dissabte, 28 d’abril de 2012

EL RAYO, SERÀ EL RIVAL A VUITENS DE FINAL

COPA DE S.M. EL REI DE JUVENILS

VUITENS DE FINAL

Club Atlético de Madrid SAD – UD Las Palmas SAD
Real Madrid CF – CD Tenerife SAD
Real Sporting de Gijón SAD – Real Sociedad de Fútbol SAD
Real Racing Club SAD – Danok Bat CF
Rayo Vallecano de Madrid SAD – RCD Espanyol de Barcelona SAD
Athletic Club – FC Barcelona
Valencia CF SAD – Sevilla FC SAD
CD Roda – Málaga CF SAD

Els partits es disputaran el 13 de maig l'anada i la tornada el 20 de maig. El proper sorteig tindrà lloc el 22 de maig.

DIUMENGE, EL CADET FEMENÍ POT SER CAMPIÓ DE LLIGA

CE Esparreguera:  1 – RCD Espanyol Cadet-Infantil Femení: 7


A un pas del títol !.

El Cadet femení va vèncer amb contundència en la seva visita a Esparreguera. El conjunt d’Ariadna Ciércoles i Fran Güells, és a un pas de proclamar-se campió de lliga. Aquest diumenge si obté el triomf en partit que l’enfrontarà a la Ciutat Esportiva Dani Jarque al segon classificat, la UE Base Vilanova, es convertirà en el segon campió de lliga femení de la present temporada.  Les espanyolistes que han manat en aquesta categoria des d’un bon principi i tan sols han deixat escapar dos punts a Terrassa davant l’Escola de Futbol Bonaire a la segona jornada de lliga.

Els espanyolistes avantatgen en tretze punts al segon classificat. En cas de triomf aquesta diferència pujaria fins els setze punts quedant-li al conjunt del Garraf únicament cinc encontres per finalitzar el campionat. Ni la PBB de Viladecans ni el Reus Deportiu tampoc poden arribar als hipotètics 64 punts en els partits que els hi manquen.     



Fitxa tècnica:
CE Esparreguera: Xènia izquierdo, Yessica Bueno, Andrea Muñoz, Laura Bustamante, Júlia Jaime, Laura Carmona i Azul Romero.
Suplent: Alicia Fernández.

RCD Espanyol: Laura Jansà, Charo Sanz, Sara Cruz, Nerea Gómez, Marta Molina, Berta Riera, i Mertixell Guardia.
Suplents: Paula Bonay (p.s), Marina Mosquera, i Georgina Campiz.

Àrbitre: Ricard García Simó.

Gols: 0-1: Nerea, m. 7; 0-2: Marta Molina, m. 16; 0-3: Sara Cruz, m. 31; 0-4: Nerea Gómez, m. 40; 1-4: Laura Bustamante, m. 46; 1-5: Sara Cruz, m. 64; 1-6: Marta Molina, m. 71; 1-7: Georgina Campíz, m. 76.

Incidències: Encontre corresponent a la jornada 24ena. del campionat de lliga del grup primer de la categoria Femenina Cadet-Infantil, disputat en el Mpal. d’Esparreguera el dissabte al vespre.   


CLASSIFICACIÓ CATEGORIA CADET-INFANTIL FEMENINA, GRUP 1er.

.
CLASSIFICACIÓ
PTS
PJ
PG
PE
PP
GF
GC
1R.C.D. ESPANYOL6121201018529
2FP. U.E. BASE VILANOVA i G.4820160411437
3
P. BLANC.BLAVA VILADECANS
4520150513457
4
C.F. REUS DEPORTIU
4522150712463
5
C.E. SEAGULL
3921130810772
6
ESCUELA F. BONAIRE "B"
372012179549
7
C.E. ESPARREGUERA
3620120811284
8
U.E. SANT ANDREU "C"
312010198586
9
F.C. TERRASSA
282284106697
10
ESCOLA F. VILADECAVALLS282091106365
11
UE STA. COLOMA CERVELLÓ
1221401759169
12
C.E. CANYELLES
1121321664116
13
J.E. SANT JAUME DOMENYS
921301842170
14
C.F. RIPOLLET
021002121177

divendres, 27 d’abril de 2012

GOLEJADA INTRANSCENDENT DEL BENJAMÍ FEMENÍ














RCD Espanyol Aleví-Benjamí-Preb.: 17 – P.B.B. Viladecans: 0


Golejada totalment intranscendent de les més petites del futbol femení davant la Penya Blanc-i-Blava de Viladecans en partit sense cap tipus d’història, disputat a primeres hores del matí del diumenge passat al Camp de F-7 de la Ciutat Esportiva Dani Jarque. Les espanyolistes ja no tenien cap opció de fer-se amb el títol de lliga desprès de perdre 4-1 al Ruíz Casado davant el Sant Gabriel la jornada anterior i quedar-se a sis punts de l’equip col·legial i amb el gol-average perdut.



Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Paula Martínez, Paula Bellido, Julia Guerra, Neus Bravo, Carla Sánchez, Julia Manrique i Anna Fusté.
Suplents: Ennia Fuster, Míriam Jiménez, Claudia Pina, Nerea Chaves, Ana Ródenas, Sabina Palacios i Paula Torrella.

PBB Viladecans: Melane Escobar, Anna Ordóñez, Aida Rodríguez, Laura Martín, Paula Hurtado, Paula González, i Paula Milaracuenca.

Àrbitre: Albert Calduch Mula.

Gols: 1-0: Julia Guerra, m. 1; 2-0: Anna Fusté, m. 6; 3-0: Claudia Pina, m. 16; 4-0: Míriam Jiménez, m. 22; 5-0: Sabina Palacios, m. 24; 6-0: Míriam Jiménez, m. 30; 7-0: Ennia Fuster, m. 34; 8-0: Anna Fusté, m. 35; 9-0: Julia Manrique, m. 41; 10-0: Julia Guerra, m. 43; 11-0: Carla Sánchez, m. 46; 12-0: Carla Sánchez, m. 47; 13-0: Ennia Fuster, m. 49; 14-0: Nerea Chaves, m. 51; 15-0: Ennia Fuster, m. 52; 16-0: Claudia Pina, m. 57; 17-0: Claudia Pina, m. 57.

Incidències: Encontre corresponent a la 24ena. jornada del campionat de lliga del grup primer de la categoria Aleví-Benjamí-Prebenjamí Femenina, disputat en el camp de f-7 de la Ciutat Esportiva Dani Jarque.  


CLASSIFICACIÓ CATEGORIA ALEVÍ-BENJAMÍ-PREBENJAMÍ FEMENINA, GRUP 1er.

 
.
CLASSIFICACIÓ
PTS
PJ
PG
PE
PP
GF
GC
1
C.D. SANT GABRIEL
60
20
20
0
0
263
6
2
R.C.D. ESPANYOL
54
20
18
0
2
243
19
3
U.E. SANT ANDREU
38
20
12
2
6
99
70
4
ESCUELA F. BONAIRE
37
20
12
1
7
118
66
5
FUND. P. C.E. JÚPITER
35
20
11
2
7
74
64
6
C.F. MOLINS DE REI
31
20
10
1
9
70
83
7
ESC. F. BARBERÀ ANDALUCIA
26
20
8
2
10
52
104
8
P.BLANC BLAVA VILADECANS242080126699
9
C.E. CANYELLES
19
20
6
1
13
54
115
10
C.F. IGUALADA
16
20
5
1
14
46
156
11
C.E. SABADELL F.C.
16
21
5
1
15
53
168
12
F.C. CERDANYOLA VALLÈS
121012026214
 
 

EL PREBENJAMÍ ESPANYOLISTA SEGUEIX AMB PAS FERM (1-5)

Vila Olímpica Club Esportiu: 1 – RCD Espanyol Prebenjamí: 5

Fitxa tècnica:
Vila Olímpica UE: Edgar la Morgia; Aaron Correas, Eric Hernández, Hugo Morgado, Joan Rovira i Álvaro Contel.
Suplents: Albert Martínez, Albert Colell, Jude Bloor, i Albert Aguayo.

RCD Espanyol: Oriol Roura, Marc Aguilar, Adrián Peña, Ángel Alarcón, Antonio Caravaca, Ivan Garrido i Víctor Garrido.
Suplents: Xavi Jiménez, Arnau Funuyet, i Alejandro García, i Arnau Villa.

Àrbitre: Miguel Dolado Villamayor.

Gols: 0-1: Arnau Villa, m.3; 0-2: Ángel Alarcón, m. 5; 0-3: Ivan Garrido, m. 6;  0-4: Arnau Funuyet, m. 8; 1-4: Arnau Casany, m 9; 1-5: Arnau Villa, m. 11.

Incidències: Encontre corresponent  a la jornada 24, del campionat de lliga del grup sisè de Tercera Divisió Benjamí, disputat el dissabte al matí al Mpal. de Can Aranyó- Agapito Fernández.    


CLASSIFICACIÓ TERCERA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 6è.

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC
1
R.C.D. ESPANYOL "C"
6424211212634
2
C.F. DON BOSCO
5723183212528
3
C.D. PUJADAS "C"
4822153410550
4
FUNDACIÓ P.E. EUROPA "G"
452214358141
5
C.F. ALZAMORA "B"
392212376148
6
F.C. MARTINENC "E"
382211567356
7
C.F. SINGUERLÍN
352211298255
8
U.E. SANT ANDREU "F"
3424104105759
9
C.D. SANT GABRIEL "D"
282284105957
10
SE MERCAT NOU MAGORIA "B"
232272134268
11
VILA OLÍMPICA CLUB ESP. "E"
232372146473
12
U.E. MONTIGALÀ
212263135273
13
FUND. ESP. HOSPITALET At.
192354145477
14
ARRABAL-CALAF GRAM. "D"
102231182596
15
A.E. UNIF. BADALONA SUD "B"
323102225216

EL GIMNÀSTIC DE MANRESA NO DONÀ OPCIÓ AL BENJAMÍ "B"
















RCD Espanyol Benjamí “B”: 1 – C. Gimnàstic Manresa “A”: 3

Triomf inapel·lable del segon classificat, el Gimnàstic de Manresa, al seu pas per la Ciutat Esportiva davant un Espanyol Benjamí “B” que ho va intentar però el 0-2 del primers dotze minuts va ser una llosa massa gran per pogué aixecar. El Gimnàstic va sentenciar el partit amb un tercer gol i tot i que l’Espanyol va escurçar diferències amb un gol d’Eliseo, els del Bages no van donar opció al quadre de Xavi Corominas.

Aquest cap de setmana no disputarà encontre de lliga (ja es va disputar fa uns mesos avançant-lo de la jornada 27ena.), ja que l’equip espanyolista junt al Benjamí A i Prebenjamí, disputen el Torneig MIC Football de Futbol-7 a Andorra.
  

Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Dídac, Jordi, Ismael, Sergi Corbera, Txus, Jonathan i Facundo.
Suplents: Ian Pérez, Marc, Junior, Julen Fernández, Marçal (p.s.), Eliseo i José Miguel.

C. Gimnàstic Manresa: Joan Rovira, Marc Luque, Pau Quintana, Lassana Touray, Arnau Oliver, Guillem Vila i Mohamed Bachar.
Suplents: Alex Iglesias, Gregorio Heredia, i Blai Abadal.

Àrbitre: Enric López Vives.

Gols: 0-1: Arnau Oliver, m. 9; 0-2: Mohamed Bachar, m. 11; 0-3: Blai Abadal, m. 18; 1-3: Eliseo.

Incidències: Encontre corresponent a la jornada 26ena del campionat de lliga del grup segon de Primera Divisió Benjamí disputat en el camp tercer de la Ciutat Esportiva Dani Jarque.


CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 2n. 


.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC
1
F.C. SANT CUGAT ESPORTS "B"
6027186310547
2
C. GIMNÀSTIC MANRESA
592619259550
3
C. NATACIÓ TERRASSA
582619168645
4
C.E. MERCANTIL
5226164610365
5
C.E. MANRESA
502714858841
6
C.F. IGUALADA "B"
472714589562
7
VIC RIUPRIMER REFO F.C.
442613587059
8
U.E. MOLLET C.F.
3825122115960
9
E.C. GRANOLLERS
3725114106054
10
R.C.D. ESPANYOL "B"
3727114127158
11
U.E. SANT ANDREU
332696115868
12
U.D. At. GRAMENET
3227102157277
13
U.D. CAN ANGLADA
312794146062
14
C.D. LA LLAGOSTA
926232147119
15
C.D. PREMIÀ DE DALT "B"
926302336126
16
F.C. PALAU SOLITÀ I PLEGAMANS
526122330142

EMPAT DEL JUVENIL FEMENÍ
DAVANT UN MERCANTIL QUE HO COMPLICÀ FORÇA












RCD Espanyol Juvenil-Cadet Femení: 2  - CE Mercantil: 2


Empat en una jornada que els rivals també empaten.

L’equip juvenil femení no va pogué superar a un Mercantil que lluitant per la permanència li va posar força difícils les coses al conjunt espanyolista. Tot i marcar abans del primer quart d’hora mitjançant la jugadora infantil Irina Uribe (màxima golejadora de tot el RCD Espanyol), en rebre una perfecta assistència de Laia Guerrero, l’equip sabadellenc va igualar el partit ben ràpidament (als quatre minuts del gol perico).

En el segon temps, amb un Espanyol que va jugar millor i va crear forces ocasions, va ser en canvi el conjunt arlequinat qui es va avançar en el marcador complicant-li molt en pogué puntuar al quadre local. En el darrer tram del partit, finalment l’Espanyol va pogué establir l’empat que seria definitiu en transformar María una pena màxima comesa per les visitants en l’intent d’aturar a Alba del Ojo en una acció individual que va superar a varies defensores fins que finalment dins l’àrea va ser aturada en falta.

El conjunt espanyolista continua en quarta posició ja que els rivals de les espanyolistes per fer-se amb aquesta privilegiada posició, també van empatar els seus respectius encontres: El Reus Deportiu a La Roca davant la Penya Blanc-i-Blava,  i el Vilafranca al seu Municipal davant els segon classificat, el Sant Gabriel.       


Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Alba Sánchez; Meritxell Clupes, Claudia Tena,  Núria Lorenzo, Mireia Soler; Anabel Chiquero, Marina González, Laia Guerrero, María Garrido,  Alba del Ojo, i Irina Uribe.
Suplents: Eulàlia Aballanet, Jennifer Frago, Paula Bonay (p.s.), Carla Torras, i Esther Bazán.

CE Mercantil: Claudia Spada, Gala Sánchez, Cristina Baquero, Andrea Lara, Gemma Zez, María Minguell, Nerea Sánchez, Nina Riera, Iris Sánchez, Mónica Relats i Laia Pozo.
Suplents: Carla Panisello, Nerea Peinado, i Vanesa López (p.s.).

Àrbitre: Oscar Romeo Gallén, de la delegació de Barcelona.

Gols:1-0: Irina, m. 13; 1-1: Nina Riera, m. 17; 1-2: Nina Riera, m. 62; 2-2: María Garrrido (pen.), m. 72.

Incidències: Encontre corresponent a la jornada 24ena. del campionat de lliga de Primera Divisió Femenina Juvenil-Cadet, disputat diumenge al migdia al camp tercer de la Ciutat Esportiva Dani Jarque.
   


CLASSIFICACIÓ 1a. DIVISIÓ JUVENIL-CADET FEMENINA

 
.CLASSIFICACIÓPTS PJPG PE PP GFGC
1
F.C. BARCELONA
6924230112718
2
C.D. SANT GABRIEL
642421128225
3
VIC RIUPRIMER REFO F.C.
532417257135
4
R.C.D. ESPANYOL
452414375343
5
FUND. P.ESP. At. VILAFRANCA
452414374836
6
C.F. REUS DEPORTIU
452414373726
7
C.F. MOLINS DE REI
3824122104360
8
P. BLANC I BLAVA LA ROCA
3324103115650
9
U.E. L'ESTARTIT
312494115053
10
C.E. EUROPA
252481154965
11
ESCUELA F. BONAIRE
242473143550
12
C.E. MERCANTIL
222464144264
13
C.E. PUBILLA CASAS
202462164681
14
C.E. MANRESA
192454152865
15
C.F. SANTPEDOR
132441193279
16
C.F. VILANOVA GELTRÚ
112432193584




S E N T I M E N T P E R I C O . C O M