dissabte, 5 de gener de 2013

GOLEJADORS FUTBOL-7

DEMÀ DIUMENGE: FC BARCELONA- RCD ESPANYOL (CAMP NOU 19:00h. AMB ARBITRATGE DE JESÚS GIL MANZANO, D'EXTREMADURA). CRISTIAN GÓMEZ ENTRA A LA LLISTA PER COBRIR LA BAIXA DE WAKASO, AMB LA SELECCIÓ DE GHANA. ORIHUELA CF - RCD ESPANYOL "B" (LOS ARCOS, ORIOLA: 17:00h. ARBITRATGE DE JUAN ACOSTA LORENZO, DE TENERIFE).

FUTBOL-7


ALEVÍ "A"    ALEVÍ "B" BENJAMÍ "A" 
AMADOU13AYE DIOP15ELISEO18
KILIAN12RUBÉN7GERARD 14
DANI VILLAHERMOSA11JORDI6JONATHAN10
ADRI10NIL5SERGI CORBERA6
JOEL TOLEDO9GERARD YEPES4TXUS4
ARNAU8LUCAS3ISMAEL ESCOBAR4
MAXIM7DERECK2JUNIOR3
JULEN ÁLVAREZ7ERIC 2DAVID3
SOTO5OSCAR1IAN 2
SERGI BENÍTEZ5ISMAEL VALENTÍN1MARC1
POL SALVADOR5KILIAN1Pròpia porta1
JOAN REFUSTA2JULEN ÁLVAREZ1  
JOEL BAÑULS2MAXIM 1  
Pròpia porta2    



BENJAMÍ "B" PREBENJAMÍ  
CADET- INF. FEMENÍ
 
ANTONIO CARAVACA7ADRIÀ MORA7MARIONA SEGALÉS32
ARNAU FUNUYET6BRUNO SERRANO6CRISTINA GARRIGA16
IVAN GARRIDO3MAHAMADOU5ALBA GARCÍA16
ALEJANDRO GARCÍA3JUNIOR5ANDREA LÓPEZ14
FÉLIX MARTÍ2PAU FERNÁNDEZ3SARA CRUZ14
ARNAU VILLA2ISMAEL ESCOBAR2CRISTINA CHAVERO13
ADRIÁN PEÑA1IVAN GARRIDO1BERTA INGLÉS10
XAVIER JIMÉNENEZ1CARLOS SÁNCHEZ 1SARAY PÉREZ6
ÁNGEL ALARCÓN1SERGIO RIVARES1MARINA MOSQUERA5
pròpia porta2  PAULA GERBOLÉS4
    JUDITH 3
    NATÀLIA GÓMEZ2
    MIREIA LÓPEZ1
    pròpia porta1

       

INFANTIL "A" FEMENÍ.INFANTIL "B" FEMENÍ.
ALEVÍ-BENJAMÍ FEMENÍ
.
SANDRA SÁNCHEZ13CLAUDIA PINA13ALEJANDRA GRÀCIA19
ANNA TORRODÀ11CARLA SÁNCHEZ10NATÀLIA ENCINAS17
JULIA CERDÁN10PAULA MARTÍNEZ6JUDITH VIÑAS14
SHEILA GONZÁLEZ6JULIA MANRIQUE4JULIA GUERRA11
CRISTINA PÉREZ5AIDA ILLAS4JULIA SERRAT9
ALBA GARCÍA5NEUS BRAVO3SARA EXTREMERA9
CRISTINA GARRIGA4ANNA TORRODÀ2NEREA CHAVES8
IRENE FERNÁNDEZ2ANDREA FERRER2SANDRA SÁNCHEZ7
MARINA CASAS2MÍRIAM JIMÉNEZ2ENNIA FUSTER5
MARIONA SEGALÉS2SABINA PALACIOS2CLAUDIA SANCHO5
SANDRA RAMOS1SANDRA SÁNCHEZ1ANNA FUSTÉ4
C. MARCOS "BIS" 1Pròpia porta1ANA RÓDENAS3
MÓNICA MAYORGAS1  ROSES BADÍA2
CARLA HUATAY1  CLAUDIA PINA1
NICOLE1  Pròpia porta4
Pròpia porta2    


divendres, 4 de gener de 2013

LES MÉS PETITES, FINALITZAREN L'ANY,
PRIMERES A LA CLASSIFICACIÓ










El darrer repàs que quedava pendent, dins el futbol base femení, correspon a l’equip Aleví-Benjamí-Prebenjamí Femení del RCD Espanyol, que finalitzà 2012 classificades al capdavant del grup primer de la categoria, amb igualtat de punts que el segon classificat el CE Sant Gabriel (ambdós conjunts van perdre els dos únics punts amb l’empat que va registrar l’enfrontament mutu al Ruíz Casado).

A la darrera jornada, (11ena.) l’equip espanyolista va descansar, ja que el seu hipotètic rival s'havia retirat abans de l'inici del campionat. Aquestes fotografies son de l’anterior jornada, davant el Club Juventud 25 de Setiembre, de Rubí. Per respecte al rival, a la curta edat de les jugadores vallesanes i a la diferència entre ambdós conjunts existent sobre la gespa en una incongruència més de la FCF a l’hora de permetre que es disputin aquests encontres tant desigualats,  considero oportú ometre el resultat final d’aquell partit disputat a la Ciutat Esportiva del RCD Espanyol.  

 
CLASSIFICACIÓ ALEVÍ-BENJAMÍ-PREBENJAMÍ FEMENÍ, GRUP 1er.    
 
.
CLASSIFICACIÓ
PTS
PJ
PG
PE
PP
GF
GC
1
R.C.D. ESPANYOL
28
10
9
1
0
118
6
2
C.D. SANT GABRIEL28109101057
3
P. BLANC BLAVA LA ROCA
24
10
8
0
2
101
20
4
U.E. VILASSAR
24
11
8
0
3
77
30
5
C.E. SABADELL F.C.
21
10
7
0
3
84
30
6
C.F. SANT FELIU CODINES
19
11
6
1
4
52
43
7
U.E. CENTELLES
18
11
6
0
5
35
40
8
C.E. SEAGULL
16
11
5
1
5
49
52
9
OAR VIC
13
10
4
1
5
35
47
10
UNIFIC. C.F. STA. PERPÈTUA
12104067058
11
ESCOLA F. BONAIRE "B"
10
10
3
1
6
19
42
12
C.E. LLERONA
61020827106
13
C.F. TORELLÓ
5
10
1
2
7
10
72
14
U.D. SANT QUIRZE BESORA
31010912114
15
JUVENTUD 25 SEPTIEMBRE "B"
01000107134


L'INFANTIL "A" FEMENÍ VA DERROTAR 6-1 AL PUIGREIG
I FINALITZA LA PRIMERA VOLTA EN 3r. LLOC

Ara que l’activitat al futbol base tant masculí com femení està aturada pel parèntesi de les festes nadalenques, anem a donar-vos alguns detalls del futbol base femení que per motius de temps i espai, s’havien quedat pendents de publicació. Repassem darrers partits i classificacions del futbol base femení.  


  









 
 
RCD Espanyol Infantil-Aleví “A” Fem: 6 – CE Puigreig: 1


Segon triomf consecutiu del conjunt infantil A femení, que finalitzà la primera volta amb una sorprenent tercera posició després de la derrota davant el CE Manresa a la  Ciutat Esportiva fa tres jornades.

En un partit en el que ens visitava l’històric Puigreig, les espanyolistes van obrir el marcador en els primers instants del partit, empatant en les acaballes del primer període les del Berguedà. En el segon i tercer període, les locals van encarrilar de manera definitiva el partit i van sumar de manera merescuda tres nous punts.  

El proper encontre serà el diumenge 13 de gener a la Ciutat Esportiva davant el CE Sant Gabriel. Al partit d’anada les espanyolistes van esgarrapar un bon empat a dos gols. Tot el que no sigui derrotar a les gabrielistes seria dir adéu al títol de lliga, títol força complicat de revalidar en aquests moments a la vista de la classificació, doncs el quadre espanyolista haurà al menys de no perdre a Manresa (jornada 20, 17/03/2013).


Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Luisa Ródenas, Mónica Mayorgas, Claudia Marcos, Sandra Sánchez, Irene Fernández, Julia Cedán, i Carla Huatay.
També: Sandra Ramos, Cristina Pérez, Marina Casas, Nicole Rubio, Alba García, Sheila González i Judith González (p.s.)

CE Puigreig: Aina Macia, Laura Bruch, Cristina Molina, Júlia Vacas, Meritxell Piqué, Alba Flores i Míriam Amills.
També: Ángela Canudas.

Àrbitre: Eduardo Morales Gauchia.

Gols: 1-0: Julia Cerdán, m.1; 1-1: Laura Bruch, m. 16; 2-1: Nicole Rubio, m. 34; 3-1: Sandra Sánchez, m. 39; 4-1: Sandra Sánchez, m. 54; 5-1: Julia Cerdán, m. 71; 6-1: Julia Cerdán, m. 72.   

Incidències: Encontre corresponent a la 11ena. jornada (darrera de la primera volta) del campionat de lliga al grup segon de Primera divisió Infantil-Aleví Femenina, disputat el matí del diumenge 23 de decembre, al camp de F-7 de la Ciutat Esportiva Dani Jarque.    

 
 
 

 
 
CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEM. Grup 2n.

 
.
CLASSIFICACIÓ
PTS
PJ
PG
PE
PP
GF
GC
1C.E. MANRESA27109015514
2
C.D. SANT GABRIEL
2610820598
3R.C.D. ESPANYOL25108116717
4
P. BLANC BLAVA LA ROCA
20106224613
5
C.E. MERCANTIL
19106133425
6
C.E. PUIGREIG
10103162947
7
F.C. MATADEPERA
9103072762
8
OAR VIC
7102172652
9
C.E. SABADELL F.C. "B"
7102171952
10
U. E. SANTS
6102083161
11
U.D. CIRERA
4101182062
 


dijous, 3 de gener de 2013

GOLEJADORS FUTBOL-11

FUTBOL-11

1er. EQUIP   ESPANYOL "B"  .JUVENIL "A"  
JOAN VERDÚ5ARMERO4MOHA8
SAMUELE LONGO3ELTON3MAMADOU8
STUANI2CUBILLAS2KILIAN6
SIMAO2MARIO ORTÍZ2VICTOR GARCÍA3
JAVI LÓPEZ1PINO1ALBARRÁN3
SERGIO TEJERA1JORGE1JOAN2
COLOTTO1IVAN SALES1NACHO SIERRRA2
WAKASO1MORANT1MIRAVENT2
SERGIO GARCÍA1HÉCTOR1FORTIÀ1
ALBÍN1FERRAN1RUBEN DUARTE1
ÁLVARO1pròpia porta1AITOR1
    ERIC BERTRAND1



JUVENIL "B".CADET "A".CADET "B".
ÈRIC GRÀCIA7CAMPU13JULI JORDÁN6
IVAN ÈCIJA7CARLOS CANO8GERARD NOLLA4
KIKE6ADRIÁN RIVAS6ADRIÁN AYALA4
JONATAN TOLEDO3AARON3SERGI DONAIRE3
DRAMAN3POL MIKEL3JOAN DE LA HOZ3
VÍCTOR GÓMEZ2ALEX3FERNANDO DE JUAN2
NICO2JOEL RIERA2ROBERTO TORO2
TORITO1ADRIÀ LABIANO1MARC CRESPO2
IAGO1EMILIO1KEVIN2
PABLO MAFFEO1MARC MIQUEL1ERIK SARMIENTO1
LLUIS1OSCAR VILLANOVA1MARTÍ1
GREGO1MARC MANCHÓN 1  
Pròpia porta1    
      



INFANTIL "A".INFANTIL "B".FEMENÍ "A".
FODE9DANI RIBELLES6MARY PAZ6
GUILLEM ANGLADA8MIGUEL4WILLY3
MATEO7MARC RODRÍGUEZ4VANESA3
FERRAN JUTGLA 6TONI3BRENDA2
USMAN4MARC SAMPER3SARA SERNA2
GAKU4SERGI SERRANO3SONIA2
JOEL4JOAN BERGÉ3DÉBORA2
ALEX CUBEDO3ALEX CASTILLO2MONFORTE1
MARC LLINARES1ARNAU GIRALT2CLAUDIA MONTAGUT1
MONTORO1NACHO ORTEU1  
BERNILS1JOSEP VIÑAS1  
GUILLEM E.1XAVI GALÁN1  
JOSEP1JORDI1  
Pròpia porta2    



FEMENÍ "B".FEMENÍ "C".JUVENIL-CAD. FEMENÍ.
ANDREA GRANADOS7LAURA 10IRINA URIBE16
JASMINA CHAMARRO6MARINA6AINHOA ALONSO5
ARI FORMENT4ANDREA GÓMEZ4ANNA RUÍZ5
AINHOA ALONSO3NEREA GÓMEZ4ARIADNA FONT3
MÓNICA LÓPEZ2SUBI3MARTA MOLINA2
CLAUDIA MONTAGUT2ESTHER SANCHEZ2LAURA ROMERO2
ALBA POMARES2JUDITH 1LAIA TORRES1
QUERALT1AIDA1ANABEL CHIQUERO1
ELI SIVERA1CHARI1Pròpia porta1
XÈNIA ROYO1SÓNIA VEGA1  
MÓNICA BÁCTER1TÀNIA1  
CARLA BORRÁS1    
HALEY1    
Pròpia porta 1    


dimecres, 2 de gener de 2013

PERICOS A LES SELECCIONS.

Els passats 28 i 29 de desembre va tenir lloc a Alhaurín de la Torre (Màlaga), la disputa de la primera fase dels Campionats d’Espanya de seleccions autonòmiques sub-16 i sub-18. Al combinat català hi hagué una ampla representació del futbol base del RCD Espanyol. Catalunya es va fer amb els sis punts en joc en cadascuna de les dues categories en derrotar a les seleccions d’Andalusia i d’Astúries.




Els jugadors espanyolistes que hi van prendre part van ser: En categoria Sub-18, Maximiliano Rosales “Maxi”, Carles Soria “Torito”, Èric Gràcia, i Enric Sánchez "Kike".



En categoria sub-16, Aaron Martín,  Lluis López “Lluis”,  Pablo Maffeo,  Víctor Campuzano “Campu”, i Martí Soler "Martí". (fotos d'arxiu).



CAMPIONAT D’ESPANYA SUB-18 MASCULÍ.

Andalusia: 1 – Catalunya: 2
(28/12/2012)

Andalusia: José A. Delgado, Antonio Díaz (Alberto Barrero, 46'), Diego González, Antonio Marín, Víctor Ruíz, Francisco Sánchez, Samuel Castillejo (Francisco Vela, 61'), Antonio Cotan, Hichan Khaloua, Marco Rosa (Carlos Fernández, 70'), i Ignacio Abeledo (Daniel Morera, 75').

Catalunya: Álex Cobo, Jhonattan Vinasco (Maximiliano A. Rosales, 46'), Xavier Quintilla, Óscar Torre (Simon Colina, 85'), Adama Traore, José M. Fernández, Sekou Gassama, Enric Sánchez (Carles Soria, 69'), Pau López, Elonor Godswill, Iván Salvador (Eric Garcia, 53').

Àrbitre: Antonio S. Arias Padilla, assistit per Fernando Clavijo Gil i Adrián Cabello Fernández. Cartolines grogues a Antonio Díaz, Víctor Ruíz i Marco Rosa per Andalusia i a Ivan Salvador, Òscar Torre, Sekou Gassama, Xavier Quintilla i Maximiliano A. Rosales per part catalana.  

Gols: 0-1: Sekou Gassama (50'); 0-2: Carles Soria (77'); 1-2: Daniel Morera (85')


(29/12/2012)
Astúries: 1 – Catalunya: 4

Astúries: Guillermo Fernández, Pablo Castello (Jaime Suárez, 46'), Julio C. Rodríguez, Christian Rodríguez, Raúl Carballo, Álvaro Bustos (Alejandro Serrano, 46'), Juan R. Carus (Adrián Rodríguez, 72'), José Fernández, Carlos Castro, Lucas Ahijano (Wilmer Ulpiano, 66'), i David Álvarez.

Catalunya: Àlex Cobo, Jhonattan Vinasco, Xavier Quintilla, Óscar Torre (Carles Sòria, 61'), Adama Traore (Simón Colina, 70'), José M. Fernández, Sekou Gassama, Enric Sánchez (Sergio Iglesias, 46'), Pau López (Maximiliano A. Rosales, 65'), Elonor Godswill, i Ivan Salvador.

Àrbitre: Aitor López López, assistit en bandes per José Manuel Sarmiento Millet i Abel Álvarez López. Va mostrar cartolina groga a Raúl Carballo, m. 69 per part asturiana i vermella directa a David Álvarez, m.66.

Gols: 0-1: Enric Sánchez (13'); 0-2: Ivan Salvador (31'); 0-3: Sekou Gassama (68'), 1-3: Carles Sória p.p. (80'); 1-4: Elonor Godswill (83').
  



CAMPIONAT D’ESPANYA SUB-16 MASCULÍ.


(28/12/2012)
Andalusia: 0 – Catalunya: 3

Andalusia: Juan Soriano, David Carmona, Damián R. Jiménez, J. Luís Muñoz, Antonio Mesa (José Antonio Santos, 40'), Víctor Martín, Carlos Alberto Romero (Isaac Gabarre, 40'), Rafael González (Jairo Guadix, 40'), Romeo Abel, Gaspar Panadero (Sebastián Moyano, 62'), i Eduardo Brenes.

Catalunya: Jesús Ruiz, Víctor Campuzano (Antonio Debay, 53'), Enrique García, Lluís López, Pol Tarrenchs (Aaron Martín, 53'), Pablo Maffeo, Ayoub Abou-Oulam (Daniel Morer, 78'), Sergi Canós (Josimar A. Quintero, 70'), Ferran Sarsanedas, Àlex Carbonell, Óscar Melero.

Árbitre: Diego Valle Carmona, assistit per Borja V. García Higueruelo i Francisco G. Montenegro Fernández.

Gols: 0-1: Sergi Canos (7'); 0-2: Sergi Canos (13'); 0-3: Àlex Carbonell (40')



 (29/12/2012)
Astúries: 2 – Catalunya: 3

Astúries: Adrián de Miguel, Daniel Verdasco, Jorge Mere, José Antonio Martínez, Christian Rivera (Roberto Alonso, 28'), Daniel Benítez (Abel Garcia, 61'), Pablo Gancedo, Steven Nicanor, Asier Gomes, Francisco Javier Samblas, Omar Álvarez (Jaime Carbajal, 41')

Catalunya: Jesús Ruiz, Antonio Debay (Miguel A. Contreras, 52'), Enrique Garcia, Lluís López, Pablo Maffeo (Aaron Martín, 40'), Martí Soler (Víctor Campuzano, 80'), Josimar A. Quintero (Daniel Morer, 78'), Sergi Canós, Ferran Sarsanedas, Àlex Carbonell, Óscar Melero.

Àrbitre: Juan Gabriel Gallegos Jiménez, assistits per Rubén Luna Olmo i Guillermo Paradas Mazuela. Cartolines grogues a Daniel Verdasco, m.76 per part asturiana ia Sergi Canós, m. 74 per part catalana.

Gols: 0-1: Antonio Debay (14'); 0-2: Lluís López (33'); 1-2: Cristian Montes (45'); 2-2: Steven Nicanor (59'); 2-3: Sergi Canós (70')



Catalunya – Nigèria, avui a l’Estadi.


En altre ordre de coses, dir que avui es disputa l’encontre habitual que la selecció de Catalunya juga per aquestes dates i que enguany tindrà lloc a l’Estadi RCDE a Cornellà-El Prat, davant la selecció de Nigèria. La representació espanyolista dins el combinat català és la següent: Joan Verdú, Joan Capdevila, Sergio García, Kiko Casilla, Raúl Rodríguez, Víctor Sánchez i Sergio Tejera, a més de Jordi Amat, cedit actualment al Rayo Vallecano.

Esperem que l’encontre es desenvolupi sense cap incidència negativa que ressenyar, i l’estadi estigui demà en les mateixes condicions que avui, doncs servidor té memòria del que va succeir a l’Olímpic Lluis Companys, tot i ser aquell un estadi de titularitat municipal...     







S E N T I M E N T P E R I C O . C O M