divendres, 18 d’octubre de 2013

SORTEJADA LA FASE PRÈVIA
DEL 9è PERICONCURS DE LA GPE MANIGUA






(Seu social de la GPE Manigua; Barcelona: Josep Maria)

Aquest vespre ha tingut lloc a la seu social de la GPE Manigua, el sorteig de la fase prèvia de la novena edició del Periconcurs, que tindrà lloc en idèntic escenari (Rosselló 501, 1er-4rta de Barcelona) el proper dimarts 22 d’octubre i el 30 d’Octubre (s’ha hagut de modificar aquesta data per coincidència amb l’Espanyol-Málaga). La gran final tindrà lloc el 5 de novembre a l’Auditori de l’Estadi del RCD Espanyol a Cornellà-El Prat.

Enguany el Periconcurs estarà patrocinat per l’Editorial 23 Perico i com a col·laboradors figuren el RCD Espanyol de Barcelona, la FCPE, la Fundació Privada del RCDE, l’Agrupació de Veterans,  així com l’agraïment especial a Conservas Dani.  

El sorteig ha donat els següents partits:

Dia 22 d’octubre:
Rafa Marañón – Perico Ferroviari
Pericos Numantinos – Los Tamudinhos
Pericos Tercera Generació – Periquito.cat
Los Tamudinhos – Rafa Marañón
Perico Ferroviari  -  Pericos Numantinos
Los Tamudinhos  - Periquito.cat
Pericos Tercera Generació – Periquitos Numantinos

Dia 30 d’Octubre:
Rafa Marañón – Pericos Numantinos
Los Tamudinhos – Perico Ferroviari
Pericos Numantinos – Periquito.cat
Pericos Tercera Generació  - Rafa Marañón
Perico Ferroviari – Periquito.cat
Los Tamudinhos  - Pericos Tercera Generació
Periquito.cat  - Rafa Marañón
Perico Ferroviari – Pericos Tercera Generació

Els quatre primers disputaran les semifinals i els perdedors de les mateixes, el partit pel 3r i 4rt lloc. Els guanyadors de les dues semifinals, la gran final.




FUTBOL-7 FEMENÍ: EMPAT DE CONJUNT INFANTIL "A". VICTÒRIES DE L'INFANTIL "B" I ALEVÍ-BENJAMÍ

RCD Espanyol Infantil “A” Femení: 4 – Penya Blanc Blava La Roca: 4

Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Paula Argelaget, Ennia Fuster, Ana Ródenas, Sandra Sánchez, Sara Extremera, Anna Fusté i Alejandra Gràcia.
També: Míriam Maldonado (p.s.), Claudia Sancho, Paula Bellido, Sabina Palacios, Nerea Chaves, Julia Serrat i Paula Martínez.  

PBB La Roca: Paula Vivancos, Adaia Del Castillo, Andrea Bernes, Marta Vilarrasa, Andrea Márquez, Paula Santasusana i Ana Masó.
També: Maria Adely, Gisela Gonzalvo, Elena González, Neus Junca i Paula Rosales.

Àrbitre: Coral Couso Cuadrado. Cartolina groga per la visitant Marta Vilarrasa, m.75.

Gols: 1-0: Sandra Sánchez, m. 2; 2-0: Sara Extremera, m. 14; 2-1: Neus Junca, m. 23;  2-2: Paula Rosales, m. 24; 2-3: Gisela Gonzalvo, m. 26; 2-4: Neus Junca, m. 53; 3-4: Anna Fusté, m. 65; 4-4: Nerea Chaves, m. 66.

Incidències: Encontre corresponent a la segona jornada del campionat de lliga del grup segon de la 1a. Divisió Infantil-Aleví Femenina, disputat el matí del passat diumenge al camp de F-7 de la Ciutat Esportiva Dani Jarque. 









Fotografies corresponents al partit que l'Infantil A femení va empatar davant la P. Blanc Blava de La Roca, després que el conjunt vallesà capgirés un 2-0 i es col·loqués 2-4 en el marcador.

 CLASSIFICACIÓ 1a. DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEM., GRUP 2n. 

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 C.E. MERCANTIL 6 2 2 0 0 11 4
2 C.F. SANTPEDOR 6 2 2 0 0 8 1
3 R.C.D. ESPANYOL 4 2 1 1 0 12 6
4 C.D. FONSANTA-FATJÓ 3 2 1 0 1 2 2
5 C.E. SABADELL F.C. "B" 3 2 1 0 1 6 8
6 PENYA BLANC BLAVA LA ROCA 2 2 0 2 0 6 6
7 U.E. SANT ANDREU 2 2 0 2 0 5 5
8 C.E. MANRESA 1 1 0 1 0 2 2
9 U.E. CENTELLES 1 2 0 1 1 3 4
10 C.E. PUIGREIG 1 2 0 1 1 3 8
11 C.D. SANT GABRIEL "B" 0 2 0 0 2 3 9
12 U.D. CIRERA 0 1 0 0 1 0 6


FC Levante Las Planas: 3 – RCD Espanyol Infantil-Aleví “B”: 7

Fitxa tècnica:
FC Levante Las Planas: Ana Ramírez, Carlota Sambola, Isabel Reina, Jésica Guillén, Marta Berdor, Ariadna Sánchez i Lara Álvarez.
També: Alba Gómez, Mireia Roldán, i Julia Domingo.

RCD Espanyol: Lucia Álvarez, Andrea Ferrer, María Molina, Carla Sánchez, Julia Manrique, Aida Illas i Naiara López.
També: Blanca Osorio, Carla Huatay, Judith González (p.s.) i Claudia Maria.

Àrbitre: Carlos García Aldana.

Gols: 1-0: Ariadna Sánchez, m. 9; 2-0: Marta Berdor, m. 16; 2-1: Claudia María, m. 22; 2-2: Claudia María, m 25; 2-3: Claudia Maria, m. 36; 2-4: Claudia Maria, m. 38; 2-5: Aida Illas, m.40; 3-5: Ariadna Sánchez, m. 44;  3-6: Carla Sánchez, m. 55; 3-7: Aida Illas, m. 60.

Incidències: Encontre corresponent a la segona jornada del campionat de lliga del grup primer de Primera Divisió Infantil-Aleví Femenina, disputat el matí de dissabte al Mpal. Les Planes de Sant Joan Despí. 



   CLASSIFICACIÓ 1a. DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEM., GRUP 1er.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 F.C. BARCELONA 6 2 2 0 0 38 0
2 C.D. SANT GABRIEL 6 2 2 0 0 19 3
3 R.C.D. ESPANYOL "B" 6 2 2 0 0 13 6
4 C.F. CAMBRILS 3 2 1 0 1 16 11
5 C.F. IGUALADA 3 2 1 0 1 9 6
6 U.D. TANCAT 3 2 1 0 1 9 8
7 F.C. LEVANTE LAS PLANAS 3 2 1 0 1 7 10
8 F.C. MATADEPERA 3 2 1 0 1 6 16
9 FUND. ESP. At. VILAFRANCA 3 2 1 0 1 9 27
10 C.E. EUROPA 0 2 0 0 2 5 14
11 C.E. SABADELL F.C. 0 2 0 0 2 4 14
12 U.E. SANT ANDREU "B" 0 2 0 0 2 0 20

RCD Espanyol Aleví-Benjamí Femení: 21-  CE Seagull: 0

Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Laia Atanasio, María Tostado, Paula Sanabria, Natàlia Encinas, Eva Fuster, Julia Guerra i Laura Quero.
També: Noelia Muñoz, Carla Ariza, Roses Badía i Paula Jiménez.

CE Seagull: Aida Sevillano, M. Palacios, Laia Furio, Laura Fuentes, Alba Tomás, Ariadna Palacios, i Natàlia Maqueda.
També: Irene Rodríguez, Paula Cavero i Nerea Cebrián.

Àrbitre: Eva Llorens Rabaneda.

Gols: 1-0: Julia Guerra, m. 1; 2-0: Eva Fuster, m.6; 3-0: Julia Guerra, m. 7; 4-0: Natàlia Encinas, m. 13; 5-0: Natàlia Encinas, m.14; 6-0: Paula Jiménez, m.16; 7-0: Paula Jiménez, m. 17; 8-0: Julia Guerra, m. 24; 9-0: Laia Furio (p. porta), m. 30; 10-0: Natàlia Encinas, m. 31; 11-0: Laura Quero, m. 33; 12-0: Laura Quero, m. 34; 13-0: Eva Fuster, m. 36; 14-0: Carla Ariza, m. 39; 15-0: Carla Ariza, m. 42; 16-0: Eva Fuster, m. 45; 17-0: Paula Jiménez, m. 47; 18-0: Paula Jiménez, m. 48;: 19-0: Ariadna Palacios (p. porta), m. 50; 20-0: Paula Jiménez, m. 57; 21-0: Julia Guerra, m. 60.

Incidències: Encontre corresponent a la segona jornada del campionat de lliga del grup segon de la categoría Aleví-Benjamí-Prebenjamí Femenina, disputat la tarda de diumenge al camp de F-7 de la Ciutat Esportiva Dani Jarque.    


  CATEGORIA ALEVÍ-BENJAMÍ-PREBENJAMÍ FEMENINA, GRUP 2n.b

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 R.C.D. ESPANYOL 6 2 2 0 0 43 0
2 C.D. SANT GABRIEL "B" 6 2 2 0 0 10 3
3 C.E. SABADELL F.C. "B" 3 2 1 0 1 16 3
4 U.E. SANT ANDREU 3 1 1 0 0 14 1
5 C.D. FONTSANTA-FATJÓ "B" 3 1 1 0 0 6 4
6 F.C. CERDANYOLA VALLÈS 3 1 1 0 0 3 2
7 C.E. LLERONA "B" 3 2 1 0 1 5 15
8 ESC. F. BARBERÀ ANDALUCIA 0 0 0 0 0 0 0
9 U.D. VILADECANS "B" 0 2 0 0 2 3 7
10 U.E. CASTELLAR 0 1 0 0 1 0 14
11 C.E. SEAGULL 0 2 0 0 2 4 27
12 JUVENTUD 25 SEPTIEMBRE 0 2 0 0 2 1 29
- F.C. MARTINENC  (RETIRAT) 0 0 0 0 0 0 0
- FEMENÍ MANU LANZAROTE B" (RETIRAT) 0 0 0 0 0 0 0


FUTBOL-7 FEMENÍ:
REMUNTADA I GOLEJADA DEL CADET FEMENÍ (2-8)

FC Cerdanyola Vallès: 2 – RCD Espanyol Cadet-Inf.: 8


Fitxa tècnica:
FC Cerdanyola: Paula Blas, Paula Cabeza, Míriam Ruíz, Julia Esteve, Naiara Otero, Rocio Borrego i Míriam Muñoz.
Suplents: Amanda Hernández, Sheila Criado, Paula Ortiz, Mónica Oliete i Ania Casajuana.

RCD Espanyol: Luisa Ródenas, Mireia López, Sheila González, Andrea López, Irene Fernández, Sara Ismael i Ariadna Marzo.
Suplents: Judith Pérez, Claudia Marcos, Mónica Mayorgas, Nicole Rubio, Julia Cerdán i Cristina Trabal.

Àrbitre: Carlos Gallego Varela.

Gols: 1-0: Míriam Muñoz, m.12; 1-1: Sara Ismael, m. 19; 2-1: Ania Casajuana, m. 32; 2-2: Julia Cerdán, m. 39; 2-3: Cristina Garriga, m. 43; 2-4: Nicole Rubio, m. 44; 2-5: Julia Cerdán, m. 46; 2-6: Julia Cerdán, m. 48; 2-7: Cristina Garriga, m. 49; 2-8: Cristina Garriga, m. 54.

Incidències: Partit de la segona jornada del campionat de lliga en categoría Cadet-Infantil Femenina, disputat a l’Estadi dels Pinetons de Cerdanyola del Vallès el matí del passat diumenge.  


 CLASSIFICACIÓ CATEGORIA CADET-INF. FEMENINA, GRUP 3r.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 R.C.D. ESPANYOL 6 2 2 0 0 23 3
2 A.E. SANTA SUSANNA 6 2 2 0 0 10 0
3 U.E. CABRERA 6 2 2 0 0 8 2
4 C.E. SEAGULL 6 2 2 0 0 10 6
5 U.E. SANTS 3 2 1 0 1 13 6
6 F.C. CERDANYOLA VALLÈSS 3 2 1 0 1 10 9
7 U.D. CIRERA 3 2 1 0 1 4 8
8 U.D. MOLINOS 0 1 0 0 1 3 6
9 C.E. SANT CELONI 0 2 0 0 2 3 7
10 C.E. LLERONA 0 2 0 0 2 4 12
11 U.E. BREDA 0 1 0 0 1 1 13
12 U.E. SANT FOST 0 2 0 0 2 3 20


EL PREBENJAMÍ VA ENCAIXAR A LA VERNEDA, LA SEGONA GOLEJADA.

Fundació P. CE Júpiter Benj.”A”: 5 – RCD Espanyol Prebenjamí: 1


Fitxa tècnica:
Fundació P. CE Júpiter: Bruno Marín, Genís Gen, Juan Fernández, Jordi Español, Mario Lombao, Stefen Yu i Hugo Amaya.
També: Mario Martínez, Ferrán García i Martí Cabañas.

RCD Espanyol: Arnau Sánchez, Jan Virgili, Eric alcalde, Héctor Garrido, Gerard González i Ivan Lamuela.
També: Gerard Camp, i Biel del Valle.

Àrbitre: Marc Llurba García.

Gols: 1-0: Juan Fernández, m.10; 1-1: Aimar García, m. 17; 2-1: Juan Fernández, m.29; 3-1: Hugo Amaya, m. 34; 4-1: Stefen Yu, m. 38; 5-1: Hugo Amaya, m. 46.

Incidències: Encontre corresponent a la segona jornada del campionat de lliga del grup 9è de Segona Divisió Benjamí, disputat en l’Estadi Mpal. del Júpiter, el matí del passat diumenge. 

El proper encontre serà dissabte a les 16:15h. a la Dani Jarque davant el CF Bufalà, en un duel entre els dos darrers classificats.


CLASSIFICACIÓ SEGONA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 9è.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1
F.C. MARTINENC
6 2200121
2
C.F. MONTAÑESA
6 220 0 145
3
AE P. BARC. COLLBLANC SANTS "B"
6 2200112
4
FUNDACIÓ PRIV.  C.E. JÚPITER
6 220071
5
ESC. ESP. GUINEUETA C.F.
4 2110152
6
C.E. L'HOSPITALET "B"
3 210163
7
P. BARC. VILLAVERDE- PENITENTS
3 21014 3
8
P. BARCELONISTA ANGUERA "B"
3 210157
9
C.F. LLOREDA
3 21 0124
10
C.E. CANYELLES
3 210148
11
C.F. SINGUERLÍN "B"
3 21 01416
12
U.B. CATALONIA "B"
1 20113 5
13
U. At. HORTA "B"
0 20 02610
14
CE P. BARCELONISTA BARCINO "B"
0 20 02311
15
R.C.D. ESPANYOL "C"
0 2 00 21 9
16
C.F. BUFALÀ "B"
0 20 02111


GOLEJADA DEL JUVENIL FEMENÍ,
ABANS DE REBRE AL LÍDER, L'ESTARTIT

CF Molins de Rei: 0 – RCD Espanyol Juvenil-Cadet Femení: 4

Primer triomf del conjunt que enguany dirigeix des de la banqueta Joan Bacardí. Les blanc-i-blaves després de l’empat davant Parroquial de Sta. Eugènia a la Ciutat Esportiva, van obtenir un clar triomf davant el CF Molins de Rei, resultat que les eleva a la cinquena posició a la classificació, abans de rebre el proper diumenge a les 10:00h. al líder de la categoria, L’Estartit.
   

Fitxa tècnica:
CF Molins de Rei: María P. Suárez, Sofia, Carla Morante, Natàlia albert, Sohayla Niya, Julia Torregrosa, Berta Caraltó, Cristina del Olmo, Mireia Franco, Lucía Fernández i Lorena Carmona.
Suplents: Sara López, Laura Florido, Andrea Núñez i Anna Villar.

RCD Espanyol: Aranzazu, Candela, Núria Lorenzo, Marta Molina, Marina, Paula Gerbolés, Cristina Chavero, Anabel, Paula Bohígas, Anna Ruíz i Laia Torres.
Suplents: Julia Mora, Georgina Campíz, Marta Barrera, Alba García, Berta i Abigail.

Àrbitre: Immaculada Peñalver Gómez. Cartolines grogues a Sara López, m. 65, Julia Torregrosa, m. 78 i Berta Caraltó, m.82 per part local i a Paula Gerbolés, m 10, Candela, m. 37, C. Chavero, m. 39 i Abigail, m. 78 per part espanyolista.

Gols: 0-1: Paula Bohígas, m. 11; 0-2: Cristina Chavero, m. 17; 0-3: Marta Barrera (pen), m. 66; 0-4: Abigail, m 79.

Incidències: Encontre corresponent a la segona jornada del campionat de lliga de 1a.Divisió Juvenil-Cadet Femenina, disputat la tarda del passat dissabte a l’Estadi Josep Raich de Molins de Rei. En les files locals dues jugadores que van militar al futbol base femení  blanc-i-blau: Lucía Fernández Hernández  i la meta María del Pilar Suárez Catarineu.




CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ JUVENIL-CADET FEMENINA

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 U.E. L'ESTARTIT 6 2 2 0 0 16 1
2 F.C. BARCELONA 6 2 2 0 0 12 1
3 C.E. PUBILLA CASAS 6 2 2 0 0 10 3
4 C.E. SABADELL F.C. 6 2 2 0 0 4 1
5 R.C.D. ESPANYOL 4 2 1 1 0 5 1
6 C.D. SANT GABRIEL 4 2 1 1 0 5 2
7 VIC RIUPRIMER REFO F.C. 4 2 1 1 0 5 4
8 C.F. MOLINS DE REI 3 2 1 0 1 2 5
9 C.E. EUROPA 3 2 1 0 1 7 11
10 C.F. REUS DEPORTIU 3 2 1 0 1 2 7
11 PARROQUIAL STA. EUGÈNIA 1 2 0 1 1 2 6
12 CERDANYOLA VALLÈS F.C. 0 2 0 0 2 2 4
13 FUND. ESP. At. VILAFRANCA 0 2 0 0 2 2 5
14 C.F. TORELLÓ 0 2 0 0 2 0 5
15 F.C. MARTINENC 0 2 0 0 2 2 8
16 C.F. PALLEJÀ 0 2 0 0 2 3 15





S E N T I M E N T P E R I C O . C O M