dijous, 20 de juny de 2013

EL CADET "B" GUANYA LA SANT GABRIEL CUP DE CADETS







El Cadet B espanyolista es va proclamar campió diumenge passat de la 45èna edició de la Sant Gabriel Cup de Cadets disputat en el Mpal José Luis Ruíz Casado de Sant Adrià del Besós. Els espanyolistes van derrotar a la tanda de penals (3-2) a la UD Cornellà, desprès que s’arribés amb empat a zero com a resultat definitiu de la final del torneig.    

Agraïm al Sr. José Carrera el detall de les fotos i informació que ens ha enviat d’aquest torneig.    


ELS FINALISTES DE LA DANONE NATIONS CUP 2013


Aquest cap de setmana es disputarà la fase final  de la Danone Nations Cup 2013, autèntic mundial d’alevins.  Es disputarà entre demà divendres i dissabte la fase prèvia i diumenge els encontres finals que tindran lloc en l’inigualable marc de l’Estadi RCDE a Cornellà – El Prat. Els 10 clubs campions de les 10 fases regionals son els següents.

Canàries: CD Cerruda
Balears: RCD Mallorca
Madrid: Rayo Vallecano
Aragó: Real Zaragoza
Sud: Málaga CF
Nord-Est: Real Club Celta de Vigo
Nord: Gazte Berriak
Llevant: UD Levante
Andorra: ENFAF
Catalunya: FC Barcelona

Aquests 10 clubs s’hi afegeix el Sevilla FC com a darrer guanyador de la Danone Nations Cup 2012, el RCD Espanyol com a equip amfitrió, i els dos millors segons de les respectives fases que han estat el Villarreal CF i l’Atlético de Madrid. Els dos equips restants seran el Gimnàstic de Manresa com a guanyador del Fair-Play, i la selecció de l’Escoles Esportives Danone (selecció amb nens de tota Espanya).

El guanyador del torneig, jugarà la Fase Mundial, al mític estadi anglès de Wembley del 5 al 7 de Setembre.  


ELS TÈCNICS DEL FUTBOL BASE 2013/14

ALTES PRIMER EQUIP: LANZAROTE (CE SABADELL), ABRAHAM (ALCORCÓN) I FUENTES (CÓRDOBA). AL FILIAL, XAVI PUERTO (UD CORNELLÀ)

Robert Cuesta fou l'entrenador del Badalona Juvenil "A" 2012/13.  Aquell 5-1 de la primera volta davant l'Espanyol (foto d'aquell partit), li costà el càrrec a García Escribano.


I finalitzem,  amb el quadre tècnic dels equips de futbol base per la propera temporada. De moment encara no s’han fet públics per part del club els tècnics que dirigiran l’Aleví B i els equips benjamins.  La relació de tècnics és la següent:

Juvenil A: David Gallego
Juvenil B: Sebastià Herrera
Cadet A: Robert Cuesta
Cadet B: David Fernández
Infantil A: Toni Velamazán
Infantil B: Carles Martínez
Aleví A: Xavi Corominas


En ella crida l’atenció com encara en el nostre club segueixen imperant criteris de relació personal abans que els de qualificació i currículum en trajectòries de futbol base, a l’hora de designar a algunes persones que han de tenir l’enorme responsabilitat de dur a bon port el projecte del futbol base en cadascun dels seus respectius equips.  

Les novetats d’aquesta relació de tècnics designats, la presència de Robert Cuesta (ex Badalona i L’Hospitalet de lliga nacional), dirigint el Cadet A després de la gran temporada efectuada al Badalona Juvenil de Divisió d’Honor, i que seria l’excepció al que anteriorment he manifestat. Ben diferent és, la presència de David Gallego (?) al Juvenil A en ser fitxat del CE Suria (equip de 3a Catalana que enguany ha assolit l’ascens a 2na. Catalana), o de Toni Velamazán (futbolista en actiu fa dos anys) a l’Infantil de segon any, nomenaments aquests darrers que només el senyor Lardín ens podria explicar. A tècnics que s'han demostrat força vàlids, arribar a entrenar un Infantil de l’Espanyol els hi ha costat romandre a l’entitat temporades i temporades, començant de segons tècnics o entrenant benjamins o prebenjamins...

S’havia especulat durant força temps amb que Sebastián Herrera pogués accedir inclòs a entrenar el Divisió d’Honor, però realment una temporada saldada amb un segon lloc a 19 punts del líder i una prematura i contundent eliminació a les primeres de canvi en el Campionat de Catalunya, encara s’hagués entès menys...
  
Ascens només un; el de David Fernández al Cadet B després de la seva tasca en molts anys de pertànyer al futbol base espanyolista.    Carles Martínez i Xavi Corominas repetiran en els seus equips respectius que dirigien des de la darrera reestructuració del futbol base. Esperem tinguin TOTS força fortuna, i ja siguin per tota la temporada, i aquesta es desenvolupi amb més criteri i bona tasca, menys sobresalts, i més profit per l’entitat, que la passada...      


UNA SEGONA OPORTUNITAT PER DAVID LÓPEZ



La seva millora mostrada en la campanya realitzada a la SD Huesca segons el criteri de la direcció esportiva espanyolista, li brindarà una segona oportunitat a David López Silva (Sant Cugat del Vallès, 9 d’Octubre de 1989, 1.85m.a.), després del seu pas pel futbol base espanyolista, haver debutat a l’Estadi RCDE i haver jugat 27 minuts en 3 encontres amb el primer equip perico, i haver quedat desvinculat de l’entitat espanyolista.

Una opció de recompra que es reservà el club perico, ha fet un cop executada per l’entitat blanc-i-blava (15/06/2013), que el migcampista procedent de la Damm (estiu 2007) i que té l’honor d’haver marcat el primer gol a la final de l’única Copa de Campions Juvenil que l’Espanyol ha conquerit (11/05/08 en una temporada en la que el quadre espanyolista va fer doblet), pugui tornar i per la porta gran (primer equip) al RCD Espanyol.    

El futbolista havia pujat al filial espanyolista la temporada 2008/09 i amb l’equip dirigit per Josep Clotet, va assolir l’ascens a la categoria de bronze en superar l’eliminatòria davant Tenerife B. En aquell filial hi hagué una dura competència al mig del camp (Juanjo Ciércoles, Canario, Javi Márquez)  i va haver d’anar cedit al Terrassa FC (Segona B, temporada 2009/10), on tindria de tècnic a un “tristament famós” del futbol base espanyolista, el senyor José Luis García Martínez. Amb molts problemes econòmics en el club egarenc, David López fa una molt bona temporada que li val per tornar altre cop al filial  (però a Tercera doncs l’equip amb Perarnau a la banqueta perd la categoria a Guijuelo).

En aquella temporada  (2010/11),  en la que el filial no va aconseguir ni tan sols classificar-se per les eliminatòries d’ascens, David López tingué la satisfacció de debutar amb el primer equip a l’Estadi RCDE davant l’At. Osasuna (1-0, cinquena jornada), i jugar dos partits més en un efímer pas pel equip de Pochettino: A San Mamés amb remuntada basca (2-1), i altre cop davant l’Athletic Club a Cornellà-El Prat amb una participació testimonial (1minut), de les que ens tenia acostumats el tècnic de Murphi per engrandir les seves estadístiques de debuts de  nois de la pedrera.    

En no comptar amb ell Pochettino, posteriorment va anar cedit al Leganés (Segona B, on  va marcar 4 gols en 30 partits temporada 2011/12 i va ser escollit com a millor jugador per l’afició del conjunt madrileny), abans de recalar a la Sociedad Deportiva Huesca (temporada 2012/13, 1 gol en 18 partits) on tenia signat un contracte que el lligava a l’entitat aragonesa per dues temporades.



dimecres, 19 de juny de 2013

TAULA FINAL DE GOLEJADORS

FUTBOL-11

1er. EQUIP  ESPANYOL "B"  .JUVENIL "A"
JOAN VERDÚ9CUBILLAS8MAMADOU18
SERGIO GARCÍA7PINO5MOHA16
STUANI7ARMERO5KILIAN8
SAMUELE LONGO3ELTON3ALBARRÁN5
SIMAO3CLERC3VICTOR GARCÍA4
WAKASO3CANARIO3JOAN2
COLOTTO2IVAN SALES2NACHO SIERRA2
HÉCTOR MORENO2JOAN2MIRAVENT2
SERGIO TEJERA1MARIO ORTÍZ2ERIC BERTRAND2
BAENA1FERRAN2PABLO DE CASTRO2
VÍCTOR SÁNCHEZ1HÉCTOR1AITOR1
JAVI LÓPEZ1MOHA1FORTIÀ1
ALBÍN1DE AMO1RUBEN DUARTE1
ÁLVARO1MORANT1
Pròpia porta1TOMISLAV1
KILIAN1
JORGE1
MERCHÁN1
pròpia porta1


JUVENIL "B".CADET "A"L+CCCADET "B".
IVAN ÈCIJA13CAMPU27+3JULI JORDÁN12
ÈRIC GRÀCIA13CARLOS CANO13+1ADRIÁN AYALA9
KIKE8ADRIÁN RIVAS11+1GERARD NOLLA9
FORTIÀ7ADRIÀ LABIANO6+1MARC CRESPO8
DRAMAN6POL MIKEL5+1MARTÍ4
DOMI5JOEL RIERA5JOEL SIERRA4
MARC NAVARRO5AARON5JOAN DE LA HOZ3
JONATAN TOLEDO4ALEX  LÓPEZ4+1KEVIN3
IAGO4OSCAR VILLANOVA3FERNANDO 3
TORITO2MARC MIQUEL3SERGI DONAIRE3
VÍCTOR GÓMEZ2LLUIS2ROBERTO TORO2
NICO2JUAN EZOMO2ALEX BERMEJO2
ISAAC PADILLA2RAFINHA2+1FERRAN BARRERA2
GREGO1MARC MANCHÓN 1ERIK SARMIENTO1
PABLO MAFFEO1PABLO MAFFEO1Pròpia porta1
MAXI1EMILIO1
LLUIS1GONZALO0+1
AARÓN1SERGI0+1
ALFREDO1Pròpia porta1
Pròpia porta1


INFANTIL "A"L+CCINFANTIL "B".FEMENÍ "A"L+cR
GUILLEM ANGLADA35+5TONI13MARI PAZ14
FODE13MIGUEL10DÉBORA6
GAKU12+1MARC SAMPER9VANESA5+2
FERRAN JUTGLA 10DANI RIBELLES9WILLY5
MATEO9ALEX CASTILLO9BRENDA4
USMAN7XAVI GALÁN7MONFORTE3
JOEL6JOAN BERGÉ5SARA SERNA2
JOSEP PUIG6MARC RODRÍGUEZ5SONIA2
MONTORO5+1SERGI SERRANO3CLAUDIA MONTAGUT2
ALEX CUBEDO5ARNAU GIRALT3MARTA TORREJÓN2
POL4JOSEP VIÑAS1ALBA POMARES1
BERNILS3NACHO ORTEU1SANDRA VILANOVA1
GUILLEM E.2
MARC LLINARES2
JOAN BERGÉ1
MARC SAMPER1
YOHANES1
TANDASI0+1
Pròpia porta2


FEMENÍ "B"L+CFEMENÍ "C".JUVENIL-CAD. FEM.L+CC
ANDREA GRANADOS10+1ANDREA GÓMEZ24IRINA URIBE32
J.  CHAMARRO9LAURA 21AINHOA ALONSO21+1
ARI FORMENT6+1NEREA GÓMEZ9ANNA RUÍZ10
MÓNICA LÓPEZ5+3SÓNIA VEGA7ANABEL CHIQUERO6
HALEY JUSTINE4+3AIDA6MARTA MOLINA4
AINHOA ALONSO4MARINA6LAURA ROMERO4
ALBA POMARES2+1ESTHER SANCHEZ5ARIADNA FONT3
QUERALT2SUBI5LAIA TORRES2
CLAUDIA MONTAGUT2GEORGINA5MARÍA VALDÍVIA1
JASMINA A.2IRINA URIBE4MERITXELL CLUPES1
XÈNIA ROYO1+1ARI FORMENT3CLAUDIA TENA1
CARLA BORRÁS1+1TÀNIA3ANDREA GÓMEZ0+1
MÓNICA BÁCTER1CARLA BORRÁS2Pròpia porta1
ELI SIVERA1MARTA2
Pròpia porta 2CHARI1
ANNA PASCUAL1
XÈNIA ROYO1
JUDITH 1


FUTBOL-7

ALEVÍ "A"   L+CCALEVÍ "B"BENJAMÍ "A"L+CC
KILIAN29+3AYE DIOP28ELISEO39+5
ADRI28+1JORDI16GERARD VILÀ27+5
MAXIM23+6RUBÉN13JONATHAN22+4
AMADOU22NIL12JUNIOR14+3
JOEL TOLEDO21GERARD YEPES10TXUS10
DANI VILLAHERMOSA20DERECK9IAN 9+3
ARNAU PUIGMAL15+1LUCAS4DAVID9+2
JULEN ÁLVAREZ13+1OSCAR4SERGI CORBERA9+1
SERGI BENÍTEZ8KILIAN3ISMAEL ESCOBAR8+3
POL SALVADOR8ARNAU PUIGMAL2MARC5
SOTO7JULEN ÁLVAREZ2FACUNDO1
JOEL BAÑULS6ERIC 2Pròpia porta3
JOAN REFUSTA4MAXIM 1
Pròpia porta3+2ISMAEL VALENTÍN1
Pròpia porta1


BENJAMÍ "B"PREBENJAMÍ
CADET- INF. FEMENÍ
L+CC
TONI CARAVACA24PAU FERNÁNDEZ17MARIONA SEGALÉS78+1
ARNAU FUNUYET14ADRIÀ MORA16CRISTINA GARRIGA59+1
IVAN GARRIDO6BRUNO SERRANO11CRISTINA CHAVERO58+2
ÁNGEL ALARCÓN6MAHAMADOU9SARAY PÉREZ33
ALEJANDRO GARCÍA5SERGIO RIVARES8ANDREA LÓPEZ32+1
ARNAU VILLA3CARLOS  6SARA CRUZ29
XAVIER JIMÉNEZ2JUNIOR5ALBA GARCÍA23+1
FÉLIX MARTÍ2JAN FONT4BERTA INGLÉS23+1
VÍCTOR GARRIDO2TOMÁS CARBONELL4MARINA MOSQUERA12
ADRIÁN PEÑA1MARIO GONZÁLEZ3JUDITH G.12
pròpia porta4ISMAEL ESCOBAR2PAULA GERBOLÉS11
IVAN GARRIDO1NATÀLIA GÓMEZ8+1
LUIS MARTÍNEZ1CARLA MARTÍNEZ6
DENÍS GUTIÉRREZ1MIREIA LÓPEZ3
Pròpia porta2IRINA URIBE3
pròpia porta4+1
       

INFANTIL A  FEMENÍL+CINFANTIL  B  FEM.L+C
ALEVÍ-BENJAMÍ Fem.
L+CC
SANDRA SÁNCHEZ30+3CLAUIA PINA22+5ALEJANDRA GRÀCIA45+1
JULIA CERDÁN22+1CARLA SÁNCHEZ15+5JUDITH VIÑAS42+2
ANNA TORRODÀ16+2AIDA ILLAS10+4NEREA CHAVES32+2
ALBA GARCÍA8+1NEUS BRAVO9+2NATÀLIA ENCINAS35+1
SHEILA GONZÁLEZ8MÍRIAM JIMÉNEZ8+4SARA EXTREMERA29
CRISTINA PÉREZ8PAULA MARTÍNEZ8+2JULIA SERRAT28+1
NICOLE RUBIO7JULIA MANRIQUE6JULIA GUERRA26
CRISTINA GARRIGA4ANDREA FERRER5+1SANDRA SÁNCHEZ17
MARINA CASAS4SABINA PALACIOS3+1ROSES BADÍA13
SANDRA RAMOS3+1PAULA GUARDÍ3ANNA FUSTÉ12
MÓNICA MAYORGAS3+1ANNA TORRODÀ2ENNIA FUSTER12
IRENE FERNÁNDEZ3SANDRA SÁNCHEZ1CLAUDIA SANCHO10
MARIONA SEGALÉS2MARIA MOLINA1+1ANA RÓDENAS5
CARLA HUATAY2PAULA TORRELLA1+1CLAUDIA PINA4
C. MARCOS "BIS" 1BLANCA OSORIO0+1Pròpia porta9
Pròpia porta4Pròpia porta1


L'APMAE EN RELACIÓ A LA CAMPANYA D'ABONAMENTS


Abans d’ahir, dilluns 17,  Sentiment Perico rebia una nota informativa a mode de comunicat de l’Associació de Petits i Mitjans Accionistes del RCDE (APMAE) en relació a tot el que van plantejar i el que en pensen, de la campanya d’abonaments 2013/14. A continuació, deixo constància en la seva totalitat del comunicat de l’APMAE.

Barcelona a 17 de juny de 2013

En relació a la campanya d’abonaments 2013-2014 del RCD Espanyol, ens agradaria equivocar-nos, però entenem que, per si mateixa, no ajudarà precisament a assolir els objectius de creixement de la massa social que ens van prometre el President i el seu Consell d’Administració a tots els accionistes.

Valorem positivament les reduccions de preus que s’han aplicat als socis Junior i Infantil. També cal considerar el gest (fet sense gaire convenciment per la seva pròpia limitació en el temps) envers als socis en situació d’atur, una mida que diversos Clubs de la Lliga espanyola porten aplicant unes quantes temporades i que el model de Club de l’APMAE ja recollia fa uns anys. Igualment són ben acceptades tant l’assegurança de desocupació com les avantatges per a determinades tipologies familiars, més per al que apunten podrien arribar a ser que per al que seran realment.

Però no compartim la decisió del Consell d’Administració de no baixar els preus dels abonaments per als socis adults i pensionistes . Amb l’excepció única dels abonats de la Tribuna Presidencial central que gaudiran d’un 5% de descompte respecte a la temporada anterior, excepció que no qualificarem. La dilució general del 3% d’increment de l’IVA ens sembla absolutament insuficient.

En un context de crisi generalitzada al nostre país, quan són molts els Clubs de la Lliga de Futbol Professional que ja han aplicat, o han anunciat que aplicaran, per a la temporada vinent, unes reduccions importantíssimes dels preus dels abonaments en general, des de l’APMAE pensem que el Consell d’Administració del RCD Espanyol hauria d’haver estat més decidit en el seu compromís de vetllar per la solidesa social de la Institució, quantificada aquí i ara en el seu numero d’abonats.


LES PRIMERES BAIXES DEL PRIMER EQUIP





CRISTIAN ÁLVAREZ, SAMUELE LONGO (finalitza cessió), MARTÍN PETROV, RAUL BAENA i JOAN VERDÚ. Les cinc primeres baixes de l'Espanyol 13/14.


COMENÇA EL DESMANTELLAMENT ESPORTIU DE L'EQUIP FEMENÍ...

BAIXES PER LA TEMPORADA 2013/14
 
 
 
VANESA GIMBERT

 
SILVIA MESEGUER

 
SARA MONFORTE

 
ANA ROMERO "WILLY"
 
 
La greu situació econòmica que travessa l’entitat espanyolista (construcció i pagament del nou estadi per una part, i horrible gestió de l'entitat durant molts anys, per altre),   obliga als responsables del club ha retallar totes les partides pressupostàries, i entre elles, la dedicada a la part esportiva del primer equip femení.
 
Després de dos anys continuats de retallades, l’equip ha acabat convertint-se en un conjunt ja sense cap tipus d’aspiracions, amb un cinquè lloc (i molt lluny del quart classificat), la darrera temporada i eliminat de la Copa de la Reina a les primeres de canvi.  Ara l’equip entrenat per un autèntic desconegut com és el senyor Santiago García Sueira, haurà d’enfrontar una complicada temporada en la que a bon segur hi ha el perill d’acabar sent un equip més, vulgar i mediocre, amb sintonia clara amb el primer equip masculí, el mirall en que teòricament s’han de mirar tots els equips  espanyolistes...
 
Amb les baixes de quatre pilars de l’equip (Vanesa, Meseguer, Monforte i Willy), algunes d’elles encara titulars indiscutibles a la selecció espanyola, l’equip comença a debilitar-se complint els paràmetres de reduir despeses prescindint de les jugadores que tinguin els contractes més elevats.
 
I pensar que amb el que costa Petrov, s’ha de sacrificar el futbol femení que ens ha donat alegries en forma de títols.... En fi, hi ha qui ho aprofita i ràpid. Van per feina... o sigui per doblets de Lliga i Copa. Això  se’n diu, donar il·lusió al soci perico. Segueixi la festa... ara al primer equip masculí... a veure quan triguen en desfer-se a preu de saldo dels millors jugadors...    


CARLES CLERC RENOVA FINS 2016

Carles Clerc Martínez (21/02/92), ha renovat amb l'Espanyol fins el 30 de juny de 2016. El lateral (i extrem en ocasions) esquerrà procedent de la Damm CF, es va incorporar al futbol base espanyolista l'estiu de 2007.


L'ALEVÍ "B" CAMPIÓ DE LA "IRAURGI CUP"
L'ESPANYOL GUANYA PER TERCER COP CONSECUTIU

Foto: Iraurgi Cup


GRUP "A" GRUP "B" GRUP "C" GRUP "D"
F.C. BARCELONA * REAL MADRID * AT. MADRID GETAFE C.F.
MÁLAGA C.F. VALENCIA C.F. * SEVILLA F.C. * RAYO VALLECANO
C. At. OSASUNA REAL ZARAGOZA VILLARREAL C.F. R.C.D. ESPANYOL *
SPORTING GIJÓN R.C. CELTA VIGO RACING CLUB REAL VALLADOLID
ANTIGUOKO * LAGUN ONAK C.D. ALAVÉS ATHLETIC CLUB *
ERMUA VASCONIA BARAKALDO * BANSANDER


15 JUNY
IRAURGI CUP 2013 FASE DE GRUPS .
09:30 ANTIGUOKO ERMUA 4-1
09:30 LAGUN ONAK VASCONIA 1-3
09:30 C.D. ALAVÉS BARAKALDO 0-3
09:30 RAYO VALLECANO BANSANDER 0-4
10:00 F.C. BARCELONA ERMUA 5-0
10:00 SEVILLA F.C. C.D. ALAVÉS 1-0
10:00 REAL MADRID LAGUN ONAK 3-0
10:00 R.C.D. ESPANYOL GETAFE C.F. 2-0
10:30 REAL MADRID VASCONIA 1-1
10:30 GETAFE C.F. BANSANDER 1-1
10:30 VILLARREAL C.F. BARAKALDO 1-1
10:30 GETAFE C.F. BANSANDER 1-1
10:30 MÁLAGA C.F. ANTIGUOKO 0-4
11:00 R.C. CELTA VIGO VALENCIA C.F. 0-1
11:00 F.C. BARCELONA ANTIGUOKO 0-2
11:00 ATLETICO MADRID BARAKALDO 0-3
11:00 R.C.D. ESPANYOL ATHLETIC CLUB 0-1
11:30 SPORTING GIJÓN C. At. OSASUNA 2-2
11:30 VILLARREAL C.F. RACING CLUB 1-1
11:30 REAL VALLADOLID RAYO VALLECANO 0-1
11:30 LAGUN ONAK R.C. CELTA VIGO 2-1
12:00 MÁLAGA C.F. C. AT. OSASUNA 3-3
12:00 REAL VALLADOLID BANSANDER 0-4
12:00 REAL MADRID REAL ZARAGOZA 2-1
12:00 VALENCIA C.F. VASCONIA 1-1
12:30 REAL ZARAGOZA R.C. CELTA VIGO 2-2
12:30 SPORTING GIJÓN ERMUA 2-0
12:30 VALENCIA C.F. LAGUN ONAK 6-0
12:30 ATHLETIC CLUB GETAFE C.F. 3-2
13:00 R.C.D. ESPANYOL RAYO VALLECANO 2-1
13:00 F.C. BARCELONA SPORTING GIJON 0-0
13:00 SEVILLA F.C. RACING CLUB 4-1
13:00 VILLARREAL C.F. ATLÉTICO MADRID 0-1
16:30 GETAFE C.F. REAL VALLADOLID 0-0
16:30 ATLETICO MADRID C.D. ALAVÉS 1-1
16:30 ANTIGUOKO SPORTING GIJON 4-1
16:30 C. At. OSASUNA ERMUA 3-1
17:00 F.C. BARCELONA MÁLAGA C.F. 2-2
17:00 C. AT. OSASUNA ANTIGUOKO 2-2
17:00 ATLÉTICO MADRID SEVILLA F.C. 0-5
17:00 REAL VALLADOLID R.C.D. ESPANYOL 2-5
17:30 REAL VALLADOLID ATHLETIC CLUB 1-6
17:30 C.D ALAVÉS RACING CLUB 1-0
17:30 REAL ZARAGOZA VALENCIA C.F. 0-3
17:30 REAL MADRID R.C. CELTA VIGO 1-1
18:00 C.D. ALAVÉS VILLARREAL C.F. 3-4
18:00 MÁLAGA C.F. ERMUA 1-0
18:00 RAYO VALLECANO ATHLETIC CLUB 2-1
18:30 SEVILLA F.C. VILLARREAL 0-2
18:30 REAL MADRID VALENCIA C.F. 1-0
18:30 RACING CLUB BARAKALDO 0-3
18:30 SPORTING GIJÓN MÁLAGA C.F. 5-1
19:00 ATHLETIC CLUB BANSANDER 2-1
19:00 SEVILLA F.C. BARAKALDO 0-0
19:00 RAYO VALLECANO GETAFE C.F. 3-0
19:00 REAL ZARAGOZA VASCONIA 1-1
19:30 LAGUN ONAK REAL ZARAGOZA 2-0
19:30 ATLETICO MADRID RACING CLUB 2-1
19:30 R.C.D. ESPANYOL BANSANDER 1-0
19:30 R.C. CELTA VIGO VASCONIA 4-2
16/6/13 FASE FINAL QUARTS DE FINAL .
09:30 ANTIGUOKO SEVILLA F.C. 1-0
09:30 BARAKALDO (*Pen) F.C. BARCELONA 1-1
10:00 REAL MADRID R.C.D. ESPANYOL 1-2
10:00 ATHLETIC CLUB VALENCIA C.F. 1-0
16/6/13 FASE FINAL SEMIFINALS .
10:30 ANTIGUOKO ATHLETIC CLUB 1-2
11:00 BARAKALDO R.C.D. ESPANYOL 1-3
16/6/13 FASE FINAL FINALS .
11:45 3r-4rt ANTIGUOKO BARAKALDO 0-4
12:15 FINAL R.C.D. ESPANYOL ATHLETIC CLUB 3-1





S E N T I M E N T P E R I C O . C O M