dissabte, 11 de febrer de 2012

DESIGNACIONS I RESULTATS


.
DESIGNACIONS
I
 RESULTATS

DIA HORA
EQUIP
EQUIP
ÀRBITRE
CAMP
11 17:00 Espanyol "B" UD At. Gramenet 0-0 Carlos Rodríguez Enrique C. Esp. Sadrià
12 17:00 Juvenil "A" CD CIDE 2-1 Juan Manuel Martín Varas C. Esp. Sadrià
12 10:00 Juvenil "B" UFB Jàbac Terrassa 6-2 Héctor Robas Bondia C. Esp. Sadrià
11 12:30 U.E. Sant Andreu Cadet "A" 1-2 Javier Martín Varas Narcís Sala
11 18:00 Cadet "B" CF Damm "B" 2-0 Carlos Varela Irimia C. Esp. Sadrià
11 11:00 Junior C.F Infantil "A" 0-6 David Rodríguez Marín Junior S.Cugat
11 16:00 Infantil "B" C.F. Badalona 1-3 Darío Domínguez Torres C. Esp. Sadrià
11 14:30 Aleví "A" Gimnàstic Manresa 7-2 Darío Domínguez Torres C. Esp. Sadrià
11 10:00 UD Cornellà Aleví "B" 2-2 Rubén Martín Tarrío Via Fèrria
. . . . .
11 14:30 Benjamí "A" P.Barcel.S.Celoni 13-0 Miguel A. Ortega Gámez C. Esp. Sadrià
12 10:30 UD At. Gramenet Benjamí "B" 1-1 Adrián Torres Gracia Mpal. S. Coloma
11 15:30 Prebenjamí CD Pujades 2-1 Jordi Salvaña Puig C. Esp. Sadrià
. . . . .
- - Femení "A" - - - -
- - Femení "B" - - - -
12 12:00 Femení "C" Lloret CF 6-5 Javier Alonso Bay C. Esp. Sadrià
11 16:30 CE Europa Juvenil Cad-Femení 3-4 Alberto Cerro Moreno L'Àliga
12 10:00 EF Viladecavalls Cadet Femení 3-5 David Priego Vera Viladecavalls
- - Infantil A Femení (Retirat) ---- - -
12 10:00 Infantil B Femení FC Levante LP 7-3 Sergio Moriana Jiménez C. Esp. Sadrià
12 11:30 Benjamí Femení CE Júpiter 10-0 Sergio Moriana Jiménez C. Esp. Sadrià


REMUNTADA INEXTREMIS DEL JUVENIL FEMENÍ
QUE QUEDA A DOS PUNTS DE LA 4rta. PLAÇA

Escola Futbol Bonaire: 1- RCD Espanyol Juvenil - Cadet Femení: 2

Triomf en els darrers instants del partit d’un Femení Juvenil-Cadet que va remuntar a Terrassa davant l’Escola de Futbol Bonaire, un partit que se li posar coll amunt.
En les acaballes de l'encontre, una jugada de Subi va acabar amb una rematada de Nerea Gómez que significà l’empat, i just abans del temps d’afegit, una centrada de Meritxell se la introdueix la portera en la seva pròpia porta, suposant el segon gol blanc-i-blau que permet a l‘equip de Fran Güells sumar tres punts més i posar-se a només dos punts del Reus Deportiu, quart a la classificació, en la lluita per obtenir una plaça que doni dret a disputar el Campionat de Catalunya.



Fitxa Tècnica:
Escola F. Bonaire: Maria Leyre, Yaiza Martínez, Paula González, Judith Satorras, Carla González, Mariona Peralta, Alba Alarcón, María Barrero, Anna Sotos, Diana J. Cifuentes, i Patricia Vázquez.
Suplents: Marina Gutiérrez, Roser Romera,  Andrea Fernández i Marina Pares.

RCD Espanyol: Alba Sánchez, Laia Guerrero, Meritxell Clupes, Mireia Soler, Marina González, Marta Molina, Carla Torras, María Garrido, Nerea Gómez, Laia Torres, i Anna “Subi”.
Suplents: Sònia Vega, Andrea Gómez, i Claudia  Tena,  Altre suplent: Paula Bonay (ps.).

Àrbitre: Oscar Roldán de Pedro.

Gols: 1-0: Patricia Vázquez, m. 59; 1-1: Nerea, m.72; 1-2: Maria Leyre, pròpia porta, m.80.

Incidències: Encontre corresponent a la darrera jornada de la primera volta del campionat de lliga de Primera Divisió Femení Juvenil Cadet, disputat en el Camp Bonaire de Terrassa.


CATEGORIA JUVENIL-CADET FEMENINA.
 

 CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1
F.C. BARCELONA
45 15 1500 91 12
2
C.D. SANT GABRIEL
42 15 14 0 154 17
3
VIC RIUPRIMER REFO F.C.
36 15 12 0 3 51 20
4
C.F. REUS DEPORTIU
30 15 10 0 526 18
5
R.C.D. ESPANYOL
28 15 9 1 5 32 26
6
FUND. P.ESP. At. VILAFRANCA
27 15 9 0 6 32 27
7
C.F. MOLINS DE REI
26 15 8 2 5 24 32
8
P. BLANC I BLAVA LA ROCA
19 14 6 1 7 35 30
9
U.E. L'ESTARTIT
19 14 6 1 734 30
10
ESCUELA F. BONAIRE
16 15 5 1 9 25 31
11
C.E. MANRESA
16 15 5 1 9 20 43
12
C.E. MERCANTIL
14 14 4 2 826 45
13
C.E. EUROPA
12 15 4 0 11 31 48
14
C.E. PUBILLA CASAS
8 15 2 2 11 30 56
15
C.F. SANTPEDOR
6 14 2 0 12 18 53
16
C.F. VILANOVA GELTRÚ
4 15 1 1 13 21 62



divendres, 10 de febrer de 2012

EL PREBENJAMÍ NO AFLUIXA
I SEGUEIX A DOS PUNTS DEL LÍDER

RCD Espanyol Prebenjamí: 3 – UE Montigalà; 1

Vuitè triomf consecutiu del prebenjamí espanyolista, que segueix a dos punts del líder el Don Bosco Benjamí “A”.  Demà dissabte s’inicia la segona volta amb la visita del CD Pujades, quart classificat, a la Ciutat Esportiva. (15:30h).


Fitxa Tècnica:
RCD Espanyol: Oriol Roura, Marc Aguilar, Xavier Jiménez, Adrián Peña, Alejandro García, Ángel Alarcón, i Antonio Caravaca.
Suplents: Arnau Villa, Luka Kameni, Ivan Garrido i Víctor Garrido.

UE Montigalà: Álvaro Díaz, Adrià Lanau, Darwin Boada, David Espinosa, Cristian Maese, Pau Garriga, i Gerard Díaz.
Suplents: Adrià Aguilar, Erik Mkrtchyan i Mateo Toscano.

Àrbitre: Aleix Papaceit Aparicio.

Gols: 1-0: Luka Kameni, m.12; 1-1: Pau Garriga, m. 28; 2-1: Antonio Caravaca, m. 38; 3-1: Luka Kameni, m. 41.

Incidències: Encontre corresponent a la darrera jornada de la primera volta del campionat de lliga del grup sisè de Tercera Divisió de Benjamins, disputat en el Camp de Futbol-7 de la Ciutat Esportiva del RCD Espanyol.



CLASSIFICACIÓ TERCERA  DIVISIÓ DE BENJAMINS, Grup 6è.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1
C.F. DON BOSCO
361411 3 0 7116
2
R.C.D. ESPANYOL "C"
34141112 79 24
3
FUNDACIÓ P.E. EUROPA "G"
311410 135424
4
C.D. PUJADAS "C"
301493 2 70 30
5
F.C. MARTINENC "E"
24147344437
6
C.F. ALZAMORA "B"
23147 254029
7
C.F. SINGUERLÍN
23 14 72 54536
8
C.D. SANT GABRIEL "D"
19145 453834
9
U.E. SANT ANDREU "F"
1914617 3535
10
VILA OLÍMPICA CLUB ESP. "E"
171452 74542
11
U.E. MONTIGALÀ
171452 73644
12
SE MERCAT NOU MAGORIA "B"
16 14 51 8 29 44
13
FUND. ESP. HOSPITALET At.
9142 39 35 43
14
ARRABAL-CALAF GRAM. "D"
3141 013 14 73
15
A.E. UNIF. BADALONA SUD "B"
01400 149133


EL BENJAMÍ "B" DERROTA AL
CF IGUALADA, EN UN DISPUTAT ENCONTRE (4-3)

RCD Espanyol Benjamí “B”: 4 – Igualada CF "B": 3

Quart triomf consecutiu d’un  Benjamí “B” que sembla haver recobrat la moral i ja no només va derrotar a tres dels darrers classificats sinó que dissabte va vèncer en la Ciutat Esportiva a un Igualada que en l’anada l’havia derrotat per un dolorós 6-0. En un partit ple d’alternatives en el marcador, va tenir lloc  la remuntada dels de Xavier Corominas en el darrer quart de partit.

Fitxa Tècnica:
RCD Espanyol: Didac, Txus, Jordi, Sergi, Facundo, Xavi Pérez, i José Miguel.
Suplents: Marc, Eliseo, Jonathan, Marçal (p.s.) i Julen Fernández.

Igualada CF: Abel Cáceres, Otger Sastre, Iker Fernández, Ben-Hur Rodríguez, Marc Rodríguez, Santiago J. Guzmán, i Héctor Hornas.
Suplents: Bruno Moral, Marc Bernal, Brian Garcçia, Pau Latorre, Gerard Rubiales (p.s).

Àrbitre: Gerard Martínez Bernadas.

Gols:   1-0: Xavi Pérez, m. 4; 1-1: Santiago Guzmán, m. 5; 1-2: Pau Latorre, m. 15; 2-2: Eliseo, m. 26; 2-3: Héctor Hornas, m.28; 3-3: Eliseo, m. 38; 4-3: Xavi Pérez, m. 44.


Incidències: Encontre corresponent a la 17ena. jornada de lliga del grup segon de Primera Divisió Benjamí, disputat en el camp tercer de la Ciutat Esportiva del RCD Espanyol.



CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ DE BENJAMINS, Grup 2n.
 
. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1
C. NATACIÓ TERRASSA
39 17 130 4 49 25
2
F.C. SANT CUGAT ESPORTS "B"
38 17 11 5 1 61 34
3
C. GIMNÀSTIC MANRESA
34 17 11 1 5 58 38
4
C.E. MANRESA
33 17 96 2 54 22
5
C.E. MERCANTIL
33 17 10 3 4 73 46
6
E.C. GRANOLLERS
29 17 9 2 6 45 30
7
VIC RIUPRIMER REFO F.C.
28 17 92 6 45 30
8
C.F. IGUALADA "B"
27 17 83 6 59 44
9
U.E. MOLLET C.F.
27 17 9 0 8 43 40
10
R.C.D. ESPANYOL "B"
25 17 8 1 8 48 38
11
U.E. SANT ANDREU
25 17 7 4 6 46 43
12
U.D. At. GRAMENET
22 17 71 9 45 49
13
U.D. CAN ANGLADA
14 17 4 2 11 28 41
14
C.D. PREMIÀ DE DALT "B"
6 17 2 0 15 22 80
15
F.C. PALAU SOLITÀ I PLEGAMANS
5 17 1 2 14 30 79
16
C.D. LA LLAGOSTA
5 171 2 14 30 79


dijous, 9 de febrer de 2012

AGENDA SOCIAL:
ACTES SOCIALS DE PENYES (18-24 FEBRER)



Foto d'arxiu: Can Piqué, va ser l'escenari també del XXVI Aniversari.


PENYA BLANC-I-BLAVA DE MONTCADA I REIXAC

XXXVIII Aniversari

El proper 18 de febrer a la Penya Blanc-i-Blava de Montcada i Reixac farem un sopar per celebrar el nostre38 aniversari, aquesta celebració es durà a terme al Restaurant Can Piqué de Montcada i Reixac.  A continuació us detallem el menú i el preu del mateix:

Pica-pica:
Cogollos, escalivada, plats de pernil Ibèric, croquetes,  Calamars a la romana, truita de patates, bunyols de bacallà.

Segon plat a triar:
Vedella amb bolets o Lluç a la marinera.

Postres:
Biscuit amb xocolata calenta.

Aigua, vi cafè i copa de cava.


Preu del menú: 25 euros.
Preu del menú infantil: 12 euros.
Podeu apuntar-vos a través del correu de la penya: info@pericosmontcada.com o al mòbil de la penya 607.271.055.



 
PENYA BLANC-I-BLAVA GRAN VIA - SANT MARTÍ

III Aniversari

El dissabte 18 de febrer de 2012, la Penya Blanc i Blava Gran Via - Sant Martí celebrarà amb un sopar el seu 3r. Aniversari al Restaurant La Cala,  Gran Vía de les Corts Catalanes 1028 (Barcelona).  


PENYA BLANC-I-BLAVA D'ANDORRA


II Aniversari

El proper diumenge 19 de febrer a les 14h la Penya Blanc i Blava d'Andorra celebrarà amb un dinar el segon aniversari. Es celebrarà al Abba Xalet Suites Hotel a Terra Major de Sispony (La Massana) i el preu del menu és de 38€


Per informació i reserves: raimon.perales@gmail.com




PENYA PERICOS DE SANT SADURNÍ D’ANOIA.

1er. ANIVERSARI.

Divendres 24 de febrer de 2012 al Restaurant Cal Joan Marina, tindrà lloc el sopar de commemoració del primer aniversari d’aquesta ambaixada espanyolista, a Sant Sadurní d’Anoia.  L’hora d’inici serà a les 21:30 hores, i el menú és el següent:

Xató i embotit. Graellada de Carn o Rap amb Salsa, Cava, Vi, Postre i Café.
Menú infantil: Botifarra, pollastre i patates. Beguda i Postre.

Preus: Socis de la Penya:  27euros. No-socis de la Penya: 30 euros.

Menú Infantil: 13 euros

Per reserves:  pericodesantsa@hotmail.com o trucar al telèfon 646 468 650 (Manel Rodríguez)   






S E N T I M E N T P E R I C O . C O M