dissabte, 10 de desembre de 2011

TRIOMF DEL PREBENJAMÍ DAVANT LA VILA
CONTINUANT AL SEGON LLOC A LA TAULA









POCHETTINO HA DONAT LA LLISTA DE CONVOCATS PER ENFRONTAR-SE DEMÀ A L’ESTADI DEL RCDE AL ATLÉTICO DE MADRID (21:30h.): CRISTIAN ÁLVAREZ, KIKO CASILLA, GALÁN, JORDI AMAT, RAÚL RODRÍGUEZ, HÉCTOR MORENO, CANAL, DÍDAC VILÀ, FORLÍN, BAENA, CRISTIAN GÓMEZ, VERDÚ, ROMARIC, RUI FONTE, SERGIO GARCÍA, DÁTOLO, CRISTIAN ALFONSO, ÁLVARO I THIEVY.

RCD Espanyol Prebenjamí: 4 – Vila Olímpica Club Esportiu: 2

Treballat triomf del Prebenjamí espanyolista davant una Vila Olímpica que va igualar dues vegades el marcador i que tan sols en els darrers minuts del partit va caure davant un Espanyol que suma ja la seva tercera victòria consecutiva i es consolida a la segona posició, molt lluny encara del líder el Don Bosco.


Fitxa Tècnica:
RCD Espanyol: Oriol Roura, Xavier Jiménez, Arnau Villa, Adrián Peña, Alejandro García, Ángel Alarcón i Antonio Caravaca. Suplents: Marc Aguilar, Luka Kameni, Ivan Garrido i Víctor Garrido

Vila Olimpica CE: Edgar La Morgia, Aaron Correas, Albert Colell, Eric Hernández, Joan Rovira, Álvaro Contel i Jude Bloor.  Suplents: Albert Martínez, Arnau Casany, Hugo Morgado i Albert Aguayo.

Àrbitre: Albert Sánchez Mulero.

Gols: 1-0: Antonio, m 18; 1-1: Jude Bloor, m. 23; 2-1: Víctor Garrido, m. 24; 2-2: Jude Bloor, m. 29; 3-2: Angel Alarcón, m. 43; 4-2: Antonio Caravaca, m. 47

Incidències: Encontre corresponent a la novena jornada de lliga del grup sisè de Tercera Divisió Benjamí, disputat en el camp de F-7 de la Ciutat Esportiva de Sadrià.  


CLASSIFICACIÓ TERCERA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 6è.

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC
1
C.F. DON BOSCO
259810509
2
R.C.D. ESPANYOL "C"
1996125618
3
FUNDACIÓ P.E. EUROPA "G"
198611269
4
C.F. SINGUERLÍN
1886023320
5
F.C. MARTINENC "E"
1785212917
6
C.D. PUJADAS "C"
1585033917
7
C.F. ALZAMORA "B"
1384131716
8
C.D. SANT GABRIEL "D"
1183232721
9
VILA OLÍMPICA CLUB ESP. "E"
1193242327
10
U.E. SANT ANDREU "F"
993061827
11
FUND. ESP. HOSPITALET At.
892252621
12
U.E. MONTIGALÀ
782152231
13
SE MERCAT NOU MAGORIA "B"
78215827
14
ARRABAL-CALAF GRAM. "D"
38107646
15
A.E. UNIF. BADALONA SUD "B"
09009579


FUTBOL BASE FEMENÍ:
EL DOBLE DUEL ESPANYOL-SABADELL,
ES RESOL AMB ELS TRIOMFS DELS "A"










RCD Espanyol Inf.-Aleví Femení “B”: 2 – CE Sabadell FC Inf. “A”: 3

Reaccionen massa tard.

Emocionant final el que ens van oferir en el camp de F-7 de la Ciutat Esportiva de Sadrià el tercer i quart classificat del grup primer de la Categoria Infantil-Aleví Femenina, el RCD Espanyol B i el CE Sabadell A.

Les arlequinades es van avançar amb un 0-3 i les espanyolistes van estar a punt d’igualar l’encontre situant el 2-3 en el marcador; al final, les vallesanes van saber mantenir el resultat i fer-se amb els tres punts en joc que els situen terceres, a tres punts del Molins de Rei i sis del líder intractable, el FC Barcelona. Les periques cauen a la quarta posició, i malgrat aquesta tercera derrota  estan fent una gran temporada tenint en compta que és un “B”.


Fitxa Tècnica:
RCD Espanyol: Luisa Ródenas, Marái Molina, Nicole Rubio, Mireia López, Cristina Garriga, Irene Fernández i Andrea Ferrer. Suplents: Sandra Ramos, Mónica Mayorgas, Claudia Pedraza, Naiara Caballero, Andrea Peña, Ainara Navas (p.s.) i Anna Torrodà.

CE Sabadell FC: Paula Jiménez, Carla Arnedo, Laia Santos, Elisabet Santiago, Cristina Gómez, Clara Pérez, i Mireia Forcen. Suplents: Ainoa Segura, Claudia Martínez, Judith Cervantes, i Laura Gil.

Àrbitre: David Ferrera Almirall.

Gols: 0-1: Cristina Gómez, m. 14; 0-2: pròpia porta, m. 36; 0-3: Cristina Gómez, m. 59; 1-3: Anna Torrodà, m. 59; 2-3: Naiara Caballero, m. 62.

Incidències: Encontre corresponent a la jornada 9ena. de lliga del campionat de Primera Divisió Femení Infantil-Aleví, grup primer, disputat en el Camp de F-7 de la Ciutat Esportiva de Sadrià, el matí de diumenge amb ambient fred, i cel cobert sortint clarianes amb el pas del matí.  En les files del CE Sabadell la ex jugadora del futbol base femení del RCDE, Judith Cervantes Blasco. 


CLASSIFICACIÓ 1a. DIVISIÓ FEMENINA INFANTIL-ALEVÍ, GRUP 1er.
.
CLASSIFICACIÓ
PTS
PJ
PG
PE
PP
GF
GC
1
F.C. BARCELONA
2799001002
2
C.F. MOLINS DE REI
2498017822
3C.E. SABADELL F.C. 2197024421
4
R.C.D. ESPANYOL "B"
1896036626
5
FUND. P. ESP. At.VILAFRANCA
1595044132
6
C.D. SANT GABRIEL "B"
1494235933
7C.F. IGUALADA1394145242
8
F.C. LEVANTE LAS PLANAS
1093153134
9
P. BLANC BLAVA VILADECANS
993063067
10
U.E. SANT ANDREU
692072559
11
F.C. SANTBOIÀ
391089113
12
C.E. EUROPA
09009791




CE Sabadell FC “B”: 0 – RCDE Infantil-Aleví “A”: 8


Fitxa Tècnica:
CE Sabadell FC: Raquel Millan, Míriam Martín, Carla Doven, Asha Sancho, Erin Espada, Natàlia Sánchez, i Virginia Casado. Suplents: Estel landry, Laia Espinosa, Paula Hernández, Desiree Zambrano i Nerea Reyes.

RCD Espanyol: Judith Pérez, Cristina Chavero, Natàlia Gómez, Carla Martínez, Irina Uribe, Ariadna Font, i Laura Romero. Suplents: Cristina Pérez, Paula Gerbolés, Sheila González, Andrea López, Carla Sánchez, i María del Pilar Suárez (p.s.)

Àrbitre: Julio Muñoz Andújar.

Gols: 0-1: Ariadna Font, m. 2; 0-2: Ariadna Font, m. 8; 0-3: Sheila González, m. 29; 0-4: Laura Romero, m. 39; 0-5: Irina Uribe, m. 45; 0-6: Irina Uribe,m . 47; 0-7: Carla Sánchez, m. 52; 0-8: Andrea López, m. 65.

Incidències: Encontre corresponent a la 9ena. jornada de lliga del campionat de 1a. Divisió Infantil-Aleví Femenina, en el seu grup segon,  disputat en el Poliesportiu Olimpya de Sabadell el matí de dissabte passat.  

CLASSIFICACIÓ 1a. DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEMENINA, GRUP 2n.
.
CLASSIFICACIÓ
PTS
PJ
PG
PE
PP
GF
GC
1C.D. SANT GABRIEL279900873
2
R.C.D. ESPANYOL
2187011075
3
C.E. MERCANTIL
2187017119
4
U.E. VILASSAR DE MAR
1585036023
5P.BLANC BLAVA LA ROCA1585033322
6
U.D. LOURDES
1284043653
7
C.E. MANRESA
983053547
8
C.E. SANT CELONI
682061353
9
ESC.F. BARBERA ANDALUCIA
692071981
10
C.E. SABADELL F.C.
38107947
11
C.F. MARTORELLES
080082119


EL CADET FEMENÍ GUANYA A
L'ESPARREGUERA I ES COL·LOCA LÍDER
















RCD Espanyol Femení Cadet: 5 – C.E. Esparreguera: 3


Fitxa Tècnica:
RCD Espanyol: Laura Jansà, Jennifer Frago, Laia Torres, Nerea Gómez, Marta Molina, Meritxell Guardia, i Georgina Campiz. Suplents: Paula Bonay (p.s.), Sara Cruz, Saray Pérez i Berta Riera.

CE Esparreguera: Xènia Izquierdo, Alicia Fernández, Marta Bengoa, Andrea Muñoz, Aina Campos, Laura Bustamente, i Eva Salas. Suplents: Júlia Jaime, Laura Carmona i Azul Romero.

Àrbitre: Jordi Canillas Martínez.

Gols: 1-0: Jennifer Frago, m. 3; 1-1: Laura Carmona, m.5; 2-1: Laia Torres, m. 7; 2-2; Julia Jaime, m. 10; 3-2: Meritxell Guardia, m. 12; 4-2: Nerea Gómez, m. 15; 5-2: Laura Bustamante (pròpia porta), m. 54; 5-3: Laura Carmona, m. 55

Incidències: Encontre disputat el matí de diumenge al camp tercer de la Ciutat Esportiva de Sant Adrià en la modalitat de Futbol-7. Al igualar-se el nombre de partits disputats entre els dos primers classificats, al descansar el fins ara líder la Penya Blanc-i-Blava Viladecans, l’Espanyol encapçala la classificació de la categoria Cadet-Infantil femenina, en el seu primer grup.      


CLASSIFICACIÓ CADET-INF. FEMENÍ, GRUP 1er. 
.
CLASSIFICACIÓ
PTS
PJ
PG
PE
PP
GF
GC
1R.C.D. ESPANYOL1976107410
2
P. BLANC.BLAVA VILADECANS
1876014614
3
C.F. REUS DEPORTIU
1595045725
4FP. U.E. BASE VILANOVA i G.1565013313
5
C.E. SEAGULL
1585034633
6
ESCUELA F. BONAIRE "B"
1364112912
7
U.E. SANT ANDREU "C"
1264022919
8
F.C. TERRASSA
1073131925
9
C.E. ESPARREGUERA
973044139
10
ESCOLA F. VILADECAVALLS973042226
11
UE STA. COLOMA CERVELLÓ
682062470
12
C.E. CANYELLES
471152541
13
J.E. SANT JAUME DOMENYS
371062071
14
C.F. RIPOLLET
080081178

FUTBOL BASE FEMENÍ:
EL JUVENIL GUANYÀ AL MERCANTIL

CE Mercantil: 1 – RCD Espanyol Juvenil-Cad. Femení: 2


Fitxa Tècnica:
CE Mercantil: Claudia, Gala Sánchez, Andrea Lara, Carla Panisello, Gemma Zea, Nerea Sánchez, Nina Riera, Iris Sánchez, Mónica Relats, Samar Vizcaíno, i Laia Pozo.
Suplents: Cristina Baquero, Nerea Peinado i Raquel Sánchez.

RCD Espanyol: Alba Sánchez, Mireia Soler, Claudia Tena, Anabel Chiquero, Marina González, Núria Lorenzo, Anna Subirana ”Subi”, Eulàlia Aballanet, Saray Pérez, Marta Molina i Andrea Gómez.
Suplents: Laia Guerrero, Sònia Vega, Maria Garrido, Paula Ruíz, Carla Torras i Nerea Gómez.

Àrbitre: Jordi García Pablos.

Gols:  0-1: Andrea Gómez, m. 33; 0-2: Andrea Gómez, m. 37; 1-2: Nina Riera, m. 60.

Incidències: Encontre corresponent a la 9ena. jornada de lliga de Primera Divisió Juvenil – Cadet Femenina, disputat dissabte passat al camp de Poliesportiu Arrahona-Merinals a Sabadell. 


CLASSIFICACIÓ 1a. DIVISIÓ JUVENIL-CADET FEMENINA.
CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1
F.C. BARCELONA
279900568
2
C.D. SANT GABRIEL
249801297
3
VIC RIUPRIMER REFO F.C.
219702248
4
C.F. REUS DEPORTIU
2197021710
5
R.C.D. ESPANYOL
1996122416
6
C.F. MOLINS DE REI
1695131223
7
U.E. L'ESTARTIT
1595042619
8
P. BLANC I BLAVA LA ROCA
1394142421
9
C.E. MERCANTIL
1394142023
10
FUND. P.ESP. At. VILAFRANCA
1294052119
11
C.E. MANRESA
1093151120
12
ESCUELA F. BONAIRE
993061720
13
C.E. EUROPA
692071930
14
C.F. VILANOVA GELTRÚ
491171539
15
C.E. PUBILLA CASAS
391081538
16
C.F. SANTPEDOR
090091342


divendres, 9 de desembre de 2011

EL BENJAMÍ "A" CAMPIÓ
DEL TORNEIG LA MARATÓ TV3

Cartell oficial del torneig.



TORNEIG MOLINS DE REI - LA MARATO TV3

El Benjamí “A” del RCD Espanyol es va proclamar ahir dijous, campió del Torneig “La Marató de TV3” disputat al Mpal. Josep Raich de Molins de Rei, organitzat pel Molins de Rei C.F., destinat a recaptar fons per a La Marató de TV 3, que aquest any està dedicada a la regeneració i trasplantament d'òrgans i teixits.

El conjunt de Xavi Manzano va derrotar a la Damm CF en semifinals i a l’Escola Futbol del FC Barcelona a la final.


Fase prèvia:

RCD Espanyol Benjamí “A”: 4 – CF Martorell: 0
Gols: Aye (3), i Dereck

RCD Espanyol Benjamí “A”: 9 – CF Sant Andreu de la Barca: 0
Gols: Eric (2), Dereck (2), Ruben (2); Isma, Aye, i Oriol.

RCD Espanyol Benjamí “A”: 8 - E. F. Baix Llobregat: 0
Gols: Oriol (2), , Ruben (2), Dereck (2), Gerard i Eric.

Semifinal:

RCD Espanyol Benjamí “A”: 8 - Damm CF: 0
Gols: Dereck (4), Oscar, Eric, Aye, i Oriol.


Final:

RCD Espanyol: 3 - E.F. Barcelona: 1
Gols: Ruben, Xavi, i Aye.

L'INFANTIL "B" FINALISTA
A LA III COPA CATALUNYA-COREA








L'Infantil “B” finalista.

El RCD Espanyol Infantil “B” entrenat per David Fernández es va proclamar finalista de la III Copa Catalunya – Corea, que organitza la Penya Blaugrana de Sant Cugat – Escola de Futbol Hristo Stoitchkov i que es va disputar en les instal•lacions del Camp Municipal de Futbol de Can Magí a Sant Cugat del Vallès, i que hi prenien part equips infantils de primer any .

Enguany hi van prendre part sis equips repartits en dos grups de tres equips disputant-se els encontres dimarts dia 6. El quadre espanyolista en aquesta fase de classificació dins del grup B, va derrotar a la selecció de Corea “B” per 10-0 i brillantment al FC Barcelona per 1-0 amb gol de Fode. A l’altre grup, (A) la PB Sant Cugat-EF Hristo Stoichkov, la Selecció Nacional de Corea “A” i la Damm CF, van ser els tres equips que van dirimir un lloc a la final.

En contra del que esperaven els organitzadors la gran final la van disputar Espanyol i Damm, mentre que tant el FC Barcelona com la Selecció Nacional de Corea es van tenir que conformar amb jugar l’encontre pel tercer i quart lloc, amb triomf dels barcelonistes per 5-1. A la gran final del torneig, el triomf va ser finalment pel conjunt cerveser per 1-0, amb un gol conseqüència d’un servei de cantonada en les acaballes del partit. Aquests dos encontres es van disputar dimecres dia 7 junt amb el del cinquè i sisè lloc.


L'ALEVÍ "B" CAMPIÓ
AL TORNEIG DEL MARIANAO POBLET














Fotos cedides per Joaquín Lázaro.




I TORNEIG SOLIDARI C.D. MARIANAO POBLET.

L’Aleví “B” entrenat per Rafa Beltrán es va adjudicar el Torneig del CD Marianao Poblet que va tenir lloc ahir festivitat de la Immaculada, a Sant Boi de Llobregat. Després de ser tercers dimarts al Torneig de Salou, en aquesta ocasió els espanyolistes han aconseguit assolir el triomf en una final renyida en la que van derrotar a la Damm CF.


Fase Prèvia:
RCD Espanyol: 2- UD Cornellà: 0
RCD Espanyol: 2- CD Marianao Poblet: 0

Final:
RCD Espanyol: 2 – Damm CF: 1




S E N T I M E N T P E R I C O . C O M