dissabte, 12 de maig de 2012

LES MÉS PETITES, VAN FINALITZAR SEGONES

CLASSIFICACIÓ CATEGORÍA ALEVÍ-BENJAMÍ-PREBENJAMÍ FEMENINA, GRUP 1er. 
 
.
CLASSIFICACIÓ FINAL
PTS
PJ
PG
PE
PP
GF
GC
1
C.D. SANT GABRIEL
66
22
22
0
0
292
6
2
R.C.D. ESPANYOL
60
22
20
0
2
258
19
3
ESCUELA F. BONAIRE
43
22
14
1
7
139
70
4
U.E. SANT ANDREU
41
21
13
2
6
111
70
5
FUND. P. C.E. JÚPITER
38
22
12
2
8
78
76
6
C.F. MOLINS DE REI
32
22
10
2
10
72
95
7
ESC. F. BARBERÀ ANDALUCIA
26
21
8
2
11
52
123
8
P.BLANC BLAVA VILADECANS2422801469110
9
C.F. IGUALADA
20
22
6
2
14
54
159
10
C.E. CANYELLES
19
22
6
1
15
57
134
11
C.E. SABADELL F.C.
16
22
5
1
16
53
180
12
F.C. CERDANYOLA VALLÈS
122012127220


divendres, 11 de maig de 2012

LA CURVA RCDE PLANTEJA UNA MOCADORADA A L'ESTADI


Os comunicamos que los responsables de La Curva por unanimidad, hemos decidido -por el futuro de nuestro RCDE- invitaros a protestar de nuevo todos juntos durante el último partido de esta nueva fustrante Liga.


Por muchos motivos creemos que nuestro Club está instalado desde hace años en un bucle peligroso de mediocridad provocado por la mala gestión, las deudas contraidas - extremos que se retroalimentan -, y por la falta de un proyecto y unos objetivos claros a todos los niveles. Nosotros no nos resignamos a callar y queremos manifestarlo de nuevo este domingo para tratar de cambiar las cosas si es posible, porque, de lo contrario, quien calla otorga.

 Por ello a cualquier Curver@ que opine parecido, le invitamos a secundar las varias iniciativas preparadas activamente, y a acompañarnos en nuestra propuesta de protestar masivamente en el estadio tras el minuto 21, -para no dejar ni esta vez de aplaudir a nuestro eterno capitán- con una pañolada generalizada, como muestra de repulsa a la actual situación y a una nueva temporada en la que para demasiados las vacaciones han comenzado en febrero.

 El RCD Espanyol de Barcelona debe ser otra cosa.
Todos sabemos que la seña de identidad de un perico - que no lo tenemos fácil en nuestro entorno - no se basa necesariamente en el resultado concreto de un partido ni en el resultado final de una temporada del equipo. Lo hemos demostrado muchísimas veces. En los buenos y sobre todo en los malos momentos.

 Somos pericos por puro sentimiento y por lealtad a una larga Historia, unos cuantos hermosos valores, dos colores, un escudo y mucho orgullo. Pero los que administran el Club, y los que defienden esta camiseta en el terreno de juego y en los despachos tienen que tener siempre claro que con eso no se juega. Y que no se debe confundir el amor incondicional de unos socios a su Club con poder hacer con él lo que se quiera. Este Club y su afición merecen de una vez por todas una gestión transparente y eficaz, y una actitud ambiciosa siempre.

Luchemos por ello. Pasemos a la acción.

¡¡ No nos rendiremos jamás !!


CURVA RCDE. (Comunicat penjat al facebook)






HUMILIACIÓ TAMBÉ EN FUTBOL FEMENÍ (6-0)

FC Barcelona: 6 – RCD Espanyol Femení “A”: 0

El Barcelona li dona un autèntic bany a les espanyolistes que paguen car els seus errors en el primer temps.

Ens deia el senyor President Ramon Condal que “teníem un futur esplendorós”. Ignora qui escriu aquesta crònica si aquestes paraules es circumscrivien únicament a la situació econòmica i social de l’entitat i a la vessant esportiva del primer equip, o també es referia al futbol femení. Sigui com sigui, aquest any de gestió de l’actual Consell passarà a la història –amb les seves retallades absurdes per les quantitats en qüestió – com el que no sol el FC Barcelona ha capgirat la hegemonia de les espanyolistes en futbol femení, sinó que inclòs l’equip perico ha sigut humiliat en el seu camp, al vell estil d’aquelles golejades que a l’època daurada amb Antonio Martín al capdavant, aconseguien les espanyolistes sobre les blaugranes. Senzillament, lamentable.   

El RCD Espanyol ha sortit escaldat de la seva visita al Mini-estadi en l’encontre en que el FC Barcelona es jugava deixar pràcticament sentenciada la lliga atès que els rivals dels dos propers encontres son d’un nivell molt inferior al del conjunt espanyolista. Les espanyolistes molt insegures, lentes i erràtiques en defensa, han anat per sota en el marcador durant tot l’encontre.  L’equip perico ha acusat en excés les baixes de Lianne i Willy. Però per sobre de tot, l’equip espanyolista ha sigut el seu propi enemic des d’un bon principi amb els seus errors.

Per que als quaranta dos segons de joc, Vanesa pressionada per Corredera, ha acabat perdent l’esfèrica i la ex, ha assistit perfectament a Sonia que superant a Mariajo amb una rematada ajustada a l’esquerra, ha obert el marcador. Malament se li posaven les coses al quadre perico tenint en compta que el conjunt barcelonista amb una fèrria defensa juga millor esperant darrera i sortint a la contra. A punt en el minut dos de joc és a fer el segon després d’altre refús de cap curt de Vanesa que acaba amb un xut sortosament aquest cop dolent de la davantera local. Moltes indecisions, i altre cop a punt de marcar el Barcelona, salvant llançant-se a terra Sonia davant Mariajo abans de la rematada barcelonista.

L’Espanyol comença a tocar, però sense cap tipus de profunditat. Per bandes en tot el primer temps les espanyolistes han estat nul·les. De fet fins el 37’ no ha superat Débora a Laura, acabant centrant molt malament fora. I Sara Serna,  ni això davant Marta Unzúe.  Al 24’ Mary Paz ha necessitat de les assistències, quedant tot en un ensurt  ja que ha pogut reincorporar-se.


En el minut 27, David Medié Jiménez, aquell subjecte que no va xiular penal quan una entrada salvatge es van endur per davant a Vero Boquete dins l’àrea, avui si que ha tingut l’ull ben fi per xiular penal en una pilota que ha colpejat a la mà de Lara en un intent instintiu de protegir-se la cara. Es necessita d’allò que vostès saben, per col·locar-nos la FCF aquest individu en un partit així... Però es Can Barça i allà tot és possible en aquesta matèria... El penal l’ha executat Sonia Bermúdez enganyant Mariajo per la seva dreta.

Aquest gol enfonsa definitivament a l’equip espanyolista.  En el darrer quart d’hora del primer temps viurà l’equip de Luis Carrión  un autèntic calvari. Al 31’ una jugada absurda i inversemblant. Treu en banda dreta en zona defensiva Marta Torrejón una falta. Corredera no està a la distància reglamentària, però la defensora espanyolista precipitadament l’executa passant-li la bola a la blaugrana que cedeix a Sonia qui aprofita el regal i veient avançada Mariajo, la supera amb un llançament per alt, aconseguint el hat-trick i superant a Mary Paz en la taula de golejadores (37 per 35).
Una altre gran errada de Lara al deixar botar l’esfèrica és a punt de ser el quart. Salva la portuguesa Sonia molt oportuna.  Però aquest acabaria arribant minuts després d’altre regal increïble de Sara Monforte quan erra en el refús dins l'àrea i la ex espanyolista Carol Férez col·loca  el 4-0 en el marcador.

En el darrer minut del primer temps,  l’Espanyol tindria la seva primera gran ocasió després de quaranta-cinc minuts a peus de Sara Serna qui dins l’àrea estavellà la seva rematada al cos de Laura Ràfols, fins les hores una espectadora més.

Poc li haurà agradat a Carrión el que ha vist en el primer temps i ha donat entrada a les joves Brenda i Alba Pomares. Però de nou en altre jugada desgraciada a punt ha estat de fer el cinquè el Barça quan una rematada en la frontal a càrrec de Míriam ha rebotat en el peu de Monforte i sort que Mariajo ha reaccionat ràpidament rectificant...

L’Espanyol ha tingut una ocasió en el 52, quan la primera pujada amb èxit de Débora per banda dreta ha acabat amb una centrada que ha rematat Mary Paz després de donar-se mitja volta, aturant Ráfols.

Al 54’ enèsima errada de la cobertura (ara amb Torrejón i Vanesa de centrals) i Marta Corredera tota sola afusella a Mariajo.  L’Espanyol intentarà aconseguir el mal anomenat gol de l’honor sense assolir èxit. Primer amb una centrada de Débora que no arriba per ben poc Vanesa al remat. En el tram final diverses oportunitats: Un llançament de Mary Paz que veien avançada a Laura Ráfols remata a la xarxa lateral, una passada de Mary Paz per Meseguer que controla i remata salvant Ráfosl, o una bona jugada individual de Brenda que supera a Flor i a Kenti, fica el peu sense angle junt a la línia de fons però Ráfols amb el peu evita el gol.

Per contra el conjunt barcelonista encara tindria ocasions per ampliar el marcador una rematada de Sonia que amb una mà treu Mariajo en una gran intervenció, o en un xut de Vicky Losada que surt per sobre la porta espanyolista.

L’humiliant 6-0 arribà al minut 73 quan Marta Corredera rep de Sonia a l’esquerra i encarant a Mariajo amb peu esquer li envia una vaselina precisa. Un gran gol, cal reconèixer-ho mal ens pesi.  L’Espanyol acabaria completant l’encontre més horrorós
des que existeix la màxima categoria femenina en aquest format nacional. Per obtenir un resultat igualment de reprovable ens hauríem de remuntar a l’època del superLlevant de finals dels anys 90 i allò, era altre història totalment diferent.  



Fitxa tècnica:
FC Barcelona: Ràfols;  Laura, Ani Escribano, Melisa, Marta Unzúe; Míriam, Guti, Vicky; Corredera, Carol, i Sónia.
Substitucions:  Carol per Olga, m. 60; Flor per Guti, m. 59; Kenty per Marta Unzúe, m. 74; Lilu per Vicky, m. 74.

RCD Espanyol: Mariajo; Marta Torrejón, Lara, Vanesa, Sonia Matías; Andrea Pereira, Meseguer; Monforte, Débora, Sara; i Mary Paz.
Substitucions: Brenda per Sara i Alba Pomares per Lara, m.46; Núria Mendoza per Andrea Pereira, m. 75; Aida per Débora, m. 85.

Àrbitre: David Medié Jiménez, de la delegació de Sabadell. Àrbitre de segona divisió B que en el seu historial figura l’atracament que va patir l’Espanyol en la final de la passada Superlliga on va ser el principal responsable que l’equip espanyolista es quedés sense el títol i sense la participació a la Champions. Aquí, mentre existeixi aquest modest mitjà  sempre li recordarem per vergonya d’ell i dels que ho amaguen. La FCF l’hi premiat amb xiular aquest encontre per a major glòria d’aquest individu. Cartolines grogues a Lara en l’acció del penal, m. 27 i a Monforte, m. 57.

Gols: 1-0: Sonia, m. 1; 2-0: Sonia (pen.), m. 27; 3-0: Sónia,  m.31; 4-0: Carol, m. 39; 5-0: Marta Corredera, m.54; 6-0: Marta Corredera, m. 73.

Incidències: Encontre corresponent a la 32ena. jornada de lliga de Primera Divisió Femenina, disputat en el Miniestadi del FC Barcelona.


ARRIBA EL MOMENT DECISIU PEL PREBENJAMÍ







El Prebenjamí espanyolista va disputar dissabte a la Ciutat Esportiva Dani Jarque un encontre amistós (4-1) davant l’Escola de Futbol Sant Feliu de Guixols. L’equip descansava ja que el seu encontre davant el Sant Andreu ja s’havia disputat el passat 17 de febrer amb triomf 0-2 pels espanyolistes.

Amb l’empat del CF Don Bosco Benjamí “A” (3-3) davant el tercer classificat, el Pujadas CF, l’Espanyol avantatge en tres punts més el gol-average al segon classificat, però amb un encontre més disputat per part de l’equip de l’Escola Industrial. Dissabte a la Ciutat Esportiva Dani Jarque (15:30h.) l’equip perico rebrà la visita del quart classificat, la Fundació Europa. En cas de triomf espanyolista, el títol de lliga es tenyiria clarament de color blanc-i-blau doncs ja no mancarien més que tres jornades de les que el Don Bosco té que descansar en la penúltima, a fi d’igualar-se el nombre d’encontres disputats.   

CLASSIFICACIÓ TERCERA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 6è.

 
.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC
1
R.C.D. ESPANYOL "C"
6424211212634
2
C.F. DON BOSCO
6125194213931
3
C.D. PUJADAS "C"
5224164411153
4
FUNDACIÓ P.E. EUROPA "G"
482415369048
5
C.F. ALZAMORA "B"
452414376848
6
F.C. MARTINENC "E"
442413568460
7
C.F. SINGUERLÍN
3824122108458
8
U.E. SANT ANDREU "F"
3425104115862
9
C.D. SANT GABRIEL "D"
312494116564
10
VILA OLÍMPICA CLUB ESP. "E"
262582156980
11
SE MERCAT NOU MAGORIA "B"
232472154578
12
U.E. MONTIGALÀ
212463155378
13
FUND. ESP. HOSPITALET At.
192554165792
14
ARRABAL-CALAF GRAM. "D"
1324411928103
15
A.E. UNIF. BADALONA SUD "B"
624202229217

SORT DESIGUAL ALS COMPLEMENTARIS INFANTILS FEMENINS

















Derrota sense pal·liatius del Infantil “A” Femení 2-8 davant el FC Barcelona en el duel dels dos campions de lliga de Infantil-Aleví i dins del torneig complementari en el seu grup primer. L’equip espanyolista no té ja cap opció i tan sols lluitarà pel segon lloc en aquest complementari.

COMPLEMENTARI INFANTIL-ALEVÍ FEMENÍ, GRUP 1er.PTS PJPG PE PP GFGC
1
F.C. BARCELONA
124400226
2
R.C.D. ESPANYOL
642021615
3
C. D. SANT GABRIEL "A"
44112817
4
CE SABADELL FC
14013715


Mentre, l’Infantil “B” que va guanyar 3-7 a Sabadell al CE Mercantil, ocupa la segona posició i té encara totes les possibilitats intactes per ser el guanyador del grup segon, sempre que guanyi diumenge a la Ciutat Esportiva al Molins de Rei CF. (A l’anada va caure 3-1 al Josep Raich de Molins de Rei).

COMPLEMENTARI INFANTIL-ALEVÍ FEMENÍ, GRUP 2nPTS PJPG PE PP GFGC
1
C.F. MOLINS DE REI
104310279
2
R.C.D. ESPANYOL "B"
943011910
3
U.E. VILASSAR DE MAR
441121022
4
C.E. MERCANTIL
040041429


BON TRIOMF DEL BENJAMÍ "B" DAVANT EL VIC RIUPRIMER (4-1)















RCD Espanyol Benjamí “B”: 4 –  Vic Riuprimer REFO FC: 1


Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Dídac, Ismael, Sergi, Txus, Junior, Jonathan i Marc.
Suplents: Jordi, José Miguel, Julen Fernández, Eliseo, Marçal (p.s.), Ian i Facundo.

Vic Riuprimer REFO: Martí Font, Eduard Aguirre, David Larrubia, Roger Punti, Gil Suarezcoma, Marc Roquet, i Martí Barniol.
Suplents: Manuel Pérez, Alex Molist i Marc Rosell.

Àrbitre: Marc Llurba García.

Gols: 1-0: pròpia porta Roquet, m. 3; 1-1: Marc Roquet, m. 6; 2-1: Ismael, m. 10; 3-1; Txus, m. 17; 4-1; Ian, m. 37.

Incidències: Encontre corresponent a la 28ena. jornada de lliga del grup segon de Primera Divisió Benjamí, disputat en el camp tercer de la Ciutat Esportiva Dani Jarque la tarda de dissabte. 


CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 2n. 


.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC
1
C. NATACIÓ TERRASSA
642821169746
2
F.C. SANT CUGAT ESPORTS "B"
6328196311247
3
C. GIMNÀSTIC MANRESA
6227202510150
4
C.E. MERCANTIL
5527174610667
5
C.E. MANRESA
502814869044
6
C.F. IGUALADA "B"
5028155810164
7
VIC RIUPRIMER REFO F.C.
4428135107266
8
U.E. MOLLET C.F.
4126132117160
9
E.C. GRANOLLERS
4027124116260
10
R.C.D. ESPANYOL "B"
4028124127559
11
U.E. SANT ANDREU
3928116117470
12
U.D. At. GRAMENET
3228102167483
13
U.D. CAN ANGLADA
312894156064
14
C.D. LA LLAGOSTA
928232347128
15
C.D. PREMIÀ DE DALT "B"
927302437135
16
F.C. PALAU SOLITÀ I PLEGAMANS
528122531167

GOLEJADA DEL BENJAMÍ "A" (0-7) A PREMIÀ DE DALT.
AL CONJUNT ESPANYOLISTA LI FA FALTA UNA
AUTÈNTICA CARAMBOLA PER SER CAMPIÓ DE LLIGA

CD Premià de Dalt: 0 -  RCD Espanyol Benjamí “A”: 7


Novè triomf consecutiu del Benjamí “A” en partit de lliga. Amb quatre gols aconseguits per Aye Diop com a destacat del partit, l’Espanyol va obtenir un clar i rotund triomf en la seva visita a Premià de Dalt.

En aquests moments la situació a la classificació és la següent. El FC Barcelona B (benjamí de segon any encara que sigui un “B”), avantatge en cinc punts als espanyolistes amb un partit més disputat.  Tots dos equips no han perdut cap partit en tot el campionat (dos empats el FC Barcelona en els dos derbis i un empat més l’Espanyol a la jornada inaugural a Calella des d’on ve la diferència favorable al conjunt culer).

La propera jornada es decidirà el campionat. El FC Barcelona B rep la visita del tercer classificat, la Fundació P. Escola Futbol Calella. L’Espanyol rebrà a la Ciutat Esportiva Dani Jarque la visita del quart classificat, el CE Sant Gabriel. Si el RCD Espanyol no guanya al Sant Gabriel, el conjunt barcelonista serà el campió de lliga ja de manera matemàtica.  Si el quadre espanyolista guanya, però també ho fa el FC Barcelona, també el títol quedarà adjudicat de manera matemàtica als blaugranes.

Només si la Fundació Calella puntua o guanya a la Hans Gamper, i l’Espanyol guanya al Sant Gabriel, l’equip entrenat per Xavi Manzano podrà ser campió de lliga. Ho seria en el cas de triomf del conjunt de l’Alt Maresme a la Gamper, si en la darrera jornada derrota al setè classificat, la UE Sant Andreu al AISS Mpal., doncs el FC Barcelona “B” en aquesta darrera jornada no té partit ja que la competició va quedar reduïda a 15 equips amb la retirada del Rocafonda CF.

En cas que la Fundació Calella només pogués empatar davant el Barcelona, llavors l’Espanyol hauria de vèncer ambdós conjunts i obtenir a més,  una renda de 14 gols en aquests dos partits, doncs Barcelona i Espanyol tenen el seu gol-average particular empatat (0-0 a Sadrià  i 1-1 a la Gamper) i en la diferència del general, el Barcelona té +147 i l’Espanyol +134. Per tant, missió gairebé impossible llevat d’autèntic miracle al feu barcelonista.   


Fitxa tècnica:
.
CD Premià de Dalt: Joan Poch, Nil Creus, Juan Zafra, Alberto Navarro, Pau Bonfill, Xavier Alavés i Gerard Montaño.
Suplents: Masi Camara, Gabriel Ruíz i Alex Sanz.

RCD Espanyol: Darwin, Xavi Pérez, Jordi, Ismael, Dereck, Oscar i Oriol.
Suplents: Gerard, Lucas, Eric, Aye Diop, Artur (p.s.) i Ruben.

Àrbitre: Víctor Molina Aguilar.

Gols: 0-1: Aye Diop, m. 14; 0-2: Jordi, m. 25; 0-3: Oriol, m. 32; 0-4: Aye Diop, m. 38; 0-5: Aye Diop, m. 43; 0-6: Aye Diop, m. 44; 0-7: Oscar, m. 47.

Incidències: Encontre corresponent a la 28ena. jornada del campionat de lliga del grup tercer de Primera Divisió Benjamí, disputat dissabte al matí al mpal. de Premià de Dalt.   


CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 3r.

 
.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC
1F.C. BARCELONA "B"7727252016518
2R.C.D. ESPANYOL 7226233014410
3FUNDACIÓ P. ESC. F. CALELLA562617549953
4C.D. SANT GABRIEL522617189254
5C.F. BADALONA4725152810058
6U.E. VILASSAR DE MAR4326141119476
7U.E. SANT ANDREU412612596056
8C.F. DAMM3926123117868
9ESC. F. BARBERÀ ANDALUCIA372610795359
10U.D. At. GRAMENET2226711844118
11FUNDACIÓ P.E. EUROPA2126631750107
12C.D. PREMIÀ DE DALT1825601941100
13VILA OLÍMPICA CLUB ESP.162644183195
14P. BARCELONISTA SANT CELONI1427422140141
15C.F. TORDERA926232140118





S E N T I M E N T P E R I C O . C O M