divendres, 22 de juny de 2012

S'ANUL·LA L'AUTOCAR A BURRIANA.

COLOTTO, PRIMER FITXATGE DE L'ESPANYOL 2012/13. SIGNA FINS 2015.



No hi haurà autocar a Burriana.

Finalment per falta de pericos disposats a efectuar el desplaçament, la FCPE ha tingut que anul·lar el viatge que organitzava a la ciutat castellonenca on tindrà lloc demà a les 18:00 hores la gran final de la Copa de S.M. el Rei Juvenil, entre el RCD Espanyol i el Málaga CF, sisena final a la que arriba el conjunt perico al llarg de la seva història.

Aquest migdia el nombre de socis que estaven disposats a viatjar a Burriana a recolzar el juvenil no arribava a la dotzena. Finalment han sigut uns quant més, però no gaires més, motiu pel qual s’ha ajornat definitivament el projecte. El fet de coincidir amb la revetlla de Sant Joan i amb el partit de la Selecció Espanyola haurà tirat enrere segurament a més d’un. Arribat a aquest punt, doncs que passeu tots una bona revetlla, i a qui hàgiu  considerat aquest darrer paràmetre per no desplaçar-se a Burriana, doncs que gaudiu força amb els jugadors del FC Barcelona i amb els del R. Madrid a Polònia i a Ucraïna. Sort que som la millor afició...       


CONFERÈNCIA - COL·LOQUI DE L'APMAE
A LA PENYA B.B. DE BLANES



LA GPE MANIGUA A LA "NIT DELS CAMPIONS"



L'aleví A de la GPE  Manigua, campió..

Aquests dies tenen lloc en diverses ciutats catalanes aquest esdeveniment on la Federació  Catalana de Futbol,  premia a tots aquelles entitats que han finalitzat la temporada sent campions de les diverses categories al futbol català.  El passat dimecres 20 de juny, la GPE Manigua penya també va estar-hi present a l’acte de la Federació Catalana de Futbol: “Nits dels Campions” i ens fa arribar aquestes dues fotografies.

El President de la Secció de Futbol de la GPE Manigua, Josep M. Perelló (a l’esquerra de la foto inferior), rep el diploma i el guardó acreditatiu del campionat assolit per l'Aleví “A”  de la GPE Manigua que es va proclamar campió del grup 16è de 4a Divisió, després guanyar tots el partits menys un, ha marcat 247 gols i n’ha rebut 40.


Més informació: www.gpemanigua.com


ELS DARRERS PARTITS DE LA
TEMPORADA EN EL FUTBOL BASE FEMENÍ

Calldetenes: 1 – RCD Espanyol Femení “C”: 5

El Femení C espanyolista va superar amb nota el compromís amistós que amb motiu del 50è aniversari del club osonenc va disputar el passat dissabte.



V TORNEIG VILA DE SITGES
CATEGORIA ALEVÍ-INFANTIL FEMENI


Suburense CF: 1 – U E Sant Andreu: 3
CE Europa: 0- RCD Espanyol Inf. “B”: 9
UE Sant Andreu: 3- FC Sant Cugat Esport: 4
CE Europa: 0 – CE Sabadell FC: 5
Sant Cugat Esport FC: 1 – Suburense CF: 2
CE Sabadell FC: 2 – RCD Espanyol Inf. “B”: 1

5è i 6è Lloc: Suburense CF: 4 – CE Europa: 1
3r. i 4rt. Lloc: RCD Espanyol Inf. “B”: 8 – FC Sant Cugat Esport: 0

FINAL: UE Sant Andreu: 7 - C.E. Sabadell: 0

.

dijous, 21 de juny de 2012

EL BENJAMÍ "B", FINALISTA A BLANES,
7è CLASSIFICAT A LLEIDA

TORNEIG XXVè ANIVERSARI FC RACING BLANENC

El Benjamí “B” va disputar el passat dissabte 16 de juny,  un torneig a Blanes, al Camp Mpal. de Can Borrell de la ciutat selvatana, amb motiu del XXVè aniversari del F.C. Racing Blanenc. L’equip de Xavi Corominas va ser finalista en la categoria benjamí.

Categoria Benjamí:

CLASSIFICACIÓ

1. FPEF Calella
2. RCD Espanyol
3. FE Palamós
4. C. Gimnàstic Tarragona
5. UE Rubí
6. UE Sant Andreu
7. FC Racing Blanenc
8. UE Figueres





XXIII TORNEIG FORMATIU DEL CLUB ATLÈTIC SEGRE.
Dumenge 17 de juny al Mpal. Ramon Farrús, de Lleida.


FASE PRÈVIA:

Grup 1r.

CFJ Mollerussa: 1 – FC Sant Cugat Esport: 0
Athletic Club: 0 –Girona FC: 2
Athletic Club: 2- CFJ Mollerussa: 0
Girona FC: 1 – FC Sant Cugat Esport: 4
FC Sant Cugat Esport: 0 – Athletic Club: 0
Girona FC: 2 - CFJ Mollerussa: 1

Classificació:
1r: Girona FC: 6
2n. Sant Cugat Esport: 4
3r: Atletic Club: 4
4rt: CFJ Mollerussa: 3

Grup 2n.

CD Oliver: 0 – UD Amistad: 2
FC Barcelona: 4 – CD Oliver: 2
UD Amistad: 2 – Juventud Huesca: 3
FC Barcelona: 5 – Juventud Huesca: 1
CD Oliver: 5 – Juventud Huesca: 4
FC Barcelona: 0 – UD Amistad: 2

Classificació:
1r.  FC Barcelona: 6
2n.  UD Amistad: 6
3r.  CD Oliver: 3
4rt. Juventud Huesca: 3

Grup 3r.

CE Sant Gabriel: 4 – UD San Gregorio: 1
UE Cornellà: 3  - Cerdanyola CF: 1
UE Cornellà: 0 – CE Sant Gabriel: 2
UD San Gregorio: 5 – Cerdanyola CF: 2
UD San Gregorio: 1 – UE Cornellà: 0
CE Sant Gabriel: 1 – Cerdanyola FC: 1


Classificació:
1er. CE Sant Gabriel: 7
2n. UD San Gregorio: 6
3r. UE Cornellà: 3
4rt. Cerdanyola FC: 1


Grup 4rt:

Atlètic Segre: 1 – SE AEM: 0
RCD Espanyol: 1 – UFC Cambrils: 0
RCD Espanyol: 0 – SE AEM: 2
UFC Cambrils: 3 – SE AEM: 1
Atlètic Segre: 0 – RCD Espanyol: 2
Atlètic Segre: 4 – UFC Cambrils: 1


Classificació:
1er. Atlètic Segre: 6
2n. RCD Espanyol: 6
3r. SE AEM: 3
4rt. UFC Cambrils: 3

QUARTS DE FINAL

Girona FC: 2* pen. – RCD Espanyol: 2
Atlètic Segre: 1 – FC Sant Cugat Esport: 1 *pen.
FC Barcelona: 0 – UD San Gregorio: 2
CE Sant Gabriel: 2 – UD Amistad: 1

5è, 6è, 7è i 8è lloc:

RCD Espanyol: 0 – Atlètic Segre: 1
FC Barcelona: 2 – UD Amistad: 0


SEMIFINALS:

Girona FC: 3 –FC Sant Cugat Esport: 5
UD San Gregorio: 3 – CE Sant Gabriel: 2

7è-8è LLOC: RCD Espanyol: 1 – UD Amistad: 0
5è-6è LLOC: FC Barcelona: 1 –Atlètic Segre: 0
3r-4rt LLOC: Girona FC: 3 – CE Sant Gabriel: 6



FINAL:
FC Sant Cugat Esport: 5 – UD San Gregorio: 1


L'INFANTIL "B" FINALISTA A LA CERDANYOLA CUP







Fotos: Joan Alavedra.


L’Infantil B espanyolista va acomiadar la temporada amb la disputa de la Cerdanyola Cup 2012 el passat cap de setmana. El conjunt de David Fernández va aconseguir arribar a la final on l’Hércules d’Alacant es va interposar en el camí per fer-se amb el torneig. Els alacantins, de segon any, van vèncer 1-0 davant un Espanyol que va tenir la gran oportunitat d’empatar en el llançament d’un penal que va acabar estavellant-se al pal. En les semifinals, els blanc-i-blaus van fer un gran encontre golejant 6-1 al RCD Mallorca, en el que va ser la reedició de la final del torneig Nacional Aleví de Futbol-7 (“Brunete”) disputat a Cadis el 2011.

GRUP A
  GRUP B   GRUP C   GRUP D  
HÉRCULES C.F. 4 R.C.D. ESPANYOL 6 GIMNÀSTIC TARR. 4 RCD MALLORCA 4
C.E. EUROPA 4 VIC RIUPRIMER REFO 3 C.E. SABADELL FC 4 CERDANYOLA FC 4
CERDANYOLA C.F. "B" 0 U.E. SANT ANDREU 0 U.D. CORNELLÀ 0 TERRASSA F.C. 0



INFANTIL .
CERDANYOLA CUP
. 2012
DATA GRUP FASE DE GRUPS . .
15/06 19:00 Grup A C.E. EUROPA 3-0 CERDANYOLA FC "B"
16/06 12:30 Grup A HÉRCULES C.F. 5-0 CERDANYOLA FC "B"
16/06 16:40 Grup A HÉRCULES C.F. 0-0 C.E. EUROPA
16/06 11:10 Grup B R.C.D. ESPANYOL 11-0 U.E. SANT ANDREU
16/06 15:30 Grup B VIC RIUPRIMER REFO 6-0 U.E. SANT ANDREU
16/06 19:00 Grup B R.C.D. ESPANYOL 4-2 VIC RIUPRIMER REFO
16/06 10:00 Grup C U.D. CORNELLÀ 2-3 C.E. SABADELL F.C.
16/06 16:40 Grup C GIMNÀSTIC TARRAGONA 1-1 C.E. SABADELL F.C.
16/06 19:00 Grup C GIMNÀSTIC TARRAGONA 2-0 U.D. CORNELLÀ.
16/06 11:10 Grup D CERDANYOLA F.C. 2-1 TERRASSA F.C.
16/06 13:30 Grup D R.C.D. MALLORCA 3-0 TERRASSA F.C.
16/06 17:50 Grup D R.C.D. MALLORCA 3-3 CERDANYOLA F.C.
. . QUARTS DE FINAL . SEGONA FASE
17/06 12:30 1/4 F HÉRCULES C.F. 3-1 VIC RIUPRIMER REFO
17/06 13:40 1/4 F R.C.D. ESPANYOL 4-0 C.E. EUROPA
17/06 12:30 1/4 F GIMNÀSTIC TARRAGONA *1-1 CERDANYOLA FC (3-2 pe*)
17/06 13:40 1/4 F R.C.D. MALLORCA 1-0 C.E. SABADELL F.C.
. . SEMIFINALS . SEGONA FASE
17/06 16:00 1/2 F HÉRCULES C.F. (*3-2 pen.) 0-0* GIMNÀSTIC TARRAGONA
17/06 16:00 1/2 F R.C.D. ESPANYOL 6-1 R.C.D. MALLORCA
. . FINAL . .
17/06 18:30 Final HÉRCULES C.F. 1-0 R.C.D. ESPANYOL


SANT GABRIEL CUP: EL CADET "B",
2n. DE GRUP, NO VA CLASSIFICAR-SE PER LA FINAL














GRUP A
. GRUP B.
C.F. DAMM 7 C.E. SANT GABRIEL 5
R.C.D. ESPANYOL 4A.E.M. LLEIDA 4
CE SANT GABRIEL "2" 3 U.E. VILASSAR MAR 4
 U.E. CORNELLÀ 3 A.E. PRAT 2


CADETS .
44 SANT GABRIEL CUP
. 2012
DATA GRUP  SANT GABRIEL CUP LLIGUETA
16/06 09:00 Grup 1 CE SANT GABRIEL "2" 2-3 R.C.D. ESPANYOL
16/06 10:00 Grup 2 C.E. SANT GABRIEL 0-0 A.E. PRAT
16/06 11:00 Grup 1 CE SANT GABRIEL "2" 1-4 DAMM C.F.
16/06 12:00 Grup 2 CE SANT GABRIEL 3-0 U.E. VILASSAR MAR
16/06 13:00 Grup 1 CE SANT GABRIEL "2" 2-1 U.E. CORNELLÀ
16/06 14:00 Grup 2 CE SANT GABRIEL 1-1 A.E.M LLEIDA
16/06 17:00 Grup 1 R.C.D. ESPANYOL 1-1 C.F. DAMM
16/06 18:00 Grup 2 A.E. PRAT 0-0 U.E. VILASSAR MAR
16/06 19:00 Grup 1 R.C.D. ESPANYOL 1-2 U.E. CORNELLÀ
16/06 20:00 Grup 2 A.E. PRAT 0-3 A.E.M. LLEIDA
16/06 22:00 FINAL C.F. DAMM 4-0 C.E. SANT GABRIEL


dimecres, 20 de juny de 2012

L'ALEVÍ "B" GUANYA LA IRAURGI CUP 2012







Espanyol i Sevilla van tornar a arribar a la final de la Iraurgi Cup tal com va succeir la passada temporada. En aquella ocasió l'encontre va finalitzar amb empat a quatre gols, guanyant el conjunt andalús a la tanda de penals. Llavors va ser quan el quadre sevillista en un gest de fair-play va cedir el trofeu al conjunt perico doncs el seu tècnic Ernesto Chao va considerar que l'Espanyol havia fet més mèrits que el seu equip.



TORNEIG
IRAURGI CUP 2012
FASE DE GRUPS
HORA, GRUP
EQUIP
RES
EQUIP
10:00 Grup A KOSTKAS K.E 4-5 ATHLETIC CLUB
10:00 Grup A SEVILLA F.C. 6-1 LAGUN ONAK
10:00 Grup B VILLARREAL C.F. 2-1 ATLÉTICO MADRID
10:00 Grup B BANSANDER C.F. 1-0 F.C. BARCELONA
10:30 Grup C GIRONDINS B. 1-1 C. At. OSASUNA
10:30 Grup C C.D. ALAVÉS 0-1 VALENCIA C.F.
10:30 Grup D REAL RACING CLUB 1-0 ANAITASUNA
10:30 Grup D C.D. GAZTE BERRIAK 2-1 R.C.D. ESPANYOL
11:00 Grup A LAGUN ONAK 1-4 KOSTKAS K.E
11:00 Grup A ATHLETIC CLUB 2-1 REAL VALLADOLID
11:00 Grup B ATLETICO MADRID 0-4 BANSANDER C.F.
11:00 Grup B C.D. IRAURGI CUP 1-5 VILLARREAL C.F.
11:30 Grup C C. At. OSASUNA 3-2 C.D. ALAVÉS
11:30 Grup C MÁLAGA C.F. 1-1 GIRONDINS B.
11:30 Grup D ANAITASUNA F.T. 0-1 C.D. GAZTE BERRIAK
11:30 Grup D REAL SOCIEDAD 2-2 REAL RACING CLUB
12:00 Grup A REAL VALLADOLID 3-0 LAGUN ONAK
12:00 Grup A K.E. KOSTKAS 2-2 SEVILLA F.C.
12:00 Grup B BANSANDER C.F. 1-0 IRAURGI CUP
12:00 Grup B F.C. BARCELONA 6-1 ATLETICO MADRID
12:30 Grup C C.D. ALAVÉS 0-2 MÁLAGA C.F.
12:30 Grup C VALENCIA C.F. 2-2 C.At. OSASUNA
12:30 Grup D KE GAZTE BERRIAK 0-1 REAL SOCIEDAD
12:30 Grup D R.C.D. ESPANYOL 5-0 ANAITASUNA F.T.
17:00 Grup A C.D. IRAURGI CUP 0-0 F.C.BARCELONA
17:00 Grup A VILLARREAL C.F. 1-0 C.F. BANSANDER
17:00 Grup B ATHLETIC CLUB 2-3 SEVILLA F.C.
17:00 Grup B REAL VALLADOLID 0-1 K.E. KOSTKAS
17:30 Grup D REAL SOCIEDAD 0-4 R.C.D. ESPANYOL
17:30 Grup D REAL RACING CLUB 0-0 K.E. GAZTE BERRIAK
17:30 Grup C MÁLAGA C.F. 1-2 VALENCIA C.F.
17:30 Grup C GIRONDINS B. 1-2 C.D. ALAVÈS
18:00 Grup B  F.C. BARCELONA 2-2 VILLARREAL C.F.
18:00 Grup B ATLETICO MADRID 3-0 C.D. IRAURGI CUP
18:00 Grup A SEVILLA F.C. 4-0 REAL VALLADOLID
18:00 Grup A LAGUN ONAK "A" 1-2 ATHLETIC CLUB
18:30 Grup D R.C.D. ESPANYOL 6-0 REAL RACING CLUB
18:30 Grup D ANATASUNA F.T. 4-2 REAL SOCIEDAD
18:30 Grup C VALENCIA C.F. 1-0 GIRONDINS B.
18:30 Grup C C. At. OSASUNA 1-0 MÁLAGA C.F.
17 JUNY
FASE FINAL
.
QUARTS DE FINAL
09:30 1/4F VALENCIA C.F. 3-1 K.E. GAZTE BERRIAK
09:30 1/4F R.C.D. ESPANYOL 2-0 C. At. OSASUNA
10:00 1/4F SEVILLA F.C. *Pen. 1-1 C.F. BANSANDER
10:00 1/4F VILLARREAL C.F. 0-1 ATHLETIC CLUB
17 JUNY
FASE FINAL
.
SEMIFINALS
10:30 1/2F VALENCIA C.F. 0-1 R.C.D. ESPANYOL
10:00 1/4F SEVILLA F.C. 3-1 ATHLETIC CLUB
3R. 4rt LLOC VALENCIA C.F. 1-0 ATHLETIC CLUB
12:00 FINAL SEVILLA F.C. 1-3 R.C.D ESPANYOL

MILLOR JUGADOR: DANI VILLAHERMOSA (RCD ESPANYOL)
MILLOR PORTER: JOAN CAPMANY (VALENCIA C.F.)





S E N T I M E N T P E R I C O . C O M