04-2012)

U.D. CAN ANGLADA - F.C. SANT CUGAT ESPORT "B"
C.F. IGUALADA "B" - C.D. PREMIÀ DE DALT "B"
U.D. At. GRAMENET MILAN "B" - F.C. PALAU SOLITA I PLEGAMANS
C. NATACIÓ TERRASSA - VIC RIUPRIMER REFO FUTBOL CLUB
U.E. MOLLET C.F. - C.E. MANRESA
U.E. SANT ANDREU "B" - C. GIMNÀSTIC MANRESA
R.C.D. ESPANYOL "B" - C.D. LA LLAGOSTA
MERCANTIL, C.E. - E.C. GRANOLLERS



Jornada 11 (04-12-2011) Jornada 26 (22-04-2012)

U.D. CAN ANGLADA - C.F. IGUALADA "B"
C.D. PREMIÀ DE DALT "B" - U.D. At. GRAMENET MILAN "B"
F.C. PALAU SOLITA I PLEGAMANS - C. NATACIÓ TERRASSA
VIC RIUPRIMER REFO FUTBOL CLUB - U.E. MOLLET C.F.
C.E. MANRESA - U.E. SANT ANDREU "B"
C. GIMNÀSTIC MANRESA - R.C.D. ESPANYOL "B"
C.D. LA LLAGOSTA - MERCANTIL, C.E.
F.C. SANT CUGAT ESPORT "B" - E.C. GRANOLLERS



Jornada 12 (18-12-2011) Jornada 27 (29-04-2012)

C.F. IGUALADA "B" - F.C. SANT CUGAT ESPORT "B"
U.D. At. GRAMENET MILAN "B" - U.D. CAN ANGLADA
C. NATACIÓ TERRASSA - C.D. PREMIÀ DE DALT "B"
U.E. MOLLET C.F. - F.C. PALAU SOLITA I PLEGAMANS
U.E. SANT ANDREU "B" - VIC RIUPRIMER REFO FUTBOL CLUB
R.C.D. ESPANYOL "B" - C.E. MANRESA
MERCANTIL, C.E. - C. GIMNÀSTIC MANRESA
E.C. GRANOLLERS - C.D. LA LLAGOSTA



Jornada 13 (08-01-2012) Jornada 28 (06-05-2012)

C.F. IGUALADA "B" - U.D. At. GRAMENET MILAN "B"
U.D. CAN ANGLADA - C. NATACIÓ TERRASSA
C.D. PREMIÀ DE DALT "B" - U.E. MOLLET C.F.
F.C. PALAU SOLITA I PLEGAMANS - U.E. SANT ANDREU "B"
VIC RIUPRIMER REFO FUTBOL CLUB - R.C.D. ESPANYOL "B"
C.E. MANRESA - MERCANTIL, C.E.
C. GIMNÀSTIC MANRESA - E.C. GRANOLLERS
F.C. SANT CUGAT ESPORT "B" - C.D. LA LLAGOSTA



Jornada 14 (15-01-2012) Jornada 29 (13-05-2012)

F.C. SANT CUGAT ESPORT "B" - U.D. At. GRAMENET MILAN "B"
C. NATACIÓ TERRASSA - C.F. IGUALADA "B"
U.E. MOLLET C.F. - U.D. CAN ANGLADA
U.E. SANT ANDREU "B" - C.D. PREMIÀ DE DALT "B"
R.C.D. ESPANYOL "B" - F.C. PALAU SOLITA I PLEGAMANS
MERCANTIL, C.E. - VIC RIUPRIMER REFO FUTBOL CLUB
E.C. GRANOLLERS - C.E. MANRESA
C.D. LA LLAGOSTA - C. GIMNÀSTIC MANRESA



Jornada 15 (22-01-2012) Jornada 30 (20-05-2012)

U.D. At. GRAMENET MILAN "B" - C. NATACIÓ TERRASSA
C.F. IGUALADA "B" - U.E. MOLLET C.F.
U.D. CAN ANGLADA - U.E. SANT ANDREU "B"
C.D. PREMIÀ DE DALT "B" - R.C.D. ESPANYOL "B"
F.C. PALAU SOLITA I PLEGAMANS - MERCANTIL, C.E.
VIC RIUPRIMER REFO FUTBOL CLUB - E.C. GRANOLLERS
C.E. MANRESA - C.D. LA LLAGOSTA
C. GIMNÀSTIC MANRESA - F.C. SANT CUGAT ESPORT "B"


dijous, 29 de setembre de 2011

BON COMENÇAMENT DEL
INFANTIL "B" A SANTA COLOMA

U.D. At. Gramenet: 1 – RCD Espanyol Infantil “B”: 3

Fitxa Tècnica:
UD At. Gramenet: Ivan Rozenski, David Rozenski, Guillem Perales, Juan Antonio, Kilian Delgado, Masatou Chiba, Alex Saumell, Joel Fernández, Krol Urbina, Rubén Hisado i Ramon Fernández.

RCD Espanyol: Alex Vega, Jairo, Yohanes, Marc Bernils, Marc Vicente, Sergi, Arnau, Guillem, Fode, Josep Puig, Joel Ruíz. 

Àrbitre: Lluis Company Jiménez, de la delegació de Barcelona. Va mostrar cartolines grogues als locals Rubén Hisado, m. 31 i Juan Antonio, m. 46 i als visitants Guillem, m. 33, i Albert, m. 69.   

Gols: 0-1: Arnau, m. 15; 1-1: Rubén Hisado, m 17; 1-2: Arnau, m. 28; 1-3: Fode, m. 59.

Incidències: Encontre corresponent al grup segon de Primera Divisió Infantil disputat la tarda de dissabte a Sta. Coloma de Gramenet. 



CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL, GRUP 2n.




.
CLASSIFICACIÓ
PTS
PJ
PG
PE
PP
GF
GC
1
C.F. BADALONA
3
1
1
0
0
5
0
2
FUND. PRIV. ESP. MATARÓ
3
1
1
0
0
4
1
3
R.C.D. ESPANYOL "B"
3
1
1
0
0
3
1
4
UFB JÀBAC i TERRASSA "B"
3
1
1
0
0
2
1
5
U.D. CORNELLÀ "B"
3
1
1
0
0
1
0
6
C. GIMNÀSTIC MANRESA "B"
1
1
0
1
0
2
2
7
C. GIMNÀSTIC MANRESA
1
1
0
1
0
2
2
8
U.D. CIRERA
1
1
0
1
0
1
1
9C.F. DAMM1101011
10
F.C. BARCELONA "B"
0
0
0
0
0
0
0
11
VIC RIUPRIMER REFO F.C.
0
0
0
0
0
0
0
12U.E. VILASSAR DE MAR0100112
13
F.C. SANT CUGAT ESPORT
0
1
0
0
1
0
1
14
U.D. At. GRAMENENT
0
1
0
0
1
1
3
15
C.E. MERCANTIL
0
1
0
0
1
1
4
16
C.E. EUROPA
0
1
0
0
1
0
5


CARA I CREU EN EL
COMENÇAMENT DELS BENJAMINS




F.P.E.F. Calella: 1 – Benjamí “A”: 1

Punxada del Benjamí “A” en l’estrena de la lliga a la ciutat de l’Alt Maresme. Els jugadors de Xavi Manzano tan sols van pogué esgarrapar un punt en la seva visita a Calella després que el conjunt local s’avancés en el marcador als tretze minuts de joc. El golejador Rubén, establiria les taules definitives en el minut 40 de joc.

Mal començament de l’equip, però queda tota una lliga per revertir aquest resultat negatiu, assolir el joc adient i demostrar sobre la gespa la classe i qualitat dels integrants d’aquesta fornada de la que sense anar més lluny l’etern rival no ha pogut superar en les dues darreres confrontacions en els tornejos disputats fa prou feines unes setmanes.


Fitxa Tècnica:
FPEF Calella: Josep Teruel, Xavier Villagrasa, Joan Romaguer, Badar El Amerani, Jordi Escobar, David Nielsen, i Gregori Gracia.

RCD Espanyol: Darwin, Xavier Pérez, Ismael, Dereck, Oscar Carrasco, Rubén, Gerard Yepes...

Àrbitre: Pedro Bailón Díaz.

Gols: 1-0: Joan Romaguer, m. 13; 1-1: Rubén, m. 40

Incidències: Zona Esportiva de la Muntanyeta, Calella. Partit corresponent a la primera jornada de lliga del grup tercer de Primera Divisió Benjamí. 


CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 3r. 

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC
1F.C. BARCELONA "B"31100100
2C.F. BADALONA3110082
3FUNDACIÓ P.E. EUROPA3110082
4C.F. DAMM3110062
5C.D. SANT GABRIEL3110074
6U.E. SANT ANDREU3110052
7C.D. PREMIÀ DE DALT3110032
8R.C.D. ESPANYOL1101011
9FUNDACIÓ P. ESC. F. CALELLA1101011
10VILA OLÍMPICA CLUB ESP.0100123
11U.E. VILASSAR DE MAR0100147
12ESC. F. BARBERÀ ANDALUCIA0100125
13U.D. At. GRAMENET0100126
14ROCAFONDA CLUB FUTBOL0100128
15C.F. TORDERA0100128
16P. BARCELONISTA SANT CELONI01001010



RCD Espanyol Benjamí “B”: 4 – U.D. Can Anglada: 0

Fitxa Tècnica:
RCD Espanyol: Marçal Ros, Jesús Alba, Ian Pérez, Pol Marín, Jonathan Heredia, Jose Miguel, Marc Pubill…

UD Can Anglada: Iker Piedra, Ivan Garrido, Alberto Salamanca, Ethan Aguilar, Hugo Serrano, Javier Morales, i Adrián Cabrerizo.

Àrbitre: Miquel Adrover García.

Gols: 1-0: Ian, m. 11; 2-0: Pol Marín, m. 18; 3-0: Jose Miguel, m. 35; 4-0: Jesús Alba, m. 42.

Incidències: Camp tercer de la Ciutat Esportiva de Sadrià. Encontre disputat a primeres hores de la tard de dissabte corresponent al campionat de lliga del grup segon de Primera Divisió de Benjamins en el que va ser el debut de l’equip de Xavier Corominas. 


CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 2n. 

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC
1
C.E. MERCANTIL
3110090
2
E.C. GRANOLLERS
3110080
3
C.E. MANRESA
3110050
4
R.C.D. ESPANYOL
3110040
5
VIC RIUPRIMER REFO F.C.
3110053
6
U.E. MOLLET C.F.
3110031
7
U.E. SANT ANDREU
3110043
8
F.C. SANT CUGAT ESPORTS "B"
3110043
9
C.F. IGUALADA "B"
0100134
10
C. NATACIÓ TERRASSA
0100134
11
C.D. LA LLAGOSTA
0100135
12
U.D. At. GRAMENET
0100113
13
U.D. CAN ANGLADA
0100104
14
C. GIMNÀSTIC MANRESA
0100105
15
F.C. PALAU SOLITÀ I PLEGAMANS
0100108
16
C.D. PREMIÀ DE DALT "B"
0100109




S E N T I M E N T P E R I C O . C O M