dissabte, 26 de maig de 2012

L'INFANTIL "B" FEMENÍ, ES PROCLAMA
BRILLANTMENT, CAMPIÓ DEL TORNEIG COMPLEMENTARI

Foto d'arxiu.

UE Vilassar Mar: 2 – RCD Espanyol Infantil “B”: 13

Campiones!

L’equip espanyolista s’ha proclamat campió del torneig complementari en el seu segon grup en vèncer 2-13 a la UE Vilassar de Mar en el Mpal. Xevi Ramon de la ciutat vilasanenca.

A les espanyolistes que després del seu triomf contundent 9-2 al Molins de Rei CF, tan sols els hi feia falta un punt, han arrasat golejant al quadre vilasanenc i obtenint brillantment el títol en un complementari en el que han guanyat cinc dels sis partits en joc.

Amb aquest títol, l’equip Infantil “B” completa la seva millor temporada a la Ciutat Esportiva, doncs a la lliga regular va finalitzar el campionat en tercera posició lluitant fins el final per la segona plaça davant rivals de segon any.
Felicitats a les campiones i quadre tècnic!.


Fitxa tècnica:
UE Vilassar: Andrea Valera, Laia Farell, Irene Bertolín, Carlota Arce, Alba García, Claudia Pérez i Paula Melgarejo.
Suplents: Ana García, Diana Bertolín, i Berta Arderiu.

RCD Espanyol: Luisa Ródenas, María Molina, Mónica Mayorgas, Mereia López, Cristina Garriga, Irene Fernández i Naiara Caballero.
Suplents: Sandra Ramos, Ariadna Font, Andrea Peña, Judith Pérez (p.s.), Anna Torrodá, i Andrea Ferrer.

Àrbitre: José Manuel Anillo Serrano, de la delegació del Maresme.   

Gols: 0-1: Naiara, m 4; 0-2: Cristina Garriga, m. 13; 0-3: Ariadna Font, m. 29; 0-4: Andrea Peña, m. 30; 0-5: Sandra Ramos, m. 32; 0-6: Anna Torrodà; m. 35; 0-7: Naiara, m. 39; 1-7: Andrea Valera, m. 42; 1-8: Naiara, m. 43; 1-9: Cristina Garriga, m. 48; 1-10: Cristina Garriga, m. 52; 1-11: Andrea Ferrer, m 53; 1-12: Cristina Garriga, m. 55; 1-13: Andrea Peña, m. 68; 2-13: Carlota Arce, m. 69.

Incidències: Encontre corresponent a la darrera jornada del Torneig Complementari en el grup 2n. de Categoria Infantil-Aleví Femení, disputat aquest matí al Xevi Ramon de Vilassar de Mar.    

CLASSIFICACIÓ COMPLEMENTARI, GRUP 2n. INFANTIL-ALEV. FEMENÍ 


CLASSIFICACIÓ FINALPTS PJPG PE PP GFGC
1
R.C.D. ESPANYOL "B"
1565014114
2
C.F. MOLINS DE REI
1364113519
3
U.E. VILASSAR DE MAR
561231538
4
C.E. MERCANTIL
160151838


L’altre Infantil Femení, segon.

L’altre infantil femení, l’entrenat per Joaquín Illescas, va acabar el complementari corresponent al grup primer,  el passat cap de setmana guanyant 2-6 al CE Sabadell a les instal·lacions Olimpya, i finalitzant en segona posició darrera del FC Barcelona que va vèncer en els sis encontres disputats.

CLASSIFICACIÓ COMPLEMENTARI, GRUP 1er.  INFANTIL-ALEV. FEMENÍ 

 
CLASSIFICACIÓ FINALPTS PJPG PE PP GFGC
1
F.C. BARCELONA
186600348
2
R.C.D. ESPANYOL
752121918
3
C. D. SANT GABRIEL
561231225
4
CE SABADELL FC
15014822


divendres, 25 de maig de 2012

SORTEJADA LA VUITENA EDICIÓ
DEL PERICONCURS DE LA GPE MANIGUA.










(Seu social de la GPE Manigua; Barcelona: Josep Maria)

Aquest vespre ha tingut lloc a la seu social de la GPE Manigua, el sorteig dels encontres de la vuitena edició del Periconcurs que donarà inici la propera setmana (dimarts 29 de maig). La segona jornada es celebrarà el proper 5 de juny. Les dues jornades classificatòries del Periconcurs tindran lloc a la seu social al Carrer Rosselló 501 de Barcelona, 1er-4rta. Les Semifinals, tercer i quart lloc, i la gran final, esdevindran a l’auditori de l’Estadi del RCD Espanyol a Cornellà-El Prat el proper 19 de juny a les 19:45 hores.

Aquesta iniciativa de la GPE Manigua es va celebrar per primer cop a la tardor de 2002. Des de llavors s’ha anat celebrant cada any tret de dues ocasions que esdeveniments de més consideració en els que la penya va estar immersa, ho van impedir: En 2005 degut a l’Aplec de Penyes celebrat a Barcelona i organitzat per la pròpia penya, i en 2010 degut al trasllat a la nova seu social des de Desfar a Rosselló.

Enguany les entitats que hi col•laboren son: Patrocinadors oficials: 23 Perico i Dr. Watson Cafè. Amb el suport i col•laboració de RCD Espanyol SAD, Fundació Privada del RCD Espanyol, Federació Catalana de Penyes del RCDE, Agrupacions de Veterans. Agraïment a: Hotel Hesperia del Mar. Sentiment Perico col•laborarà amb la publicació dels resultats del Periconcurs durant el desenvolupament del mateix.

Al marge del sorteig, els concursats que s’han donat cita a l’acte d’avui han pogut veure un DVD sobre la història d’aquest esdeveniment únic al RCD Espanyol al llarg de les set edicions precedents. Al final, amb un refrigeri i aperitiu, s’ha acomiadat aquest acte que ha significat el tret de sortida de l’edició del 2012. Sort als concursants!.


PARTICIPANTS:

LOS TAMUDINHOS (Pedro i Núria Caro) *
PERICOS NUMANTINOS (Fco. Javier Escribano i Marcos Jiménez) *
PERICO FERROVIARI (Adolfo Eguilar i Ramon Rius)
PERICOS FIDELS (Xavier Pujol i Francesc Xavier Ruíz)
RAFA MARAÑÓN (Salvador Fosas i Lluís Domínguez)
COL•LECTIU DESGAVELL (Ferran Monsalve i Pedro Medina)

*(campions del Periconcurs en anteriors edicions)


PARTITS:
(29 DE MAIG 2012)

Col•lectiu Desgavell – Los Tamudinhos
Pericos Numantinos – Perico Ferroviari
Rafa Marañón - Pericos Fidels
Col•lectiu Desgavell – Pericos Numantinos
Perico Ferroviari – Rafa Marañón
Los Tamudinhos – Pericos Fidels
Col•lectiu Desgavell – Rafa Marañón

(05 DE MAIG DE 2012)

Pericos Numantinos – Pericos Fidels
Los Tamudinhos – Rafa Marañón
Perico Ferroviari – Pericos Fidels
Col•lectiu Desgavell – Perico Ferroviari
Los Tamudinhos – Pericos Numantinos
Col•lectiu Desgavell – Pericos Fidels
Perico Ferroviari – Los Tamudinhos
Rafa Marañón – Pericos Numantinos






L'ESPANYOL ELIMINAT DEL XIX TORNEIG
NACIONAL DE FUTBOL ALEVÍ CANAL+ A BENALMÁDENA

L'EQUIP ESPANYOLISTA S'ACOMIADA AMB UNA DERROTA 1-3 DAVANT EL SEVILLA FC



GRUP AGRUP B
REAL MADRID -R.C.D. ESPANYOL-
MÁLAGA CF.-SEVILLA F.C.-
REAL BETIS B.-RAYO VALLECANO-
REAL SOCIEDAD-R.C.D.  MALLORCA-
VALENCIA C.F.-REAL ZARAGOZA-
GRUP C 
GRUP D
GETAFE C.F.-ATHLETIC CLUB-
FC BARCELONA -ATLETICO DE MADRID-
GRANADA C.F.-REAL RACING CLUB-
SPORTING GIJÓN-CLUB At. OSASUNA-
VILLARREAL CF-LEVANTE C.F.-


25/05TORNEIG ALEVÍ F-7 CANAL +FASE DE GRUPS (BENALMADENA)
10:00 AMÁLAGA C.F.0-2VALENCIA C.F.
10:00 AREAL BETIS B.1-1REAL SOCIEDAD
10:30 BSEVILLA F.C.1-0REAL ZARAGOZA
10:30 BRAYO VALLECANO0-1R.C.D. MALLORCA
11:00 CVILLARREAL C.F.5-0GETAFE C.F.
11:00 CGRANADA C.F.2-2SPORTING DE GIJÓN
11:30 DATLETICO DE MADRID 4-2REAL RACING CLUB
11:30 DCLUB At. OSASUNA 0-0LEVANTE C.F.
12:00 AREAL MADRID C.F.0-0REAL BETIS B.
12:00 AREAL SOCIEDAD1-3VALENCIA C.F.
12:30 BR.C.D. ESPANYOL1-1R.C.D. MALLORCA
12:30 BRAYO VALLECANO2-1REAL ZARAGOZA
13:00 CFC BARCELONA2-0SPORTING DE GIJÓN
13:00 CGETAFE C.F.1-1GRANADA C.F.
17:30 BSEVILLA F.C.0-3R.C.D. MALLORCA
17:30 AMÁLAGA C.F.3-2REAL SOCIEDAD
18:10 DATHLETIC CLUB1-4ATLETICO DE MADRID
18:00 DREAL RACING CLUB1-0CLUB At. OSASUNA
18:45 CF.C. BARCELONA 0-0VILLARREAL C.F.
18:30 BR.C.D. ESPANYOL 0-0RAYO VALLECANO
19:20 AREAL MADRID C.F.0-1VALENCIA C.F.
19:00 CGETAFE C.F.0-0SPORTING DE GIJÓN
19:30 DLEVANTE C.F. 1-0REAL RACING CLUB
20:00 BSEVILLA F.C.1-3RAYO VALLECANO
20:00 AMÁLAGA C.F.1-0REAL BETIS B.
20:30 DATHLETIC CLUB0-1CLUB At. OSASUNA
20:30 BREAL ZARAGOZA3-0R.C.D. ESPANYOL
21:00 AREAL MADRID 4-0REAL SOCIEDAD
(DISSABTE 26 MAIG).
10:30 DATLETICO DE MADRID3-0LEVANTE C.F.
10:30 DATHLETIC CLUB3-1REAL RACING CLUB
11:05 CF.C. BARCELONA 2-0GETAFE C.F.
11:00 CGRANADA C.F.3-1VILLARREAL C.F.
11:30 AVALENCIA C.F. 2-0REAL BETIS
11:40 BR.C.D. ESPANYOL1-3SEVILLA F.C.
12:10 DATHLETIC CLUB0-0LEVANTE C.F.
12:00 BR.C.D. MALLORCA2-0REAL ZARAGOZA
12:30 DATLETICO DE MADRID0-1CLUB At. OSASUNA
12:45 CFC BARCELONA3-0GRANADA C.F.
13.00 CSPORTING DE GIJÓN0-4VILLAREAL C.F.
13:20 AREAL MADRID 1-1MÁLAGA C.F.

QUARTS DE FINAL26 Maig
17:45R.C.D. MALLORCA0-1MÁLAGA C.F.
18:25F.C. BARCELONA0-0* 3-2C. At. OSASUNA
19:15VALENCIA C.F.2-0RAYO VALLECANO
20:00ATLÉTICO DE MADRID2-0VILLARREAL C.F.
SEMIFINALS (27 MAIG)
12:30ATLETICO DE MADRID2-1FC BARCELONA
13:15MÁLAGA CF0-4VALENCIA CF
FINAL
19:00ATLETICO DE MADRID3-1VALENCIA CF.

AVUI S'HAN SORTEJAT A LA FCF
ELS CAMPIONATS DE CATALUNYA DE FUTBOL BASE

CAMPIONATS DE CATALUNYA DE FUTBOL BASE

MASCULINS:


JUVENIL:



(3 de juny)
RCD Espanyol – Gimnàstic Tarragona
2n classificat LNJ – UD Unificació Bellvitge

Girona FC – CE Europa
UE Farners * - FC Barcelona

La segona eliminatòria tindrà lloc el proper 10 de Juny entre els dos guanyadors de la primera eliminatòria per una banda, i els dos guanyadors de les dues darreres eliminatòries per l’altre banda del quadre.

Les diverses finals tindran lloc a Martorell entre el 16 i 17 de Juny en el marc de la III Festa del Futbol que enguany tindrà lloc a aquesta ciutat del Baix Llobregat.

* pendent de resolució a la FCF.


CADET

La primera eliminatòria es disputarà a partit únic també el proper 3 de juny. Aquests son els aparellaments:

C. Lleida Esportiu – FC Barcelona
CF Badalona – UD Cornellà

RCD Espanyol – FC Girona
Unió FB Jàbac i Terrassa – Gimnàstic Tarragona.

Els guanyadors de les dues primeres eliminatòries s’enfrontaran entre ells a la 2na. eliminatòria que tindrà lloc el proper 10 de juny. Els guanyadors de les dues darreres eliminatòries s’enfrontaran entre ells també en idèntica data.


INFANTIL

A la categoria Infantil, també tindrà lloc la primera eliminatòria el proper 3 de juny, i els aparellaments son els següents:

Fundació P. Mataró – FC Girona
UD Cornellà – At. Segre

RCD Espanyol – Gimnàstic Tarragona
FC Barcelona – CF Badalona

La segona eliminatòria tindrà lloc el proper 10 de juny i s’enfrontaran els dos primers guanyadors entre si, i els guanyadors de les dues darreres eliminatòries entre ells.


ALEVÍ

GRUP A ....................... GRUP B
1 Gimnàstic Tarragona ....UE Vilassar Mar
2 UD Cornellà ...................FC Barcelona
3 CF Damm .......................At. Segre
4 *Classificat de Girona.... RCD Espanyol

* per concretar entre els campions dels 2 grups gironins (Fundació Catalana Girona vs. CF Base Ampordanet)


15/06/2012 (tarda)

A1-A2 / B1-B2
A3-A4 / B3-B4

16/12/2012 (Matí)
A1-A3 / B1-B3
A2-A4 / B2-B4

16/12/2012 (Tarda)
A1-A4 / B1-B4
A2-A3 / B2-B3


BENJAMÍ

GRUP C................................ ..GRUP D
1 FC Sant Cugat Esport......... UE Breda
2 RCD Espanyol..................... Gimnàstic de Tarragona
3 Escola FB Calafell ...............UD Cornellà
4 FC Barcelona .......................C. Natació Terrassa

Ordre dels partits:

15/06/2012 (tarda)
C1-C2 / D1-D2
C3-C4 / D3-D4

16/06/2012 (matí)
C1- C3 / D1-D3
C2-C4 / D2-D4

16/06/2012 (tarda)
C1-C4 / D1-D4
C2-C3 / D2-D3



FEMENINS.

JUVENIL-CADET

10/06/2012 (partit únic)
Quart classificat lliga - Primer classificat lliga (al camp del 4rt)
Tercer classificat lliga – Segon classifcat lliga (al camp del 3r.)



CADET-INFANTIL:

10/06/2012 (partit únic)
1er. classificat RCD Espanyol – 2n. Classificat grup 2 (Ciutat Esp. RCDE)
1er. classificat grup 2 AEC Manlleu – 2n classificat grup 1er. (a Manlleu)



INFANTIL-ALEVÍ

(3 i 10 de juny de 2012)
UE L’Estartit – FC Barcelona
Sant Gabriel – RCD Espanyol


ALEVÍ – BENJAMÍ- PREBENJAMÍ

(3 i 10 de juny 2012)
CD Sant Gabriel – P. Blanc i Blava La Roca
RCD Espanyol – CE Seagull

CLASSIFICACIONS FINALS BENJAMINS

Efectes de classificació a la categoria Benjamí.


La Primera Divisió Benjamí ha estat aquesta temporada que ha finalitzat estructurada en cinc grups. Tres d’ells amb equips de la província de Barcelona (1er, 2n i 3r) i dos d’ells (4rt i 5è) de la província de Tarragona. 

CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 3r.


.CLASSIFICACIÓ FINALPTS PJPG PE PP GFGC
1F.C. BARCELONA "B"8028262017020
2R.C.D. ESPANYOL 7828253015611
3FUNDACIÓ P. ESC. F. CALELLA5728176510663
4C.D. SANT GABRIEL552818199964
5C.F. BADALONA5428173811368
6U.E. VILASSAR DE MAR46281511210380
7U.E. SANT ANDREU4128125116263
8ESC. F. BARBERÀ ANDALUCIA4028117105867
9C.F. DAMM3928123137979
10FUNDACIÓ P.E. EUROPA2528741753109
11U.D. At. GRAMENET2528811948122
12C.D. PREMIÀ DE DALT2128702150109
13VILA OLÍMPICA CLUB ESP.202855183597
14P. BARCELONISTA SANT CELONI1428422242147
15C.F. TORDERA1228332248123
 
 

CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 2n.


.CLASSIFICACIÓ FINALPTS PJPG PE PP GFGC
1
C. NATACIÓ TERRASSA
6830222610549
2
F.C. SANT CUGAT ESPORTS "B"
6730207311850
3
C. GIMNÀSTIC MANRESA
6630213610956
4
C.E. MERCANTIL
6430204613471
5
C.E. MANRESA
5630168610447
6
C.F. IGUALADA "B"
5130156910771
7
U.E. MOLLET C.F.
4829153118065
8
R.C.D. ESPANYOL "B"
4630144128559
9
VIC RIUPRIMER REFO F.C.
4430135127569
10
E.C. GRANOLLERS
4329134126767
11
U.E. SANT ANDREU
4230126127571
12
U.D. CAN ANGLADA
3530105156265
13
U.D. At. GRAMENET
3230102187693
14
C.D. LA LLAGOSTA
930232549140
15
C.D. PREMIÀ DE DALT "B"
930302737143
16
F.C. PALAU SOLITÀ I PLEGAMANS
530122731188
 
 
Aquest ha sigut la classificació definitiva, pel que fa referència als llocs d’honor:
Al grup primer: FC Barcelona ha sigut el campió, seguit de UD Cornellà i FC Sant Cugat Esport.
Al grup segon: C.N. Terrassa, seguit de FC Sant Cugat Esports “B” i Gimnàstic Manresa.
Al grup tercer: FC Barcelona “B”, seguit de RCD Espanyol, i Fundació P.E.F. Calella.

Al grup quart: Gimnàstic de Tarragona seguit de Cambrils United CF i Escola F. Valls
Al grup cinquè: F.Base Calafell, seguit de Gimnàstic de Tarragona “B” i EF San Pedro San Pablo.


Descensos:

Perden la categoria els 4 darrers classificats dels tres grups de Barcelona. En els dos grups de Tarragona perden la categoria tants equips com siguin necessaris per que puguin pujar els campions dels grups de Segona Divisió. Com n’hi ha set grups a 2na. Divisió, doncs baixen tres per grup i el pitjor quart .

Es a dir:
Grup 1er: Santboià FC, CE Manresa “B”, CF Junior i CF Vilanova i la Geltrú
Grup 2n: UD At. Gramenet, CD La Llagosta, CD Premià de Dalt, i FC Palau-Solità Plegamans.
Grup 3r: Vila Olímpica CE, Penya Barcelonista Sant Celoni, i CF Tordera. El setzè conjunt de la categoria, el CF Rocafonda es va retirar durant la competició.
Grup 4rt: UD Salou, CF Canonja, CD Les Borges del Camp i CF Reddis
Grup 5è: CE Creixell, UD San Salvador, i CF Pobla de Mafumet.  


Ascensos de Segona Divisió:

Pugen a Primera Divisió, tots els campions de grups de Barcelona i Tarragona, a excepció d’aquells clubs que ja hi tinguin jugant a 1a. Divisió Benjamí dos equips. 


CAMPIONAT DE CATALUNYA.

Disputen el campionat de Catalunya, els dos primers de cadascun dels grups de Barcelona i els campions dels grups de Tarragona.  Al deixar vacant  una plaça el Barcelona “B” campió del grup tercer, aquesta l’ocupa el campió del grup gironí (grup 24è de Segona Divisió), que és la UE Breda.

Es a dir:
FC Barcelona, UD Cornellà, RCD Espanyol,  CN Terrassa, FC Sant Cugat Esports, Gimnàstic de Tarragona,  EFB Calafell i UE Breda.   


DIUMENGE SI GUANYA
EL PREBENJAMÍ POT SER CAMPIÓ DE LLIGA

SE Mercat Nou Magoria: 0 – RCD Espanyol Prebenjamí: 4


A un pas del títol.El RCD Espanyol va guanyar dissabte passat al camp de futbol de l’Energia al SE Mercat Nou Magoria per 0-4, esborrant el mal record de la darrera derrota a la Ciutat Esportiva davant la Fundació Europa.

Tot i el triomf del CF Don Bosco a Singuerlín per idèntic marcador, els espanyolistes tenen la possibilitat de proclamar-se campions de lliga d’aquest sisè grup de Tercera Divisió (i obtenir l’ascens a Segona Divisió Benjamí tot i ser un equip prebenjamí), si derroten aquest diumenge (10:00 hores) a la Ciutat Esportiva Dani Jarque, al sisè classificat, el CF Alzamora “B”.

En cas de triomf espanyolista, com el Don Bosco CF té jornada de descans, l’Espanyol assoliria de manera matemàtica el títol de lliga a falta d’una jornada, doncs es col•locaria tres punts per sobre dels de l’Escola Industrial, afegit a que el gol-average particular els hi és favorable.

En cas d’empat, s’arribaria a la darrera jornada amb un punt d’avantatge favorable als espanyolistes que haurien de treure forçosament els tres punts del seu desplaçament al Mpal. de Badalona en partit davant la UE Montigalà. El CF Don Bosco finalitza el campionat amb un partit teòricament força assequible amb l’Arrabal-Calaf de Gramenet, penúltim a la classificació. Seria igualment campió l’Espanyol sempre que no guanyés el seu partit el Don Bosco, circumstància aquesta bastant complicada.

En cas de derrota, poc diferiria el panorama de si el partit davant l’Alzamora acaba amb taules. Seguiria depenent el conjunt perico de si mateix i obtenint el triomf a Badalona seria el campió. L’única diferència que en aquest cas al Don Bosco li serviria l’empat en cas que l’Espanyo no sumés cap dels sis punts en joc.
 


Fitxa tècnica:
SE Mercat Nou Magoria: Rubén Valverde, Tarik Marso, Marc Malhaire, Rafael Sargsyan, Sergi Chacón, Eloi Gómez i Adrià Vandellós.
Suplents: Oriol Grima, Damián Gimeno, Pau Andaluz, i Jan López.


RCD Espanyol: Oriol Roura, Marc Aguilar, Xavier Jiménez, Adrián Peña, Alejandro García, Antonio Caravaca i Arnau Funuyet.
Suplents: Arnau Villa, Ángel Alarcón, Ivan Garrido, i Victor Garrido.


Àrbitre: Daniel Olaya Abril.

Gols: 0-1: Ángel Alarcón, m 13; 0-2: Arnau Funuyet, m. 28; 0-3: Ángel Alarcón, m 45; 0-4: Marc Malhaire, pròpia porta, m. 48.

Incidències: Encontre corresponent a la 28ena. jornada del campionat de lliga del grup sisè de Tercera Divisió Benjamí, disputat en el Camp de Futbol de l’Energia, dissabte al matí.




CLASSIFICACIÓ TERCERA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 6è.

.CLASSIFICACIÓ PTS PJPG PE PP GFGC
1
R.C.D. ESPANYOL "C"
6726221313036
2
C.F. DON BOSCO
6727214215133
3
C.D. PUJADAS "C"
5526174511958
4
FUNDACIÓ P.E. EUROPA "G"
542617369948
5
F.C. MARTINENC "E"
502615569263
6
C.F. ALZAMORA "B"
452614397055
7
C.F. SINGUERLÍN
4126132118764
8
C.D. SANT GABRIEL "D"
3726114117165
9
U.E. SANT ANDREU "F"
3727114126368
10
VILA OLÍMPICA CLUB ESP. "E"
262682167188
11
U.E. MONTIGALÀ
242673166183
12
SE MERCAT NOU MAGORIA "B"
232672174584
13
FUND. ESP. HOSPITALET At.
192654175995
14
ARRABAL-CALAF GRAM. "D"
1326412130115
15
A.E. UNIF. BADALONA SUD "B"
926302333226
L'ESPANYOL INICIA EL TORNEIG NACIONAL ALEVÍ A BENALMADENA EMPATANT A UN GOL (DANI) DAVANT EL R. MALLORCA EN EL QUE ERA LA REPETICIÓ DE LA DARRERA FINAL DISPUTADA L'ANY PASSAT A CÀDIS.

EL BENJAMÍ "B", FINALITZA EL CAMPIONAT
A LA ZONA MITJA DE LA CLASSIFICACIÓ







RCD Espanyol Benjamí “B”: 4 – CD Premià de Dalt: 0

El Benjamí “B” espanyolista va finalitzar el campionat amb un triomf clar contra un dels equips descendits que tanca la classificació: El Premià de Dalt. Els de Xavi Corominas, que han vençut en els tres darrers encontres disputats, ocupen de manera provisional un digne vuitè lloc tenint en compta que el handicap de l’edat és nota força en aquestes categories. El quadre espanyolista ocupa aquest vuitè lloc a expenses del que decideixi la FCF ja que hi ha un encontre pendent en el que segurament els punts en joc poden ser pel Mollet per incompareixença del EC Granollers. Si finalment es jugués i guanyés el conjunt vallesà, els espanyolistes finalitzarien novena posició.


Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Dídac, Marc Pubill, Ismael, José Miguel, Junior, Sergi i Jonathan.
Suplents: Jordi, Ian, Txus, Eliseo, Julen Fernández, Marçal (p.s.) i Facundo.

CD Premià de Dalt: Jaume Sánchez, Víctor López, Miguel Ángel, Joan Naranjo, Sergio González, Alejandro Arévalo, i Adam El Karrabi.
Suplents: Oscar Eduardo, Pol Suárez, i Arián Volpi.


Àrbitre: Cristian Barceló Gómez.

Gols: 1-0: Jonathan, m. 6; 2-0: Ismael, m. 10; 3-0: José Miguel, m.25; 4-0: Julen Fernández, m. 42.

Incidències: Encontre corresponent a la darrera jornada (30ena.) del campionat de lliga del grup segon de 1a. Divisió Benjamí, disputat dissabte a la tarda al camp tercer de la Ciutat Esportiva Dani Jarque.





S E N T I M E N T P E R I C O . C O M