dissabte, 19 d’abril de 2014

S'ESVAEIX L'EMPAT EN TEMPS D'AFEGIT (2-1)

Real Sociedad: 2 – RCD Espanyol: 1

Adversitat la que s’ha fet palesa per part espanyolista en els darrers instants d’un partit que l’equip de Javier Aguirre no ha merescut perdre. En una gran jugada de Vela quan el cronòmetre havia superat els noranta de joc, el quadre donostiarra ha capgirat un marcador que se li havia posat desfavorable en el minut 24 de joc amb el gran gol de Córdoba. Un Espanyol que a més  ha hagut de patir diversos contratemps en veure com queien per lesió primer Córdoba, i posteriorment Javi López.

La novetat a l’onze espanyolista era la presència de Lanza, quedant-se a la banqueta Simao. En els primers compassos de joc, Colotto al tall enviant a córner evita mals majors quan Rubén Pardo penetrava dins l’àrea escapolint-se dels defensors espanyolistes. Al 9’ forta volea de Víctor des de la frontal que s’ha marxat desviada. Al quart d’hora acció anul·lada correctament per posició antireglamentària del jugador que intenta pentinar l’esfèrica en un llançament de falta de la Real que acaba amb la pilota rematada dins la porteria de Kiko. 

Passant l’equador del primer temps, bona acció en defensa de Colotto qui puja amb l’esfèrica controlada i amb tranquil·litat avança l’esfèrica per Jhon Córdoba qui d’esquenes en zona de tres quarts, es gira i posa la directa cap a l’àrea davant els defensors donostiarres, i deixant enrere a Mikel encara al meta Bravo definint amb un remat ras lluny del seu abast. 

La Real reacciona ràpidament davant un Espanyol que mica a mica es veu superat per l’empenta local. La primera gran ocasió local fou en una jugada (28’) en la que l’Espanyol no sap allunyar l’esfèrica, i finalitza amb una situació en la que Vela no es decideix dins l’àrea i habilita a la seva esquerra per Agirretxe qui xuta fort cobrint bé Kiko el pal curt.

Al 31’ arriba l’empat de la Real. Ha sigut  després d’un servei de cantonada des de la dreta llençat en curt, que acaba amb un centre xut de Canales que colpeja en l’esquena de Lanza, variant la trajectòria totalment i es cola per l’esquerra d’un Casilla que no la esperava i malgrat la ràpida reacció amb la seva estirada, no pot evitar el gol.  Salva Kiko el segon (34’), quan Rubén Pardo tot sol l’anava a afusellar amb el seu remat a boca de canó. La jugada ja podia haver finalitzat dins, quan en primera instància el remat de Canales en l’àrea petita acaba fent impacte en el cos d’un company.  L’equip donostiarra assetja l’àrea espanyolista i un tret a la sortida del novè córner a càrrec de Pardo, l’acaba aturant bé Kiko en dos temps. Al darrer minut, jugada d’atac visitant amb centre de Stuani quan es tanca massa i  no ha trobat altre sortida a l’acció que l’enviament que ha acabat a les mans de Bravo.

El segon temps s’ha iniciat amb una novetat a l’onze espanyolista entrant Simao en lloc d’un Lanzarote que altre cop no ha aprofitat els minuts que ha tingut.  Entre David López i Colotto eviten que Vela remati quan rebia dins l’àrea en el 49’. Mica a mica,  l’equip d’Aguirre començava a controlar el partit amb molta més comoditat que en els vint darrers minuts del primer període.   Córdoba erra la passada clara en el 53’ quan tot sol entrava per la dreta de l’àrea.  Molt bé creuant-se Colotto davant Vela en el 55’ quan es quedava tot sol.

Els minuts passaven sense res que mereixés especial atenció; tan sols un parell de minuts d’angúnies en el 70’ en un parell d’atacs locals en embolicades accions, amb varis rebots i refusos. L’ocasió en canvi més clara era pels espanyolistes quan un ràpid contracop acaba pentinant Córdoba, habilitant per Sergio García qui entrant en carrera a l’àrea per la dreta, deixa anar un tret que treu a córner com pot Bravo.

Es comencen a torçar les coses quan Córdoba necessita de les assistències en el 76’, quan ja feia minuts que mostrava símptomes de dolor, i és substituït per Pizzi en tenir que abandonar el terreny de joc.  Reclamà un possible penal Simao quan es carregat per Zaldúa per darrera,  acabant el portuguès a la gespa en el 79’. Malgrat les protestes Velasco Carvallo no assenyala res com tampoc ho ha fet als començaments del segon temps quan no  ha vist punibilitat en una agafada de Víctor Sánchez dins l’àrea quan saltava un davanter guipuscoà.

Javi López s’ha de retirar amb problemes físics en el 85’ substituït per Raul Rodríguez. Xut al 87’ de Seferovic des de la frontal blocant Kiko, qui abans havia tingut problemes en un córner rebutjant de punys defectuosament i taponant un segon remat per alt, resolvent la jugada satisfactòriament.  L’Espanyol ha tingut l’ocasió per endur-se l’encontre quan en el 89’ ha disposat d’un llançament de falta penjada per Simao buscant a Colotto, aturant Bravo el remat de cap perillós del central, però que en aquesta ocasió ha anat massa centrat a les mans de Bravo.

Superats els noranta de joc, llarg desplaçament de la Real, controla perfectament Vela amb el pit i superant el intent de tall de Fuentes, es queda tot sol i  marca batent Kiko. Una autèntica llàstima, però una acció de qualitat del davanter mexicà ha acabat superant a un Espanyol treballador,  molt seriós en defensa i que ha lluitat fins el final davant un equip que ara per ara és d’un nivell molt superior al nostre en quant a qualitat tècnica, tot i que els d’Aguirre avui han contrarestat les virtuts dels guipuscoans perfectament a excepció d’aquesta darrera acció que ha resultat fatal pels interessos espanyolistes, qui s’han fet creditors d’haver sumar un punt que finament s’ha esvaït.


Fitxa tècnica:
Real Sociedad: Bravo; Zaldua, Mikel, Ansotegi, De la Bella; Markel Bergara, Rubén Pardo; Vela, Chory Castro, Canales; i Agirretxe
Substitucions: Seferovic per Agirretxe, m. 75; Hervías per Chory Castro, m. 75; Zurutuza per Canales, m. 83

RCD Espanyol: Kiko Casilla; Javi López, Colotto, Sidnei, Fuentes; David López, Víctor Sánchez, Stuani, Lanza; Sergio García i Jhon Córdoba.
Substitució: Simao per Lanza, m. 46; Pizzi per Jhon Córdoba, m. 77; Raul Rodríguez per Javi López, m. 85.

Àrbitre: Carlos Velasco Carballo, del comitè territorial madrileny, assistit en bandes per Roberto Alonso Fernández i Juan Carlos Yuste Jiménez. Cartolines grogues per Víctor Sánchez, m.38, i Rubén Pardo, m. 89.

Gols: 0-1: Jhon Córdoba, m. 234; 1-1: Canales, m. 31; 2-1: Vela, m.90.

Incidències: Encontre corresponent a la 34èna. jornada del campionat de lliga de 1a Divisió disputat al vespre d’avui dissabte, a l’Estadi d’Anoeta a Sant Sebastià.  



divendres, 18 d’abril de 2014

L'ALEVÍ "A" CAMPIÓ DEL MIC.
L'INFANTIL CAU A LA FINAL DAVANT L'ASPIRE.
EL JUVENIL ELIMINAT PER DIFERÈNCIA DE GOLS EN QUARTS.
EL CADET CAU EN SEMIS PER PENALS DAVANT BRASSIL.

CATEGORIA JUVENIL.
FASE FINAL
FASE DE QUARTS FINALS 18-04-2014
09:00VILLARREAL FC4 -0EF SANT FELIUTOSSA DE MAR
09:00ATHLETIC CLUB2 -3MALAGA CFLLORET DE MAR
10:00CLUB LIBERTAD1 -2UFB JABAC I TERRASSATOSSA DE MAR
11:00EF SANT FELIU1 -1FUNDACION PRIVADA HERMESTOSSA DE MAR
12:00RCD ESPANYOL4 -0CLUB FUTBOL LLORETLLORET DE MAR
12:00UFB JABAC I TERRASSA0 -0ASPIRE FOOTBALL DREAMSTOSSA DE MAR
16:00MALAGA CF 1 - 0 PACIFIC RUBIALESCASSÀ DE LA SELVA
17:00CLUB FUTBOL LLORET0 -QATAR NATIONAL TEAMTOSSA DE MAR
17:00FUNDACION PRIVADA HERMES 0 -VILLARREAL FCSTA COLOMA DE FARNERS
18:00PACIFIC RUBIALES0 -ATHLETIC CLUBCASSÀ DE LA SELVA
19:00QATAR NATIONAL TEAM1-1RCD ESPANYOLTOSSA DE MAR
19:00ASPIRE FOOTBALL DREAMS1-0CLUB LIBERTADSTA COLOMA DE FARNERS
SEMIFINALS 19-04-2014
17:00QATAR NACIONAL TEAM0-1VILLARREAL CFSTA COLOMA DE FARNERS
18:00MALAGA CF1(4)- 1(3)UFB JABAC I TERRASSASTA COLOMA DE FARNERS
FINAL 20-04-2014
9:45VILLARREAL C.F.0-2MALAGA CFPALAMÓS

CATEGORIA CADET
FASE FINAL
OCTAVOS DE FINAL 18-04-2014
09:00QATAR NATIONAL TEAM0 -0PLAYGROUND SPORTS FASILS
09:00RCD ESPANYOL5 -0CE CRISTINENCVIDRERES
09:00EF GIRONES-SABAT3 -0UE FIGUERESLLAGOSTERA
10:00BRAZIL NATIONAL TEAM4 -0NUEVA VANGUARDIALLORET DE MAR
10:00ELCHE CF3 -0AT BISBALENCHOSTALRIC
10:00ASPIRE FOOTBALL DREAMS9 -0EF SANT FELIUSILS
10:00AEC MANLLEU4 -0PB ANGUERAVIDRERES
11:00PLAYGROUND SPORTS FA0 -1UNIO ESPORTIVA QUARTSILS
11:00ALBORAYA UD5 -0CE CRISTINENCVIDRERES
11:00UE FIGUERES2 -3CLUB GIMNASTIC MANRESALLAGOSTERA
11:00FC BARCELONA1 -1SANT CUGAT ESPORT FCLLORET DE MAR
12:00AT BISBALENC0 -8GIRONA FCHOSTALRIC
12:00EF SANT FELIU0 -7UFB JABAC I TERRASSASILS
12:00PB ANGUERA0 -6CLUB S NORTE AMERICAVIDRERES
16:00NUEVA VANGUARDIA4 -VIC RIUPRIMER REFOHOSTALRIC
16:00UNIO ESPORTIVA QUART 0 -QATAR NATIONAL TEAMSANT FELIU DE GUÍXOLS
17:00ALBORAYA UD 0 - RCD ESPANYOLLLAGOSTERA
17:00CLUB GIMNASTIC MANRESA1 - 0 EF GIRONES-SABATSANT FELIU DE GUÍXOLS
17:00SANT CUGAT ESPORT FC4 - VEFA AUSTRALIAVIDRERES
18:00VIC RIUPRIMER REFO0 -BRAZIL NATIONAL TEAMHOSTALRIC
18:00GIRONA FC00 -ELCHE CFLLAGOSTERA
18:00UFB JABAC I TERRASSA1 -ASPIRE FOOTBALL DREAMSSANT FELIU DE GUÍXOLS
19:00CLUB S NORTE AMERICA1-1AEC MANLLEULLAGOSTERA
19:00VEFA AUSTRALIA0-8FC BARCELONAVIDRERES
QUARTS DE FINAL 19-04-2014
09:00BRAZIL NATIONAL TEAM    2 -0   QATAR NATIONAL TEAMSILS
10:00RCD ESPANYOL 5 - 0              CLUB GIMNASTIC MANRESASILS
11:00ELCHE CF 1 -5ASPIRE FOOTBALL DREAMSVIDRERES
12:00CLUB S NORTE AMERICA 1 -2FC BARCELONAVIDRERES
SEMIFINALS 19-04-2014
18:00BRAZIL NATIONAL TEAM0 (3)- 0 (1) R.C.D. ESPANYOLSANT FELIU DE GUÍXOLS
19:00ASPIRE FOOTBALL DREAMS1-0F.C. BARCELONASANT FELIU DE GUÍXOLS
FINAL 20-04-2014
BRAZIL NATIONAL TEAM0 (4) - 0(5)ASPIRE FOOTBALL DREAMSPALAMÓS



CATEGORIA INFANTIL
FASE FINAL

1/16 DE FINAL 18-04-2014
09:00FC BARCELONA7 -0PALAMOS CFSANTA CRISTINA D'ARO
09:00STRYX SPORT0 -3CLUB GIMNASTIC MANRESAPLATJA D'ARO
09:00FC PORTO10 -0SPORTING FIRST TOUCH04CALONGE
09:00UE OLOT0 -1CE MERCANTILMONT-RAS
10:00ASPIRE FOOTBALL DREAMS8 -0CE MANRESAMONT-RAS
10:00CLUB ESPORTIU EUROPA3 -0BOYACA SE ATREVECALONGE
10:00CLUB S NORTE AMERICA6 -0EF BAIX TERPLATJA D'ARO
10:00MISLATA UF0 -1VIC RIUPRIMER REFOSANTA CRISTINA D'ARO
11:00REAL MADRID CF2 -0GIRONA FCSANTA CRISTINA D'ARO
11:00CE HOSPITALET1 -0AL AHLIPLATJA D'ARO
11:00ALBORAYA UD4 -0NOVA UNIO FCCALONGE
11:00CF SAMUEL ETO'O GABON2 (5) -2 (3)JUNIOR FCMONT-RAS
12:00FC INTER MILAN4 -0UD PERFECCIONAMIENTO GLOBALMONT-RAS
12:00EF GIRONES-SABAT4 -0UD CASSACALONGE
12:00RCD ESPANYOL3 -0BEITAR JERUSALEMPLATJA D'ARO
12:00HERFÖLGE BK2 (6) -2 (5)UNIO ESPORTIVA QUARTSANTA CRISTINA D'ARO
VUITENS DE FINAL 18-04-2014
16:00FC BARCELONA1 -0CLUB GIMNASTIC MANRESABEGUR
16:00FC PORTO1 -0CE MERCANTILLA BISBAL DE L'EMPORDÀ
17:00ASPIRE FOOTBALL DREAMS3 -CLUB ESPORTIU EUROPALA BISBAL DE L'EMPORDÀ
17:00CLUB S NORTE AMERICA3- VIC RIUPRIMER REFOBEGUR
18:00REAL MADRID CF5- CE HOSPITALETLA BISBAL DE L'EMPORDÀ
18:00ALBORAYA UD4 - CF SAMUEL ETO'O GABONBEGUR
19:00FC INTER MILAN2-1EF GIRONES-SABATLA BISBAL DE L'EMPORDÀ
19:00RCD ESPANYOL2-0HERFÖLGE BKBEGUR
QUARTS DE FINAL 19-04-2014
09:00FC BARCELONA2 -1FC PORTOMONT-RAS
10:00ASPIRE FOOTBALL DREAMS  1 (5) -1 (4)CLUB S NORTE AMERICAMONT-RAS
11:00REAL MADRID CF4 -0ALBORAYA UDSANTA CRISTINA D'ARO
12:00FC INTER MILAN2 (4) -2 (5)RCD ESPANYOLSANTA CRISTINA D'ARO
SEMIFINALS 19-04-2014
18:00FC BARCELONA1 -ASPIRE FOOTBALL DREAMSLA BISBAL DE L'EMPORDÀ
19:00REAL MADRID CF1 (3)- 1(4)RCD ESPANYOLLA BISBAL DE L'EMPORDÀ
FINAL 20-04-2014
11:00 ASPIRE FOOTBALL DREAMS7-0R.C.D. ESPANYOLPALAMÓS

CATEGORIA ALEVÍ
FASE FINAL


FASE VUITENS DE FINAL 18-04-2014
09:00RCD ESPANYOL5 -1UNIO ESPORTIVA QUARTPALAMÓS - CAMP 1
09:00ASPIRE ACADEMY2 -2CE EUROPAPALAMÓS - CAMP 2
09:00AT BISBALENC7 -0CONQUISTADORES DE GUAYNABOST ANTONI CALONGE I
09:00VILLARREAL FC12 -0STOITCHKOV BARCELONAST ANTONI CALONGE II
10:00LIVERPOOL FC3 -1UE FIGUERESPALAMÓS - CAMP 1
10:00GIRONA FC8 -0UE PORQUERESPALAMÓS - CAMP 2
10:00ATHLETIC CLUB7 -0CAROLINA FUTBOL CLUBST ANTONI CALONGE I
10:00CLUB GIMNASTIC MANRESA3 -0UFB JABAC I TERRASSAST ANTONI CALONGE II
11:00UNIO ESPORTIVA QUART0 -7CE MANRESAPALAMÓS - CAMP 1
11:00CE EUROPA0 -5CERDANYOLA DEL VALLES FCPALAMÓS - CAMP 2
11:00CONQUISTADORES DE GUAYNABO0 -9EDP TIPST ANTONI CALONGE I
11:00STOITCHKOV BARCELONA1 -4PALAMOS CFST ANTONI CALONGE II
12:00UE FIGUERES0 -3CHERRY ORCHARDPALAMÓS - CAMP 1
12:00UE PORQUERES2 -4UE BREDAPALAMÓS - CAMP 2
12:00CAROLINA FUTBOL CLUB8 -3PFC PUBLICITYST ANTONI CALONGE I
12:00UFB JABAC I TERRASSA8 -0FC CARDEDEUST ANTONI CALONGE II
18:00CE MANRESA0-  RCD ESPANYOLPALAMÓS - CAMP 1
18:00CERDANYOLA DEL VALLES FC3 - ASPIRE ACADEMYPALAMÓS - CAMP 2
18:00EDP TIP2 -  AT BISBALENCST ANTONI CALONGE I
18:00PALAMOS CF1 - VILLARREAL FCST ANTONI CALONGE II
19:00CHERRY ORCHARD2-8LIVERPOOL FCPALAMÓS - CAMP 1
19:00UE BREDA5-4GIRONA FCPALAMÓS - CAMP 2
19:00PFC PUBLICITY0-13ATHLETIC CLUBST ANTONI CALONGE I
19:00FC CARDEDEU0-6CLUB GIMNASTIC MANRESAST ANTONI CALONGE II
QUARTS DE FINAL 19-04-2014
09:00R.C.D. ESPANYOL3-0CERDANYOLA F.C.PALAMÓS - CAMP 1
09:00LIVERPOOL FC6-0BREDA UEPALAMÓS - CAMP 2
09:00At. BISBALENC1-6VILLARREAL CFST ANTONI CALONGE I
09:00ATHLETIC CLUB2 (0)-2(2)GIMNASTIC MANRESAST ANTONI CALONGE II
SEMIFINALS 19-04-2014
11:00R.C.D. ESPANYOL2(4) - 2(3)LIVERPOOL F.C.PALAMÓS - CAMP 1
11:00VILLARREAL CF6-0GIMNASTIC MANRESAST ANTONI CALONGE I
FINAL 19-04-2014
17:15R.C.D. ESPANYOL3-2VILLARREAL C.F.PALAMÓS

VEURE PRIMERA FASE. CLICKAR AQUEST ENLLAÇ




S E N T I M E N T P E R I C O . C O M