dissabte, 1 de febrer de 2014

ACTUALITZACIÓ PLANTER ESPANYOL B

HA MORT LUIS ARAGONÈS, TÈCNIC DEL RCD ESPANYOL LA TEMPORADA 1990/91. DESCANSI EN PAU

NOM I COGNOMS Data i lloc neixement Procedència. Any-Club.  Demarcació
PAU López Sabata Girona, 13/12/94 Girona FC 2008. Porter
Jorge Ruíz Ojeda "KOKE" (fitxa juv.) Antequera, 27/09/95 Antequera, 2011. Porter
ROBERto Antonio Correa Silva Badajoz, 20/09/92 Rayo Vallecano "B".2013. Lateral Dret
PERE Martínez Sastre (2na.Etapa) Sabadell, 24/07/91 Hércules CF. 2013.Lateral Dret
HÉCTOR Rodríguez Ramos L'Hospitalet, 11/07/93 Unificació Bellvitge 2002 Central/Lat/Mig
Antonio José RAILLO Arenas Còrdova, 08/10/91 Córdoba CF "B". 2013 Defensa Central
ERIC Bertrand Baylli Abidjan (C.IV) 12/04/94 2012. Defensa Central
Ferrán MONZÓ Giménez L'Alcudia, 06/12/1991 FC Jove Espanyol. 2012. Def. Central
AITOR Granados Ramos Sabadell, 29/12/94 Can Rull Rómulo T. 2003. Lat. Esquerre
RUBÉN Duarte Sánchez Almería, 18/10/95 Poli Ejido 2009. Lat Esquerre/Central
PAUL Quaye (amb fitxa juvenil) Acra, Ghana, 16/09/95 Barbarrosa FC abril 2009. Migcampista
Marc CABALLÉ Naranjo (2aEtapa) L'Hospitalet, 22/06/91 At. Malagueño 2013. Migcampista 
Joan JORDAN Moreno Regencós, 06/07/94 UD Poblense Jv. 2012. Mig (puja juv  1/2 t)
Albert MIRAVENT Sans Bellveí Penedès,14/06/94 Gimnàstic Tarragona 2008. Migcampista
Ivan SALES Pastor Castelló, 25/11/93  CD Castelló Juv. 2012. Extrem Dret
Alberto Castaño Luis "CANARIO" Palencia, 25/10/89 Cristo Atlético Gen-2013. Extrem Esq.
BORJA Martínez Giner Alacant, 02/03/94 Hércules CF. 2013. Extrem Esquerre
Xavi PUERTO Bellart Barberà del V,12/09/91 UD Cornellà 2013. Mitja Punta
ADAY Benítez Suárez Balos (G.CAN) 18/01/91 Balompédica Conquense 2013. Davanter
JAIRO Morillas Rivero Gilena (SEV), 20/06/93 Sevilla At. 2013 Davanter
MAMADOU Sylla Diallo Dakar (SEN) 20/03/94 FPE Mataró 2012 Gen. Davanter/Extrem
INCORPORACIONS GEN-2014 Data i lloc neixement Equip 2012/13.  Demarcació.
Nacho HERAS Anglada (sense fitxa) Madrid, 27/08/91 Atlético de Madrid C.2012.Lateral Dret
PEDRO Henrique de CASTRO Silva Rio J.(Brassil), 5/02/1993 Santos. 2014 gener. Migcampista
Julián LUQUE Conde Torrelavega, 27/03/1992 Sonderjyske 2014.Gener. Mitja punta
. . BAIXES ESPANYOL "B"
Nom i cognoms Data i lloc neixement Procedència. Demarcació. Destí 13/14
ARTHUR Daniel Irawan Java, IND., 03/03/93 Lytham Town FC nov 2011(At.Malagueño)
KILIAN Grant Carvalheira Girona, 18/05/94 Girona FC 2010. Davanter (cedit UE Olot)
Carles CLERC  Martínez Barcelona, 21/02/92 Damm 2007 Lat./Ext. Esq (cedit Sabadell)
JOSÉ Pereira Betancor (sense fitxa) Arrecife, 10/05/94 UD Lanzarote 2009. Porter (Burgos CF)

COL·LOQUI A LA PENYA "ALIANÇA PERICA"

THIEVY, AL WEST BROMWICH ALBION ANGLÈS. L'ESPANYOL "B" INCORPORA A JULIÁN LUQUE CONDE(TORRELAVEGA, 27/03/92), QUI SIGNA FINS 30/06/2015. EL META DEL FILIAL JOSÉ PEREIRA BETANCORT -SENSE FITXA EN EL B -, SIGNA PEL BURGOS CF








(Seu Social Penya Aliança Perica; Barcelona: Josep Maria)

Aquest vespre ha tingut lloc a la seu social de la penya “Aliança Perica” al Carrer Camp de Barcelona, un col·loqui sobre un tema curiós: Com serà l'Espanyol que se’ns espera d’aquí a seixanta anys?...

Organitzat per aquesta ambaixada espanyolista i per l’Editorial 23 Perico, al marge del debat-col·loqui, també l’acte ha servit per que el director de l’Editorial Sergio Fidalgo, com autor del darrer llibre “Del Sorpasso a las Telarañas”, l’hagi presentat en aquesta penya i hagi signat exemplars del llibre. La presentació oficial del mateix ja va tenir lloc fa tot just una setmana a la GPE Manigua.

A l’acte ha assistit en representació del RCD Espanyol, la seva Consellera Adjunta a la Presidència, Anna Maria Fusté i el membre de la Fundació Privada del RCDE, Josep Lluis Masriera. Socis espanyolistes i penyistes han omplert la seu social d’aquesta jove ambaixada perica de Barcelona.

El col·loqui, conduït pel propi Sergio Fidalgo, ha comptat amb la presència del periodista Agustín Rodríguez Jr. columnista del periódic “La Grada” i d’igual nom que el seu pare que també va ser periodista esportiu, a la radio d’aquells anys finals dels setanta, per tots aquells que el recordin en les emissions de Radio Juventud a la ona mitjana.    La resta de ponents, el periodista perico de RAC 1, Eduard de Batlle, l’activista espanyolista Nacho Julià i l'amfitrió, el President de la Penya Aliança Perica,  Félix Botija.

En el debat s‘han tractat temes ben interessants sobre el nostre club. Des de la seva idiosincràsia particular, la part social i esportiva, el futbol base, els ingressos televisius, les injustícies que sofreix l’entitat,  el tema sempre aspre i recurrent del rival ciutadà dels espanyolistes i les relacions entre ambdues entitats, el futur del club a nivell econòmic i el model de club, les disjuntives de ser un club de pedrera o esperar miraculoses aventures d’hipotètics inversors, la davallada de l’afluència d’espectadors a l’estadi, les taquilles dels partits davant el Madrid, l’entitat espanyolista dins l’entorn polític i social del moment, així com un llarg etcètera de temes que han anat sorgint sobre la marxa.

Tot just abans de finalitzar l’acte, ha pres la paraula la Consellera Anna Maria Fusté qui ha recordat que política de futbol base ja ni havia i funcionant bé la pedrera donant fruïts en forma de jugadors pel primer equip; tot just abans del desgavell que va tenir lloc amb els canvis de rumb dràstics dels darrers anys i que ella denuncià en el seu moment en aquella polèmica carta contra Antonio Morales, en el que els dolents presagis sobre el futbol base de la consellera, s’han acabat complint fil per randa.             

divendres, 31 de gener de 2014

GOLEJADORS

THIEVY BIFOUMÀ, A MANCA DE L'ACORD FINAL I OFICIALITAT A L'OPERACIÓ, JUGARÀ CEDIT AL WEST BROMWICH ALBION DE PEPE MEL. EL CONJUNT ANGLÈS TINDRÀ OPCIÓ DE COMPRA SOBRE EL DAVANTER FRANCÈS. CARLES CLERC, CEDIT AL SABADELL FINS FINAL DE TEMPORADA. EL CONJUNT ARLEQUINAT POT PER FI INCORPORAR AL JUGADOR ESPANYOLISTA, EN ACONSEGUIR RESCINDIR A RUPER LÓPEZ I ALLIBERAR UNA FITXA DE L'EQUIP.

FUTBOL-11

1er. EQUIP  Ll+C ESPANYOL "B"  . JUVENIL "A"
SERGIO GARCÍA 9+1 MAMADOU 4 JAFAR 12
STUANI 4+1 BORJA 2 MARC GUAL 6
VÍCTOR SÁNCHEZ 4 RAILLO 2 IVÁN ÉCIJA 5
THIEVY 3 CLERC 2 JULIO REY 5
JOHN CÓRDOBA 2 ADAY 2 IAGO 4
DAVID LÓPEZ 1+1 CABALLÉ 1 TORITO 3
LANZA 1 JOAN 1 KIKE 2
SIMAO 0+2 FERRAN MONZÓ 1 JUANAN 2
SIDNEI 0+1 CANARIO 1 TRAORÉ 2
VÍCTOR ÁLVAREZ 0+1 XAVI PUERTO 1 ALEX LÓPEZ 1
PIZZI 0+1 CAMPU 1
Pròpia porta 1 POL LIROLA 1
ALFREDO 1
LLUIS 1
ERIC GRÀCIA 1
ALAN ÁVILA 1
pròpia porta 1


JUVENIL "B" . CADET "A" . CADET "B" .
CAMPU 7 ENRI 13 GUILLEM ANGLADA 13
CRISTOPHER 6 PABLO ÁVILA 6 PAU SALVANS
12
RAFINHA 3 CHILIQUINGA 6 FERRAN BRUGUÉ 9
ADRIÁN RIVAS 3 MARTÍ 4 GAKU 4
ALEX LÓPEZ 3 ADRIÀ CABALLÉ 2 MATEO 2
JUAN ROSIQUE 2 KEVIN 2 FODE 1
OSCAR VILLANOVA 1 JOEL SIERRA 2 GUILLEM ESCARRABIL 1
OSCAR MELERO 1 CÉSAR MONT 1 ALEX CUBEDO 1
Pròpia porta 1 EDGAR POCURULL 1 POL LOZANO 1
FERNANDO 1 Pròpia porta 2


INFANTIL "A" INFANTIL "B" . FEMENÍ "A" .
MIGUEL 5
NICOLÁS M.
12 BÁRBARA 8
JOAN BERGÉ 5 KILIAN 5 MAPI LEÓN 3
DANI RIBELLES 3 POL SALVADOR 3 DÉBORA 2
SERGI SERRANO 3 AITOR 3 NÚRIA MENDOZA 2
MARC SAMPER 2 MAXÍM 3 SARA NAVARRO 1
JANDRO 2 PAU SÁNCHEZ 2 PALOMA 1
GENAR 2 REDA ZAROUAL 2
RODRIGO 1 ALEJANDRO PÉREZ
1
BRUNO 1 OT SERRANO
1
ALEJANDRO JOSÉ 1 DANI 1
ARNAU 1
pròpia porta 2


FEMENÍ "B" . FEMENÍ "C" . JUVENIL-CAD. FEM.
ARI FORMENT 6 AINHOA 10 CRISTINA CHAVERO 7
LAURA 6 CARLOTA 7 MARTA BARRERA 4
HALEY 5 ANDREA GÓMEZ 7 JULIA MORA 4
ANDREA GRANADOS 5 SAFAE 4 PAULA BOHÍGAS 3
ANDREA ALTMANN 5 CARLA MARTÍNEZ 4 ABIGAIL 2
MARLENE 2 ALBA DURÁN 3 LAIA TORRES 2
YASMINA FERRERO 2 EULÀLIA ABALLANET 3 ARI FONT 2
EVA 1 ANNA SUBIRANA 1 CANDELA 1
PAULA BOLTA 1 NEREA GÓMEZ 1 ANNA RUÍZ 1
CHAMA 1 MARTA GIMENO 1 BERTA 1
Pròpia porta 2 CLAUDIA TENA 1 MARINA 1
Pròpia porta 1



FUTBOL-7

ALEVÍ "A"   ALEVÍ "B" BENJAMÍ "A"
JORDI 22 GERARD VILÀ 4 ALEX ALÍVIA 23
AGUS 12 ISMAEL 4 ÁNGEL ALARCÓN 20
NICO MEDINA 9 JUNIOR 3 FÉLIX MARTÍ 9
GERARD 5 AGUS 3 JAN OLIVERAS 9
RUBÉN 4 TXÚS 2 ARNAU FUNUYET 7
ERIC 4 MARC 2 ARNAU VILLA 6
DERECK 3 IAN 2 IVÁN GARRIDO 5
AITOR 3 ELI 2 ALEX PLAZA 4
JOEL BONA 2 IGAMI 2 VÍCTOR GARRIDO 4
LUCAS 1 GERARD ANGUITA 2 XAVIER JIMÉNEZ 3
OSCAR 1 LUCAS 1 Pròpia porta 4
Pròpia porta 2 FACUNDO 1
Pròpia porta 1

BENJAMÍ "B" PREBENJAMÍ
CADET- INF. FEMENÍ
PAU FERNÁNDEZ 15 BIEL DEL VALLE 13 JULIA CERDÁN 38
BRUNO SERRANO 11 GERARD CAMP 12 CRISTINA GARRIGA 31
ADRIÀ MORA 10 IVAN LAMUELA 12 SARA ISMAEL 30
MAHAMADOU SUSORIO 7 AIMAR GARCÍA 6 ANDREA LÓPEZ 17
SERGIO RIVARES 7 ERIC ALCAIDE 3 SHEILA GONZÁLEZ 16
TOMÁS CARBONELL 5 GERARD GONZÁLEZ 2 CRISTINA PÉREZ 11
CARLOS SÁNCHEZ 4 HÉCTOR GARRIDO 1 NATÀLIA GÓMEZ 8
MARIO GONZÁLEZ 3 JAN VIRGILI 2 MÓNICA MAYORGAS 5
LUIS MARTÍNEZ 1 Pròpia porta 1 IRENE FERNANDEZ 3
JAN FONT 1 ARIADNA MARZO 3
DENÍS GUTIÉRREZ 1 MIREIA LÓPEZ 2
NICOLE RUBIO 2
LUISA RÓDENAS 1
CLAUDIA MARCOS 1
pròpia porta 4
       
INFANTIL B  FEMENÍ INFANTIL  A FEMENÍ
ALEVÍ-BENJAMÍ Fem.
CLAUDIA MARÍA 20 JULIA SERRAT 12 PAULA JIMÉNEZ 55
SANDRA SÁNCHEZ 17 SARA EXTREMERA 10 JULIA GUERRA 54
AIDA ILLAS 13 ALEJANDRA GRACIA 9 EVA FUSTER 47
NAIARA  LÓPEZ 12 JUDITH VIÑAS 8 NATÀLIA ENCINAS 25
CARLA SÁNCHEZ 11 NEREA CHAVES 7 ARIADNA RUBIO 13
JULIA MANRIQUE 8 PAULA MARTÍNEZ 4 ROSES BADÍA 12
MARÍA MOLINA 6 ENNIA FUSTER 4 CARLA ARIZA 7
MÍRIAM JIMÉNEZ 5 SANDRA SÁNCHEZ 3 LAURA QUERO 6
BLANCA OSORIO 5 PAULA BELLIDO 1 MARÍA TOSTADO 5
ANDREA FERRER 4 SABINA PALACIOS 1 NOELIA MUÑOZ 3
PAULA JIMÉNEZ 3 Pròpia porta 1 PAULA SANABRÍA 3
NEUS BRAVO 2 Pròpia porta 7
Pròpia porta 3


LES BENJAMINES, IMPARABLES (17-0)









RCD Espanyol Aleví-Benjamí: 17 – Juventud 25 Setiembre: 0

Superioritat total del conjunt més jove del futbol base femení espanyolista davant el Juventud 25 Septiembre de Rubí.

Les espanyolistes continuen líders sense haver perdut ni un sol punt en el que portem de campionat.  A més, la FCF els hi va donar els tres punts en joc (0-3) en el partit que no es va disputar el passat 12 de gener (corresponent a la 12èna jornada) en el Mpal. Antoni Serra de Barberà del Vallés, davant l’Escola Futbol Barberà Andalucia.
  

Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Lucía Hernández, Noelia Muñoz, Carla Ariza, Natàlia Encinas, Eva Fuster, Julia Guerra, i Laura Quero.
També: Laia Atanasio (p.s), María Tostado, Paula Sanabria i Roses Badía.

Juventud 25 Septiembre: Ainhoa Narbona, Judit Cámara, Alejaddra Ojeda, Sofia Molina, Elisabet Valverde, Eva Rosa, i Iratxe García.
També: Alexia Doménech (p.s), Irene Oliz, Valeria García, i Zoe Rodríguez.

Àrbitre: Alberto Calancha Membrado, de la delegació de Barcelona.

Gols: 1-0: Natàlia Encinas, m. 3; 2-0: Eva Fuster, m. 6; 3-0: Eva Fuster, m. 10; 4-0: Julia Guerra, m. 14; 5-0: Natàlia Encinas, m. 17; 6-0: Eva Fuster, m. 22; 7-0: Julia Guerra, m. 24; 8-0: Eva Fuster, m. 28; 9-0: Natàlia Encinas, m. 32; 10-0: Eva Fuster, m. 34; 11-0: Eva Fuster, m. 38; 12-0: Julia Guerra, m. 39; 13-0: Julia Guerra, m. 46; 14-0: Julia Guerra, m. 50; 15-0: Julia Guerra, m.52; 16-0: Eva Fuster, m. 54; 17-0: Roses Badía, m. 56.

Incidències: Encontre corresponent a la 14èna. jornada del campionat de lliga del grup 2n. de la categoría Aleví-Benjamí-Prebenjamí Femenina, disputat al Camp de F-7 de la Ciutat Esportiva Dani Jarque, el migdia del passat diumenge. 


  CATEGORIA ALEVÍ-BENJAMÍ-PREBENJAMÍ FEMENINA, GRUP 2n.b

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 R.C.D. ESPANYOL 36 12 12 0 0 210 2
2 C.D. SANT GABRIEL "B" 33 12 11 0 1 73 29
3 U.E. SANT ANDREU 27 11 9 0 2 71 27
4 C.E. SABADELL F.C. "B" 21 12 7 0 5 51 35
5 F.C. CERDANYOLA VALLÈS 19 11 6 1 4 44 51
6 U.D. VILADECANS "B" 18 12 6 0 6 58 63
7 ESC. F. BARBERÀ ANDALUCIA 14 12 4 2 6 34 42
8 C.D. FONTSANTA-FATJÓ "B" 13 12 4 1 7 33 55
9 C.E. SEAGULL 12 12 4 0 8 35 74
10 JUVENTUD 25 SEPTIEMBRE 12 12 4 0 8 48 93
11 C.E. LLERONA "B" 6 12 2 0 10 14 91
12 U.E. CASTELLAR 0 12 0 0 12 10 119

TRIOMF 5-2 D'UN PREBENJAMÍ
QUE ES MANTÉ EN LA ZONA MITJA DE LA CLASSIFICACIÓ









RCD Espanyol Prebenjamí: 5 – CE Canyelles: 2

Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Arnau Sánchez, Aimar García, Eric Alcaide, Héctor Garrido, Gerard González, Gerard Camp i Iván Lamuela.
També: Víctor Martínez (p.s.), Jan Virgili i Biel del Valle.

CE Canyelles: Hugo Pagés, Rubén Moya, Marc Navarro, Joel Cazalilla, Adrià Azabal, Adam Navas i Adrián González.
També: Alex Boix, Christian Marín, Alex García, Ibai Rodríguez, i Unax Rodríguez.

Àrbitre: Alejandro Balaguer Fernández de la delegació de Barcelona.

Gols: 1-0: Gerard Camp, m 4; 1-1: Adrián González, m. 14; 1-2: Alex García, m.23; 2-2: Aimar García, m. 31; 3-2: Gerard Camp, m. 32; 4-2: Biel del Valle, m. 37; 5-2: Biel del Valle, m. 44.

Incidències: Encontre corresponent a la 14èna. jornada del campionat de lliga del grup 9è de Segona Divisió Benjamí, disputat la tarda del passat dissabte al Camp de F-7 de la Ciutat Esportiva Dani Jarque.  


CLASSIFICACIÓ SEGONA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 9è.
. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1
F.C. MARTINENC
39 1413016920
2
ESC. ESP. GUINEUETA C.F.
38 1412207322
3
C.F. MONTAÑESA
36 14120 2 81 21
4
FUNDACIÓ PRIV.  C.E. JÚPITER
31 1410137829
5
AE P. BARC. COLLBLANC SANTS "B"
27 148334438
6
C.E. L'HOSPITALET "B"
24 148065328
7
R.C.D. ESPANYOL "C"
23 14 72 552 43
8
U.B. CATALONIA "B"
19 1454531 37
9
C.F. LLOREDA
16 145 182941
10
C.E. CANYELLES
16 135173754
11
CE P. BARCELONISTA BARCINO "B"
15 145 094248
12
U. At. HORTA "B"
13 143 473048
13
P. BARCELONISTA ANGUERA "B"
10 133191951
14
P. BARC. VILLAVERDE- PENITENTS
8 142210 19 48
15
C.F. BUFALÀ "B"
4 141 1121858
16
C.F. SINGUERLÍN "B"
3 141 01316105




S E N T I M E N T P E R I C O . C O M