dissabte, 3 de març de 2012

DARRERS DETALLS ABANS DE LA
INAUGURACIÓ DEL BAR I BOTIGA A SADRIÀ

SERGIO GARCÍA, PRINCIPAL NOVETAT EN LA CONVOCATÒRIA DE POCHETTINOPER ENFRONTAR-SE DEMÀ AL R. MADRID AL BERNABEU (21:30h.). TORNEN A LA CONVOCATÒRIA ROMARIC I THIEVY. SON BAIXA RUI FONTE I CRISTIAN ALFONSO .












divendres, 2 de març de 2012

GOLEJADORS

FUTBOL-11

 

1er. EQUIP  (lliga+copa).ESPANYOL "B"  .JUVENIL "A" 
SERGIO GARCÍA5+2CRISTIAN ALFONSO11RUFO19
ÁLVARO4+4BAKARI9BRIAN10
VERDÚ3+1PIRULO4KILIAN4
ROMARIC3SERGI DARDER2JOAN JORDÁN4
WEISS2+2THIEVY2RUBEN DUARTE3
PANDIANI2TAUFIC2BONILLA2
HÉCTOR MORENO2PAU SENENT1JOSU2
RUI FONTE1+2ERIC1MIRAVENT2
JAVI LÓPEZ1ZOU1PEDRO2
THIEVY1CRISTIAN GÓMEZ1GIL2
RAUL BAENA1TONI CUNILL1JAFAR2
ALBÍN1PAUL QUAYE1ADRIÁN RUIZ1
DÍDAC VILÀ0+1KILIAN1ARROYO1
KALU UCHE1MOHA1CANADELL1
Pròpia porta0+1pròpia porta1  




JUVENIL "B".CADET "A" CADET "B".
CRISTIAN SERRANO10ERIC13ADRIÁN RIVAS8
SALINAS7IAGO7ADRIÀ ÁLVAREZ8
MARC NAVARRO7IVAN ÉCIJA6SANTI  FERRER7
LUIS VIOQUÉ6GAMISSANS6SERGI SANTIESTEBAN6
JAVI5ANDREU
6
CAMPUZANO4
RAMON SAAVEDRA3CARLOS CANO2ALEX4
ADRI3KIKE2POL MIKEL3
SERGI COLL1TORITO
2
AARON3
FORTIÀ1LLUIS1SAMU2
GERARD1MARC ROCA1JAVI NAVARRO1
PEDRO1Pròpia porta2JOEL RIERA1
HERNÁN1  ERIK JAIR1
RÍOS1  MANCHÓN1
MAMADOU 1    
ROBERT1    
Pròpia porta1    



INFANTIL "A" INFANTIL "B".FEMENÍ "A"  
ADRIÁN AYALA11FODE9MARI PAZ29
CARLES PÉREZ11ARNAU6WILLY15
JULI JORDAN8JUAN4SARA SERNA6
SERGI DONAIRE6JOSEP3DÉBORA5
MARTÍ5JOEL3LIANNE SANDERSON5
MARIANO4MATEO3
BRENDA
5
GERARD NOLLA4DANI REINA3MONFORTE4
FERRAN BARRERA3MARC BERNILS2
MARTA YAÑEZ
3
ERIK SARMIENTO3GAKU2VANESA1
JOAN GÓMEZ3SERGI1JOANNA LOHMAN1
JESÚS3  LARA1
GONZALO2  MARTA TORREJÓN1
CESAR MONT2  Pròpia porta1
ROBERTO TORO2    
MORALES1    
ALEX BERMEJO1    
NIL AYATS1    
CUCURELLA1    
JORDI1    
pròpia porta1    



FEMENÍ "B" FEMENÍ "C".FEMENÍ  JUVENIL-CAD. 
LAURA CARRIBA14ARIADNA FORMENT18ANDREA GÓMEZ10
MÓNICA LÓPEZ6CARLA BORRÁS9SUBI7
NÚRIA MENDOZA3ANDREA GRANADOS7SÒNIA5
SARA NAVARRO2ANNA PASCUAL 5EULÀLIA 4
ANDREA ALTMANN2ANNA LÓPEZ5MARÍA GARRIDO2
MÓNICA ORTEU1MÓNICA BÁCTER4CARLA TORRES2
JASMINA1RUTH3IRINA URIBE2
XÈNIA 1ESTHER SÁNCHEZ3MARTA MOLINA1
ALBA POMARES1XÈNIA 2ALBA DEL OJO1
BRENDA 1SÓNIA VEGA2SARAY1
ELI SIVERA1JUDITH FRESQUET2Pròpia porta1
ARIADNA FORMENT1SANDRA ANGLADA1  
  ANDREA GÓMEZ1  



FUTBOL-7



ALEVÍ "A" ALEVÍ "B" BENJAMÍ "A" 
TONI PAREDES23ADRI15ORIOL24
DANI RIBELLES21MAXIM12RUBEN19
MIGUEL MARTÍNEZ17AMADOU9XAVI PÉREZ15
MARC RODRÍGUEZ15ARNAU PUIGMAL6AYE DIOP13
JOSEP VIÑAS14JOEL TOLEDO6DERECK12
SAMPER SEGURA12MARCO VILLA5ISMAEL10
JORDI7KILIAN 4GERARD8
BRUNO6DANI VILLAHERMOSA4LUCAS6
SERGI BOIRA5JOAN REFUSTA3OSCAR5
JOAN ROJAS3SOTO3ERIC4
IGNASI ORTEU1SERGI BENITEZ2Pròpia porta2
ALEIX1JULEN ÁLVAREZ2  
pròpia porta3SERGI BOIRA1  
  pròpia porta2  

   

BENJAMÍ "B" PREBENJAMÍ  
CADET- INF. FEMENÍ
 
ELISEO 11ANTONIO25NEREA GÓMEZ35
JUNIOR8ÁNGEL ALARCÓN21SARAY20
J. MIGUEL8MIKE LUKA KAMENI15LAIA TORRES17
JONATHAN6IVAN GARRIDO14MARTA MOLINA15
FACUNDO4ALEJANDRO3IRINA URIBE7
JULEN4XAVIER3SARA CRUZ6
TXUS3MARC AGUILAR2ARI FONT4
IAN3ADRIÁN PEÑA2CHARI4
JORDI2VÍCTOR1ALBA DEL OJO3
XAVI PÉREZ2Pròpia Porta1BERTA RIERA3
SERGI 1  MERITXELL3
MARC1  GEORGINA3
    SUBI3
    LUCÍA FERNÁNDEZ2
    LAURA JANSÀ2
    MARINA 1
    JENNI1
    pròpia porta3



INF.-ALEVÍ FEM. "A"**INF-ALEVÍ FEM "B" AL.-BENJAMÍ-PREB FEM 
IRINA URIBE53NAIARA CABALLERO24CARLA SÁNCHEZ36
ARI FONT30CRISTINA GARRIGA14CLAUDIA PINA25
LAURA ROMERO14ANNA TORRODÀ14PAULA MARTÍNEZ24
ALBA GARCÍA14IRENE FERNÁNDEZ10MÍRIAM JIMÉNEZ17
ANDREA LÓPEZ12ANDREA PEÑA6NEREA CHAVES14
CRISTINA CHAVERO10NICOLE6JULIA MANRIQUE11
SHEILA GONZÁLEZ9CLAUDIA M. "BISS"5ANNA FUSTÉ9
CARLA MARTÍNEZ7ANDREA FERRER5NEUS BRAVO9
CRISTINA PÉREZ6MÓNICA MAYORGAS5JULIA GUERRA8
PAULA GERBOLES5CLAUDIA PEDRAZA4SABINA PALACIOS7
NATÀLIA GÓMEZ4AINARA NAVAS3ENNIA4
MARIA DEL PILAR 1MIREIA LÓPEZ3ANA RÓDENAS1
CARLA SÁNCHEZ1MARÍA MOLINA3PAULA TORRELLA1
NICOLE1SANDRA RAMOS1Pròpia porta4
Pròpia porta3LAURA JANSA1  
 +31Pròpia porta3  

L'INFANTIL FEMENÍ "A", GOLEJA
I ES A CINC PARTITS DEL TÍTOL

















RCD Espanyol Infantil-Al. Femení “A”: 9 – C.E. Manresa: 1

Triomf clar i contundent del conjunt infantil “A” femení espanyolista que va aguantar com bonament va pogué la primera meitat del partit però que no va pogué impedir sortit clarament golejat de la seva visita a la Ciutat Esportiva.

El conjunt espanyolista és segon a la classificat ja que compta amb un encontre menys ja que fa unes setmanes va descansar (degut a la retirada del CF Santpedor). En aquests moments el Sant Gabriel és líder amb un partit més disputat. El gol-average particular entre ambdós conjunts és favorable a les espanyolistes que tenen en les seves mans adjudicar-se el títol de lliga ja que només depenen d’elles mateixes.
El proper diumenge rebran la visita del cinquè classificat, el Lourdes UD.  

Manquen cinc jornades per la finalització del campionat: La propera jornada tal com hem dit l’Espanyol rep a la UD Lourdes, mentre que el Sant Gabriel s’enfrontarà al Barberà Andalucia. La dinovena jornada, l’Espanyol visitarà Martorelles (amb els 31-0 del resultat de l’anada en la memòria) i el Sant Gabriel es desplaçarà a Mollet per enfrontar-se al Lourdes. En la vintena jornada, Espanyol-Sabadell, mentre que el Sant Gabriel visitarà Vilassar de Mar per jugar contra el quart classificat.

En la penúltima jornada de lliga, l’Espanyol es jugarà el títol de lliga a Arrahona-Merinalls davant el tercer classificat, el Mercantil. A la primera volta les espanyolistes van guanyar 10-3 al conjunt sabadellenc. En aquesta jornada, el Sant Gabriel tindrà com rival al modest CE Sant Celoni. La darrera jornada, l’Espanyol s’enfrontarà a la PBB de La Roca mentre que el rival de les periques,  descansarà al no tenir partit.   
     


Fitxa Tècnica:
RCD Espanyol: María Suárez, Cristina Chavero, Cristina Pérez, Carla Martínez, Irina Uribe, Laura Romero i Andrea López.
Suplents: Judith Pérez (p.s.), Natàlia Gómez, Paula Gerbolés, Nicole Rubio, Sheila González, i Alba García.

C.E. Manresa: Laura Vilaseca, Marta Bosch, Berta Valls, Andrea Martínez, Júlia Llimós, Laura Felip i Alba Arco.
Suplents: Mercè Claret i Sara Martínez.

Àrbitre: Sònia Martín Iravedra.

Gols: 1-0: Andrea López, m. 1; 2-0: Irina,, m. 12; 3-0: Irina, m. 22; 3-1: Laura Felip, m. 32; 4-1: Alba García, m. 56; 5-1: Alba García, m. 58: 6-1: Sheila González, m. 62;  7-1: Nicole Rubio, m. 64; 8-1: Irina, m. 70; 9-1: Irina, m. 71.

Incidències: Encontre corresponent a la jornada  17ena. del campionat de lliga de Primera Divisió Femení Infantil-Aleví, en el seu grup segon, disputat el matí de diumenge al camp de F-7 de la Ciutat Esportiva del RCD Espanyol.



CLASSIFICACIÓ 1a. DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEMENINA, GRUP 2n.
 
.
CLASSIFICACIÓ
PTS
PJ
PG
PE
PP
GF
GC
1C.D. SANT GABRIEL4516150115111
2
R.C.D. ESPANYOL
4215140120315
3
C.E. MERCANTIL
3616120411448
4
U.E. VILASSAR DE MAR
28159159645
5
U.D. LOURDES
27159066967
6P.BLANC BLAVA LA ROCA25168175955
7
C.E. MANRESA
17155286175
8
C.E. SABADELL F.C. "B"
121640123275
9
C.E. SANT CELONI
1215401122123
10
ESC.F. BARBERA ANDALUCIA
916301327136
11
C.F. MARTORELLES
015001511195
   

RCD ESPANYOL - REAL MADRID
LLIGA FERTIBERIA DE FUTBOL INDOOR

Avui divendres tindrà lloc al Pavelló Miquel Poblet de Montcada i Reixac, el tercer encontre que disputarà l’Espanyol dins la Lliga “Fertiberia de Futbol Indoor” d’aquesta temporada. El conjunt entrenat per Rafa Marañón que va obrir el campionat empatant a deu gols amb el FC Barcelona, i va perdre a Valencia davant el conjunt che per 10-6, s’enfrontarà a partir de les 21:00 hores al Real Madrid CF.

Les entrades que tenen un preu de cinc euros pels adults i de dos euros pels nens i s’han pogut adquirir en l’Institut Municipal d’Esports i Lleure (carrer Tarragona, 32) i avui divendres a partir de les 18:45 hores, en el mateix pavelló a través de les seves taquilles. Abans de la disputa d’aquest partit, tindrà lloc un partit entre l’Escola de Futbol Montcada i el Futbol Sala Montcada.  

Aquest partit va ser presentat el passat dilluns en roda de premsa en la que va assistir el regidor d’Esports del consistori montcadenc, Marc Rodríguez, el representant de la Lliga de Futbol Indoor Joan Celma, així com Rafa Marañón, President de l’Agrupació de Veterans del RCD Espanyol i entrenador de l’equip participant.

El RCD Espanyol estarà integrat pels següents jugadors: 1. Raúl Arribas (porter); 13. Alex Covelo (porter); 3. Alfonso Gomez; 4. Toni Velamazán; 5. Luis Pacha; 6. Xavi Morón; 7. Martin Posse; 8. Morales; 9. Manel; 10. Jaume; 11. Lardín; 12. Santi Pou; 14. Josep Samper; 15. Antonio Uceda; 17. Javier Segovia; 18. Raúl Verdú; 19. Albert Martínez; 20. Marc Callicó.  Jugaran únicament 10 dels  convocats. Entrenador: Rafa Marañón.


Per part madridista els convocats son els següents: 1. Koke Contreras (porter); 13. Carlos Sanchez (porter); 2. Rojas; 3. Torres Mestre; 4. Mesas; 5. Fernando Sanz; 7. Iván Pérez; 8. Sestelo; 11. Amavisca; 17. Velasco. Entrenador: Morales.


EL PREBENJAMÍ AMPLIA LA SEVA AVANTATGE

CF Singuerlín: 2 – RCD Espanyol Prebenjamí: 4

Onzena victòria consecutiva del Prebenjamí espanyolista la obtinguda en el Mpal. de Can Zam davant el CF Singuerlín, en una jornada en la que va tenir lloc la primera derrota del CF Don Bosco (davant FC Martinenc 2-3 a l’Escola Industrial). Aquest fet ocasiona que l’equip espanyolista augmenti a quatre punts la seva avantatge al capdavant de la classificació, això si, amb un partit més disputat que el seu màxim rival.

El proper encontre dels espanyolistes serà a la Ciutat Esportiva de Sadrià, dissabte a les 15:30 hores davant l’Arrabal Calaf Gramenet que tan sols ha sumat set punts i ocupa la penúltima posició a la classificació.  



Fitxa tècnica:
CF Singuerlín: Sangam Esteve, Ivan Gómez, Darlin David, Pau López, Moisés Gené, Aday Pérez, i David Pons.
Suplents: Yassine Rahimi, Ismael Hurtado, i Alba Martínez.

RCD Espanyol: Oriol Roura, Marc Aguilar, Adrián Peña, Alejandro García, Antonio Caravaca, Ivan Garrido i Víctor Garrido.
Suplents: Xavier Jiménez, Arnau Villa i Ángel Alarcón.

Àrbitre: Tomás Alacio Calles.

Gols: 0-1: Antonio Caravaca, m. 5; 1-1: David Pons, m. 7; 1-2: Xavier Jiménez, m. 14; 1-3: Ivan Garrido, m. 30; 2-3: David Pons, m. 36; 2-4: Antonio Caravaca, m. 46.

Incidències: Encontre corresponent a la 17ena. jornada del campionat de lliga del grup sisè de Tercera Divisió de Benjamins, disputat en el Mpal. de Can Zam 2, a Santa Coloma de Gramenet.


CLASSIFICACIÓ TERCERA DIVISIÓ DE BENJAMINS, GRUP 6è.
         
. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1
R.C.D. ESPANYOL "C"
43 17 14 1 2 87 27
2
C.F. DON BOSCO
39 16 12 3 1 77 20
3
C.D. PUJADAS "C"
33 16 10 3 3 80 36
4
FUNDACIÓ P.E. EUROPA "G"
32 15 10 2 3 57 27
5
C.F. ALZAMORA "B"
29 16 9 2 5 46 32
6
F.C. MARTINENC "E"
28 16 8 4 4 50 42
7
C.F. SINGUERLÍN
23 16 72 7 48 42
8
C.D. SANT GABRIEL "D"
22 16 6 4 6 41 37
9
U.E. SANT ANDREU "F"
20 17 6 29 39 44
10
U.E. MONTIGALÀ
20 16 62 8 43 49
11
SE MERCAT NOU MAGORIA "B"
19 15 61 8 32 46
12
VILA OLÍMPICA CLUB ESP. "E"
17 16 52 9 48 48
13
FUND. ESP. HOSPITALET At.
12 16 3 3 10 42 49
14
ARRABAL-CALAF GRAM. "D"
7 16 2 1 13 19 77
15
A.E. UNIF. BADALONA SUD "B"
0 16 00 16 13 146
      
 
 
 



S E N T I M E N T P E R I C O . C O M