dissabte, 8 de juny de 2013

L'INFANTIL "A" CAU ELIMINAT (3-2)AL MPAL. DE CORNELLÀ DAVANT EL CORNELLÀ I NO SERÀ A LES FINALS DE VILANOVA. LES BENJAMÍNES DEL FUTBOL FEMENÍ, GUANYEN 0-5 A TERRASSA A L'ESCOLA BONAIRE, I TAMBÉ DISPUTARAN LA FINAL DE LA SEVA CATEGORIA A VILANOVA.

EL CADET "A" (4-0), JUVENIL FEMENÍ (2-0)I CADET FEMENÍ (5-5 per penals), ES CLASSIFIQUEN PER LES SEVES FINALS DELS CAMPIONATS DE CATALUNYA EN DERROTAR A NÀSTIC DE TARRAGONA, L'ESTARTIT I CE MANRESA RESPECTIVAMENT.

EL FEMENÍ "B" S'HA PROCLAMAT CAMPIÓ DEL TORNEIG COMPLEMENTARI DE SEGONA DIVISIÓ NACIONAL FEMENINA, EN DERROTAR AL F.C. BARCELONA (1-2) AMB REMUNTADA INCLOSA, A LA C. ESP. GAMPER.   



divendres, 7 de juny de 2013

UN TRIPLE EMPAT DEIXA FORA
L'ESPANYOL DELS QUARTS DE LA NIKE CUP


NIKE CUPFASE DE GRUPS
GRUP 1GRUP 2
SEVILLA F.C.4ATLÉTICO DE MADRID6
ELCHE C.F.3REAL MADRID C.F.3
F.C. BARCELONA1REAL SOCIEDAD0
NIKE CUPFASE DE GRUPS
GRUP 3GRUP 4
MÁLAGA C.F.2VILLARREAL C.F.6
ATHLETIC CLUB2REAL BETIS3
R.C.D. ESPANYOL2VALENCIA C.F.0

NIKE PREMIER CUP
ELX, 2013
-FASE DE GRUPS -DIVENDRES 7 JUNY
09:00F.C. BARCELONA1-1SEVILLA F.C.
09:00REAL MADRID C.F.1-3ATLÉTICO DE MADRID
10:05REAL BETIS 0-2VILLARREAL C.F.
10:05MÁLAGA C.F.1-1R.C.D. ESPANYOL
11:10SEVILLA F.C. 2-1ELCHE C.F.
11:10ATLÉTICO DE MADRID1-0REAL SOCIEDAD
12:15VILLARREAL C.F. 2-1VALENCIA C.F.
12:15R.C.D. ESPANYOL0-0ATHLETIC CLUB
18:00F.C. BARCELONA0-1ELCHE C.F.
18:00REAL MADRID C.F.3-1REAL SOCIEDAD
19:05REAL BETIS 3-2VALENCIA C.F.
19:05
MÁLAGA C.F.1-1ATHLETIC CLUB


NIKE PREMIER CUP ESPANYAELX, 2013
CONSOLACIÓ (9è - 12è)-DISSABTE 8 JUNY
12:10  F.C. BARCELONA1-1VALENCIA C.F.
12:10  REAL SOCIEDAD1-2R.C.D. ESPANYOL
QUARTS DE FINAL-DISSABTE 8 JUNY
10:00  SEVILLA F.C.   (4-3*pen)0-0REAL BETIS
10:00  ATLÉTICO MADRID3-1ATHLETIC CLUB
11:00  ELCHE C.F.0-2VILLARREAL C.F.
11:00  REAL MADRID4-0MÁLAGA C.F.
CONSOLACIÓ (5è - 8è)-DISSABTE 8 JUNY
ELCHE C.F.0-1MÁLAGA C.F.
REAL BETIS4-0ATHLETIC CLUB
SEMIFINALS-DISSABTE 8 JUNY
17:00 ATLÉTICO MADRID1-0SEVILLA F.C.
17:00 VILLARREAL C.F.1-1REAL MADRID CF. (2-3 *Pen)
FINALS -DIUMENGE 9 JUNY
11è -12è/    F.C. BARCELONA2-0REAL SOCIEDAD
9è - 10è/    VALENCIA C.F.1-0R.C.D. ESPANYOL
7è -8è./   ELCHE C.F.1-1ATHLETIC CLUB (3-4*pen)
5è - 6è/   REAL BETIS 0-0MÁLAGA C.F. ( 2-3* penals)
3r - 4rt/  SEVILLA F.C.   (3-2*pen.)1-1VILLARREAL C.F.
FINAL: ATLETICO MADRID0-2REAL MADRID C.F.


TORNEIG NACIONAL ALEVÍ BLUE BBVA. L'ESPANYOL GUANYA A
L'ATLÉTICO, ES CLASSIFICA PELS QUARTS,
PERÒ ALTRE COP CAU DAVANT EL BARCELONA

JOAN CAPDEVILA, CONTINUARÀ UNA TEMPORADA MÉS A L'ESPANYOL.

GRUP AGRUP B
R.C.D. MALLORCA 7SEVILLA F.C.12
REAL MADRID C.F.7VALENCIA C.F7
GRANADA C.F.6R.D. DEPORTIVO4
ATHLETIC CLUB4GETAFE C.F.3
C. At. OSASUNA4REAL VALLADOLID1
GRUP C 
GRUP D
F.C. BARCELONA8ATLÉTICO DE MADRID9
LEVANTE U.D.8R.C.D. ESPANYOL8
MÁLAGA C.F.6REAL ZARAGOZA7
R.C. CELTA4REAL BETIS4
RAYO VALLECANO0REAL SOCIEDAD0



07/06TORNEO NACIONAL ALEVÍN FASE DE GRUPS (GRANADA)
10:00 AGRANADA CF1-2REAL MALLORCA
10:00 AATHLETIC CLUB 1-0C. At. OSASUNA
10:30 BSEVILLA F.C.1-0DEPORTIVO
10:30 BGETAFE C.F.0-0REAL VALLADOLID
11:00 CRC CELTA DE VIGO0-2LEVANTE UD
11:00 CRAYO VALLECANO0-2MÁLAGA C .F.
11:30 DR.C.D. ESPANYOL6-1REAL SOCIEDAD
11:30 DREAL ZARAGOZA2-0REAL BETIS
12:00 AREAL MADRID C.F.0-1C. At. OSASUNA
12:00 AATHLETIC CLUB0-1GRANADA C.F.
12:30 BVALENCIA C.F.1-0REAL VALLADOLID
12:30 BSEVILLA F.C.4-0GETAFE C.F.
13:00 CFC BARCELONA0-0MÁLAGA C.F.
13:00 CCELTA DE VIGO3-1RAYO VALLECANO
17:30 BVALENCIA C.F.0-0GETAFE C.F.
17:30 AREAL MALLORCA 1-1C. At. OSASUNA
18:00 DR.C.D. ESPANYOL0-0REAL ZARAGOZA
18:10 DATLETICO DE MADRID 2-1REAL SOCIEDAD
18:30 BDEPORTIVO4-0REAL VALLADOLID
18:45 CF.C. BARCELONA 3-0RAYO VALLECANO
19:00 CLEVANTE U.D.0-0MÁLAGA C.F.
19:20 AREAL MADRID C.F.0-0ATHLETIC CLUB
19:30 DREAL BETIS1-1R.C.D. ESPANYOL
20:00 BVALENCIA C.F.1-0DEPORTIVO
20:00 AGRANADA C.F.1-0C. At. OSASUNA
20:30 DATLETICO DE MADRID2-1REAL ZARAGOZA
20:30 BSEVILLA F.C.1-0REAL VALLADOLID
21:00 AREAL MADRID C.F. 2-1RCD MALLORCA
.(DISSABTE 8 JUNY)..
10:30 DATLETICO DE MADRID2-1REAL BETIS 
10:30 DREAL ZARAGOZA1-0REAL SOCIEDAD
11:05 CF.C. BARCELONA 0-0LEVANTE U.D.
11:00 CRC. CELTA DE VIGO 0-0MÁLAGA C.F.
11:30 BVALENCIA C.F. 0-2SEVILLA F.C.
11:30 AATHLETIC CLUB0-1RCD MALLORCA
12:10 DATLETICO DE MADRID0-2R.C.D. ESPANYOL
12:00 BGETAFE C.F. 0-0DEPORTIVO
12:30 DREAL SOCIEDAD2-3REAL BETIS
12:45 CFC BARCELONA3-0RC CELTA DE VIGO
13.00 CRAYO VALLECANO0-1LEVANTE U.D.
13:20 AREAL MADRID C.F.1-0GRANADA C.F.


FASE DE GRUPS

R.C.D. Espanyol Aleví “A”: 6 – Real Sociedad: 1

Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Alejandro; Arnau, Julen, Soto, Dani, Adri, i Kilian.
També: Ángel (p.s.), Pol, Maxím i Sergi.

Real Sociedad: Gaizka, Alex, Ibaider, Beñat, Julen, Julen Arzak i Jon.
També: Joannes, Nazabal, Ander i Carbonell.

Gols: 1-0: Adri, m. 3; 2-0: Kilian, m. 8; 2-1: Ander, m. 11; 3-1: Arnau, m.12; 4-1: Maxím, m. 16; 5-1: Maxím, m.17; 6-1: Dani, m. 24.

Incidències: Encontre corresponent a la fase de grups del torneig “Nacional Alevín  BBVA Blue de Futbol-7” que es disputa a l’estadi de “Los Cármenes” de Granada. Primer partit del conjunt espanyolista, enquadrat dins el grup D.


RCD Espanyol Aleví “A”: 0  - Real Zaragoza: 0

Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Ángel; Sergi, Joan, Soto; Dani, Adri i Maxím.
També: Alejandro (p.s.), Kilian, Pol i Arnau.

Real Zaragoza: Alejandro, Sergio, Álvaro, Francho, Iván, Alex i Escuín.
També: Guille, Antonio, Casabona, Rodri i Miguel.

Incidències: Segon encontre que ha disputat el conjunt espanyolista a la fase prèvia i dins el grup D, del Torneig Nacional Aleví BBVA Blue de F-7


RCD Espanyol Aleví “A”: 1 – Real Betis: 1

Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Ángel, Sergi, Julen, Pol, Arnau, Dani i Adri.
També: Joan, Maxím i Soto.

Real Betis: Fran, Álvaro, Delgado, José Miguel, Carlos, Rubén i Miguel Ángel.
També: Manuel, José, Manuel, i  Antonio.

Incidències: Tercer encontre que ha jugat el quadre espanyolista, corresponent a la fase prèvia i dins el grup D.  


.QUARTS DE FINAL.DISSABTE 8 JUNY
17:30SEVILLA F.C. 2-1REAL MADRID C.F.
18:05F.C. BARCELONA3-1R.C.D. ESPANYOL
18:40R.C.D. MALLORCA0-1VALENCIA C.F. 
19:15ATLÉTICO MADRID*penLEVANTE UD.  
.SEMIFINALS .DIUMENGE 9 JUNY
12:25F.C. BARCELONA2-0ATLÉTICO DE MADRID
13:10SEVILLA F.C.1-1*3-4penVALENCIA C.F.
3r i 4rt LLOC I FINAL DIUMENGE 9 JUNY
18:15 3-4ATLETICO MADRID0-1SEVILLA F.C.
19:00 FINFC BARCELONA2-1VALENCIA C.F.

ADRI (RCD. ESPANYOL), ESCOLLIT MILLOR JUGADOR DEL TORNEIG.

CAMPIONATS DE CATALUNYA: DESASTRE DEL JUVENIL "B",
DAVANT LA DAMM. L'EQUIP D'HERRERA, ELIMINAT

RCD Espanyol Juvenil “B”: 0  -  Damm CF: 4


Derrota sense pal·liatius del conjunt de Sebastián Herrera davant una Damm que va presentar gairebé tot l’equip de Divisió d’Honor. Cal esmentar també que en l’equip espanyolista jugà també Eric Bertrand i Jafar de l’equip Juvenil A, així com tres jugadors que durant la temporada també han tingut aparicions en l’equip de Divisió d’Honor.

Amb tot, l’equip cerveser fou superior als espanyolistes i obtingueren un resultat que no deixa lloc a cap tipus de dubtes. Recordem que amb el mateix format, i enfrontant-se també a equips “A” o barrejats de jugadors “A i B”, l’equip espanyolista havia arribat a la final la passada temporada (amb Fran Navarro a la banqueta i caient davant FCB) o inclòs proclamant-se campió de Catalunya precisament davant la Damm fa dues temporades (a Montcada i Reixac amb Poyatos a la banqueta).

Per tant, el desastre a nivell de resultats dels juvenils enguany ha sigut més que evident, després del tercer lloc a la lliga del Juvenil A, i sense optà a disputar la Copa del Rei després de 15 anys ininterromputs de presència espanyolista en una competició que era vigent campió, i el Juvenil B, segon a la lliga a 19 punts del FC Barcelona i fora de les Semifinals del Campionat de Catalunya, tot i jugar els quarts a casa, a la Ciutat Esportiva.      



Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: David Pedro, Toro, Maxi, Eric Bertrand, Marc Navarro, Marc Roca, Jonathan Toledo, Moi, Jafar, Èric Gràcia i Kike.
Suplents: Patrick, Javi Martínez (p.s.), Draman, Iván Écija, Padilla, Víctor Gómez i Alfredo.

CF Damm: Marc Vito, Diego Garzón, Víctor Díaz, Josep Casas, Ricardo García, Ian Pino, Mario López, Raul Abad, Aitor García, Soufiane Jebarí i Pau Morer.
Suplents: Jordi Bufi, Hugo Eyre (p.s.), Andrés VArese, Xavier López, Xavier Camps, David Serrano, i Sekou Gassama.

Àrbitre: Jordi Liarte Pérez, de la delegació de Barcelona. Dues cartolines grogues per jugadors de l’equip cerveser: Pau Morer, m. 72 i Sekou Gassama, m.87.

Gols: 0-1: Pau Morer, m. 16;  0-2: Soufiane Jebarí, m. 43; 0-3: David Serrano, m.52; 0-4: Pau Morer, m. 65.

Incidències: Encontre corresponent a l’eliminatòria de Quarts de Final (a partit únic) del Campionat de Catalunya de Juvenils, disputat el migdia del passat diumenge al camp 1er. de la Ciutat Esportiva Dani Jarque. Molt poc públic en una matinal a la Dani Jarque que coincidia amb l'Aplec de Penyes de Puigcerdà.   




dijous, 6 de juny de 2013

CAMPIONATS DE CATALUNYA: L'INFANTIL "A"
NO VA FALLAR, I ES CLASSIFICÀ AMB SOLVÈNCIA PER LES SEMIS (0-6)

Foto d'arxiu.

C.Gimnàstic Manresa: 0 – RCD Espanyol Infantil “A”: 6


Un cop ja comentats tots els finals de les  respectives lligues del futbol base i femenins, ens centrem en els diversos Campionats de Catalunya en marxa.

Diumenge passat, a Manresa, el quadre entrenat per David Fernández va arrasar al C. Gimnàstic al que va eliminar per 0-6 amb quatre dianes del màxim artiller de tot el futbol-11 espanyolista, Guillem Anglada. Van completar el compte golejador Gaku i Montoro.

La resta de marcadors d’aquests quarts de final van ser els següents:

Reus Deportiu CF: 0 – UD Cornellà: 1
Girona FC: 1 (* pen.) – Damm CF: 1
At. Segre: 0 – FC Barcelona: 3   


Les Semifinals queden de la següent manera:

UD  Cornellà  - RCD Espanyol (diumenge, 12:00h. Mpal. de Cornellà)
Girona FC – FC Barcelona (dissabte, 12:15, Torres de Palau)   
    

Fitxa tècnica:
C. Gimnàstic Manresa:  Víctor Cegarra, Pol Comellas, Ramon Junyent, Albert Gubert, Marc Grifell, Joan Fernández, Oriac Vilà, Joel Priego, Pol Tobeña, Izán Checa, i Adrià García.
Suplents: Roger Escamilla, Adrián Campos (p.s.), Sergi Serra, Joel Martínez, Armand García, José M. González i Jordi de Sande.

RCD Espanyol: Alex Vega, Yohanes, Marc Llinares, Alex Cubedo, Montoro, Pol, Anglada, Usman, Fode, Pep i Joel.
Suplents: Héctor, Adrián (p.s.), Marc Bernils, Mateo, Gaku, i Ferran.

Àrbitre: Antonio Montes Rodríguez, de la delegació del Bages, assistit en bandes per Adrià Navarro Martínez i OPussama Chouati Charyf. Cap cartolina.

Gols: 0-1: Anglada, m. 15; 0-2: Anglada, m. 18; 0-3: Anglada, m.25; 0-4: Anglada, m. 50; 0-5: Gaku, m 54; 0-6: Montoro, m. 68.

Incidències: Encontre corresponent a l’eliminatòria de Quarts de Final, (partit únic), del campionat de Catalunya d’Infantils, disputat el migdia del passat diumenge al Gimnàstic Parc de Manresa.   


LES MÉS PETITES FINALITZEN
EL CAMPIONAT, GOLEJANT... I INVICTES. (20-0)

RCD Espanyol Aleví-Benj. Femení: 20 – CE Llerona: 0


Darrer partit de lliga de les més petites, ja amb el títol de lliga a la butxaca, davant el penúltim classificat del grup primer de la categoria. El resultat ja parla per si mateix de la superioritat total de les blanc i blaves, que tret de l’empat al Ruiz Casado davant el Sant Gabriel, han vençut en tots els encontres de lliga disputats i ha finalitzat invictes en la competició.


Diumenge, a Terrassa, disputarà les Semifinals del Campionat de Catalunya de la categoria Aleví-Benjamí-Prebenjamí femenina. L’encreuament en les semifinals es configura enfrontant-se els campions de cada un dels dos grups, amb els segons de l’altre grup.  La UE Sant Andreu (1er. del grup segon) s’enfrontarà al Sant Gabriel (2n. del grup primer). En el cas de la semifinal que disputarà l’Espanyol, serà davant l’Escola de Futbol Bonaire, tercer del grup segon, ja que l’equip que finalitzà segon fou el Sant Gabriel B que no hi pot participar-hi al fer-ho l’equip A.

   

Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Paula Argelaget, Judith Viñas, Nerea Chaves, Natàlia Enicnas, Julia Guerra, Sara Extremera i Anna Fusté.
Suplents: Míriam Maldonado (p.s.), Roses Badía, Ennia Fuster, Claudia Sancho, Sandra Sánchez, Julia Serrat, Ana Ródenas, i Alejandra Gràcia.

CE Llerona: Alba Navarro, Claudia López, Aina López, Florencia Valentina, Sara Luna, Paula Aguilera, i Rita Aguyé.
Suplents: Nerea (p.s.), Carola Fontán, Janna Antich.

Àrbitre: Max Elías Van Esso Castellet.

Gols: 1-0: Sara Extremera, m. 4; 2-0: Claudia López (p.porta), m. 5; 3-0: Anna Fusté, m. 8; 4-0: Judith Viñas, m.10; 5-0: Natàlia Encinas, m. 12; 6-0: Alejandra Gràcia, m. 17; 7-0: Roses Badía, m. 21; 8-0: Sandra Sánchez, m. 25; 9-0: Janna Antich (p. porta), m. 26; 10-0: Sandra Sánchez, m. 30; 11-0: Julia Serrat, m. 34; 12-0: Claudia Sancho, m. 40; 13-0: Ennia Fuster, m. 43; 14-0: Julia Serrat, m.44; 15-0: Julia Serrat, m. 45; 16-0: Ana Ródenas, m. 50; 17-0: Judith Viñas, m. 51; 18-0: Natàlia Encinas, m. 53; 19-0: Judith Viñas, m. 54; 20-0: Sandra Sánchez, m. 60.

Incidències: Encontre corresponent a la darrera jornada (30èna.) del campionat de lliga del grup primer de la categoría Aleví – Benjamí -  Prebenjamí Femenina, disputat el diumenge al migdia al camp de F-7 de la Ciutat Esportiva Dani Jarque.         


CLASSIFICACIÓ ALEVÍ-BENJAMÍ-PREBENJAMÍ FEMENÍ, GRUP 1er.    

.
CLASSIFICACIÓ FINAL
PTS
PJ
PG
PE
PP
GF
GC
1
R.C.D. ESPANYOL
76
26
25
1
0
289
13
2
C.D. SANT GABRIEL7326241126525
3
P. BLANC BLAVA LA ROCA
63
25
21
0
4
236
45
4
U.E. VILASSAR MAR
60
26
20
0
6
198
68
5
C.E. SABADELL F.C.
49
26
16
1
9
179
94
6
U.E. CENTELLES
43
26
14
1
11
85
84
7
C.F. SANT FELIU CODINES
37
26
12
1
13
99
126
8
UNIFIC. C.F. STA. PERPÈTUA
372612113128145
9
C.E. SEAGULL
29
26
9
2
15
92
119
10
ESCOLA F. BONAIRE "B"
26
25
8
2
15
51
119
11
OAR VIC
20
26
6
2
18
63
149
12
C.F. TORELLÓ
12
26
3
3
20
40
162
13
C.E. LLERONA
1026312259302
14
U.D. SANT QUIRZE BESORA
026002610339


EL JUVENIL FEMENÍ ES QUEDA SENSE EL SUBCAMPIONAT.
DISSABTE, JUGARÀ LES SEMIS TAMBÉ DAVANT L'ESTARTIT


RCD Espanyol Juvenil Femení: 1 – UE L’Estartit: 3


No va pogué ser: El quadre espanyolista no va pogué rubricar un bon campionat certificant el subcampionat de lliga davant l’equip empordanès. L’Estartit va aconseguir l’únic resultat que li servia per desbancar a l’equip entrenat per Joaquín Illescas de la segona plaça, que no era altre que el triomf.

Però ràpidament el caprici del calendari ofereix la possibilitat de revenja esportiva, doncs altre cop s’hauran de veure les cares espanyolistes i empordaneses, doncs dissabte es disputen les semifinals del Campionat de Catalunya en aquesta categoria Juvenil-Cadet Femenina. A l’altre semifinal, el campió FC Barcelona rebrà al quart classificat, el CF Reus Deportiu. El vigent campió de Catalunya, el CD Sant Gabriel ha quedat enguany fora de les quatre primeres posicions en el campionat de lliga, i per tant no podrà defensar el títol aconseguit a Martorell a la passada edició.

El partit entre l’Espanyol i l’Estartit –el més important de la temporada pel quadre espanyolista en aquesta categoria – es jugarà dissabte a les 17:30h. a la Ciutat Esportiva Dani Jarque.      



Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Alba Sánchez, Claudia Tena, Núria Lorenzo, Anabel Chiquero, Laia Guerrero, Sonia Vega, Marta Molina, Ainhoa Alonso, Meritxell Guardia, Meritxell Clupes i Anna Ruíz.
Suplents: Marina González, Ariadna Font, Georgina Campíz i María Valdivia.

UE L’Estartit: Marta Alemany, Clara Berengüi, Ariadna Rovirola, Clara Parella, Naomí García, Gloria Domínguez, Alba Arboix, Sofia Alejandra, Martina Victòria, Judith López i Berta Thio.
També: Paula Parella, Maria de les Neus, Marina Barneda (p.s.), Carla Ayats, i Nora Chami.

Àrbitre: Mireia Gil Martínez. Cartolines grogues a l’espanyolista Claudia Tena, m.72 i a la jugadora de l’Estartit Marta Alemany, m.56. Va expulsar per dues amonestacions al tècnic local Joaquín Illescas, (m. 29 i m. 46).

Gols: 0-1: Alba Arboix, m. 8; 0-2: Martina Victòria, m. 16; 1-2: Anabel Chiquero, m. 39; 1-3: Alba Arboix, m. 72.

Incidències: Encontre corresponent a la darrera (30èna) jornada del campionat de lliga de la Primera Divisió Juvenil-Cadet Femenina, disputat a primera hora de la tarda del passat dissabte al camp tercer de la Ciutat Esportiva Dani Jarque.    



CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ JUVENIL-CADET FEMENINA

.CLASSIFICACIÓ FINALPTS PJPG PE PP GFGC
1
F.C. BARCELONA
883029101037
2
U.E. L'ESTARTIT
653020559137
3
R.C.D. ESPANYOL
653021278642
4
C.F. REUS DEPORTIU
633019658250
5
C.D. SANT GABRIEL
563017587129
6
VIC RIUPRIMER REFO F.C.
4730145116545
7
C.F. PALLEJÀ
4030124145469
8
C.E. EUROPA
3930123155966
9
C.E. PUBILLA CASAS
3830911106262
10
C.E. SABADELL F.C.
3830115145668
11
FUND. P.ESP. At. VILAFRANCA
3830108123240
12
P. BLANC I BLAVA LA ROCA
3630113166858
13
CF STOITCHKOV BARCELONA
253074193167
14
C.F. MOLINS DE REI
1730522341105
15
C.E. MERCANTIL
1430352229103
16
U.E. SEVA
1430352221103

TRIOMF DEL CADET "B" PER CLOURE LA LLIGA.
CAMPIONS A SALLENT. ARA, A PER LA NIKE...

RCD Espanyol Cadet “B”: 1 – CE L’Hospitalet: 0


Darrera jornada en Preferent Cadet, amb tot ja completament decidit pel que respecta a la lluita del títol, des de fa varies setmanes. L’equip espanyolista ha finalitzat en segona posició a 9 punts del campió Sant Andreu.


Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Jaime, Mora, Kevin, César, Joel Sierra, Mariano, Víctor, Fernando, Juli, Nolla, i Adrián Ayala.
Suplents: Pujol, Ayoub (p.s), Crespo i Ferran Barrera.

CE L’Hospitalet : Adrián Campoy, Raul Morte, Emilio Martín, Pol Pérez, Daniel Repiso, Francisco Javier, Jan-Marc, Koi Otsuka, Samuel Eshun, Frank Rodríguez, i Ibai Rosas.
Suplents: Víctor García (p.s.), Ginji Kanakubo, Julià Royo, José Blanco, Guillen Espinosa i José Fernando.

Àrbitre: Victòria Petrova Borislavova, de la delegació de Barcelona. Va mostrar cartolina groga al local César, m. 6.

Gol: 1-0: Joel Sierra, m. 67.

Incidències: Encontre corresponent a la darrera jornada (30èna.) del campionat de lliga del grup 4rt. de Preferent Cadet, disputat el matí de diumenge al camp tercer de la Ciutat Esportiva Dani Jarque.  


CLASSIFICACIÓ PREFERENT CADET, GRUP 4rt.

.CLASSIFICACIÓ FINALPTS PJPG PE PP GFGC
1
U.E. SANT ANDREU
753023618226
2
R.C.D. ESPANYOL "B"
663020646626
3
A.E. PRAT
553016777243
4
C.F. DAMM "B"
5330172117740
5
C.F. UNIFICACIÓ LLEFIÀ
4930154116351
6
C.F. BADALONA "B"
4730145116552
7
C.F. SANTA EULÀLIA
4730145116249
8
C.F. CAN VIDALET
4430135125753
9
U.D. UNIFICACIÓN BELLVITGE
4330134135452
10
ASS.ESP. JOSEP MARIA GENÉ
4230133146256
11
C.D. SANT GABRIEL
4230126124836
12
C.E. L'HOSPITALET
4030117123841
13
C. ESCOLA F. GAVA "B"
3830115144551
14
C.E. EUROPA "B"
193061233993
15
ARRABAL-CALAF DE GRAMENET
133034233396
16
C.F. POBLE SEC At..
1030242439137



EFECTES DE CLASSIFICACIÓ:

Campions de Preferent:
FC Barcelona B (grup 1er.), AEC Manlleu (grup 2n.), CE Sabadell FC (grup 3r.), UE Sant Andreu (grup 4rt.)

Ascendeixen a Divisió d’Honor Cadet:
EF Gavà (al no pogué ascendir Barcelona B ni Cornellà B), AEC Manlleu, CE Sabadell i UE Sant Andreu.

Baixen a Primera Catalana:
Del 1er. grup: Reus Deportiu B, CF Canonja, Escola Valls FC i CE Cambrils
Del 2n. grup: CD Masnou, C. At. Vallès, UE Olot i FC Cardedeu
Del 3r. grup:  AEC Manlleu B, C Natació Terrassa, CE Mercantil B i FC Andorra
Del 4rt. grup: At. Poble Sec,  Arrabal – Calaf de Gramenet, CE Europa B i Escola F. Gavà B.



CAMPIONS  A SALLENT.

L’equip Cadet B del RCD Espanyol s’endú el Torneig sallentí de “Les Enramades”. Enguany es celebrava la seva 26èna. edició i els partits es jugaven a un sol temps de quaranta minuts.

El conjunt de Josep Tort va superar en semifinals al CE Manresa a la tanda de penals (2-0 després de finalitzar el partit amb empat a un gol). A l’altre semifinal la Selecció del Bages-Berguedà es va imposar a l’amfitrió Sallent per 1-2. El quadre perico es va adjudicar el torneig quan a la final va vèncer a  la Selecció del Bages-Berguedà per 2-0 en el tram final del partit.   El CE Manresa finalitzà tercer en superar clarament 3-0 al CE Sallent.

En el torneig es va retre homenatge a diversos futbolistes que van donar-se a conèixer en aquest torneig com el cas dels exjugadors del RCD Espanyol Jordi Lardín i Lluis González i al futbolista Rubén Navarro que ha militat a molts clubs espanyols (València, Numància, Alavés, Hércules, Nàstic, Leganés...). Millor jugador del torneig va ser considerat l’espanyolista Joel Sierra, mentre que el meta també espanyolista Ayoub va rebre el de millor porter.    


COPA NIKE:

Aquest proper cap de setmana tindrà lloc a la Ciudad Deportiva Juan Ángel Romero i a l’Estadi Martínez Valero d’Elx, la fase final  de la vigèsima edició de la NIKE CUP en la que hi prendran lloc 12 equips a nivell estatal en categoria cadet.  S’iniciarà la competició demà dia 7 de juny, juntament amb dissabte i diumenge.  Avui al vespre tindrà lloc el sorteig del torneig. Es jugarà en horaris de 9:00 a 13:30 i de 18:00 a 20:15 hores. Dissabte, els partits a la tarda tindran lloc de 16:00 a 18:15hores.
Diumenge les finals es disputaran a l’Estadi Martínez Valero de 9:00 a 14:00 hores.    





S E N T I M E N T P E R I C O . C O M