dissabte, 17 de març de 2012

VI TORNEIG "FALLAS CIUDAD DE BURRIANA":
L'ALEVÍ "A" CAU A QUARTS I FINALITZA 6è.

 
GRUP  "A"
.GRUP  "B".
GRUP  "C"
.GRUP "D".
F.C. BARCELONA 9INTER MILÀ 7REAL MADRID C.F.VALENCIA CF
ARSENAL
LEVANTE UD.R.C.D. ESPANYOLPARIS S. GERMAIN
C.D. ONDAVILLARREAL C.F. 4ALBORAYA U.D.CD CASTELLÓN 3
SALESIANOS B.
 0
C.D. ALMAZORARODA C.DBURRIANA F.BASE 0




DIVENDRES 16 MARÇ
PRIMERA FASE(CATEGORIA ALEVÍ).
17:30 Camp 1 Grup ASALESIANOS BURRIANAARSENAL F.C.1-3
17:30 Camp 2 Grup AF.C. BARCELONAC.D. ONDA2-0
18:10 Camp 1 Grup DPARIS ST. GERMAINBURRIANA FUTBOL BASE2-0
18:10 Camp 2 Grup BVILLARREAL C.F.LEVANTE U.D.2-2
18:50 Camp 1 Grup CR.C.D. ESPANYOLALBORAYA U.D.1-1
18:50 Camp 2 Grup CREAL MADRID C.F.C.D. RODA10-0
19:30 Camp 1 Grup BF.C. INTER MILANC.D. ALMAZORA8-0
19:30 Camp 2 Grup  DVALENCIA C.F.C.D. CASTELLÓN6-0
DISSABTE 17 DE MARÇ
09:00 Camp 1 Grup ASALESIANOS BURRIANA F.C. BARCELONA0-5
09:00 Camp 2 Grup AARSENAL F.C. C.D. ONDA4-0
09:40 Camp 1 Grup BF.C. INTER MILÁNVILLAREAL C.F.2-1
09:40 Camp 2 Grup BC.D. ALMAZORALEVANTE U.D.0-3
10:20 Camp 1 Grup ASALESIANOS BURRIANAC.D. ONDA0-2
10:20 Camp 2 Grup AARSENAL F.C.F.C. BARCELONA0-4
11:00 Camp 1 Grup BF.C. INTER MILANLEVANTE U.D.1-1
11:00 Camp 2 Grup BC.D. ALMAZORAVILLARREAL C.F.0-7
11:40 Camp 1 Grup CR.C.D. ESPANYOLREAL MADRID C.F.0-2
11:40 Camp 2 Grup CALBORAYA U.D.C.D. RODA2-0
12:15 Camp 1 Grup DPARIS ST. GERMAINVALENCIA C.F.1-4
12:15 Camp 2 Grup DBURRIANA FUTBOL BASEC.D. CASTELLÓN1-3
12:55 Camp 1 Grup CR.C.D. ESPANYOLC.D. RODA9-0
12:55 Camp 2 Grup CALBORAYA U.D.REAL MADRID.C.F 1-2
13:35 Camp 1 Grup DPARIS ST. GERMAINC.D. CASTELLÓN3-0
13:35 Camp 2 Grup DBURRIANA FUTBOL BASEVALENCIA C.F.2-5
SEGONA FASE
.QUARTS DE FINAL.
17:10 Camp 11er. Gr. A/ FC BARCELONA2n. Grup B/ UD LEVANTE0-1
17:10 Camp 21er Grup B/ INTER MILAN 2n. Grup A/ ARSENAL5-1
17:50 Camp 11er. Grup C/ REAL MADRID2n. Grup B/ PARIS ST. G4-3
17:50 Camp 21er. Grup B/ VALENCIA2n. Grup C/ RCD ESPANYOL1-0
SEGONA FASE
.CONSOLACIÓ.
16:30 Camp 1   (5)4rt. Grup A/ SALESIANOS B4rt. Grup B/ ALMAZORA3-0
16:30 Camp 2   (7)3r. Grup A/  CD ONDA 3r. Grup B/ VILLAREAL0-5
18:30 Camp 1   (6)4rt.  Grup C/ RODA 4rt. Grup D/ BURRIANA FS0-4
18:30 Camp 2   (8)3r. Grup C/ ALBORAYA3r. Grup D/ CD CASTELLÓN4-0
19:10 Camp 1   (9)Perdedor 1er Quart F./  F.C. BARCELONAPerdedor 2n. Quart F./ ARSENAL F.C.4-2
19:10 Camp 2  (10)Perdedor 3r. Quart F./  PARIS ST. GERMAINPerdedor 4rt. Quart F./ RCD. ESPANYOL1-2
 FASE FINAL
DIUMENGE 18 DE MARÇCONSOLACIÓ.
09:30 Camp 1 / 15è-16è Perdedor (6) RODAPerdedor (5) ALMAZORA3-0
09:30 Camp 2 / 13è-14èGuanyador (6) BURRIANA FBGuanyador (5) SALESIANOS B.3-2 pen
10:10 Camp 1 / 11è-12èPerdedor (7) CD ONDAPerdedor (8)CD CASTELLÓN1-0
10:10 Camp 2 / 9è-10èGuanyador (7) VILLARREAL Guanyador (8) ALBORAYA1-0
11:30 Camp 1/  7è-8èPerdedor (9) ARSENALPerdedor (10) PARIS ST. G.2-1
11:30 Camp 2 / 5è-6è Guanyador (9) FC BARCELONA (per pen.)Guanyador (10) RCD ESPANYOL*3-3
 FASE FINAL
DIUMENGE 18 DE MARÇSEMIFINALS.
10:50 Camp 1 SemifinalU.D. LEVANTEINTER MILAN2-1
10:50 Camp 2 SemifinalREAL MADRID CF (2-1 pen)VALENCIA C.F.*0-0
12:10 Camp 2 -  3r. /4rt.   INTER MILAN (4-3 pen.)VALENCIA C.F.*0-0
12:10 Camp 1 FINALU.D. LEVANTE (3-2per pen.)REAL MADRID C.F.*0-0

KIKO CASILLA RENOVARÀ AVUI, FINS 2015



Segons va comunicar ahir al seu web oficial el RCD Espanyol, avui després de l’entrenament, Kiko Casilla renovarà el seu contracte fins 2015.

Francisco Casilla Cortés “Kiko Casilla”, (Alcover –Tarragona-, 2 d’Octubre de 1986) Va arribar a la institució espanyolista la temporada 2007/08 procedent del Real Madrid Castilla on era el tercer porter darrera de Codina i Adán.  Jugant amb el filial es va veure en l’obligació de pujar prematurament  al primer equip a causa de les lesions dels porters al primer equip, concretament al José Zorrilla de Valladolid substituint Lafuente, lesionat.

Posteriorment les dues següents temporades va jugar cedit al Cádiz CF primer a Segona Divisió “B” (2008/09 obtenint l’ascens amb el quadre andalús)  i després (2009/10) a la categoria de plata del futbol espanyol.  La darrera temporada va jugar al Cartagena on tot i no començar el campionat de titular de seguida va acabar sent un fix a les alineacions del conjunt departamental.

La situació derivada del “cas Kameni”, va fer que aquest estiu no anés cedit i romangués a la plantilla espanyolista.
L’ostracisme en que es trobava el camerunès, el convertiren en segon porter del primer equip perico. En principi era previst que fos el meta que disputés la Copa del Rei, però la lesió que es va produir en el derbi a l’Estadi el meta titula Cristian Álvarez i l’allargament de la seva lesió de la que encara no sabem les causes, han fet que el meta d’Alcover hagi ocupat la porteria amb una trajectòria en el temps molt més extensa del previst i motiu pel qual hagi pogut demostrar amb solvència la seva qualitat i per tant des de l’àrea esportiva hagin donat la llum verda a la renovació del seu contracte que expirava el proper 30 de juny.


divendres, 16 de març de 2012

FUTBOL BASE FEMENÍ: CLASSIFICACIONS

CATEGORIA JUVENIL-CADET FEMENINA. 

CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1
F.C. BARCELONA
57 19190 0 109 14
2
C.D. SANT GABRIEL
51 1917 0266 21
3
VIC RIUPRIMER REFO F.C.
46 1915135923
4
FUND. P.ESP. At. VILAFRANCA
37 1912163727
5
C.F. REUS DEPORTIU
37 19 121 633 23
6
R.C.D. ESPANYOL
34 1911174136
7
C.F. MOLINS DE REI
32 1910 273044
8
U.E. L'ESTARTIT
26 1982942 38
9
P. BLANC I BLAVA LA ROCA
26 198294438
10
C.E. EUROPA
18 196 0134258
11
C.E. MERCANTIL
18 195311 33 53
12
ESCUELA F. BONAIRE
17 195 2123043
13
C.E. MANRESA
16 195 1132455
14
C.E. PUBILLA CASAS
14 194 2134171
15
C.F. SANTPEDOR
10 193 1152667
16
C.F. VILANOVA GELTRÚ
7 19 21 16 27 73


CLASSIFICACIÓ CADET - INFANTIL FEMENÍ, GRUP 1er.
     
.
CLASSIFICACIÓ
PTS
PJ
PG
PE
PP
GF
GC
1 R.C.D. ESPANYOL 49 171610 152 26
2
P. BLANC.BLAVA VILADECANS
36 16 120 4 108 42
3 FP. U.E. BASE VILANOVA i G. 36 161204 88 33
4
ESCUELA F. BONAIRE "B"
34 16 11 14 85 37
5
C.F. REUS DEPORTIU
33 171106 92 49
6
C.E. ESPARREGUERA
30151005 9262
7
C.E. SEAGULL
301710 0 787 65
8
U.E. SANT ANDREU "C"
25 16 8 1 7 70 67
9
F.C. TERRASSA
21176 38 5476
10
ESCOLA F. VILADECAVALLS 21167 09 5055
11
C.E. CANYELLES
11 17 3 2 12 51 87
12
UE STA. COLOMA CERVELLÓ
9163 013 45132
13
J.E. SANT JAUME DOMENYS
6 172 0 1534 145
14
C.F. RIPOLLET
0170 017 15147
 

  
CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEM. Grup 2n.
 
 
.
CLASSIFICACIÓ
PTS
PJ
PG
PE
PP
GF
GC
1 C.D. SANT GABRIEL 51 181701 182 15
2
R.C.D. ESPANYOL
481716 0 1230 18
3
C.E. MERCANTIL
39 17 130 4 124 50
4
U.E. VILASSAR DE MAR
34171115 11047
5 P.BLANC BLAVA LA ROCA 28 18918 66 62
6
U.D. LOURDES
27 17908 74 88
7
C.E. MANRESA
23177 28 8277
8
C.E. SABADELL F.C.
12 17 4 013 32 83
9
C.E. SANT CELONI
12174 013 24139
10
ESC.F. BARBERA ANDALUCIA
9 18 3 0 15 30 163
11
C.F. MARTORELLES
0 17 0 0 17 13 225



  CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEM., Grup 1er.

.
CLASSIFICACIÓ
PTS
PJ
PG
PE
PP
GF
GC
1
F.C. BARCELONA
57191900 2358
2 C.E. SABADELL F.C. 43 191414 109 39
3
C.F. MOLINS DE REI
41 191324 136 53
4
R.C.D. ESPANYOL "B"
41 1913 2 4128 47
5
C.D. SANT GABRIEL "B"
35 19 112 6 116 59
6
F.C. LEVANTE LAS PLANAS
29199 2 891 64
7
FUND. P. ESP. At.VILAFRANCA
28 19 9 1 9 75 83
8 C.F. IGUALADA 27 19838 104 78
9
U.E. SANT ANDREU
16 19 5 1 13 56 122
10
P. BLANC BLAVA VILADECANS
10 19 3 115 42 160
11
F.C. SANTBOIÀ
4 191117 17 218
12
C.E. EUROPA
3 191018 15 193
 


CLASSIFICACIÓ ALEVÍ-BENJAMÍ-PREBENJAMÍ FEMENÍ, GRUP 1er.    

.
CLASSIFICACIÓ
PTS
PJ
PG
PE
PP
GF
GC
1
C.D. SANT GABRIEL
45
15
15
0
0
212
4
2
R.C.D. ESPANYOL
45
16
15
0
1
192
13
3
U.E. SANT ANDREU
34
16
11
1
4
92
53
4
ESCUELA F. BONAIRE
33
17
11
0
6
106
54
5
FUND. P. C.E. JÚPITER
29
17
9
2
6
56
59
6
C.F. MOLINS DE REI
25
16
8
1
7
58
65
7
P.BLANC BLAVA VILADECANS 24 158 0 762 61
8
ESC. F. BARBERÀ ANDALUCIA
19
16
6
1
9
36
91
9
C.E. CANYELLES
13
15
4
1
10
39
78
10
C.E. SABADELL F.C.
12
17
4
0
13
34
149
11
C.F. IGUALADA
4
16
1
1
14
26
148
12
F.C. CERDANYOLA VALLÈS
1 16 0 1 15 13 151

BON TRIOMF DEL PREBENJAMÍ AL GUINARDÓ (1-4)

F. C. Martinenc Benj. "E":  1 – RCD Espanyol Prebenjamí: 4

Meritori triomf del prebenjamí espanyolista tenint en compta que el FC Martinenc ha sigut l’únic equip que ha derrotat a domicili al Don Bosco i al RCD Espanyol  en la primera volta. Al Guinardó, els espanyolistes van aconseguir la revenja esportiva de la derrota a Sadrià i van sumar tres nous punts que els permeten seguir amb l’avantatge de quatre punts –amb un partit més – que l’equip de l’Escola Industrial.

Demà dissabte a la Ciutat Esportiva (15:30h.) l’Espanyol rebrà la visita de l’altre equip que juntament amb el Martinenc han estat capaços de derrotar-los al llarg del campionat. El Sant Gabriel, novè a la classificació.     



Fitxa tècnica:
FC Martinenc: Pol Coronado, Arnau Mila, Izan Pérez, Alejandro Melero, Alex Almorz, Daniel Santana i Ignasi Fernández.
Suplents: Biel Durán, Miguel Ángel Romero, Fernando Enriquez, Adrià Molina i Ravil Anguera.

RCD Espanyol: Oriol Roura, Xavier Jiménez, Arnau Villa, Adrián Peña, Ángel Alarcón, Antonio Caravaca i Ivan Garrido.
Suplents: Marc Aguilar, Alejandro García, i Víctor Garrido.

Àrbitre: Guillermo Rivera Napa.

Gols: 0-1: Adrián Peña, m. 3; 0-2: Ivan Garrido, m. 16; 0-3: Ángel Alarcón, m. 35; 1-3: Daniel Santana, m. 37; 1-4: Antonio Caravaca, m.45.  

Incidències: Encontre corresponent a la jornada 19ena. del campionat de lliga de Tercera Divisió Benjamí, grup sisè, disputat dissabte al matí al Mpal. del Guinardó.   


CLASSIFICACIÓ TERCERA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 6è.


.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC
1
R.C.D. ESPANYOL "C"
491916129628
2
C.F. DON BOSCO
451814319024
3
C.D. PUJADAS "C"
391812339041
4
FUNDACIÓ P.E. EUROPA "G"
351711246335
5
F.C. MARTINENC "E"
31189455447
6
C.F. ALZAMORA "B"
30179354733
7
C.F. SINGUERLÍN
29189277243
8
U.E. SANT ANDREU "F"
22196494247
9
C.D. SANT GABRIEL "D"
22186484447
10
VILA OLÍMPICA CLUB ESP. "E"
201862105954
11
SE MERCAT NOU MAGORIA "B"
20176293652
12
U.E. MONTIGALÀ
20176294456
13
FUND. ESP. HOSPITALET At.
121833124461
14
ARRABAL-CALAF GRAM. "D"
71721141982
15
A.E. UNIF. BADALONA SUD "B"
017001713163
 

EL BENJAMÍ "B" NO VA POGUÉ
CAPGIRAR EL MARCADOR ADVERS (2-3)













RCDE Benjamí “B”: 2 – UE Sant Andreu "B ": 3

El Benjamí “B” no va pogué remuntar el resultat advers que els quatribarrats van establir al minut vint de joc quan es van avançar 1-2 en el marcador. En un partit molt disputat l’equip de Xavi Corominas va aconseguir empatar i inclòs lluitar per obtenir el triomf.

Amb empat a dos gols en el marcador hi hagué una jugada prou polèmica  en la que la rematada d’un jugador espanyolista travessà la línia de gol pràcticament un pam de la mateixa. La col·legiada del partit, Leyla Villalobos no ho va apreciar així (ella no estava en línia i no disposava de jutge auxiliar motiu pel qual fos més dispensable que no ho veiés amb suficient perspectiva ja que la pilota era a mitja alçada) i el joc continua fins que el Sant Andreu finalment es va fer amb el triomf amb un tercer gol.  

Aquesta derrota talla gairebé tres mesos sense perdre a la Ciutat Esportiva com a local del quadre espanyolista i el situa a la desena posició a la classificació, esperant l’encontre del proper dissabte (també a Sadrià) a les 14:30 hores davant el líder del grup, el Sant Cugat Esport FC.


Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Marçal Ros, Jordi Venteo, Txus, Facundo, Jonathan, Miguel, i Sergi.
Suplents: Ian, Ismael, Junior, Marc, i Eliseo.

UE Sant Andreu: Álvaro Gato, Pol Simarro, Emilio Zeballos, Adrià Blacnh, Gerard Varela, Iker Oltra i Iker Roa.
Suplents: Alejandro Martínez, Pau Naim Jaanadi, Carles Nadal i Muhammad El Khayati.

Àrbitre: Leyla Villalobos Baltazar.

Gols: 1-0: Facundo, m. 3; 1-1: Iker Oltra, m. 9; 1-2: Muhammad El Khayati, m. 20; 2-2: Marc Pubill, m. 24; 2-3: Muhammad El Khayati, m. 48.

Incidències: Encontre corresponent a la jornada 21ena. del campionat de lliga del grup segon de Primera Divisió Benjamí, disputat la tarda de dissabte a la Ciutat Esportiva Dani Jarque. L’encontre es disputà al camp de F-7 ja que en el tercer coincidia no amb un dels dos alevins com sol ser habitual a les 14:30, sinó amb l’Infantil que és futbol-11 i per tant ocupa tot el terreny de joc sencer.


CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 2n.



.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC
1
F.C. SANT CUGAT ESPORTS "B"
482114618340
2
C. NATACIÓ TERRASSA
462115155835
3
C. GIMNÀSTIC MANRESA
442114257845
4
C.E. MANRESA
432212737629
5
C.E. MERCANTIL
372111468659
6
VIC RIUPRIMER REFO F.C.
352110565947
7
C.F. IGUALADA "B"
342110477457
8
E.C. GRANOLLERS
332110385341
9
U.E. MOLLET C.F.
322110295050
10
R.C.D. ESPANYOL "B"
302293105749
11
U.E. SANT ANDREU
30218675350
12
U.D. At. GRAMENET
262182115659
13
U.D. CAN ANGLADA
222164113748
14
C.D. LA LLAGOSTA
92123163893
15
C.D. PREMIÀ DE DALT "B"
621201926100
16
F.C. PALAU SOLITÀ I PLEGAMANS
521121825107
 

 



S E N T I M E N T P E R I C O . C O M