dissabte, 12 d’octubre de 2013

RESULTATS

PATINT FINS EL FINAL I AMB DEU JUGADORES, EL FEMENÍ "A" OBTÉ EL PRIMER TRIOMF A LA LLIGA (2-0) DAVANT EL SANT GABRIEL. DERROTA DELS DOS JUVENILS ESPANYOLISTES. EL JUV. "A" CAU A CORNELLÀ (2-0), I EL JUVENIL "B" CAU EN ELS DARRERS INSTANTS A LA DANI JARQUE DAVANT LA U.E. FIGUERES (0-1)

. . DESIGNACIONS
ARBITRALS
i
RESULTATS
FUTBOL BASE
DIA HORA
EQUIP
EQUIP
ÀRBITRE
CAMP
13 17:00 Espanyol B Villarreal B 0-0 Pablo Fernández Brito TEN C.E. Dani Jarque
12 17:00 UD Cornellà Juvenil A 2-0
Rafael Díaz Melero
Mpal. Cornellà
12 16:15 Juvenil B UE Figueres 0-1 José Em.Sánchez Aparicio C.E. Dani Jarque
12 11:00 Cadet A Gironés-Sàbat 4-0 Zohair Lazar Bakkali Oueld C.E. Dani Jarque
12 17:00 Damm CF "B" Cadet B 2-4 Pau PArellada Camí Nou Taxonera
13 10:15 UE Sant Andreu Infantil A 2-1 Miquel Adrover García Narcís Sala
12 14:30 Infantil B UE Sants 2-0 Gerard Farrás González C.E. Dani Jarque
. . FUTBOL-7 . .
13 15:00 C.E. Tecnofutbol Aleví A 0-6 Jordi Oleart Peligero Fundació Marcet
12 13:00 Aleví B CF Igualada 3-4 Zohair Lazar Bakkali Oueld C.E. Dani Jarque
12 13:00 Benjamí A EC Granollers 17-1 Gerard Farrás González C.E. Dani Jarque
13 17:00 CE Tecnofutbol B Benjamí B 0-4 Joan Martí Gross Col·legi St JoanB
13 09:45 Fund. CE Júpiter Prebenjamí 5-1 Marc Llurba García Mpal. Júpiter
. . FEMENÍ . .
13 12:00 Femení CE Sant Gabriel 2-0
Albert Ávalos Martos
C.E. Dani Jarque
13 12:00 CE Europa Femení B 2-5
-
Nou Sardenya
13 10:00 Femení C Parroq. S.Eugenia 4-0 Jonathan Miguel Teruel C.E. Dani Jarque
12 18:00 CF Molins de Rei Juvenil 0-4 Immaculada Peñalver Gómez Josep Raich
13 10:30 Cerdanyola V. Cadet 2-8 Carlos Gallego Varela Els Pinetons
13 10:00 Infantil A P.Blanc Blava Roca 4-4 Coral Couso Cuadrado C.E. Dani Jarque
12 11:15 Levante L Planas Infantil B 3-7 Carlos García Aldana Les Planes
13 15:00 Aleví-Benjamí CE Seagull 21-0 Eva Llorens Rabaneda C.E. Dani Jarque


divendres, 11 d’octubre de 2013

FÀCIL DEBUT DE LES MÉS PETITES...

Juventud 25 Septiembre: 0 – RCDE Aleví-Benjamí Femení: 22


Fitxa tècnica:
Juventud 25 Septiembre: Sofia Molina, Aroa García, Alejandra Ojeda, Alexia Doménech, Valeria García, Elisabet Valverde i Iratxe García.
També: Irene Oliz, Eva Rosa (p.s.), Judit Cámara, i Zoe Rodríguez.

RCD Espanyol: Laia Atanasio, Maria Tostado, Paula Sanabria, Carla Ariza, Paula Jiménez, Natàlia Encinas i Julia Guerra.
També: Roses Badía, i Eva Fuster.

Àrbitre: Alejandro Ruíz Sola.

Gols: 0-1: Natàlia Encinas, m. 1; 0-2: Paula Jiménez, m. 3; 0-3: Roses Badía, m 4; 0-4: Paula Jiménez, m 11; 0-5: Julia Guerra, m. 14; 0-6: Julia Guerra, m. 14; 0-7: Paula Jiménez, m 19; 0-8: Paula Jiménez, m 22; 0-9: Natàlia Encinas, m 28; 0-10: Carla Ariza (pen.), m.29; 0-11: Natàlia Encinas, m. 31; 0-12: Alejandra Ojeda (pròp. Porta), m. 32; 0-13: Paula Jiménez, m 40; 0-14: Eva Fuster, m. 41; 0-15: Paula Jiménez, m. 43; 0-16: Alejandra Ojeda (pròpia porta), m. 44; 0-17: Natàlia Encinas, m. 45; 0-18: Eva Fuster, m. 46; 0-19: Eva Fuster, m. 49; 0-20: Eva Fuster, m. 51; 0-21: Eva Fuster, m. 54; 0-22: Julia Guerra, m. 55.

Incidències: Encontre corresponent a la primera jornada del campionat de lliga del grup segon de la categoria Aleví-Benjamí-Prebenjamí Femenina, disputat el migdia del passat dissabte al camp del Juventud 25 de Septiembre a Rubí.    


 CATEGORIA ALEVÍ-BENJAMÍ-PREBENJAMÍ FEMENINA, GRUP 2n.b

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 R.C.D. ESPANYOL 3 1 1 0 0 22 0
2 C.E. LLERONA "B" 3 1 1 0 0 4 1
3 C.D. FONTSANTA-FATJÓ "B" 3 1 1 0 0 6 4
4 C.D. SANT GABRIEL "B" 3 1 1 0 0 3 2
5 U.E. CASTELLAR 0 0 0 0 0 0 0
5 F.C. CERDANYOLA VALLÈS 0 0 0 0 0 0 0
5 ESC. F. BARBERÀ ANDALUCIA 0 0 0 0 0 0 0
5 U.E. SANT ANDREU 0 0 0 0 0 0 0
9 C.E. SABADELL F.C. "B" 0 1 0 0 1 2 3
10 C.E. SEAGULL 0 1 0 0 1 4 6
11 U.D. VILADECANS "B" 0 1 0 0 1 1 4
12 JUVENTUD 25 SEPTIEMBRE 0 1 0 0 1 0 22
- F.C. MARTINENC  (RETIRAT) 0 0 0 0 0 0 0
- FEMENÍ MANU LANZAROTE "B" (RETIRAT) 0 0 0 0 0 0 0


DOBLE TRIOMF EN EL DUEL ESPANYOL-SABADELL
A LA CATEGORIA INFANTIL FEMENÍ

CE Sabadell FC “B”: 2 - RCDE Infantil-Aleví Femení “A”: 8

Fitxa tècnica:
CE Sabadell: Lorena Camargo, Laia Espinosa, Berta Pla, Rocío Méndez, Asha Sancho, Nerea Reyes i Paula Chamizo.
També: Alba García, Carla Palos, María de Fulgencio i Elena Acelay

RCD Espanyol: Paula Argelaget, Claudia Sancho, Paula Martínez, Sandra Sánchez, Nerea Chaves, Julia Serrat, i Paula Bellido.
També: Míriam Maldonado, Ennia Fuster, Ana Ródenas, Sabina Palacios, Judith Viñas, Sara Extrmera, Paula Torrella i Alejandra Gracia.

Àrbitre: Oriol García Font, de la delegació de Sabadell.

Gols: 0-1: Paula Martínez, m. 1; 0-2: Nerea Chaves, m. 5; 0-3: Judith Viñas, m. 11; 0-4: Alejandra Gràcia, m. 35; 1-4: Nerea Reyes, m. 48; 1-5: Alejandra Gràcia, m. 59; 2-6: Sara Extremera, m. 65; 2-7: Judith Viñas, m. 66; 2-8: Sabina Palacios, m. 68.

Incidències: Encontre corresponent a la primera jornada del campionat de lliga del grup segon de la categoria de Primera Divisió Infantil-Aleví femenina disputat el passat diumenge al matí a les instal·lacions del Poliesportiu Olimpya, de Sabadell.  


 CLASSIFICACIÓ 1a. DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEM., GRUP 2n.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 R.C.D. ESPANYOL 3 1 1 0 0 8 2
2 C.F. SANTPEDOR 3 1 1 0 0 6 0
3 C.E. MERCANTIL 3 1 1 0 0 5 3
4 C.D. FONSANTA-FATJÓ 3 1 1 0 0 1 0
5 C.E. MANRESA 1 1 0 1 0 2 2
5 PENYA BLANC BLAVA LA ROCA 1 1 0 1 0 2 2
5 C.E. PUIGREIG 0 1 0 1 0 2 2
5 U.E. SANT ANDREU 1 1 0 1 0 2 2
9 U.E. CENTELLES 0 1 0 0 1 0 1
10 C.D. SANT GABRIEL "B" 0 1 0 0 1 3 5
11 C.E. SABADELL F.C. "B" 0 1 0 0 1 2 8
12 U.D. CIRERA 0 1 0 0 1 0 6



RCD Espanyol Infantil-Aleví “B” Femení: 6 – CE Sabadell FC "A": 3









Mentre, a la Ciutat Esportiva Dani Jarque, l’Infantil “B” Femení, guanyava al conjunt Infantil “A” del CE Sabadell per 6-3 en un disputat encontre.


Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Judith González, Carla Huatay, Andrea Ferrer, Carla Sánchez, Míriam Jiménez, Aida Illas, i Naira López.
També: Blanca Osorio, María Molina, Neus Bravo, Julia Manrique, Sandra Sánchez, Paula López, Lucía Álvarez (p.s.), i Claudia María.

CE Sabadell: Carla Rodríguez, Rosario Márquez, Ainhoa Alcuten, Laura Cruz, Gisela Fernández, Erin Espada i Mar Serracanta.
També: Irene Corral, Claudia Hortigón, Aida Esteve i Virgina Casado.

Àrbitre: Marc Hernáiz Llorens de la delegació de Barcelona.

Gols: 0-1: Ainhoa Alcuten, m 15; 1-1: Naira López, m. 16; 2-1: Claudia María, m,. 19; 2-2: Gisela Fernández, m. 27; 3-2: Neus Bravo, m. 36; 4-2: Aida Illas, m. 42; 5-2: Carla Sánchez, m. 49; 5-3: Mar Serracanta, m.69; 6-3: Claudia María, m 70.

Incidències: Encontre corresponent a la primera jornada del campionat de lliga de la categoria de Primera Divisió Infantil-Aleví Femenina (grup primer) disputat en el camp de F-7 de la Ciutat Esportiva Dani Jarque, el matí del passat diumenge.       


 CLASSIFICACIÓ 1a. DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEM., GRUP 1er.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 F.C. BARCELONA 3 1 1 0 0 22 0
2 C.D. SANT GABRIEL 3 1 1 0 0 11 2
3 F.C. MATADEPERA 3 1 1 0 0 6 0
4 C.F. IGUALADA 3 1 1 0 0 5 0
5 R.C.D. ESPANYOL 3 1 1 0 0 6 3
6 F.C. LEVANTE LAS PLANAS 3 1 1 0 0 4 3
7 U.D. TANCAT 0 1 0 0 1 3 4
8 C.E. SABADELL F.C. 0 1 0 0 1 3 6
9 C.E. EUROPA 0 1 0 0 1 0 5
10 U.E. SANT ANDREU "B" 0 1 0 0 1 0 6
11 C.F. CAMBRILS 0 1 0 0 1 2 11
12 FUND. ESP. At. VILAFRANCA 0 1 0 0 1 0 22






CARA I CREU EN LES LLIGUES BENJAMINS

RCD Espanyol Benjamí “B”: 4 - CD Arrabal-Calaf de Gramenet: 3

Triomf inextremis del Benjamí espanyolista en el seu debut en aquest campionat de lliga 2013/14. Per decisió dels responsables del futbol base, l’equip competeix en la Primera Divisió Benjamí, tot i que la temporada passada els dos benjamins espanyolistes es van guanyar el dret de jugar a Preferent.

En aquest primer partit, l’equip espanyolista va patir de valent per treure endavant un partit que semblava coll avall després dels gols de Pau i Bruno en el  primer període, però que es complicà i molt, quan l’equip colomenc capgirà el marcador amb tres gols.

Al darrer minut del partit, l’Espanyol empatà l’encontre al transformar Sergio un penal. Ja en l’afegit, l’equip espanyolista de manera gairebé consecutiva, aconseguí el gol del triomf,  celebrant-ho eufòricament els nens de l’equip quan instants després, el col·legiat indicà el final del partit.         


Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Pau Adín, Carlos Sánchez, Denís Gutiérrez, Luis Martínez, Mahamadou, Pau Fernández i Bruno Serrano.
També: Jan Font, Tomás Carbonell, Adrià Mora, Sergio Rivares, Mario González i Carlos Boga (p.s.)

Arrabal-Calaf de Gramenet: Alberto Rosa, Juan Hagro, Marc Ramos, David Ferrer, Pol Novejarque, Ian Benhamon, i Iker Barros.
També: Hugo Moyano i Pau Vivas.

Àrbitre: Max Elías Van Esso Castellet, de la delegació de Barcelona.

Gols: 1-0: Pau Fernández, m. 9; 2-0: Bruno Serrano, m. 10; 2-1: Iker Barros, m. 31; 2-2: Ian Benhamon, m. 39; 2-3: Marc Ramos, m. 39; 3-3: Sergio Rivares (pen.), m. 47; 4-3: Adrià Mora, m. 48.

Incidències: Encontre corresponent a la primera jornada del campionat de lliga del grup tercer de Primera Divisió Benjamí, disputat el passat dissabte en el camp tercer de la Ciutat Esportiva Dani Jarque. 


CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 3r.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1
C.F. SISTRELLS
3 1100125
2
C.F. BADALONA "B"
3 110041
3
R.C.D. ESPANYOL "B"
3 110043
3
C.D. MONTGAT
3 110 0 43
5
U.E. VILA OLÍMPICA
3 110032
5
U.E. VILASSAR DE MAR
3 110032
7
ESCUELA C.F. PERFOMANCE
1 10105 5
7
C.F. UNIFICACIÓN LLEFIÀ
1 101055
9
C.F. DAMM "B"
1 10103 3
9
PREMIÀ CLUB ESPORTIU
1 10 1033
11
C.D. ARRABAL-CALAF GRAMENET
0 100134
11
C.E. CABRILS
0 10 0134
13
CENTRO EUROPEO TECNOFUTBOL
0 10 0123
13
C.D. PREMIÀ DE DALT "B"
0 1 00 12 3
15
U.E. SANT ANDREU "B"
0 10 0114
16
U.D. CIRERA
0 10 01512








RCD Espanyol Prebenjamí: 0 – FC Martinenc Benj. “A”:4

El prebenjamí espanyolista va caure clarament davant el Benjamí “A” del FC Martinenc en partit que tingué lloc a la Ciutat Esportiva el passat dissabte. 

Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Arnau Sánchez, Jan Virgili, Aimar García, Eric Alcalde, Héctor Garrido, Gerard González i Gerard Camp.
També: Iván Lamuela i Biel del Valle.

FC Martinenc: Víctor Mestres, Johan Lluis, Roberto David, Adrià Morquecho, David Torrents, Pau Hagerso, i Alejandro Garriga.
També: Iker Barraquero, Marcos Salau, Eamonn Haughey i Xavier Cabré.

Àrbitre: David Torres Esteban, de la delegació de Barcelona. Va mostrar una única cartolina groga al visitant Alejandro Garriga.  

Gols: 0-1: Aimar García (p.p), m. 10; 0-2; Roberto David, m.25; 0-3: David Torrents, m. 31; 0-4: Adrià Morquecho, m. 42.

Incidències: Encontre corresponent a la primera jornada del campionat de lliga de Segona Divisió Benjamí, grup 9è, disputat el matí del passat dissabte al camp de F-7 de la Ciutat Esportiva Dani Jarque.  


CLASSIFICACIÓ SEGONA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 9è.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1
ESC. ESP. GUINEUETA C.F.
3 1100130
2
AE P. BARC. COLLBLANC SANTS "B"
3 110050
3
F.C. MARTINENC
3 110040
4
C.F. MONTAÑESA
3 110 0 63
5
C.E. CANYELLES
3 110030
6
P. BARCELONISTA ANGUERA "B"
3 110031
6
P. BARC. VILLAVERDE- PENITENTS
3 11003 1
8
FUNDACIÓ PRIV.  C.E. JÚPITER
3 110020
9
U.B. CATALONIA "B"
0 10011 3
9
CE P. BARCELONISTA BARCINO "B"
0 10 0113
11
C.E. L'HOSPITALET "B"
0 100102
12
U. At. HORTA "B"
0 10 0136
13
C.F. LLOREDA
0 10 0103
14
R.C.D. ESPANYOL "C"
0 1 00 10 4
15
C.F. BUFALÀ "B"
0 10 0105
16
C.F. SINGUERLÍN "B"
0 10 01013


BENJAMÍ "A", AJORNAT EL SEU PARTIT DE LLIGA.

El quadre benjamí de segon any, l'equip entrenat per Xavi Morón, no jugà el seu partit de lliga a Sabadell al trobar-se en terres lleidatanes disputant el torneig de Puigverd . El partit de lliga ajornat davant el Can Rull Rómulo Tronchoni, es disputarà el proper 1 de novembre.

En quant al Torneig Intercomarcal de Puigverd Memorial "Antoni Bosch", l'equip espanyolista va arribar fins la final en la que en un renyit encontre, va caure davant el FC Barcelona per 2-1. 


CLASSIFICACIÓ PREFERENT BENJAMÍ, GRUP 2n.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1
C.D. SANT GABRIEL
9 3300232
2
U.D. CORNELLÀ
9 3300201
3
C.E. MERCANTIL
9 3300101
4
FUNDACIÓ P. E. EUROPA
9 330061
5
R.C.D. ESPANYOL
6 220 0 112
6
F.C. BARCELONA "B"
6 3201113
7
CAN RULL RÓMULO TRONCHONI
3 210153
8
E.C. GRANOLLERS
3 310214 13
9
C.E. MOLLET C.F.
3 31028 8
10
C.F. BADALONA
3 310266
11
VIC RIUPRIMER REFO F.C.
3 31 02714
12
C.D. PREMIÀ DE DALT
3 31 02412
13
C.F. IGUALADA "B"
3 31 02520
14
C.F. LES FRANQUESES
0 30 03916
15
F.C. SANT CUGAT ESPORT "B"
0 3 00 32 14
16
A.E.C. MANLLEU
0 30 03126





S E N T I M E N T P E R I C O . C O M